Iltumii limnnl. Brieven uit Amerika. Nerveus en Overspannen Qnrustig en Siapeloos <io. 235 1929 Henderd een en dertigste Jaargang. Zaterdag 5 October New-York, Sept. 1929. De zomer schijnt bij voorkeur een tijd van het jaar te zijn, waarin allerlei kampioen schappen behaald worden. Denkelijk is de lange vacantie of de lange dag met zijn extra uur zomertijd een bondgenoot voor de leege hersens, die de zonderlingste wedstrijden bedenken. Het vorige jaar kon men in Rio Rondo, Texas, een meneer bezig zien met zijn neus een apennootje voort te rollen langs een macadamweg; de roem beviel hem zoo goed, dat hij het dezen zomer nog eens deed maar den steilen Pike' Peak op, waar- mee hij een voile maand bezig was. Hij ge- bruikte een toestel, zoodat hij zijn neus met schaafde en kroop op knielappen; ik ben j.jet zoo gelukkig te kunnen mededeelen of het hetzelfde apennootje was van het vorige ijaar. Van de marathon-dansen is de aardig- heid af en wat ik in den vorigen herfst van dit hartverheffende schouwspel zag is het moeilijk dansen te noemen. Albert Baker van deze stad heeft 250 koppen koffie in vier uur opgedronken, Joseph de Virgilio uit Cambridge, Mass., maakte zich onsterfelijk idoor op stelten van Boston naar Providence, ruim zestig kilometer, te wandelen en een meneer in New-Orleans at twaalf dozijn eie- ren, een dozijn oesters, verder taartjes, ba- nanen, beschuiten, uien, begoot het met de noodige koffie en wijn, maar eindigde met de opmerking, dat hij het morgen beter zou doen en niet veel honger had. Den volgenden dag lag hij met een ijszak op zijn hoofd. Een heel eigenaardig type is een zekere Frank Kelley, die zich weinig druk maakt en dan ook kampioen in het zitten is. Maar dat zitten heeft gewoonlijk plaats boven op den top van een vlaggestok boven op een huis, zoodat Frank als naaste buren de vo- gels en vliegmachines heeft. En daar zit hij dan een week of langer zonder eens naar be- neden te komen, terwijl zijn vrouw in een tent aan den voet van den vlaggestok kam- peert, net zoolang als hij .er voor betaald wordt, want Frank's sportlust is van ama- teurisme tot een beroep geworden ten dienste van iemand, die eens flink reclame wil ma- ken. Het bedenkelijke van het geval is, dat hij school heeft gemaakt en de stad Baltimore is zoo pas getuige geweest van een rage in het „paal zitten" onder de jeugd. Het was heel toevallig begonnen door de bewering van den 15-jarigen Avon Foreman tegen een vriendje, dat hij dat ook wel kon. En toen die daaraan twijfelde, deed Avon gedurende tien dagen, tien uur en tien seconden Simon den Pilaarheilige na. Nauwelijks was Avon langs ziin paal naar beneden gegleden of in heel Baltimore voelden jongens en meisjes zich geroepen hem de kroon te ontnemen Zoodat op een dag niet minder dan vijf en twintig kinderen, tusschen tien en vijftien jaar oud, boven op een paal zaten. Baltimo re's burgervader Broening maakte er een officieele kwestie van door de paalbewoners te gaan opzoeken en hen aan te moedigen met te wijzen op hun „grit and stamina"., zoo noodig voor „the great strugge of life" en hij zag er een bewijs in van de „old pioneer spirit of early America". De ge- meentelijke bouwpolitie had haar handen vol te zien of al die palen wel stevig stonden, zoodat de kinderen geen ongeluk kregen. Inmiddsls regende het ingezonden stukken in „The Evening Sun", waarboven de redac- tie zette: