DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Dr. STIt_ESEI¥IANN t Een nuttig Woden Winter ooooooooooooooo Afonmomenlsurfls bij vooruittoetaling per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct p. regel, grootere letters naar plaatsrulmte. Brieyeu franco N.V. Boek- en flandelsdr. yJl Herms. Coster Zoon, Yoordam C9, Tel. Administr. No. 3. BMactie No. 33. DOIUGBDAB Duitschland's grootste politicus overleden. Buitenland IIEGEH. Mo. 233 DIt nommer testaat uit 2 biadeife Honderd een en dertigste laargang 1929 is Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteor Tj. N. ADEMA. Post giro 37960 3 OCTOBER Groote deelneming. Dr. Stresemann, de rijksminister van buitenlandsche zaken van Duitschland, Is hedenmorgen vroeg te ruim 5 uur plotsellng overleden. Een groote slag heeft de Duitsche rijksre- geering en het heele Duitsche rijk hedenmor gen getroffen. Dr. Stresemann is plotseling overleden. Sinds eenige dagen moest Strese mann op bevel van zijn artsen het bed hou- den wegens een aanval van bronchitis. De ziekte liet zich niet ernstig aanzien, zoodat Stresemann Woensdag voor een korten tijd bed en woning verliet om o.a. deel te nemen aan de besprekingen in de Rijksdagfractie van de Duitsche Volkspartij, in verband met de dreigende regeeringscrisis, als gevolg van de voorgestelde reorganisatie van de werk- loosheidverzekering. Hoewel dr. Stresemann spoedig naar huis terugkeerde, bleef hij toch aan de politieke zaken meewerken en tot laat in den avond van gisteren heeft hij van zijn bed uit, o.a medegewerkt aan de verklaringen, die de fractie van de Duitsche Volkspartij heden morgen in den rijksdag zal afleggen. Gedurende den nacht verergerde plotse ling z'n toestand en onmiddellijk werd nieu we geneeskundige hulp ingeroeper. Het baatte echter niet meer en vanmorgen te 5.15 uur is dr. Stresemann overleden. Zijn levensloop. De hedenmorgen vroeg ontslapen rijksmi- hister van buitenlandsche zaken, dr. Gustav Stresemann werd op 10 Mei 1878 te Berlijn geboren. Na het bezoeken van het Andreasgymna- sium, studeerde hij te Berlijn en Leipzig ge- schiedenis, staatswetenschappen en litera- tuur. In de jaren 1902 tot 1918 was hij secreta- ris van het Verbond van Saksische Industri- eelen. Van 19141923 was hij verder uit voe'rend lid van het presidium van het Duitsch-Amerikaansch Euconomisch Ver bond. In 1907 werd hij voor de eerste maal als afgevaardigde van de Nationale Liberale Partij in den Rijksdag gekozen. Na den oorlog stichtte hij de Duitsche Volkspartij. Van 13 Aug. 1923—30 Nov. 1923 was Stresemann rijkskanselier en minister van buitenlandsche zaken. In het daaropvolgende kabinet-Marx werd hij weer minister van buitenlandsche zaken, welke functie hij tot zijn dood bekleed heeft In Febr. 1925 leidde hij met het voorstel van het veiligheidsverdrag met Frankrijk de politiek in, die in Oct. 1925 de conference van Locarno en op 1 Dec. in hetzelfde jaar de onderteekening van het veiligheidsver drag en het daarmee verbonden arbitrage- verdrag te Londen tot gevolg had. Op 10 Dec. werd Stresemann tegelijk met Briand en Chamberlain de Nobelprijs voor den vrede toegekend. In het begin van Maart 1927 werd hij de eerste Duitscher, die een zitting van den Raad van den Volkenbond presideerde. Op 25 Jan. 1928 werd hij door de Univer- siteit te Heidelberg benoemd tot doctor ho- naris causa. Kort daarop werd hij niet onbe- denkelijk ziek. Op 5 Aug. 1928 begaf Stresemann zich voor de onaerteeekening van het Kellogg- pact naar Parijs. Een nieuwe ernstige ziekte van den rijks minister van buitenlandsche zaken in het voorjaar van 1929 maakte een nieuw en langdurig verblijf in de badplaatsen Biihler Hohe noodzakelijk. In Aug. van dit jaar nam dr. Stresemann nog deel aan de Conferentie in Den Haag. In September ging hij