Ingezonden stukken Stadsnieuws De 8 October-feesten. van Beverwijk. M. B. E v. d. Weijden van Noordwijk. M. A. C Ypma van Heiloo. L. M. Mahieu van den Holder OUDKARSPEL. De heer P. W. Kooy alhier is te Den Haag geslaagd voor het machinisten-examen di ploma B. HOORN. Voor het examen machinist diploma B is te Den Haag geslaagd de heer H. J. de Graaf alhier. P„£ LANGEREIS. f Getrouw aan de traditie hadden hier on der begunstiging van goed herfstweer en onder groote belangstelling van het publiek de volksvermakelijkheden ter gelegenheid van de kermis plaats. De uitslag der verschillende spelen was als volgt: Aardappelen rapen voor ]ongens en meis jes v«« en 7 jaar. le prijs Jacoba Schaafsma 2e prijs Nelie Gerrifsen, 3e prijs Marie de Jong, 4e prijs Marie Koenes. Centen uit het zand zoeken jongens van 8—10 jaar. TT le prijs D. de Jong, 2e prijs Usbrand Edam, 3e prijs Teun Mantel, 4e prijs Cor de Maijer. Handdoeken ophangen voor meisjes van 8—10 jaar. w le prijs B. Melk, 2e prijs Mane Galis, 3e prijs Jopie Gaayaard. Koppensnellen voor jongens van 10 jaar en ouder. le prijs Hark Boot, 2e prijs A. Bakker, 3e rijs J. Kooy Wz. letzelfde spel voor meisjes van dien leef- tijd. le prijs Marie Wiggers, 2e prijs A. de •Wit, 3eprijs Mina Boots. Korfballen voor dames (28 deelneemsters) le prijs Lize Benit, 2e prijs Annie Keizer, 3e prijs Grietje Wiggers, 4e. prijs Ali ifcfppensnellen voor heeren (24 deel nemers). le prijs Anton Bakker (Sijbekarspel) 2e prijs Teun Edam, 3e prijs Arie Ham, 4e prijs Anton Ham, 5e prijs Rens Rempt. Des avonds heette de heer J. Ham, voor- zitter der commissie voor volksvermakelijk heden, een zeer talrijk publiek welkom dat op gekomen was om naar het gemaskerd bal te zien. Tot zijn genoegen kon hij mededeelen, dat de deelname aan het bal weder zeer vol- doende was. Hij dankte voor de groote be langstelling en deelde mede dat dezen herfst pogingen in 't werk gesteld zullen worden om hier aan de Langereis een vereeniging van ijs- en volksvermaak op te richten, welke beurtelings in de verschillende cafe's feesten zal houden. Hierna kwamen de gemaskerden (15 num- mers) in de balzaal. Het was een mengeling van bonte kleuren. Wij zagen er tot ons ge noegen eenige nieuwe oorspronkelijke ideeen, doch naar onze meening waren bedelaars, harmonica-virtuozen enz betrekkelijk te ruim vertegenwoordigd, hetgeen aan het mooie geheel wel eenige afbreuk deed. De jury bestaande uit de heeren B. Ver- hoeven (Langereis) C. v. Twuiver (Veenhui- zen) en H. Bruin (Berkmeer) kende alge- meen de hoogste punten toe aan „De kaas- dragers te Alkmaar", de dames L. Benit en Fr. Kooy, den 2en pr. aan „De Sprokkelaar- ster" mej. P. Stapel—Zwaan, den 3en pr. bij loting aan „Het Hart" mej. Corrie de Maijer, 4e prijs „Geloof, Hoop en Lief, de", de dames Gr. en Alie Wiggers en D WitsmeerBossen en een troostprijs aan „De verdwijnende Molen", mej. G. Hegge laar. Medegedeeld werd, dat bij de jury vooral aan het orrigineele van het voorge stride gewicht in de schaal legde. Nog zeer lang bleven alien gezellig bijeen, waartoe niet in het minst de vroolijke dansmuziek medewerkte. (Buiten veranl woordelijkheid van de Re dnctie. De opname in deze rubnek, bewijst &>"nszms dat de redacUe ermede inslemt). Geachte Redactie. Het komt den laatsten tijd veel voor, en 1U1S* H de streek welke de Alkmaarsche Cou- rant bestrijkt, dat enkele harmonica-spelers zich voor de van Dijk's accordeon band uit- geven. In Beverwijk, Hoorn en Wieringen yonden deze voor ons reeds onprettige gebeur- tenissen