Zwaar Bedrijfsongeval. De opstand in de gevangenis te Canon City, Raferafisch Weerbericht. AGENDA Het overlijden van Dp. Stresemann. Zes arbeiders door chroomzuur omgekonen. Macdonald gearriveerd. PiKDwincSaal nieuws T elegrammen Ingezonden stukken L&achtwaapt Siadsnieuws - Zaterdag 5 Oct. 7.30 uur, Cinema Americain: Club 77 (bo- ven IS jaar.) 7.30 uur, A. B. T.: Faust (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: De Kozakken (boven 18 jaar). 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden van den Illusionist en heksenmeester Bellachini Jr. Zondag 6 Oct. 4 uur en 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden van den illusionist en heksenmeester Bella chini Jr. .Cinema Americain, vanaf 2 uur doorloo- pende voorstelling: Club 77 (boven 18 jaar.) A. B. T., vanaf 2 uur doorloopende voor stelling: Faust (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater, vanaf 2 uur doorloopende voorstelling: De kozakken (boven 18 jaar). Maandag 7 Oct. 7.30 uur, Cinema Americain, hoofdnum mer De prairietoovenaar (sens.), hoofdrol Rex de cowboy. Toegang voor elken leef tijd. 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer De Hon- gaarsche Rhapsodie (rom., dram.), hoofd- rollen Dita Parlo, Willy Fritsch en Lil Dag- over. Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: De kozakken (boven 18 jaar). 7.30—8.30 uur, inzet 8 Oct.-viering met een muzikale wandeling door de stad door de korpsen St. Louis en Soli Deo Gloria. vootgangers, die beide levensgevaarlijk ge- wond werden. De gewonden, de 37-jarige Studienratin Lina Krause en de 18-jarige scholierster Erna Schirmacher, beiden uit Koningsbergen, werden naar het ziekenhuis Westend vervoerd, waar zij in zeer ernstigen toestand werden opgenomen. De deelneming. De regeeringscommissie voor het Saar- gebied heeft bevolen in verband met den dood van dr. Stresemann van alle staatsge- bouwen halfstok te vlaggen Ook de Rijnlandcommissie vlagt halfstok. De Fransche, Belgische en Engelsche gede- legeerden in de Rijnlandcommissie hebben in verband met het overlijden van dr. Strese mann halfstok laten vlaggen. Bovendien heb ben zij bij den Rijkscommissaris voor de be- zette gebieden een deelnemingsbezoek ge- bracht, Op de vesting Ehrenbreitstein, die door de Franschen wordt bezet gehouden, waait de vlag halfstok. Deelneming van Z. H. den Paus. De H. Stoel heeft den Apostolischen Nun- tius opgedragen de Rijksregeering de deel neming van Z. H. de Paus over te brengen in verband met het overlijden van dr Stresemann. Een rede van Henderson. Vrijdagavond laat heeft de Britsche minis ter van buitenlandsche zaken Henderson in een korte rede voor de radio den overleden Duitschen minister van buitenlandsche zaken, dr. Stresemann, herdacht. „Europa is door den dood van Stresemann, zeide Henderson, van een van zijn belangrijk- ste staatslieden beroofd. Stresemann heeft Duitschland en Europa gediend. Men kan zich geen moeilijker tijd indenken dan toen Stresemann zijn 'functie aanvaardde, toen Duitschland zich voor de eene catastrophe na den andere als gevolg van den oorlog ge- steld zag. Stresemann heeft consequent en met een gezond realisme zijn idealen nage- streefd De politiek van verzoening en goeden wil heeft tot herstel van zijn land geleid en den vrede in Europa verzekerd. Zijn naam zal in de eerelijst der belang- rijkste figuren een vooraanstaande plaats innemen". Velen levensgevaarlijk gewond. Een buitengewoon zwaar bedrijfson- geluk heeft zich gistermiddag voorge- daan in de leerfabriek Luetticke