Mi oor net inzeepen Wekelijkscb Overzicbt Bioscopen m i 41 Binnenland kige oud-strijders die in de Washingtonsche hospitalen werden verpleegd. Dan speelde een muziekcorps en werden er ververschin- gen aangeboden, wai die oud-strijders op hoogen prijs schenen te stellen. Behalve deze gebeurtenissen in het Witte iHuis, bezoeken de President en zijn vrouw elk twaalf officieele diners buitenshuis. Zij beginnen met den Vice-President, dan gaan zij naar de tien leden van het Kabinet, en zij besluiten met den Speaker van het Huis. Deze diners uitgezonderd, is het geen gewoonte dat de President de gastvrijheid aanvaardt van iemand anders. Dat vloeit niet voort uit de zucht om iemand uit te sluiten, maar het is alleen de toepassing van het beginsel van gelijkheid. Het aantal dagen van zijn amb- tclijken tijd is beperkt. Er zouden mogelijk van het heele jaar geen vijftig avonden over- blijven, waarop hij uitnoodigingen tot bijwo- ning van diners zou kunnen aannemen, om dat hij de andere avonden steeds bezet is d>or ambtelijke bezigheden. Dan zou hij bo- vendien voor de noodzakelijkheid geplaatst worden om te beslissen, welke uitnoodigingen hij zou moeten aannemen en voor welke hij Spu moeten oedanken. Indien de President fcht jaar het land zou dienen, zou hij dan loch nog maar den zoom van het officieele Washington kunnen aanraken, zelfs als hij dan de rest van het land in dat opzicht ver- waarloosde. De eenige manier om te ontko- men -ran een onmogelijken toestand is dus be- zen regel in acht te nemen: voor alle maat- schappelijke uitnoodigingen bedanken. De President staat aan het hoofd van alle officieele en maatschappelijke rangen van het volk. Daar hij opperbevelhebber is van bet leger en vloot, zijn alle officieren zijn endergeschikten. Daar hij aan het hoofd itaat van de regeering, is hij de hoogste in rang van alle overheidsp^-onen. Als de eer- ;te burger staat hij aan den top van den rnaatschappelijken ladder. Waar hij ook heen gaat, waar hit ook verschijnt, hem moet de eereplaats worden verleend. Daaruit volgt dat hij geen diner of een andere samen- komst kan bijwonen, door een ander gege-ven ter eere van eenig ander mensch. Hij kan bij zich, in het Witte Huis, recepties houden, of daarbuiten, waarmee hij de verdiensten er- kent van anderen en hun de hun toekomende eer bewijst. Maar bij andere gelegenheden van dezen aard bepaalf hij er zich toe een vertegenwoordiger te zenden. Het zou een groote verwarring brengen in de kringen van het Witte Huis wanneer de regels van den voorrang niet in acht werden genomen. Wanneer dat niet geschiedde, dan zouden de meest eerzuchtige en aanmatigen- de menschen de eereplaatsen innemen of an ders zou het van gunstbetoon afhangen. In beide gevallen zou geen rekening worden ge- houden met officieele posities. De toepassing van deze regels, welke geen rekening houden met de personen maar alleen met hun posi- tie, is de eenige mHhode welke past bij onzen geest van gelijkheid. Pc toepassing daarvan verzekert meer een regeering van wetten en niet van mtaschen. Cinema Americain. Misdadigers in Rok of Club 77 Daar is een bepaalde categorie van men schen, die zich bezig houden met vele duiste re zaken om op een wijze aan den kost te ko- men, waartegen elk fatsoenlijk burger in op- stand zou kemen. Stel u voor: een heer komt in een cafe, wordt door lieftallige jonge da mes ingepalmd eneven later is zijn por- tefeuille gerold. Daar zijn verder meisjes, die haar leven weggooien, die leven in den nacht, op straat in cafe's. Velen ervan zijn door toevallige omstandigheden in aanraking gekomen m verkeerde personen en zijn te zvvak om weer stand te bieden aan het nachtelijke leven Ze zinken dieper en zijn reddeloos verloren Toch zijn er uitzonderingen. Een enkeling weet