1 Zeetijdingen AMSTERDAMSCHE H E'UBS BimneBiiand De moord te Rotterdam. Telegrammen Tijdschriften Sport ingezondlen siuHken van 17 October 1929 Opgave viin \oftrrt!iollanrt«eh fjandftniiwereAief. HWJ CONTROLEEREN VAN BOEKEN. Na de lunch werd een gezellige boottocht jemaakt door den Arasterdamschen haven, s Avonds vereenigde een diner in huize Lef- felaar de feestvierenden predikanten. Daar- bij sprak de voorzitter 'n feestwoord en haal- de het oudste lid, ds. Groote herinneringen op. Ds. Bleeker bracht verslag uit van de voornaamste gebeurtenissen tijdens het be- staan der vereeniging. vanger, Bakkum; vleugel A. Braketlhoff te Bakkum; vleugel J. B. Bonarius te Velsen; vlag J. Groot, Limmen. 3e vogel: romp en kop N. Peijs, Bakkum. twee vleugels, staart en vlag A, van Oosten te Kaarlemmermeer. 4e vogel: romp Verlaat; kop A. van Oos- ten te Haarlemmermeer; staart S. Stuifber- gen te Castricum; twee vleugels Verlaat; vlag J. van Leeuwen, Haarlemmermeer. De zaak gereconstrueerd. De Rottfirdamsche politie heeft gisteravond een reconstrudie van de ontvoering van de 10-jarige Marietje v. O. in elkaar gezet. Men is met de getuigen gegaan naar de straat waar de ontvoering Ineft plaats gehad. Een rechercheur vervulde de rol van ontvoerder. De getuigen, voor het overgroote deel uit kinderen bestaande, zijn daarbij op dezelfde plaats gezet als zij op den bewusten avoni innamen. Het tijdstip waarop men dit deed was ook hetzelfde als waarop het olachtoffer is ont- roerd. Dit alles had ten doel na te gaan of onder deze omstandigheden van tijd, plaats en belichting, de waarde van de getuigen- verklaringen dezelfde is als die welke is te distilleeren uit de dossiers. Het is gebleken dat de verschillende getuigen naar alle waar- schijnlijkheid volkomen betrouwbaar zijn en aan hun mededeelingen de voile waarde kan worden toegekend. Men achtte deze recon- structie voor het verdere onderzoek van bui- tengewoon belang, vooral ook omdat getui- genverklaringen door kinderen altijd nood- zaken tot groote voorzichtigheid. Eoto's van den polder door de KL. M. genomen. De K. L. M. heeft hedenmorgen van den polder Blijdorp twee luchtfoto's gemaakt, omdat de situatie aldaar van dien aard is, dat men uiterst moeilijk schetsteekeningen zou kunnen maken. De eene foto is van dichtbij boven de plaats van het misdrijf genomen, de andere geeft een beeld van den polder als geheel en de toegangswegen erom heen. De politie heeft twee getuigen verhoord, die beiden omstreeks half acht gegil, komert de uit de richting van de plaats van het mis drijf hebben gehoord. Het zijn een verpleeg- ster, die in den polder honden uitliet en een palingvisscher, die in het verbindingskanaal zat te visschen. KORTE BERICHTEN. De bloembollenveiling Beverwijk boekte gister in dit seizoen een geldelijken omze* van 2 millioen. Gisteravond is in de Tweede Katen- drechtsche haven te Rotterdam de kolenwer- ker A. M. R., toen hij zich van het stoomschip Naval op de S. H. V. 77 wilde begeven, over- boord geslagen en verdronken. De arbeider A. van O. heeft Dinsdag- avond op het terrein van de Co5p. Suikerfa- briek te Roosendaal beide beenen verwond. Hij is gisteren in het ziekenhuis overleden. De Rijksmiddelen