a af a wM* Wk:iiA 3. 4. 5. 6. 7. 8. dreigt Tel vandaar dat mogelijk is Kf8. En nu volgt uit het vlechtwerk van motieven Tf7f Kg8 Tg7f Kh8 Th7f Kg8 Tg7f Kh8 Dh4f Kg7 en wi'j zet mat in uiterlijk 8 zetten Partijstelling 302. k WM i asm 1 iJ r//, jlH a b c d e f g h Zwart: Harmonist. Wit: Schiffers (aan zet). Weer laten we Lasker aan't woord: De pion f7 is 3 X aangevallen en 3 X gedekt n.l. door K., D. en T. Wordt het zwakste der verdedigende stukken weg- gelokt, zoo valt pion f7. Vandaar dat men Te8^ in overweging moet nemen. Neemt nu Tf8, zoo zijn er na Lf7+ twee voort- zettingen. Na Kh8 staat deze ingesloten en als de K. na Lf7 zijn T. verdedigen wil met Kf8 zoo komt hij na Le8 Ke8 in het kruisvuur der witte stukken. Hieruit werd de volgende combinatie geboren. 1. Te8 Te8 2. Lf7 Kh8 '3. Le8 Pe2 4. Kgl Pel '5. Pf7 Kg8 6. Ph6ft Kf8 7. Dg8f Ke7 8. Lg6 hg6 9. Dg7f Kd8 10. Df8t Kd7 Hier staat de Zw. K. slecht. Wit heeft daardoor den tijd zijn laatstc reserve aan te voeren die de vluchtvelden afwijdt. 11. Pe4 Dd8 |L2. Dd6f Ke8 Pf6 en zwart geeft op. Damrubriek Aan de Dammers! In onze vorige rubriek gaven wij ter ftplossing probleem 1087 (auteur Gort- mans). Stand. Zw. 10 scii. op: 6, 11, 12, 13, 17, 19, 21, 23, 24, 25. W. 10 sch. op: 28, 32, 33, 35, 37, 38, 39, 44, 48, 49. 0 p 1 o s s i n g. 1. 33—29 1. 24 31 2. 32—27 2. 31 33 3. 39 28 3. 23 32 4. 35—30 4. 25 34 5. 44—39 5. 34 43 6. 49: 9! Combinaties. Van den heer Kleen te Winkel is het volgende vraagstuk dat opvalt door zijn origineelen eindstand. W Zw. 8 sch. op: 3, 13, 14, 24, 25, 32, 35, 37 en dam op 46. 45, 47, 50. Wit speelt al lus: 1. 23—19 1. 14 :23 2. 33—29 2. 24 33 3. 45—40 3. 35 :44 4. 50: 8 4. 3:12 5. 34—30 5. 25 :34 6. 43—39 6. 34 :43 7. 22—17 7. 12 21 8. 16:49! nu aileen spelen 37—42. 38. Zwart 46 43. Wit 49 38 Zwart kan Wit slaat 47 en wint. Een mooie lokzet. Van den heer v. d. Voort kwam de volgende lokzet onder onze aandacht: Zw. 8 sch. op: 3, 11, 12, 14, 19, 20, 21,25. W. 8 sch. op: 22, 28, 32, 34, 35, 44, 45, 48. Wit speelde 3530 en hoe zwart ook keek hij zag geen gevaar in 20—24. Daar- om speelde hij dan ook dien zet, maar wit liet volgen: 1. 22—18 (zw. 12 23 gedw.), 2. 34—29 (zw. 24 22), 3. 44—40 (zw. 25 34) en wit maakte den slag 40 71 Heel mooi Ter oplossing voor deze week: Probleem 1088 van P. Kleute Jr., den Haag. pr m 7// W Wa Zw. 12 sch. op: 4, 7, 9, 12, 17, 19, 22, 28, 32, 33, 38, 45. W. 12 sch. op: 15, 20, 25, 30, 37, 41, 42, 44, 47/50. In onze volgende rubriek geven wij de oplossing. Wat het heteekent om president te wezen door CALVIN COOLIDGE, oud-president van de Vereenigde Staten I. De bevoegdheid van een Amerikaansch President. Wanneer ik mij de verschillende erva- ringen te binnen breng uit de jaren, welke ik in Washington doorbracht, dan eerst begrijp ik hoe onmogelijk het is een voldoende omschrijving te geven van het ambt van President. Eenige kor te paragrafen in de Grondwet van de Vereenigde Staten omschrijven al zijn wettelijke verplichtingen. Verschillende wetten in een tijdperk van ongeveer an derhalve eeuw hebben zijn bevoegdhe den aangevuld. Men kan al deze hande- lingen analyseeren. Ailes wat zijn komen en gaan betreft kan men vertelien. De details van zijn dagelijksch leven kan men leeren kennen. Men kan de