m IlkumiiE CeinmL De geheimzinnige veetstappen FEU1LLETON. Radio-hoekje Honderd een en dertigste iaargang. Uinsdag 1 October. Woensdag 2 October. Uilversum, 1875 At. 10.-10 15 Margec- wijcfng. 12.15—2 Concert door het A. V. R O.-Kwartet 2.-2.15 Praatje d^r mevr. de Leeuw—van Rees ever: De a s Naai- en Knipcurs'ds. 2 13 -2 30 GramJ.oonmuziek 2.303.Kinderliteratuur in verband met de nieuwe opvoeding door G. Hellinga. Dir. der Haagsche Schoolvereen. 3.—3.30 Radio- Kinderkoorzang. 3.30—4. De voornaam- ste studiemuziek voor piano. Litgevoerd dooi Fffbert Veen. Toelichting door Louis Schmidt. 4.30-5.30 Orgelconcert door her- dinand Kloek. Solist: Willem de Jong, cello 20 6Gramofoonmuziek. 6.017 15 Concert' door Hongaarsche Tzigane-Kapel van de gebr. Elmer en Bela Ruha. 7.15— 7 45 Causerie door W. A. A. Grul over Weergave-kwaliteit bij het ontvangtoestel. 8 oi—8 40 Vioolrecital door Zoltan Szekely. 8 40—11 Concert door het Versterkt Om- roeporkest. Solist- Hugo van Daalen, piano. 9 15—9.45 Lezing door Prof. Mr. H. Fryda over: De indrukken van mijn Russische reis. 9.45Voortzetting concert. Na afloop persber. Daarna gramofoonmuziek. 12.Sluiting. fjuizen, 298 At. (Na 6 uur 1071 At.) (Uitsluitend N. C. R. V.) 10.3011.Zie- kendienst. 12.30—2.— Concert. Dameskoor- tje, piano en orgel. 2.—2.30 Gramofoonmu- n'ek. 2.30—4.30 Concert. Piano, orgel, fluit cn klarinet. 4.30—5.— Gramofoonmuziek. 5.6.Kinderuurtje. 6.6.30 Gramofoon muziek. 6.30—7.— Lezing over: „De Ma- kelaardij volgens de wettelijke voorschriften, volgens hare werking in de practijk en vol gens een te verwezenlijken ideaal". 7.—7.30 Gramofoonmuziek. 7.308.Lezing. 8. 8.30 Bestuursmededeelingen. 8.30 Lezing over: „Binnenhuiskunst". Orkestconcert. Daarna: Persberichten. Davenlry, 1554.4 At. 10.35 Morgenwij- ding. 11.15 Kerkdienst. 11.2012.20 Kerk- dienst. 12.20 Lezing. 12.35 Concert. L, Inglis, sopraan. P. J. Duffy, tenor. 1.05 Gramofoonmuziek. 1.20 Orkestconcert. 2.20 Bijeenkomst van de Re-United Church of Scotland. 3.20 Uitzending voor scholen 3.45 Berichten. 3.50 Lezing. 4.05 Concert. C Smith, bariton. E. Kersey, viool. H. Just, cello. H. Ferguson, piano. 5.05 Orgelconcert. Cinema-Orgel. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nierwsberichten. 7.05 Piano-recital door L. England. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Vaudeville. 9.20 Concert. Militair Orkest. L. Gowings, tenor. 10.— Nieu-wsberichten. 10.20 Lezing. 10.35 Orkestconcert. 11.20 12.20 Dansmuziek. Pariis „Radio-Paris,\ 1725 At. 12.50 2.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Orkestconcert en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.55 Con cert. Orkest en zang. Langenberg, 473 At. 10.3511.35 Gra mofoonmuziek. 1.252.50 Orkestconcert. 5.556.50 Piano-recital. 8.20 De Vroolijke Woensdag „Baroclcoko". Daarna tot 12.20: Dansmuziek (Gramofoonplaten). Brussel, 508.5 At. 5.20 Gramofoonmuziek 6 50 GramofoonmuHek. 8.35 Fragmenten uit „De Regimentsdochter". Opera-comique van G. Donizetti. Ralundborg, 1153 At. 3.505.50 Concert. Radio-blazers -Ensemble. 8.35—10.20 Or kestconcert. Daarna: Uitzending van „De Ingebeelde Zieke". Blijspel in 3 bedrijven van Moliere. 10.3511.20 Orkestconcert. Zeesen, 1635 At. 6.101105 Lezingen 12.201.15 Gramofoonmuziek. 1.151 50 Lezingen. 2.202.50 Gramofoonmuziek. 3.054.50 Lezingen. 