brachten in September 3.859.381 en over de eerste drie kwartalen van dit jaar 8.850.305 meer op dan in de zelfde tijdvakekn van 1928. Provinoiaal nieuws HOORN. B. en W. stellen den Raad voor het bedrag der ontvangsten en uitgaven voor de reke- ning over 1928 voorloopig vast te stellen als volgt: De ontvangsten van den gewonen dienst op 934.576.54; de uitgaven van den gewonen dienst op 905.513.88, alzoo het batig slot yan den gewonen dienst op 29.062.66. De ontvangsten van den kapitaaldienst op 1.522.139.12; de uitg. op 1.498.337.84, alzoo het batig slot van den kapitaaldienst op 1 23.801.28. B. en W. stelden voorts voor de gemeentelij- ke vergoeding, bedoeld in het eerste lid van art. 101 der Lageronderwijs 1920 over het jaar 1926 te bepalen als volgt: De R.K. Par. Jongensschool op 4.551.43; de R.K. Par. Meisjesschool op f 4.382.07; de school voor Christ. L. O. op 1.069,92; de R.K. school voor U.L.O. op 1.115.73; de Montessorieschool voor L.O. op f 173 91. BAKKUM. De vogelschietwedstrijd te Bakkum werd Maandag bij prachtig weer en met veel ani- mo gehouden. Door 36 schutters werd in twee ploegen geschoten. De uitslag was als volgt: le ploeg, le vogel: romp Willemse te Zuid Schalkwijk; kop P. Beentjes, Bakkum; staart J. Schrier, Warmond; vleugel S. Brakenhof, Castricumvleugel J. Schrier, Warmond; vlag W. van den Berg, Castricum. 2e vogelromp W. de Bas, Haarlemmer- meer; kop J. Stuifbergen, Limmen; staart w. de Bas, Haarlemmettneer; vleugel S. Brakenhoff, Castricum; vleugel G. Mooij, Limmen; vlag H. van den Berg, Noordwij- kerhout. 1 3e vogel: romp Willemse, Zuid-Schalkwijk; kop, idem; staart G. Mooij, Limmen; vleu gel P. Koelewijn Sr., Bakkum; vleugel W. kan den Berg, Castricum; vlag C. Weijers. 4e vogel: romp W. van den Berg, Castri- Lumkop P- Bleijendaal, Castricum; staart P. Koelewijn Sr., Bakkum; vleugel H. van Jen Berg, Noordwijkerhout; vleugel P -Meijendaal, Castricum; vlag W. van den 3erg, Castricum. 5e vogel: romp H. van den Berg, Noord wijkerhout; kop W. van den Berg, Castri- ;um; staart Verlaat; vleugel P. Beentjes 3akkum; vleugel en vlag Verlaat. 6e vogel: romp P. Beentjes, Bakkum; kop <1. van den Berg te Noordwijkerhout; staart van Duin, Bakkum; vleugel A. Wijnhout, Iaarlemmermeer; vleugel P. Koelewijn Sr. e Bakkum; vlag P. Koelewijn Jr. te Bak- :um. 2e groep, le vogel: romp J. van Leeuwen, iaarlemmermeer; kop A. Rommel, Castri cum; staart P. Schotvanger, Bakkum; vleu- ;el N. Peijs te Bakkum, vleugel C. Braken- xoff, Castricum; vlag A. Rommel, Castri cum. 1 2e vogel: romp A. Rommel, Castricum; >°P J. B. Bonarius, Velsen; staart P. Schot- HEER-HUGOWAARD. Raads vergadering De raad dezer gemeente was heden (Woens dagmiddag) in voltallige zitting bijeen. Voorz.-secr., burgemeester van Slooten, zagen we voor het eerst getooid met den ambtsketen, welke hem was aangeboden met het oog op het derde Eeuwfeest van den polder Ingekomen was van Ged. Staten de goed- keuring op de verordening, bevattende het verbod van het verbouwen van een viertal bij name genoemde aardappelsoorten, welke wratziekte zouden kunnen bevorderen. De secretarissen der land- en tuinbouwvereeni- gingen zijn hiermee in kennis gesteld, met de mededeeling, dat meerdere exemplaren