ICunst Sport en Wedstrijden. Luchfvaart Kerk en school Advententien heer G. L. Metz, Steijnstraat 2, Alktnaar, lie prijs door den heer Holzmiiller, Emma- straat 45, Alkmaar, 12e prijs door den heer W. de Mol, Nassaulaan 4, Alkmaar, 13e pr door Frits Beek, Kennemerstraatweg 151, Alkmaar, terwijl door het Bestuur der 8 Oc- tobervereeniging een troostprijs is toegekend aan den heer P. van de Poll, Ramen 12, Alkmaar. De uitreiking der prijzen zal geschieden op Dinsdagavond 15 October, des avonds 7 uur, in de bovenzaal van het Hotel de Toe- last in de Langestraat, waartoe de prijswin- ners bij deze worden opgeroepen tegenwoor- dig te zijn- lICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 5.26 uur lich* OP DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIe. Het retourvUegtuig te Boeshh Het derde postvliegtuig te Medan. Bij de K. L. M. is bericht ingekomen, dat het retourvliegtuig gister om 6.55 uur van Karachi is vertrokken en om 11.10 uur te Jaks is aangekomcn, waarna verder werd gevlogeti naar Boeshir, waar om 17.55 uur ■werd geland. Het derde postvliegtuig naar Ned. Indie is hedenmorgen om 6 20 uur van Kohlak ver trokken en om 12.10 uur te Medan aange- komen. DE PROEFVLUCHTEN VAN DE R. 101. i Uit Londen seint men: Weer en wind zijn op het oogenblik voor den proeftocht der R. 101 gunstig, zoodat men op een start tusschen 11 uur v.m. en 4 uur n.m. kan rekenen. Aan boord van het luchtschip bevinden zich de 50 man der bemanning en 20 passa- giers. Het luchtschip wordt bij gunstigen wind pmstreeks 12 uur boven Londen verwacht. Het Engelsche luchtschip, de R 101, is hedenmiddag voor het eerst opgestegen, om een proeftocht te maken. Aan boord zijn 14 passagiers, terwijl de bemanning uit 38 personen bestaat. De proftocht zal waarschijnlijk 4 tot 5 uur du- ren. Waarschijnlijk zal het luchtschip ook Londen een bezoek brengen. De intreerede, die prof. dr. J. de Zwaan, benoemd hoogleeraar aan de Leid- sche Universiteit, Woensdag a.s. zou houden is tot nader aankondiging uitgesteld. Dezer dagen werd te Nijmegen de eer ste Katholieke Montessori-opleidingscursus geopend, in tegenwoordigheid van tal van autoriteiten en belangstellenden. In de gemeente Schoterland, met 21 openbare lag ere scholen, wordt dezen win ter slechts in 3 vervolgonderwijs gegeven Men schrijft deze mindere belangstelling toe aan de invoering van het zevende leerjaar. Voor 't examen handenarbeid diploma A. en B zijn te Den Haag geslaagd de da mes C. Kolb te Alkmaar, A. Hofstra te Mid woud, L. J. Wiessner te Den Helder, A. Heins te Akersloot. Dr. G. S. Overdiep, hoogleeraar in de faculteit der Letteren en Wijsbegeerte aan de universiteit te Gronigen, heeft zijn ambt aan- vaard met het uitspreken van een rede, geti- teld: „De stilistische methode in de Neder- landsche Taal en Letterkunde". In Oegstgeest is overleden, 61 jaar oud, de heer J. Schaap Hzn., oud-diredeur van de Christ. Kweekschool te Leiden. Hij begon zijn loopbaan als onderwijzer aan de chr. school te Wormerveer. PROF. DR. J. CLAY. RICHARD STRAUSS CONTRA DEN FISCUS. Uit Weenen meldt men: De bekende componist Richard Strauss heeft een geschil met het ministerie van financien, daar de belastingautoriteiten van den componist de betaling van een grooter in- komstenbelasting verlangen. De fiscus berekent deze belasting naar het groote bedrag in dollars, dat