SUPP05IT0RIA De moord te Rotterdam. Dr. H.NANNING's Iflarkfberichten Buitewtand Rechfszaken ZeetijdSngen De pclitie ontvangt nog verschillen- de mededeelingen; een paar arresta ties; iin verdachte heejt men weer moeten laien loopen. Zaterdagmorgen half twaalf heeft de po litic van het bureau Pauwensteeg een ver dachte aangehouden inzake den moord op het meisje v. 0. Om vijf uur is deze man in verzekerde bewaring gesteld; dit is de eer- ste verdachte in deze zaak, die in bewaring gesteld wordt. Tegen hem wordt o.m. aan- gevoerd, dat hij voldoet aan het signalement en dat hij volgens getuigen Woensdagavond om acht uur in hoogst zenuwachtigen toe- stand is thuis gekomen en dat't alibi, dat hij opgeeft, op het oogenblik nog onvoldoende is. Dit wordt thans nader onderzocht. Ook zal de verdachte met verschillende getuigen worden geconfronteerd. Het staat vast, dat hij in den laatsten tijd herhaaldelijk in den polder Blijdorp is gesignaleerd. Ook is hij reeds meermalen met de zedenpolitie in aan- raking geweest, terwijl hij eenige veroordee- lineen wegens zededelicten achter den rug heeft. Zijn boven- en onderkleeding is in be- slag genomen voor scheikundig onderzoek F.en fiets heeft de politie niet gevonden, zoo- dat men vermoedt, dat verd. dien avond een fiets gehuurd of geleend heeft. Men tracht thans menschen in Rotterdam op te sporen, die Woensdagavond een man in een man- chesterpak een fiets hebben verhuurd of ge leend. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. De verdachte is Zondag geconfronteerd met verschillende getuigen. Een tweede arrestant weer vrijge- laten. Inmiddels heeft de politie Zondagmorgen om 7 uur opnieuw een verdachte aangehou den, die door een buurtagent zwervend op de plaats van het misdrijf werd aangetrof- fen Deze man komt met het signalement overeen, had eveneens een fiets bij zich, doch droeg een ander costuum. Hij gaf bij zijn verhoor op, dat hij de geheele week in een andere plaats in een logement had vertoefd. Bij telefonische informatie in die plaats bleek, dat hij pas Donderdagavond daar ge komen was, terwijl de moord Woensdag avond is gepleegd. De verdachte heeft, toen hij op deze onjuistheid werd gewezen, bij het opgegeven alibi volhard. Nogmaals is telefonisch controle van het alibi verzocht, terwijl de man in afwachting daarvan voorloopig is aangehouden. De politie heeft gistemiiadag dezen v.r- dachte weer op vrije voeten gesteld. Zijn ali bi, dat des morgens in het geheel niet klopte, bleek. hoewel verward en gebrekkig, tenslot- te toch aannemelijk. Buiten de reeds bestaan- de sporen om, hadden zich opnieuw eenige nieuwe gezichtspunten aan de politie voor- gedaan, die weer in een geheel andere rich- ting duidden. De verdachte, die Zaterdag in verzekerde bewaring is gesteld, blijft voor loopig nog opgesloten. Hij heeft zijn on- schuld nog niet voldoende kunnen aantoo- nen. De stroom van getuigen is ook dezen Zondag blijven aanhouden, zoodat de poli tie moest den geheelen nacht moest doorwer- ken om heden gereed te zijn voor het groote onderzoek dat beginnen gaat Er wordt op het oogenblik een verwijderd verband g'ezocht tusschen een beschadigde. fiets, die Vrijdagnacht op de Wijnhavenkade is gevonden en waarvan men nog steeds geen cigen. heeft kunnen opsporen. De moge- lijkheid bestaat