naar Geneve, om deel te nemen aan de Volkenbondsvergade- ring en nog gisteren heeft Stresemann twee- maal een conferentie gehad met den Rijks kanselier Hermann Muller. Omtrent den verderen levensloop van dr. Stresemann kan nog gemeld worden, dat hij van 1906—1912 ook gemeenteraadslid van Dresden is geweest. Van 1920—1923 was hij voorzitter van de Rnksdagfractie van de Duitsche Volkspartij ^.Stresemann was sinds 1913 gehuwd met Kathe von Kleefeld, een zuster van dr. Kurt van Kleefeld. De laatste uren. Het plotseling overlijden van dr. Strese mann heeft zooweh in politieke kringen als daarbuiten groote deelneming verwekt Woensdagavond te half elf was dr. Stresemann na een vrij drukken dag nog zeer goed en hoewel hij reeds te bed lag, onder- hield hij zich toch nog voortdurend met zijn familieleden. Tegen 11 uur verergerde de gezondheids- toestand van dr. Stresemann plotseling en werd hij door een beroerte overvallen. On middellijk waarschuwde de familie de pro- fessoren Zondeck en Krauss, die spoedig aan het ziekbed verschenen. Dr. Stresemann was toen reeds buiten b'wustzijn en de geneesheeren waren niet meer io staat, hulp te verleeneu Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is dr. Stresemann te 5.18 uur zacht ingesiapen. Behalve de geneesheeren waren aan het sterfbed tegenwoordig zijn echtgenoote en zijn zoon. Nadere bijzonderheden. Omtrent het overlijden van dr. Stresemann kan nog gemeld worden, dat, nadat de thans ontslapene door een beroerte was getrof fen, een verlamming der rechterzijde van het lichaam in trad. Te 5.17 uur hedenmorgen trad de dood- strijd in en te 5 25 uur constateerden de ge neesheeren, dat dr. Stresemann was over leden. Behalve de familieleden en de geneesheeren, was ook de secretaris van dr. Stresemann, Bernhard, aan het sterfbed. De doodsoorzaak. De als doodsoorzaak vastgestelde beroerte is waarschijnlijk het gevolg van een verstop- ping in de bloedaderen, waaraan dr. Strese mann reeds geruimen tijd lijdende was, en waardoor hij zeer veel leed. Na het overlijden van dr. Stresemann. Omtrent den opvolger van dr. Stresemann kan op dit oogenblik nog niets gezegd worden. Voorloopig zal de staatssecretaris van buitenlandsche zaken, von Schubert, de zaken in het ministerie van buitenlandsche zaken leiden. Rijkspresident von Hindenburg werd he denmorgen vroeg onmiddellijk in kennis ge- steld van het overlijden van dr. Stresemann. Aangenomen kan worden, dat de rijks- regeering nog heden een manifest zal publi- ceeren. Het bericht van het overlijden van dr Stresemann verspreidde zich in de hoofdstad slechts zeer langzaam. Van de openbare gebouwen werden heden morgen vroeg de vlaggen half-stok ge- heschen, in de eerste plaats op het ministerie van buitenlandsche zaken, de werkplaats van dr. Stresemann Gedurende 5 jaar had de vlag daar niet halfstok gewaaid De op hedenmorgen 10 uur vastgestelde zitting van den Rijksdag zal plaats hebben en met een toespraak van den president ge- opend worden. Het staat nog niet vast, of een wijziging zal worden gebracht in het afhandelen der agenda. Hedenmorgen vroeg werden de Rijkskan selier en de overige leden van de regeering onmiddellijk telefonisch in kennis gesteld van het plotseling overlijden van den Rijks minister van buitenlandsche zaken. Herinneringen. Toen Stresemann tijdens de Haagsche Conferentie in onze residentie verblijf hield, heeft de N. R. C. een lang onderhoud met den thans ontslapen staatsman gehad. In dit lange interview lezen we verschil- lende belangwekkende beschouwingen, waar- van we er thans eenige laten volgen. Ze ge- ven een mooi beeld van Stresemann, zoowel wat zijn persoon, als zijn politiek beleid en werkkracht betreft. We lezen dan: 13 Augustus was het zes jaar geleden ge weest, dat hij, als rijkskanselier, het bestuur