aan Strauss voor de partituur van „Die Egyptische Hele na" werd aangeboden. Strauss heeft n.l. een contract gesloten, volgens hetwelk de bouwgrond van zijn villa in bezit van den kunstenaar overging, terwijl deze zich verplichtte, de origineele partituur van zijn werk „Die Egyptische Helena" aan de Nat. Bibliotheek te vermaken en bovendien gedurende 5 jaar 20 avonden per jaar in de opera gratis te dirigeeren. Strauss heeft deze zaak in handen gesteld van zijn Weenschen advocaat, daar hij zich op het standpunt stelt, dat op deze overeen- komst nooit een belastingverplichting kan drukken. lit on/iC SSaatsmaeSiine. Het Versiag der Algemeene Rekcnkamer (II). Aan het in de vorige bijdrage voor deze serie medegedeelde uit het versiag der Algemeene Rekenkamer willen we hier nog een en ander toevoegen. Nu en dan al is het niet vaak kan men in de couranten melding gemaakt zien van onregelmatigheden in het beheer door ambtenaren van den Staat ge- pleegd. Dat het niet veel voorkomt proe- veert 611 voor de op de ambtenaren uit- geoefende controle en voor het gehalte van ons ambtenarencorps. Van een enkel geval echter wordt in dit versiag melding gemaakt. Zoo bleek, dat het kastekort_ aan het Centraal Bureau voor de Statistiek opgeloopen was tot 25.000. Wanneer de kas van den be- trokken rekenplichtige behoorlijk gecon- troleerd was, had de verduisterde som natuurlijk deze hoogte niet kunnen be- reiker. Dit feit hoopte de Rekenkamer tot een onderzoek naar de wijze, waar- op bij de verschillende departementen toezicht gehouden wordt op de onder hun toezicht ressorteerende kassen. Ge durende dit onderzoek nu kwam het be richt, dat bij de vaststelling van de uit- voeringsbesiuiten voor de Comptabili- teitswet 1927 deze aangelegenheid in het oog gevat kon worden. Inderdaad is aan het kasbeheer toen aandacht geschon- ken o.m. in dien zin, dat modellen van verantwoordingen zijn vastgesteld voor de meeste rekenplichtigen, zoodanig in- gericht dat blijkt, welk saldo zij op den dag van afsluiting der verantwoording in kas moeten hebben. Hierdoor zal de kascontrole vergemakkelijkt worden en kunnen eventueele. tekorten eerder wor den ontdekt. Een dergelijk geval van verduistering door een rijksambtenaar, q.c. een gewe- zen majoor van de militaire adminis- stratie werd zoo geregeld, dat de gelden weder terug komen in de schatkist door middel van inhouding van een gedeelte van het pensioen. De betrokkene was, na zijn eervol ontslag onder toekenning van pensioen, vervolgd moeten worden. Hij was veroordeeld tot gevangenisstraf en gedurende dezen tijd werd het pen sioen hem niet uitbetaald, terwijl verder ieder jaar bijna twaalfhonderd gulden gekort wordt op zijn pensioen, zoodat binnen eenige jaren het totaal bedrag ad 10.000 gerestituteerd zal zijn. De Re kenkamer ziet toe, dat de korting gere geld geschiedt. We willen hopen, dat de boven geschetste verscherpte controle de gevallen van malversatie nog meer zal verminderen. Dat er echter bij openbare leveringen nog een en ande- geschiedt, dat niet door den beugel kan blijkt uit het volgende staaltje, dat het versiag mededeelt. Op een betalingstermiin van een contract werd ruim 7000 boete ingehouden „wegens nader gebleken te late leverin gen" van gedeelten der aanbesteding, welke reeds zonder korting betaald wa- ren. In de verklaringen van opleverin- gen