dezer circulaire aangevraagd kunnen worden. Omtrent een tweetal leeningen, waartoe in vorige zitting door den Raad v/as besloten, bleek het onderzoek van Ged. Staten nog gaande, zoodat hierop nog niet'de vereischte goedkeuring was verkregen. De gymnastiekver. (,T.A.V.E N.U." zond een verzoek in om een jaarlijksche subsidie, aangezien ze zonder deze moeilijk zou kun nen blijven voortbestaan. Door den voorzitter werd toegelicht, dat ook het vorige jaar 50 was verleend. Inge- volge een desbetreffende vraag decide de voorzitter mee, dat telkens voor een jaar tot nog toe deze subsidie was verleend, wat den heer Kostelijk aan'eiding gaf tot het voorstel, deze jaarlijksche subsidie toe te zeggen tot weder opzegging toe, er behoeft dan niet elk jaar te worden geadresseerd en de Raad kan ten alien tijde de subsidie toch intrekken. Algemeen ging men met dit voorstel accoord. Van de R.K. militaire vereeniging kwam een dankbetuiging in voor de ontvangen bij- drage. Voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen was een aanvraag om subsidie door de vereeniging ter bestrijding van het gebruik van alcoholische dranken; evenals het vorige jaar werd 25 gevraagd. Het verzoek werd toegestaan. Door eenige bewo- ners van een landpad in het noordelijk deel der gemeente was een verzoek ingediend voor aansluiting aan het electrisch net. Door den voorz. werd een opgave verstrekt der aanleg- en exploitatiekosten en van de op brengst. Hieruit bleek, dat deze aansluiting vrijwel rendabel zou kunnen zijn, doch door den heer Van Langen werd opgemerkt, dat hierbij de palenkwestie weer naar voren kwam, waarop de voorz. antwoordde, dat de gebruikelijke palen het 10 tot 15 jaar uit- houden. De heer Tromp merkte op, dat toch slechts 2 palen voor rekening van het bedrijf komen en de meerdere voor rekening van den aan- vrager. Op voorstel van den heer Kostelijk werd aangenomen, dit verzoek te verwijzen naar de Comm. van Bijstand om advies. Van het bestuur der gasfabriek aan den Langendijk was rapport ingekomen betref- fende het onderzoek naar de mogelijkheid van gaslevering door die fabriek voor een deel dezer gemeente. Uit dit rapport bleek wel de mogelijkheid tot levering te bestaan, maar daar de gasprijs wel 24 a 25 cts. per M3. zou moeten zijn, achtte men aansluiting met kans Op succes vrijwel uitgesloten. Door den voorz. werd nog het een en ander mee- gedeeld omtrent de gegevens, welke aan den gasdirecteur waren verstrekt. Gebleken was, dat het desbetreffende deel der gemeente wel tamelijk dicht bebouwd is, doch geen talrijke bevolking heeft; deze kon ter nauwernood 3 per gezin halen. Spr. oordeelde ook, dat bij zulken hoogen gasprijs geen sprake zou zijn van voldoende aansluiting. (Wordt vervolgd TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 17 October. De heer Wijnkoop vraagt verlof den minister van binnenlandsche zaken te mogen inter- peleeren over de botsing tusschen politie en stakers te Maastricht. Hierover wordt morgen beslist. Voortgezet wordt de behandeling an de ambtenarenwet. De heer J. ter Laan verdedigt zijn amendement om de arbeidscontracten on der de ambtenaren op te nemen en acht de door den minister voorgestelde slotbe- paling niet