fORMAMlNT f Beurs-Overzichten Groote smokkelaffaire entdekt, Raditsirafiscli Weerbericht. Voorkom besmetting Kunst IntSrSf 'e8en; We'"iS rnm&m AGENDA Stadsnieuws Kerk en school S Donderdag 17 October. 7.30 uur, Cinema Amerieain: De straat- vlinder (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Hoogverraad. Toe- gang boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: Moulin Rouge (boven 18 jaar). 2.30 uur, Harmonie, vertooning Maggi- film voor leden Ned. Vereen. van Huisvrou ,wen; 8 uur voor anderen. 8 uug, 't Gulden Vlies, filmavond Ned. Reisvereeniging. 8 uur, Central, evangelisatie-samenkomst, spreker de heer J. Sevensma. 412 uur Bazar Heiloo Vooruit. Vrijdag 18 October. 2.30 uur, Dancing Harmonie, verfooniflg Maggie-film; 8 uur, idem idem. 8 uur, handelsschool, voor de volksuniver- siteit: begin van den cursus Eenvoudige wijsbegeerte, door dr. J. Hemelrijk. Zaterdag 19 October. Harmonie, feestavond ter viering van het eerste lusilrum van de tooneelvereeniging Maandag 21 October. 8 uur, De Unie, psychometrische seance door den lieer J. Ruyter te Alkmaar. 8 uur, Dancing Harmonie, buitengewone alg. ledenverg. Vereen. voor Ziekenhuisver- pleging. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Patsy" doer de Schouwspelers. Dinsdag 22 October. 8 uur, handelsschool, voor de volksuniver- siteit, begin; van den cursus De Vredesge- dachte in den loop der eeuwen, door dr. J. S. Bartstra. Woensdag 23 October. 8 uur, Rostende Jager, Heiloo, uitvoering door ,,'t Oatluikende roosje" van „De scha- duw van het Oosten". Vrijdag 25 October Koemarkt te Schoorl. heid bevonden, was het bij de hooge zee' nog niet mogelijlc de bemanning te redden. Het bij Noorskaer gestrande Grieksche s.s ,,Diamantis" is door de springvloed tot wrak geslagen, zoodat berging niet meer mogelijk schijnt. De 30 man groote bemanning moest de nacht op Woensdag op het volgeloopen schip doorbrengen, daar bij den geweldigen zeegang geen enkele reddingsboot hulp kon brengen. Ten slotte is ook nog een douaneschip bij Brahestad gestrand. BELGIE DEN DE VAN SAMENSTELLING SENAAT. De verdeeling der zetels. /in een bijeenkomst van katholieke senato- /en hebben deze het standpunt ingenomen dat van de twintig zetels van gecoopteerd senatoren thans tien aan de katholieken, ze- ven aan de socialisten, drie aan de liberalen zouden moeten komen. Tot dusver was deze yerdeeling negen katholieken, acht socialis ten en drie liberalen. De verkiezing van den tienden katholieken senator zal edhter afhangen van de houding der Vlaamsche nationalistische senatoren Naar men veffzekert, zullen deze voor den katholieken candidaat stemmen, wanneer hi; «en uitgesproken Vlaamschgezinde is. der de STAKING IN DE BORINAGE. Ontevredenheid over het besluit mijncommissie ten aanzien van S loonen. In de meeste miinen van de Borinage heb ben de ondergrondsche delvers Woensdag het werk neergelegd. De reden dezer staking is de ontevredenheid omtrent het besluit van de ge mengde mijncommissie tot verhooging der loonen van de ondergrondsche transport- arbeiders met slechts 3 pet. Gevreesd wordt, dat de stakingsbeweging zich over het heele Waalsche kolertbekken zal uitbreiden. OOSTENRIJK HET OOSTENRIJKSCHE LEGER. - Verkiezing van vertrouwensmannen. Naar de Christelijke sociale persdienst te Ween en meldt hebben de verkiezingen van vertrouwensmannen in het Oostenrijksche leger gisteren den volgenden uitslag gehad E>e Wehrbund kreeg 13.066 stemmen (255 mandaten), de militaire bond (socialistisch) 3324 (25 mandaten) en de Duitsche soldaten- vakbond 303 stemmen (5 mandaten). RUSLAND. STALIN ERNSTIG ZIEK. Naar uit Riga gemeld wordt zou de seer.