natuurlijk, dat deze fiets niets met den moord heeft uit te staan. Het controleeren van de inlichtin- gen. De politie heeft thans het zeer groot dos sier in deze zaak samengevat in eenige lijs- ten met welk werk men gisteravond gereed ducht te komen. Met wee auto's, die door particulieren beschikbaar zijn gesteld, eenige auto's van de politie en de assistentie van een tiental rechercheurs van het hoofdbu- reau zal vandaag het aldus samengevatte materiaal worden afgewerkt en gecontro- leerd. Du zal zoo snel mogelijk geschieden, err dat ieder dag uitstel grootere moeilijkhe- c n met zich brengt voor het controleeren van een opgegeven alibi. De politie heeft daarbij den getuigen, die eenigerlei inlich- ting hebben gegeven, verzocht deze voor zichzelf op schrift vast te leggen, teneinde bij de controle van het materiaal, die dezer dagen geschiedt, vergissingen en tegenstrij- digheden te voorkomen. In het bijzonder geldt dit verzoek de tijdstippen uit de ver- klaringen. De kleeding van het slachtoffer is gister per specialen koerier naar dr. Hesselink te Arnhem overgebracht voor scheikundig on derzoek. Zaterdag zijn nog eenige menschen ondervraaga. De fiets van den verdachte die Zaterdag in bewaring is gesteld, is nog niet gevonden. De begrafenis van het meisje. Enorme belangslelling. De begrafenis van Marietje van Os die <Voensdagavond in den polder Blijdorp ver- moord werd, heeft hedenmorgen te Rotter dam een ontzaglijke menigte toeschouwers op de been gebracht zoodat buitengewone po- jlitiemaatregelen noodig zijn geweest om de verkeersstremmingen in de binnenstad nog niet grooter te maken dan zij reeds waren. Het stoffelijk overschot werd overgebracht in de St. Jozephskerk aan de West-Kruiska- de, waar door pastoor V d. Meer de dienst werd waargenomen. De kerk was geheel be- zet. Tegen 10 uur begonnen de klokken te beieren en werd het stoffelijk overschot naar buiten gedragen. De stoet is toen gereden naar de woning in de Coolschestraat, waar een vijftiental kransen aan de lijkkoets werd gehangen. Tegen half elf is de stoet, bestaande uit lijkwagen en 4 volgkoetsen, naar de begraaf- plaats vertrokken. Langs den geheelen weg was het verkeer stopgezet. De ontroering was algemeen. Van de vele toeschouwers is er een flauw gevallen. Nader meldt men ons nog: Langs den weg, dien de stoet nam, was overal groote belangstelling. Ook on het R.K. kerkhof was de drukte ge- weldig. Er werden echter op het kerkhof al'een genoodigden toegelaten. In de kapel en op het graf werden de ge- bruikelijke plechtigheden verricht door pas toor v. d. Meer. Ook na afloop van de teraardebestelling bleef het nog lang zeer druk in de omgeving van de begraafplaats. BRANDEN. Te Wolvega is door onbekende oor- zaak de woning van W. Wierda afgebrand Alles was verzekerd. Te Horn, bij Roermond, is de woning van den heer W. Jansen uitgebrand. De meu- bels, oogst en een varken, gingen in de vlam- men op. Te Luchtenveld onder Houtigehage (Fr.) is de nieuwe woning van den heer T. Roukema afgebrand. Twee huizen afgebrand. Zaterdagnacht omstreeks kvart over twee zijn twee huizen, toebehoorende aan den heer Kerstholt, staandc aan den Boschweg op Schiermonnikoog totaal afgebrand. In een garage. Zaterdagnacht te half drie is in de gara ge van den Hilversumschen gemeentelijken