bevredigend. De heer Van Wijnbergen meent dat de arbeidscontracters niet onder de ambtena ren hooren en aanvaardt de nota van wij- ziging. De heer Boon sluit zich hierbij aan. Minister Donner kan niet verder dan een uniforme regeling voor de arbeids contracters aanvaarden en hen niet onder de ambtenaren opnemen. De heer ter Laan trekt zijn amende ment, na verklaring van den minister dat alle punten die van de arbeidscontracters redelijkerwijze geregeld moeten worden, in een algemeenen maatregel van bestuur zul- len worden opgenomen. Art. 1 wordt aangenomen. De heer Ter Laan verdedigt een amendement op art. 2 om de marechaus- see onder de wet te brengen, wat het for- meele recht betreft. De heer March ant ziet tegen opna- me der militairen geen bezwaar. De heer T i 1 a n u s bepleit een afzon- derlijke regeling voor de militairen BOTSING TUSSCHEN TRAMWAGENS. AMSTERDAM, 17 Oct. Op de Maurits- kade voor het koloniaal Instituut is een motorwagen van lijn 14 met bijwagen op een stilstaanden motorwagen met bijwagen van lijn 3 geloopen. Het achterbalcon van den bijwagen van lijn 3 en het voorbalcon van den bijwagen van lijn 14 werden verbrijzeld. Een passagier, die op het achterbalcon in den motorwagen van lijn 14 stond, werd tegen het tuschenschot geworpen en waar- door hij aah hoofd, schouder en linkefheup pijnlijk werd getroffen. Een 65-jarige pas sagier van lijn 3 klaagde van inwefldig" pijnen. Hij zal zich onder doktcrsbehande ling moeten stellem Een ernstig auto-ongeluk. De heerVerkade uitZaandam gewond AMSTERDAM, 17 Oct. Hedenmiddag omstreesk 1 uur heeft op den weg tusschen het pontveer aan de Hembrgu en Zaartdam een ernstig auto-cngeval plaats gehad. Een auto van den heer A. H. Verkade, directeur van de Verkadefabrieken te Zaan- dam, reed in de richting van deze plaats. Doordat de auto moest uitwijken kwam het voertuig in een slecht gedeelte van den weg terecht en sloeg over den kop. De heer Verkade werd vrij ernstig ge- wond en bleef bewusteloos liggen. Hij werd per ziekenauto naar Zaandam vervoerd, waar hij in het ziekenhuis werd opgenomen. De heer G., die eveneens in de auto zat en de chauffeur, kregen slechts lichte kwet- suren. Het eerste postvliegtuig op de thuisreis. Een tusschenlanding bij Arnhem. AMSTERDAM, 7 Oct. Het eerste post vliegtuig, dat heden te Amsterdam terug- keert, heeft hedenmiddag nabij Arnhem een tusschenlanding gemaakt wegens ge- brek aan benzine. Nadat benzine zal zijn ingenomen, zal het vliegtuig, de P.H.-A.E.Z.,zijn vluchf naar Amsterdam vcortzetten. Nader meldt men: De P. H.A. E. Z- is hedenmiddag te ongeveer 3 uur bij Arnhem geland. De lan ding geschiedde vlot. Doordat het vliegtuig boven Neurenberg met hevige tegenwind te kampen had, was, toen het vliegtuig de Nederlandsche grens gepasseerd was de benzinevoorraad uitge- put en moest een tusschenlanding worden gemaakt. Te Arnhem wordt thans benzine bijge- laden en verwacht wordt, dat het vliegtuig hedenmiddag tegen 5 uur op Schiphol zal affiveeren. HET V1ERDE POSTVLIEGTUIG NAAR INDIE VERTROKKEN. AMSTERDAM, 17 Oct. Als vierde post vliegtuig naar Indie is hedenmorgen de P.H.