- generaal van de Russche kommunistische partij, Stalin, een zenuwschok hebben ge had, tengevolge waarvan hij zwaar ziek in een sanatorium te Gorkis, op 30 mijl afstand van Moskou gelegen, moest worden opgeno- men. Drie vooraanstaande psychiaters heb ben hem twee maanden volledige rust voor- geschreven en hem verboden zich met staats- aangelegenheden te bemoeien. NIEUW WETBOEK VAN STRAFRECHT. De volkscommissaris van justitie heeft een nieuw wetboek van strafrecht uitgewerkt. 't Nieuwe wetboek kent de volgende straffen (de bolsjewistische terminologie spreekt niet van straffen, maar van „maatregelen van so ciale verdediging")verklaring tot vijand van de arbeiders (hetgeen met zich mee- fcrengt de vervallen-verklaring van de bur- gerrechten en de verdrijving uit de Sovjet- Unie); vrijheidsberooving in verschillende vormen (gevangenis, concentratie-kampen, enz.), het berooven van politieke rechten, ontslag uit de bekleede betrekkingen, volle dige of gedeeltelijke confiscatie van de bezit- tingen, boete enz. Voor de misdaden, die het bestaan van het tegenwoordige regime be- dreigen, wordt de doodstraf toegepast (het fusilleeren). De volgende categorien van per- sonen mogen niet terechtgesteld worden: personen, die op het moment toen zij de mis- daad hebben bedreven nog geen 20 of meer dan 70 jaar oud waren, vrouwen, die tij- dens het bedrijven van de misdaad of tijdens het uitspreken van het vonnis zwanger wa ren, zij die aangehouden zijn tien jaar na 't p'.egen van de misdaad. Het ontwerp stelt nieuwe regels voor de verbanning vast. De verbannenen zullen ge- fwongen worden werk te verrichten (dus dwangarbeid)deze straf kan opgelegd worden minstens voor drie en hoogstens voor tien jaar. Verbanning zonder dwang arbeid wordt toegepast als aanvullende straf en wel tot hoogstens vijf jaar. Het nieuwe wetboek van strafrecht zal aan de regeering ter goedkeuring voorgelegd worden. („Krasnaja Gazeta"). HET PROCES TE CHARBIN. De Russische beklaagden schuldig bevonden. Het tel.-agentschap der sowjet-Unie ver- neemt uit Charbin dat de 37 bij den overval op het Russische consulaat te Charbin ge- arresteerde sowjetburgers door de Ghineesche rechtbank schuldig zijn bevonden. Vijf van hen kregen 9 jaar gevangenisstraf, 21 kregen 7 jaar, de anderen straffen van 4 a 5 jaar. De 38ste beklaagde, een Chinees, is vrijgesproken. Een hoofdkwartier met machinegeweren. Eigen draadloos zendstation. Uit New York wordt gemeld, dat politic agenten, versterkt door troepen der staats- pohtie van New-Yersey Woensdagmiddag een razzia ondernamen op een geweldig con cern van alcohol-smokkelaars, die kantoren, opslagplaatsen, depots en een eigen korte- golf-zendstation aan de Atlantische kust be- zit. Het hoofdkwartier der smokkelaars werd omsingeld en zonder tegenstand te ondervin- den, doorzocht. Op het dak vond men een aantal machinegeweren, munitie en een uit- kijktelescoop. Nadat de politiebeambten de aanwezige leden van het syndicaat gearresteerd hadden, werd ook het draadloos station van de smok kelaars in beslag genomen. voor dat dit de smokkelschepen waarschuwingsteekenen kon zenden. 