DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Wereldspaardag Het Ghineesch-Russische Conflict De Ghineesche Burgeroorlog. Nadir Khan wordt Kening. Buitenland De maritieme Ontwapeningsconferentie FILNIAVOND Uit het Parleiment DE DUSSELDORFSCHE „STEKER". Volksuniversiteit. CENTRUM HOTEL THE COVtl ROYAL lyo on nutntnex nestaat eft 3 'bladen. Honderd een en dertigste Jaargang 1939 Afcnnwcinentsprfls bij voornitbetaling per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct p. regel, grootere letters naar plaatsrulintO. Brieveu franco N.Y. Boek- en Handelsdr. y.h. Herrns. Coster Zoon, Voordam C9, Tel. Administr. No. 3. Redactie No. 33. VRIJDAO Direcfeur: C. KRAK. Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. Posigiro 37960 18 OCTOBER Den Haag, 17 October 1929. Tot nog toe heeft de behandeling van het ontwerp op den Rechtstoestand der Ambte- naren een trekschuitvaartje. Van de 136 ar- tikelen, welke het ontwerp rijk is, zijn we thans bezig met het derde artikel. Maar men verlieze niet uit het oog, dat de eerste artike- len van een dergelijk ontwerp, welke de be ginselen er van aangeven, de belangrijkste zijn en dat straks de Kamer met een snel- -treinvaartje er door heen zal trekken om dan ,weer bij de laatste, de overgangsartikelen, het slakketempo aan te nemen. Het eerste artikel, bepalende wie in den zin der wet als ambtenaar zal worden be- schouwd, is thans niet veel meer bediscussi eerd. De Minister van Justitie had ter tege moetkoming aan den wensch van velen een der overgangsbepalingen zoodanig gewij- zigd, dat op grond daarvan bij Algemeenen Maatregel van Bestuur de wet ook van toe- passing kan worden verklaard op personen, die krachtens arbeidsovereenkomst in staats- dienst zijn, de zoogenaamde arbeidscontrac- ters. De leden, die voor deze personen in de bres waren gesprongen, hadden met deze be- paling vrede en dus was er geen reden om verder over de zaak te debatteeren, waarop de heer J. ter Laan zijn desbetreffend amen- dement introk. Daarna is evenwel des te langduriger be raadslaagd over het volgende artikel, waar- bij verklaard werd, dat voor de toepassing van Hoofdstuk II van de wet, bevat- tende de bepalingen betreffende de procedure in ambtenaarszaken en andere punten van formeel recht, niet als ambtenaren worden beschouwd de ministers, de leden van den Raad van State, de voor het leven aange- stelde ambtenaren en de militairen. Het eer ste gevolg van deze bepaling zou zijn, dat de militairen door de wet niet zouden worden gebaat en dus zouden blijven onder de oude iechtsbedeeling, waaraan heel wat fouten kleven. Daartegen was vooral de heer Mar- chant (V. D.) in het geweer gekomen en hij had voorgesteld een streep te halen door de bepaling betreffende de uitsluiting van de militairen. De heer Jan ter Laan (S. D. A. P.) had niet zoover durven gaan en enkel voorgesteld, dat van de militaire macht al- leen de marechausse gelijk zou worden ge steld met de burgerlijke ambtenaren. De Ka mer heeft aan dit artikel een paar uur be- steed, en de discussie was zeer geanimeerd, omdat van meer dan een kant, b.v. door den heer Beumer (A. R.), theoretische bezwaren tegen de redactie van het artikel werden ge- opperd, terwijl door den heer Marchant op zijn gewone forsche wijze opgekomen werd tegen een regeling, die de militairen zou overlaten aan het bon vouloir van de hoogste autoriteiten, ongeacht of deze recht of onrecht begingen Ten slotte kwam de heer Tilanus (C. H.), mede namens eenige leden der rechterzijde, voor den dag met een redactie van het artikel, waarbij niet alleen de Ministers, de leden van den Raad van State en de voor hun leven aangestelde amb tenaren buiten de bepalingen van formeel doch ook buiten die van materieel recht wer den geplaatst, terwijl de militairen enkel wat het formeele recht betreft buiten de wet zouden vallen, in