te Olpe. Door tot dusver onopgehelderde oor- zaak stortte een groep arbeiders in een reservoir met chroomzuur, waarbij zij alien zware brandvvonden opliepen en door de giftige gassen bedwelmd wer den. Zes hunner zijn intusschen aan hun verwondingen overleden, terwijl een vijftal anderen nog in levensgevaar verkeert. Nadere bijzonderheden. Tijdens herstelwerkzaamheden open- de een arbeider een deur, waarachter zich een toegang tot het reservoir met chroomzuur bevond. De arbeider raakte bewusteloos en viel in het reservoir. Eenzelfde lot overkwam een kameraad, die den eerste te hulp wilde komen. Op zijn hu'.pgeroep snelde een ploeg van zes arbeiders naar de plaats des onheils, doch alien werden door de giftige dam pen bedwelmd en stortten in de diepte. Na uiterst moeilijke reddingspogingen mocht het gelukken alle acht boven te brengen, doch slechts bij drie hunner slaagden de pogingen om de levens- geesten op te wekken. De dood schijnt bij de overigen door verbranding en ver- itikking te zijn ingetreden. Alle veron- gelukten stamden uit Olpe en omgeving. VOLKENBGND. DE ZETEL DER INTERN. BANK. Een neutrale stad gevraagd! De „M a t i n" houdt zich opnieuw bezig met de kwestie van den zetel der Intern. Bank en schrijft: Londen heeft de Bank voor zich opge- eischt en zijn redenen niet geheim gehouden. De geheele wereld heeft echter geen reden, Engeland een dergelijk vorstelijk geschenk te geven en zeker niet na de weinig verzoe- ningsgezinde houding op de Haagsche con- ferentie. Frankrijk en Belgie hebben in veiband met hun concessies op de conferentie gelijke rechten, aanspraak te maken op den zetel Bank. Waarschiinliiker is het evenwel. dat men een neutrale stad, bijv. Bazel of Lausanne, zal kiezen. ENGELAND. SPOORWEGONGELUK. De expres die om 5.05 van het Liverpool- Street Station te Londen naar Norwich ver- trekt is bij Tottenham-Halle, met een snel- heid van 68 K.M. op n goederentrein gere- den. Acht personen, waaronder de conduc- teur en de stoker, werden naar't ziekenhuis overgebracht. Twee hunner hadden zware verwondingen opgeloopen en moesten ter verpleging worden opgenomen. De mate- rieele schade is aanzienlijk. De locomotief en twee wagens van den exprestrein werden sterk beschadigd en verscheidene goederen- wagens versplinterd. EEN NIEUWE SNELLE STOOMER DER NORDDEUTSCHE LLOYD. Naar de Norddeutsche Lloyd meedeelt, zal het op de werf Blohm en Voss te Hamburg gebouwde zusterschip van de „Bremen", „Europa", welk stoomschip ongeveer 50.000 ton bruto meet, op 19 Maart 1930 van Bre- merhafen uit zijn eerste Noord-atlantische reis aanvangen. Met het in bedrijf nemen van de „Europa" zal de voorgenomen wekelijksche sneidienst der Norddeutsche Lloyd met de schepen „Europa", „Bremen" en „Columbus" in vol- len omvang kunnen worden uitgevoerd. SPRINKHANENPLAAG IN SOEDAN. Uit Soedan wordt gemeld dat aldaar een ernstige sprinkhanenplaag dreigt. Aan de Egyptische grens heeft men voorzorgsmaat- regelen getroffen. EEN SPOORWEGONGELUK. Een express-trein van Londen naar Cam bridge is gisteren op eenige mijlen van Lon den op een goederentrein ingereden. De locomotief van den express-trein werd omgeworpen en de machinist gekwetst. Zeven reizigers zijn gewond in een zieken huis opgenomen. Verscheidene goederenwagens zijn ver- nield. i FRANKRIJK. ZAL CHERON AFTREDEN? Aan de Berlijnsche bladen wordt uit Pa- rijs gemeld, dat tusschen de financieele ccm- missie der Kamer en den minister van finan- cien naar aanleiding van de begrooting van 1930 moeilijkheden zijn ontstaan. De