35 man gearresteerd. Tot des avonds negen uur werden in totaal 35 personen gearresteerd. De inbeslag geno men voorraden alcohol, die in de opslag plaatsen werden ontdekt, hebben een waarde van eenige honderdduizenden dollars. Men raamt het totale bezit van het concern op ongeveer 1 millioen dollar. Ongeveer 60 van de alcohol, die te New-York verkocht wordt, werd door dit concern geleverd. HET TWEEDE LUSTRUM VAN „ALBERDINGK THIJM". Men schrijft ons, dat het jubileumstuk van „Alberdingk Thijm" „De Nar" van Kees Mekel, een bijzonder tooneelwerk is voor een herdenkingsavond. „Alberdingk Thijm" was zoo gelukkig be slag te mogen leggen op den kostbaren tijd van den heer Cor Hermus, die genegen was de regie op zich te nemen, en die bij gelegen- neid van de Calderon-uitvoering hier ter ste- de wel heeft doen zien, tot welk een succes een artistieke leiding het spel, zelfs van dil- letanten, vermag op te voeren. Toen gold het een stuk, met welks inhoud en uitbeelding de speelsters en spelers zich gemakkelijk vertrouwd konden maken. Thans echter, in „De Nar", komt een reeks karak- ters naar voren; het geheele stuk is van bij- zonderen aard. Daarom twijfelt het uitvoe- rend comit6 niet of vele tooneelliefhebbers in Alkmaar en daarbuiten zullen hun belang- stelling toonen. GOED NIEUWS VOOR KUNSTE- NAARS! Het gemeentebestuur van Amsterdam, dat door het heffen van de hooge tooneelbelas- ting, evenals tal van gemeenten, op de in ons land noodlijdende kunst parisiteert, schijnt den laatsten tijd te begrijpen, dat't de plicht van een stadsbestuur is aan het werk van levende kunstenaars meer aandacht teschen- ken. Aan verschillende beeldhouwers is op- dracht gegeven hun kunst toe te passen bij de uitvoering van openbare werken. De vorige week werd ter gelegenheid van den 70sten verjaardag van Marie de Roode- Heijermans een naaktstudie van deze kunste- nares voor het Stedelijk Museum aange- kocht en heden wordt bericht, dat van den grooten modernen kunstenaar Jan Sluiters't bekende mooie schilderij „Dame in badka- mer" is aangekocht. Wij zouden willen zeggen: Stadsbestuur ga zoo voort, want er valt op dit gebied nog veel in te halen. EEN BELANGRIJKE BRUIKLEEN VAN SCHILDERIJEN TEN BEHOEVE VAN HET CENTRAAL NEUTRAAL ZiEKENHUIS. Na de opening van het nieuwe Centrale Neutrale Ziekenhuis publiceerdcn wij een verlanglijstje van de directrice voor de aan- kleeding van het gebouw. Hieronder behoorden ook schilderijen. Het gevolg hiervan is geweest, dat de be kende kunstverzamelaar de heer P. Boen- dermaker Cz. te Bergen, die reeds een groot deel van zijn kunstverzameling in Amster dam en elders voor musea en openbare ge- bouwen afstond, op uitnoodiging van B. en W. zich bereid verklaarde ten behoeve van het Centraal Ziekenhuis eveneens een deel van zijn verzameling in bruikleen af te staan. Nadat de heer Boendermaker, in overleg met den burgemeester, de directrice, den ge- meentesecretaris en den heer Dresch de hang- ruimte in het gebouw had opgenomen, heeft hij een 200-tal schilderijen beschikbaar ge- steld. Ze bestaan uit werken van de navolgende kunstenaars: G. W. v. Blaaderen, C. Boen dermaker, Else Berg, A. J. G. Colnot, B Essers, D. H. W. Filarski, Leo Gestel Raoul Henkes, Frans Huismans, Toon Kel- der, H. Kuiten, A. Lubbers, C. J, Maks, Ot to van Rees, W. Schumacher, S. L. Schwarz, Jelle Troelstra, Charly Toorop, J. Verhorst, Mathieu Wiegman, Piet Wiegman, Piet van Wijngaard en Christien v. Zeegen. Heden is men met het hargen van de schil derijen, die een plaatsje vonden in de gan gen, de hal's, de traplokalen, de bestuurska- mer, de eetzaal en de rustkamer van de zus ters en in een 20 le, 2e en 3e klasziekenka mers en zalen gereed gekomen. De voornaamheid