AMSTEItD AMSCHE BEERS Provinciaal nieuws 1% 1 den aangekondigd van een of anderen vora van federate regeering voor Indie en het voor- stel zal worden gedaan tot het houden eener •.onferentie om de onderdeelen te formuleeren. BELGIE MOORD OP EEN HOOGLEERAAR. Uit wraak over een mislukt examen. Te Luik is de hoogleeraar Bertrand Don- derdagmiddag bij den terugkeer naar zijn woning door een Russisch student, den 26- jarigen Nikolaas Gorin uit Odessa, neerge- schoten. De professor was onmiddellijk dood. De dader kon worden aangehouden. Hij ver- klaarde uit wraak te hebben gehandeld, daar hij de mislukking van zijn eindexamen aan den verslagene toeschreef. Prof. Ber trand was 57 jaar oud en doceerde aan de Luiksche universiteit sedert 1910. Het was een zeer populaire figuur in de Belgische '""denschappelijke wereld. DE VORSTELIJKE VERLOVING. Prins Umberto uit Brussel vertrokken. Prins Umberto verliet gisteravond om tort voor zeven Brussel, in gezelschap van de leden der koninklijke familie, de ministers en vele andere persoonlijkheden Er waren strenge ordemaatregelen genomen. School- kinderen en het publiek juichten den prins en te koninklijke familie geestdriftig toe. Een receptie op het Brusselsche Stadhuis. Gistermiddag begaf zich prins Umberto, Samen met prinses Marie Jose, den koning, de koningin, den hertog en hertogin van •Brabant en den graaf van Vlaanderen, in galarijtuigen van het hof, door een escorte vergezeld, naar het Stadhuis, waar een door het Brusselschen gemeentebestuur georgani- seerde reoeptie plaats had ter eere van den prins. Langs alle wegen gaf een geweldige menschenmenigte tegenover den prins uiting aan haar afkeuring van den aanslag van gisteren door den prins en de leden der koninklijke familie zeer geestdriftig toe te juichen. Langs den weg opgesteloe school- kinderen zwaaiden vlaggen met de Belgische en Italiaansche kleuren. ITALIE. DE VERLOVING VAN DEN PRINS VAN PIEMONT. Koning Victor Emanuel had den Paus ken- tiis gegeven van de verloving van prins Hum bert met prinses Marie Jose, waarop de Paus geantwoord heeft met gelukwenschen voor het jonge paar en zijn familieleden, die hij alien zijn apostolischen zegen zond. Men verzekert te Rome, dat het huwelijk in Januari gesloten zal worden. Uit alle hoeken van Italie komen uitingen van woede over den aanslag op den prins te Brussel en van blijdschap over zijn behoud. Gisterochtend zou in de Capella del Sudario te Rome een plechtig te Deum van dankbaar- heid worden opgedragen. Te Milaan was Donderdag een menigte van 100.000 men- schen saamgestroomd op het Domplein, waar een vertegenwoordiger van de fascistische partij, de podesta (burgemeester) en een oud- strijder toespraken hielden om de daad te Brussel te veroordeelen en te getuigen van de eendrachtige veroordeeling daarvan door heel 1' TALRIJKE GEZINNEN. Blijkens een onderzoek van het centrale in ytituut voor de statistiek zijn er in ItaliS 1.532.206 gezinnen met zeven of meer kin- deren. Niettemin blijft de bevolkingsaanwas verminderen. In de eerste negen maanden van dit jaar bedroeg het geboorteoverschot 266.035 tegen 325.380 verleden jaar. De talrijke gezinnen zijn op het platteland onder alle klasen der bevolking grooter dan in de steden en overal grooter onder de nederige lieden dan onder de voornamen en rijken. Een merkwaardig feit is verder, dat de sterfte van kinderen onder de vijf jaar grooter is bij de groote, dan bij de kleine gezinnen en dat er in de talrijke gezinnen meer meisjes sterven dan jongens, terwijl over het algemeen juist het omgekeerde het geval is. RUSLAND. WEER EEN COMPLOT. Negen doodvonnissen vottrokken. Naar via Kowno uit Moskou gemeld wordt, fnaakt de gepeoe bekend, dat Woensdag in de stad Krassodar (Koeban) een tegen de sow- jets gerichte organisatie is ontdekt. Aan het hoofd stond de voormalige Russische minis ter van justitie Sawitsjki, die in de jaren 