waren dus gefingeerde data van op- fovering klaarblijkelijk vermeld, zoodat de vertraging aanvankelijk niet kon blijken. Uit het onderzoek van de Re kenkamer bleek, dat niet slechts in dit geval, maar ook in andere gevallen ambtenaren onjuiste verklaringen afge- gevea hadden. Dit was geschied ten eindt. die leveranciers buiten boete te houden, die de gestelde termijnen had den overschreden, ofschoon hun goede wil was gebleken om hunne verplichtin- gen na te komen. Ofschoon de betrok- ken minister verklaarde, dat hier geen fraude in het spel was en dat maatrege- len genomen waren ter voorkoming van verdere gevallen, achtte de Rekenkamer de feiten toch zeer .ernstig, ook al wa ren de verklaringen afgegeven zonder dat daarvoor persoonlijk voordeel geno- ten was, het afgeven van onjuiste ver klaringen door een ambtenaar achtte ze op zichzelf reeds een laakbaar feit. Dat verschillende takken van den breeden rijksdienst het noodig en wen- schelijk achten van hunne werkzaam- heden naar buiten te doen blijken door het uitgeven van verslagen is natuurlijk goed. Dat echter ook daarbij bedacht moet worden, dat het belastinggeld duur is, spreekt vanzelf. In deze versla gen dient dus naar eenvoud en sober- heid getracht te worden. Dit nu scheen „Volksgezondheid" vergeten- te hebben. Reeds eerder toch vestigde de Reken kamer de aandacht van den minister van Arbeid op de dure verslagen en me- dedeelingen van Volksgezondheid. Dit heeft niet, althans niet afdoende gehol- pen. Ook nu weer lezen we een klacht over dure verslagen. Tet Augustusnum- mer toch kostte ruim 3000 en het De- cembernummer 2000. Dat de kosten zoo hoog opliepen lag aan het feit, dat de verslagen niet sober genoeg gehou den werden en weinig zakelijk, terwijl verder fotografien, tabellen en grafiche voorstellingen te ruim waren ingelascht. De Rekenkamer meende, dat deze ver slagen, welke maar voor een beperkt aantal personen bestemd zijn, veel te omvangrijk en te duur waren. Ook het Juninummer was weer te groot, zoodat de minister daarover aangesproken werd. Gelukkig voor den minister en de Kamer had ook zijnc Excellentie voor den minister en de Kamer had ook zijne Excellentie reeds een en ander opge- merkt en werd een verbetering dezer aangelegenheid verkregen. Natuurlijk bevat het versiag nog heel veel meer. e namen maar enkele minder ingewikkelde gevallen. De Rekenkamer is geen college als de Tweede Kamer, die telkens weer van haar werlczaamheid en activiteit kan doen blijken. Ze arbeidt betrekkelijk in stilte. Slechts eens per jaar treedt ze door middel van haar ver siag in het licht der publiciteit. Welnu, ook dit jaar deden we daarom in een tweetal bijdragen enkele grepen uit dit versiag, waardoor de lezers kunnen zien, dat en hoe nuttig werk dit staats- college verricht. Maar wat niet aan het daglicht komt is de preventieve kracht, welke van haar en haar verslagen uit- gaat. De Stormvogels kloppen Blauw Wit! B.V.V. neemt de leiding. Alcmaria nog steeds on- geslagen. Ook K. F. C. wint. V oe t b a 1 DE UITSLAGEN VAN GISTER. Afdeeling I. Ajax heeft een goede prestatie verricht door met 30 van de robuste Velsenaren te win- nen. De Amsterdammers waren technisch in de meerderheid. Een gelijk aantal punten met eenzelfde doelgemiddelde als Ajax heeft H. B. S., dat gister bij de kampioenen van het vorig jaar op bezoek was en met de