van het ziekenhuis is hierdoor dermate verhoogd, dat zooals de directrice ons heden verzekerde, de directeur van het academisch ziekenhuis te Leiden, die gister het ziekenhuis bezocht, verzekerde ja loersch op het Alkmaarsch ziekenhuis te zijn Terecht verzekerde de directrice ons, dat de schilderijen voor de herstellende zieken, die in de gangen weer leeren wandelen, een zeer te waardeeren afleiding zijn. Wij namen heden een en ander in oogen- schouw en konden mede Constateeren, dat het interieur van het ziekenhuis door het han- gen van deze kunstwerken veel gezelliger is geworden, helgeen er zeker toe zal bij dragen, dat de zieken er zich nog meer thuis zullen gevoelen hetgeen tevens een belang- rijk factor is voor hun genezing. Wij zijn er trotsch op, dat het nieuwe zieken huis, door de vorstelijke daad van den heer Boendermaker, het eerste dergelijke gebouw in den lande is, waar de kunst op practische wijze wordt toegepast. Musea zijn mooie centra van kunst, doch wij achten het tevens van groot belang, dat onze kunst, evenals dit in den bloeitijd van de schilderkunst het geval was, de plaats die haar toekomst ook in onze moderne open- bare gebouwen gaat innemen. De heer Boendermaker, die door zijn daad de waarde van het Ziekenhuis heeft ver hoogd, verdient dan ook ongetwijfeld den dank van Alkmaar's bevolking en die van de omgeving. worden gaarne op aanvraag gratis toegezonden. EEN ADRES. Aan den raad der gemeente Alkmaar is het volgende adres gezonden: De plaatselijke commissie tot naleving van de collectieve overeenkomst en regularisatie in het schildersbedrijf te Alkmaar, neemt bij deze de vrijheid uw aandacht te vestigen op het a.s. winterseizoen met haar in het schil dersbedrijf steeds terugkomende werkloos- heid. De beste bestrijding der werkloosheid is en blijft onder alle omstandigheden beschik- baarstelling van productief werk. Het gemeentebestuur van Alkmaar heeft in voorgaande jaren met de daad bewezen, dat't op deze wijze met ons wil medewerken en wij mochten op de lijst der uit te voeren werken in werkverschaffing ook werkver- ruiming voor het schildersbedrijf ontdekken. In het voorgaande jaar echter niets. Wel werden de banken in den Muziektuin en Plantsoenen in werkverschaffing geschilderd wat toch eigenlijk productief werk is. Wij vertrouwen, dat buitengewone om standigheden hiervan de oorzaak waren en nog denzelfden wil om met ons mede te werken, aanwezig is en verzoeken uwen raad daarom beleefd het daarheen te willen leiden, dat een onderzoek wordt ingesteld welke schilderwerken aan gemeente-gebou- wen enz., zonder al te groote bezwaren, in de a.s. wintermaanden in uitvoering kunnen worden gegeven. In vertrouwen, dat uwen Raad ons ook flu weer behulpzaam wil zijn voor de regulari satie in ons bedrijf, verblijven wij met ach- ting, Voor de Plaatselijke Regularisatie-Comraissie w.g. J. MOLENAAR. voorz. J. S. HABIECHT, seer. pluimvee Verschillende klachten werden ont- vanger. en nauwkeurig onderzocht. Door een derdierenartsen werd hulpingeroepen voor een paard met een rottenden hoef te Heerhugo- waard. Door ingrijpen werd het ernstig lij- dende dier den volgenden dag op het abat toir afgemaakt. Een klacht over een kreupel paard te Ber gen werd in handen gegeven van de politie aldaar. Een klacht werd ontvangen over het te hard laten draven van een paard, die een voile vracht trok van Bergen naar Alkmaar. De betrokken persoon werd hierover onderhou- den. Voor een kat, die al eenige dagen op een zeer