Van Besuijen Co. ALLESOORTEHWOt Sr-SpfiGUli iron Juist ists voor U! v.h. J. LIND Hz. FLUWEEL Siadsnieuws Zeefljgfinfgen Advertenfien Soteispsculaas 20 cent p. ons Oikke brokkan 16 Honingtaal 40 cent per pond Gembertaai 50 PHILIPS, JWitte Kool 1.702.20; Gele Kool 2.90 5.70, alles per 100 K.G.; Boswortelen 4.50 per 100 bos; Chin. Kool 5 30 7.20 per 100 stuks. Aanvoer: 39000 K.G. Aardappelen; 41400 K.G. Uien; 2400 K.G. Spercieboonen; 1200 K.G Kroten; SSOO K.G. Peen; 48600 K.G. Roode Kool; 109000 K.G. Witte Kool; 15400 K.G. Gele Kool; 400 bos Bosworte len en 1350 stuks Chin. Kool. WARMENHUIZEN, 3 Oct. 1929. Roode Kool le s. 2.70—/ 5.70; Gele Kool 4.40 5; Witte Kool 1.60—/ 2; Nep 4.50 5.20; Drelingen 2.70—/ 3.30; Uien 3.40Xd; Grove Uien 4.80; Peen 2.50; Eigenheimers 2.202.50; Schot- sche drielingen 2.60; Slaboonen 14 14.30; Bieten 2.80. Aanvoer: 28200 K.G. Roode Kool; 1100 K.G. Gele Kool; 90600 K.G. Witte Kool; 8225 K.G. Nep; 13125 K.G. Uien; 500 K.G. 'Peen; 5400 K.G. Aardappelen; 340 K.G. Slaboonen 250 K.G. Bieten. ZWAAG, 3 Oct. 1929. Veiling Bangert en Omstreken. Noten 69; Druiven 23 33; Claps 14; William 4—/ 10; Triumph 9—/ 18.80; Louis Bon 10.60 23; Bloemkool 8.9020; Roode Kool f 7.60; Gele Kool 5—/ 10; Worte- len 2.80—/ 9; Komkommers 510. Luchivaart HET DERDE POSTVLIEGTU1G NAAR INDIE. 230 kilogram post aan board. 't Liet zich gister aanvankelijk, om een uur et vier in den morgen, waarlijk nogal goed aanzien. Tevoren had het geplensd, maar op dat uur was het droog geworden en de lucht helder. Dat gat hoop op een goed begin van de derde postvlucht naar Indie, die om zes uur door de piloten Frijns en Soer en den mecanicien Waalemijn zou worden aan- vaard. Helaas bleek deze hoop ijdel, tegen vijf uur begon de regen opnieuw en maakte van het vliegveld Schiphol een nog erger modderpoel dan het al was. Reeds vroeg stond het vliegtuig op het ver- harde gedeelte van het vliegveld gereed. Het was de P—HAEN, een groote driemotorige Fokker, die de reis nu voor den tweeden keer doet. 't Vorige jaar heeft dit toestel een re- tourvlucht naar en van Indie volbracht. De motoren weraen geprobeerd; ze deden het goed en het vonkengespetter leek phantas- Ssch in de duisternis. Veel belangstellenden sloegen het schouwspel overigens niet gade, in het ontzettende weer. Tot kort voor het vertrek beperkte de belangstelling van hen, die er niet bij moesten zijn, zich hoofdzake- lijk tot den koffie-ketel in de wachtkamer ,van het station. Daar zaten vele familieleden •van de vliegers van deze en ook van ande- re reizen, zoo bijvoorbeeld mevrouw Smir noff. Verder warm er de directeur van het postkantoor te Amsterdam, de heer A. B. van "Beers en andere post-autoriteiten en verder nog een vrij groot aantal lieden die niet be- langhebbend waren en uit pure belangstel ling waren komen kijken. De functionarissen maakten het zich heele- maal niet bijzonder druk en de besprekingen die nog noodig waren, duurden slechts kort. 