had gekregen over de buitenlandsche politiek van Duitschland. Welk een aanleiding tot herinneringen! Dat was geweest in de peri- ode van het diepste verval; de mark stortte in een ruimte, die slechts met astronomische middelen gepeild kon worden. Het lijdelijk verzet in het Roergebied was, door de hulpe- loosheid van de voorafgegane regeering, die het niet in een stelsel van actieve politiek had weten in te lijven, van een wapen tot een ziekte geworden. Stresemann zelf somde op: Een communistische opmarsch in Thuringen en Saksen; in Beieren de nog veel gevaarlij- ker mobilisatie der reactie. Opstand te Ham burg. Uit die diepte moest hij Duitschland om- hoog halen. Hij de man, die, zooals de Duit sche politici in het algemeen, tijdens zijn po litieke loopbaan buiten de geheimen der in- ternationale politiek was gehouden, heeft toen juist op dit vreemde terrein zijn weg gekozen. Er was veel protest toen hij begon; hij was een vreemdeling op dat gebied', zijn practische kennis van vreemde talen was te gering, zoo betoogde men. A1 deze omstandigheden uit het begin van zijn ministerieele loopbaan haalde Strese mann weer op. Zonder het tegenbeeld in het licht te stellen: De man die langs een weg de Duitsche republiek vooruit heeft geleid tot haar tegenwoordige positie in den raad der volken; die bergen van wantrouwen en haat heeft weten weg te ruimen, en die de bevrijding van het Rijnland, vijf jaar voor den vastgestelden termijn, en waarschijnlijk weldra ook de bevrijding van het Saargebied, zijn werk mag noemen. De man ook, die een einde heeft weten te maken aan de biina sche- matisch geworden critiek in de heele wereld, op het beleid der Duitsche diplomatic. Men hoeft zich niet vaak op te houden op den langen weg in het verleden, als men op zoek is naar een leider der buitenlandsche politiek van Duitschland, wiens positie in eigen land zoo vanzelfsprekend en wiens ge- zag in het buitenland zoo algemeen erkend is. Weinigen zullen deze mogelijkheid vroeger in Stresemann hebben bevroed. Als men eenig Duitsch politicus het vermogen tot het volgen van een enkele groote lijn placht te ontzeggen dan was hij dat wellicht. Vaak heeft men hem gewantrouwd om zijn Stand punten nu links dan rechts, die feitelijk niet anders gebleken zijn dan een onafhankelijk- heid in het zoeken van een beleid, die zijn in- ternationale politiek heeft gekenmerkt. Het is opportunisme van het goede soort geble ken, van verrassenden stijl soms. Nog na de revolutie heeft het lang geduurd, voor men begreep wat men aan hem had. En even verder: Hij boorde menigmaal diep in menschen en gebeurtenissen, critisch en vergoelijkend. En een nieuw element was er in zijn beschou wingen gekomen, dat vroeger daarin ont- broken had: De wijde urtkijk over internatio nal persoonlijkheden en dingen. Hij zat daar, als een schepping der repu bliek. Het oude Duitschland zou hem nooit gelegenheid hebben gegeven zich te ont- plooien. Daar ware hij een parlementarier febleven, manoeuvreerend en soms, door een rachtige rede, stuwend of remmend in zijn invloed. Een man echter van wien men steeds de meening zou hebben gekoesterd, dat men niet goed wist wat men aan hem had. Het nieuwe Duitschland heeft hem de mo- gelijkheden tot ontplooiing verschaft, die hij zoo voortreffelijk heeft weten te gebruiken. Wij hebben hem nu zes jaar lang een groot doel zien vervolgen: bevrijding en pacificatie Uit den parlementarier is, onder deze gun stige omstandigheden een staatsman ge- groeid, een man wiens naam blijvend ge- noemd zal worden onder de groote vrede- stichters in Europa. Het is merkwaardig, hoe hij, door alle stormen der laatste zes jaren in Duitschland heen, zich heeft kunnen handhaven en zijn koers heeft kunnen volhouden. Wie zou hem, toen hij in Augustus 1923 optrad, zes