uitwer- king nagaan van zijn bestuur over zijn eigen land en over de verdere wereld. Zijn werkmethode, zijn medewerkers, de plaats waar hij woont, dat alles kan men beschrijven. Maar het samenstel, dat ge- schapen wordt door al deze dingen en nog vele andere, welke de hoogheid van het ambt vormen. leenen zich niet tot een omcchrijving. Evenals de heerlijk- heid van den morgen bij ht c opgaan van de zon, kan men dat alles aileen onder- gaan maar het kan niet verteld wor- den. Bij de vervulling van dc plichten, aan dit ambt verbonden, is er e§n regel bi; alle handelingen, welke van grooter ge- wicht is dan alle andere. Dat bestaat hierin, dat men nooit iets moet doen, dat iemand anders voor u doen kan. Ge lijk alle andere regels wordt ook deze bewezen door zijn uitzonderingen. Maar deze regel duidt een richting aan, welke men nauwkeurig moet volgen, om te voorkomen dat men geheel in beslag wordt genomen door allerlei details, waardoor men maar weinig gelegenheid overhoudt om de noodige aandacht te wijden aan belangrijke zaken van staats- bestuur. Evenals andere regels, moet men ook hierbij een belangrijk voorbehoud zorg- vuldig in acht nemen om van succes verzekerd te wezen. Het is niet voldoen de om details aan iemand anders over te laten. Zij moeten worden overgelaten aan iemand die daartoe bekwaam ge- noeg is. Het presidentsehap is in de eer- ste plaats een uitvoerend ambt. Het staat aan den top van ons regeerings- stelsel. Het is een plaats waar in laatste ressort alle vraagstukken worden ge- bracht, waarop alle anderen niet in staat waren een antwoord te geven. De ideale weg om het ambt goed te laten function neeren is om op de verschillende posten mannen te plaatsen van voldoende be- kwaamheid, zoodat zij zelf alle vraag stukken kunnen oplossen, welke in hun rechtsgebied rijzen. Indien er een moei- lijke toestand ontstaat in Nicaragua, dan kan een man als generaal Mc Coy dat wel in orde brengen. Wanneer wij ge- schillen hebben met Mexico, dan kan een man als Morrow die wel oplossen. Wan neer er onrust heerscht op de Philippij- nen, dan kan een man als Stimson dat wel weer doen bedaren. En een dozijn bekwame, moedige, degelijke mannen van ervaring in het Huis en in den Se- naat, kan de vraagstukken van wetge- venden aard best oplossen. Het is wijs gezien als een President alien mogelijken raad van bevoegde per- sonen inwint, maar ten slotte moet hij zelf de eind-beslissing nemen. Niemand kan mel hem de verantwoordelijkheid deelen. Niemand anders kan zijn beslis- singen voor hem nemen. Hij staat mid den in de zaken, waar niemand anders kan staan. Indien anderen fouten ma- ken, kunnen die worden verzacht, en vaak kan een middel tot herstel dezer fouten worden bedacht. Maar de be- sluiten van den President zijn definitief en gewoonlijk onherroepelijk. Dit nu vormt den ontstellenden last van zijn ambt. Niet aileen is de welvaart van 120.0C0.000 van zijn landgenooten toever- trouwd aan zijn hand, maar vaak ook de vriendschappelijke betrekkingen met de geheele wereld. Op zijn bevel zouden de kanonnen van een geweldige vloot hier of daar in de wereld in actie kunnen komen, en door hun ijveren macht dood en verderf teweeg brengen. Zijn beschik- kingen geven de macht om de justitie uit te oefenen, leggen