4.505.50 Concert uit Hamburg. 5.50—8.20 Lezingen. 8.20 „Tyll". Uilenspiegel-Opera in 3 bedrijven Tekst van Hugo F. Koeningsgarten. Muziek van Mark Lothar. 10.50 Concert. Orkest, Kate Konig, sopraan. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Lan- gestraat en aldaar te bevragen op alle werk- dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 27, 28, 29 en 30 Sept. 1929: portemonnaie; hon depenning; autoslinger; mesje en sleuteltje; 2 sloten; portemonnaie met inhoud; fiets- pomp; passer; handschoenenbanden van jassen en mantels; sleutels. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 27, 28, 29 en 30 September 1929: paar handschoenen, H. Tel- jegen, Ingelandstraat 2; kindermutsje, N Koreman, Luttik Oudorp 80; damesring, L. Webster, Laat 167; zakmesje. S. Smit, Gees tersmgel 50; schort en handdoek, K. Godijn, Groot Nieuwland 46; klantenboekje, J. Pur- mer, Nieuwesloot B 31; bankbiljet, W. Smit, geautoriseerde vertaling uit het Engelsch van Mevrouw Belloc Lowndes, door OSWALDI. 39. Als met lood in de schoenen ging zij weer naar boven en1 klopte, na een oogenblik wach- tens, aan Raydon's slaapkamer „Binnen! Binnen!" Het was Eva's verwarde stem. Langzaam draaide mevrouw Strain de kruk om en ging de kamer binnen. Birtley Raydon lag lang uit, dwars op het groote, lange, Italiaansch beschilderde bed De geborduurde, geel zijden sprei lag ver- frommeld op den grond, de beddelakens wa- ren alle in wanorde en daar tusschen lag Raydon, met 't gezicht omlaag, zwakjes te kreunen. „Waar is de brandewijn?" vroeg Eva opge- wonden. Ik heb den sleutel van het wijnkastje niet Mijnheer Raydon heeft hem onlangs wegge- iiomen", was het fluisterende antwoord. Het zien van Birtlev Raydon maakte oo een Laat 173; nagelknipper, L. D. Boom, Ken- nemerpark 18; portemonnaie met inhoud, Alkmaarsch Warenhuis, Achterstraat; hon- depenning, Brink, Raaksje 5; ring met steen, Kraakman, Landstraat 34; belastingmerk in etui, N. de Bree, Westerweg 276 te Heiloo. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van poli tie. ProvinoSaal nieuwe PROV. ZIEKENHUIS MEDEMBLIK. Jaarverslag over 1928. Wij ontleenen het volgende aan het jaar verslag 1928 betreffende het Prov. Zieken- huis te Medemblik, uitgebracht aan Gedep. Staten door de Commissie van bestuur. Een stijging der inkomsten is zeer goed mogelijk, daar het aantal verpleegden het maximum nog niet heeft bereikt (een 30- tot 40-tal onbezette plaatsen, zooals op het ein- de van het verslagjaar, beteekent toch een derving van inkomsten van plm. 10 pCt.). Enkele patienten werktfen tijdens de zoiuer- maanden mede in de veldploegen. Dank zij de vrijgevigheid van de Rockefel ler Foundation, werd een belangrijke daling waargenomen in malaria-morbiditeit: in 1928 deed zich onder de verpleegden van het Ziekenhuis slechts een enkel geval van ma laria voor bij een patient in de gezinsver- pleging. Geen enkel geval kwam in het zie kenhuis voor. Aan het einde van het jaar werden in het ziekenhuis verpleegd: 270 prot., 51 r.k., 5 israelieten en 12 personen van wie onbekend was of zij tot een kerkgenootschap bshoor- den. Voor gezinsverpleging kwamen in aan- raerking 16 patienten, verdeeld over 8 wo- ningen. De gezondheidstoestand was goed. Het aantal overledenen bedroeg 21. Ont- vluchting of poging tot ontvluchting werd