ach, het is nu midden in den zomer en dan doen we allemaal een beetje gek, de kinderen moeten toch iets doen om zich te amuseeren en ze konden veel erger doen. Iemand, die zich een Amerikaansche Moeder onderteekende, schreef dat zij het afdalen van Avon Foreman een indrukwekkend ge- zicht had gevonden voor haar eigen kinde ren. Avon had den echten Christelijken geest van de Kruisvaarders getoond en van zulke jongens komen groote zendelingen. Zulke jongens, zei ze verder, waren een eer voor de stad en ze was blij. dat de burgemeester hem een gouden medaille had gegeven en zoo prachtig gesproken had over den kleinen held. Hoe gelukkig moest Baltimore zijn met zulke prachtige jongens als de kleine Avon. Ik vermoed, dat deze dame over veel ironie beschikt, maar het is ook zeer wel mogelijk, dat het in vollen ernst bedoeld is. Maar er waren schrijvers, die ronduit spraken van nonsens en verknoeiing van den burgemees- terlijken tijd en dat massa's hard werkende jongens meer hulde verdienden. Waarop na tuurlijk repliek en dupliek tot in het oneiri- dige volgden. Alle „zitters" bleven niet zitten; de moe der van Johnny Sudhop kreeg het op haar zenuwen hem zoo hoog te zien niets doen en J on tiny kwam naar beneden. De moeder van ^.narles Wilson voelde blijkbaar weinig voor aen ouden pioniersgeest van Amerika en Charles kreeg het bevel zijn roemvollen post te verlaten. Oliver Lewis' moeder ging uit logeeren en hij verkoos meegaan boven den hongerdood. Fendmsme kwam cp het tapijt toen de 10-jange Ruth Mc Crudon op een acht me ter hoogen paal in haar achtertuin klom. Ge- leerd door de ervaringen van andere zitters, nam zij een beetje meer comfort mee naar boven zooals een electrische lamp en een ruggesteun. Ze verdeelde haar tijd tusschen roomijs eten en haar kammen, terwiil haar eenige angst voor donderbuien was. Dorothy Maylor, 13 jaar, klom op een paal van ze- r-entien voet om er zeventien dagen op te i6"' P!'e nam kussens, lakens, een tent, e ectrisch licht, een trui. regenmantel. para- pluie, een gordel om zich mee vast te binden en de noodige boeken mee naar boven Ze dacht ook nog over een radio en wanneer ze vi.'tien dagen had gezeten, zou moeder haar teeren C°nC0rt V3n een harmoniekapel trac- Maar de zittende gemeente was door Do rothys luxe in beroering gebracht en vroeg zich ernstig af of dat nu wel het ware zitten a la Frank Kelley was En toen ontstonden Nvee partijen in Baltimore, waarvan de een verklaarde dat zitten zitten was en de ander dat zitten met zooveel hulpmiddelen geen zitten was. Mrs. Rebecca Mc Cruden, de moeder van Ruth, ging zich persoonlijk op de hoogte steilen van haar dochter's mede dingster en verklaarde, dat Ruth op een ech ten paal zat en niet op een divan vijf meter in de lucht. Burgemeester Broening bracht een bezoek aan den voet van Ruth's paal en schreef in haar handteekening-albummet beste wenschen. Heb moed en wilskracht en onthoud dat volhardingsvermogen en vast- beradenheid noodig zijn voor den grooten levensstrijd. Daarop onderzocht hij zelf de staaldraden, die het heele geval in even- wicht hielden en vertrok. En ging niet naar South Baltimore, waar Dorothy op haar di van zat. Waarop de partijen nog verder ge- splitst werden in voor- en anti-divan mede- dinging. „Dat Staylor-kind kan er niet af- vallen, zelfs al wou ze!", beweerden de an ti-divans en de pro-divans waren kwaad, dat de