afwachting van een nadere regeling van het militair procesrecht, waar aan, naar de Minister van Defensie mr. Deckers, uitdrukkelijk verklaarde, reeds ge- werkt wordt. De heer Marchant durfde ech- ter op die verzekering niet bouwen, en hij handhaafde dus zijn amendement om de mi litairen, wat de ambtenaarsrechspraak be treft, geheel op een lijn met de burgers te stellen. Nadat de heer Jan ter Laan nu zijn voorstel om de marechaussee in ieder geval met de burgers gelijk te stellen had inge- trokken als overbodig wanneer het amende ment-Marchant werd aanvaard, is dit met groote meerderheid verworpen, waama het artikel, waarvan de door den heer Tilanus voorgestelde lezing onmiddellijk door den minister was overgenomen, zonder stemming was goedgekeurd. De Kamer heeft zich vervolgens verdiept in het derde artikel, dat bepaalt, dat alleen de verrichtingen van de overheid tegenover ambtenaren aanleiding tot een administra- tieve procedure aanleiding mogen geven Daarop was een amendement ingediend door den heer Mr. van den Bergh (S. D. A. P.) en enkele zijner partijgenooten om ook het personeel van semi-publiekrechtelijke be- drijven (zooals de Rotterdamsche tram) in dezen met ambtenaren gelijk te stellen. Het verzet hiertegen is van de zijde der zooge naamde burgerlijke partijen sterk: achtereen volgens hoorden wij de heeren Boon (Lib.), Kortenhorst (R.K.), Van Wijnbergen (R. K.) en Tilanus (C. H.) hiertegen bezwaren ontwikkelen en wij vermoeden, dat het amen dement slechts weinig kans op aanneming heeft. Maar dat zullen we morgen kunnen mededeelen. Dagelijksch overzicht. DE ZAAK SKLAREK. Een millioenenzwendel. De voorgeschiededs. Hoe de op- lichting ontdekt werd. Een geschiedenis, die de aandacht van de geheele wereld trekt, is ongetwijfeld het Sklarek-schandaal, een financieele en poli- tieke zwendei, waarbij tal van hoogge- plaatste Duitsche autoriteiten in betrokken zijn. De geheele kwestie is belangrijk genoeg, om er even bij stil te staan, waardoor men een beter overzicht over de gebeurtenissen kan krijgen. Zooals men w-eet, zitt-en sinds korten tijd de gebroeders Max, Leo en Willy Sklarek op- gesloten onder verdenking, dat zij zich op grond van valsche stukken en boeken cre- dieten voor millioenen bij de Berlijnsche Stadt bank hebben weten te verschaffen. Jarenlang. En het onderzoek moet reeds aanwijzin-gen hebben gebracht, dat tusschen de gebroeders en een aantal Berlijnsche gemeenteambtenaren minder correcte betrekkingen hebben bestaan: het h-eet, dat de door het drietal bestuurde „Kleidervertriebstgesellschaft", welke het mo- nopolie heeft van de levering van uniform- kleeren enz. aan de stad Berlijn, een aantal gemeenteambtenaren kleeren heeft geleverd tegen prijzen, welke zoover onder het nor- male waren, dat feitelijk aan geschenken moet worden gedacht. De gecompromitteerde ambtenaren behoo- ren tot verschillende partijen, waarvan er reeds eenige commissies van onderzoek heb ben ingesteld en tot schorsing zijn over- gegaan. Wat is nu eigenMjk deze zaak Sklarek, welke zooveel reputaties bedreigt? Tot goed begrip der kwestie zullen wij eenige hoofdpunten hier aanhalen, waarvan we in het Hbld. een paar interessante be- schouwingen lezen. Terwijl de democratische eerste burge- meester Boess, zoo herinnert de Berlijnsche correspondent van de „N. Ziir. Z.", aan wiens overzicht van het schandaal-Sklarek een en ander ontleend is met eenige, voomamelijk soc.