zich staande te houden en redt zich zelf uit de donkere diepten En zoo zien we in de Cinema Americain de volgende dagen een dergelijke geschiede nis afspelen. Daar is een meisje, dat in de nachtkroeg verzeild is geraakt, echter toen de politie een inval deed haar verkeerde levenswij ze inzag Zij ontvlucht de kroeg en door bijna bovenmenschelijke inspanning wordt ze typiste, later secretaresse, en nog later het vrouwtje van een gezien zakenman. Haar vroegere „vrienden" heeft ze den rug toegekeerd en ze heeft zich geheel op het ge lu' van haar gezin toegelegd. Echter het geheel dreigt verstoora te wor den. als een der misdadigers in rok want voor de buitenwereld zijn ze heercn! haar ontdekt en haar dreigt. Gelukkig redt een rechercheur haar en het gezin blijft rus- tig en gelukkig verder leven. Dat is in "roote trekken de inhoud van de film. Het geheel is een zeer goedc speelfilm, die het publiek aangenaam bezig houdt. Dat be- hoeft trouwens geen verwondering te wek- ken, als men weet, dat de hoofdrollen in han- den zijn van een paar knappe artisten. Het bijprogramma bevat o.m. een go.i ge- slaagde kluclit: Zij zullen helpen, waarin een drietal apen een groote ro! speelt. Een goed prograinma dus, dat we zeer kunnen aanbevelen. noemde Hongaarsche film, uitgebracht door de Ufa en vervaardigd onder regie van fanns Schwarz. De hoofdrollen worden ge- speeld door Lil Dagover, Dita Parlo en Willy rritsch. Het scenario is geschreven door den auteur Hans Szekely, die hiertoe moet zijn ge- nspireerd door de beroemde rhapsodieen van den grooten componist Liszt. Hieronder laten we eenige persstemmen vol- gen over dit meesterwerk, met zijn opwinden- de Hongaarsche melodieen, den Czardas, het Magyarenbloed, de alles benevelende To- kayer en zijn onstuimige liefde Algerneen Handelsblad: „Het is een dier zeer, zeer zeldzame films, die men ademloos aan zich laat voorbijgaan. Voor de drie ver- tolkers der hoofdrollen onze oprechte hulde: het is alles af, in de volste beteekenis van dit veelzeggend woord van twee letters". De Tijd: „Deze Ufa-Rhapsodie munt uit door treffende staaltjes van foto-techniek, pitto- reske landschappen, schitterend folkloristische tafereelen en een doorleefd spel van de drie hoofdvertolkers, die, zonder ;,massaregie", het stuk doen leven, terwijl het geheel de vaste en bekwame hand van een meesterlijke regie ver- raadt." Het Vaderland: Waarom is dit dan toch een prachtfilm? Het antwoord ligt in een enkel woord besloten: Hongarije Men heeft en dat is het segment, dat voor ditmaal werd uitgesneden eens een speelfilm geboden, die doortrokken is van Hongaarschen geest. Niet bij wijze van „over- zicht", maar als achtergrond, die zich ge- ducht doet gelden. Men biedt de Puszta, de geweldige, golvende graanvelden, den strak- blauwen hemel en de zingende maaiers, het oogstfeest en de nationale dansen men biedt't Hongaarsche temperament, dat heftig is en uitgelaten. Men laat ons de Magnaten zien en heel de feodaliteit. En wij aanschou- wen de Tsiganen". Rotterdamsch Nieuwsblad: en omdat dit alles waadt en baadt en glijdt en drijft in een bassin van muziek: czardas, wals, sere nade, cavatine, volkslied, pastorale, ange- lus Precies een operettefilm". Het Volk: „Het beste vonden wij de opname van den „czardas", den vurigen Hongaar schen dans. Dit was een prachtig stukje tech- niek. Het rhythme wordt steeds hooger opge- voerd met volkomen fotografische middelen Het zou interessant zijn om deze scene eens zonder begeleidende muziek te zien. De foto van het wijde korenland was in drukwekkend. Kleine figuurtjes wericen op de witte, door de zon gestoofde akkers. Het is een tooneel van een grootsche vruchtbaarheid". Centrum: „Spel en filmverhaal, beide staan in dit prachtig filmwerk nu 'ns op 'n