oneven goal wist te winnen. Haarlem wist het eerste puntje in de wacht te sleepen door tegen Hilversum een gelijk spel te be- vechten Ook A. D. O. en R. C. H. speelden tegen elkaar gelijk. Afdeeling 11. Blauw-Wit, dat bij de Stormvogels op visite was, moest beide puntjes in IJmuiden laten. Hierdoor namen de vogels de leiding over van de zebra's. Feijenoord volgt op den voet; de Rotterdammers klopten Z F. C. gister met 20. Nummer vier van de lijst is E D. O dat V. U. C. met een 3—0 nederlaag naar huis stuurde. H. F. C.'t Gooi en H. V. V. H. D. V S. eindigden in een gelijk spel. Afdeeling III. In de „big match" van het Oosten tusschen Go-AheadEnschede bewezen de Devente- naren op afdoende wijze hun meerderheid Bij ruut hadden deze reeds een 3—0 voor- sprong. Toen de stand 51 was, weid de wedstrijd steeds ruwer, zoodat tenslotte drie spelers het veld moesten verlaten Z. A. C dat evenveel punten heeft als Go-Anead, bleef in de running door Tubantia met 2—0 te kloppen. A. G. O. V. V behield de leiding, met 8 winstpunten uit vier gespeelde wed strijden. door een kleine zege op Robur. P. E. C. behaalde de eerste overwinning in haar nieuwe omgeving ten koste van Vitesse. Wageningen schoot op een reuze manier uit haar slof door Heracles met 10—0 te ver- pletteren. Afdeeling IV. B. V. V. wordt geweldig! De Tilburge- naren, die zij aan zij met N. O. A D aan den kop gingen, hebben danig van zich afge- slagen door met 31, en welverdiend, van hun ernstigste concurrent te winnen. Met 8 winstpunten uit 4 wedstrijden heeft B V. V. thans de leiding, gevolgd door N. O. A. D., die 7 punten heeft uit 5 matches. Een bij- zonder groot verschil met haar stadgenoote vertoont Wilhelmina, die met slechts 1 punt uit 4 gespeelde ontmoetingen als hekken- sluiter fungeert. Gister werd weer met 21 van M. V. V. verloren. Afdeeling V. De plaatselijke ontmoeting Velocitas G. V. A. V. eindigde in een draw. Achilles ging op den ingeslagen weg voort door Veendam met 21 te kloppen. De Assenaren hebben thans twee verliespunten minder dan Velocitas, doch ook 1 wedstrijd minder ge- speeld. De Leeuwardensche derby Friesland Frisia bezorgde de laatste de beide puntjes Op overtuigende wijze werden de Friesland- menschen geslagen. Met Be-Quick gaat het snel bergafwaarts. Nu weer werd verloren van Atcides en nog wel met 4—0. Daar ook W. V V. gister weer geklopt werd, bleven de Gronitigers voor de laatste nlaats nesnaard. De Winschoters hebben nog maar 1 puntje behaald uit 5 gespeelde wedstrijden en de Be-Quick-ers 2 puntjes. luiden als volgt: AFDEELING I. EERSTE KLASSE. D. F. C.Excelsior HilversumHaarlem Ajax—V. S. V. A. D. O.—R. C. H. Sparta—H. B. S. EERSTE KLASSE. AFDEELING II. H. V. V.—H. D. V. S. E. D. O.—V. U. C. StormvogelsBl. Wit H. F. C.'t Gooi FeyenoordZ. F. C. TWEEDE KLASSE. Z. V. V.—W. F. C. K. F. C.—D. W. S. HollandiaV. V. A'. SpartaanWest Frisia Ale. Victr.—H. R. C. B. F. CBaarn ZandvoortHercules A. F. C.—D. E. C. BloemendaalZeeburgia II. V. C.—Velox AFDEELING HE EERSTE KLASSE. Go AheadEnschede TubantiaZ. A. C. Rob. et Vei.—A. G. O. V. V. WageningenHeracles P. E. C.Vitesse AFDEELING IV. EERSTE KLASSE. N. O. A. D.