-dem. raadsleden, naar de Vereenigde Staten op reis is om het bezoek van den bur- gemeester van New-York, Walker, te beant- woorden en in Berlijn de verkiezingscam- pagne begint voor de op 17 Nov. te houden verkiezingen voor het „Rote Haus" vraagt op een goeden dag een argelooze klerk van de Stadtbank aan het Bezirksamt Spandau (Groot Berlijn telt 20 zulke districten of ge- meenten), of een door de gebroeders Sklarek aangeboden rekening in orde is. Dat bracht den steen aan het rollen en werd fiet begin van het schandaal, dat eerst geleek op een listige oplichterij door de Sklareks van de gemeente. maar geleidelijk uitgroeit tot een geweldige corruptie-affaire. De tharn schatrijk geachte broeders, vroe- welke aanvankelijk koopcontracten van de stad met andere firma's niet uitsloot, omgezet wordt in een monopohe tot 1935, dat onher- roepelijk zou zijn. Wie had die contracten ge- sloten? In beide gevallen de communistische wethouder Gaebel, die behoorde tot de club der Sklareks. Het monopoliecontract werd1 eveneens geteekend door zijn D.-nationalen collega Benecke en zijn vrouwelijke soc. col- lega Weyl. De magistraat zelfs weet van Diets. Is dat zoo? In dat verband is een derde document, dat werd gevonden, van belang. De z.g. „Klei- derliste", die 1700 klanken telt. Uit die lijst blijkt, dat een groot aantal vroede vaderen kleederen betrokken van de Sklareks, die offi- cieel weliswaar in „Schundware" deden, maar toch door hun connecties in staat waren gekleede costuums tegen uiterst lage prijzen te leveren. De vraag is thans wie van de voordeelige gelegenheid geprofiteerd en daar- bij geweten hebben, dat de Sklareks den vollen prijs aan de kleermakers, die de cos tuums leverden, betaalden. Velen zien in de geheele zaak-Sklarek dien- tengevolge niet alleen een groote oplichterij, maar tevens een geweldige corruptie-affaire. ger reizigers in lapjes en wollen goederen, hebben indertijd van de gemeente Berlijn weten te koopen of te pachten de z.g. „Klei- dervertriebs-Gesellschaft", oorspronkelijk door de stad opgezet om steun te verleenen in de oorlogsellende en de oorlogsslachtoffers van kleeren te voorzien. De zeer „kaufman- nisch" aangelegde Sklareks hebben het bedrijf weten op te werken: zij leverden, tot de bom barstte, goedkoope uniformkleeding aan het geheele korps gemeente-ambtenaren en -beambten; de zaak was vertrouwd en de stedelijke bank verschafte de onderneming de noodige credieten. De klerk van de Stadtbank, die Spandau telefoneert of een levering, waarop de Sklareks een crediet van eenige tienduizenden marken willen hebben, in orde is, krijgt ten antwoord, dat van zulk een levering niets bekend is. De klerk paf geen „Ahnung" van verdenking had hij gehad bij zijn vraag, het was niets als een formaliteit. En nu dit antwoord! Maanden- en jarenlang hadden de Sklareks volgens hun contract met gemeente en Stadtbank, zulke credietaanvragen aange boden, zonder dat men het ooit noodig had gevonden nader te onderzoeken. Zij stonden immers goed bekend, en zij konden altijd een duplicaat van het onderteekende leverings- bewijs overleggen. Een haastig onderzoek begon voor een tien millioen had men de Sklareks gecredi- teerd. Nergens was voor 10 millioen be- steld of geleverd. De*politie arresteert de gebroeders, die alle schuld onticennen. Maar de oude boekhouder Lehmann, een oorlogs- invalide, valt bij het onderzoek door de mand en bekent. dat hij sinds lang in op- dracht van zijn drie chefs de handteekeningen voor de credietaanvragen vervalscht heeft en dat men met een handig bedreven oplichterij te doen heeft. Het wantrouwen is gewekt, men zoekt verder. Waarom durven de Sklareks bij al het bewijsmateriaal niet alleen ontkennen, maar tot het tegenoffensief overgaan? Er was vol gens hen geen bedrog in h-et spel, maar het was met de stad afgesproken werk. Indertijd waren zij bij de overneming van de Kleider- vertriebs Gesellschaft bedot: zij hadden een kat in de zak gekocht, de 10 millioen, waar- voor zij credieten hadden ontvangen van de stad, was nog te weinig, zij hadden nog recht op 100,000 M. bovendien. Volgens hen had de gemeente hun aanspraken stilzwijgend erkend en was het goedgevonden, dat zij gefingeerde bestellingen bezigden voor credietaanvragen ter hoogte van hun