plaats, en namaak is veelal geen reclame. Thans hebben in de omgeving eenige jongelui weer de brutaliteit zich aan te bieden onder onzen naam ennu waarschuwenwij zich wel ernstig te vergewissen of wel degelijk de Origineele Volendammers komen. Sinds 1924 spelen wij regelmatig voor de A.V.R.O. en uit- zending naar Ned. indie en niet gaarne za gen wij, dat minder secure programma's on- voerd112611 naam 'n publiek worden uitge- U beleefd dankend voor de plaatsing, n. VAN D1JK, uir. Manager „Volendammers". Zeer geachte Redactie, "eVSan°gal duidelijk, dat onze verslagge- ver van de vragen van den heer A. Fernee, e"-;g^imeld,ng maakte' daar het hier geen verslag van een openbare v erg a d e- fmaar ^J1 een openbare voor- d r a c h t over Theosophie en Het Wereld- raadsel betrof, waarbij na afloop gelegen heid tot vragen stellen gegeven werd Hiervan maakte genoemde vragensteller ?ebruik (misschien wel juister uitgedrukf misbruik) door zijne vragen zoodanig in te kleeden, dat deze meer het karakter hadden van n uitvoerige propaganda voor atheisme dan eenvoudig opheldering vragen over het door den spreker naar voren gebrachte- en ook nu weer meent vragensteller deze vragen met dezelfde bedoeling, zij het dan ook veel korter en minder propagandistisch in uw blad te moeten stellen Na zijn eerste vraan gesteld te hebben geeft hij daarin een ant woord van den spreker weer, dat zoo onvol- i' u'j ,- u'* vtlhand gerukt is, dat dit de bedoeling van dr. Albers in de verste ver- te niet benadert. Daarna memoreert hij zijne andere vragen, zonder daarbij zelfs maar lets van het antwoord van den spreker te zeggen, om dan onmiddellijk na het stellen deze gezegden maar zonder het minste be- wijs". Een heldere uiteenzetting van iemand, die zich beklaagt, dat het gesprokene niet geheel weergegeven is en zeer logisch Uit alles blijkt trouwens wel, dat de ge- heele voordracht langs dezen belangstellen- de gegleden is, anders had hij zich niet aan zulke grove fouten schuldig gemaakt door te schrijven over den „Goa der Theoso- f e n", „H u n God". Dergelijke gedachten zijn dwaasheden. De beknopte uiteenzettingen van deze vra gen beslaan reeds de helft van het geheele verslag der voordracht en als wij op dezelf de wijze het antwoord van den spreker weer gegeven hadden, dan zou het verslag zeer ze- ker besnoeid zijn. De vragensteller schijnt anders wel zeer verrukt over zijn vragen te zijn, al zijn het toch slechts vraagjes, die nog heel erg aan de oppervlakte blijven en die bij tientallen op iederen cursusavond voor belangstellenden gesteld worden. Wij begrijpen, dat wij in uw blad niet in theosofische beschouwingen mogen verval- len en zullen niet meer van uwe plaatsruim- te vergen. Met dank voor de plaatsing, HET BESTUUR DER BLAVATSKY LOGE DER THEOSOFISCHE VER EENIGING, NEDERL. AFDEELING (Discussie gesloten. Red. Alkm. Crt.) Ook feest voor de ouden van dagen Dat de viering van 8 October zal geschie- den niet maar door een deel onzer inwoners, doch door alien zonder onderscheid, dat is we weten het alien een harteWensch van het bestuur der 8 Octobervereeniging. Dat dit geen ijdele woorden zijn, bleek gis- termorgen toen de daarvoor aangewezen commissie zich naar de Diaconie aan de Nieuwesloot en naar de Piusstichting begaf, om de daar verblijvende ouden van dagen een feestgave te verstrek- ken. Dat zij met blijde gezichten dank- baar werd aanvaard, laat zich denken. Voor de arme ouden der israel. gemeente, voor wie hier ter stede geen gesticht bestaat, werd een gave