boeten en straf- fen op, geven aan wetgevende maatrege- len kracht van wet, en beslissen verder over de levensbelangen van de natie. Practisch vervullen alle civiele en mili- taire autoriteiten van het gouverne- ment, behalve het Congres en de ge- rechtshoven, hun ambt krachtens zijn believen. Hij benoemt en hij kan ont- slaan. De billioenen dollars van de rijks- inkomsten worden ingezameld en uit- gegeven onder zijn leiding. Het Congres maakt de wetten, maar het is de Presi dent die beslist of ze zullen worden uit- gevoerd. Een macht, zoo groot in zijn uit- werking, is nooit toevertrouwd geweest aan eenig regeerend souverein. Toch oefent de President zijn bevoegd heden uit in overeenstemming met de Grondwet en de wet. Hij L in waarheid de waarnemer der belangen van het volk, daar hij de bevoegdheden uit- oefent, welke het volk hem heeft toever trouwd. Sommige Presidenten hebben gemeend dat aldus te kunnen uitleggen, dat zij een machtiging hadden verkre- gen om elke daad te verrichten, welke de Grondwet, of misschlan de wet, niet in het bijzonder verbiedt. Anderen heb ben het zoo opgevat, dat hun bevoegd heden zich aileen uitstrekken tot zulke handelingen, waartoe zij speciaal waren gemachtigd door de Grondwet en de wetten. Dit heeft mij altijd een hypothe- tisch waagstuk toegeschenen, dat men moeilijk te voren kon oplossen. Het komt mij de beste manier voor om elke voorkomende kwestie zelfstandig te be slissen naar haar beteekenis. Van Jef ferson wordt gezegd, dat hij de stelling heeft verdedigd dat er geen grondwette- lijke volmacht bestond om het grondge- bied van de Vereenigde Staten te ver- grooten, maar wanneer hij voor het feit stond, zou hij niet aarzelen den aan- koop van Louisiana te sluiten. In alle gewone gevallen zullen de verschillen de bevoegdheden, welke den President zijn verieend, wel voldoende blijken om voor het welvaren van het land te zor- gen. Dat is alles wat hij noodig heeft. Alle voorkomende gevallen kunnen worden vereenvoudigd en vele kunnen volledig worden opgelost, door toepas- sing van de Grondwet en de wet. Indien gedaan wordt wat in zulke gevallen ver- eischt is, dan is er geen gelegenheid meer voor critiek, en zelden zou zoo iets beter kunnen worden afgedaan. Eens kwam er een commissie bij mij met een voorstel om maatregelen vast te stellen tot regeling van de bevoegdheid harer leden. Daar zij onderling verdeeld wa ren, wilde elke partij van mij een be- slissing hebben tegen de andere. Zij de- den dit omdat daar het Bltijd in den aard ligt van een commissielid om te beweren dat hij volkomen onafhankelijk is van den President zij meenden dat een presidentieele tusschenkomst tot overeenstemming zou kunnen leiden. In dit geval viel het mij in dat het depar tement van Justitie het best zou kunnen uitmaken wat in de gegeven omstandig- heden voor deze commissie noodig was. Een bepaling van de wet stelde vast, dat het Congres de bevoegdheden van de leden dezer commissie had omschreven, en da zij niet door bevelen van anderen de macht van hare individueele leden kon vergrooten of verkleinen. Op die manier was hun probleem opgelost, ge lijk zoo menig ander, eenvoudig door na te gaan wat de wet vereischt. Het Staatsministerie is het orgaan, waardoor de President zijn