Credieten Rafeafisoli Wserherichf. AGENDA Sta dsmeuws f&m ASlSTEItD A MS CUE BEUHS Maandag 30 Sept. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. De groote doorbraak; 2. De opstandige. Toegang bo ven 14 jaar. 7.30 uur, A. B. T.: Faust (rom.), hoofd- rol Emil Jannings. Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: De brug van San Luis Rey. Toegang boven 14 jaar. Dinsdag 1 Oct. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. De groote doorbraak; 2. De opstandige. Toegang bo ven 14 jaar. j 7.30 uur, A. B. T.: Faust. Toegang boven 18 jaar. HINDERWET. Bij besluit van 28 September 1929 is aan de N.V. Bataafsche Importmaatschappij te i's Gravenhage vergunning verleend tot OP- 'RICHTING VAN EEN ONDERGROND- SCHE BENZINEBEWAARPLAATS met aftappomp voor en ten behoeve van het per- ceel OMvAL nr. 44, alhier. Alkmaar, 30 September 1929. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, A. F. THOMSEN, lo. Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. gespaard. De remmer geraakte met zijn iekneld, deze bleef in het hout zitten. Hij zelf kwam met den grooten schrik vrij. De hulpremmer M. J. Bokelman zat achter in den trein en bleef eveneens ongedeerd. Het terrein van de ramp vormt een groote ruine. Groote hoeveelheden groenten en kool liggen verspreid tusschen de in elkaar ge- jschoven wagons De botsing met het stoot- 'blok werd onmidaellijk gevolgd door een ge- wel dig gekraak van de in en door elkaar schurvende wagons. Een automobilist, die even later de plaats van de ramp passeerde, reed onmiddellijk naar Hoorn om hulp te halen. Spoedig was de majoor van de rijksveldwacht Korver ter plaatse, direct gevolgd door personeel der spoorwegen. allereerst werd gezocht naar den hoofdgeleider. Toen deze tegen elf uur ontdekt werd, bleek, dat hij moest worden uitgezaagd. Het cuurde evenwel tot Zondag- morgen ongeveer vijf uur, voordat men de ongelukkige, die op slag dood moet zijn ge weest en vreeselijk aan het hoofd verminkt was, bevrijd kon worden. Het stoffelijk over- schot werd Zondagmiddag naar Amsterdam vervoerd. Het spoorwegverkeer tusschen Enkhffi- zen en Hoorn was tot gistermorgen negen uur gestremd. Den geheelen nacht was door- gewerkt om de lijn weer vrij te maken. De overblijfselen van de wagons lagen Zondag middag naast den spoorweg. De intact ge- bleven wagons zijn zoo spoedig mogelijk na het ongeval weggereden. De burgemeester van Westwoud en eenige andere autoriteiten waren nog Zaterdag- avond ter plaatse. Verklaringen van den machinist en den wisselwachter. 1 De machinist van den trein verklaarde na iet ongeval, dat het signaal op veilig heeft /estaan en dat de wissel verkeerd moet zijn geweest. De wisselwachter Pranger deelde mede, dat hij de seinen en wissels nauwkeurig had yerzorgd en dat alles in orde was. De justitie ter plaatse. Zondagmorgen tegen half elf arriveerden van het parket uit Alkmaar de rechter-com- missaris mr. Krabbe en de substituut-officier van justitie mr. van der Feen de Lille om ter plaatse een onderzoek in te stellen. Het bericht van het ongeval verspreidde zich Zondagmorgen spoedig in de omgeving en tal van belangstellenden kwamen naar de plaats van het ongeluk. Zij werden door de politie op behoorlijken afstand gehouden. Het slachtoffer van de ramp laat een vrouw en vier kinderen na. VERKEERSONGEVALLEN. Door een auto aangereden. Het slachtoffer