omnibusdienst, gelegen naast de gasfebriek brand ontstaan. De garage bevindt zich vlak bij de zuiveringskamer voor gas, waardoor het gevaar bijzonder groot was, mede in ver band met de aanwezige benzine-tanks. De brandweer slaagde er evenwel in door snel ingrijpen, den brand spoedig meester te wor den. Twee carosserieen van autobussen ver- brandden. Deze carosserien waren niet ver zekerd, terwijl twee bussen groote brand- schade bekwamen. NEKKRAMP. Te Wormerveer. Door een der geneesheeren te Wormerveer is bij een'negentien-jarig meisje nekkramp geconstateerd. Zij is in het gemeentelijke zie kenhuis opgenomen. Te Warffum (Gron.) is gisteren bij een 10- jarig meisje nekkramp geconstateerd. AANRANDING IN DE HEEZERBOSSCHEN. De boef ontkomen. In de Heezerbosschen, tegenover Sterksel, stapte de heer J. G. uit Asten van zijn fiets om zijn pijp aan te steken, toen een hem on bekende man, die zijn hoed diep in het ge- zicht had gedrukt, hem naderde en hem trachtte te bewegen tot afgifte van zijn geld. De heer G., die zeer kalm bleef, bukte naar zijn fiets, richtte zich plotseling op en gaf den onbekende een hevige slag. De aanran- der trok hierop een mes en er ontstond een hevige vechtpartij. De heer G. trachtte de aandacht te trekken van een in snelle vaart passeerenden motorrijder, hetgeen hem ech ter niet gelukte. De aanrander trachtte in de bosschen te ontkomen. De heer G. bekwam slechts enkele lichte verwondingen, terwijl zijn kleeding door messteken vernield werd. De politie stelt een onderzoek in. VERPLEGERS ERNSTIG GEWOND. Aangevallen door patienten in het Prov. Z\e kenhuis te Santpoort. Een tweetal ernstige ongelukken heeft in de afgeloopen week in het Provinciaal Zie- kenhuis te Santpoort plaats gehad. In beide gevallen is een verpleger door een der pati enten, die op't aardappelveld aan't werk wa ren aangevallen. De verplegers zijn zwaar ge- wond en hun toestand is ernstig zegt De Crt. In verband hiermede is de vraag gerezen of de oorzaak van deze ongevallen niet moet worden gezocht in een te uitgebreide toepas- sing van de arbeidsthei apie. Immers tal van personen, die vroeger angstvallig werden be- waakt, werken nu in de vrije lucht, terwijl, gezien deze ongelukken, een dergelijke vrij- heid misschien minder wenschelijk moet wor den geacht. Met het oog hierop heeft de or- ganisatie van verplegers een conferentie met den geneesheer-directeur aangevraagd, ten einde een en ander te bespreken. HET CONFLICT AAN DE GASFABRIEK TE HENGELO. De staking, die voor hedenmorgen aan de Hengelo'sche gasfabriek was aangekondigd, is niet uitgebroken. De directie heeft een schrijven ontvangen van den Algemeenen Bond van Ned. Over- heids-personeel, waarin medegedeeld wordt, dat voorloopig van staking werd afgezien. Alles was hedenmorgen aan de fabriek normaal. EEN VECHTPARTIJ MET DE POLITIE. De rijksveldwachter verwondt perso nen uit zetfverdediging. Uit Dokkummer Nieuwe Zijle meldt men: Zaterdagmiddag bevonden zich in het cafe van den heer Meirink alhier de gebr. H. en O. Zwaagman. Toen het sluitingsuur was aangebroken, verzocht de cafehouder te ver- trekken, aan welk verzoek echter niet werd voldaan. De mannen namen een^ dreigende houding aan en haalden messen" te voor- schijn. De heer Meirink riep daarna de hulp in van den rijksveldwachter