in het verslagjaar negen maal aangeteekend. Uit het financieel overzicht vermelden we, dat de verlies- en winstrekening als het to- taal bedrag der lasten aangeeft 367.339.34, welk bedrag f 28.240.66 beneden de raming bleef. De bijdrage van de provincie in de kos- t;.i van de verpleging van on- en minvermo- gende patienten bedroeg f 70.582.03, zijnde 25.417.97 beneden de raming. De bijdrage der provincie voor 1929 is be- groot op 87.055 tegen 96.000 over 1928. MEDEMBLIK. De gemeenteraad heeft de wenschelijkheid besproken om het bekende schilderachtige grachtje, het Achterom achter de Westerha- ven alhier, te dempen, nu vanwege Zuider- zeewerken zeer voordeelig daarvoor grond kan worden bekomen. Besloten werd, niet tot demping van dit bekende antieke grachtje over te gaan, doch betere reinhouding krach- tig te bevorderen. HOORN. NOORDSCHARWOUDE. In aansluiting op een bericht in ons blad van Zaterdag betreffende de inbraak bij den kassier van de Boerenleenbank te Heer-Hugo- waard, waarin werd medegedeeld, dat als verdacht hiervan in arrest gesteld zijn P. K te Zuid-Scharwoude en H. O. te Noord- Scharwoude, kunnen wij mededeelen dat laatstgenoemde weder in vrijheid is gesteld. Het is thans voor den derden keer gelegen- heid gegeven tot kostelooze inenting, waar weder druk gebruik van is gemaakt, zoodat het niet is uitgesloten dat n'ogmaals gelegen- heid wordt gegeven. Het nieuwe raadhuis. De bouw van het nieuwe raadhuis is thans reeds zoover gevorderd, dat het gebouw met pannen bedekt is. Daartoe in de gelegenheid gesteld, hebben wij eens een kijkje genomen en kunnen wij niet anders zeggen, dan dat de gemeente een grootsch gebouw rijker zal worden. Te zijner tijd komen wij hierop nader terug Zondagmiddag werd door de harmonic het laatste Buitenconcert gegeven in den Muziek- tuin. Het weer was goed, doch de belangstelling jammer genoeg niet groot. Naar schatting waren niet meer dan een veertigtal personen aanwezig. Voor den direcieur, den heer Pranger, en de leden van de vereeniging zelve lijkt dit ons dan 00k niet bemoedigend. Wat zou het voor hen een genoegen zijn als het publiek eens in grooten getale was opgekomen. of andere wijze, dat zij minder bang was. Hij zag er zoo groot, zoo stevig uit, nu hij daar zoo lag; zelfs hemel beware een beetje belachelijk! Ook herinnerde zij zich, met een gevoel van oogenblikkelijke verlichting, dat hij van den winter vreeselijk te keer had gegaan, toen hij een abces onder een van zijn tanden had. Ja; hij was kleinzeerig en misschien beteekende zijn plotselinge ongesteldheid niets Eva haastte zich naar bed en boog zich over haar man. „Waar is de sleutel, lieveling de sleutel van het medicijnkastje?" Hij mompelde dof iets onverstaanbaars en zij keek hulpeloos om zich heen. „Ik kan niet uit hem wijs worden! O, wat moet ik beginnen?" Zij kwam heel dicht bij Adelaide Strain en zei, instinctief haar stem temperend: „Addie; ik geloof, dat ik toch dokter Durham maar moet laten komen?" „Ja, je moet hem maar laten halen", was het antwoord, niet zonder aarzeling, op de halve vraag. Maar een oogenblik later ging zij voort: „En ik zal zien, of de meiden wat warme doe ken kunnen verschaffen." Op weg naar de telefoon wekte mevrouw Strain de meiden en zei. dat de kachel in de Hoewel de radio haar invloed in dezen zeker laat