burgemeester niet bij hun Dorothy was geweest. En inmiddels steeg het aantal zit ters en zitsters, ook in de voorsteden, ten- minste op een goeden dag bevatte „The Eve ning Sun" de mededeeling van een Junior vlaggestok-zitter", die al een paar dagen zat onder de getuigende oogen van een broer en twee vriendjes in Catonsville en die graag de reglementen wou inzien. Toen bleek de politie van Pikesville verontwaardigd te zijn over het feit, dat hun kampioen heelemaal niet vermeld werd in de dagbladen. Jullle vergeten den voornaamste", schreven de vol- gelingen van Harry Jeffery, „onze jongen zit op den hoogsten paal in de stad en hij zit als Kelley". De oorspronkelijke kampioen Avon Fore man liep van den eenen paal naar den ande- ren om te vertellen, dat hij het den volgen den zomer nog eens dik over zou doen door niet eens op een strijkplank te zitten, en op den eersten vacantiedag te beginnen om alle behaalde records te overtreffen. Hier kunnen we ons dus bij voorbaat op verheugen. Een onverlaat scheurde het blad met 's burge- meesters wenschen uit het album van Ruth en in het uur van haar droefheid schreef zij een troostbrief aan Albert Boschke, den Duitschen verstekeling aan boord van de „Graf Zeppelin" en zond hem twee dollar van haar potje ontvangsten .O ja, op voor- beeld van den Pilaarheilige hing er een col- lectedoos onder den paal en Ruth kreeg 22 dollar in negen dagen bij mekaar. James Stanton maakte 40 in zeven en William Vettle 20 dollar in acht dagen zitten. Ha rold Schamel maar 16, doch hij genoot met Ruth de eer van een bezoek door Mayor Wil liam F. Broening. De lijst van zitters zou nog grooter zijn geworden, ware het niet, dat een jongen uit zijn paal viel en een arm brak en een ander uit zijn boom viel voor hij goed en wel boven was, waarop hij het meteen voor welletjes verklaarde. Hoe het afliep? Ik heb na de eerste be- kendmaking in den lande den wedstrijd niet verder gevolgd en ben niet in staat mee te deelen, of het divan-meisje dan wel het jon- ge mensch, dat zoo graag de reglementen van de vlaggestoksport wilde weten, gewon- nen hebben. Wel weet ik, dat de respectieve ouders over vrij wat minder volhardingsver mogen beschikten dan hun spruiten, want het regende ten slotte links en rechts beve- len om naar beneden te komen. Eene moeder had acht nachten geen angstig oog dicht ge- daan en zag geen kans den negenden door te komen zonder slaap en haar jongen op den top van een vrij hoogen paal te weten. En in schitterende tegenstelling met dit gedoe, denke men even aan de 48 jongens tusschen 15 en 18 jaar, uit elken Staat een, die een serie vragen opgesteld door Edison heel goed beantwoordden, zoodat geen min der dan een 8 kreeg, wat menig volwassene hun niet nagedaan had. Stadsnieuws PROFESSOR BELLACHINI Een handige toovenaar. Wij weten niet heglemaal zeker of de mijn- heer, die gisteravond in Het Gulden Vlies optrad al dan niet een professor is, maar" als hij zich niet zoo noemt, dan zou hij toch ver- dienen er een te zijn, want hij kan een heele- boel dingen, die zelfs de knapste professor hem niet nadoet. Hij verschijnt op een keurig gearrangeerd toonvel waarvoor hij eigen decors heeft mee- gebracht en hij geeft al dadelijk een staaltje van zijn bijna ongeloofeliik-e handigheid als hij een heele reeks kleine biljardballen als 't ware uit de lucht grijpt. Hij heeft de mouwen van zijn wonderlijk rokpak