afgezonderd, ter verdeeling door het kerkbestuur. Feestelijke stemming dus allerwege. Aan het bestuur dank, dat het ook de ouden niet heeft vergeten op dezen voor Alkmaar heug- lijkon dag! De optocht en herkenningswedstrijd. Onderwijl de plechtigheid bij het Victorie- beeld plaats had, was het in den Muziektuin al weer bedrijvig voor het volgende num- mer der feestvieringden optocht. Daar kwa men n.l. de personen bijeen, die plaats zou- den nemen op verschillende wagens voor den grooten optocht. Medeburgers(essen) werden gemetamorphoseerd in ridders uit vroeger dagen, hellebaardiers en schildkna- pen, zelfs oude Germanen kwamen er te voorschijn onder de handen van bekwame grimeurs; dames in den ouden dracht der Groningers verlieten de poort, die zij waren binnengegaan in hedendaagsch cos- tuum. Anderen maakten zich elders gereed ommee te gaan met den optocht en tegen twee uur in den namiddag stond in de Harddravers- laan een veelkleurige stoet opgesteld; wa gens en personen die niet meer te herkennen waren, en daartusschendoor in keurige rij leden en aspirant-leden van de gymnastiek- vereenigingen Turnlust en Advendo, alsme- de drie muziekcorpsen, n.l. het Stedelijk Or- kest, Sint Louis e;i Soli Deo Gloria. Wij hebben ons verbaasd over de vinding- rijkheid en het geduld, waarmede blijkbaar de verschillende wagens waren in elkaar ge- zet. Van alle, geen enkele uitgezonderd, was bijzonder veel werk gemaakt, zoodat de ver schillende beelden, die moesten worden voor- gesteld, volkomen tot hun recht kwamen. Alleen viel het ons op, dat er zoo weinig ge- daan was ter versiering der paarden. De meesten hadden deze geheel vergeten. De Groninger wagen maakte een gunstige uit- zondering. Wij zagen Scheveningsche vis- scliers en hun levensgezellinnen, Overijsel- sche katoenspinsters, Drentsche meisjes, Vo- lendamsche schoonen, Groninger boerinnen, arbeiders van de Zuiderzeewerken, Limburg- sche mijnwerkers, Friesche hardrijders op schaatsen met een slee; voorts waren daar wagens die een historisch gebeuren weer- gaven; Zoo zag men b.v. den Wagen van Utrecht. Deze was aangeboden door de H.B.S., leider de heer Goetsch, en stelde de Unie van Utrecht 1579 voor. Men zag achter op den wagen den stichter Jan van Nassau, om- geven door den geestelijken vader Willem van Oranje (rechts) en den ondertee'kenaar namens de Noordelijke gewesten* Rennen- berg (links). Jan van Nassau voerde de Standaard van de Unie. Voor op den wagen waren de vertegen- woordigers der 7 gewesten met het wapen- schild van hare provincie. Oranjebanden verbonden de gewesten met de Unie-vaan, symbool van vrijheid en Oranje. Zeer mooi waren de beide wagens van Drente waarover wij reeds eerder schreven. De wagen van Gelderland stelde voor den mislukten aanslag van de Spanjaarden op Lochem in October 1590. Een van de drie hooiwagens, waarin de Spanjaarden ver- scholen zaten, was reeds over de valbrug. Volgens oud recht trok de zoon van den poortwachter zoolang hooi van den wagen, als deze door de poort reed. Plotseling had hij een laars van een soldaat te pakken „Ver- raad, verraad!" De Spanjaarden werden door de Lochemers onder aanvoering van Bullochi de stad uitgedreven. De ontdekking van het verraad werd door den wagen uitgebeeld. De wagen was verzorgd door leerlingen van het Gymnasium. Noemen wij verder nog Michiel de Ruyter als draaiersjongen en het turfschip van Breda. Alles was toen fleurig en kleurig en zoo- veel mogelijk natuurgetrouw. Was het wonder, dat de begeleiders van de wagens een