't Is nu al zoo vaak gebeurd en de leider van den tocht, Frijns, gaat nu al voor de derde maal op en neer. De post werd aangevoerd, 230 kilogram. Dat is meer dan bij de vorige gelegenheden blijkbaar krijgt het Nederlandsche volk al meer en meer vertrouven in de postvluchten. [den de post geladen was, stond niets het vertrek meer in den weg. Het toestel werd in den wind gedraaid en spoedig verdween de heer Thomson, chef der K.L.M. op Schip hol, met het drietal mannen dat den tocht zal doen. Aan mevrouw Smirnoff werd beloofd dat men de groeten zal doen aan haar man, dien men in Akyab hoopt te ontmoeten. Dit zal de eerste keer zijn dat twee Nederland sche vliegtuigen op de langste reisroute el- kander zullen kruisen; het zal een mooi his- torisch oogenblik zijn. Frijns besteeg den stuurstoel en wuifde een laatste vaarwel en tot wederzien, dat zeer hartelijk beantwoord werd. De motor slotg aan en weldra hobbelde het vliegtuig door de modder van het veld. Het liep goed af. Na een korte poos gingen de wielen van den grond en even later streek de PHAEN rakelings over het stationsgebouw en steeg daarna op in het prille morgenlicht. Te Boedapest. Aneta-Vaz-Dias meldt: Bij de K.L.M. is bericht binnengekomen, dat de P.H.A.E.N., het derde postvliegtuig, dat gistermorgen van Schiphol naar Ned. Indie vertrok. des middags te 2.05 te Boeda- oest is geland. Aan boord is alles wel. He ien wordt de tocht voortgezet. KNUT ECKENER. Gaat naar Amerika. Vandaag vertrekt de zoon van dr. Ecke- rter, Knut Eckener, naar Amerika om daar als bedrijfsingenieur bij de Zeppelin-maat- schappij te Akron in dienst te treden. DE VERMISTE FRANSCHE VLIEGERS. De luchtvaart-autoriteiten in Sovjet-Rus- land hebben bericht ontvangen uit Chita, dat het Fransche vliegtuig op 30 Sept. de ^rens van Mandsjoerije overschreden, drie dagen na hun vertrek uit Le Bourget. Het is onzeker, waar de besturders geland zijn en of ze zich gered hebben. BinnenlancS VERDUISTERING DOOR EEN ADVOCAAT. Bij de Haagsche politie is een aanklacht tvegens verduistering in zijn hoedanigheid van curator in een faillissement ingediend te gen den sedert kort door den raad van Toe zicht en Discipline van de Orde van Advo- eaten geschorsten advocaat en procureur mr. H. F. L. Mr. L., wiens faillissement Maandag door de rechtbank te Den Haag werd uitgespro- ken, is sinds het begin der vorige week spoor- loos verdwenen, zonder orde op zijn zaken te hebben gesteld. Reeds de vorige week is, kort na zijn ver- dwijning, op last van de justitie het kantoor van mr. L. aan de Lange Houtstraat verze- fieli Direct na het uitspreken van L.'s faillis sement heeft de curator getracht een over zicht van den stand van den faillieten boedei te krijgen. Toen hierbij bleek, dat gelden, welke de thans gewezen advocaat als curator in een faillissement onder zich had, niet meer aan- wezig waren, en bovendien nog andere on- regelmatigheden hadden plaats gehad, heeft de curato.r een aanklacht tegen zijn vroege- ren confrater bjj de politie ingediend. Men schat het verduisterde bedrag, vooi zoo ver men tot nu toe heeft kunnen nagaan op 10.000. De politie stelt thans een onderzoek naar de verblijfplaats van den voortvluchtige in Een nieuwe aanklacht. In de zaak tegen den advocaat mr. I. die voortvluchtig is, en door de justitie gezocht wordt in verband met verduis tering van 10.000 welk bedrag bedrag mr. L. als curator onder zijn beheer had, kan nog medegedeeld worden, dat door de politie een nieuwe klacht is inge diend. Nog een tweede klacht is door de poli tie ingediend, terzake verduistering van 900.