hoog opgestroopt, stSekt de handen in de lucht en laat ze zachtjes over elkaar glijden. Ineens houdt hij een bnjardbal tus schen de uitgespreide vingers en geen mensch in de heele zaal heeft ontdekt waar die zoo plotseling vandaan is gekomen. Hij draait hem voorzichtig rond en op hetzelfde oogen- blik heeft hij twee bailer, in zijn handen. Het worden er drie en meer en zijn hand aan den blooten arm schijnt ze eer.voudig uit de lucht te grijpen. Dan vertoont hij de koekjesbakkerij, die op het repertoir van elken goeden goochelaar thuis hoort en een tweetal helpers uit de zaal verleenen hem daarbij uitsfekende dien- sten. Er werd door verschillende toeschou wers aan geiwijfeld of een van die twee wel „echt" was, maar zelfs als hij dat niet ge weest is, dan is hij er door zijn allernatuur- lijkst optreden toch in geslaagd de geheele zaal te laten schudden van het lachen Professor Bellachmi is zijn gewicht aan goud waard in een groot hotel-restaurant want hij toovert koekjes, koffie en suiker in allerlei serviesdeelen, die even te voren schijnbaar nog volkomen leeg waren Hij laat een grooten dobbelsteen verdwijnen, voert alleraardigsfe kunststukjes uit met ge- kleurde zakdoeken en toovert blanke Hol- landsche guldens uit meuzen en ooren van ieder die maar op het podium wil komen. Hij heeft er op het iaatst een emmertje vol van, hij laat ze de toeschouwers uit de lucht grij pen en men hoort ze duidelijk vallen als hij ze in zijn collectebus opvangt. Hij goochelt op mysterieuze wijze voile schalen water uit zijn jaspanden en maakt een ketting van ringen, die hij eerst in de zaal heeft laten bekijken en die volkomen massief schijnen. Ten slotte slaat hij een doek om zich heen en toovert daaronder uit een reeks van vlaggen en een zoo eroote hoeveelheid bloe- men en bouquetten, dat het heele tooneel er mee vol staat. De zwevende dame. Nadat een op een spiegel geschilderde bouquet, bloemen in telkens wisselenden kleur vertoond heeft, volgt de pauze en daar- na komt het groote experiment van de zwe vende dame. Een bekoorlijke medewerkster wordt in „hypnotischen" slaap gebracht en als zij heelemaal stijf geworden is op een rustbed gelegd. Een drapperie gaat over haar heen en even later zien de verbaasde toeschou wers de dame langzaam maar zeker omhoog gaan tot zij ter hoogte van het hoofd van den toovenaar roerloos in de lucht blijft han- gen. De toeschouwers hebben de verklaring natuurlijk voor de hand, zij hangt zooge- naamd aan zwarte koorden, die tegen het donkere achtergordijn niet zichtbaar zouden zijn, maar Bellachini neemt alien twijfel weg door een houten hoepel, dien hij eerst in de zaal heeft laten onderzoeken om de zwe vende dame heen te halen en hij laat zien, dat deze volkomen om het lichaam heen gaat en nergens eenigen tegenstand ontmoet. Het 'blijft een raadsel hoe dat alles in zijn werk gaat, maar.een succesnummertje is dit zeker Een flesch en een glas, waaromheen bord- papieren kokers geplaatst worden, verwisse- len op onbegrijpelijke manier van plaats en het glas blijkt telkens weer tot den rand ge- vuld met wijn, tot groote voldoening van den meneer uit het publiek, die op het tooneel is gekomen en als belooning telkens het glaasje mag leeg drinken. Een fraaie Japansche theekist wordt van alle kanten opengedaan en bekeken Er zit zoogenaamd niets in, maar op hetzelfde oogenblik, dat men dit constateert stapt er