gelden, kon de opkomst toch veel grooter wezen. Hierbij denken wij ook aan de donateurs. Het concert was uitmuntend om te genie- ten, mooi en beschaafd spelen zooals wij dat van „Excelsior" gewoon zijn. De nummers 2,4 en 5 waren voor dit pro- gramma door het publiek gekozen van de gespeelde nummers op de reeds eerder ge- houden concerten, waarbij men door middel van een stembiljet een bepaald nummer kon uitkiezen. ST. PANCRA3. De plaatselijke afdeeling van „Het Witte Kruis" hield een algemeene leden- vergadering op Vrijdag 27 Sept. in cafe Gerritsen, welke bezocht werd door 28 leden. Naar aanleiding der notulen werd op- gemerkt, dat de heeren J. Roos Jr. en A. Huibers hierin niet waren genoemd als zijnde gediplomeerd voor Eerste Hulp bij ongelukken, hetgeen onmiddel- lijk werd gerectificeerd. Van de alg. ver. Het Groene Kruis was ingekomen een aanvrage om steun tot dekking van een tekort bij den bouw en inrichting van een sanatorium te Den Dolder. Het bestuur wenschte hieromtrent geen voorstel te doen doch gaf de voor- keur aan een vrije beslissing der. verga dering. Men begreep niet hoer hier zoo'n belangrijk tekort kon ontstaan waar toch een begrooting was gemaakt. Na eenige bespreking werd besloten de hou- ding van het hoofdbestuur in deze aan- gelegenheid eens af te wachten en werd het schrijven voor kennisgeving aange- nomen, evenals verschillende andere in gekomen stukken. De secretaris-penningmeester, de heer Sinjewel, decide mede, dat de boeken te zijnen huize waren ge-ontroleerd door een lid van het hoofdbestuur en volko- men in orde waren bevonden. Het magazijn is geinspecteerd door de heeren Groeneweg, Boskamp en Kloos- terboer waarbij alles in buitengewoon goeden staat is bevonden waarvoor den magazijn meester een woord van dank werd gebracht. Hierna werd door het bestuur inge- diend een voorstel tot salarisherziening van den magazijnmeester, n.l. het salaris te verhoogen van f 150 tot 175 en het bodeloon van 15 tot 25. Aangezien het voorstel in de vorige vergadering door den heer Kroonen- burg, burgemeester, was ingeleid, wenschte deze er thans zijn genoegen over uit te spreken dat het bestuur de billijkheid van verhooging heeft inge- zien. Werd er op de vorige vergadering b.v. opgemerkt dat de accuratesse van den magazijnmeester niet meer was dan zijn plicht toch meen ik dat dit in de praktijk wel eens anders is. Door spre- ker was voorgesteld 100 verhooging en het bestuur komt thans met 35 waar voor de toestand van de kas thans waar- schijnjijk geen belemmering is geweest. In verband hiermede en met de werk- zaamheden, stelde spreker voor een verhooging van 50. De heer G. Booi wees er op dat de twee functies apart werden gehouden waarna de burgemeester zijn voorstel splitste in 40 verhooging van salaris-magazijn- meester en 10 verhooging bodeloon. De heer G. Booij wilde den magazijn meester vragen of hij de functien hier mede voldoende betaald achtte. De voorzitter vond het eigenaardig dat aan het bestuuv door den functiona- ris nooit rechtstreeks was gevraagd om verhooging, terwijl thans blijkt dat er een taktiek is gevolgd welke nog kort geleden door den geachten voorsteller in een raadsvergadering, bij een voorstel tot salarisverhooging door een raadslid, werd afgekeurd De heer v. Kampen: Dit is heel wat anders en bovendien het