—. Aanhonding verzocht. In een Woensdag verschenen buiten- gewoon politieblad wordt de aanhou- ding van verdachte verzocht. DE VIERING VAN LEIDENS ONTZET. De 255ste jaardag van Leidens Ontzet is gister met groote opgewektheid gevierd. Reeds vroeg brachten de treinen, trams, auto- bussen en andere vehikels drommen menschen uit verschillende plaatsen te Leiden aan. De geheele stad was in vlaggentooi en op den openbaren weg deden, ondanks den regen, die bij stroomen neerviel, „musici" met instru- menten van den meest uiteenloopenden aard hun best, de feestelijke stemming te verhoo- gen. Hardloopers, degenslikkers, acrobaten, vuurvreters enz. wisten met hun openbare voorstellingen heel wat menschen tot zich te trekken. Het sleehte weer was overigens van merkbaren invloed op de drukte en het was in de stad dan ook niet zoo vol als andere jaren. Voor de restaurants zag men overal met groote letters aangeprezen de traditioneele hutspot met klapstuk, dat trouwens op een dag als deze haast op geen enkelen disch te Leiden ontbreekt. De officieele feestelijkheden zijn begonnen met een reveille door het Leidsch Politie Mu- ziekgezelschap. Kort na afloop hiervan werd in het Van der Werffpark de gebruikelijke ko- raalmuziek uitgevoerd, waaraan door eenige honderden zangers en zangeressen onder lei- ding van den heer Leo Mens en onder bege- leiding van het stedelijk Muziekcorps een aantal liederen ten gehoore brachten. Aan het standbeeld van Van der Werff werd te- vens een krans gehecht. Terzelfder tijd, dat in het Van der Werff park de zangers zich deden hooren, had in het Waaggebouw de traditioneele uitdeeling plaats van haring en wittebrood aan 2272 gezinnen. De firma Van Nelle had voor ieder als extra feestgave daarbij een pakje koffie of tabak gevoegd. De uitdeeling werd opgeluisterd door een muziekcorps. Voor de jeugd was ditmaal voor een extra- nummer gezorgd, namelijk een autoped-wed- strijd op de Jan van Houtkade, waarvoor tal van prijzen waren beschikbaar gesteld. Prinses Juliana woonde in de Pieterskerk de gebruikelijke kerkelijke herdenking bij. Honderden trokken in den voormiddag naar het schuttersveld, waar het den gehee- len dag volop kermis was. Tegen 1 uur in den namiddag, het tijdstip waarop de optocht zou beginnen, werd het merkbaar druker in de stad. Het regende toen nog steeds, vandaar, dat men nog an- derhalf uur wachtte met het doen vertrekken van den optocht. Om half drie ook toen was het nog niet droog zette de stoet zich in beweging. De route door de stad werd echter aanmerkelijk verkort. Deze optocht welke nog steeds het hoofdnummer vormt van de 3 Octoberviering, stelde ditmaal voor „De Rijn", wiens geschiedenis en sagen hierbij werden uitgebeeld. Ongeveer 400 personen, 160 paarden, 7 groote praalwagens, karos- sen, staatsierriituigen met vier - en zesspan- nen en 6 muziekccrpsen, waarvan 2 te paard, namen aan den optocht. die ontworpen en uitgewerkt is door Jan Quick, deel. Na afloop van den optocht begaven de meeste Leidenaars zich naar huis om zich aan den hutspot met klapstuk te goed te doen. De avondfeesten waren vrijwel geheel gc- lij'k aan vorige jaren. Tot besluit was er een groot vuurwerk. A. NIJHOFF f Hedennacht overleed plotseling te Amers- foort, op 6S-jarigen leeftijd de heer A. Nij- hoff, tot op 1 Mei van het vorig jaar com- missaris van politie, aldaar. Voorheen was de overledene inspecteur te Zwolle en daarna commissaris te Culemborg, om in 1904 in gelijke functie te AmerHoort te worden be- noemd. De overledene was Ridder in de orde van Oranje-Nassau. De teraardebestelling heeft Dinslag plaats op de Algemeene Begraafplaats te Amers- foort. HUWEI.IJKSDRAM A. De 30-jarige smid, die op 4 Juni 1.1. 