1920 en 1921 met generaal Denikin samenwerkte. Er werden wapenen en machinegeweren ge- vonden. De gepeoe heeft zonder vorm van proces het doodvonnis uitgesproken over de 'riders der organisatie, in totaal 9; de vonnis- sen werden onmiddellijk voltrokken. De overi- ge leden der organisatie zijn naar Siberia ver- bannen. BULGARIJE. RECHTERS DOOR ROOVERS VERMOORD. De rooverbende van Oesonof, die onlangs fen mislukten aanslag had gepleegd op den trein Sofia-Warna, laat weer eens van zich spreken. Een week geleden vermeldden wii nog, dat den bende bij Teteven een aantal auto's had aangehouden en de reizigers had igeplunderd. Woensdag herhaalde zij dat spel- letje op den grooten weg tusschen Sevlievo (Selvi) en Soechindol. In een van de auto's, die zij aanhielden, bevonden zich vier leden van de rechtbank te Sevlievo. Toen de ban- dieten dat ontdekten zonderden zij de rechters van de andere automobilisten, die zij aange houden hadden, af om hen om hals te bren- gen. De president van de rechtbank, een rech- ter en de ambtenaar van het O.M. ondergin- fen dit lot. De vierde magistraat, de reenter tojanof, werd gespaard, omdat een lid der bende, die hem kende, Oesonof om genade voor hem had gemaakt. HONGARIJE, VOEDSELWEIGERING IN ALLE OEVANGENISSEN. Naar de correspondent van de „Frankf. Z." te Boedapest seint, weigert sinds Maan- dag een groot aantal veroordeelden in alle gevangenissen van het land voedsel te ge bruiken. De autoriteiten verklaren, dat deze staking een politieke, door buitenstaande ele- menten georganiseerde betooging is. Aan de beweging nemen ook gevangenen en preven- ,tief zittenden deel, die van hun verwanten voedsel ontvangen en dus niet te maken heb ben met de gevangenisv'oeding. Coguaunisten zouden de aanstokers ziin. De autoriteiten zullen met alle middelen een einde maken aan de agitatie en onder me- disch toezicht gedwongen voeding doen toe- passen. MEXICO. CANDID AATSTELLING PRESIDENTSCHAP. Ccmmunistisch generaal gecandideerd. Bij de candidaatstelling voor het presi- aentschap, Dinsdag, is generaal Pedro Ti rana, een communist, candidaat gesteld, sa men met Pascual Ortiz Rugio, van de revo- lutionnaire partij en Jose Vasconcelos van de anti-herkiezingspartij. Generaal Tirana heeft den steun van twee groepen van den linker- vleugel, de organisatie van de arbeiders in de industrie en de vereeniging van landar- beiders. MACDONALD IN CANADA. Te Quebec aangekomen. Naar Reuter meldt, is MacDonald gister- morgen te Quebec aangekomen uit Chicou- tini, waar hij de laatste twee dagen rustig heeft doorgebracht. Hij heeft echter van zijn verblijf in de provincie Quebec gebruik ge maakt om verschillende industrieele instel- lingen te bezoeken. Vrijdagavond vertrekt MacDonald naar Liverpool Hij zou Donderdagavond de Ca nadian Club te Quebec nog toespreken. Dit is zijn laatste verbintenis gedurende de reis. EOYPTE. DE A.S. VERKIEZINGEN. Partij van ex-premier onthoudt zich. AMERIEA. EEN VEERBOOT OP DE GROOTE MEREN VERONGELUKT. 52 menschen omgekomen. Men maakt zich ernstig ongerust over een veerboot uit Grandhaven, die zich tijdens een hevigen storm op het Michiganmeer bevond. Naar uit Milwaukee wordt gemeld, be- schouwt men de boot als verloren, daar de stuurhut, verschillende lijken van liedeji, waarvan men wist, dat zij zich aan boord bevonden en een boot zijn aangespoeld. Een horloge op een der slachtoffers gevonden, was te middernacht, waarschijnlijk op 22 October blijven stilstaan. Er waren 52 per- sonen aan boord, die dus waarschijnlijk alien zijn omgekomen. De kapitein van een ander schip deelde mede, dat hij wrakstukken had gevonden, een leege reddingboot en een matras. De wrak stukken droegen evenwel geen enkel kentee- ken. Nadere bijzonderheden. Aan den oever van het Michiganmeer zijn 19 lijken en een groote hoeveelbeid wrakstuk ken aangespoeld van de veerboot „Milwau- kee". Aan boor bevonden zich