financieele commissie heeft op de re- geeringsvoorstellen verschillende wijzigin- gen ingediend, waardoor de begrooting een tekort van bijna een half milliard aanwijst. De minister van financien, Cheron, ver- klaarde liever te zullen aftreden dan voor dergelijke maatregelen de verantwoordelijk- heid te dragen. Vrijdag kon nog geen overeenstemming be- reikt worden. Te New-York aangekomen. De Britsche eerste minister MacDonald is Vrijdagochtend te New-York aangekomen. De ontvangst in New-York. Zooals reeds in het kort is gemeld, is de Britsche premier MacDonald gistermorgen met zijn dochter alhier aangekomen. Hij werd ontvangen door minister Stimson, den Brit- schen gezant en talrijke andere diplomaten Na van boord gegaan te zijn, ging het hooge gezelschap, door eerewachten omgeven, naar het stadhuis, waar burgemeester Walker ter verwelkoming aanwezig was Na de ont- vangstplechtigheid overhandigde men Mac Donald de zilveren oorkonde der stad! New- York, waarna de premier, vergezeld door Stimson en den Engelschen gezant zich per auto naar het Pennsylvania-station begaf, om vandaar de reis naar Washington voort te zetten. Een rede in het Stadhuis. Bij de begroeting in het stadhuis te New- York hield MacDonald een opmerkelijke rede- voering, waarin hij o.a. zeide: Ik ben met een vredesmissie naar Amerika gekomen; ik geloof, dat de vurige wensch in uwe harten leeft om de wereld door een Amerikaansch-Engelsche overeenstemming te zegenen, zoodat onze beide volkeren de we reld een voorbeeld geven hoe men de vredes- gedachte op ernstige en oprechte wijze kan dienen. Hedenmorgen heeft bet eene volk tot het andere gezegd: Wij moeten gei'nspi- reerd worden door den nieuwen geest van broederschap. Beide landen behooren zich echter niet te binden aan verbonden, die tot de oude laatste ordening der dingen behoort, doch zij moeten zich laten leiden door ver- standige denkbeelden. De aankomst per radio uitgezonden. In Londen heeft men zeer duidelijk de uit- zending opgevangen van de militaire muziek, het ronken van de motoren der vliegtuigen en het juichen van de menigte aan de haven, bij den aankomst van MacDonald in Amerika. MacDonald de gast van Hoover. De Britsche minister-president MacDonald zal met zijn dochter van Zondagmiddag af de gast van president Hoover zijn. Hiermede begint het politieke deel van de reis van MacDonald Volgens de plannen van Hoover zullen beide staatslieden zich begeven naar een buitenplaats in de nabijheid van Washington, waar zij tot Maandag zullen blijven. Stimson zal waarschijnlijk niet meegaan. Ook de dames zouden te Washington ge- bleven zijn, wanneer de dochter van Mac Donald niet den wensch te kennen gegeven had, bij haar vader te willen blijven. Aangenomen wordt, dat gedurende deze beide dagen de voornaamste kwesties zullen worden besproken, die aanleiding zijn ge- weest voor de Amerikaansche reis van Mac Donald ZUID-SLAVIe. EEN NIEUWE BESTUURS- INDEELING IN SERVIE. Het land wordt verdeeld in negen banaten. Naar Wolff meldt, deelt een te Belgrado verschenen officieele bekendmaking mee, dat de ministerraad het ontwerp van den minis ter van binnenlandsche zaken voor de nieu- we bestuursindeeling heeft aangenomen. De staat wordt voortaan ingedeeld in negen zelfstandige bestuursgebieden, die banaten heeten en een banus aan het hoofd hebben, die buiten de categorieen staat, waarvan sprake is in de aqibtenarenwet. Deze wet moet klaarblijkelijk dienen, zegt Wolff, om de tegenstellingen in de binnen landsche politiek te verzoenen, die een ge