hoog _en bouwvallig dak gezeten had, werd hulp ingeroepen. Door den heer de Boer, rij- wielhandelaar, Geest, alhier, werd dit dier uit zijn benarde positie verlost en daarna werd het dier door de zorg van de vereeniging ge- plaatst. Een zwervende hond, die door pension- gasten te Bergen aan Zee was achtergelaten, werd geplaatst. Zes en twintig katten werden geplaatst. Acht zwervende katten en een trekhon-.! moesten afgemaakt worden. De irspecteur maakt er op attent, dat onder geen enkele voorwaarde door hem in het ver- volg dieren in bewaring genomen zullen wor den. Vele malen kwam het voor, dat de men- schen hun jonge poesen brachten en wanneer die niet aangenomen werden, gebeurde het wel, dat de dieren eenvoudig voor de deur van zijne woning neergezet werden. Deze toestand wordt onhoudbaar. BENOEMING. Officieel wordt bevestigd het bericht, voor- komende in dit nummer op pag. drie van het tweede blad, betreffende ae voorgenomen be- noeming van den oud-stadgenoot ir. J. A. Ringers tot directeur-generaal van den rijks- waterstaatdienst. Naar men weet is de heer Ringers directeur-hoofduitvoerder van de maaischappij tot uitvoering van de Zuider- zeewerken en hoofdingenieur van den rijks- waterstaat met verlof. Hedenavond gen en andere op. LICHT OP! voor rijwielen en motonijtui- voertuigen te 5.31 uur licht DE MOLLEBOONEN. Men schrijft ons: Gusteroavend hebben „De Molleboonen" heur eerste vergoaderen had in dit winter. D'r wazzen nait veul leden opkomen, zeker omdat op de agendoa gain tooneel of veur- drachten ston. As bewies, dat er in 't of- loopen zummer wel waarkt was, vertelde de veurzitter dat verschillende doames-leden zok 'n echt Gronneger costuum aanschaft barren, en dou hai dat zee, kwammen ze d'r mat van tooneel ofstappen. D'r was groode instemmen in de zoal. De veurzitter brocht veuraal daank aan de doames Postmoa (Bergen) en Stipkes, dei d'r bezunder veul waark veur doan hebben. De begrooten (veur't eerst hebben we dei nou) wuir vaststeld mit een tekort van goud zestig gulden. In't regelment wuiren mit algemaine stem- men 'n stok of veraanderens aanbrocht 't Veurnoamste was over 't oftreden van bestuur en 't introduceeren van belangstel lenden. Dezulfde luu maggen nait voaker as ain moal in 'n winter mitnomen worden; ze mouten, as ze voaker komen willen, donateur worden veur 'n rieksdoalder in 't ioar (man en vrau mit heur baiden drei gulden). 't Program veur't aankomende winter wuir vaststeld. D'r zellen nog vief vergoaderens komen: twei mit de tooneel-ofdailen ,,'t Gebelskop", aine mit de Fraize Verainen aine mit't cabaret „De roege roepe" uut Rotterdam en din nog 'n verlotten. In begunsel wuir 'n plan goudkeurd, dat as't deurgait, de leden 't gei'llustreerde Moandblad Gronnen kriegen kennen v-eur 'n gulden. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 17 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl Met Instituut te De Bildt chen gS<6 barometerstand 768.0 te Mun hafenagSte barometerstand 747-3 te Thors October111*'^' gddi§f t0t den avond van 18 Meest matige Zuid-West. tot West, of N zwaar bewolkt tot betrokken*' mettijdelijke opklaring; waarschijnlijk aan- DIER ENBESCHE RMING. Het rapport over het 3e kwartaal van den inspecteur van den inspecteur van de afdee- ling Alkmaar en Omstreken van de Neder- landsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren luidt als volgt: Op de markten, laad- en losplaatsen en wegen werd geregeld toezicht gehouden en controle uitgeoefend op trekhonden, vee