in totaal 54 per- sonen. HET PETROLEUMSCHANDAAL VAN ELK HILL. Albert Fall schuldig bevonden. Albert Fall, oud-minister van Binnenland- sche Zaken, is door de rechtbank schuldig be vonden aan de aanneming van een bedrag van 100.000 dollar van den petroleumkoning Doheny als omkoopgeld voor de verpachting van voor de vloot gereserreerde petroleum- terreinen van Elk Hill, in Californig. DUITSCHLAND, VERVOLGING VAN EEN JOURNALIST. We gens het beroepsgeheim. Naar het W. B. uit Kiel meldt hebben de „K. N. Nachrichten" enkele dagen geleden bijzonderheden vermeld over de. verduiste- ringen bij de marine aldaar, welke van amb- telijke zijde onjuist en overdreven werden ge- noemd. Daar volgens de meening der justi- tieele autoriteiten de mededeelingen van h.'t blad overgenomen waren uit de acten werd een vervolging tegen een onbekende iige steld, waarbij een medewerker van de „K N.N." als getuige werd gedagvaard Toen hem de naam werd gevraagd van den be- ambte van wien hij de mededeelingen had gekregen, weigerde hij dezen te noemen, zich op het beroepsgeheim beroepende. Daarop werd volgen& de „K.N.N." de journalist be- dreigd met hooge boeten en gevangenisstvaf. Tenslotte zou hij veroordeeld zijn tot vijf M. boete en twee maanden gevangenisstraf De getuige kreeg een week bedenktijd SWEDEN. BIJ GAL- EN LEVERZIEKTEN, gal- steenen en geelzucht regelt het natuur- lijk „Franz-Josef"-bitterwater de spijs- vertering op absoluut volkomen wijze. Klinische ervaringen bevestigen, dat een thuis gedane drinkkuur met „Franz- Josef'-water vooral werkzaam is, wan- neer het, met warm water verdund 's ochtends op de nuchtere maag wordt ingenomen. Bij Apotheken verkrijgbaar. DE KABINETSCRISIS IN FRANKRIJK. Verklaringen van verschillende partijen. Verschillende partijen hebben gistermiddag hun standpunt ten aar.zien van de kabinets- formatie bepaald De radicale groep (Loucheur), die 54 leden telt, heeft zich een- parig bereid verklaard met de andere partijen van de linkerzijde voeling te zoeken. De socialistische republikeinen (Chabrun) met 12 leden hebben in een motie verklaard, dat zij voor een samengaan van de linksche partijen zijn en alleen een ministerie zullen steunen, dat hieraan beantwocrdt. De groep Maginot, die 29 leden telt, heeft zonder zulks evenwel in een besluit vast te leggen verklaard, dat zij tegen een zuiver linksch ministerie is Daladier bij Briand. Naar Havas meldt, moet Daladier voor zijn vertrek naar Reims Briand bezocht hebben en hem gevraagd hebben, of hij evehtueel bij de samenstelling van het kabinet op hem kan rekenen. Briand moet zich hierop het antwoord heb ben voorbehouden, maar toch hebben laten doorschemeren, dat het met het oog op de te vormen coalitie wenschelij'ker zou zijn een ander politicus met de portefeuille van buiten Iandsche zaken te belasten. De partijdag der radicalen. De partijdag van de radicalen heeft zich .gistermiddag eerst met sociale vraagstukken bezig gehouden en vervolgens met de kwestie van Elzas-Lotharingen. Er werd met alge- meene stemmen een motie aangenomen, waarin de invoering van het Fransche recht in Elzas-Lotharingen geeischt wordt. Daar- na behandelde het congres de buitenlandsche politiek. In het rapport over de international bank voor herstelbetalingen wordt gezegd, dat de radicalen geen bezwaar hebben tegen de instelling van deze bank, maar dat zij controle over haar werkzaamheid wenschen Montigny bracht rapport uit over de bui tenlandsche politiek. Naar aanleiding van de kabinetscrisis zei hij, dat de regeering ten val is gebracht, omdat de Kamer zich van een rechtsche regeering wou bevrijden. Hij ver- dedigde zich tegen de beschuldiging, dat hij met hulp van Maude! en Marin den val van Briand had voorbereid. Het is geen moord, maar een zelfmoord geweest. Aan het slot bracht spreker Briand hulde voor zijn organisatie van den vrede. Toch heeft Briand geoogst, waar