De gemaskerde overvalte Amsterdam Kerk en school Tijdschriften Sport Marktbericliten Bij de draai nabij het cafe Oudejans raakte de bestuurder de macht over de beide paarden kwijt botste tegen een ander voertuig en viel toen van den wagen, gelukkig juist naast de wielen. De paarden draafden door doch raak- ten ter hoogte van den heer A. Evers van den weg met het gevolg dat de kool van den wagen raakte en de paarden tot stilstand konden worden gebracht. De zoon van den heer G. moest zich onder doktersbehandeling stellen. Onder zeer vele blijken van belang- stelling heeft „Jo" van den pastoor al- hier haar 12K-jarigc dienstvervulling gevierd. Na een plechtige Hoog Mis werd de trouwe en ijverige „.To" door zeer velen gecomplimenteerd. Zeer vele geschenken en bloemen mochten zij op haar feestdag ontvangen en het geheele Kerlcbestuur met hunne dames kwamen persoonlijk hunne gelukwenschen aan- bieden. Op Dinsdag 29 Oct. a.s. des voor- middags 9K uur zal de commissaris der koningin een bezoek aan deze gemeente brengen. Twee verdachten voor de rechtbank. Heeft de rechercheur ongeoorloofde pressie uitgeoefend Gister hebben zich voor de Vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank te verant- woorden gehad de 19-jarige bankwerker en de 21-jarige stratenmaker, die verdacht wor den betrokken te zijn geweest bij den gemas- k.erden overval in het onderhuis van perceel Bloemgracht 122 te Amsterdam. Dit onderhuis is in gebruik bij den gros- sier in chocolade en suikerwerken J. de Wit. Het wordt grootendeels als opslagplaats ge- bezigd, maar een kleine, door een glazen schot afgescheiden ruimte bij de straatdeur dient den heer De Wit als kantoortje. In dit kantoortje zat de heer De Wit, in gezelschap van den heer E. H. de Haas, een vriend van hem, op Zaterdagavond 27 April 1.1. omstreeks half acht, te werken, toen, zooals men zich uit de krantenverhalen her- innert, vijf gemaskerde mannen verschenen. Drie gingen de kleine kantoorruimte binnen; de twee anderen richtten door het loketluikje lmn revolvers of op revolvers gelijkende voorwerpen op de heeren De Wit en De Haas. „Handen de hoogte in of ik schiet", werd er geroepen. Nadat de bedreigden de handen opgestoken hadden, werd hun gelast met het gezicht tegen den muur te gaan staan en ook aan dit bevel werd voldaan. Terwijl nu de revolvers of op vuurwape- nen gelijkende voorwerpen op hen gericht bleven, maakten de aanvallers zich meester van een geldkistje met eenig geld, dat op de schrijftafel stond. Twee van het vijftal ont- namen vervolgens aan den heer De Wit het door hem gedragen gouden horloge met ket- ting, alsmede een portefeuille met ongeveer i 600 aan bankpapier, die hij in den zak had. Voorts verklaarden zij welkome buit een beurs met eenige gouden tientjes, tien halve guldenstukken, een bankbiljet van 10 en eenige zilveren guldens. Aan den heer De Haas werd niets ontno- men. Ook hem werd gelast, het geld af te geven dat hij bij zich droeg, doch na zijn opmerking dat hij niet tot de zaak behoorde, had een der dieven gezegd, dat men hem dan maar met rust moest laten. Wat niet belette dat hij, nadat de dieven den buit binnenhadden, evenals de heer De Wit aan een touw, uit het magazijn afkom stig, vastgebonden werd. Den heer De Wit werden de handen op den rug vastgebonden en aan hetzelfde touw bond men de rechter hand van den heer De Haas vast. Nadat de dieven de heeren De Wit en De Haas bevolen hadden, een kwartier zoo te blijven staan, vertrokken zij en zoodra de slachtoffers van dezen overval de zekerheid hadden, dat zij weg waren, maakten zij alarm. In deze zaak kwam weinig licht, totdat in den nacht van 15 op 16 Juli 