hoogte, waarop we deze twee factoren zoo gaarne zien". De Telegraaf: „Onafzienbare korenvelden, vruchtbare aarde, zigeunermuziek, wijn en huzaren-officieren, oogstKesten, liefde en luchthartig avontuur: dat zijn zoovele lande- lij'ke. en vurige Hongaarsche motieven van deze Ufa-film „Hongaarsche Rhapsodie". En natuurlijk wordt deze rijke verschei- denheid bijeengehouden door een liefdeshisto- rie, die hier zelfs als eep dubbele draad door alles heen loopt. En de prachtige Hongaarsche ploegossen geven tenslotte't grondmotief van deze film aan; de vruchtbaarheid der aarde, die dit ko- ren, deze zigeunermuziek en hartstocht deed bloeien, bloeit nergens schooner dan in een eenvoudige liefde: na de wilde officiersfeesten en vurige avontuurlijkheid sluit de Hongaar sche Rhapsodie met het oudste menschelijk accoord: 't veld, dat geploegd wordt, den mensch, die arbeidt en liefheeft." prins uit Moskou. Zij alien sleepen de toe- schouwers mee in dit hartstochtelijke beeld uit het Russische leven, dat men in adem- looze spanning volgt. Een fraai journaal en een heel geestige comedie van Charlie Chase voltooien dit bij- zondere programma. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Faust e *Dat de directie van het A. B. T. goed ge iien heeft, het meesterwerk Faust te prolon- geeren, bleek genoegzaam uit de belangstel- ling, die er gisteravond weer voor deze film bestond. Zonder twijfel zullen hedenavond en morgen nog vele bezoekers dankbaar gebruik maken van de gelegenheid om dit bijzondere filmwerk te zien, waarin de groote karakter speler Emil Jannings op geniale wijze de Mephisto-rol spec It. Met belangstelling volgt men de verfilming van het oude volksverhaal, dat de grootst? kunstenaars tot hun beroemdste meesterwer- ken inspireerde. Het reisje gaat deze week naar het berg- land van Ahrweiler, terwijl naast het jour naal een komische twee-acter „Papa maakt een slippertje" het voorprogramma comple- teert. De Hongaarsche Rhapsodie. Vanaf Maandag a.s. wordt in het Alk maarsch Bioscoop Theater vertoond bovenrre-het meisie en Nils Ashter uitslekend Victoria-Theater. De Kozakken Een schitterend filmwerk wordt deze week in het Victoria-theater vertoond. Dit is in derdaad het echte Kozakkenleven, zooals men het in de beschrijvingen leest. Men maakt het leven dezer steppenbewoners mee in al zijn verscheidenheid. De mannen zijn er om te vechten, de vrouwen om te werken En dan ziet men de mannen uit een van hun gevechten met de Turken, hun eeuwige vij anden terugkeeren. Aan 't hoofd van de schaar rijdt de beroemde Ataman als aan voerder. Maar bij 't binnentrekken van het dorp wordt door de strijders gelachen als zij Lukashka zien, den zoon vanhunaanvoerder, Deze flinke, kranige ruiter voelt niets voor het vechten. De meisjes kijken op hem neer. Zijn vader voelt zich ongelukkig, omdat de zoon zoo weinig Kozak blijkt te zijn. Doch dan komt de omkeer. Men maakt het tegen- over Lukashka zoo bont, dat hij vol woede naar huis gaat. Als dan zijn vader komt en hem nog zweepslagen geeft, wordt de zoon in alle opzichten de woeste wilde Kozak. Hij straft zijn vader af, die daarover blij is, en wordt in't dorp de gevreesde held. Maryana, de schoonste der dorpsmeisjes, die eerst den lafaard niet mocht beminnen, doet nu alles om Lukashka te winnen. Doch hij negeert haar. Dan komt een vorstelijk persoon uit Mos kou in het Kozakkendorp met een brief van den Czaar. Deze prins voelt zich al spoedig aange- trokken tot Maryana. Als dan Lukashka uit den strijd met roem overladen terugkeert, wordt de strijd om het meisje voortgezet. Op een groot feest worden prachtige staaltjes van Kozakken-rijkunst vertoond en daarna schenkt de held wat veel aandacht aan een Zigeunermeisje. Teleurgesteld besluit Ma ryana het huwelijksvoorstel