overleden. Zaterdagmiddag is de 29-jarige wielrijder H. Sasse, tuinder te Leymuiden, op den rijksstraatweg onder Oegstgeest door een auto, die met groote snelheid door een bocht reed, gegrepen en op slag gedood. De auto kwam in de sloot terecht. De besturder, de 19-jarige G. de Reuver, uit Den Haag, is ernstig gewond aan het hoofd naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Auto tegen een boom; ein doode. Hedenmorgen is een auto van de firma De Gruyter op de Mooksche baan bij Nijmegen tegen een boom gereden. De chauffeur had de macht over zijn stuur verloren, doordat een band was lek geslagen en de vracht in den wagen was verschoven. De auto was totaal vernield. Een inzittende passagier, zekere A. uit Nijmegen werd tegen een boom geslingerd en onmiddellijk gedood. De chauffeur kwam er met eenige schrammen af. EEN RADIO-UITZENDING VERB0DEN. Van den Vrijdenkers-Radic- Omroep. Door de autoriteiten onderbroken. Zondagochtend had de afdeeling Amster dam van de Vrijdenkersvereeniging „De Da- geraad" in het theater Tuschinski een bijeen- komst belegd. Een gedeelte van deze bijeen- komst zou per radio worden uitgezonden, waarvoor de Vereeniging Vrijdenkers Radio Omroep speciale vergunning van den minis- jer van waterstaat had ontvangen. De uitzen- Jing ving te elf uur op de Hilversumsche golflengte van 1875 M. aan. Nadat een inleidend woord was gesproken over het doel van den Vrijdenkers Radio Om roep en eenige muzieknummers waren ten ge- hoore gebracht, ving de bekende atheist Jan Hoving een rede aan over Mussoloni. De spreker herinnerde aan het vroegere leven van den Italiaanschen premier, toen hij atheist, anti-militairist en bestrijder van de kerk was. Hij wees er op, hoe Mussolini zelf wegens zijn anti-mi litairistische daden «p de gevangenis heeft gezeten en hoe hij een „papenvreter" was geweest. Op dat iT/ '/nent werd de verdere uitzending van de rjde van den heer Hoving onderbroken. Deze eerste uitzending van de V. R. O. werd te Den Haag gecontroleerd en het 'Hoofdbestuur van de Posterijen en Telegrafie heeft onmiddellijk, toen bleek, dat de inhoud van de rede van den heer Hoving beleedigend kon worden geacht voor den eersten minister van een bevriende mogendheid, de verdere uitzending verboden. BURGERL1JKE STAND. GEBOREN: Barbara Francisca Maria d. v. Willem Steeman en Catharina Dekker. Geertje d. v. Koenradus Nicters en Aljiertjc Bijker. Fre- derik Gerard z. v. Hendrik Haar en Neeltje de Vries. Cornelis z. v. Cornelis Hoeben en Aaltje Modder. Jan z. v. Dirk Nierop en Maria Teel. OVERLEDEN: Neeltje Vels gehuwd met Jan Langenberg 74 jaar, Jan Alders 12 jaar. DE LANBOUWVERLOTING. Heden is de trekking gehouden van de door de afd. Alkmaar der H. M. v. L. uitgeschreven verloting. De eerste prijzen zijn gevallen op de nos. 3066 twee vette koeien, 4418 electr. waschmachine, 6269 Volta-stofzuiger, 4915 buffet, 986 crapeaud, 65 Pendel-waschmachine, 6982 handwaschmachine, 6667 schoft, 585 tuinameublement. VERGADERING VAN DEN R.K. RIJKSKIESKRING „HELDER". Onder presidium van den heer A. J. N. Lees berg uit Alkmaar werd Zaterdagmiddag 2 uur in't Gulden Vlies de algemeene verga- dering gehouden van de 77 afdeelingen uit de kringen Helder, Zaandam en Hoorn, alien vereenigd in den Kieskring „Helder". Het be- zoek was opmerkelijk goed. Naast de afge- vaardigden waren vele leden van de