Herriot en Cail- laux gezaaid hebben, zoodat Briand deze tot martelaars gemaakt heeft. Bij deze woor- den bracht het congres Herriot en Caillaux een ovatie BERGEN. De rol der groote rnannen in de geschiedenls. Voor de Vereeniging „Voordrachtavon- den' te Bergen, behandelde Prof. Bonger gisteravond in het Oranje-Hotel bovenstaand onderwerp. Gaarne, zoo betoogde spr.. leest men van groote mannen en in die neiging komt tot uiting de zucht tot vereering voor de gedach- tefiguur in de geschiedenis. Het is een 19de eeuwsch verschijnsel, dat de massa zich heeft doet gelden. Daarvoor loopt de geschiedenis voor een groot deel over pseudo-groote man nen, die door toevallige geboorte op een bi- zondere plaats gesteld waren. Sedert de Fransche revolutie is het echter niet meer vol te houden, dat de massa een neglige negligeable zou zijn in de geschiede nis der menschheid. De verschijning van Napoleon heeft ge maakt, dat de leer van de groote mannen weer sterk naar voren is gekomen. Het einde van de 18de en het begin van de 19de eeuw is weinig bevorderlijk geweest om in de maatschappij iets meer te zien dan een verzameling van individuen, omdat toen het industrialisme is opgekomen, een nieuw economisch systeem, waarin de persoon van den ondernemer naar voren is gekomen. Men kreeg toen een nieuw soort groote mannen, de mannen op het economisch terrein. Spoedig vatte de oppositie evenwel de draad van de 18de eeuw weer op en het is de groote verdienste geweest van Saint Si mon, dat die daar de aandacht weer op ge- vestigd heeft. De .sociologie werd gesticht, waarin het geheel van de maatschappij sterk op den voorgrond staat. Onder leiding van Mara en Engels ont- stond de leer van het collectivisme, waarin de inhoud van de geschiedenis wordt getee- kend als die van den klassenstrijd. En sinds dien staan die twee richtingen nog tegenover elkander. Eenerzijds de individualisten, die meenen, dat de geschiedenis de zaak der groote man nen is en aan den anderen kant zij, die mee nen het massale zeer eenzijdig naar voren te moeten brengen. Het verschil tusschen de menschen in aan- leg, waarmede zij ter wereld komen, is bui- tengewoon groot. Zoowel in lichamelijke,als geestelijke kwaliteiten, schijnt het verschil chaotisch te zijn, doch in werkelijkheid is het wetmatig. Op geestelijk gebied zijn de verschillen tus schen de menschen veel en veel grooter, al zijn de extreme varianten zeldzaam. 85 van het menschdom is niet in staat, met goed gevolg het middelbaar onderwijs te volgen en geen 5 kan met goed gevolg de Univer siteit afloopen en van dit deel behoort nog maar een op de duizend tot de begaafden. Een man als Prof. Lorenz wordt slechts eens in de 5 jaar geboren en toch was hij nog geen wereldgenie van de kwaliteit van Aristoteles, Goethe, Shakespeare en Marx Van deze worden er niet meer dan een op de 10 millioen geboren.. De troost in deze wet is echter, dat ze al- tijd weer moeten voorkomen. Het merkwaar- dige van den gemiddelden mensch is, dat hij onorigineel denkt. Zijn opinie ontstaat, door hetgeen hij leest. Hij heeft wel gezond ver- stand, kan de eenvoudige situaties in het le- ven aan, maar zoodra het gecompliceerd gaat worden, faalt hij. Het is niet waar, dat ieder een eigen oor- deel over iets kan hebben. De beschaving heeft evenwel altijd berust eh zal altijd be- rusten op den gewonen arbeid, waarvoor men dan ook evenveel respect behoort te hebben als voor welke andere groote gave ook. De drie categorieen van genieen zijn: de kunstenaars, de wetenschappelijke menschen en de mannen van de daad. Het behoort tot de allerhoogste uitzonde- ringen, dat een mensch tot twee van die cate gorieen behoort. Spr. onderscheidde: scheppende en repro- duceerende kunstenaars. Deze twee zijn ook •nooit in een persoon vereenigd. Ook in de mannen van wetenschap is er groot verschil. In de eerste plaats stelt spr. de beoefenaars van de