1.1. de 21-jarige stratenmaker en kort daarop zijn metgezel, de 19-jarige bankwerker, gearresteerd wer den ter zake van poging tot diefstal met braak in perceel Keizersgracht 286. De tenlastelegging. Aan den bankwerker en den stratenmaker is ten laste gelegd: diefstal te zamen en in vereeniging met een of meer andere perso nen, voorafgegaan en vergezeld met bedrei- ging en geweld tegen personen en gevolgd door geweld tegen personen met het oog- merk om den diefstal voor te bereiden en ge- makkelijk te maken en om bij betrapping op heeterdaad aan zichzelf en andere deelne- mers aan het misdrijf hetzij de vlucht moge- |'jk te maken, hetzij het bezit van het gesto- lene te verzekeren. Aan den bankwerker wordt subsidiair ten laste gelegd, bedreiging met een misdrijf te gen het leven gericht, althans met zware mishandeling. Beide verdachte hadden in de instructie be hind, doch kwamen op de terechtzitting op die bekentenis, wat enkele punten betreft, te- rug. De bankwerker zeide met een paar an aere personen te hebben afgesproken naat het perceel te gaan. Allen hadden een zwarte lap voor het gezicht hangen. Hij, de bank werker, beweerde thans niets gezegd te heb ben. Zoodra zij binnenkwamen, staken De Wit en De Haas eigener beweging de han den in de hoogte. De stratenmaker gelastte hen, volgens den bankwerker, met het ge zicht naai den muur te gaan staan. Een re volver beweerde verdachte niet in de hand gehad te hebben. Niet hij maar de straten maker bonden De Wit en De Haas de han- den. Hij is vervolgens weggegaan en in de Spiege straat, hoek Kerkstraat, is het geld j/ei65 aandeel dat hij kreeg, was ■j stratenmaker beweerde, dat ze met hun drieen binnen geweest zijn, maar wie de der- de man was, weet hij niet. De bankwerker was er in ieder geval bij. Een afspraak is er met hem met gemaakt. Hii werd door den bankw. gewoon gehaald. „Ga mee", zei deze »er is een avontuurtje". Zonder te weten wat er aan de hand was, is hij meegegaan. Deze verdachte zeide niet geroepen te heb ben: handen omhoog!" Of hij geroepen heeft dat ze met het gezicht naar den muur moesten gaan staan, zeide hij niet te weten. Hij erkende de portefeuille en het horloge met ketting weggenomen te hebben. Of hij ook het geldkistje wegnam, kan hij zich niet herinneren. Hij weet ook niet, of hij De Wit f? De £ja.as de handen vastgebonden heeft. Het geld is later verdeeld, maar hoeveel hij gekregen heeft, weet hjj niet meer. Getuigen verhoor De heer De Wit verklaarde, dat zijn vriend De Haas nauwelijks vijf minuten bij hem was, toen de overval door de vijf gemasker de mannen plaats had. „De handen op of ik schiet!" werd er geroepen. Twee der personen kwamen het kantoor tje binnen. Zij hadden ieder een revolver. Later kwam er een derde persoon bij. Getuige herkende ieder der beide verdach ten als de personen, die hem met revolvers bedreigden. Nadat zij hem gelast hadden, met het gezicht naar den muur te gaan staan, bedreigden zij hem met de revolver telkens als hij zich omdraaide. Terwijl zij zoo stonden, nam de een het geldkistje en de portefeuille weg. Later kwam er nog een ander bij, die het horloge met ketting ontvreemdde. De een gaf het geldkistje over aan een ander en deze ging er mee weg. De twee, die het laatste bleven, bonden getuige's handen vast aan <Je hand van De Haas. President mr. Huysinga: Was het uw be- doeling om te stelen? De bankwerker: Neen, ik heb 't gedaan voor de sensatie. Als getuige verscheen ook de moeder van den bankwerker. Zij wenschte zich te ver- schoonen, waarop van haar verhoor werd afgezien. Getuige De Haas verklaarde ook, dat bei de verdachten de personen waren, die ieder met een revolver