Kiesver- eenigingen opgekomen, daar dr. Kortenhorst over een belangrijk onderwerp zou spreken. De voorzitter opende met den Christelijken groet en heette alien welkom, inzosderheid het Kamerlid van de Bilt. Het verloop van de verkiezing nagaande, constateerde spr. met vreugde den vooruitgang in ons kiezerscorps, al is die vreugde niet ached onvermengd Aan de cijfers uit „De Maasbode" (spr. had geen officieele cijfers) constateerde spr. een vooruitgang onder de katholieken van 9 pet. Spr. was over den vooruitgang in „Helaer" maar matig tevreden. Er was slechts een vooruitgang van 8.84 pet., daarentegen had „Zaandam" een vooruitgang van 16 pet. Spr. wilde niet opsporen waarom de vooruitgang niet grooter was, doch verzocht de afdeelings- besturen om al hun aandacht te wijden, opdat elke stem tot zijn recht komt. Het verloop der verkiezing nagaande, stip- te spr. aan dat mr. Bomans uit de Kamer was verdwenen en bracht hem dank voor wat hij voor de partij had verricht (zwak ap plaus). Spr. was verbeugd, dat de heer van der Bilt („onze Charles") het vertrouwen der kiezers had veroverd en hoopte, dat hij nog lange jaren een sieraad van de Kamer zal zijn (dav. applaus). Tijdens het lezen der notulen kwam dr. Kortenhorst ter vergadering en werd harte- lijk verwelkomd. De rekening en verantwoording sloot met een nadeelig saldo van 344.98.' Echter moest er nog pl.m. 1000 aan contribute binnen- komen en moesten er vorderingen betaald worden, zoodat men zonder schuld het nieu- we vereenigingsjaar kon ingaan. (Apllaus Bovenkarspel bracht namens de rekening- commissie rapport uit, alles was in orde be- vonden. In de rekening-commissie 1929/'30 werd aangewezen Medemblik. Op voorstel van het bestuur werd besloten om de contributie af te dragen voor het ko- mende jaar op 0.10 per lid te stellen (vo- rig jaar 0.15), daar er geen verkiezing op komst is. Uit het jaarverslag stippen we aan dat geen opgaaf van h teaantal leden kon ge- schieden omdat slechts een afdeeling, n.l. Alkmaar, opgaaf had gedaan. Nog memo- reeren we dat de heer van der Bilt 52 spreek- beurten had vervuld. On voorstel van den heer Fluitman (Enk- huizen) werd aan het dankwoord aan de dagbladpers ook „Onze Courant", Hoorn, toegevoegd. Bij het punt verkiezing bestuur en partij- raad werd door verschillende afgevaardigde het 'woord gevoerd. Smits (Helder) meende dat er te weinig rekening is gehouden met de verdeeling der candidaten over de krin gen, terwijl Jong (Wormer) meende dat het democratische element slecht vertegenwoor- digd is. De voorzitter zeide dat er inderdaad in den Kring Zaandam een lid te veel op het advies staat, doch men heeft de bedoeling om den heer BarnHorn (Assendelft) in het partij bestuur te brengen, omdat hij dan nog beter de belangen der vereeniging kan be- hartigen. Het thans nog stellen van candida ten of het stellen na 15 September is van onwaarde, omdat men organisatorisch moet handelen. Ongeveer 4 uur, terwijl de stem- men opnemers hun moeitevolle arbeid ver- richten, kwam dr. Kortenhorst, lid der Twee- de Kamer, aan het woord met het onderwerp „De Troonrede". Rede van dr. Kortenhorst. De spreker erkende dat het min of meer gevaarlijk was om nu reeds de troonrede te behandelen. Wat hij echter zeide was voor eigen verantwoordelijkheid en stond buiten het verband van de R. K. Kamerfractie. Natuurlijk zal er op zijn rede