zuivere wetenschap en in de tweede plaats die van de toegepaste wetenschap. Zoowel voor de kunstenaars als voor de mannen van wetenschap is de eerste voorwaarde, dat ze in een behoorlijk milieu opgroeien. Als aanleg en milieu ontbreken, wordt het niets en als de aanleg er is en het milieu ontbreekt, komt er nimmer iets naar buiten. De meening, dat aanleg erfelijk zou zijn in bepaalde families, is een dwaasheid. Langer dan drie generaties houdt de aanleg het nimmer uit. Uitvoerig belichtte spr., hoe de kunste naars elkander de hand reiken over de eeuwen heen. Ieder van de grooten uit een bepaalden tijd staat weer op de schouders van een vo- rige generatie. Zelfs de grootste der grooten, Beethoven, was afhankelijk van de bescha- ving, waarin hij leefde en geen figuur is denkbaar zonder omgeving. Z-elfs Marx was ondenkbaar zonder het industrialisme, waar in hij is geboren en zou zonder dat niet de grondlegger zijn geworden van het weten- schappelijk socialisme. Steeds heeft er een culminatie van kennis plaats. Onder de mannen van de daad, die als regel niet uitmunten door hooger, fijn ge- voel of bizondere intellectueele gaven, maar door wilskracht, organisatietalent, moed, on- verschrokkenheid en leidersgaven, rangschik te spr. de stichters van godsdiensten, staats- lieden, militairen en de leiders van concerns. Bij deze groep is de jeugdomgeving van min der belang dan bij de kunstenaars en de mannen van wetenschap. Wel zijn zij zeer afhankelijk van de constellatie der maat- schappij. Spreker toonde dit uitvoerig aan. Hij was van oordeel, dat de groote man nen voor de menschheid buitengewoon be- langrijk zijn, al mag nooit uit het oog ver loren worden, dat zij een deel zijn van de groote menschenmaatschappij en zij zonder aen arbeid van de massa in die maatschappii nooit hun taak tot ontwikkeling hadden kun- nen brengen. Zij zijn voor het bestaan en de ontwikkeling van de maatschappij een onmis- bare schakel. Verzoening tusschen. beider standpunt is mogelijk, als de begaafden, die hun gayen hebben aangewend voor de menschheid, altijd voor oogen hebben, dat de geheele beschaving berust op den massa-ar- beid van de maatschappij, die hun in staat stelt, hun gaven te ontplooien en aan den anderen kant de gemiddelde mensch de groote figuren niet benijdt en geen oogenblik uit het oog verliest, dat de groote mannen het in hun Ieven niet gemakkelijk hebben. Zij hebben zich ontzaggelijk veel te ontzeggen. moeten ongeloofelijk hard werken en zwoe- I gen en hebben een buitengewone verantwoor- -. delijkheid te dragen en hebben vaak in mis- kenning hun arbeid voort te zetten. Men vergete het woord van Hegel niet, dat het op de hoogte eenzaam is. Als alle menschen steeds voor oogen heb ben, dat ze ondanks alles menschen blijvec en ondanks verschil in aanleg soortgenooten ziin, en veel meer gemeen hebben dan hen verdeelt, als alle menschen overtuigd zijn als menschen een groot geheel te vormen, is een verzoening tusschen deze denkbeelden moge lijk. Nadat de spreker nog een paar vragei had beantwoord, sloot de voorzitter, de heei Beijneveld, met een woord van dank aan der spreker de bijeenkomst. DE STREEK. Het gaat met de aardappelen nofc steeds niet naar wensch. De Schotsche poters, die in groote hoeveelheden opge- kuild liggen. zijn zoo goed als onver- koopbaar. Winteraardappelen gelden 1.50 per baal. HOORN. De Vereeniging „Ontwikkeling" heefv Vrijdagavond haar eerste bijeenkomst in dit winterseizoen gehouden. De Park- zaal was wederom tot in de hoeken be zel Als spreker trad op de heer Alt te Bolsward met het onderwerp „Parsifal", religieiyse opera, toegelicht met talrijke fraaie lichtbeelden en muziekale illus- stratie. Het was een bijzonder geslaag- de avond. PURMEREND. De minister van Waterstaat heeft dfc brug over de sluizen van het N. Holl. Kanaal te Purmerend gesloten ver klaard voor motorrijtuigen en aanhang- wagens, waarvan