areigden en riepen: „han- den in de hoogte of ik schiet!" De een nam de portefeuille en de portemonnaie weg, de bankwerker eigende zich't horloge toe. Aan ham, De Haas, werd niets afgenomen. Toen hij zei, dat hij reiziger was, gelastte de bank werker: „Piet, laat meneer zitten Op een vraag van zijn verdediger zei de bankwerker, dat hij pas ongeveer tien minu ten te voren op de hoogte van het plan was gesteld. Als getuige a decharge was gedagvaard de rechercheur Prinsen. Ontoelaatbaar optreden van een rechercheur? Het O. M., mr. Massink, zeide dat deze rechercheur in het opsporen der verdachten een groote rol heeft gespeeld. Aan spreker is schriftelijk medegedeeld, welke vragen d; verdediger den rechercheur zal stellen^ dat die vragen gesteld worden, kan spreker niet beletten, maar hij wenscht gebruik te maken van het hem in het Wetboek van Strafveror dening gegeven recht om zich tegen de be antwoording dier vragen te verzetten. Het is absoluut overbodig dat- die vragen gesteld worden. Zij zijn zoo suggestief en insinuee- rend mogelijk. De vragen zijn ook overbodig, want de verdachten hebben bekend. In een brief van den bankwerker wordt gezinspeeld op de zaak Giessen-Nieuwkerk. Hoe komt de verdachte er aan om zich daar op te beroepen, als hij't niet van zijn verde diger, mr. Huijer, heeft, dat de politie haar boekje ver te buiten is gegaan? De president leest de vragen voor, die mr. Huijer wenschte stellen. Zij komen hierop neer: of de rechercheur niet gedreigd heeft, dat de moeder van den bankwerker zou wor den opgesloten, als hij niet bekende; of hij niet toezegde, dat hij bij een bekentenis niet vervolgd zou worden voor andere feiten en of hij niet gezegd heeft, dat een ander had be kend, dat hij, de bankwerker, de aanstichter van den overval was. Mr. Huijer verklaarde er prijs op te stel len, dat den rechercheur de vragen zouden worden gedaan. Na raadkamer besliste de rechtbank, dat er geen bezwaar is, dat de vragen beant woord worden. Wei is waar hebben zij geen invloed noch op het bewijs noch op de straf maat, maar de rechtbank wenscht den schijn niet op zich te laden, dat zij de beantwoor- ding aer vragen in den weg wil staan. Het antwoord van den rechercheur. Rechercheur Prinsen verklaarde nieuwe aanwijzingen in de zaak van den overval te hebben gekregen en had da^rom aan den rechter-commissaris verzocht om den bank werker, die voor de inbraak op de Keizers gracht opgesloten zat, over den overval te mogen hooren. Dit werd door den rechter- commissaris toegestaan. Getuige aarzelde evenwel in het openbaar dienaangaande mededeelingen te doen. Maar president mr. Huysinga vond 't gewenscht, dat de mededeelingen in het openbaar zou den geschieden. Getuige Prinsen deelde nu mede, dat de bankwerker bij het eerste bezoek bleef ont kennen en ook geen antwoord gaf op de vraag, of hij de daders wilde noemen. Getuige zette hierop zijn onderzoek voort en deed toen ook bij de moeder van den bank werker een huiszoeking. Hii vond eenige krantenknipsels betreffende ae inbraak op de Keizersgracht en den overval op de Bloem gracht Een getuige had op 21 Augustus aan re chercheur Prinsen verklaard, dat de moeder de maskers had verbrand, het gestolen gelc had bewaard en een bankbiljet had gewis- seld. De bankwerker sprak, dit vernemende, de hoop uit, dat zijn moeder er buiten zou blij- ven. „Ik zit al in voorarrest voor een andere zaak", zei hij, „en moet ik nu dubbel gestraft worden?" ..Dat weet ik niet, het is best mogelijk", zei daarop rechercheur Prinsen, waarop de bankwerker sprak: „In het geval, dat mijn moeder er buiten blijft, zal ik erkennen". Hierop deelde hij alle bijzonderheden