jaar onafgebroken bewind en een groote toekomst als leider in de in ternationale politiek heb ben durven voorspellen? Het is waar, een ander beleid dan het zijne ware nauwelijks uitvoerbaar geweest. Als de Duitsch-nationalen het gevaar zagen opdoe- men zelf verantwoordelijk te worden gesteld voor een ander beleid, deinsden zij terug. Maar er was moed en kracht, en inzicht en geduld noodig om de lijn te volgen, die Stre semann naar den Haag heeft geleid. Durf en inzicht en geduld dat zijn de groote eigenschappen van den staatsman ge weest De teraardebestelling. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van dr. Stresemann zal waar schijnlijk Zondag of Maandag plaats vin- den. Of zij op staatskosten zal plaats hebben staat nog niet vast. Verwacht wordt dat het stoffelijk over schot in den Rijksdag zal worden opge- baard. De rijkspresident, die Zaterdag van Schorfheide te Berlijn zou terugkeeren, zal thans waarschijnlijk reeds vroeg te Berlijn aankomen. Slachtoffer van trouwe plichts- vervulling. In de dagelijks plaats hebbende ochtend- bespreking van de leiders van het ministerie van buitenlandsche zaken, herdacht staats secretaris Von Schubert hedenmorgen vroeg de ontslapen rijksminister. Als slachtoffer van de trouwste plichtsvervulling is hij heen- gegaan, aldus Von Schubert. De smart en de rouw in het ministerie van buitenland sche zaken zijn zeer groot. De deelneming te New-York. Het bericht van het overlijden van dr. Stresemann heeft zich te New-York ondanks het vroege ochtenduur zeer snel verspreid De bladen geven extra-edities uit en in alle 'kringen ontvangt men het bericht met groote deelneming. Zeppelin-vlucht uitgesteld. In verband met het overlijden van den rijks minister, zal de vlucht van de „Graf Zeppe lin" naar Berlijn, die tegen het einde van de ze week zou plaats hebben, waarschijnlijk worden uitgesteld. Officieele rouw. De Rijksminister van Binnenlandsche za ken heeft bepaald, dat in verband met het overlijden van den rijksminister van buiten landsche zaken, dr. Stresemann, van alle officieele gebouwen tot en met Zondag half stok gevlagd moet worden. DUITSCHLAND. ENORME FABRIEKSBRAND. Gistermiddag werden de oliefabrieken Koch A. G. te Harburg-Wilhelmsburg door 'n waren brand geteisterd. In de machine- hal ontstond een ketel-ontploffing tengevolge waarvan het gebouw in korten tijd in lich- ter laaie stond. Slechts met de grootste moei- te slaagde de brandweer er in verdere uit- breiding van 't vuur te voorkomen, zoodat na een uur het gevaar geweken was. De machine-hal is geheel verwogst, terwijl bij den brand twee arbeiders om het leven zijn gekomen, die zich op het oogenblik der ontploffing ter plaatse bevonden. De onge- lukkigen zijn waarschijnlijk door gassen be- dwelmd en daarna verbrand. GROOTE BRAND TE BERLIJN. Gistermorgen brak in het perceel Grenz- strasse 7 te Berlijn een grooten brand uit, die zich aan het trappenhuis meedeelde. Drie bewoners wisten zich door middel van een brandladder te redden, terwijl een zekere mevr. Nowanski in de vlammen omkwam Het vuur kon spoedig worden gebluscht. ARM AFGEBETEN. In den dierentuin te Frankfort a. d. Main heeft gistermorgen een beer een elfjarigen jongen, die het dier een boterham voorhield, bij de mouw gegrepen, den arm in den kooi getrokken en dit lichaamsdeel bij den schou- der afgebeten. FAILLISSEMENTS-AANVRAGE DER STAD BERLIJN. De aJfaire-Sklarek. Van officieele Berlijnsche zijde wordt ge meld, dat de magistraat besloten heeft on der goedkeuring van den Bestuursraad der Stadsbank de faillissements-vordering tegen de firma Sklarek niet in te trekken, daar bij de onzekerheid omtrent de hoogte van het crediet en de verrassingen, die de crediteu- renvergadering (welke a.s. Dinsdag bijeen- komt) nog kan bieden, deze houding