-A.G.B. van Schiphol naar Batavia vertrokken. Het vliegtuig startte te 6 25 uur en heeft 262 K G post aan boord. Het vliegtuig wordt bemand door de vliegers Aler en dr. Jongbloed en den mecanicien Bruymesteyn. De belangstelling voor het vertrek van het vliegtuig was hedenmorgen minder dan bij vorige gelegenheden. Ook thans was de heer Plesman, directeur van de K. L M., aanwezig en in een korte toe- spraak wenschte hij de bemanning een goede reis en een behouden aankomst in Nederl. Indie. Een bijzonderheid van deze vlucht is, dat een der vliegers een medicus is. Dr. Jong bloed van den Militairen Vliegdienst van Soesterberg is vlieger-medicus. De heer Plesman heeft gemeend dat het noodig is niet alleen het materiaal voor den dienst op Indie zoo goed mogelijk te doen zijn, doch dat het ook noodzakelijk is dat onder- zocht wordt welke eischen aan den phy-, sieken toestand van de vliegers voor den dienst op Indie moeten worden gesteld. Het is om deze reden, dat dr. jongbloed als vlieger met de P.H.-A.G B. de vlucht naar Indie medemaakt. De ziekte van den mecanicien Walewyn gedurende de vlucht van het derde vliegtuig bewijst wel, dat een dergelijk onderzoek noodig is. Het stond echter reeds voordat de heer Wale wyn ziek werd vast, dat dr. Jongbloed deze vlucht als vlieger zou medemaken. Te Boedapest aangekomen. Aneta V.D. meldt, dat het 4de post vliegtuig naar Indie, de P.H.—A.G.B., dat hedenmorgen van Schiphol is vertrokken, hedenmiddag te 12.40 uur (Amsterd. tijd) te Boedapest is aangekomen. BURGEMEESTER SCHNEIDER GESCHORST. BERLIJN, 17 October. Naar de pers- dienst der stad Berlijn mededeelt, heeft hedenmorgen burgemeester Scholz als plaatsvervanger van den opperburgemees- ter den burgemeester Schneider van het district Midden-Berlijn geschorst uit de uitoefening van zijn ambt in verband met het disciplinaire onderzoek, dat tegen hem wordt ingesteld. DE REIS DOOR HET LUCHT- RU1M. De „reis" uitgesteld! BERLIJN, 17 October. De afschieting van het raket in het wereldruim, die op 19 October was vastgesteld, is uitgesteld. Prof. Oberth heeft intusschen nieuwe proefnemingen gedaan, waarbij gebruik wordt gemaakt van benzine. De proeven met benzine en vloeibare lucht hebben een goed resultaat gehad, doch prof. Oberth kan het tijdstip voor het afschie- ten van de raket nog niet vaststellen. lit de 15e af levering van Neerlands Indie, het prachtwerk, dat bij de uitgeversmaat- s liappij Elsevier te Amsterdam verschijnt, wordt het afgebrokeft artikel over het onder- wijs in Ned. Indie voortgezet, waarbij inte- ressante foto's van Indische scholen vertoond worden. Een fraaie kiek van de Geneeskun- dige Hoogeschoul te Batavia geeft 'n duide- lijken indruk van dat imposante gebouw. Een nieuw hoofdstuk, namelijk een beschouwing ovei eeredienst en zending, is door Dr. J. W. Gunning beschreven en na diens dood her- zien en aangevuld door D. C. Crommelin. Voetbal. HET AMSTERDAMSCH ELFTAL. Bezwaren van Blauw Wit I n ons blad van gister publiceerden we het elftal van Amsterdam, dat in het stadion een wedstrijd tegen P.S.V. uit Eindhoven zal spelen. Naar men aan de N.R.Crt. mededeelt, acht het bestuur van Blauw Wit het ongewenacht, dat de spelers van die vereeniging deelnemen aan dezen wedstrijd van het Amsterdamsche elftal. Toevallig zijn enkele dezer gekozen spelers