van den prins aan te nemen. Doch dan begint de strijd pas goed. De Kozakken-aanvoerders zullen het prinselijk rijtuig overvallen, doch zij vallen zelf ook in handen der Turken. Zware mar- telingen worden door vader en zoon met Ko- zakkenn.oed doorstaan, en het slot is daarna een verlossing door hun stamgenooten en een gelukkige vereeniging van Lukashka met Maryana. Prachtig is dit geheel opgenomen, maar het spel verdient ten slotte nog grooter waar- deering. Lukashka, dit was echt een rol voor John Gilbert, een rol, die hij met al zijn tempera ment op schitterende wijze vervult. Zijn rij- den wekt groote bewondering. Als men nog niet wist, welk een groot karakterspeler Ernst Torrence is, zou men't in „de Kozak ken" kunnen constateeren. Als de hoofdman is hij in zijn geheele wezen Kozak. Renee Adoree heel mcoi in haar belangrijke rol va*1 als de HET WITTE KRUIS. De jaarvergadering te Amsterdam. In het gebouw der A. M. V. J. aan het Leidscheboschje te Amsterdam is gister de jaarvergadering van de Noordhollandsche vereeniging „Het Witte Kruis" gehouden. Voorzitter was de heer B. S. H. Stieler, die in zijn openingswoord tot zijn vjeugde vast- stelde, dat het aantal afdeelingen thans tot 115 is gegroeid, die 120 van de 136 gemeen- ten in Noordholland omvatten. Deze af deelingen hebben in het afgeloopen jaar goed werk gedaan, doch nog veel meer blijft er te doen, bijv. op het gebied der kleuterzorg, de zorg voor het misdeelde kind en vele andere gebieden. Men ziet wel eens dat een of ander vraagstuk, de volkshygiene betreffend, bui- ten het Witte Kruis, dat daarvan in Noord holland toch de instelling is, door anderen wordt opgelost. Natuurlijk, de overheid heeft ook op dit terrein een taak, maar die zal zij het beste in samenwerking met hef Witte Kruis kunnen doen. En aan die samenwer king ontbreekt het helaas wel eens. Het zes- tigjarig bestaan nadert; laat men dan kun nen wijzen niet alleen op een groot aantal le den, maar ook op een groot aantal daden, waardoor de volksgezondheid in Noord holland is bevorderd en verbeterd. Daarna herdacht spr. de leden, die de ver eeniging in den loop van het jaar door den dood ontvallen zijn, inzonderheid de heeren dr. A. van Dam te Haarlem, dr. Snethlage te Aalsmeer, het eerelid ds. Fleischer. De vergadering hield zich vervolgens be zig met de behandeling van eenige voor- stellen. Besloten werd, jaarlijks een gedeelte van de voordeelige saldi van die stichtingen en inrichtingen, welke geheel schuldvrij zijn, te storten in een daartoe te vormen reserve- fonds, met het doel dit fonds te doen strek- ken tot extra aflossing van op enkele stich tingen en inrichtingen nog rustende groote schuld. Voorts werd aangenomen een voorstel van de afdeeling Haarlem, dat het hoofdbestuur een onderzoek zal instellen naar de mogelijk- heid van een pensioenregeling, zoowel voor ouderdom als voor invaliditeit, op collectie- ven grondslag, voor al het personeel, bij de afdeelingen der vereeniging in dienst. Daar- bij zal kunnen worden overwogen, of in de zen van de eenige jaren geleden opgerichte pensioen-centrale voor maatschappelijke werkers kan worden gebruik gemaakt. Dr. Meyers deed eenige mededeelingen van het werk der commissie ter behartiging van de belangen der zenuwzieken in de provincie Noordholland. De taak dezer commissie is zeer omvangrijk; zij moet onderzoek doen naar den stand van zaken omtrent de onver- zorgde zenuwzieke krankzinnigen en zintui- gelijk invaliden in de provincie Noordhol land. Dit onderzoek is zoo omvangrijk, dat men niet te vroeg moet aandringen op het bekend maken der resultaten. De commissie heeft over de medewerking van de autoritei- ten, die bij dit vraagstuk betrokken zijn geenszins te klagen, zoodat het onderzoek vlot verloopt. Tot lid van