constitutio- neelc bevoegdheden uitoefent bij onder- handelingen met andere mogendheden. Aangezien deze aangelegenheden aan voortdurende afwisselingen onderhevig zijn, geeft dit deyartement geen jaar- lijksch verslag daarvan aan den Presi dent, die dan ook aan het Congres aileen van den algemeenen gang van zaken aan de departementen kennis geeft. Alle besprekingen met vreemde regeeringen worden door het Staatsdepartement ge- voerd, en de vertegenwoordiger van een vreemde mogendheid zou dan ook niet door den President ontvangen kunnen worden zonder een beschikking van het Staatsipinisterie. Aileen door tusschenkomst van dit ministerie kunnen buitenlandsche diplo- maten toegang krijgen tot den Presi dent. Wanneer een ambassadeur of ge- zant zijn geloofsbrieven moet aanbie- den, brengt de onder-secretaris van Staat hem naar het Witte Huis en begeleidt hem naar de „Groene Kamer". Eerst nadat, de President plaats heeft geno men in de Blauwe Kamer, met zijn adju- danten, wordt de diplomaat bij den Pre sident gebracht. De gezant biedt dan zijn geloofsbrieven aan met een korte, for- meele toespraak, waarop de President op dezelfde manier antwoordt. Wanneer de wederzijdsche betuigingen van vriendschappelijke belangen en goede gezindheid zijn uitgewisseld, wordt de begeleidende staf van den diplomaat in de kamer geleid om ook te worden voor- gesteld, waarna de President zich terug- trekt. Uitgezonderd in de gevallen waar- in buitenlandsche officieele personen voor een audientie op deze wijze worden voorgesteld, eischt de etiquette van het vvitte Huis dat zij, die tegenwoordig zijn, moeten blijven totdat de President en de Meesteres van het Witte Huis zich uit de kamer terug trekken. Prspyiwofiaal nieuws WINKEL. Gemeenteraad., Vergadenng van den raad der gemeente Winkel op Donderdag 26 September 1929. Afwezig de heer J. de Veer. De voorzitter opende de vergadering. Mededeelingen. Het voornemen bestaat om de overgebleven nieuwe steenen van het straatwerk te Lutjewinkel, te benutten voor verbetering van den straatweg vanaf Kuiper tot de school, n.l. door dit gedeelte met 1 M. te verbreeden en het zuidelijk gedeelte van dien weg met halve steenen te bestraten en zoo noodig aanschaffing van nieuwe steenen. Voor een cursus in glascultuur, welke van- wege de fruit- en groentevereeniging alhier, zal worden gegeven, is door B. en W. een schoollokaal, zoonoodig verlicht en ver- warmd toeeezegd. Goedgevonden. Aan den onderwijzer M. J. Wolthuis is ter vervulling van militairen dienst verlof ver leend van 5—29 September 1929. In diens plaats is tijdelijk benoemd de heer W. Hui- zinga te Den Ham. Aan den controleur der straatverlichting is wegens buitengewone werkzaamheden een gratificatie toegekend van 25. Een dankbetuiging is inmiddels ingeko- men. Ingekomen zijn o.a. een verzoek van J. van Zoonen, ambtenaar ter secretarie om ver- hooging van salaris. Een verzoek van P. Blaauboer, doodgra- ver, om verhooging van salaris. Een verzoek van Winkel's Harmonie, om subsidie. B en W. stellen voor deze stukken te be- handelen bij de begrooting. Aldus besloten. 