en EEN GEZELLIG STUK. Maandag wordt in Het Gulden Vlies door de Vereenigde Schouwspelers onder leiding van Pierre Mols een alleraardigst blijspel gegeven, dat zeer zeker een flinke belang- stelling verdient. Opgevoerd zal worden het groote lach- succes „Patsy", genoegelijk spel van den hui- selijken haard in drie bedrijven door Barry Conners. Medespelenden zijn de dames: Enny de eeuwe, Minny van Ollefen, Mies Versteeg of Vlies Vink van Norden, en de heeren Pierre Mols, John Timrott, Ferd. Erfman Jr., Gerard Robbers e. a. Over de voorstellingen in Amsterdam schrijft „De T-elegraaf": Enny de Leeuwe is een der weinige ac- trices van ons Tooneel, die een backfish kun nen spelen niet de vervelende backfish van de „Fliegende Blatter", maar een backfish met een fijn sentiment, een goed stel hersens en een hoeveelheid veulenachtigheid, die den leeftijd zoo aardig staat Van deze „Vereenigde Schouwspelers" zijn het Enny de Leeuwe en Pierre Mols, die dit stuk dragen, en dat, wat bedoeld is als een genoeglijk spel, tot een fijne comedie maken Algemeen Handelsblad van 2 Mei 1929: De vertolking kan in alle opzichten worden geprezen. De bijval kwam dan ook van harfe en de Vereenigde Schouwspelers maken met hun Malle Patsy stellig een goede kans. De „Maasbode" van 2 Mei 1929: Een vriendelijk stuk, met enkele gevoelige en fijne tooneeltjes dat vooral door de hoofd- personen voortreffelijk wordt vertolkt doch ook bij een koudegolf maakt Enny de Leeuwe als Patsy't U nog warm om het hart. VERTROKKEN PERSONEN. C. Ooms, N.H., z. b., van Omval 46 naar Z. en N. Schermer. D. Ooms, N.H., van Omval 46 naar Heiloo. S. C. Meijer, H.L., leerares huishoudschool, van Lange- straat 26 naar Amsterdam. H. Land- waart, N.H., 1.1. verpleegster, van Wilhelmi nalaan 11 naar Nederhorst den Berg. M C. Koper, R.K., d.b., van Verdr. Oord 102 naar Heemskerk. G. van Diepen, R.K., weduwe van K. Komen, van Roemer Vis- scherstraat 11 naar Ursem. E. F. Karl i, io R K 'Jjerwerker, van Oudorperdijk fj19 laar Oudorp. - A. A. Neeltje Thorn- advocaat en procureur, van Ritse- voort 27 naar Bodegraven. M. C. 1. Gii- sen, winkelbediende, van Snaarmanslaan 23. naar Amsterdam. R. G. Kedde, N H hulp in de huishouding, van Wilhelminalaan 22 naar Nijmegen. - P. H. Koenen, R. K -lerMC! H di Sp-' va? Snaarmans- -aan 61 naar Haarlem. M. Relk, N H bankwerker, van Schoolstraat 5 naar Den nwfr' Velthuijs, R.K., kantoorbe- arende, van Achterweg 11, naar Wormer- Pn MeiJe,r' Gere{ - 2 b- van Nas- saulaan 40 naar Amsterdam. M. J Kui- per N.H., z. b., van Lindenlaan 95 I naar s Gravenhage - T. C. Terluin, Ger, on cer wijzer, van Stationsweg 20 naar Am- J""1', Davidson, gene, slagerksnecht, van Laat 2 naar Zaandam. w; ,.INpEKOMEN PERSONEN. W. Koning Kars, N.H., d.b, Oudegracht 184, van Warder. M. Niks, N.H, db Langestraat 32 van Naaldwijk. - E. Knuck, K-K, d.b, Lmmastraat 85 van Gaasterland - M. van der Vegt, L. d. H, Verdr. Oord 96 boven van Leeuwarden. A. Roepen, R.K, huishoudster, Westerweg 11, van An- A. Vroegop, N.H, huishoudster, Kenn.straatweg 139, van Broek op Langen- dijk. A. van der Vegt, geen, Verdr. Oord 96 van LeeuwarderBdeel. - R. D. Kimkes, N H, 1.1. machinist N. Sp, Snaarsmanslaan 61 van Groningen. P. Schenk, N.H, rijtuigpoetser N. S, en echtgenoote en zoon, Eikeknbergstraat 25, van Enkhuizen. G. Kok, N H, weduwe van J. Piers, z.b. Veer- straat 1, van Heiloo. J. Moraai, fabrieks- arbeider, en echtgenoote en zoon, Runstraal 4, van Oudorp. A. J. van der Wal, N.H weduwe