commentaar komen, doch spr. is niet gewoon om een blad voor zijn mond te nemen. Als men kamerlid is kan men zich in een waas van geheimzin- nigheid hiillen en heel gewichtig doen, doch spr. hield daar niet van en zal voor het ge- sprokene de voile verantwoordelijkheid aan- vaarden. De troonrede is altijd vaag, hoewel dit jaar nog al uitgebreid. Kan men waarde aan de verklaring in de troonrede hechten? En hoe staat men er tegenover? Spr. beant- woordde beide vragen gelijk en constateerde dat het oordeel luidt naar dat men wel- willend of niet tegenover de regeering staat. Men kan de regeering goed gezind zijn, onverschillig welk kabinet aan het bewind is en daardoor elke regeering steunen. Men kan het doen uit vaderlandsliefde. Men kan sympathiek tegenover de opgetreden regee ring staan. Wij verieenen voor Handel, Land- bouw en Nijvepheid ALKMAAR. Telefoon no. 120. Dit laatste is het geval bij ons ,nu Ruijs de Beerenbrouck de premier is. Hij is een geziene figuur die niet alleen in de katholie- ke pers met gejuich is begroet. Spr. ging uit- voerig in op de vraag: waarom een extra parlementair kabinet en geen parlementair kabinet? Een kabinet steunend op de 3 rechtsche par- tijen was helaas niet mogelijk. De kabinetsfor- mateur had ook contact kunnen zoeken bij partijen buiten de rechterzijde doch heeft het niet gedaan. Men had ook de verantwoorde lijkheid aan andere partijen van rechts kun nen overlaten doch spr. kon zich indenken dat de grootste partij de verantwoordelijlc heid wilde dragen. Hoe zullen de andere partijen tegenover de regeering staan? Spr. weet niet of men in troebel water zal visschen. „De Morgen" heeft gemeend dat er ook wel samenwerking tusschen de S. D. A. P. en ons mogelijk was, doch spr. meende dat de zienswijze van R. de B. de juiste was. Spr. kwam vervolgens tot de verkiezing van den voorzitter Van Schaick, welke me' instemming was begroet. Een teleurstelling in de troonrede is dat wij er niet in terug- vinden onze wenschen in art. 1 vastgelegd. En toch zullen die beginselen ons richtsnoer moeten zijn. Die kunnen wij niet prijsgeven Doorvoering van katholieke beginselen en bescherming van kinderriike gezinnen kun nen wij niet prijs geven. (Applaus). De kie zers kunnen terecht vragen waarom van die wenschen niets gezegd wordt. Spr. behandelde in vogelvlucht de troon rede en zeide dat men den vrijhandel wil bevcrderen en de bttere verhouding inzake het Scheldevraagstuk met Belgig. Spr. had geen groote illusie dat er veel van terecht zou komen. Spr. betreurde het dat de regeling Zieken- fondsen niet zoo spoedig aan de orae zal ko men. Hij achtte echter die zaak urgent en toonde aan waarom. Ook van de Ouder- domswet en het Staatspensioen heeft men wei- r.ig te verwachten. Ook de huwelijkswetgeving zal wel op de lange baan komen. De bestrij- ding van werkloosheid zal evenmin tot zijn recht komen. De tegenwoordige steunrege- ling (natuurlijk goed zoo lang er niet beter is) moet vervangen worden door werkver- ruiming. Van meer actieve welvaart en het L. O.