ver- liezen aan de stad. Huiszoeking bij de Sklareks volgt en er komen wonderlijke dokumenten voor den dag. Een geheim contract, volgens hetwelk de Sklareks boven hun officieele overeenkomst met de stad opdrachten toegewezen krijgen ter hoogte van 50,000 M. per maand ter dek- king van het tekort in verband met de over neming indertijd van de K. V. G. Verder een contract, waardoor de leveringsovereenkomst, ghanistan heeft uitgeroepen, ondanks zijn herhaalde weigering en uitvluchten. Nadir werd gekozen verklaard als erken- ning voor de persoonlijke opofferingen, die hij zich ter wille van de nationale zaak ge- troost heeft. Reuter meldde gisteravond nog uit Londen, dat de Afghaansche zaakgelastigde aldaar gister een telegram van Shawali Khan, den broer van Nadir Khan heeft ontvangen, waar in medegedeeld -wordt, dat Habib Oellah ge- vlucht is, na het bombardement van de cita del, waarin hij zich had verschanst. Een dee! van zijn troepen kon vluchten, een ander dee! gaf zich over. De provincies Dzjellalabad, Khant, Kaboel, Hazarat en Kankahar hebben zich onder Nadir Khan vereenigd. 31 OCTOBER. bij de lnmenging van Japan? Naar de „M o r n i n g Post" meldt, be- reidt de Japansche regeering zich er op voor in het Chineesch-Russisch conflict in te grij- pen, indien de Russische troepen verder in het gebied van Mandsjoerije zouden door- dringen. Japan, dat reeds 10 bataljons in Mands joerije heeft, zou onder alle omstandigheden besloten zijn de economische belangen van China te beschermen. Het Russ. antwoord op het Duitsche antwoord. Het commissariaat van buitenlandsche za- ken heeft aan de Duitsche ambassadeur het antwoord gezonden op het Duitsche voor stel inzake de invrijheidsstelling van gevan- genen. De sovjet-regeering acht het onmogelijk, het Duitsche voorstel te aanvaarden, daar de regeering te Nanking zich niet houdt aan de gemaakte afspraken. Lingkiang heroverd. Naar gemeld wordt, hebben de Chinee- sche troepen Maandagavond de stad Ling kiang, die in handen der Sovjet-troepen was, heroverd. Voedselweigering van Russische geinterneerden. Uit Russische bron wordt gemeld, dat 2000 Russische onderdanen, die nabij Char bin zijn gei'nterneerd, zijn begonnen voedsel te weigeren als protest tegen de slechte be handeling. De geinterneerden eischen in het openbaar te worden berecht en dat alle vrij gesprokenen, met name de vrouwen en kin- deren, in vrijheid zullen worden gesteld. Zij eischen ook verbetering van hun lot en bewe ren dat zij gevangen gehouden word-en in een onverwarmd kamp, zonder licht, dat zij niet mogen lezen of vrienden ontvangen. Eischen van generaal Yeng. Uit betrouwbare bron wordt uit Peking gemeld, dat generaal Yeng een verklaring voorbereidt in den vorm van een oproep aan het Chineesche volk. In deze verklaring zal generaal Yeng de volgende eischen stellen: Einde van den burgeroorlog; aftreden van Tsjang Kai Sjek en bijeenroeping van een nationale vergadering in Peking ter benoe- ming van een nieuwe regeering, die verant- woordelijk zal zijn tegenover alle partijen en het geheele volk en een werkelijke vertegen- woordiging van alle deelen van China zal zijn. Generaal Yeng en Maarschalk Tsjang Tsu Liang hebben verklaard, dat zij in den Chineeschen burgeroorlog neutraal zullen blijven. Door de nationale vergadering gekozen. Reuter meldde gisteravond uit Kaboel, dat de nationale vergadering met meerderheid van stemmen Nadir Khan tot koning van Af- Fransch-Italiaansche santenwerking? Volgens de Giornale d'ltalia heeft de Ita- liaansche regeering de Fransche uitgenoo- digd tot een conferentie te Rome, welker doe! moet zijn, van te voren tot overeenstemming te komen over de problemen, die op de confe- rente te Londen behandeld zullen worden. Naar het blad verder meldt, is deze uitnoo- diging in Frankrijk welwillend ontvangen. Stimson Amerikaanscli