—B. V. V. WilhelminaM. V. V. AFDEELING V. EERSTE KLASSE. Friesland5Frisia VelocitasG. V. A'. V. AchillesVeendam W. V. V.Leeuwarden Alcides—Be Quick uitslagen 4—3 3—3 3-0 3—3 1—2 3-3 3-0 2-0 1—1 2—0 3—1 3-2 2—2 3-0 3—1 0—2 3—3 1—4 0—2 5—2 5—1 0—2 1—2 10—0 5-1 1—3 1—2 0—5 2—2 2—1 2—5 4—0 ONZE TWEEDE KLASSERS. Alcmaria en K- F. C. nag steeds de concurrenten. De gisteren gespeelde wedstrijden hebben in den competitiestand weinig verandering gebracht. Spartaan ging door een 3—O-overwinning op West-Frisia in Amsterdam e4n plaatsje omhoog. Hollandia steeg ook daardoor £en plaats, want zij behaalde tegen V. V. A. op eigen veld &n punt door een gelijk spel 2—2. Z. V. V. verliet de onderste plaats ten koste van W. F. C. dat met 31 door de Zaan- dammers werd verslagen Een waarschuwing voor de Alcmarianen voor a s. Zondag. K. F. C. bleef de groote concurrent door een 32-overwinning op D. W. S. te be- halen. In de Koog was bet een forsche wedstrijd. D. W. S. nam de leiding, vergrootte haar voorsprong. doch vlak voor rust scoorde icoorde K. R. C. In de tweede helft maakte K. F. C twee doelpunten, waarvan de tweede j uit een strafschop. In Hoorn verkreeg Hollandia een 20- voorsjrong, doch vlak voor rust scoorde V. V. A. Uit een strafschop maakte V. V. A. in de tweede helft gelijk. V. V. A. protesteer- de nog tegen het niet toekennen van een straf schop. Deze werd na afloop genomen doch door den Hollandia-keeper gehouden In den wedstrijd SpartaanWest-Frisia scoorde Spartaan alle drie doelpunten voor de rust De tweede helft leverde geen goals op. Z V. V. won door twee goals en een straf schop, tegen een doelpunt van W. F. C. vlak voor't einde, met 3—1. De stand in 2 A is thans: Alcm. Victr. 5 5 165 10 K. F. C. 5 4i 177 9 H. R. C. 4 2 119—75 Spartaan 5 2 1 2 107 5 D. W. S. 5 2 0 3 11—11 4 Hollandia 5 1 2 2 9—14 4 V. V. A. 4 112 5—93 Z. V. V. 5 113 11—12 3 West-Frisia 5 11 3 8—12 3 W. F. C. 5 1—4 7—18 2 Zondag speelde B. S. V. 1 op haar ter- rein aan den Kerkedijk te Bergen tegen W. F. C. 3 uit Wormerveer, en verloor met 3—2. De adspiranten van B. S. V. brachten het er beter af en gingen op den ingeslagen weg voort door de adspiranten A van Schagen te verslaan met 41. ALCMARIA VICTRIX—H. R. C. 3-1. Door een mooie overwinning op de Helder- sche Racingclub heeft Alcmaria gisteren haar positie boven aan de ranglijst behouden met 10 punten uit 5 wedstrijden. Toch zeker een begin dat moed geeft en het beste doet hopen. Gezien het prachtige voetbalweer was het niet te verwonderen, dat bij deze belangrijke ontmoeting een recordmenigte aanwezig was. Het veld met die breede haag van toeschou- wers er om heen en de twee gevulde tribunes, leverde een mooi cchouwspel. Onder leiding van scheidsrechter Pelser boden de twee volledige ploegen even twee uur de strijd aan en als geheel is het de beste wedstrijd geworden, die Alcmaria tot op heden gespeeld heeft. En wat zoo mooi is, er is vooruitgang te constateeren bij elke nieuwe ontmoeting. De halflinie ontwikkelt zich zeer goed en vormt thans met de achter- hoede een moeilijk te doordringen geheel. Ook het steunen van de voorhoede wordt iets beter. Het geheele elftal heeft gisteren met groot enthousiasme gespeeld en dat was te gen de fanatieke H. R. C-ers wel noodig, want de Heldersche spelers begonnen in een tempo, dat beslist eerste klas was. Maar Alcmaria verdedigde zich daartegen uitste- kend. Natuuilijk moest dat tempo verminde ren en toen ging het spel gelijk op, vooral voor de rust. Beide partijen waren om de beurt in den aanval. Plotseling, toen er zoo- wat