2 re- volverschoten op zijn vrouw loste, waardoor deze zoo gewond werd dat zij alleen aan operatief ingrijpen haar leven dankte is door de viifdc !.amer der Amsterdamsche recht bank wegens poging tot doodslag veroor- deeld tot een jaar en 6 maanden gevangenis- straf. De rechtbank achtte geen termen aan- wezig om verd. ter beschikking der regee- ring te stellen ofschoon verd. wel voor min der toerekeningsvatbaar wordt geacht en op het oogenblik dat hij de daad p'eegde in af- fectieven toestand verkeerde. Het O.M. had 5 jaar gevangenisstraf geSischt. Op advies van den geneesheer was verd. niet aanwezig bij de uitspraak van zijn vonnis. EEN ONBEDREVEN SCHUTTER. Gisterochtend zijn twee ruiten van de o.l. school aan het St. Janskerkhof te Culemborg stukgeschoten. Gebleken is, dat een knecht yap h^t nabjjg^w*" ".emlnarie met eep buks op schadelijk gevogelte aan het schieten was geweest, op last van den professor, die een machtiging daartoe had. HET DRAMA TE ZUNDERT. In de zaak van de weduwe van Meer Billet te Zundert, die van den Staat een schadevergoeding van 50.000 heeft gevor- derd in verband met het doodschieten van haar man door de marechaussees Coolen en Claassen in den nacht van 10 op 11 Januari 1927 in zijn cafe, zijn thans de pleidooien voor de Haagsche Rechtbank bepaald op Donderdag 17 October des middags te half drie. DE KOZAKKEN. In het Victoria-Theater wordt vanaf heden- avond de film „De Kozakken" vertoond. De film is gemaakt onder regie van George Hill, en gemaakt naar het beroemde meesterwerk van Leo Tolstoi. De Telegraph (New York) schrijft hier over: De Kozakken, de roiprent die deze week in het Capitol Theater vertoond wordt, is weer een nieuwe pluim op den hoed van de Metro Goldwyn Mayer, die films produceert met een actie en logischen inhoud, welke nog door geen van haar concurrenten is overtroffen. Het is een sterk en opwindend drama, waarin verrukkelijke staaltjes van echte Russische ongebondenheid voorkomen. We zien John Gilbert in de rol van Lukashka en zijn spel laat een prachtig aanvoelen van het karakter van dezen man zien. Ernest Torrence geeft een uitbeelding van den tanigen en door den zon gebruinden Kozakken-hoofdman, als in langen tijd niet gezien is. De Daily News (New York): Alleen tegen het einde is John Gilbert weer de John Gilbert, zooals wij hem tot nog toe gekend hebben. In de heele film laat hij ons een enorm enthousiasme zien; speelt hij zijn rol met verwarde haren, slechtzittende klee- ren en een vuil, smerig gezicht: hij is een Kozak! Het is een opwindend verhaal, waar in geen enkel zwak moment voorkomt! Ernest Torrenceis schitterend! Rinee Adoree is heerlijker dan ooit als het Kozakkenmeisje De Daily Mirror (New York) In De Kozakken zien we een totaal ande- ren Gilbert dan we gewend zijn. Hij is sme rig, onbeschaamd, blceddorstig en trotsch Hij geeft een verrukkelijk spel te zien, evenals zijn medespelers. De Graphic (New York): Want Gilbert doet in deze film minder aan liefde-scenes en laat veel meer een over- moedigen glimlach zien. Op verschillende momenten is alles wat hij noodig heeft, een Spaansche sjaal om zijn middel en een mes tusschen zijn tanden, om een interpretatie te geven, waarvan zelfs Douglas Fairbanks versteld zou hebben gestaan. De Evening Standard (Londen): De Kozakken is adembenemende, razende film. John Gilbert speelt met een vuur, een durf en een stoutmoedigheid, die deze rol tot een van zijn beste creaties maken. De The Morning Post (Londen): De Kozakken is een bruisende en kr^chtige film, prachtig gespeeld. BERICHT. Wegens