staat hier op de convocatie De heer Kroonenburg zette nogmaals uitvoerig uiteen, dat door den heer Aukes nooit was gevraagd naar of ge- zinspeeld op verhooging. Spr. had zich echter met eigen oogen overtuigd dat de werkzaamheden een billijke verhooging rechtvaardigden. Wat betreft het door den voorzitter aangevoerde geval, dit was heel iets anders omdat daar nog een periodieke verhooging moest komen. De heer Lek bevestigde dit en steunde het voorstel-Kroonenburg. De voorzitter wees op de moeilijkhe- den die men jaarlijks ondervindt bij het innen der contributie en waar er steeds in de eerste plaats naar wordt gestreefd de materialen zoodanig op peil te hou- den, dat steeds onmiddellijk aan iedere aanvraag kan worden voldaan en nie- mand tevergeefs komt, is het een heele toer het budget sluitend te houden. Het keuken moest worden aangemaakt. Toen, na lang wachten en met allerlei moeilijkheden, kreeg- zij aansluiting met dokter Durham. Hij was een oude heer en zij kon zijn korze- lige, slaperige stem hooren: „He Wat? Wie is daar?" ,,U spreekt met mevrouw Strain van The Mill House. Mijnheer Raydon is plotseling ziek geworden. Hij klaagt over hevige pijnen en zoo ging zij voort in allerlei bijzonder- heden, waarbij zij zijn vragen vlug en nauw- keurig beantwoordde. Zij had verwacht, dat de dokter heel ver- wonderd zou zijn, te hooren van Raydon's plotselinge ongesteldheid. Maar hij riep enkel door de telefoon op brommigen toon terug: „Het is een plotseling aanval van indiges- tie, natuurlijk! Het verwondert me niets, als u me zegt, dat hij een groot glas „strandy- gaft" met ijs binnen de twee uren na zijn mid- dageten naar binnen heeft geslagen. Ik moet zeker komen kijken?" „Ik geloof wel, dat het hoog noodig is, dokter. Hij schijnt zich erg naar te voelen en Eva verkeert in doodsangst „Goed. Zeg maar dat ik kom Maar toen dr. Durham een half uur later op The Mill House aangekomen, zijn onge- lukkigen patient had onderzocht, werd hij van kwaadgeluimd. vriendeliik en heel, eras tig. bestuur kan dan ook een booger bedrag niet verantwoord achten. De heer De Vries stelde dan een an dere contributieregeling voor, b.v. in ning per maand. De voorzitter achtte dit thans niet aan de orde doch zag gaarne een voorstel tegemoet. De heer v. Kampen verklaarde nooit een voorstander van verhooging te zijn geweest, zulks in verband met de werk zaamheden in verband met die in ande re afdeelingen. Nadat hierover nog uitvoerig was ge- discusseerd, waarbij het bestuur zich niet bereid verklaarde het voorstel-J. Kroonenburg over te nemen, werd dit in stemming gebracht en verworpen met 15 tegen 12 stemmen. Het bestuursvoorstel werd hierna aan- genomen met 13 stemmen voor, 7 tegen en 8 bianco. Een voorstel tot uitbetaling van een vol jaar pensioen van wijlen den heer D. Stammes werd zonder bespreking aan- genomen. Tot afgevaardigden naar de algem. tweetal vrije stemmingen en een her- verg. te Amsterdam werden, na een stemming, waarbij de heer Kroonenburg verklaarde niet in aanmerking te kun nen kcinen, gekozen de leden J. van Kampen en G. Booij. Naar aanleiding van een uitvoerige bespreking van den beschrijvingsbrief werd den afgevaardigden mandaat ver- leend De heeren Blok en v. d. Ham werden benoemd als commissie tot nazien der rekening. Bij de rondvraag sprak de heer De Vries de wensche' ijkheid uit dat„'t Witte Kruis" krachtig medewerkt om te komen tot het aanstellen van districts-school- artsen. Uit de bespreking bleek dat deze materie echter reeds de voile belang stelling had van Prov. Staten terwijl de afd. N.