gebo- den is. Huiszoeking bij de Gebr. Sklarek. In opdracht van het O.M. werden gister morgen de kleedingmagazijnen van de gebr. Sklarek aan een onderzoek onderworpen, ter wijl tevens de boeken gecontroleerd werden. Hierbij werden enkele boeken in beslag geno- men. DE KRUISER KONINGSBERG. De medewerker voor vlootzaken van de Daily Telegraph vertelt dat de Konigsberg, de nieuwe Duitsche kruiser van 6000 ton, een wonder in zijn soort is. De maximum snelheid, die op 32 knoop per uur was gegarandeerd, is bij de proeftocht 34 knoop gebleken. Die snelheid wordt vergemakkelijkt door den bouw; de kruiser is n.l. 571 voet lang, en slechts 493/4 voet breed, de verhouding tus- schen lengte en breedte is dus 11:1. De platen van den romp zijn alle gelascht, zoodat er feitelijk geen klinknagels "in het heele schip te vinden zijn. De bewapening is voor een schip van zijn grootte zeer aanzienlijk, n.l. negen 6 duims- kanonnen in drie gepantserde torens ge- plaatst, vier anti-luohtvaartkanonnen van 3.4 duim en twaalf torpedobuizen. De zesduimskanonnen bestrijken een groot veld, daar de maximum vuur-afstand tot ruim 18 K.M. is opgevoerd. Het nieuwe schip is erg duur; het kost 25 millioen goudmark, en dus meer dan een En- gelsche kruiser van 10.000 ton. ENGELAND. ENGELAND EN DE SOWJET-UNIE Minister Henderson over de regehng. Henderson, de minister van buitenlandsche zaken, heeft Dinsdagavond te Brighton, in een rede, gewagende van de besprekingen tus- sChen Engeland en Rusland, het volgende ge zegd: Wij1 hebben een overeenkomst tot stand gebracht, volgens welke wij, zoodra het par- lement wordt geopend, om de uitwisseling van gezanten zullen vragen en waardoor met de gezantenmissie een missie te Londen zal komen, welke het Russische volk en de Russi- sche regeering werkelijk vertegenwoordigt. Ik waag het de meening te uiten, dat de betrek- kingen tusschen deze twee groote volken ten sloite op een bevredigende en naar ik geloof duurzame basis gevestigd zullen worden. GESTEMPELD VLEESCH VAN ENGELSCHE HERKOMST. Dinsdag is in Engeland een nieuwe wette- lijke regeling voor den verkoop van Vleesch in werking getreden. Het vleesch wordt in drie hoedanigheden afgeleverd, namelijk „goed", „uitgelezen" en „prima" en indien het dier, waarvan het afkomstig is, in Enge land gemest en geslacht en door de inspec teurs van de regeering gekeurd is, draagt het dt-n nationalen stempel. Dezelfde inspecteurs bepalen de hoedanigheid. Vrijdag zal de minister van landbouw voor de radio een uiteenzetting van de keurings- en stempelingspolitiek van de regeering geven. De huisvrouwen behoeven, zoo wordt in de pers opgemerkt, zich nu geen bevroren vleesch meer voor Engelsch of WelsCh in de handen laten stoppen. Tegelijk is een regeling voor de Engelsche bloem van kracht geworden. De bloem wordt in pakjes met een duidelijk etiket verkocht, met de opschriften: geheel Engelsch gewone soort; zelfrijzend; en „Yeoman"-bloem. DE BEDREIGDE VOETGANGER. Een rood achterlicht wenschelijk. Voor een rechter te Holt in Norfolk werd Maandag de eisoh behandeld van iemand die 93 schadevergoeding vroeg van een meisje op een motorfiets dat hem in de duisternis overreden zou hebben. De redder merkte op dat er iets voor vie' te zeggen dat voetgangers die op donker? avonden langs onverlichte wegen liepen, een rood achterlicht moesten dragen. In dit faepaalde geval ontzegde hij den bereikt men door het volgen der cursussen, lezingen, maar vooral der werkcursussen van de YOLKSUNIVERSITEIT. Inschrijving aan de Openbare Leeszaal en bij boekhandelaren. Volledig programma gratis (wordt aan bewoners van buitengemeenten op aan- vraag bij Mej. T. WEEDER, Wilhelminaf laan 26 toegezonden), Stel de inschrijving niet uit tot het te laat is. DOB HBT IsTTJ. OOOOOOOOOOOOOOO In't verloren hoeksken