overvloed van copie hebben wij tot onzen spijt het verslag van de vergadering der Blavatskyloge Theos. Vereeniging niet in het nummer van heden kunnen opnemen. BINNENBRAND. Gisteravond te 8.15 werd telefonisch po- litie-assistentie gevraagd bij een binnen- brandje bij mr. C. J. de L. aan den Nieuw- landersingel. De brand was vermoedelijk door- den haard ontstaan en er was vuur aanwezig tusschen het plafond. De politie haeft het vuur gebluscht met een Total-appa- raat en een slang op de waterleiding. EEN ERNSTIG VERZOEK. Evenals vorige jaren bevindt het bestuur van de Volksuniversiteit zich weer in moei- lijkheden, doordat het publiek algemeen de gewoonte heeft de inschrijvingsbiljetten eerst op het allerlaatste oogenblik in te leveren. Welke bezwaren dit geeft voor een goede regeling kan ieder uit het volgende duidelijk worden. Voor de cursussen over ,,Politiek", welke a.s. Woensdag beginnen, moet 'n spreker uit Leiden komen. Op 't oogenblik echter weet het bestuur nog volstrekt niet, of er voldoende deelnemers zijn voor dezen cur- sus. Toch begrijpt ieder, dat de spreker niet maar eens Woensdag kan komen kij ken, of er genoeg belangstellenden voor hem zijn, om dan eventueel maar weer on- verrichterzake terug te keeren. Het be stuur dient dit toch eenige dagen te voren aan de sprekers te kunnen mededeelen. Ook zouden wij graag weten ol er b.v. 30 of 150 deelnemers zijn, daar 150 menschen moeilijk in een lokaal met 30 plaatsen gaan, en het omgekeerde ook niet zeer ge- schikt is. Verder moest het vorig jaar voor een werkcursus nog ijlings op den avond van het begin een tweede Ieerkracht gezocht worden, daar toen pas bleek, dat de klas door het groote aantal inschrijvers in twee parallelklassen gesplitst moest worden. Daarom het verzoek: wilt gij inschrijven, doet het dan nu, want in geval van onze- kerheid is het bestuur genoodzaakt den be- treffenden cursus niet te laten doorgaan. RECTIFICATIE. In ons vorig numm-er is gemeld, dat mej. S. H. Hutting geslaagd was voor het examen van apothekers-assistente. Dit moet zijn mej. S H. Hueting. 8 OCTOBERVIERING. SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUX. Men verzockt ons er de aandacht van de ingezetenen op te vestigen dat de gemeentelijke bureaux op DInsdag 8 Oc tober a.s. voor zooveel de dienst het toe- laat, gesloten zullen zijn. In verband met de omstandigheid dat ook het gerponeel van de reinig'ng dan geen dienst zal doen, wordt verzocht op dien dag geen vuilnisbakken e. d. buiten te zetten. EEN WELVERDIENDE HULDIGING. Hoewel het geen gewoonte is in onze courant melding te maken van het ge- sprekene op diners welke een besloten karakter dragen, meenen wij een kleine uitzondering te moeten maken voor een gebeurtenis welke tijdens de slotverga- dering met daaraan verbonden maal- tijd van het bestuur der 8 October- vereeniging en zijn genoodigden heeft plaats gevonden. Ter gelegenheid van het feit, dat hij thans twintig jaar lang de voorzitter en de ziel van de feestcommissie is geweest, werd de heer Benjamin Kuijper door verschillende aanwezigen op hartelijke wijze toegesproken en v?or zijn groote verdiensten gehuldigd. De voorzitter der 8 October-vereeni- ging, de heer A. H. P. Blaauw, heeft hem daarbij namens het bestuur een groot wandbord aangeboden, vervaardigd op de bekende fabriek „De Porceleijne Fles" te Delft. Aan de eene zijde van dit bord ziet men een fraai uitgevoerd por- tret van den heer