-Holland van de Ned. Ver v. Ge- meenten deze zaak ook krachtig wensch te te bevorderen. Nadat nog eenige minder belangrijke zaken waren besproken, deelde de secre- taris nog mede dat dezen zomer een flink gebruik was gemaakt van ijs. De wenschelijkheid werd echter uitgespro- ken dat de leden-verbruikers zooclra niet richt moesten zenden aan den magazijn- meer noodie, hiervan onmiddelijk be- meester, om onncodige verspilling te voorkomen. Hierna sluiting. URSEM. Raadsvergadering Openbare vergadering van den raad der gemeente Ursem op 27 September, des voor- middags 11 uur. Afwezig wegens ziekte de heer J. de Boer. De voorzitter, de heer Van der Heuvel, opende de vergadering, heette de aanwezigeri hartelijk welkom. Tot de ingekomen stukken behoort o.a. een schrijven van den heer Koelemey, waarin deze ontslag neemt als lid van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Schrijven van Ged. Staten, houdende dat de forensenaanslag van dr. G. J. Bloem te Spier- dijk bij besluit van 4 September is vernietigd. Mededeeling van den Directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling dat in deze gemeente over de maand Mei geen uitkeeringen hebben plaats gehad aan in deze gemeente wonende leden der werkloozenklassen. Opgave van den Ontvanger der Directe Be- lastingen te Rijp, dat aan deze gemeente over de maand' Augustus aan opcenten uitgekeerd moet worden 279.36. Schrijven van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, dat aan Rijks- vergoeding bedoeld in artikel 97 der Lager- Onderwijswet 1920 over 1928 nog zal wor den uitbetaald 102.48. Circulaire van den Minister van Binnen- landsche Zaken, waarbij de gemeentebestu- ren verzocht wordt bij verhuring van strjnd- plaatsen op kermissen rekening te houden, dat deze niet worden verhuurd aan personen, die zich met de exploita(je bezighouden van auto maton, waarmede hazardspel kan worden uit geoefend. Schrijven van de Vereeniging van Diaco- nien der Ned. Herv. kerk in de Classis Hoorn voor Gezinsverpleging om evenals vorige ja- ren ook op de begrooting voor 1930 een be drag als subsidie voor die vereeniging uit te trekken. Hierop deelde de voorzitter mede, dat reeds een bedrag op de begrooting voor 1930 is uit- getrokloen. Schrijven van „Het Wit-Gele Kruis" om voor 1930 een subsidie te mogen ontvangen van f 150. Eveneens toegewezen. Schrijven van de Vereeniging van Nederl Gemeenten afd. Noord-Holland om 'n bijdra ge voor een geschenk aan de vereeniging, be rekend naar 1/4 cent per inwoner. Wordt tot volgende vergadering aangehouden. Alle overige stukken werden voor kennis- Mevrouw Strain zag een eigenaardige uit- drukking op zijn gelaat komen en een gevoel van koude ontzetting maakte zich van haar meester. Dokter Durham wenkte de beide dames naar de gang, en zich tot de vrouw van den zwaar ^ieke wendend, zei hij zacht, terwijl hij haar vol deernis aankeek: „Ik vrees, mevrouw Raydon, dat u de moeder van uw man ter- stond moet laten waarschuwen." „Och neen, dat niet!" Eva sloeg haar han- den ineen. „Hij kan er tocb zo6 slecht niet aan toe