van Het Laatste Nieuws bezingt Nele Klauwaerdinne den regen: Ik heb er mijn oogen op uitgekeken: op dien regen, dien ouwen, vertrouwden regen. Hij was van ochtend terug, met zijn heele arsenaal kompleet. Den avond te voren was hij begonnen met uit de verte te fluiten. Ze zegden tbuis dat het de wind onder de deur was. Maar mijn buur de Tuinier klopte eens op zijn barometer hij klopt er alle dagen weer- kundig op sedert er barometers zijn en zei: Dat is regen, Nele. En't is regen. r De regen heeft er zelf deugd van, dat hij terug is in Vlaanderen. Hij is blij weer te kunnen loopen over Vlaamsche daken, te gaan wandelen langs de Vlaamsche hagen, beekjes te vormen naar de Zenne, de Nethe. de Schelde en de Leie toe. De bronnekens in Halderbosch en Zevenborren, de grachten te Poperinge, de sloten te Damme en de venen te Zoerselwat zullen ze kermis hebben gehad Ik zal maar niet spreken van de gele bloe- men in uw tuin, noch van de bruine boomen op den heuvel, nooh van de laatste boeren- zwaluwen: ge kondt ze vanochtend hooren meezingen met de druppelen op de keien en de trommels in de historische goten. Wat een koraal! Het sloeg op mijn regenjas die klapte als een vlag. Mijn hoed vierde zijn eerste hemel- bad. Mijn aschgrauwe kousen grabbelden naar natte spikkeling;en. Mijn schoenen doken onder en op, in en uit gerimpelde plassen. En rond mijn gezicht en mijn slapen joeg de regen en ronkte als had hij een mysterieuze opdiacht. A1 de ouwe, gladde wolken waren er met al de regens van Juni en Juli, Oogst en Septem ber, in baggerbakken uit de horizonnen ge- tapt. eisch. „Ik ben geen vriend van motorwiel- rijders", zeide hij, „maar zij hebben het recht op The benefit of the doubt (in twijfelachtige gevallen ten gunste van den gedaagde) voor den rechter, indien er twijfel bestaat." TEKORT AAN AARDAPPELEN. i Volgens de Manchester Guardian, hebbep de boeren op de markt te Selby Maandag ver- klaard, dat er dit jaar een tekort aan aardap- pelen is, aangezien het beschot 30 pet. be neden dat van het vorige jaar is gebleven. PALESTINA. GEBEDEN VOOR DE GEDOODE ARABIEREN. Een verzoek aan de Armenische kerk. De diploamatieke medewerker van de Dai ly Telegraph verneemt, dat een aantal Arabi- sche leiders in Palestina aan den Armeni- schen patriarch van Jeruzalem gevraagd heb ben dat in de Armenische kerken gefoeden zal worden voor de Arabieren, die bij1 de jongste onlusten hun leven verloren hebben. Dit merkwaardige verzoek van een over- heerschend Moslimsdhe gemeenschap heeft mogelijk zijn reden in den wensch der Ara bieren om te kennen te geven dat de Christe- nen in Palestina meer met de Arabieren dan met de Joden sympathiseeren. De Arabieren hebben zich tot den Armeni- schen patriarch, en niet tot den Latijnschen of Griekschen patriarch, gewend, omdat zij de Armenische orthodoxe kerk als de oudste ohristelijke kerk beschouwen en haar voor- rang wilden erkennen. De Armenische patriarch heeft over het verzoek gunstig bescbikt, maar naar verluidt zou hij, als hem dit gevraagd werd, evenzeec bereid zijn, om voor de Joodsche slachtoffers te laten bidden, uit overwegingen van mensch- lievendheid en verzoeningsgezindheid. NIEUWE OVERVALLEN OP JODEN. Een paniekstemming, De laatste dagen hebben wederom her- haaldelijk aanslager. op Joden plaats. In het geheele land heerscht een paniekstemming zoodat de militaire macht versterkt is, spe- ciaal in Jaffa waar twee Joodsche arbeiders op straat werden gedood. De stad Safed heeft door de plunderingen 3 millioen guh den schade geleden. ITALIE. I SPOORWEG HERSTELD. De spoorwegverbinding tusschen Potenza en Battipaglia die verbroken was, daar de overstrooming bijna de geheele lijn tusschen deze beide punten heeft vernield, is nu her- steld.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1