volg zijn van het gebrek aan zelfstandig- heid van de verschillende deelen van den staat, en om aan zekere verlangens van zelf- standigheid tegemoet te komen, wat vooral ook tot uiting schijnt te komen in de invoe- ring van de waardigheid van banus, een historisch Kroatisch begrip. Of de invoering van deze wet een stap tot terugkeer naar normale politieke om- standigheden beteekenen zal, valt nog niet te overzien. Volgens Wolff zou de naam van den staat Koninkrijk der Serviers, Kroaten en Slowe- nen blijven, van anderen leant echter meldt men, dat het rijk voortaan officieel Konink rijk Zuid-Slavie zal heeten. De departemen- ten zullen naar Fransch voorbeeld naar de rivieren heeten, Drava (Drau), Sava (Sau), Vrbas (Verbas), departement van de Zee, Drina, Zeta (Zenta), Donau, Morawa en Wardar, met als hoofdplaatsen Ljoebliana (Laibach), Zagreb (Agram), Banjaloeka, Split (Spalato), Serajewo, Cettinje, Novi Sad (Neusatz), Nisj en Skoplje (Uuskuup). Bel grado, de hoofdstad des rijks, zal 'n afzon- derlijke administratieve eenheid vormen. Dalmatie wodrt bij de nieuwe bestuurs indeeling, naar de Times meldt, in tweeen gesneden, een deel ervan wordt bij Kroatie gevoegd, een ander deel bij stukken van Herzogowina en Bosnie. Bosnie is in ver schillende stukken gescheurd. Slowenie blijft wat het was. De gevangenen leven nog. De veronderstelling, dat door het in de lucht laten vliegen van een deel van de ge vangenis van Canon City een gedeelte der gevangenen zou zijn omgekomen en dat daarmede de tegenstand zou zijn gebroken, is onjuist gebleken. De misdadigers moeten zich namelijk voor de ontploffing in een an der deel van de gevangenis hebben gecon- centreerd, waar zij zich opnieuw barrica- deerden. Tusschen de gevangenen en de troepen wordt op het oogenblik heftig ge- schoten. Het schijnt evenwel, dat het gebruik van handwapenen alleen voldoende is. Alle hoop is thans gevestigd op de artillerie, die reeds op weg is naar Canon City en die waarschijnlijk na aankomst onmiddellijk het geheele gevangenisgebouw, dat gedeeltelijk reeds een rui'ne is, in puin zal schieten. De aanvoerdeTs plegen zelhnoord. De tuchthuisgevangenen te Canon-City hebben zich eindelijk overgegeven nadat de belagers aanstalten maakten om de door de opstandelingen bezette gebouwen door de artillerie te laten beschieten. De aanvoer- ders der rebellen hebben zelfmoord gepleegd om hun tegenstanders niet in handen te val- len. Wij betasten ons met den aan- en verkoop van vreemd geld. DE LANGE DE MORAAZ, ALKMAAR. BERGEN. De afd. van den Volksbond tegen Drank- misbruik alhier heeft wederom een timmer- cursus voor jongens geopend. Voorts zal 'n raffiacursus voor meisjes worden georgani- seerd. OUDKARSPEL. Bij beschikking van den minister van defensie is aan den dienstplichtige N. Fred-e- riks uit deze gemeente voor goed vrijstelling van den militairen dienstplicht verleend, wegens kostwinnerschap. 4 NOORDSUHARWOUDE. De poterbewaarplaats. De poterbewaarplaats van de vereeniging ,.Tuinbouwbelang" nadert haar voltooiing Men is nog wachtende op het glas, dat als afsluiting dienst zal doen. Door de vereeniging zijn ongeveer 11500 bakken aangekocht, waarin aanstonds de pootaardappelen vorstvrij bewaard kunnen worden. Voor onze tuinders zal deze bewaarplaats ongetwijfeld in een groote behoefte voorzien. BEEMSTER. Aan de heeren J. Meijer en Huisman al hier is door B. en W. van Amsterdam voor 78.950 opgedragen het bouwen van een school voor gewoon lager onderwijs aldaar. PURMEREND. Mej. K. J. C. ten Bruggencate