het hoofdbestuur werd verko zen mevrouw C. Rees van Ingen te Benning broek. Daarna ging de vergadering over tot het behandelen van onderwerpen van huishoude- lijken aard. t- ERNSTIGE BROEDERTWIST. A. Een der broeders zwaar gewond. Gisteravond omstreeks 8 uur heeft in de woning van de familie Verharen aan de Zes- tienhovensche kade te Overschie een ernstige broedertwist plaats gehad, waarbij een der betrokken broers hevig gewond werd De twee zoons, de 18-jarige H. C V. en de 26-jarige J. A. V., hebben twist gekregen naar aanleiding van het ontslag van den jongsten als arbeider bij de fa. Stokvis te Rotterdam. Woensdag j.l. was de jongste daar weggegaan en hij gaf gisteravond te kennen, dat hij zelf zijn geld en kleeren wilde gaan halen De oudste ried hem dit af, zeggende, dat hij dat wel mee zou brengen. Daarover is twist ontstaan, die ten slotte zoo hoog is opgeloopen, dat de jongste naar het schuurtje bij het huis gegaan is, een In dische kris, die daar op een plank lag, heeft gehaald en daarmede den oudsten een steek in den linkerschouder heeft toegebracht De dader is, na de kris te hebben weggeworpen gevlucht en heeft zich bij de politie aange- meld. Toen burgemeester Bouman en hoofd- agent Groen in de woning van de familie V aankwamen, was het slachtoffer reeds voor- loopig verbonden door twee doctoren. Zijn toestand was ernstig. De linkerlong was doorboord. Hij is in hoogst zorgwekkenden toestan naar het ziekenhuis aan den Cool singel te Rotterdam vervoerd en aldaar op genomen. De dader is in bewaring gesteld De kris is in beslag genomen. ONGELUK MET EEN GOEDERENTREIN BIJ WEESP. Gisteravond omstreeks kwart over negen is met goederentrein 4802, die op het sta- tionsemplacement te Weesp aan het rangee- ren was, om daarna naar Amsterdam te ver- trekken. een ongeval gebeurd. ten gevolge waarvan vier wagons uit de rails liepen. Het hoofdspoor van de lijn Amsterdam Amersfoort is in de richting Hilversum ver- sperd, doch de treinen in die richting kunnen met ongeveer twintig minuten vertraging hun reis voortzetten. De oorzaak van het gebeurde stond Tjsteravoni laat nog niet vast. De materieele sdhade is niet zeei groot. DE FABRIEKSBRAND TE EINDHOVEN. De schade op vier ton geschat Omtrent den brand, welke bii de s'garen kistenfabriek „Juliana" te Eindhoven woed de, wordt nog gemeld, dat de brandweer tot twee uur gisternacht me' het blusschings werk is bezig geweest. De houtopslagplaat seD de machinekamer en het ketelhuh ?iia gespaard. Van de werkplaatsen is niets meer overgebleven. Het bedrijf staat momenteel geheel stil. De 150 arbeiders, die zonder werk zijn gekomen, zijn tegen bedrijfsschade verze- kerd. De directie hoopt over zes weken het werk gedeeltelijk te kunnen hervatten. Voor het voile bedrijf weer in werking kan komen zal zeker een half jaar verloopen. De direc tie meent echter, dat het mogelijk zal zijn haar afnemers te kunnen blijven bedienen. De sehade wordt op vier ton geschat. DE STAKING TE SLUISKIL. Te Sluiskil zijn, in tegenstelling met de sta king te Sas van Gent, nog geen ongeregeld- heaen voorgekomen. Hier is de toestand sta- tionnair. Gister arriveerden twintig Fransche arbeiders van zusterfabrieken ter versterking van de werkzaam zijnde ploeg. Politie is aan- wezig om hen te beschermen; de directeur be vindt zich te Parijs ter bijwoning van een al- gemeene vergadering van aandeelhouders. BEMALING VAN DE VECHT. Het bedrag van f 31.000 van parti- culiere bijde bijeen. Het Comite van Actie inzake de bemaling van de Vecht heeft in een onderhoud met den commissaris der koningin in de provincie Utrecht kunnen mededeelen, dat het bedrag van 31.000 aan jaarlijksche bijdragen, dat van particuliere zijde moest worden bijeenge- bracht om de Vecntbemaling te Muiden tot stand te