compliment in ontvangst had den te nemen van velen uit bet publiek? yan die yragen te zetten; ^".1^ Tjffi&n de wagens door reden, hetzij Je 1 paard of in een rijtuig, de verschillende per- soonlijkheden uit den herkenningswedstrijd Ook hier was het werk van grimeur en costu mier in een woord af, zoodat in geen enkel geval was te zien welke stadgenoot er reed. Maar te raden wie door den persoon werd voorgesteld, was voor velen even moeilijk. Vooral de schilder uit Brabant heeft aan menigeen veel hoofdbrekens gekost. Zoo'n herkenningswedstrijd blijkt een groote aantrekkelijkheid bij een gelegenheid als deze. Verbazend veel menschen hebben zich eraan gewaagd, hebben hun kennis van geschiedenis weer eens opgefrischt, maar of zij alle namen geraden hebben Met kennis van de geschiedenis alle6n was men er niet, want voor de provincies, die in de vo- rige eeuwen niet of haast niet genoemd wer den, dus eigenlijk geen geschiedenis hebben, werd een keuze gedaan uit de op den voor- grond komende mannen van den tegenwoor- digen tijd. En zou men ook dezen voldoende kennen om met succes deel te nemen aan een herkenningswedstrijd? Wij zijn er van overtuigd, dat menigeen, die vol moed be- gon, het niet verder heeft kunnen brengen dan zeven of acht, dan kwamen de „moei lijke gevallen"en het brief je werd niet vol. Tegen drie uur zette de lange, kleurige stoet zich in beweging. Er werd eenige ma- len rondgereden door Harddraverslaan en Wilhelminalaan en daarna ging het via de Muzieklaan naar den Kennemerstraatweg en de stad, waar vele straten werden door- gereden en overal veel publiek aanwezig was. Vooral in de Emmastraat, de Lange- straat en aangrenzende straten waren ont- zaglijk veel menschen op de been, men stond er vier, vijf rij en dik. In de Muzieklaan werd de stoet nog ver- lengd. Daar sloten zich leerlingen van de 9e gemeenteschool en van de Wilhelmina- school en Julianaschool er bij aan. Al deze leerlingen waren keurig uitgedoscht en droegen resp. schilden, samen aangevende den naam der school, en banieren. Ook kwa men er nog eenige andere deelnemers bij uit het bloemencorso van des voormiddags, o.a versierde fietsen en een reuzen-sigaret. Tot half vijf werd er gereden en toen ging het naar het Doelenveld, waar de voorzitter van de Ontzetvereeniging, de heer Blaauw, de deelnemers hartelijk dank zegde voor den met zooveel ambitie aan dit deel van de feest- viering bijgezetten luister. Een incidentje Heelemaal zonder ongelukken is de op tocht niet verloopen, al kunnen we er tot ons genoegen terstond aan toevoegen, dat bet incident, dat zich aan de Mient voordeed, weinig te beteekenen had. De in schitterend wit uitgevoerde praal- wagen van Alcmaria V.V.V., waarop zooals men weet, de stad Alkmaar werd voorgesteld en waarop eenige in het wit uitgedoschte dames hadden plaats genomen, bevatte in een der zuilen een plaatijzeren gegalvaniseerden bak waarin doove kolen. Hierop werd wie- rook gestrooid. Bij den opbouw was waarschijnlijk een spijker geslagen door den bak, wat tot gevolg had, dat door het stooten eenige ruimte ont- stond, waar het vuur doorgleed. Op de Mient bleek, dat het vuur het hout had aan- getast, maar terstond was de heer Ooms aan wezig, die de zuil van den wagen verwijderde en zoodoende erger voorkwam. Wie het waren. Wij laten hieronder volgen het lijstje van personen, wier namen in den herkennings wedstrijd moesten worden geraden: 1. Noord-Holland: J. P. Coen. 2. Zuid-HollandStadhouder Koning Willem III. 3. Zeeland: Midiiel Adriaanszoon de Ruyter. 