alhier is te Amsterdam geslaagd voor het exa- men apothekersassistent. HEEMSKERK. Gisterochtend heeft de arbeider C., wonende alhier, werkzaam bij de olie- fabriek De Engel van de firma Crok en Laan te Wormerveer, neerstortende ba- len met palmpitter. over het lichaam ge- kregen. De opgetaste balen waren in be- weging gekome toen er 66n werd weg- getrokken. Met een gecompliceerde beenbreuk is de man naar het gemeenteziekenhuis vervoerd. Eenigen tijd geleden is op de- zelfde wijze een doodelijk ongeluk ge- beurd, Na een verblijf van 8 weken in het roode kruis Ziekenhuis te Beverwijk na het hem op den avond van 13 Aug. op den Wijk-aan Zeeer-weg overkomen auto-ongeval hoopt de heer P. Henneman Az. vandaag weer in den huiselijken kring terug te keeren. OTERLEEK. Vrijdagmiddag had in't N. H. Koffiehuis ten overstaan van de notarissen Kruimel en Dekker de afslag plaats van de boerenhof- stede aan den Schermerdijk, alhier, van de erven Wed. Groot. De vorige week werden huis en weiland groot 15.50.50 H.A. ingezet op 49292.50. Bij combinatie werd dit bedrag verhoogd met 15, terwijl het geheel op 2600 werd afgemijnd door notaris Dekker, in opdracht van den bewoner, oen heer J. Kalverboer. To- taal bedrag alzoo 51.977.50. Bij de stemming op 2 Oct. voor een lid van het dagelijksch bestuur der banne Oter- leek werd gekozen de heer B. Klomp alhier. Onze plaatsgenoot de heer P. Groot werd deze week bij publieke verkooping eige- naar van de boerenhofstede aan de Noorder- vaart van wijlen mej. de wed. J. Groot. naar waarnemingen, verricht in den morgen UITGEEST (Sept.) G e b o r e n Hendrik, z. van Douwe Boon en Elisabeth Terol. Auke, z. v. Douwe Boon en Elisabeth Terol. Overleden: Kornelis van Wester- voort, gehuwd met Lumiena Stemfoort, overleden te Beverwijk. KOEDIJK. Ingekomen: C. van Twuijver van Oudkarspel. J. Kroon van Oudkarspel. C. Dekker van Alkmaar. K. P. Bus van St. Pancras. N. Leijen van Amsterdam. K. Oudes van Alkmaar. G. Sietsma van Hoorn. J. de Boorder van St. Maar- ten. Vertrokken: J. Dol naar Velsen. Jb. Koelman naar Alkmaar. Door de Tuinbouwvereeniging „de West" alhier is weder de gelegenheid open- gesteld tot het volgen van een tuinbouw- wintercursus. HET BEZOEK VAN MAC DONALD AAN AMERIKA. LONDEN, 5 Oct. De hartelijke ont vangst van Mac Donald tusschen New- York en Washington worden te Londen algemeen gewaardeerd. Over de besprekingen van Mac Donald te Washington wordt gemeld, dat noch de schuldenkwestie, noch verschillende andere moeilijke vraagstukken besproken zullen worden. De onderhandelingen tusschen Mac Donald zullen beperkt blijven tot pogingen toenadering tusschen de beide naties. Alle kwestie, die geschillen in zich houden of tot tegenstelling kunnen leiden zullen geen onderwerp van bespreking uitmaken. (Buiten verantwoordelijkheid van de Re- da die. De opname in deze rubriek, be wij si geenszins dat de redacUe ermede instemi). Geachte Redactie! Beleefd verzoek van ondergeteekende tot plaatsing dezer regels, waarvoor dan bij voorbaat zijn oprechten dank. EnneHet gebeurde in den jare 1928. Op 'n blijden zonnigen morgen in de maand April verschijnt een als heer gekleed per- soon voor een burgerwoning in een platte- landsche gemeente. Mijnheer trekt deftig aan de bel en de dame die de deur opent, wordt begroet met een allervriendelijkst: „Ah- U is mejuffrouw D.l" „Jawel, mijnheer", is het eenvoudige antwoord. „Dan kom ik uw ren- tekaart halen, want ziet u, ik ben van den Arbeidsraad te H." De dame vertelde daar mede niets uitstaande te