een jonge dame uit en iets dergelijks gebeurt met een grooten reiskoffer waarin de toove naar wordt opgesloten, terwijl' hij er een oogenblik later zelf naar staat te kijken als een man uit het publiek nog bezig is de sloten dicht te maken. Er wordt een handig kaartspel gespeeld en een van Bellanchini's medewerkers klimt op een tafel. Er komt een reusachtige lampenkap uit de lucht zakken, ze valt om den man heen en als ze weer naar boven gaat, blijkbaar leeg en in opgerolden toestand, is de man daaronder spoorloos verdwenen. Dit is zeker wel een van de meest onbegrijpe lijke staaltjes van Bellachini's verdwijnkunst. Hij vangt duiven uit de lucht waar nie- mand ze zag vliegen en toovert konijntjes en duiven uit leege kistjes waama ze op de- zelfde mysterieuze wijze weer verdwijnen. Vervolgens geeft hij met zijn medewerk ster Cita een staaltje van „helderziendheid". Met den rug naar het publiek gezeten en ge- blinddoekt noemt de vrouw alle voorwerpen welke het publiek den in de zaal wande- lenden leider aangeeft Zij gaat zelfs nog verder en weet van verschillende bezoekers den naam en het beroep te noemen. Er moet heel wat studie en tijd van samenwerking noodig geweest zijn voor man en vrouw om dit experiment niet te laten mislukken. Twaalf stadgenaoten verdwenen. Ten slotte neemt de professor op zich om niet minder dan twaalf menschen uit het publiek spoorloos te laten verdwijnen. Wie familieleden, vrienden of bekenden heeft, die hij graag kwijt wil, kunnen wij sterk aan- raden ze eens een avondje naar Bellachini mee te nemen. Hij noodigt zes heeren en zes dames op het podium, ze worden heel gezellig in een laken verpakt en een oogenblik later is het tooneel leeg en kunnen de toeschouwers naar huis gaan. Het was alleen maar lastig, dat er niet minder dan vier juffrouwen van de garderobe weggetooverd waren. De zaal was gisteravond uitstekend bezet en het publiek heeft zich kostelijk vermaakt. Hedenavond en Zondagmiddag en -avond zal Bellachini zijn experimenten herhalen. Wie aan hekserij gelooft kunnen we een ech ten griezelavond voorspellen en wie dit niet doet zal gelegenheid te over hebben de bui- tengewone handigheid van dezen blanken magier te bewonderen Helpers, decor en instrumenten, het ziet er alles keurig verzorgd uit en wij kunnen een bezoek aan het Gulden Vlies dan ook in alle opzichten aanbevelen. DE 8 OCTOBER-FEESTEN. De Optocht en Herkenningswed- slrijd. Wij hebben reeds verschillende berichten met betrekking tot de a.s. 8 Octoberfeesten gepubliceerd, in verschillende straten der stad wordt reeds druk aan de versiering ge- werkt en de vereeniging „Alkmaar Ontzet" is daarbij in drukke voorbereiding van de feestelijkheden, die a.s. Dinsdag weer tot een onvergetelijken dag zullen maken. Een van de grootste attracties zullen onge- twijfeld zijn de Optocht en Herkennings- wedstrijd, die des middags om 2 uur in de Harddraverslaan gehouden wordt. Verschil lende plaatselijke vereenigingen en onder- wijs-instellingen hebben hunne medewerking toegezegd om deze zoo goed mogelijk te doen slagen. De optocht zal bestaan uit 12 groepen, voorstellende ieder een Nederlandsche pro- vincie de nieuwe Zuiderzee-provincie in- cluis begeleid door een persoon, die zich in de geschiedenis of wegens zijn bijzondere verdienste in den tegenwoordigen tijd, alge- meene bekendheid heeft verworven. De optocht wordt geopend door vier