-plan hoort men niets. De belofte aan den middenstand is al heel pover. „De stand der geldmiddelen maant tot voorzichtigheid". heet het in de troonrede. Ja, spr. geloofde het ook, hoewel er een overschot is van 242 millioen. Een minister van financien is altijd een pessimist, doch men kan ook te pessimis- tisch zijn. Minister de Geer trekt het bedrag buiten de begrooting, de kamerleden hebben er niets over te zeggen. Door het op 1 Janu- ari a s. in werking treden van de z.g. conti- niteitswet zullen we eerst in 1932 van dit overschot profiteeren, dan komt het bedrag als saldo op de begrooting van 1929. Spr. hield niet van het gegoochel van den minis ter. Belasting verlaging. Spr. meende dat het tegenwoordige geslacht te zwaar wordt belast. Het is niet noodig om ons alle crisisschuld te laten betalen. Men zegt wel eens als we nu belastingverlaging krijgen, komt het er over 5 jaar weer op. Spr. betwistte deze meening. Ook spr. wil die 240 millioen niet oomaken, doch 100 millioen reserveeren voor de 5 eerstvolgende jaren. Volgens spr. moet dat ook want het bedrag is aan vaak zuur verdiende belastingpennin- gen opgebracht. Laten zij die na ons komen ook wat aan de crisisleeningen betalen. Het leeningfonds heeft voldoende geld en de be- lastingbetaler wordt steeds als object be- schouwd om dit te vergrooten. Spr. achtte het uitgesloten dat over 5 jaar de belasting weer verhoogd moet worden. Hoe die belas tingverlaging zal zijn, bijv. verlaging suiker- accijns, verdedigingsbelasting of dergelijk, daar valt over te praten. Doch belastingver laging kan en moet er komen en voor onze katholieke kamerfractie is er veel voor te zeggen om het urgente onderwerp te bespre- ken en zoo noodig met voorstellen te komen. Bedrijfsraden. De sociale paragraaf staat spr. niet erg aan. In de Volkskrant wordt spreker door een mijnheer van A. tot Z. aangevallen. In ons program spreekt men van organen en spr. zegt dat efn orgaan moet groeien, maken kan men ze niet, dat ziet men wel aan de Raden van Arbeid. Geen enkele wetgever kan een orgaan maken. Spr. heeft niet veel vertrou wen in dezen minister, die uit de sfeer van de raden van arbeid is gekomen. De bedrijfs raden zijn ook een mislukking geweest, hoe wel spr. toegeeft, dat zij geen levenskans ge- had hebben. Spr. zette uiteen waarom men tegen dezen minister voorzichtig moet zijn Volgens spr. moeten vak- en bedrijfsraden sa- men werken, er is op dit terrein nog zeer veel te doen. Spr. toonde dit nader aan. De ministers zijn goed, natuurlijk zijn ze goed, doch passen ze wel in het departement? Wij zijn nu niet in Italie, waar Mussolini alle departementen tot de zijne maakte en na de „groote schoonmaak" de juiste personen voor de departementen koos Moet het hier ook zoo? Spr. wilde zich niet uitspreken, doch meende, dat er wel wat verbeterd kan wor den. Een staatscommissie zou vruchtbaar werk kunnen verrichten. Spr. had zijn standpunt uiteengezet en hoopte op een gunstig oordeel van zijn kiezers. (Langdurig applaus). De voorzitter hoopie den spreker in de komende periode weer eens in ons midden te zien en wenschte hem vruchtbaren arbeid in de komende periode. Debat. De heer Schaaper, voorzitter van den Metaalbewerkersbond te Wormerveer, meen de dat spr. zijn standpunt voor de verkie zing had moeten uiteenzetten. Voorts kon men de belangen van de arbeiders wel aan zijne partijgenooten overlaten. Spr. veroor- aeelde het dat dr. K. al sprak over dingen voor dat de Kamer bijeen was of de r.k. Ka merfractie zich had uitgesproken. (Applaus). De spreker zeide, dat hij nooit anders had gesproken dan nu. Ook op vergaderingen, die de heer Schaaper presideerde. Spr. be- hield zich het recht voor om te