zijn, dokter? En bovendien zou Birt ley hevig schrikken, als ik de oude mevrouw Raydon liet komen". „Volgens mijn oordeel moet u dat toch doen. Ik vrees, dat uw man stervende is." „Stervende!" Het was een kreet van verzet, dien Eva liet hooren. „0 neen, neen!" gilde zij heftig. „Wees u niet beleedigd, dokter, maar toe, laten we naar Londen telefoneeren om den beroemdsten specialiteit dien u kent, en als hij't met u eens is, zal ik mijn schoonraoeder laten komen". „Als u zoo lang wacht om dat te doen, lleve mevrouw, zal zij te laat komen om haar zoon nog levend te zien". Met groote, warme vriendehjkheid keek de oude geneesheer he! afme vrouwtje aan. geving aangenomen. Vervolgens kwam in behandeling het voor stel van B. en W. tot onderhandsche verhuur perceel bouwgrond aan den heer W. Klaver voor 50 per jaar. Met 4 tegen 2 stemmen,, die van de heeren Broertjes en Oud, werd hiertoe besloten. Kwam in behandeling vijziging gemeente- rekening 1927. Bij schrijven van Ged. Staten van 4 Sept. 1929 is een nota van opmerkingen over de rekening der gemeente over het diesntjaar 1927 toegezonden. i De voorzitter zette deze opmerkingen, welke van zuiver administratieven aard zijn, nader uiteen, en stelde voor de verlangde wijzigin- gen in de stukken aan te brengen, waartoe met algemeene stemmen werd besloten. Aan de orde is nu de vaststelling van de gemeente-rekening 1928. De commissie van onderzoek bracht bij monde aan den heer Genefaas verslag uit en wenschte eenige inlichtingen, welke door den voorzitter tot genoegen der commissie worden weerlegd, waarna de rekening werd vastge- steld. Kwam in behandeling vaststelling gemeen- tebegrooting 1930 De heer Genefaas zeide namens de commis-. sie zich niet te kunnen vereenigen met de voor- gestelde salarisverhooging van Burgemeester,' Secretaris en Ontvanger. De commissie wenschte de bedragen uitgetrokken te zien' als in 1929. i De voorzitter zeide, dat de bedragen op de berooting zijn gebracht ingevolge een schrij ven van Ged. Staten, doch geen betalingen zullen geschieden alvorens de regeling door de Kroon is goedgekeurd. Spr. heeft absoluut geen bezwaar de verhoogde bedragen over te brengen naar den post onvoorzien. Weth. Schaap kon zich hiermede niet ver eenigen. Het advies over de regeling is ver- leden jaar door den raad verstrekt en thans dient men de beslissing af te wachten. Met het uittrekken der verhoogde bedragen spreekt men zich niet uit voor of tegen de voorgestel- de regeling. De overige leden stelden voor den post onvoorzien te verhoogen met de te veel geraamde bedragen jaarwedden Burg., Seer, en Ontv. Aldus besloten. Vervolgens worden enkele bedragen op voorstel van de commissie van onderzoek ver- laagd en deze posten overgebracht op den post onvoorzien. De heer Genefaas stelde namens de com missie voor het voorstel van B. en W. tot be- lastingverlaging niet aan te nemen. Aldus besloten. Vervolgens werd de begrooting vast- gesteld. Kwam in behandeling vaststelling supple- toire begrooting, dienst 1929. Werd vastge- steld in ontvangsten en uitgaven op 753 wegens 3e termijn woninbouwvoorschot. Aan de orde is Het adres van de Wilhelmi- navereeniging om subsidie. B. en W. stelden voor 90 subsidie te verleenen. Werd besloten 100 uit te trekken op de voorwaarde, dat er een draaimolen aanwezig zal zijn. Op