vertegen- woordiger ter vlootconferentie. Staatspresident Stimson is door president Hoover officieel met de leiding der Ameri- kaansche delegatie op de a s. vlootconferentie te Londen belast. Stimson zal waarschijnlijk de eenige Ame- rikaansche vertegenwoordiger zijn. De Amerikaansche ambassadeur Gibson en admiraal Jones zullen Stimson als deskun- digen vergezellen. De houding van Frankrijk. Pertinax bespreekt in de Echo de Paris de a.s. vlootconferentie te Londen en betoogt, dat de politick van Briand Frankrijk van het eene avontuur in h-et andere stort. Men had mogen verwachten, dat Brian-d de Engelsch-Am-erikaansche voorstellen niet zoo zonder meer zou hebben aangenomen. Het zou bijv. raadzaam geweest zijn, eerst eens de Fransche plannen nader uiteen te zetten. Engeland en Amerika, die thans met.zeker- heid op de deelneming van Frankrijk kunnen rekenen, zullen zich thans niet meer de moeite geven, rekening te houden met de Fransche wenschen, zooals het geval zou zijn geweest als zij over de deelneming voorloopig nog in het onzekere zouden hebben verkeerd. De ontwap-ening moet op een wijze ge- schieden, waardoor de veiligheid van ieder wordt gewaarborgd. Een krachtig standpunt is des te meer noodzakelijk daar Frankrijk het speclgoed van een comedie geworden is, want in den grond gaat het er toch om, dat Engeland zich de macht op zee wil ver- zekeren. Daar echter Amerika Engeland op zekeren dag kan overvleugelen, heeft men het juister geacht een verdrag voor gelijkh-eid te sluiten. Voor deze plannen tracht men thans ook Japan en Italie te winnen. Men moet de pijn- lijke uren te Washington meegemaakt hebben, om de strakheid der Amerikanen en Engel- schen te kennen, wanneer het er om gaat hun plannen verwezenlijkt te zien. Thans gaat het niet alleen om den bouw van de kruisers, doch het gaat om torpedo- booten, torpedojagers en duikbooten en daar- mee om het geheele Fransche koloniale rijk. Het staat aan de Fransche openbare mee- ning, toezicht op de regeering uit te oefenen DUITSCHLAND. Het werk van een krankzinnige? Geruimen tijd geleden werd uit Diisseldor:: gemeld, dat aan eenige personen des avonds laat door 'n man op straat messteken waren toegebracht. Ndettegenstaande alle in het werk gestelde pogingen kon men geen spoor van den dader ontdekken. Inmiddels is gebleken, dat men hier niet te doen heeft met op zich zelf staande gevallen maar dat sinds een maand of acht in Dussel- dorf en omgeving een soort stelselmatige ter- reur bestaat, die door een geheimzinnigen „steker" wordt uitgeoefend. In dien tijd n.I zijn zeven menschen vermoord, acht door mes steken en mishandeling zwaar gewond. Na iederen aanval verdwijnt de moordenaar spoorloos, om na een bepaalden tijd weer op te duiken en zijn vreeselijk werk te hervatten Op drie Februari, zoo -lezen we in een uit- voerige Berlijnsche correspondence in de „N. Fr. Presse", vond in het oosten van de stad 'n eigenaardige misdaad plaats. Uit't nach- telijk duister stortte zich een man op de oude vrouw Kuhne, verwondde haar zwaar door eenige messteken en was het volgende oogen- blik verdwenen. Zes dagen later ontdekten voorbijgangers bij de gemeentelijke badin- richting onder een hoop brandende takken het gedeeltelijk verkoolde lijkje van een meisje, de achtjarige Rosa Ohliger. Het kind was met 13 messteken gedood, waarvan verschillende in het hart. De bevolking geraakte in groote onrust, toen van medische zijde werd vastgesteld, dat beide moorden met hetzelfde mes waren be- gaan. Vier dagen later werd een 51-jarige arbei- de vermoord op straat gevonden. De moor denaar had hem blijkbaar van achteren over- vallen en hem met niet minder dan 21 messte ken afgemaakt. Uit alles bleek, dat de geheimzinnige dader uitsluitend op moord uit was. Overvalien met een lasso De politic te Diisseldorf riep de hulp in der Berlijnsche recherche. Een