spreken hoe hij over de troonrede e. d. dacht. De Jan Saliegeest beviel spr. niet. Spr. wilde niet achter den minister aaukomen en dan zeggen „neen, zoo moet het niet". naar waarnemingen, verricht in den morger van 30 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.7 te Weenen. Laagste barometerstand 738.6 te Ingo. Verwachting, geldig tot den avond van 1 October: Zwakke tot matige, Zuidelijke tot Zuid- west, wind; zwaar bewolkt met tijdelijke op- klaring; waarschijnlijk regenbuien met eeni ge kans op onweer; later iets kouder. WM D-e kiezers wisten wat zij aan mij had- den. (Applaus). Daarna maakte de voorzitter den uitslag der stemming bekend. De heer Barnhorn is in den partijraad ge kozen. De heeren Kusters (Alkmaar) en J. Verheggen (Egmond-Binnen) zijn ook gtko- zen, doch konden geen zitting nemen omdat „Helder" 2 zetels mocht bezetten. Na gehouden rondvraag voigde slultfng met den christelijken groet. SPELDJESDAG. De gister gehouden speldjesdag ten be hoeve van tuberculeuse sigarenmakers heeft netto opgebracht 333.92 (tegen 224 ver- leden jaar). ST. LOUIS. Ter gelegenheid van den herdenkingsdag van het 10-jarig bestaan van St. Louis zal door het muziekkorps een muzikale rondgang door de stad worden gemaakt op Dinsdag- avond 1 October van half acht tot half negen. Daarna zullen de jongens gezellig samenzijn tot half elf. Verrassingen voor de jongens van St. Louis worden zeer gaarne in ontvangst ge« nomen aan het repetitielokaal, Verdronken- oord 12. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtu!- gen en andere voertuigen te 7.09 uur licht op- KOSTELOOZE KOEPOKINENTING. B. en W. maken bekend, dat ook a.s. Don- derdagavond van 78 uur gelegenheid zaJ zijn zich kosteloos te laten inenten of herin enten in de polikliniek van het Stadszieken-* huis aan de Wilhelminalaan. EEN JUBILEUM. De heer W. H. Slinger herdenkt morgen (1 October) den dag, dat hij voor 25 jaar benoemd werd tot organist van de Nederl, Herv. Gemeente. Het zal dezen populairen musicus en or- ganisator van Volksconcerten die thans als organist van de Groote Kerk optreedt zeker niet aan belangstelling ontbreken. van 30 September 1929 Opgave van tfoordhollandsch Landbotnvcredlet. IV,Vj JQfltvflEgen per dL&adiooze teleioon). V orige Koers 663 425 170 147 £6 234 177 417'/, 429 7/s 186 DE NIEUWE RAADSLEDEN. Nu de soc.-dem. raadsfractie weer voltallig is, kunnen wij nog de volgende bijzonderheden mededeelen over de nieuwgekozen leden onzer vroedschap. Mevr. HellemanHardebol beweegt zich nog niet lang op het terrein der politiek. Ongeveer acht jaren geleden trad zij als lid toe tot de afd. Alkmaar der S. D. A. P., waarin zij de laatste jaren meer op den voorgrond trad en voor ruim een jaar als lid van het bestuur der plaatselijke afdeeling werd gekozen. Waar mevr. Helleman reeds meer dan 25 jaar in onze stad woont, kan zij met de plaat selijke toestanden goed op de hoogte worden geacht. De heer C. Hoogebboom, afkomstig uit Friesland, kwam daar reeds op 16-jarigsn leeftijd in de geheelonthoudersbeweging en hierdoor in de arbeidersbeweging, zoodat hij reeds op jeugdigen leeftijd aan het politieke leven deelnam. In Ursem was hij een der voor- aanstaande leden der afd. van de S. D. A. P., toen hij in 't begin van 1923 naar Alkmaar ver- huisde en hier lid werd van de afdeeling. Hij is een der oprichters van de afd. Alk maar van