mede. De bekentenis van den bankwerker werd afgelegd op 21 Augustus, de moeder is ge- hoord en aangehouden op 24 Augustus. „Als je bekent, dan gaat je moeder er in", heeft getuige absoluut niet gezegd. Hoe vaak sprak de rechercheur met den verdachte in het Huis van be waring? De bankwerker hield vol, dat de recher cheur wel acht maal bij hem kwam en ge dreigd heeft, dat zijn moeder zou worden opgesloten als hij niet bekende. Toen ver dachte zei: „dat is onmogelijk", merkte de rechercheur op„zeg niet, dat het onmogelijk is, want er is altijd wel een artikeltje voor te vinden". Rechercheur Prinsen ontkende dat gezegd te hebben. Ook kan de rechtercommissaris bevestigen dat hij slechts tweemaal bij ver dachte in het Huis van Bewaring is geweest. weest. De straatmaker erfelijk belast? Dan verzoekt mr. Reinink, de verdediger van den straatmaker, dat een onderzoek zal worden ingesteld naar de geestvermogens van verdachte, gelijk de vijfde kamer der rechtbank dit op 17 October 1.1. heeft gelast, toen verdachte voor een andere zaak terecht stond. PI. deelt mede, dat de jongen uit een zwaar belaste familie afkomstig is. Verschil- lende familieleden zijn krankzinnig of imbe- ciel, zijn moeder is nu weggeloopen, men weet niet waarheen, zijn zuster is prostituee. Toen hij in Augustus werd ingesloten, heeft hij op het politiebureau alles kort en klein geslagen; daarna is hij onder streng toezicht gehouden in het Huis van Bewaring, waar hij toch nog een poging tot zelfmoord heeft gedaan. En om hem te doen slapen, dient men hem slaapmiddelen toe. Requisitoir. De officier van justitie antwoordt, dat hij geen bezwaar heeft tegen het verzoek van mr. Reinink, mits de zaak gesplitst worde. Immers, voor den bankwerker kan hij geen onderzoek naar zijn geestvermogens vragen. Hij vraagt derhalve voor den straatmaker terugwijzing naar den rechter-commissaris en voor den bankwerker, dien hij schuldig acht aan het tenlaste gelegde, 5 jaar gevan- genisstraf, rekening houdende met het laat ste vonnis der rechtbank, waarbij hem we- gens diefstal 10 maanden gevangenisstraf werd opgelegd. Het pleidooi. Mr. Huyer, de verdediger van den bank werker stelt vast, dat het O. M. hem sensa- tielust heeft verweten. Maar daarom heeft hij den rechercheur niet gedagvaard. PL wijst op het artikel van mr. B. P. Gomperts in het Handelsblad na de behandeling van de zaak Giessen-Nieuwkerk, waarin deze zei de het bedenkelijk te vinden, dat men geen waarborgen heeft, dat in een andere zaak niet dergelijke middelen als in de Giessen- Nieuwkerk-zaak worden toegepast. De rechercheur nu, ontkent zich aan ontoe- laatbare praktijken schuldig te hebben ge maakt. PL wijst erop, dat de straatwerker een brief geschreven heeft aan de moeder van den bankwerker, waarin deze zinsnede voorkomt: Ik was vooral geschrokken, dat, als wij niet bekenden, u naar het Huis van Bewaring zou gaan. PI. vindt de methode door rechercheur Prinsen toegepast, vreeselijk gevaarlijk. Nooit is een reclasseeringsambtenaar bij zijn client geweest. Het OM.: Hij is Rijksopvoedeling. De verdediger betoogt, dat de levensloop van zijn client dan in het dossier had moeten liggen, opdat de rechtbank en hijzelf er ken- nis van hadden kunnen nemen. PL meent, dat hier eerder sprake is van een kwajongensstreek, die nergens op zou ziin uitgeloopen, als de overvallenen niet zoo schrikachtig waren geweest. Verdachte is nooit tevoren veroordeeld; acht de gevraagde straf veel te hoog hoopt, dat de rechtbank termen zal vinden om een onderzoek te doen instellen naar het persoonlijk leven van verdachte. De verdediger van den straatmaker, mr. Reinink, sluit zich bij het requisitoir