Mulders, die daar juist ter plaatse was De beide mannen volhardden in hun wei- gering om het cafe te verlaten en richtte de messen op den rijksveldwachter. Deze laat- ste trok daarna zijn revolver. In antwoord hierop werd naar den politieman gestoken, gelukkig echter zonder te raken. De veldwachter loste daarna een schot ter waarschuwing. Toen ook dat niet hielp, loste hij uit zelfverdediging daarna drie schoten. O. in het dijbeen boven de knie, terwijl H. een schot in het been onder de knie kreeg. Beide getroffenen werden per auto naar het diaconessenhuis te Groningen vervoerd. De toestand van beiden is zeer wel. MAST OVERBOORD. Gistermorgen arriveerde voor IJmuiden het Noorsche s.s. „Granheim" Een der mas- ten was door een zwaren storm, waarmede het schip heeft te kampen gehad, afgebro- ken. Het gevaarte was aan bakboordkant neergekomen en wel zoo, dat een groot stuk van den mast buiten de verschansing uitstak Daardoor kon het schip niet door de sluizen en moest men het bij het fort vastmaken. In middels was de Amsterdamsche Drooedok (Zetpillen tegen aambeien.) ^cj^j^ituks5 V Mij. gewaarschuwd, die twee van haar werk- booten, uitgerust met autogene laschappara- ten, naar IJmuiden zond. Aldaar is het uit- stekende maststuk afgebrand, zoodat te half zes de „Granheim", de sluizen invarende, naar Amsterdam kon opstoomen. Hier zal het schip van een nieuwen mast worden voor- zien. OP ZEE VERDRONKEN. De schipper van den gister van IJsland te IJmuiden binnengeloopen stoomtrawler „Odin IJm. 168" rapporteert, dat op zee de matroos W. de G. uit Scheveningen bij het vastsjorren van de levervaten over boord is geslagen en verdronken. Het slachtoffer is gehuwd en laat vijf kinderen na. KORTE BERICHTEN. Vrijdagavond laat zijn aan de Haag- poort te Delft van de bovengrondsche gelei- twee houten palen, waarvan de voeten waren verrot, omgevallen en op de rails terecht ge komen. Het tramverkeer ondervond stagnatie en werd gedeeltelijk vervangen door auto bussen. Te Gent is een opvarende van het al daar liggende Ned. stoomschip „Jobshaven", der firma v. Uden te Rotterdam, zekere v. Os uit Vlaardingen verdronken. Het lijk is opge- haald. Bij de Tweede Kamer is ingediend een Nota van Wijzigingen op het wetsontwerp houdende regelen betreffende den rechtstoe- stand van ambtenaren. Zaterdagmiddag zijn in het riviertje de Swalm te Swalmen, bij het spelen, twee kin deren te water geraakt. Het vierjarig meisje van de familie Jannissen verdronk. Zaterdagmorgen is in het nieuwe tand- heelkundige instituut te Utrecht het vijftig- jarig bestaan van het Ned. Tandheelkundig Genootschap herdacht, terwijl tevens de Ver. van Nederlandsche Tandartsen haar zilve- ren feest vierde. In de Maria-stichting te Haarlem is, 74 jaren oud, overleden de heer T. L. van Wagtendonk, luit.-kol. b.d. en oud-comman- dant van het landweerdistrict Haarlem. De heer Van Wagtendonk was o.a. bekend door de uitvinding van een practische op- vouwbare brancard. ALKMAAR, 14 Oct. 1929. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen a Is volgt: 61 vette koeien 260415; 7 Vette kalveren 80130;vette kalveren p. ned. pond 1.301.50; 23 Nuchtere kalv. (slacht) 1028; 473 vette Varkens (zware) 0.760.83; Zouters 0.75 0.77, beiden per ned porid. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 14 Oct. 1929. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 3 ladingen. zijnde 1911 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 14 Oct. 1929. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 345 vette koeien, le kw. 1.10—/ 1.16 ;2e kw. 0.90—1.04; 3e kw. 0.700-90; mindere soorten f 0.64 0.70; 160 melk- en kalfkoeien f 260 360; 63 Nucht. kalveren 12—/ 19; 83 Schapen 3538; 600 varkens 96 97; (vleesch 90—110 K.G.; zware varkens 9596; vette varkens 9295; 73 Paarden 100—/ 250. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Oct. '29. Langendijker Groentenveiling. Bloemkool le s. 618.30; Eloemkool 2e s. 11.10 per 100 stuks; Witkrop 3.60f 5.70 per 100 stuks; Peen 1 802.30; Roode Kool 2.50—/ 5.50; Gele Kool 3.10—/ 4.30; Witte Kool 1.101.40;Deensche Witte Kool 1.80—/ 3.20; Uien 3.20—/ 4; Drielingen 22.60; Nep 4.204.70; Bieten 1.80—/ 2.80; Aardappelen: Schot- sche Muizen 1.80—/ 2.20; Blauwe 3.80; Bravo 2.10, alles per 100 K.G. Aanvoer: 9600 stuks Bloemkool; 1400 K.G. Peen; 48000 K.G Roode Kool; 34000 K.G. Gele Kool; 66000 K.G. Witte Kool; 21000 K.G. Deensche Witte Kool; 20000 K.G. Uien; 11700- K.G. Bieten; 6600 K.G. Aardappelen en 800 stuks Witkrop. PURMEREND, 14 Oct. 1929. Op de Na- jaarsveemarkt waren heden aangevoerd 899 runderen. De prijzen waren als volgt: Melk- koeien 225375; Vaarzen 125 240; Pinken 75—/ 175; Graskalveren 30—/ 90. De -handel was vlug. FRANKRIJK. CLEMENCEAU. Een redacteur van de Echo de Paris is bij Clemenceau geweest, die het goed maakt en aan zijn boek schrijft, dat een antwoord zal zijn op het dagboek van maarschalk Foch. De oude heer wenschte niet veel los te laten over zijn werk; hij heeft alleen gezegd, dat hij het zonder wrok schrijft. „Men heeft mij be- schuldigd, ik verdedig mij dus, maar zonder de roemrijke bladzijden te vergeten van hen, die mij hebben gedwongen te spreken". Toen de journalist nog vroeg of Clemen ceau dus in zijn botk zou spreken ,.over den oorlog, de overwinning en over de wijze, waarop deze is gesaboteerd", antwoord- de Clemenceau„precies, ik spreek over alles". ENGELAND. EEN SOCIALISTISCHE REGEERING IN AUSTRALIE. De laatste uitslagen van de vcrkiezing in Australie van de verafgelegen districten ver sterken de nederlaag van de regeering Bruce. De regeering zal in den loop van de week aftreden en plaats maken voor een socialisti- sche regeering, die in het nieuwe parlement een sterke meerderheid heeft. De verhoudine van de partijen in het nieu we parlement is als volgt: Arbeiderspartij 46 zetels, regeeringsblok 27 zetels, onafhan- kelijken 2 zetels. BELGIE. DOUMERGUE EN BRIAND WEER UIT BRUSSEL VERTROKKEN. Zaterdagmiddag om half drie zijn Dou- mergue en Briand weer naar Parijs terugge- keerd. AMERIKA. EEN REDE VAN MACDONALD. Aan een groot diner, aangeboden door den „Raad voor buitenlandsche betrekkin- gen", heeft MacDonald een redevoering uit- gesproken, waarin hij over moreele ontwa- pening o.a. het volgende zeide: „De geest is altijd voorzien van een hoop oude rommel, die moeilijk verwijderd kan worden. Bijvoorbeeld in ons geval, de mari ne is het leven zelf van onze natie. Roman- tiek hangt er om heen, wij zijn menschen van de zee, wij zijn een klein eiland; Europa ligt voor onze deur, voor goede of voor kwa- de doeleinden zijn over de geheele aarde stoomvaartlijnen