rui- ters, leden van de Christ, gymnastiekveree- niging ,,Advendo". Daarop volgen de verschillende wagens, voorstellende de provincies, die alien hulde brengen aan Alkmaar. De wagen van Noord-Holland zal een voorstelling geven van een der meest typi- sche plaatsjes uit dit gewest, n.l. „Voleu- dam". De wagen, waarop Zuid-Holland wordt voorgesteld, zal eveneens een beeld geven van een der meest bekende plaatsen en wel van „Scheveningen". De wagen van Zeeland, aangeboden door de Oranje-vereeniging, stelt voor Mi- chiel de Ruijter als draaiersjongen in de lijn- baan. De wagen van Utrecht, verzorgd door de H. B. S., zal een voorstelling van de Unie van Utrecht in 1579 geven. De wagen van Noord-Brabant, door de buurtvereeniging Scharloo aangeboden, stelt Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten. voor het Turfschip van Breda, gevolgd door den intocht van Prins Maurits. De wagen van Gelderland, verzorgd door het Gymnasium zal in beeld brengen den mislukten aanslag van de Spanjaarden op Lochem. De wagen van Overijsel, die is aangebo den door de Handelsschoolver. „Pacivolo", stelt voor de katoenindustrie in Twente. Over de beide wagens der provincie Dren- te schreven we reeds in ons nummer van gister. De wagen van Groningen, aangeboden door de Groninger ver. „De Molleboonen" zal een beeld geven van den Landbouw en turfgraverij in deze provincie. E)e wagen van Friesland, verzorgd door het Nassaukwartier, zal een beeld geven van den beroemden Elfstedentocht. De wagen van de nieuwe Twaalfde pro vincie, waarvoor de operetteclub van de brandweer „De Alarmklok" zorgt, geeft een voorstelling van de demping der Zuiderzee. Dit wat betreft de 12 provincies. Verder zal deze stoet worden opgeluisterd door de deelname van het Sted. Muziekcorps, de muziekver. „St. Louis" en het corps „Soli Deo Gloria", door een praalwagen, voor stellende de stad Alkmaar en aangeboden door Alcamira V.V.V. en door de gymnas- tiekver. „Turnlust". Deze optocht en herkennlngswedstrijd worden uitsluitend in de Harddravers laan gehouden, waar door het plaatsen van stoelen gelegenheid wordt gegeven den stoet rustig te bekijken. Aan de hand van de hiervoor geplaatste opsomming der verschillende voorstellingen, zal men licht begrijpen dat de optocht wer- kelijk iets bijzonders zal zijn en zonder twij fel zullen vele belangstellenden zich Dins- dagmiddag naar de Harddraverslaan bege- ven, om dezen stoet van allegorische wagens, hulde brengende aan Alkmaar, te zien. Te- meer waar een bescheiden entreeprijs zal worden geheven. Tenslote kunnen we nog melden dat de verschillende fraaie prijzen, die voor dezen optocht en herkenningswedstrijd beschik- baar zijn gesteld, in het beddenmagazijn van de firma Meijer en Zoon geetaleerd zijn. Vraag en Aanbod TE KOOP wegens plaatsgebrek een BAD MET GEIJSER. LANGESTRAAT -44. Regenjassen, Jongenspakjes en Capes, blauwe Costumes, div. Jassen en Vesten coupons Bukskin. NIEUWPOORTSLAAN 85. JALOUZIEEN TE KOOP AANGE BODEN, resp. 1 van 73, 120 en 125 c.M. en 4 van 106 c.M. breed. Tevens een BOEKENHANGER. Adres STUARTSTRAAT 82. TE KOOP VOOR OUD: TROUWRIN- GEN, COLLIERS, GOUDEN HEEREN- HORLOGES. S. VV. VET, Verdronkenoord 5. SPOED. TE KOOP: ARIEL-MOTOR, 514 P.K., zijklep. Prijs f 225. Broekbeeklaan 6, Bergen (N.