van J. H. Wernke, N.H, huishoud ster, Stationsweg 7, van Heemskerk. E„ Lessenich, R.Kdienstbode, Kennemerpark 25, van Duitschland. A. Hildering, wedu- we van M. Bobbeldijk, N.H, z.b, en zoon, Compagniestraat 16, van Oudorp. E. A. Einwachter, N.H., kleermaker, Tuinstraat 15, van Medemblik. A. van Baar, R.K, marinier le klasse, met echtgenoote, geen, en zoon, geen, Omval 16, van Vlissingen. C. Vijlbrief, N.H, 1.1. verpleegster, Wilhelmi nalaan 11, van Amsterdam.J. Vos, G. K, radio-monteur, Doelenstraat 25, van Zie- rikzee. H. Wijngaard, geen, los werkman, Noorderkade, Woonwagenpark, van Utrecht. G. Versteeg, R.K, echtgenoote van C. de Boer, Overdiestraat 12, van Andijk. G. M. van der Meer, R.K, hulp in de huish, Emmastraat 49a, van Schermerhorn. J. H. Buutveld, R.K, echtg. van Th. W. Wit- tertreiner, Laat 176, van Hoorn. J. P. Bisschop, N.H, kleermaker, Groenelaantje 19, van Texel. T. Sneekes, R.K, dienstbo de, Westerweg 94, van Bergen (N.-H.). P. G. Stikker, N.H, schoenmaker, met echt genoote en zoon, Nieuwpoortslaan 104, van Castricum. N. de Flart, N.H, meubelma- ker, met echtgenoote en 3 kinderen, Achter- straat 29a, van Amsterdam. C. Maters, N.H, en broeder Gerard, Verdronkenoord 81, van Beverwijk. A. Pels, N.H, zonder beroep, Eikeknbergstraat 19, van Barsinger-' horn. G. L. Boos, R.K, dienstbode, Ken nemersingel 28, van Purmerend. A. J. Koers, N.H, koopman, Keizersfraat 22, van Haarlem. R. Costerhof, N.H, echtgenoote van A. J. Koers, Keizerstraat 22, van Haar lem. M. Klocker, N.H, wed. van G. Kor- ver, Veerstraat 1, van Akersloot. BURGERLIJKE STAND. Jan Engel en Anna Lakeman. Cornelis Hartogh en Grietje Noe. OVERLEDEN: Johannes Wilhelmus Geuke 68 jaar. Bij het kerkbestuur der Ned. Herv. Gem. te Beverwijk bestaan ernstige plannen om eerlang over te gaan tot het aanleggen eener telefoon voor harthoorenden in haar kerkgebouw. Wegens gebrek aan leerlingen is de bij- zondere bewaarschool te Valthe (Odoorn, Dr.) opgeheven. Naar het „Hgz." verneemt is binnei afzienbaren tijd de benoeming te verwachten van een commissie, die tot taak zal hebben een nieuwen tekst te ontwerpen voor den ca- techismus voor de Nederlandsche R.-K. bis dommen. RECHTZINNIGE LUTHERSCHE PREDKANTEN EN DE OORLOG. Dinsdag hield de vereeniging van recht- zinnige Luthersche predikanten op feestelij- ke wijze haar lOOste vergadering te Amster dam. Ds. B. Gramberg hield een causerie over het vredesvraagstuk. Na breedvoerige besprekingen werden op zijn voorstel de volgende steflingen door de vergadering aangenomen. 1. De Christen dient te strijden tegen de zonden in eigen hart, maar niet minder te gen de sociale zondige gebruiken, waarvan een der verderfelijksten de oorlog is. 2. De Christen dient te haken naar vrede met God, maar weet, dat vrede met God en oorlog met den naaste onvereenigbaar zijn. 3. Wereldvrede dient het ideaal voor ieae- ren Christen te zijn. Al zal de zonde nooit overwonnen worden, niets wijst erop dat de ze tijdelijke vorm der zonde de oorlog, niet op den duur met zegen kan worden bestre- den. Formamint vernietigt de ziekte- kiemen, die uit de lucht worden ingeademd. Het ontsmet mond en keel en beschermt U zoo- doende tegen keelpijn enandere infectieziekten (griep, influenza, enz.). Neem steeds Formamint, wan- neer direct besmettingsgevaar dreigt (in trams, autobussen.kan- toor, enz.). De keelontsmettende tsbletten. Ill alle Apoth. en' Drag. fl. I,, p. flacon. -f ALKMAAR Telef. 120.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2