geschapen: Wij moeten on ze levensmiddelen invoeren. Een effectief uit- gevoerde blokkade zou ons in een maand uif- hongeren. In geval van een conflict is de ma rine van Engeland Engeland zelf. De zee is onze zekerheid en onze veiligheid". Verder zeide MacDonald nog: „Onze droo- men van vrede en onze opvattingen van men- schelijke rechtvaardigheid en wijsheid, zijn gebaseerd op de veronderstelling, dat de vol- keren- vroeger of later zullen ontdekken, dat hun concurrentie een concurrentie van den geest en van de ziel moet zijn". HOOVER NIET NAAR EUROPA. Naar officieel uit Washinton gemeld wordt, zal president Hoover gedurende zijn ambsduur als president onder geen omstan- digheden een reis naar Europa maken. VERKIEZINGSONLUSTEN. Acht dooden, 138 gewonden. Naar uit Mexico City gemeld wordt, dron- gen te Tecolotlan in den staat Ialisco gewa- pende landbouwers tijdens de verkiezingen in de stad. Het lev am tot hevige botsfngen met de regeeringstroepen, die na een hevig vuurgevecht de orde herstelden. Voor zoover bekend zijn er acht dooden en 138 gewonden. TSJECH0-3L0WAKIJE. EEN HELD. Bij Linz, op het station Gaisbach-Wart- berg, zoo schrijft men uit Weenen aan de frankfurter Zeitung, reed een leege trein weg zonder den stoker, die verzuimd had tijdig op de lccomotief te springen. De machinist boog zich uit zijn hokje om te kijken, waar zijn stoker bleef, verloor zijn evenwicht en viel van de locomotief. Onder vollen stoom reed de lege trein door, een vollen passagierstrein achterna. Een wegwerker zag wat er aan de hand was en wist, dat er een verschrikkelijk ongeluk te wachten zou zijn als de trein zon der locomotiefpersoneel doorreed. Zonder zich te bedenken sprong de man, met gevaar voor zijn leven, op den trein, die reeds een flinke vaart had. Hij wist de locomotief te be- reiken en, hoewel hij niet de minste kennis had van het mechanisme, slaagde hij erin den trein tot stilstand te brengen. De inzender van het bericht spreekt de hoop uit,. dat de man de belooning zal krijgen, die hij waarlijk wel verdiend heeft. GESTRAFT PLICHTSVERZUIM. Verleden jaar is te Praag een gebouw inge- stort waarbij 46 personen het leven Verloren en 20 zwaar gewond werden. Thans heeft de reohtbank ir. Mondle en den architect Vlasti- mil-Prazek wegens het veroorzaken van levensgevaar, tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. Bovendien moeten zij naar ver- mogen de geleden schade goed maken. ALLES VOOR HENZELF Het Arnhemsche gerechtshof heeft uit- spraak gedaan in de zaak tegen twee ingeze- tenen van Rhenen, die bij graafwerk te Vee- nendaal een groot aantal gouden munten op- dolven. Zij hebben de munten behouden, zon der aan den eigenaar.van den grond het hem volgens de wet toekomende aandeel in den schat te verantwoorden. De rechtbank ver- oordeelde de verdachten tot geldboeten van resp. 250 en 100. Het Hof heeft hun met vernietiging van dit vonnis geldboeten opge- legd van resp. 200 en 30. Bij de bepaling van de strafmaat over- woog het Hof, dat de eerste verdachte was mede-aannemer en leider van het werk, ter wijl de tweede verdachte aan hem onderge- schikt was. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 11 October '29. F. S., H. Th. V., G B., G T. te Castricum, nachtrust verstoren, ieder 4 boete of 4 da gen hechtenis. A. S., H. H. G. v. B. te Uitgeest, J. S. te St. Pancras, overtreding leerplichtwet, de le 2 x 4 boeten of 2 x 4 dagen hechtenis, de 2e 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 3e 10 boete of 10 dagen hechtenis. H. K. te Amsterdam, overtreding vissche- rijwet 6 boete of 6 dagen hechtenis. K. P. Z., C H. te Schoorl, overtreding bouwverordening, de le 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e 4 boete of 4 dagen hech tenis. D. S. te Alkmaar, overtreding wapenwet 10 boete of 10 dagen hechtenis. J. B., N. C. B. te Bergen, L. V. te Koedijk, overtreding arbeidswet, de le en 2e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e 2 x 4 boe ten of 2 x 4 dagen hechtenis. H. D. M. te Hoorn, A. H L., L. S., L. K., J. H„ A. C. J, G. J. H., D. M., W. M., C. J. H., J A. C., te Alkmaar, overtreding kieswet, ieder 0.50 boete of 1 aag hechtenis. F. D. te Bergen, F. S., H. Th. V. te Castri cum, S. Z. te Egmond aan Zee, D. V., G. J. S., G. G., D S., J. K. te Alkmaar, N. B. te Wormer, D. K., J. W. v. A., zwervers, dron- kenschap, de 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 10, 11 ieder 2 boete of 1 dag hechtenis, de 8e 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 9e 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 12e 3 dagen hechtenis en 3 maanden opzending. C. K. te Heemskerk, C. H. te Bergen, M. A, W. D. te Egmondbinnen, C. D te IJmuiden, J. F. de B. te Beverwijk, P. D., J. C. S. te Velsen, P. Z., H. S., H. G., A. A. DH. V., A. S. te Egmond aan Zee, F. H. te Schoorl, J. T., R. R., M. T., H N. Z. te Uitgeest, W. K., A. v. G., H. R. te Alkmaar, C. d. W. te Koedijk, G. B. te Obdam, J. F., J. T„ J. V., zwervers, overtreding politieverordening, de 1 en 20 ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 2, 7, 8, 24, 25 en 26 ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 3, 15, 16, 17, 18, 22 ieder 1 boete of 1 dag hechtenis, de 4, 6, 9, 10, 11, 12, 13, 19, 23 ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 5 6 boete of 6 dagen hechte nis, de 14 vrijspraak, de 21 e 5 boete of 5 dagen hechtenis. Th. F. te Bergen, J. v. da S. te Egmond aan Zee, H. J. H. te Beverwijk, J. B. Th. F, te Beverwijk, J. B. te Hillegom, J H., P. K., J. K., F. v. W., P. K. te Heiloo, S. v. T. te Limmen, M. T. te Egmondbinnen, J. N. K., H. J B., G. J. H. K. te Castricum, C. L. te Egmond a.d. Hoef, J. H. te Leiden, J. H. te Leeuwarden, K. M. te Andijk, J. B., S. J. H. te Noordscharwoude, A. O. te Spierdijic, G. R., J B. te Heer-Hugowaard, N. K. te St. Maartensbrug, C. W. B., W. L. te Den Hel- der, J. V. te Enkhuizen, W. L. te Koedijk, J. O. B. te Wieringen, K. D., G. H. te Anna Paulowna, D. M te Oterleek, K. W. te Schermerhorn, P. P., J. S., C. A. M., K. K., J. K., H. T. S., S. N. te Alkmaar, overtreding motor- en rijwielwet. de 1, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 16, 18, 19, 22, 26, 27, 29, 30, 35, 37, 39 en 40 ieder 4 boete of 4 dagen hechte nis, de 2e 8 boete of 8 dagen hechtenis de 6, 24, 25, 34, 36, 38 ieder 2 boete of 2 da gen hechtenis, de 11, 14, 15 ieder 3 boete of 1 week tuchtschool, de 17 2 x 4 boeten of 2 x 4 dagen hechtenis, de 20e 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 21, 23, 32, 33 ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 28 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 