aan Hij verzoekt echter de rechtbank dadelijk vonnis te willen wijzen. Na raadkamer wordt dit laatste verzoek afgewezen. De bankwerker betoogt nog, dat, door hem 5 jaar gevangenisstraf te geven, de recht bank hem dwingt, als hij op 24-jarigen leef- tijd de gevangenis verlaat, recidivist te wor den. Uitspraak 8 November. Voor het examen handenarbeid R zijn te Den Haag geslaagd mej. E. de Vries, van Alkmaar, onderwijzeres te Koedijk, A. M. Siemer te Purmerend, C. L. A. Tiggers te Spierdijk. De kerkeraad der herv. gem. te Amster dam heeft in zijn jongste vergadering beslo- ten, het college van voorlezers-voorzangers en assistent-voorlezers-voorzangers, met ingancr van 1 Mei op te heffen. Hiermede vervaft tevens de geheele voordienst. In aflevering 13 van het fraaie werk Lan- den en volken, dat bij de uitgevers-maatschap- pij E.N.U.M. te Amsterdam verschijnt, wordt een uitvoerige beschouwing aan onze stam- genooten in het Oosten, land en volk van Britsch-Indie gewijd, waarbij verscheidene afbeeldingen waaronder vele in de natuur- lijke kleuren getoond worden. In het hoofd- stuk „Het water verschaft ons voedsel" wordt een overzicht van de visscherij in ve- lerlei landen gegeven, waarbij het opvalt, dat de zoetwatervisscherij sinds onheuglijke tijden eigenlijk altijd volgens dezelfde me thode plaats vindt. Vervolgens worden de raadselen van den Atlantischen Oceaan be- sproken, wat tot een beschrijving van vele nog te weinig bekende eilanden leidt. De af levering eindigt met een causerie over het land van de Gothen, welke in de veertiende aflevering wordt voortgezet en waarin uit- voerig de eigenschappen van het Zweedsche volk worden besproken. De schrijver vindt meermalen gelegenheid zijn artikel met fraaie foto's van land en volk te verduidelijken. Daarna krijgt Londen, de grootste stad der wereld een beurt, waarbij een levendige be schrijving van deze interessante hoofdstad worat gegeven. In een over Suriname worden fraaie afbeeldingen van menschenrassen ge toond, die waarschijnlijk geen enkele Ne- derlander als zijn landgenooten zal erken nen. Ook Britsch Guyana wordt niet verge- ten. De aflevering besluit met een wetens- waardige bijdrage over de wijze waarop in verschillende landen en wereladeelen voed sel uit den bodem wordt verkregen. Licht uitgave W. de Haan te Utrecht bevat een belangwekkend artikel van Alfred Hoyer over Lodewijk XI. W. S. schrijft over "ohannes Uytenboogaert en Sophie Petersen net huidige Rusland waarbij in het bijzonder Leningrad en Moskou aan een beschouwing worden onderworpen. De redactie bespreekt de lotgevallen der androiden, de technische nagemaakte menschen, welke poppen reeds van ouden datum zijn en publiceert daarbij het handschrift van een automatischen schrijver. Nadat N. J. Singels de geschiede- nis van Lady Hamilton verteld heeft, houdt een onbekende medewerker tenslotte een in teressante beschouwing over journalistiek, waarbij hij verscheidene historische bijzon derheden in het licht stelt. W. AnsinkW. Beentjes' 2-0 C. BooyJ. Sprenkeling 1—1 P. NoomD. Admiraal 2—0 A. BurgertJ. de Haan 2—0 D. StamW. Beumer 2—0 D. Davelaar D. DavelaarJ. Stet 2—0 -I. JansenB. Beentjes 0—2 G. ZomerdijkJ. Ory 1—1 A. ListJ. Twisk 2-0 Het Tooneel. Het Octobernummer van het Tooneel, met op den omslag het portret van Piet Bron, en op de eerste pagina Richard Crooks, ojoent met het Amsterdamsche Schouwburgvraag- stuk (een enquete van het Ned. Tooneelver- bond): Thans worden de bouwplannen van den architect Jan Schouten gepubliceerd. Frits Lapidoth schrijft uitgebreid over de Julius Caesar opvoering door Cor. v. d. Lugt, terwijl van denzelfaen criticus een ar tikel