een kwartier was gespeeld, kreeg Nol een mooie kans en hij schoot onhoudbaar hoog in 't net. Kort te voren was Alcmaria er goed afgekomen, toen Rootring in't pauw gedre- ven naar eigen doel schoot. geluklcig net te gen de lat, vanwaar de bal terugkaatste en kon weggewerkt worden. Nadat Alcmaria de leiding had genomen kwam H. R. C. flink opzetten en v. d. Abeele moest vallende redden. Na 26 minuten kwam de gelijkmaker door Reitsma, die met een hard grondschot scoorde. De lat kwam H R. C. nog eens te hulp en kort voor rust moest de Alcmaria-keeper weer reddend optreden. Lengers, Rootring en Klinkhamer ghven zich nimmer gewonnen en Reitsma werd door Rootring absoluut in bedwang gehouden. Toen de rust werd aangekondigd was de stand 1—1, wat oi. zeer juist de verhouding der eerste speelhelft weergaf. Alcmaria, dat de toss had gewonnen en H. R. C. voor de rust met de zon achter had laten spelen, had in de tweede helft geen zonvoordeel. Het spel stond in die helft niet op hetzelfde peil. Alcmaria nam meer en meer het spel in handen, terwijl daartegen- over H. R. C. met minder overleg, in't wilde weg speelde, vooral toen de gemoederen door den tegenslag wat geprikkeld waren. Na tien minuten bracht mooi samenspel tusschen rechtsbuiten en midvoor Alcmaria opnieuw de leiding door den midvoor. Kort daarop wist Bos op de outlijn een bal om te halen tot voor't doel. De keeper van H. R. C. was uitgeloo- pen en de derde goal voor Alcmaria was er. De scheidsrechter wees naar't midden. Hevi- ge protesten van H. R. C. volgden. De bal zou al over de lijn geweest zijn, toen Bos hem voorzette. Alleen wanneer de scheidsrechter er vlak had bijgestaan, had hij de juiste toe dracht kunnen constateeren. De gemoederen geraakten in opstand. De grensrechters ga- ven niet dezelfde verklaring en de scheids rechter handhaafde zijn beslissing. Dat blij- ven altijd moeilijke gevallen. 't Kan zelfs ge- makkelijk, dat de spelers zelf in de hitte van van den strijd't geval niet precies hebben ge zien. H. R. C. begon hierna met minder overleg te spelen. De spelers lieten zich door den te genslag uit hun spel brengen. Toch waren hun aanvallen tot het einde toe gevaarlijk maar de afwerking geschiedde onbesuisd. Alcmaria had er nog gaarne een goaltje bijgemaakt doch kon daarin niet slagen, hoe- wel de vleugels zich flink weerden. Aan H. R. C. werd nog een vrijen schop toegekend juist op den rand van 't strafschopgebied. Het gevaar werd afgewend. Toen de scheids rechter het einde aankondigde had Alcmaria met 31 gewonnen. H. R. C. had een flink, stevig elftal. De keeper was gevaarlijk met uitloopen, de backs waren vrij goed, doch de verdediging was toch niet het sterkste deel van het elftal. Spil Tiessen kon in de tweede helft; het tempo niet voihouden en fungeerde meestal als derde back. De voorhoede is goed, speciaal rechter- vleugel en midvoor, doch het spel is te wild. Alcmaria heeft een goeden indruk gemaakt. Verdediging (keeper en backs) uitstekend, evenals de nimmer opgevende half linie. Het samenspel in de voorhoede is niet sterk, maar de verrassende uitvallen van vleugels en midvoor zijn een gevaar voor iedere verde diging. Het elftal begint meer een geheel te worden. De leiding was goed. Zondag a.s. wacht Alcmaria een moeilijke wedstrijd in Zaandam. Z. V. V. schijnt beslist een niet te onderschatten ploeg te hebben en voarai on ebren veld, niet gema^elijk te ^ijn. ZUID-NEDERLAND—LUXEMBURG. Een 3—1 overwinning van de Hollanders. Zooals we reeds eerder schreven is Zuid- Nederland in Luxemburg nog nimmer ge klopt en, de traditie getrouw. werd gister de negende ontmoeting tusochen beide ver- tegenwoordigende elftallen met 31 door Zuid-Nederland gewonnen. IK or f bal. K V. K. V.