2. c. Verslagen. Van het Provinciaad Electri- citeitsbedrijf in Noord-Holland; van de Commissie voor de malariabestrij- ding in Noord-Holland; van hetgeen met betrekking tot verbetering van de volkshuisvesting is gedaan; van de Commissie van toezicht op de ar beidsbemiddeling; van de vergaderingen van de vleeschkeu- ringscommissie te Barsingerhorn van 3 Mei 16 Mei en 27 Augustus 1929. Van de vergadering van de Gascommissie van 18 Sept. 1929 van de Vereeniging ter b vordering van het Vakonderwijs in West- Friesland. Verschillende verslagen worden ter inzage voor de leden gelegd. 3. Voorstel verbod aardappelenteelt Door de algemeene vereeniging voor bloembollen- cultuur te Haarlem, wordt er op gewezen, dat door verschillende landen bezwaar wordt gemaakt tuinbouwproducten te doen in voe ren uit streken waar bij de aardappelencul- tuur wratziekte optreedt Waar uitvoer van tuinbouwproducten waaronder ook bloembollen worden gere- kend, ook voor deze gemeente een belangrijke plaats inneemt, komt het B. en W. gewenscht voor, die teelt te beschermen en de teelt van aardappelsoorten, welke zeer vatbaar zijn voor wratziekte, te verbieden en stellen voor te besluiten tot vaststelling van de volgende verordening. Artikel 1. Het is verboden als eigenaar, huurder of gebruiker van gronden in deze gemeente, daarop aardappelen te telen, be- kend onder den naam van Bravo, Kampioen, de Wet en Bintje. Artikel 2. Overtreding van het verbod in artikel 1 genoemd, wordt gestraft met een hechtenis van ten hoogste zes dagen of geld- boete van ten hoogste vijf en twintig gulden. Artikel 3. Deze verordening treedt in wer- king op den dag na dien, waarop zij is afge- kondigd. Met de stem van den heer Dekker tegen, aangenomen. 4. Verzoek van den Bond van Administra- tief Personeel bij 's Rijks belastingen in Ne- derland Nevengenoemden bond roept de tus schenkomst der gemeenten in, om te ageeren tegen de invoering eener regeling, waarbij belasting ten postkantore kan worden be- taald. Het komt B. en W. echter in afwijking van het gevoelen van adressanten voor, dat beta- ling ten postkantore ten gerieve der ingezete- nen is en stellen voor op het verzoek afwijzend te beschikken. Aldus besloten. 5. Ontheffing hondenbelasting. Door C. Jes is ontheffing van hondenbelasting ge- vraagd, omdat zijn hond dood is en door J. Zander, omdat hij ten onrechte is aangesla- gen. B. en W. stellen voor ontheffing te ver- leenen. Aldus besloten. 6. Bijdrage in de kosten van vervoer van een leerling naar de r.k. school te Hoogwoud. Door C. Wiemeersch te Winkel wordt ver- zocht vergoeding te willen verleenen voor het vervoer van zijn kind naar de r.k. school te Hoogwoud. De kosten zullen 60 bedragen. B. en W. stellen voor op grond van art. 13, le lid, laatste alinea der Lager Onderwijswet 1920, op het verzoek afwijzend te beschikken. Aldus besloten. 7. Ontheffing schoolgeld. Door S. Groet te Kolhorn, wordt ontheffing van schoolgeld gevraagd, aangezien zijn zoon op 9 Juli j.l. de U. L. O. school heeft verlaten. B. en W. stellen voor 9/12 gedeelte van den aanslag ontheffing te verleenen. Aldus besloten. 8. Verzoek van het comite voor de Zuider- zee-visscherij-tentoonstelling om 'en bijdrage. Door nevengenoemde commissie wordt een tentoonstelling georganiseerd, welke in 1930 te Enkhuizen zal worden gehouden. Deze ten toonstelling zal alles wat op de Zuiderzee be trekking heeft, omvatten en daarvoor wordt een bijdrage gevraagd. B. en W. stellen voor op het verzoek afwij zend te beschikken, aangezien het belang dezer gemeente daar niet bij betrokken is. Aldus besloten. 