31e 3 en /5 boeten of 3 en 5 dagen hechtenis. STOOMVAARTLIJNEN. KON. NED. STB. MIJ. Ariadne 11 Oct. v. Passages te Bilbao. Aurora 11 Oct. v. Fiume n. Spatato. Barneveld 11 Oct. v. Hamb. n An!w. Bodegraven (uitr.) 10 Oct. v. Tocopilla Breda (uitr.) 11 Oct. te Curasao. Doros 11 Oct. v. Alicante te Malaga. Hermes 12 Oct. v. A'dam te Rott I los 11 Oct. v. Palermo n. Messina Irene 11 Oct. v. Vigo te Lissabon. Iris 11 Oct. v. Bordeaux n. La Pallice. Juno 12 Oct. v. Hamb te Amst. Neptunus 11 Oct. v Lissabon n. Amst. Orpheus 11 Oct. v. Kopenhagen te Aarhuus. Stella 11 Oct. v. Bourgas te Varna. Triton (thuisr.) 11 Ort. te Havre. Venus 11 Oct v. Gibraltar te Amst. Zeus 11 Oct. v. Genua n. Livofrno. KON HOLL. LLOYD. Orania (uitr.) 12 Oct. v. Las Palmas. Flandrit (uitr.) 11 Oct. v. Cherbourg. Soesterberg (uitr11 Oct. v. Leixoes. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk 11 Oct. v. Norfolk n Rott. Pardo, Newport n. Seattle, 11 Oct. v Cristobal. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Djember (thuisr.) 12 Oct. v. Bat. Insulinde (uitr.) 12 Oct v. Colombo. Kota Baroe 12 Oct. v. Rott. n. Bat. Kota Gede (uitr.) 12 Oct. te Bat. Kota Inta 12 Oct. v. Bat. Menado (uitr.) pass. 12 Oct. te Finisterre. Schouwen (thuisr 12 Oct, te Suez. Soekaboemi 11 Oct. v. Liverpool. Tjerimai (uitr.) 11 Oct. v. Marseille. Vlieland (uitr.) 11 Oct. te Belawan. STV MIJ. NEDERLAND. Borneo (thuisr.) 11 Oct. v. Marseille J. P. Coen 12 Oct v. Amst. te Bat. Riouw (uitr.) 12 Oct. te Bombay. Enggano 12 Oct. v. Bat. te Amst. Kambangan (uitr.) 11 Oct. te Sabang. Prinses Juliana (thuisr.) 11 Oct. v. Genua. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Alkaid 1 20ct. v. Hamb. te Antw. Billiton 12 Oct. v Rott. n. Hamb. Giekerk (thuisr.) 12 Oct. v. Marseille n. Antwerpen. Grijpskerk (uitr.) 11 Oct. v. East London n Port Natal. Heemskerk (uitr.) 11 Oct. te Kaapstad. Nias (uitr) 10 Oct. te Beira. Nijkerk 11 Oct. v. Rott. te Hamb. Randfontein (thuisr.) 11 Oct. v. Beira n Delagoabaai. Rietfontein (uitr.) 11 Oct. v. Suez n. Port Soedan. Sumatra (uitr.) 11 Oct. te Beira STV. MIJ. OCEAAN. Antenor. Japan-/jRott. 11 Oct. teTond. Asphalion, Japan/Londen, 11 Oct. te Sjanghai, Eurybates, Amst./Bat. 11 Oct. v. Padang. Hector, Japan/Rott., 10 Oct te Penang. Melampus, v. Hamb./Bat., via Amst.., 10 Oct te Bremen. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. Bovenkerk (thuisr.) 12 Oct. v. Colombo Kieldrecht (uitr.) 12 Oct. v. Rangoon ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Alcor 9 Oct v. Rott. te B.-Ayres. JAVA PACIFIC LIJN. Ba'oe, Java/Pacifick., 11 Oct. v. Singapore. Siantar 9 Oct v. Seattle n Java. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Ares (uitr.) 11 Oct. te Grand Bassam. Kennemerland (thuisr.) 11 Oct. te Sherbro. Reggestrogm (thuisr.) 11 Oct. te Accra. Maaskerk (uitr.) 11 Oct. v. Las Palmas. Orestes (uitr) 11 Oct. te Winnebah. JAVA—NEW-YORK LIJN. Merauke. Java/New-York. 11 Oct. te Boston. Salabangka, New-York/Java, 11 Oct. te Sabang. Krakatau 12 Oct. v. N.-York n. Java. Djember 12 Oct. v. Bat. u. N.-York. HOLL AND—OOST-AZIE LIJN Alderamin (thuisrv U P. Satd JAVACHlK;/ —JAPAN LIJN Tjileboet 11 Oct Manilla n. Makassar. Tjikini lz Oct. y. iTientsin a. Dairea.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7