ter nauwernood hersteld van lichte kwetsuren en in verband met de belangrijke competitiewedstrijden, die Blauw-Wit spelen moet, acht het bestuur dier club het juister, dat de spelers van Blauw Wit thans niet voor het Amsterdamsche elftal uitkomen. Dit is aanstonds aan het bestuur van den Amster- damschen Voetbalbond medegedeeld, doch dit koos desondanks vier spelers van Blauw Wit en noodigde deze spelers rechtstreeks uit. Het bestuur van Blauw Wit heeft hun thans ge- adviseerd om voor de benoeming te bedanken. (Bunen VtfdntWuOi deiljkhtui van dt Re- dactU. De opname in deze rubritk bewijst eeenszin<; dot tie -rdnctie er mede instemi.) Bergen, Oct. 1929. Op de a.s. najaarsvergadering herdenkt de Evangelisatie-Vereeniging „Maranatha" haar tienjarig bestaan. Met diepe verootmoe- diging mogen wij zeggen EbenhaeZer (tot hiertoe heeft de Heere geholpen). Moeilijke tijden, diepe teleurstellingen waren vaak de remmen op het evangelisatiewerk, maar wij mochten er uit leeren alles aan God over te geven en uit Zijne hand alle voor- en tegen- spoed te aanvaarden, dankbaar zijnde dat Hij onze zwakkere krachten tot Zijn dienst wilde gebruiken tot eer van Zijn naam. Be- inoedigend was het Voor ons den steurt te on- dervinden van bekende en oiibekehde vrien- den. In het bizonder willen wij gedenken den heer L. de Liefde, die van het begin af als secretaris de vereeniging mocht dienen en nu als voorzitter met liefde en ijver deze soms moeilijke plaats inneemt. Wij roepen daarom alle zuster-evangelisatien en vrienden toe: weest blijde met ons, want de Heere heeft groote dingen aan ons gedaan, dies zijn wij verblijd. Blijft ons steunen met uw gebed en toewijdirtg. A1 wat gedaan wordt uit liefde tot Jezus Dat houdt zijn waarde en blijft eeuwlg bestaan Een vriend en lid der Evangelisatie. - Geachte Redactie, Het Iijkt mij wel gewenscht door midde1 van uw courant er de aandacht op te vestigen, dat in het Postkantoor alhier sedert geruimen tijd de gelegenheid ontbreekt om postzegels op brieven, enz. te plakken. Waar men nu door allerlei middelen de hygiene tracht te bevorderen, is naar mijn meening het spoedig plaatsen van een postzegelbevochtiger wel noodzakelijk. Met dank voor de plaatsing, Alkmaar, 17 Oct. W. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Enggano 16 Oct. v. Amst. n. Hamb. Koningin der Nederlanden, thuisr., 16 Oct v. Batavia. Roepat, thuisr.j 14 Oct. v. Colombo. Christiaan Huygens, uitr., 15 Oct. v. Algiers Radja 16 Oct. v. Java, 1. v. Londen te Amst KON. NED. STOOMB. MIJ. Margara (ex Notos) 15 Oct. te Valparaiso Merope 16 Oct. v. Salonica te Amst. Commewijne 16 Oct. v. W.-Indie te Amst. Perseus 16 Oct. v. Kopenh. te Aalborg. Strabo 16 Oct. v. Amst. n. Kopenh. Venus .16 Oct. v. Amst. n. Hamb. Ariadne 15 Oct. v. Musel n. Oporto Bcdegrc.ven, uitr., 15 Oct. te Valparaiso. Doros 15 Oct. v. Vitavos n. Amsterdam. Ganymedes 15 Oct. v. Rotterdam n. Algiers. Irene 15 Oct. v. Cadix n. Ceuta. Iris 15 Oct. v. La Pallice n. Amst. Juno 16 Oct. v. Amst. te Rott. Nero 15 Oct. Danzig te Amst. Orion 13 Oct. v. Sanchez n. Boca Chica. Peursum 15 Oct. v. Savannah n. Bristol. Stuyvesant 15 Oct. v. Amst. n. Bremen. Theseus 16 Oct. v. Uddevalla te Amst. Vechtdijk 14 Oct. v. Curacao n. S. Marta. Vulcanus 15 Oct. v. Yerakini te Limmi. Zeus 15 Oct. v. Napels n. Lipari. HOLLAND—AFRIKA-LIJN.