het Instituut voor Arbeidersontwik- keling, waarvan de heer Hoogenboom nog steeds een der ijverigste bestuursleden is. Ver- der is hij, na het vertrek van den heer Evers, opgetreden als waarnemend secretaris der vo- rige bewaarschoolvereeniging. De heer W. J. Bulens zal het jongste raads- lid zijn, zoodat de heer Bonsema niet meer de Benjamin is, doch dezen eere-naam zal moeten overdoen aan den nieuwen 30-jarigen fractie- genoot. Geboortig uit Dordrecht, trad de heer Bulens al op 17-jarigen leeftijd toe tot de vak- beweging. Na zijn diensttijd werd hij lid van de afd. Alkmaar der S. D. A. P. en voelde zich vooral aangetrokken tot het werk der jeugd- beweging. In de Alkmaarsche A. J. C. is de heer Bulens dan ook de leidende figuur. Aan- vankelijk behoorde hij tot de gewone commis- sieleden, en na de reorganisatie in de A. J. C. bleef hij commissielid en leider en heeft hij zeer veel werk verricht in het belang van de arbeidersjeugd hier ter stede. Evenals de vorengenoemde raadsleden is de heer Bulens een nieuweling op het gebied der gemeentepolitiek. Het tegenovergestelde geldt voor den heer H. van Drunen. Hij had reeds vroeger in den raad zitting, zoodat zijn persoon bij de Alkmaarsche inge- zetenen genoegzaam bekend geacht kan wor den. Koers van heden te STA ATSLEENINGEN. 5 1919 BANK-1NSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Resc Kol. Bank Ned. lnd. Handelsbank Fransche Banken (3) INDUSTR. OND. B1NNENL. v. Berkels' Patent Calve Delft Certi Centrale Suiker Holl. Kunstzijcie Margarine Unie Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit i INDUSTR. AAND. BU1TENL. Am. Smelting .,...4,,,.., Anaconda Bethleh. Steel Steel comm Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr. Perlak ...ifc,,,,,,,,! RUBBERS. Amsterd. Rubber .,444,4444 Deli Bat. Rubber ....,,44.4 Hessa Rubber .44,44.4.44 Serbadjadi .444444 Interc. Rubber .t..,,,.,#! SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn ...4444444 Gem. Eig. .4.4.44 Scheepvaart Unie ...,4,4,., Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. OoStkuSt ..44444444,44 Oude Deli 4 -, t Senembah 4.444441 Deli Batavia ...,,444.444 AMER. SPOORWEGEN. Erie ......444444444 Milwaukee ..44,4,4.441 Southern Rails 4 4 Union Pacific 4 4 Wabash ..,,44.444.44 *Exdividend, fExclaim. lOin/ie 1751', 174'/, 2417s 16b 550 214'/, 214% 70 150 500'/j 93 2457, 799'A 111% 230 lib3/, 2257i6 326'/a 25£7s 172% 340 198'/. 96/i6 561/g 53 208 927/8 907s 140 406 451 434 81 3o6/8 155 268% 62'/a PROLONGATIE vorige koers 5'/a pCt. heden 5 pCt. .WISSELKOERSEN AMSTERDAM. plm. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 175 550 543-6 238 208 231 J-40 204 245 204 150 490 94 242-4 755 486-93 93-'/a 240-4 751-61 490 93 761-70 489 2277a-f 759-09 229-30i 1157s-?3 112 225 111%"' 655 625 657 120 655-7 420-21 230 430% 429-30J 187 430%.1 188 430% 190 2557, 171 256% 9%« 204 138 400»/j 451 435 400'/a 451 434-5 36% 82 269 63'/a Londen 4.444,. Berlijn ,4,4,44,.. Parijs Brussel (Belga) ..44.... Bazel Weenen p. Sch. 100 .4444, Kopenbagen ...444,. Stockholm Oslo 4.......... NIET OFFICIEEL. New-York Itaii8 414414,41,4 Vorige Koers op koers heden 3 uur I2.09y18 12.097/6 59.391/a 59.37i/a 9.'67a 9.76'/a 34.67'/j 34.69'A 48.07 48 06 35.07'/, 35.0/'/, 66 42'/j 66.45 06.80 66.80 66.42'/a 66.45 2-49%8 2.443 13.06 13.0ft

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2