hebben, aangezien zij al lang niet meer in loondienst is, en de bewuste Arbeidsraad daar best mee op de hoogte was en zij het vorige jaar ook al geen rentekaart meer ingeleverd had. Weder om heel vriendelijk wordt haar gevraagd: „Och, U verricht toch wel arbeid in deze woning, b.v. vaten wasschen of iets derge- lijks?" Uit het antwoord hierop meent mijn heer te moeten concludeeren. „Ja! maar dan is u toch in loondienst hooren u zult er wel nader van hooren". Werkelijk ontving de mannelijke bewoner van dat huis spoedig bericht van den Ar beidsraad te H., inhoudende, dat over het laatste jaar voor mejuffr. D. te kort aan rentezegels geplakt is, werd aangezegd binnen zooveel dagen een bedrag van over te maken en bij in gebreke blijven daar- van zou „Dwangbevel tot betaling" volgen. Zoover is het werkelijk gekomen, niettegen- staande hevig geprotesteerd werd en men verwees naar 't verloop dienaangaande van 't vorige jaar, toen de Arbeidsraad na beko- ben inlicht. er accoord mee ging dat boven- genoemde juffrouw niet meer in loondienst was en daarom niet meer verplicht was aan den zegellikdienst deel te nemen. Nu zou ik gaarne willen weten en vraag dit aan iedereen die T beantwoorden kan: „Is een Arbeidsraad maar gerechtigd zoo veel terreur of willekeur in toepassing te brengen?" Is het wonder dat men, na zooiets beleefd te hebben, met zijn gedachten gaat naar ons hooggeacht lid van de 2e Kamer der Staten generaal Mr. P. Oud, die met zijn trouwen kameraad steeds zoo zijn best doet voor het verkrijgen van premievrij Staatspensioen op 65-jarigen leeftijd voor iedereen? Komt men er dan niet toe den oprechten wensch te uiten „0! dat zij toch spoedig succes mogen heb ben, tot heil van geheel het Nederlandsche volk". Men kan immers bij het tegenwoordi- ge stelsel ook het volgende opmerken: Voor een werknemer (iemand die in loon dienst is), al of niet in de beschutte bedrij- ven, moet door den werkgever zegels geplakt worden en krijgt de bewuste persoon op 65- jarigen leeftijd uitkeering van ouderdomsren- te (pensioen) ook al is hij nog zoo'n werk- schuwen lijntrekker of luilak geweest, zie daarnaast de man met eigen klein bedrijfje, die hard moet sloven van den morgen tot den avond en nog nauwelijks zijn dage lijksch brood kan verdienen. Premie voor van 5 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met, Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 762.6 te Laco runa. Laagste barometerstand 744.8 te Black ford. Verwachting, geldig tot den avond van 6 October: Meest matige Zuid. tot Zuid-West. wind: betrokken tot zwaar bewolkt, tijdelijk regen iets warmer. eigen verzekering kan er bij hem niet af Hem wacht in de toekomst alleen den steun der openbare liefdadigheid. Het groote aan- tal derzulken is nog onlangs in de publieke bladen bekend gemaakt. Treurig! Intreurhrl nietwaar? Een reeds fcejaard man, tot de laatste ca tegory van menschen behoorende, vroeg mij onlangs: „Mijnheer! Kunnen die arbeidsra- den niet verdwijnen? Wat kosten die het Rijk toch een geld. Als dit nu bespaard werd en voor ons soort menschen benut, bleef er misschieri nog wel van over" Zou hij gelijk hebben? Het zou nog wel kunnen zijn. Uw getrouwe lezer, P. ESDEZET. HET DERDE POSTVL1EGTUIG. Te Konstantinopeh Aneta-Vaz-Dias meldt: het derde post- vliegtuig, de P.H.A.E.N., dat gistermorgen t? 6 uur uit Boedapsst vertrok is te 2.20 uur in Konstantinopel aangekomen. Aan boord is alles wel Heden wordt de reis voortgezet. DE OMROEPORGANISATIES VERWISSELEN VAN ZENDER. Op Zondag a s. Up Zondag