- Heemskerk, uitr., 15 Oct. te en v. Mosselbaai n. Poit Elisabeth. Rietfontein, uitr., 15 Oct. v. P. Soedan n. Aden. Sandfontein, thuisr., 15 Oct. te en v. Dela- goabaai n. Port Natal. Springfontein 15 Oct. v. Amst. te Antwerp. HOLLAND—AMERIK-LIJN. Edam 16 Oct. v. New Orleans te Rott. Bilderdijk 16 Oct. v. Rott. n. Baltimore. Maasdarii 15 Oct. v. N Orleans n. Rott. Statendam, New York n. Rott., 17 Oct. nam 5 u. te Plymouth verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Soekaboemi 16 Oct. v. Batavia, 1. v. Londen te Rotterdam. Djertiber, thuisr., 16 Oct. v. Singapore. Insulinde, uitr., 16 Oct. te Belawan. Kota Inten, thuisr., 16 Oct. v. Singapore. Madioen, uitr., 16 Oct. v. Suez. Tambora, thuisr., 18 Oct. nam. 7 u. te Mar seille verwacht. Tjerimai, uitr., 16 Oct. v. P. Said. Patria 16 Oct. v. Rott. n. Batavia. PURMEREND, 17 Oct. Op de Najaars- markt waren heden 205 paarden aangevoerd. De prijzen: rijpaarden 350500; werk- paarden 200350, slachtpaarden 125200, jonge paarden 200— 375. De handel was matig. (Out rang en per draadlooze teleioon). Eig. U34/W mm III! •••I, Koers op heden 3 uur 12.05%, 59.30 9.76% 34.69'/, 48.06 34.95 66.45 66 .70 66.45 S. J. A. KEESOM, STEENENBRUG, TEL. 152. Leeraar M. 0. Boekhouden. Lid der Ned. A. v. Accountants. 1000 STAATSLEEN1NGEN. 5 1919 BANK-INSTELL1NGEN. Handel Mpij Cert. v. Resc. 0 Kol. Bank Ned. lnd. Handelsbank Franscbe Banken (3) INDUSTR. OND. B1NNENL. v. Berkels' Patent Calve Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Maekubee Nederl Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. INDUSTR. AAND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Steel comm. Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl Dito actions t Poetworedjo i M1JNBOUW. Boetoo Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi latere. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn «i n Gem# Scbeepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust i i Oude Deli Senembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash •Exdividend. tExclaim. Bezit 821/, 39% 148 2681/4 643/, PROLONGATIE vorige koers Vorige Koers 102 173 172% 240 161V, 544 2421/, 215 /I 155 493 8H/4 208 658 113% 229',, n<V» 223% 328 6421/, 423 1623/4 142.r0 84 222'/, 168'/, 42U/4 444% 181 2571/, 173'/, 320 205 50 407, 2008/4 89 90% 138 332'/, 434 407 Koers van bedeo (e plm. 1.30 pi.in. L.45 pl.m. 2. pl.m. 2.15 173 532 240 20J'/, 240 202 70.1 201 476 174-8-4 471 473% 201 644 200-1 011-5 198-9 631-7 110 114 U3|-% 2137, 320-1 643 640-3 422 636-41 165 214-5 213-4 44 Si/, 44?-91/4 448|-91 255'/, 176 2541-5J 2531/4-1 170% 252^-3$ 203 9 205% 9%* 159% 136 383 432 409 136 383'/, 131 t/s-2 410 411-3 383% 411 38% 79% 268i/, 627, 4pCt. heden 5 pC'. WiSSI-1 ltd lilt SEN AMSTERDAM. (Belga) Londen Berlijn Farijs Brussel Bazel Waenen p. Scb. Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFFICIEEL. New-York (taliS ii.iiiiii t 100 I I I I I I I I I I Vorige koers 12.0913/,, 59.31 9.76J/4 34.69i/, 48.07 34.95 66.45 66.70 66.45 2.48%, 13.02'/, 2.48V, 13.02'/,

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 3