4. Utrecht: Bisschop Jan van Arkel. 5. Noord-Brabant: Vincent van Gogh. 6. Limburg: Minister-president Ruys de Beerenbrouck. 7. GelderlandDaendels. 8. Overijsel: Minister Thorbecke. 9. Drente: Generaal van Heutz. 10. Groningen: Adolf van Nassau. 11. Friesland: Jan Willem Friso 12. Zuiderzeeprovincie: Minister Lely. De stad in feeststemming. Groote drukte. Verlichdng en muziek. In de stad was het gisteravond weer bijzon der druk. Zeer vele belangstellenden schuifel den, dicht op elkaar gepakt, door de straten om zich te verlustigen in den fant'astischen en sprookjesachtigen aanblik, die de versiering van lichtjes en ballonnen opleverde. Vooral in het begin van den avond, voordat het begon te regenen, was de stemming van het publiek in de straten bijzonder feestelijk. In de eerste plaats natuurlijk van de joelende en juichende jeugd, die, sommigen verkleed, in slierten door de drukte rende. Op de Steenenburg en het Hofplein zorg- den de corpsen „Soli Deo Gloria" en St Louis" voor opgewekte muziek. Dit waren na tuurlijk twee centra van drukte, terwijl verder de Langestraat als hoofdstraat de grootste belangstelling had. Ook in de kleinere, smal- lere straten echter wandelde men, voetje voor voetje, wegens de vele feestelingen. Juist deze straten leenen zich, omdat zij niet zoo breed zijn, voor de fraaie versiering en dat de ver schillende buurtcommissies hierin volkomen geslaagd waren, mag genoegzaam blijken uit de belangstelling, die er bv. voor Fnidsen, Magdalenenstraat en Boterstraat bestond. In de Langestraat deden de pilaren van de G.A.M.IT. uitstekend dienst, zoodat, verge- leken bij het vorig jaar; het hier met rassche schreden crescendo is gegaan. Ook gister avond weer trok de liditversiering van het stadhuis aller bewondering, evenals het door een schijnwerper belichte torentje. De bloe- men, aangebracht tusschen de lampjes, ver- hoogden nog den feestelijken aanblik van het gemeentehuis. Reeds bij het binnenkomen der stad, over het Ritsevoort en arriveerende uit de richting Bergen, kwam men dadtelijk tot de ontdekking, dat Alkmaar een grootsch feest vierde. Boven het Ritsevoort maakte de mooie licht- en 1am- pionsversiering dit den bezoekers duidelijk en ook op het Scharloo, waar men sinds het zil- veren feest van de fa. Hoed den smaak van het gezamenlijk feestvieren te pakken heeft gekre- gen, heersehte gisteravond een zeer genoege- lljke stemming. Men had blijkbaar nog niet genoeg gekre gen van het houden van een optocht en na ver- kregen toestemming van de politie werd tegen 8 uur opnieuw een stoet geformeerd. De riader in zijn koperen kuras reed voorop en daarachter volgde het fraaie turfschip van Breda. Opnieuw namen de gecostumeerden hun plaatsen in, meerdere Hoed-wagens vol Scharloobewoners trokken er achteraan en zoo ging het met tromgeroffel door de feeste lijk versierde en ge'illumineerde straat, over den Stationsweg en volgende straten. Nog tot laat in de avond was de groote garage der stalihouderij in een danszaal her- schapen, waar een muziekgezelschap allerlei vroolijke dansmuziek liet hooren en de Schar- loo'ers onvermoeid in het rond draaiden. Veel droegen verder tot de uitstekende stemming bij de verschillende strijkjes, die de feestvierende Alkmaarders de modernste danswijsjes voorspeelden. Op de Steenen- brug trok het vroolijk koekrad vanzelfspre- kend een dichte haag belangstellenden. Velen kochten een paar kaarten, om, als het geluk gunstig was, eenige koeken mee naar huis te nemen. In de meer afgelegen