9. Invoering esperanto als leervak op de lagere school. Door de Centrale Esperanto Propaganda-commissie te Nijmegen wordt verzocht het Esperanto in te voeren als leer vak op de lagere scholen, door aan de hoogere klassen gelegenheid te geven een eenjarige cursus esperanto te volgen. B. en W. stelden voor het verzoek voor ken- nisgeving aan te nemen. Aldus besloten. 10. Onderhandsche verhuring woning handwerksehool. Aangezien aan mejuffr. P Witlam met ingang van 1 November a.s. ont- slag verieend is als onderwijzeres in de nut- tige handwerken en op de wijze als thans niet meer daarin zal worden voorzien, komt in de eerste dagen van November beschikbaar de woning, behoorende bij de handwerksehool Door N. Leijen Jurz., wegwerker alhier, is verzocht die woning te mogen huren. Het komt B. en W. zeer gewenscht voor, dat de wegwerker in de kom der gemeente woont. Zijn aanstaande vrouw zou bovendien ook bereid zijn, de blijvende schoollokalen schoon te houden. Voorgesteld werd genoemde woning onder- hands te verhuren aan N. Leijen Jurz. voor een huurprijs van 2.50 per week, ingaande 1 December 1929. Aldus besloten. 11. Voorloopige vaststelling gemeentereke- ning 1928. Rapport der commissie van onder- :oek strekt tot vaststelling. Besloten tot voor- i<n°To®e vaststelling der gemeenterekenine 1928: gewone dienst, ontvangen 100737 83 uitgegeyen 95488.64%, saldo 5249 18*; kapitaaldienst, ontvangen 12000, uitgege' ven 6000, saldo 6000. Aldus besloten. aststelling rekening algemeene Bur- gerlijk Aimbestuur 1928. Rapport der com- missie strekt tot goedkeuring. Besloten tot vaststelling in ontvang op 9878 10 uit-t gaaf 9421.37 X, saldo 456,72% Aldus besloten. moo VaststeHing rekening gasfabriek 1928. Rapport commissie van onderzoek strekt tot gpedkeuring. Besloten tot vaststel ling: gewone dienst: ontvangsten /67044 45 uitgaven 67044,45, saldo nihil. Kapitaal- ^1^?ii^on'van^sten f 31205,65M, uitgaven 31205.65%, saldo nihil. Winst 6830,93 Aldus besloten. 14. Aanbieding gemeentebegrooting 1930. Gewone dienst: ontvangsten 93697,48X. uitgaven 93697,48 15. Id. begrooting algemeen burgerlijk armbestuur 1930. Ontvangsten en uitgaven 10303,45 K. 16. Id. begrooting gasfabriek 1930. Af- deeling I: Ontvangsten en uitgaven 23477'^' ontvangsten en uitgaven 17. Vastelling suppletoire begrooting 1929. B. en W. stellen voor goed te keuren 'n sup pletoire begrooting voor den dienst 1929, houdende regeling van eenige posten, welke niet op de oorspronkelijke begrooting zijn geraamd. Aldus vastgesteld. 18. Voorstel verleenen van gratificatie aan den gemeente-geneesheer en de wijkverpleeg- ster. Toelichting. Het voorkomen van ^las- trim" op verschillende plaatsen in den lande, heeft Burgemeester en Wethouders aanlei- ding gegeven, eenige malen de gelegenheid open te stellen voor kostelooze vaccinatie Hiervan is een veelvuldig gebruig ge maakt en de gemeentegeneesheer en de wijk- verpleegster hebben zich gedurende die da gen geplaatst gezien voor drukke buiten gewone werkzaamheden. Ter tegemoetkoming voor dit buitengewo ne werk stellen B. en W. voor aan den ge meente-geneesheer een gratificatie