brengen, volteekend is. Het Hbl. herinnert er aan, dat in het geheel benoodigd is een bedrag van 46.000. De Provincie Utrecht gaf 15.000, Amsterdam zal als de waterleidingsplannen doorgaan 9200 geven. Het resteerende bedrag van 31.000 is nu in hoofdzaak door de Utrecht- sche waterschappen verzekerd. Van de 29 dezer waterschappen hebben er 25 medege- werkt, waarbij opgemerkt dient te worden, dat de polderbesturen van Loenderveen en „Hol- land, Sticht en Voorburg", zoover gegaan zijn om zich garant te stellen voor een even- tueel tekort. pUROL ENCEPHALITIS. Twee kinderen overleden. Op het eiland Marken hebben zich drie ge vallen van encephalitis post vaccinalis voor- gedaan, alle bij kinderen, waarvan er twee in een gezin, die beiden gister zijn overleden. De toestand va nhet derde kind is zeer ernstig BEZUINIGING IN ONZE STAATS- HUISHOUDING. Naar aanleiding van de rijksbegrooting voor 1930 heeft de Centrale Commissie van Bezuiniging der Ned. Maatschappij voor Nijv. en Handel een adres aan de Tweede Kamer gezonden, waarin opnieuw de nood zakelijkheid van voortgezette bezuiniging en doelmatiger organisatie van de Staats- huishoudig in haar vollen omvang betoogd wordt. DE VERDWENEN TIMMERMAN THANS TERECHT. De sedert 2 September j.l. vermiste timmer- mansknecht H. Kamphuis uit Bornerbroek i gem. Borne) is, naar gemeld wordt. te Leeu- warden aangehouden. HET COLLECTIEF CONTRACT IN DE TEXTIELNIJVERHEID. De Textielarbeidersbond „De Eendracht" iieeft het collectief contract met de r.k. ver- een. van werkgevers in de textielnijverheid opgezegd. Te Utrecht zal morgen een kringvergade- ring van „De Eendracht" worden gehouden waar de nieuwe eischen ter sprake zullen i\0- men. DE STAKING TE SAS VAN GENT. Ernstige relletjes. Willen de sta- kingleiders niet anders? Samenscho- lingen verboden. Tengevolge van het optreden van de sta Iters nemen te Sas van Gent dagelijks de moeilijkheden toe. Donderdag zagen de ma- rechaussees zich genoodzaakt met de blanke sabel te chargeeren, wijl een groote menigte stakers onder wie vrouwen en kinderen en ook stakers van Sluiskil het naar-huis-gaan van de werkwilligen zoodanig bemoeilijkte, dat voor een ernstig handgemeen gevreesd moest worden. Zeker een 500 man was op de been en versperde den weg waarlangs de werkwilligen zich per rijwiel moesten ver- plaatsen. De maatregelen, van overheidswege te vo- ren genomen om de gemoederen kalm te hou den, hadden niet de minste uitwerking. O.a. had de burgemeester op verschillende punten doen aanplakken de door hem tijdens het on derhoud met de directie ten gunste van !e werklieden verkregen resultaten, tevens hierbij voor gehouden het advies, om zich van on- geregeldheden te onthouden. Niettemin barst- te de menigte in woedend gejoel en gehooa uit, toen de werkwilligen het terrein va* fabriek verlieten. In het belang van de openbare rwsv veiligheid heeft de burgemeester, die zelf ter plaatse was en met de marechaussees tracht- te dc orde te handhaven, de menigte eenige malen toegeroepen om zich te verspreiden. Toch drong men scheldend en schimpend on der leiding van den stakenden voorman Tem nissen op, zoodat de burgemeester en de ma rechaussees min of meer in het gedrang iaakten. Toen was de lankmoedigheid der overheid ten einde en drongen de marechaus sees te paard met de blanke sabel op de me nigte in, haar dwingend terug te treden en ruim baan te maken voor de werkwilligen. Nog zijn geen ongelukken gebeurd, wijl het optreden der politie met de grootste tact en voorzichtigheid geschiedde. De burgemeester is ervan overtuigd, dat een dergelijke houding van de zijde der sta kers door de leiders had kunnen worden voorkomen. Hij schrijft dit onhebbelijke op< treden ook alleen toe aan het lijdelijk toezien der organisaties, die uit