-EENDRACHT 3-6 K. V. heeft haar wedstrijd tegen Eendracht verloren. Zij kon tegen het forsche spel van Eendracht niet op. K. V. speelde met een invaller. Nadat van Beek haar de leiding had gegeven maakte Eendracht gelijk De K V.-speler Veltkamp kor. can door een ongeval niet verder mee- spelen. Eendracht liet geen speler uitvallen. Voor rust maakte E. nog 2—1. Na de rust was het eerst K. V. dat gelijk maakte. E. nam opnieuw de leiding waarna Groot weei 33 maakte. De E.-aanval maakte toen binnen enkele minuter. 43 en ten slctte 63. De andere uitslagen luiden: I. N.-H.: Hercules—D. D. V. 2—1 Koog ZaandijkExcelsior 2—1 D. T. V.Olympia 02 WesterkwartierSwift 41 I. Z.-H.VitesseFluks 62 Ons EibernestDeetos 28 H. S. V.—H. K. V. 0—1 Het ZuidenVelor 81 OosterparkLuto 14 II A.: BilthovenD. V. D. 16 Ready TeckaKoog Zaandijk 2 2I Westerkwartier 2Haarlem 31 K. V. K. V.-Eendracht 3-6 II B.: A. L. O.Die Haghe 31 Ready—D. K. C 2—5 Rozenburg—H. B S 12 Deetos 2O. 3. C. R. 3—7 BURGERLIJKE STAND. GEBOREN Antonius z. v. Roelof van Dalen en Maria van der Velden. Jantje d. v. Alphonsius de Caluwe en Nennigje Scholte. Jan z. v. Jau Raven en Raynalda Kramer. OVERLEDEN: Teije Rinse Teitsma 68 jaar. Hendric?, Buis gehuwd met Antonie Prijs 65 jaar. Heden overleed zacht en kalm, in het Sint Elizabeth Gesticht, onze innig gelief- de Vrouw, Moeder, Be- huvvd- en Grootmoeder Mvv. HENDRICA BUIS, Echtgenoote van den heer ANTONIE PRIJS, in den ouderdom van ruim 65 jaar. Uit aller naam, A. PRIJS. Alkmaar, 13 Oct. 1929. Nieuwpoortslaan 115. De teraardebestelling zal plaats hebben vanuit het stsrfhuis a.s. Woensdag 16 Oct. n.m. 3 uur op de Alge meene begraafplaats te .'.Ikmaar. Eenige en algemeene kennisgeving. Algemeene kennisgeving Heden ontsliep, zacht en kalm, onze innig geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, Zwager en Oom TEIJE RINZE TEITSMA, in den ouderdom van 68 jaar. Zijn leven was Christus, zijn sterven gewin. Uit aller naam, A. TEITSMA—BOUMA. Alkmaar, 13 Oct. 1929. Nieuwpoortslaan 17. De begrafenis zal D. V. plaats hebben a.s. Woens dag n.m. 2 uur vanaf het sterfhuis, op de Algemeene begraafplaats. 'Ml 5<y." Heden overleed, na een smartelijk, langdurig, doch geduldig lijden, onze beste Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer WILLEM GLIJNIS, Echtgenoot van Doortje Zwakman, eerder We- duwnaar van Neeltje Schermerhorn, in den ouderdom van 63 jaar. D. GLIJNIS—ZWAKMAN. G. DE JONGH—GLIJNIS. P. DE JONGH en Kleinkinderen. Akersloot, 12 Oct. 1929. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 15 October, des namiddags 2 uur, op de algemeene be graafplaats te Akersloot. Algemeene kennisgeving. Hedenmiddag heeft prof. dr. J. Clay, be noemd tot gewoon hoogleeraar in de expe- rimenteele natuurkunde aan de universiteit te Amsterdam, zijn ambt aanvaard met het uitspreken van een rede over: het korte- golvige einde van de reeks der electromag- netische trillingen.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 3