-H.) TE KOOP een in zeer goeden staat verkeerende JAARSMA-KACHEL (mo del Triumf). Te bevragen PAUL KRU- GERSTRAAT 13. TE KOOP een goed onderhouden ORGEL en een SALON-TAFEL, groot 145 bij 90. Niet op Zondag. Te bevragen bureau van dit blad. TE KOOP een zeer goede PIANO zoo goed als nieuw, merk „Adam", prijs 275.met garantie. Te bevragen bij A. J. OVERDIJK, Dahliastr. 6, Alkmaar. Door vertrek spotgoedkdop ter over- name mooie PETROLEUMKACHEL, blauwbrander, zoo goed als nieuw. NASSAULAAN 12. Kachels, Fornuizen, Meubelen, Bed- den, Matrassen, Lampen, Friesche klok- ken, Antieke Kabinetten vindt u spot- goedkoop in verkooplokaal J. L. SOSTMAN Jr., Ridderstraat 6. TE KOOP goed onderhouden HEE- RENFIETS. Adres HARTOG, le Land- dwarsstraat 5. TE KOOP goed onderhouden KIN- DERWAGEN 10, pracht emaille FOR- NUIS 20.00. J. J. WIEBES, Verdron kenoord 96, Alkmaar. TE KOOP: 1 haard (merk Convertabel), 1 haard met uitdraaiemmer, in besten staat en eenige kachels. Spotkoopjes. Adres Kooimeerlaan No. 87, Vierstaten. TE KOOP een zoo goed als nieuwe Luidspreker gesteld voor 3 lamps toestel ook geschikt voor distributie voor 12.50 bij J. v. WAMEL, 2de Kabelstr. 18 TE KOOP een gebruikte vierkante VELDSMIDSE zoo goed als nieuw en losse rookkap. STOUTJESDIJK, Voordam 5, Alkmaar. TE KOOP wegens verhuizing een goede KACHEL groot model voor 5. J. KIEFT, Vinkenlaan, Heiloo. MEUBEL-HANDWAGEN. Groote so- liede meubelwagen te koop, prijs 45. Br. onder lett. S 11 bur. v. d. blad. GROOTE KAST. Te koop gevraagd groote 2de hands kast voor 't bergen van papier en boeken. Adres te bevr. bureau van dit blad. TE KOOP: Mangel, Duitsche Piano, wit Kinderledikant, Salamanderkachel, Electra oud-Hollandsche kroon en wit Ledikant hout. Huize DINA, Heiloo, Oosterzijweg 16a. Een zoo goed als nieuwe WINTERJAS TE KOOP AANGEBODEN voor 15. Schagerstraat 1. Niet op Zondag. TE KOOP eenige goede HEEREN- COSTUUMS en OVERJAS. Br. onder letter S 57 bur, v. d. blad. GEVRAAGD EEN WERKBANKJE voor huisvlijt. Brieven onder letter T 58 bureau van dit blad. TE KOOP een goed onderhouden KACHEL met plaat. Adres J. OUDHOFF, Holleweg 289, Heiloo. TE KOOP KIPPENHOK met R voor 6 kippen 7.50, in goeden st. Bevr. Wester weg D 15a, Heiloo. TE KOOP: goed onderhouden DAMES- FIETS met nikkelen velgen en dubbele remmen. Prijs 25.00. Te bevragen SPOORSTRAAT 19. DE RIJM IELHAL heeft nog eenige gebruikte DAMES- en HEERENRIJ- WIELEN en een VELDSMID, zoo goed als nieuw. TE KOOP wegens aanschaffing haard een pracht KACHEL. STATIONSWEG 140. Wat het beteekent om president te vtrezen door CALVIN COOLIDGE, oud-president van de Vereenigde Staten. Het maatschappeli/k lev en in Washington. f' Door het Staatsdepartement wordt eert wn[t0ngeschikt man aa"gewezen om in het Witte Huis de officieele maatschappelijke functies te regelen. Onder hem staat een groo e staf, welke gehuisvest is in een van de benedenkamers, bekend als het Sociale bu- reau. Zij houden met groote nauwkeurigheid een lijst aan van alien die kaartjes afgeven en van de officieele personen die op recepties behocren te worden genoodigd, welke lijst voortdurend wordt bijgehouden om met ver- anderde omstandigheden rekening te houden Hoewel de President het oppertoezicht heeft over al deze functies, is de meest doeltreffen- de manier om hiervoor te zorgen dat de Meesteres van het Witte Huis daartoe in staat is. Menigmaal heb ik een complimentje gehad over de keuze, welke ik nagenoeg vijf en twintig- jaar geleden heb gedaan. Deze functies werden zoozeer behartigd door