stadsgedeelten orga- niseerden de buurtcommissies afzon- derlijke feestjes, in de eerste plaats voor de kinderen. Evenals in de binnenstad wareu verschillende buitenwijken door een aantrek- kelijke illuminatie verlicht. In de vele hotels en cafe's in de stad was het bijzonder druk, terwijl de cabaret- en muziekvoorstellingen der 8 October-vereeni ging zeer druk waren bezocht. Vooral toen het in den loop van den avond begon te regenen, zochten velen een veilig plaatsje in de verschillende gelegenheden, waar muziek en dans den bezoekers nog tot laat in den avond op aangename wijze be- zighielden. De regen vermocht er niet in te slagen de stemming te drukken, zoodat we kunnen eindigen met de opmerking, dat Alkmaar op grootsche en bijzonder feestelij ke wijze dit jaarlijksch stadfeest gevierd heeft. De Cabaretvoorst'ellingen. De tooneelzalen van Harmonie en Gulden Vlies waren gisteravond tot de laatste plaats bezet met vroolijk gestemde toeschou- wers, die gekomen waren om te genieten van het Cabaretpogrramma dat de Ontzetver eeniging aldaar voor de leden had georga- niseerd. Onder directie van den heer Jules Monasch te Amsterdam werden uitstekende cabaretnummers gegeven, tot groote voldoe- ning van de aanwezigen die zich uitstekend hebben geamuseerd. Het programma was zeer gevarieerd en bracht in verschillende genres icts goeds. Stella Seemer, onze bekende soubrette, had reeds dadelijk veel succes met haar lied over de Hollandsche vrouwen. Het zeer gevoelige nummer „De rekening" werd eveneens zeer gewaardeerd. De ontevreden rijke dame en de goed gehumeurde werkster vormden in het derde lied een aardige tegenstelling. Na 't zingen van „FIoe langer of ik bij je ben, hoe meer ik van je hou" zong Stella Seemer een toepasselijk couplet met dit refrein op den heer B. Kuijper, voorzitter der Feest- commissie, ter gelegenheid van zijn twintig- jarig jubileum. Op het tooneel bood Stella den heer Kuijper een verrassing aan, waar- voor deze met de traditioneele tooneelkus on der luid applaus bedankte. Een dansnummer met de meest verrassen- de lichttafreelen en kleureffecten deed telkens een luid applaus door de zaal klinken. Het was een fantastisch kleurenspel, dat terecht aller bewondering wekte. Lamarana, de danseres vervulde een dank- bare rol in de tafreelen en haar dansen brachten telkens nieuwe verrassingen van licht en kleur. Louvain en partner waren in een koml sche muzikale scene aardig op dreef en be- speelden tal van mooie instrumenten. Harry en Teddy begonnen met muziek (een Hawai'an nummer) doch bleken spoedig een paar uitmuntende acrobaten, die ver schillende kranige, krachtige staaltjes van hun kunnen gaven. De allerlaatste oefening werd door een kleine hindernis even te vroeg afgebroken. Teddy bezeerde zich gelukkig niet. Na de pauze kwam Alex de Haas met aar dige liedjes aan de piano. Hij droeg ze heel leuk voor o.a. van Hotel Het Kwastje en van de vrouw die zoo gauw tevreden is. De heer Paulton trad op als goochelaar Op keurige wijze verrichtte hij eenige inder daad verbluffende goocheltoeren en de scene met het horloge oogstte een daverend ap plaus. Alles ging zeker en gemakkelijk. Ook op het gebied van gedachten overbrengen gaf hij .daarna de sterkste staaltjes met be- hulp van zijn dochter. Deze zat geblinddoekt op het tooneel, doch zoo vlug kon Paulton over verschillende voorwerpen, personen, getallen enz. geen vragen doen, of van het tooneel klonk het antwoord. Inderdaad mooi werk wat na Bellachini toch eveneens bijzon der viel te