a.s. zullen de omroeporganisa- ties van zender wisselen. De A.V.R.O. krijgt overdag tot 6 uur deb eschikking over de 29$ meter golflengte en werkt daarna op 10/ meter. N.C.R.V. en K.R.O. zenden van dien dag af op de 1875 meter golflengte. De V A. R.A. werkt Zondag's ochtends op de korte golf, doch des avonds op de lange De V.P. l.O. krijgt eveneens Zondagochtend de korte golf ter beschikking. Deze regeling geldt tot en met 31 Elecember a.s. Wat er daarna zai geschieden, is nog onbekend. De Zakelijke omroep zal voorloopig op 1071 meter golf lengte gehanhaafd blijven. DE ZOMERTIJD VERDWIJNT. Wij herinneren er onzo lezers aan, dat hedennacht om 3 uur ue stadsklokken een uur zullen worden terug gezet. Men vergete dus niet voor het naar bed gaan de wijzers van kamerklokken en horloges een uur act teruit te zetten DE BURGEMEESTER TERUG GEKEERD. De burgemeester is van zijn buitenlanusch verlof teruggekeerd en heeft zijn bezigheder ten stadhuize hervat. DE 8 OCTOBER-FEESTEN. Men verzoekt ons nog te melden, dat de voorverkoop van kaarten voor de diverse feestelijkheden zal plaats vinden op Maan dag a.s. in de Harmonie van 10—12^ en van 2—5 uur. SLUITING VAN ZAKEN OP 8 OCTOBER. Nu de laatste paar jaren de viering vat? 8 October een meer algemeen karakter heef gekregen, is als vanzelf sprekend ook dt vraag opgekomen of het hier niet zou kunnen zooals in Leiden, waar op den dag van her- denking van het ontzet zoo goed als geen enkele zaak geopend is. Algemeen neemt men daar deel aan de feestviering. Een vorig jaar is hier ter stede al eens een poging gedaan om te komen tot winkelsiui- ting op den Ontzet-dag, maar doordat vele zaken er nog niet aan wilden meedoen, kwam er niet veel van terecht. Thans hebben ver schillende kruideniers en handelaren in comestibles zich vereenigd om hun personeel op den 8 October des middags na 1 uur vrij- af te geven, om hierdoor voor hen en zich- zelf de mogelijkheid te scheppen deel te ne men aan de feestvreugde. Wij begroeten deze poging om tot algemeene feestviering te ge- raken met blijdschap en hopen dat meerdere zaken zich hierbij zullen aansluiten en dat het publiek met het doen van bestellingen met den vrijen middag rekening zal houden BUURTVEREENIGING (S. I. S.) C. W. BRUINVISSTRAAT E.O. 8 OCTOBER 1929. Het programma voor de feestelijkheden k, 8 October a.s. in deze omgeving is als volgt samengesteld: 1 uur precies opstelling van den optocht op het feestterrein in de Eike- lenbergstraat. Deze optocht trekt door alle straten, behoorende tot de Buurtvereeniging. Na de ontbinding van den optocht opening door den voorzitter. Daarna muziek met aanvang der wedstrij- den t. w. Kinderspelen. Tijdens de wedstrijden worden de kinde- ren getracteerd. Dan volgt de uitreiking der prijzen en slui- ting van de feestelijkheden. Voor eventueele mooie groepen of costu mes in den optocht, zullen eenige prijzen worden beschikbaar gesteld. Met toestemming van de Commissie, zal (zoo mogelijk) de optocht van de Buurtver eeniging „Zocherstraat e.o. 1928" door een gedeelte van de buurt der Bruinvisstraat trekken, omdat men wil toonen wat na een 1-jarig bestaan door eendrachtig samnwer- ken tot stand kan worden gebracht De Commissie roept de medewerking in van alle bewoners van de Buurtvereeniging C. W. Bruinvisstraat e.o., om de buurt een feestelijk aanzien te geven, door het aanbren- gen van versieringen, verlichting of anders- zins. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 7 uur licit of.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2