me- vrouw Coolidge, dat ik dikwijls niet wist welke gasten verwacht werden voor ik hen ontmoette in de blauwe kamer, even voor wij aan het middagmaal begonnen. Deze maatschappelijke functies vormen bijna een even belangrijk deel van het leven van het officieele. Washington als een zitting van het Congres of een bijeenkomst van het Hooge Gerechtsliof. Het seizoen wordt ge opend met een diner van het Kabinet. Daar op volgt een receptie van het diplomatieke corps, het diner van de diplomaten, dan de receptie van de rechterlijke macht en het diner van het Hooge Gerechtshof, dan de receptie der leden van het Congres en het diner met den Speaker, terwijl de laatste receptie van het jaar wordt aangeboden aan leger en vloot. Aan deze diners zitten in den regel ongeveer vijftig gasten aan, behalve bij die van de diplomaten: dan stijgt het aantal gasten, de ambassadeurs en gezanten van elk land dat in Washington vertegenwoordigd is, met hunne dames, tot ongeveer negentig Bij elk van deze gelegenheden geeft het muziekcorps van de Marine eenige nura- mers. Na het diner wordt door beroemde ar- tisten gedurende korten tijd muziek gemaakt in de oostelijke kamer, waarbij dan nog ver- scheidene andere aste:: worden genoodigd. Zoo'n receptie is wel een bijzonder kleur- rijke gebeurtenis. Er worden ongeveer 3500 uitnoodigingen verzonden. Wanneer de gas ten bijeen zijn, dalen de President en zijn vrouw, voorafgegaan door zijn adjudanten en gevolgd door de leden van het Kabinet en zijn secretaris, alien met hun vrouwen, de groote trap af; zij wachten een oogenblik om de rr-'litaire begroeting van het muziekcorps in ontvangst te nemen en dan gaan zij naar de blauwe kamer, waar de recepties altijd gehouden worden. Wanneer de buitenland- sche diplomaten in hun ambtskleedij ver- schijnen, vormt dat een zeer schitterend too neel. Nadat alle aanwezigen zijn voorgesteld, trekt de President met zijn gevolg zich op de tweede verdieping terug. Onmiddellijk daar op wordt er gelegenheid gegeven om te dan- sen in de oostelijke kamer, terwijl de lange rij van auto's oprijdt om de gasten weer huiswaarts te brengen. Evenwel, wanneer de vooraanstaande offi cieele vertegenwoordigers van buitenlandsche regeeringen Washington bezoeken, is het ge- woonte hen te ontvangen aan een lunch of diner in het Witte Huis. Toen de Prins van Wales in 1924 hier was, waren wij in den rouw over't verlies van onzen zoon, zoodat de Prins heel huiselijk met ons de lunch ge bruikte, zonder eenig ander genoodigde. Toen de koningin van Roemenie in Washing ton kwam, werd zij op een diner genoodigd. Zoo hebben wij ook te gast gehad de prinsen van de regeerende huizen van Japan en van Zweden, den ministerpresident van Frank- rijk, den gouverneur-generaal van Canada, de presidenten van den Ierschen Vrijstaat, van Cuba en van Mexico, die alien op dezelf- de wijze zijn ontvangen. En wanneer een of- ficieel gezelschap, zooals de leden der Pa- nama-conferentie, in Washington bijeen- komt, bieden de President en de Meesteres van het Witte Huis hun een receptie en een diner aan. Behalve deze formeel maatschappelijke samenkomsten, waren er nog verscheidene thee's en concerten, welke ik somtijds veron- achtzaamde, en gewoonlijk een of twee tuin- feesten in het zuidelijk deel van den tuin, waaryan er een bestejmd was voor de ge&rekv •H C

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 9