rechercheur ver? scheen, maar moest na eenigen tijd onvef- richterzake terugkeeren. Het mysterie bleef onopgehelderd. Begin April twee nieuwe opzienbarende aanslagen. Een 16-jarig meisje, dat ergens buiten de stad langs een vrij eenzamen weg liep, kreeg plotseling een lasso om het hoofd geworpen en werd tegen den grond getrokken, waarna een man haar trachtte te wurgen. Bij de toe- vallige nadering van enkele personen ging d? aanvaller op de vlucht. Drie dagen later 'n herhaling: weer werd een vrouw met een lasso gevangen. Het slachtoffer wist zich echter zoo krachtig te verdedigen, dat haar belager moest wij ken. (UFA-FILM) Oerwereld in het Oerwrouda Dierenleven in de wildernissen van het Amazone-dal. Taelichting door den Heer W. F. DORGELO. Woendag 23 Oct. a.s., in de Handelsschool. Kaarten a f 0.25, f0.50 of f 1.00 verkrijg- baar aan Uitleenbureau Leeszaal 3 tot 5 en 7J tot 8J uur. ZATERDAG en ZONDAG attraction Band Enkele dagen later werd een 20-jarige werklooze als de vermoedelijke dader gear- resteerd. De man vertelde de politie de moor, den en overvallen gepleegd te hebben. Hij was een lichamelijk en geestelijk achterliik wezen, het kind van een dronkaard en een zwakzinnige moeder. Als motief voor zijn daden gaf hij op, dat hij zich op den men schen, en speciaal de vrouwen, had willen wreken, omdat hij altijd beschimpt en ge- hoond werd. Tegenover zijn verdediger nam de man echter zijn bekentenis terug; hij bleef intusschen in verzekerde bewaring. Op 21 Augustus begonnen de geheimzin nige misdaden opnieuw. In dezelfde wijk, waar ook vroeger de overvallen plaats von- den, werden achtereenvolgens een jong meis je, een vrouw en een man van achteren aan- gevallen door een persoon, die hen bliksem- snel eenige malen met een mes in den rug stak en dan verdween. Drie dagen later werden op een buiten- weg twee kinderen op gruwelijke wijze ver moord gevonden; dienzelfden nacht werd 'n jong meisje door messteken zwaar gewond. In geen enkel geval werd het slachtoffer be- roofd of werd een zedelijkheidsmisdrijf be- gaan. Meer en meer wint de overtuiging veld, dat men met een krankzinnige te doen heeft. Op 30 September werd op een afgelegen plek nabij de rivier het lijk van een jonge vrouw gevonden: dit keer was het slachtof fer afgemaakt door acht slagen op het hoofd met een zwaar voorwerp, waarschijnlijk een hamer. De vrouw, afkomstig uit Gelsenkir- chen, was naar Diisseldorf gekomen voor haar genoegen, heeft waarschijnlijk den on- bekenden misdadiger leeren kennen en is door hem op een eenzame wandeling ver moord. Wederom werd hulp gevraagd aan Ber lijn, dat een van zijn bekwaamste speurders zond, nauwelijks had de man zijn taak aan vaard, of men vond, op 12 October, in de middellijke omgeving van Diisseldorf, een stervende vrouw: vermoord met acht hamer- slagen op het hoofd. Een vergeefsche razzia. Een be- looning uitgeloofd. De justitie heeft een belooning uitgeloofd van 3000 M. voor het opsporen van den on- vindbare In den nacht van Zondag op Maan- dag is een groote razzia gehouden in alle stadsdeelen, waar moorden zijn begaan. Te- vergeefs. De geheele bevolking is op haar qui vive en is rechercheur-mee. Men leeft in vrees voor nieuwe misdaden, daar in het moordwerk een zekere regelma- tigheid is te ontdekken. ITALIE. CALIGULA'S GALEI. Een museum aan den oever van he\ meer Nemi. De door uitpomping van het meer Nemi grootendeels droog gelegde galei van Cali gula zal in een museum aan den oever van het meer worden gehuisvest. Ook de luttele fragmenten van marmer, die in het sdhip zijn aangetroffen, zullen daarin een onaerdak krijgen. Het opbergen zal nog een kostbare geschiedenis zijn. Men neemt aan, dat eerst over tien jaar het water in het meer tot het oude niveau zal zijn gestegen. ALKMAA1 Nutsspaarbank.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1