waardeeren. The Borghands sloten het programma met komisch sensationeel werk aan het dub- bele rek. Niet alleen is er hartelijk gelachen, maar er is ook met bewondering naar het werken van deze sterke en vlugge gymnas- ten gekeken. Voor den aanvang werden door de aanwe zigen staande Het Wilhelmus en het Victo- rielied gezongen. Zoo was het in de Harmonie. In het Gulden Vlies had men hetzelfde programma met uitzondering echter van het. dansnummer met lichttafreelen en kleureffec ten. Ook hier was het succes groot, buiten- gewoon groot zelfs, zoodat de Gulden Vlies- bezoekers zeer zeker tevreden zijn geweest. Natuurlijk werden ook hier de verschillen de volksliederen gezongen, waarvan het ViC' torielied wel den boventoon had. Kerkconcert. Onze muzlekmedewerker schrijft ons: Als gewoonlijk had er op de 8 October- herdenking ook nu weer een concert in de Groote Kerk plaats, dat echter niet als vori ge concerten op dien dag bizonder druk be zocht was. De organist der kerk, de heer W H. Slinger begon met het Wilhelmuslied dat schuchter werd meegezongen, liet daarop volgen „van Alkmaar de Victorie" met de melodie van Hoi, waarop het gemengd koor Harmonie in een uitmuntend klinkende vier- stemmige bewerking van den dirigent, dea heer Al, Coster's Victorielied deed hooren, De heer Slinger gaf alsnog het eerste ge- deelte van de eerste orgelsonate van Bo- rowski in goede uitvoering en begeleidde de solisten, mej. Helene Cals, sopraan en de heer van Isterdael, solo cellist, van het resi- dentieorkest. Prachtig klonk de stem der zangeres in verschillende nummers (Gebed van Taubert, „Bitten" van Beethoven, „Aan mijn Vader- land", met cello en orgel, van Harting). En als coloratuurzangeres ontwikkelde zij een groot kunnen in Coster's Victorielied, bij welk lied de heer Slinger een dusdanige partij had geschreven. De heer van Isterdael speelde uiterst ge- voelig en fijn het Grave van Tartini en een Siciliana van Bach. Slinger registreerde de begeleiding bij die stukken wat dik, en daardoor werd het spel van den cellist wel wat gedrukt. In de andere nummers, bijv. het „Apres un Reve" van Faure herstelde dit zich. Het Adagio, en Allegro uit de A groote tertssonate van Boccherini kan men coloratuur voor de violoncel noemen; van Isterdael speelde die stukken meesterlijk. Harmonie zong bizonder goed „Flieflodder- ke" van Wierts, zeer mooi „Du Hirte Is raels" van Bortniansky, en later nog even eens goed „Das Ende des Gerechten" met harmoniumbegeleiding door mevr. Kleij- meer, van Schicht en „Die Ehre Gottes" van Beethoven. Tot slot gaf de heer Slinger nog eens Coster's lied. BUURTVEREENIGING „S.I.S* C. W. BRUINVISSTRAAT E.O. De seer, dezer buurtver. schrijft ons: Zoo is dan het eerste kinderfeest in deZ6 buurtvereeniging gehouden. Het is nog maar 14 dagen geleden, dat bp initiatief van den heer De Moel een voorloopige commis sie werd samengesteld, om ook in deze om geving de 8 October-herdenking te vieren door het organiseeren van een optocht en kinderwedstrijden. In dat korte tijdsbestek is er door de com missie hard en intens gewerkt en het is al leen daaraan te danken, dat de feesten zoo schitterend zijn geslaagd. Om 1 uur werd begonnen met het formee- ren van den optocht; en deze heeft ver de verwachtingen van de commissie en bewo- ners overtroffen, want hetgeen daarin ver- toond werd mocht gezien worden. Nadat alle straten der buurt onder de tonen der muziek waren doorkruist, opende de voorzitter, de heer W. de Moel, deze feesten en sprak er zijn genoegen over