Kuijper en het rand- schrift: „Aangeboden door de 8 October- vereeniging te Alkmaar." Aan de ach- terzijcle worden de naam van den jubi- jaris en de jaartallen 1909—1929 ver- meld. Zeer getroffen door dit blijk van waar- deering en vriendschap heeft de heer Kuijper daarvoor op hartelijke wijze dank gebracht. WINTERDIENSTREGELING-. Dat helaas de zomer ons al weer verlaten heeft bewijst wel het verschijnen van een nieuwe winterdienstregeling voor spoor, boot, tram enz. Zij is als gewoonlijk weer verkrijgbaar bij den heer Van der Tooren, Koningsweg 7 en 11 te Alkmaar. DE VOLTA-STOFZUIGER. En zijn zuigkrachl. Iedereen in Alkmaar en omgeving kent na- tuurlijk de wonderlijke prestaties van den Volta-stofzuiger. Op de G.A.M.I.T. was hij immers zoo ondeugend een belangstellend boertje twee sigaren te ontfutselen! Doch hij is niet alleen bijzonder handig, maar bezit ook de onmisbare kwaliteiten van een waar krachtmensch. De heer J. L. Pale- ari demonstreert dit op overtuigende wijze in zijn winkel aan de Laat, waar de Volta-stof zuiger een paar gtwichten, tezamen wegende 100 pond, opheft, zonder zichtbare inspan- ning nog wel PADV1NDERS. Zaterdagmiddag 2 uur oefening verken- ners in Kaninfatum. EEN BIJZONUER TAFEREEL IN DEN OPTOCHT. Men schrijft ons* Naar we vememen zal op een der wagens van den 8-Octoberoptocht een tafereel voor- gesteld worden van een Germaansche rechts- pleging, zooals die eertijds in den Ballerkuil bij Assen gehouden werd. Tot recht begrip hiervan kan het onderstaande dienen. De zitting, waarin over dood en leven, have en goed gevonnist wordt, heeft plaats onder hoogen hemel en groen geboomte bij klimmender zonne. De rechter met zijn bijzitters hebben hun plaats op de zodenbanken ingenomen, nadat een offer bij den offersteen onder aanroeping der goden door de priesters, voorafgegaan is. De aanklager en aangeklaagde hebben zich voor, priesters, familieleden en belang stellenden achter den rechter gesteld en al ien is het aan te zien dat ze zijn onder den indruk van den ernst van het oogenblik. De misdaad waarover za! worden geoordeeld, heeft alien geschokt. Zij leven de rechtshan- deling mede met hun gansche ziel. Zoo ter- stond zal een luidklinkende slag met den eschstaf op het schild weerklinken en den rechter. gebiedende ban en vrede doen vra- gen. of het is de tijd en de plaats om een ge- richt te doen houden van vrije mannen. Een ongedachte gebeurtenis heeft echter plaats. Aangekoadigd door een harer gezel- linnen verzoekt Irmingarde, een zieneres, toe- gang. Wel mogen nimmer vrouw en binnen- treden in de vergadering der gedinggenooten, maar voor deze heilige vrouw, die door onnaspeurbare macht der goden het ver- borgene weet, gelden verbodsbepalingen niet. Omringd door hare maagdert treedt de pro- fetes binnen. Het geheel is omgeven door een over tal van speren gespannen rood koord, waarmee de bijzondere vrede, die voor de omspannen ruimte geldt, wordt aangeduid en tevens wordt te kennen gegeven dat het ding het hoogste recht in den lande is. De stangen met paardesched els versierd, zijn nijdstangen, die de booze geesten, die den vrede zouden kunnen verstoren, moeten afweren. Men verzoekt ons nog melding te maken van een groot kinderfeest, georganiseerd door de Buurtvereeniging ,,1928", Zocher- straat e. o. op het speelterrein naast de U L.O.-School aan de Krelagestraat. Het kinderfeest zal worden opgeluisterd door „De Kleine Kapel" van N.