van 50 en aan de wijkverpleegster een gratificatie van 25 te verleenen. Aldus besloten. Rortdvraag De heer Dekker vraat langer te ver- lichten. Zal overwogen worden. De heer Dekker vraagt hoe het staat met de voorziening van Weerebrug en Zonder- brug. Wordt medegedeeld, dat het plan voor de Weerebrug bij de Provinciate Waterstaat is en het plan Zonderbrug vermoedelijk 1930 zal worden. De heer Honingh vraagt een deskundig onderzoek naar de wegboomen. Zal ingesteld worden. De heer Kamp vraagt wegneming van ge* zichtsbelemmeringen op enkele kruispunten van wegen. Zal onderzocht worden. De heer Honingh brengt Burg, en Weth. een compliment voor de wegen, hetgeen de heer Kamp aanleiding geeft den tegenwoor- digen wegwerker, die nog in zijn proefjaar is vast te benoemen. Met dank voor het compliment wordt hel overige verwezen naar de begrooting 1930. Daarna sluiting. VENHUIZEN. KOEDIJK. Op Maandag 30 September a.s. 's at. van 78 uur zal ten huize van H. Troost- heide in de wijk St. Pancras gelegenheid worden gegeven aan ingezetenen van de gemeente Koedijk, tot kostelooze inen- ting en herinenting en Dinsdag 1 Oct a.s. 's avonds van 7—8 uur in het Raad- huis (polderkamer) Degenen, bij wien de vorige inenting <»e:n ge vol gen heeft gehad, kunnen zich thans opnieuw laten inenten. SCHAGEN. Donderdagmiddag heeft in het lokaal Ceres ten overstaan van notaris S. W. Wegener Sleesvvijk de afslag plaats ge had van een renteniershuis met schuur,' kapberg, tuin en erf en 3 perceelen wei- land staande en gelegen aan den Lage- dijk, eigendom van den heer K. Hoog- vorst. Deze werden de vorige week in bod gebracht op 22982.60. Uitslag als volgt: huis en erf ingezet op 3210 en op 1 gemijnd door den heer Jb. Kerkmeer te Schagen. Perc. 2 weiland groot 2.45.50 H.A. in gezet op 7757.80 en gemijnd op 100 door den heer J. Ph. Blaauboer; perc. 3 weiland groot 1.84.30 H.A. ingezet op f 5760 en gemijnd op 300 door den heer J. Ph. Blaauboer; perc. 4 weiland groot 2.14.20 H.A. ingezet op 6854.40 en ge mijnd op 2 door den heer K. Zander; perc. 2 en 3 gecombineerd ingezet op 13318.20, verhoogd tot 14.500 en op 400 daarboven opgehouden; perv. 2, 3 en 4 gecombineerd ingezet op 21756.40 en op 500 daarboven ongehouden. Alle perceelen gecombineerd staan nu op 25467.40 en worden niet gemijnd zoodat aileen het huis werd verkocht aan den heer Kerkmeer voornoemd voor 3211. I. my/A ■tv De vereeniging „Floralia", de eerst opge. richte bloemenvereeniging in en rondom d« Streek, heeft haar 50-jarig bestaan gevierd met een uitstekend geslaagden feestavond in caf6 Druif. De zaal was geheel bezet met leden en genoodigden. De voorzitter, burgemeester J. Zijp Kz., hield een feestrede, waarin hij het leven der jubi- leerende vereeniging schetste. Na afloop werd den voorzitter door den heer Wessel namens de vereeniging een prachtig gedreven koperen bloemenbak geoffreerd. Het R. K. fanfare-corps bracht de jubileerende vereeniging een sere nade. De oud-leden ds. Aalbers te Wapser- veen, U. G. Dorhout te Hoorn en B. Termaat te Nieuw-Vennep huldigden nu de vereeniging in opgewekte speeches. De avond werd verder opgeluisterd doof muziek, gymnastiek en zang. 't Was een uitste kend geslaagde feestavond.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6