propagandistische overwgingen blijkbaar nog geen einde van de staking wenschen. Hij ziet zich thans ge noodzaakt tot meer drastisch optreden en heeft dan ook reeds aangekondigd dat sa- menscholingen van meer dan drie personen verboden zijn. De vrouwen spelen in de betoogingen een voornamt rol. Als ware furien gaan zij te keer, haar mannen steunend in het verzet en hen aansporend tot daden. Zelf houden zij ook haar handen niet thuis. Dit ondervond gistermorgen een kantoorbediende van de fa briek, die op weg naar zijn werk door een vrouw van een staker onder schimpscheuten en een vloed van scheldwoorder. eenige Hap pen op het gezicht kreeg, zoodat hij met een bloedenden neus op het kantoor kwam. Tnwoners van Sas van Gent kwalificeereu den toestand als dien van een onhebbelijke revolutie. ARBEIDSCONFLICT AAN EEN COOP MELKINRICHTING. Trekhonden de oorzaak Bij de Cooperatieve Melkinrichting „Mel- kerij Lent" te Nijmegen is gisteren een ar- beidsconflict uitgebroken, naar aanleiding van een verbod door de directie aan de loo- pers om trekhonden te bezigen. Dit perso neel, georganiseerd in den R. K. Bond van margarine- en zuivelbewerkers en den Cenlr. Bond van Transportarbeiders, is gistermo'- gen in staking gegaan. De klanten kregen hierdoor de melk niet op het gewone uur be- zorgd, want eerst tegen 10 uur kon met h"t bezorgen door inderhaast aangenomen per soneel een aanvang worden gemaakt. Al he: bij het conflict betrokken personeel is ont* slagen. v&n ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Laadbouwcrediet N.V. i to,'" t£-j, f Als gij U moeilijk scheert omdat Uw huid gauw stuk gaat en pijn doet, dan kunt gij dit geheel voor- komen, indien gij v6<5r het inzee pen de huid even inwrijft met slechts een weinig S'ootamc MUlO Doozen 30-60 eo 90 ct. T*be 80 ct. FONDSEN. 28 Sept. 30 Sept. 1 Oct. 2 Oct. 3 Oct. 4 Oct. 6 obi. N.W.S. f 1000 1922 5 idem f 1000 "18 4% idem 1000 17 4 idem 1000 16 4J4 O.-lnd. f 1000 '26 6 B idem 1000 '22 6 idem 100 '23 5H idem 1000 '21 C 5 idem 1000 '17 Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Maatij. Fransche Banken (Drie) Berkel's Patent Holl. Kunstzijde Margarine Unie Maekubee Ned. Kunstzijde Ned. Kabelfabr. Philips Gloeilamp Philips Gem. Bezit Anaconda Beth. Steel C. v. A. Comm. Studabaker Comm. Steel Zweedsche Lucifers Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult. Dordtsche Petr. gew. Koninkliike 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij. Oostkust Senembah South. Pacific Union Pacific Prolongate £xdividend. S 1037/is 94 96 102 1019/m 1011' 16 100 241 i 165 I75i 550 234* 150 5t0* 93 2451 470 799* 230 115J 63-J 225?/m 326* 170 660 425 417* 429| 481 258* 198* 56* 121 208 188 434 403 140 451 142* 2681 5* 103* 101'Vis 99* 94 95 5 102 102* 101 100 241* 165" 175 545 239 150 488 92* 240* 460 744* 230 116 65* 224* 312* 169 651 419 403L 42 4 468 254* 195* 55* 121 206 183 434 40C* 138 449* 143 269 i 5* 1037/16 102?/i6 9'>Vi6 1°3/„ 241T 164* 174 538 244 150 434* 90* 234 450 741* 211* Uf/16 061 222* 325 169 653* 416* 405 429* 467 257 192 55 121 205* 1«8 433 402 138 441* 143 264 5 103* 1037/16 102 102* 100 HO 94 97 95s/io 95* 102i/)6 1023/u 102 a 102* 101* 101"/,6 100 ICO 240 J 241 §- 163* 164" 174 1/4* 531* 548 24t* 253* 150 155 47 492* 85 83* 228 221* 450 i 470 763 794* 233 23 3 116* 117* 65* 64* 224* 225 318 314 169 168* 652* - 658 421 422 402 414 428J 411* 465 475 253* 252 191 191 54* 5 -1 h 121 121 205 206* 188 187 430* 432* 399 407 137 136* 442* 449 143 143 266 265* 4* 103»/i6 102* 100 943/i6 957/1# 102i 102* 101 "/is 100* 243* 162 174 538 252* 133 503* 85* 227 468 783* 222* 1137/is 63 213* 300 165 655 421 407* 431 471 252* 194* 54 118 205* 187* 43?* 401 136 446 140 261* 4*

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 10