-Scharwoude. Het programma bestaat uit Muziek op ver schillende deelen van het Buurtkwartier. Op- stelling Bloemencorso (Optocht) op het Feestterrein. Vertrek Optocht, langs de navolgende straten: vanaf Feestterrein, Krelagestraat, Staringstraat, Bergerweg, Zocherstraat, Oroenelaan, Westerweg, Vis- scherslaan, Zocherstraat, Leeghwaterstraat, Leeuwenhoekstraat, v. d. Kaaistraat, Hoever- kade, (brug over), Schagenstraat, Eikelen- bergstraat, Daliastraat, Boomkampstraat, Tulpstraat, Eikelenbergstraat, Grensstraat. v. d. Woudestraat, Schagenstraat. (brug over). Hoevefkade, v. d. Kaaistraat. Berger weg, Staringstraat, Feesttterrein. Openings- woord door den voorzitter Het zingen van het Feestlied door de kinderen en aanvang kinderspelen, afgewisseld door tractaties. De wedstrijden bestaan voor meisjes van hstS iaar vlacgen^pel, ^?10 trcjfSPel efi 1112 jaar stoelendans en voor jongens van 78 jaar trekspel, 910 jaar trekspel met hindernissen en 1112 jaar hemdenrace. Meisjes en jongens van 56 jaar zullen bezig gehouden worden met verschillende spelen. Na uitreiking der prijzen volgt ont- binding en sluitingswoord door den voorzit- ter. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt, thuisr., Zaterdagmorgen 5 uur te IJmuiden en te 10 uur te Amst. verw. Grotius, uitr., 3 Oct. te P. Said. Prinses Juliana, thuisr., 3 Oct. v. Perim. KON. NED. STOOMB. MIJ. Alkmaar, uitr., 1 Oct. te Colon. Almelo, thuisr., 1 Oct. te Tocopilla. Bennekom 3 Oct. v. Antw. te Amst. Crijnssen 2 Oct. v. Amst. te Hamburg. Irene 3 Oct. v. Amst. n. Rott. Mars 3 Oct. v. Catania te Patras. Stella 3 Oct. v. Pireaus n. Smyrna Vechtdijk, uitr., 2 Oct. v. Barbados n. Trini dad. Baarn, uitr., 2 Oct. v. Valparaiso n. Sar Antonio. Bodegraven, uitr., 2 Oct. te Callao. Ceres 2 Oct. v. Jacksonville n. Savannah. Deucalion 3 Oct. v. Amsterdam te Rott. Doros 2 Oct. v. Carthagena n. Barcelona. Erato 2 Oct. v. Kopenliagen te Aalborg. Hebe 2 Oct. v. Tarragona n. Lissabon. Merope 2 Oct. v. Bari n. Messina. Minerva 1 Oct. v. Constanza n. Constantm Nereus 2 Oct. v. Musel n. Oporto. Peursum 2 Oct. v. S. Mart an. Jacksonville Pluto 2 Oct. v. Hamburg n. Amsterdam. Theseus 3 Oct. v. Malaga te Amsterdam. Zeus 2 Oct. v. Cadix n. Alicante. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein, thuisr., 2 Oct. v. Kaapstad. Nias, uitr. 3 Oct. v. East Londen n. Pt Natal. Rijperkerk, 3 Oct. v. Hamburg te Amsterdam. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Lochmonar, v. Rott. n. Vane, 1 Oct. van Swansea. Spaarndam, Rott. n. N. Orleans, 3 Oct. van Coruna. Veendam, Rott./New York, 3 Oct. v. South ampton. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Soekaboemi, thuisr., 3 Oct. v. Gibraltar. Tjerimai, uitr., 3 Oct. te Southampton. Insulinde, uitr., 2 Oct. v. Suez. Marken, uitr., 2 Oct. te Sabang. Samarinda, thuisr., 3 Oct. v. Padang. Tabanan 3 Oct. te Nelawan. Tosari 3 Oct. v. Hamburg n. Bremen. Telefoon 927 MIENT I Jaeger-Onderkleedina Camisoles, Di recto ires Onderjurken Kousen Telefoon 927 Vraagt onze heerlijke 20 ct. p. ons* 18 ct. p. ons. VALK's Banketbakkerij, HOUTTIL 5. Aanbevelend, Banketbakkerij, Langestr. 7, Tel. 74H. Eenig adres der bekende WEENERZANDSCHELPEN zoo een pracht van een gramofoon met 40 nummers voor Eerste Alkm. Naaimacbinrj' handel, Zaadmarkt 6668. A. HILBERING, Alkmaar. Telefoon 236. Speciale inrichting voot REPARATIEM De nieuvvste opnamen steeds voorradig. i

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 10