uit, dat er zoo spontaan medegewerkt was om de feesten te doen sla gen. Spr. weidde uit over de totstandkoming dezer commissie en hoopte, dat zij ook in de toekomst de voile medewerking der bewo- ners mocht hebben om te komen tot een per- manente vereeniging om dergelijke feesten ieder jaar op dezen dag te kunnen organisee ren. Spr. eindigde zijn openingsrede met den wensch, dat alle kinderen hun uiterste best zouden doen en dat de feesten 'n succes voor het werken der comm. zouden worden. Hier na werden de kinderen getracteerd en be gonnen de diverse wedstrijden in de Eikelen- bergstraat, welke straat door welwillende medewerking van de politie geheel voor dat doel mocht worden afgezet. De wedstrijden hadden een zeer vlot ver- loop en alle kinderen hebben een zwaren strijd gestreden om de zoo begeerde prijzen te kunnen winnen. Alle wedstrijden werden opgeluisterd door muziek van Gebr. Dek- ker van Broek op Langendijk, wien 'n woord van dank niet mag worden onthouden. Ook werden de kinderen gedurende deze wedstrij den getracteerd, wat zeer in den smaak viel. Nadat de wedstrijden te ongeveer 5 uur waren beeindigd, betrad de voorzitter op nieuw het podium, om na de uitreiking van chocolade-reepen over te gaan tot het mee- deelen der uitslagen. Allereerst maakte hij melding van hetgeen door enkele firma's be- schikbaar gesteld was. Hij kon niet nalaten deze firma's namens de kinderen dank te zeg gen voor het gebodene. Naast verschillende firma's had de heer A. Nijmegen, Schagerstraat voor een partij- tje lekkere handperen zorg gedragen. Hieronder volgen de prijzen: Optocht: le pr. A. De Kanonniers; le pr. B. De Speeltuin „D.E.S." van den heer Stoop; 2e pr. A. „Van Alkmaar de Victorie" van de fam. Merouw; 2e pr. B. „Goedea Nacht"; 3e pr. A. „Fietsje" Staps (welwil- lend aangeboden door den voorzitter) 3e pr. B. Roodkapje en de wolf, Stientje Klaver en de jongeh. Karssen, (deze twee prijzen wel- willend aangeboden door den secretaris en penningmeester); 4e pr. Elfje en Kaboutertje, Tiny de Moel en Jopie Klaver; 5e pr. Hoe- peldames (welwillend aangeboden door den penningmeester). Verder werden nog 15 troostprijzen gege ven. De uitslag der wedstrijden was als volgt: Meisjes tot en met 6 jaar, balloopen op een bordje: le pr. Lena Agricola; 2e pr. Ma- rietje Kaay; 3e pr. Annie Gelmers; troost prijs Tiny de Moel. 7 en 8 jaar, houtjesrapen: le pr. Marie van Amstel, 2e pr. Willy Karssen; 3e pr. Loesje Stain; troostprijs Mientje Wennink. 9 en 10 jaar, hoepelwedstrijdle pr. Con rie Liihrs; 2e pr. Guurtje Beers; 3e pr. Nellie van Dijk; troostprijs Tine Boersma. 11 en 12 jaar, naaldsteken: le pr. Truus Heeremans; 2e pr. Gitta Kaay; 3e pr. Trien Admiraal; troostprijs Agatha Rens. Jongens tot en met 6 jaar, balloopen op een lepel: le pr. Eef Himmelreich; 2e pr. Marinus de Nijs; 3e pr. N. Blankendaal; troostprijs Keesje Burger. 7 en 8 jaar, tonnetjesteken: le pr. Dirk" Metselaar; 2e pr. Cees van Ginkel; 3e pr, Arie Oudes; troostprijs Cor Huysman. 9 en 10 jaar, tonnetjesrijden: le pr. Piet Beers; 2e pr. Gerard Kaay; 3e pr. Jacob Baltus; troostprijs Cor Bijwaard. 11 en 12 jaar, kinderwagenloople pr. Henk Sele; 2e pr. L. Appelman; 3e pr. Hu bert Geurts; troostprijs D. Kaay. De voorzitter feliciteerde de prijswinnaars met het behaalde succes en deelde mede dat de prijzen's avonds afgehaald konden wor den in het sigarenmagazijn van den heer G. Klaver, C. W. Bruinvisstraat 4. Spr. bracht voorts dank aan alien die er

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7