de wielbelasting groo ter is dan 2000 K.G. URSEM. Donderdagmorgen was de zoon val den heer J. A. G., uit de Schermer, be zig met koolrijden met paard en wagen. van 26 October 1929 dpg-ave Van IVo^tlhollandsch fjandttrilnvcredlef. HM? (OiUvaagcn per drgadlooze teleloon). H- V. A. Java Cultuur Cult. Vorstenl. V orige Koers 1 1 1 1 1 1 1 1 NIET OFFICIEEL. New-York Italic t fr De constitutionneele liberate partij, van welke Mohammed Mahmoed Pasja, de ex- premier, voorzitter is, heeft besloten de ver- kiezingen te boycotten. Dit besluit werd genomen omdat, hoewel de Wafd geen bepaalde uitspraak nopens het ver- drag heeft gedaan, de constitutionneele libera- len vernomen hebben dat de candidaten der Wafd al aan de kiezers gezegd hebben dat tus schen Nahas Pasja, den leider van de Wafd. on Sir Percy Loraine, den hoogen commissaris, is overeengekomen dat de Wafd betere voor- waarden zal krijgen dan de tegenwoordige. De partij van Mahmoed Pasja geeft er der- halve de voorkeur aan zich te onthouden, be- seffende dat het toch niet zal baten tot de kiezers te zeggen dat dit onjuist is en dat zij het verdrag moeten aanvaarden zooals het daar ligt. Mocht de Wafd echter voor de verkiezingen verklaren het verdrag ongewijzigd te aanvaar den, dan zullen de constitutionneele liberalen aan de verkiezingen meedoen. EEN DRAMA TE STOCKHOLM. Onlangs, midden in den nacht, verscheen aan een der politiebureaux te Stockholm een heer in rok, die een jongen man bij den arm naar binnentrok. De heer bleek een hooggeplaatst politie-ambtenaar te zijn, die den jongen man had gearresteerd na hem zijn politlepenning te hebben getoond. Toen de dienstdoende inspecteur vroeg wat de arrestant eigenlijk had gedaan, gaf de poli tie-ambtenaar vreemde, ontwijkende antwoor- den. Spoedig bleek echter dat de jongeman juist den heer-in-rok, die wat te veel had ge- dronken en het dames op straat lastig had ge maakt, tot de orde had geroepen. Uit wraak had de heer zich toen als politie-ambtenaar be kend gemaakt en den jongen gearresteerd. Het geval nam evenwel een dramatische wending. Men begon over het geval te spreken en de ambtenaar werd wegens z'n gedrag van zijn functie ontheven. Een paar dagen later trof men hem 's och- tends dood aan in een plantsoen bij het politie- bureau. Hij had zich een kogel door het hart gejaagd. STAATSLEENINGEN. 5 1919 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpi) Cert. v. 1000 Retc. Kol. Bank Ned. lnd. Handelsbank Fransche Banken (3) INDUSTR. OND. BINNENL. v. Berkels' Patent Calvg Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Algem. Kunstzijde Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Steel Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Boeton Redjang Lebong TUM. PETROLEl Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika liin Gem. Elg. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash i i 102 1687, 171 232 157% 521 219 1851/4 65i/4 140 445% 172% 566 99 208% 1046/g 205% 310 616 397 151% 142.t0 84 178 160 395 4! 7% 176% 221% 143 298 170 8 43 397* 197 86% 871'. 107% 362 402 395 71% 34% 143 249% 55% Koers van beden te plm. 10.30 pl.m. 10.45 pl.m. 11.- plm. 11.15 525 220 187 2218/4 184-8 447-51 183% 65% 444 220%. 1 184 444 181 569 175-85 564-83/. 560-2 179*-83 557-61 103^-4 100 1037/8-4 204 1031% 624 620-4 398-402 620-2 399 183 155 181-4 180-2 418 416.9 416%-i 414*.6} 220 H4 219J-21 220-lVa 219-21* 145 170 - 197 105 368 406 402 367-9% 406 399-402 407-8 406%.7 399 34-% 71 33|-4* 33%-1 252 53% 53% 'Exdividend. fExclaim. PROLONGATIE vorige koers 4 pCt. heden 4 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo i a I a a a l| .A. LI J_ a a all a I all Vorige Koers op koers heden 11 uur 121.0%, 12.10 59.32 59.32 9.77% 9.77 34.70 34.70 48.07 48.06% 34.87% 34.90 66 47% 66.45 66.67% 66.67% 56.47% 66.45 2.48 2.48%, 13.00 13.00

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6