het adres van den gemeentebode om rij- wieltoelage enz. werd afwijzend beschikt. Het adres van den heer Stroomer inzake bijdrage in de kosten van het bezoeken der Handelsschool te Alkmaar door zijn zoon wordt aangehouden tot na de Kerstvacantie. Het schoolgeld voor het laatste kwartaal '29 zal door den heer Stroomer zelf betaald moe- ten worden. Daarna sluiting. WINKEL. De Floralia Commissie, organiseerde op 28en 29 September een tentoonstelling van Floraliabloemen, vruchten en huisvlijt. De inzendingen overtroffen verre de verwach- tingen, en naast met zorg gekweekte bloe- men was een rijke verzameling van vruchten in diverse soorten en voorts een schat van handwerk. 200 van dames als heeren. De voor elke afdeeling aangezochte jury had geen gemakkelijke taak. Verschillende at tracties en een verloting met als hoofdprijs een rijwiel, verhoogde de belangstelling voor de tentoonstelling. Vooral de Zondag was er veel belangstelling. Maandagavond had de verloting plaats. De eerste prijs, een heerenrijwiel is geval- len op no. 389, houder van dit nummer is A. de Blok, arbeider in den Groetpolder al hier. Met dit fraaie herfstweder komen er nog steeds aardbeien, frambozen en bessen ter markt doch als een tegenstelling verscheen Maandag aan de vrije veiling reeds het eer ste midwinterproduct n b. boerenkool. DIRKSHORN. Zondagnamiddag gaf de Muziekvereeni- ging „Onder Ons", directeur de heer A. P. Blaauw, in den tuin van den. heer T. Yff, een mooi concert. Wanneer we vermelden, dat onder meer werden gegeven: Liege Immortelle van Rous seau, Suite Orientale van Popy, Ouverture „Goen dan! Probeer aansluiting te krij- gen met Howard Crescent, Addie", en Eva, als een opgeschrikt kind, barstte in een stroom van tranen los, terwijl de dokter en mevrouw Strain naar beneden gingen, in de tuinkamer, om zoo mogelijk de twee telefoni- sche gesprekken naar Londen te voeren. In antwoord op de uitdrukking van doods angst, die het gelaat van mevrouw Strain teekende want vragen deed zij niets zei de dokter kort: „Waarschijnlijk voelde hij al de beginsymp- tomen van hetgeen nu heeft plaats gehad, ik bedoel van perforatie, duidelijker gezegd doorboring van het darmkanaal, toen hij mij van morgen opbelde. Ik zou u willen raden, mevrouw Strain, eerst naar de oude mevrouw Raydon te telefoneeren, vo6r wij probeeren professor Pringle te bereiken". „Pringle?" herhaalde zij, onthutst. „Pringle is de beste voor zulke gevallen Eigenlijk is het volkomen overbodig en nutte- loos hem hierheen te laten komen."Maar, als het mogelijk onze arme vriendin wat gerust- heid geeft, moeten we't natuurlijk doen. U ge- looft toch wel, dat zij het consult kan bekosti- gen?" „0 ja, zij kan alles bekostigen", zei me vrouw Strain op een bijna onhoorbaren fluis- tertoon. (Wqrdt y6ryolgd|, No. 231 1929. Bij beschikking van den minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw is, voor het tijd- vak van 1 October 1929 tot 1 October 1930, wederom benoemd tot leeraar aan de Rijks- tuinbouwwinterschool de heer A. Scherpen- nisse, alhier. ANDIJK. In de vergadering van den Gemeenteraad is een voorstel van B. en W. om 100 toe te kennen aan de Zuiderzee-tentoonstelling te Enkhuizen met 6 tegen 5 stemmen verworpen. I——A—a—aMl 11. nwM—WWHI BEVERWIJK.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 5