volgt over Hugo von Hofmannsthal als T ooneelschrijver. Joh. Brandenburg Jr. schrijft over Het recht van den regisseur. J. Greshoff bespreekt de populaire Brus- selsche cabaretiere Esther Deltenre, terwijl Schouwburgnood en Schouwburgbouw het onderwerp is van Mr. H. M Merkelbach. Tal van fraaie foto's van stukken der laat ste maanden versieren dit nummer. V o e t b a 1. Zooals men weet was er na den wed- strijd West FrisiaAlcmaria, die door onze stadgenooten met 31 werd ge wonnen, door W. F. geprotesteerd tegen de- leiding. Naar wij vernemen is dit protest af gewezen en de wedstrijd door den N. V. B. officieel erkend.. Alcmaria staat dus definitef met 11 punten uit 6 wedstrijden bovenaan. JUBILEUMWEDSTRIJDEN N. V. B. In verband met 't GooiEindhoven op a.s. Zondag heeft de N. V. B. toestemming verleend tot het spelen van den jubileums- wedstrijd HilversumAlcides op Zondag November. K or f b a 1. HET PROGRAMMA VAN ZONDAG A S. Westelijke afdeeling. E e r s t e k 1 a s s e. N.H.: D.T.V.—Swift, Hercules—Excelsior Westerkwartier D.D.V., Koog Zaandijk— Olympia. Z.H.: FluksH.S.V., Velox-Ons Eiber- nest, Het ZuidenVitesse, DeetosH.K.V. Tweedeklasse. A: Ready Tekca II—Bilthoven, K.V.D. D.V.D.. Z.K.V.D.E.V. B: Westerkw. IIReady T., Sportief Haarlem, Koog Z. II-K.V.K.V., B.E.P.- Eendracht. C.: Die HagheO S.C.R., Ready—A.L.O, D.K.C.Deetos II. Oostelijke afdeeling Eersteklasse. A:E.K.C.A.—Hellas, Z.K.C.—Overschotje BD.O.S.Ons Clubje, RigtersbleekNaas Noordelijke afdeeling. Eersteklasse. Rood ZwartVoorwaarts, W.K.Sparta Zwemmen. VER LICHT SPORTFONDSENBAD. Recordverbetering door Van Essen. Donderdagavond werden in't Sportfondsen badde wedstrijden van "Het I J" verzwommen Deze behoorden tot de reeks van feestelijk- heden der Edison lichtweek. Het bassin was door vijf schijnwerpers on der water, in den bassinwand aangebracht. fantastisch verlicht, vooral als de gewone lampen waren uitgedraaid. Onder zeer groote belangstelling startte o.m. de IJ-zwemmer van Essen, die het Ne- derlandsch record 300 M. vrije slag, staand op naam van Th. J. de Man met 4 min. 9.5 sec., verbeterde met 8.1 sec. Door eenige dames- en heerenleden van het IJ werden verder demonstraties schoon springen gegeven. Vervolgens kwam voor den polo wedstrijd een Rotterdamsch 7-tal in het water tegen het IJ I, het kampioenszevental van Nederland. Het einde kwam met 2—0 voor het I J. Als laatste nummer stond op het program ma een estafette over 15 X 15 M. onder water zwemmen voor leden en adspirantleden van het IJ. Het effect veroorzaakt door de bijzondere verlichting van het bassin was vooral bij dit nummer opvallend. Dam men. WEDSTRIJD W.D.O.C.D. (Castricum) Donderdagavond heeft een vriendschappe- lijke ontmoeting plaats gevonden tusschen de damclubs W.D.O. uit Alkmaar en C.D. uit Castricum. Deze wedstrijd, die als steeds een prettig ver- loop had, bracht een groote overwinning voor Alkmaar, met niet minder dan 237 werd de Castricumsche club verslagen. De gedetailleerde uitslag is als volgt: J. LizeJ. Koeman 20 H. OldenbroekC. Brakenhoff 0—2 H. v. Apeldoom—A. de Zeeuw 2—0 T. Amelsbeek—J. Juffermans 1—1 C. Betlem—J. Boot 2—0 P. Dekker—C. Peperkamp 20 N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKW ARTIER. ALKMAAR, 26 Oct. 1929. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 40.000 stuks Kipeieren aangevoerd, waarvan de prij- zen als volgt: 6062 11.1012; 62— 64 f 11.40—/ 12; Gruin 60—66 11.70 12.20; Klein 7.10—/ 10.30; Eend^ eieren 6.70—/ 7, aanvoer 13000 stuks. ALKMAAR, 26 Oct. 1929. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 10 Paarden 100270; 45 Melkkoeien 225400, handel goed; 30 Nuchtere kalv. (slacht) 1042; 114 Schapen, vette 34—/ 46; Overhouders 2835, handel goed; 7 Schrammen 28 36; 101 Biggen (10 weken) 21—/ 29; Bokken en geiten 611. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 26 Oct. 1929. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald voor: Fa- meksboter le s. 1.101.20; Fabrieksbo- ter 2e s. 0.90—/ 1, per K.G.; Eieren (groothandel) 10.50—/ 11.50; Eendeieren 6. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 25 Oct. 1929. Op de heden gehouden veiling werd betaald voorAard- appelen per 100 K.G. 2.30; Andijvie pei 100 stuks 0.502.30; Appelen per 100 K.G. 2.708.60; Bloemkool le s. per 100 stuks 18.6024.10; Bloemkool 2e s. oer 100 stuks 7—/ 13; Bieten per 100 K.G. 2.60—/ 3.60; Druiven per 100 K G. 18 31; Gele Kcol per 100 K.G. 3.60— 4.40; Groene Kool per 100 stuks 3.60— 8.20; Kropsla per 100 stuks 0.50— 6.30; Knolselderiep er 100 stuks 5.60; Meloenen per 100 stuks 12; Prei per 100 bos 7.20—/ 7.60; Kantonner Witkrop 1.605.20; Postelein per bakje 5179 cent; Roode Kool per 100 K.G. 35; Selderie per 100 bos 2.60; Spinazie per 100 K.G. 0.41—/ 0.87; Spruiten per 100 K.G. 1432; Snijboonen per 100 pond 15.6029.90; Enkele Spercieboonen per 100 pond 1230.10; Tomaten j>er 100 K.G.: A 12.60; B 11; C 11.50; CC 2.90; Wortelen per 100 K.G. 2.90; Wor- telen per 100 bos 4.60—/ 9.20; Witlof le per 100 K.G. 16—/ 18; Witlof 2e s. per 100 K.G. 12. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Oct. 1929. Langendijker Groentenveiling. Bloem kool le s. 9.9017.70; Bloemkool 2e s. 1.802.80 per 100 stuks; Peen 2 2.40; Kleine Peen 0.701.20; Roode Kool 2.70—/ 5.40; Roode Kool le s. 2.70 5.40; Roode Kool 1.90—/ 3.10; Gele Kool 2.70—/ 5 30; Witte Kool 1.10 1.30; Deensche Witte Kool 1.70—/ 2.20; Uien 2.603.40; Grove Uien 3 3.50; Drielingen 1.70—/ 2; Nep 3.30 4; Slaboonen 1238.10; Tomaten: Af 14.10; C 10.90—/ 11.20; CC 3; Bieten 1.10—2.40; Witkrop 1.70— 2.50; Aardappelen: Schotsche muizen 1.70; Blauwe 4.10; alles per 100 K.G. Aanvoer: 5700 stuks Bloemkool; 10500 K.G. Peen; 66000 K G. Roode Kool; 16500 K.G. Gele Kool; 78000 K.G. Witte Kool: 26000 K.G. Deensche Witte Kool; 4200- K.G. Uien; 40 K.G. Slaboonen; 300 K.G, Tomaten; 16000 K..G Bieten; 900 K G Wit krop en 525 K.G. Aardappelen. NOORDSCHARWOUDE, 25 Oct. 1929. Eigenheimers 1.60; Bl. Aardappelen 2.40; Bravo's 2.10; Uien 3.70—/ 3.90; Drielingen 2.202 50; Grove 3.70; Gele Nep 44.10; Peen 2.302.50; Kleine Peen 0.601Kroten 0.90 2.30; Roode Kool 2.50—/ 5.30; Witte Kool 1.20—1.30; Gele Kool 3 20— 5.60; Deensche Witte Kool 1.70—/ 3.50, alles per 100 K.G.; Bloemool 1317.90; Chin. Kool 2.50 per 100 stuks. Aanvoer: 900 K.G. Aardappelen; 7400 K.G. Uien; 4600 K.G. Peen; 1500 K.G. Kroten; 42400 K.G. Roode Kool; 31200 K.G. Witte Kool; 8600 K.G. Gele Kool; 10600 K.G. Deensche Witte Kool; 1000 stuks Bloemkool; 60 stuks Chin. Kool. WARMENHUIZEN, 25 Oct. '29. Roode Kool 2.70—/ 4.10; Witte Kool 1.20— 1.30; Witte Kool j>er wagon 124; Nep 4.60; Drielingen 2.20; Uien 3.60— 4.10. Aanvoer: 18550 K.G. Roode Kool; 66300 K.G. Witte Kool; 1425 K.G. Nep; 2400 K.G. Uien. PURMEREND, 25 Oct. 1929. „Afslag. vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre- ken". Aardappelen: Blauwe 7186 cent per zak, 25 K.G.Slaboonen: dubbele 0.25— 5.50, dubbele z. dr. 0.60—/ 4.10 per zak, 15 K.G.; Snijboonen: Stok 1.654.80 per zak, 15 K.G.; Tomaten: A 16—/ 29; B 16—/ 29; C 8—/ 16 per 100 K.G.; Bloemkool 236 per 100; Roode Kool 5.30—/ 10.40 per 100; Savoye Kool 4.60 9.60 per 100, Spinazie 0.451.10 per mand, 6 K.G.; Sla 1.80 per 100 krop; Andijvie 0.604 per 100 krop; Bieten 49 per 1000; Wortelen 6f 14 per 100 bos (zak)Uien 0.700.92 per 25 K.G.; Uien Drielingen 0.450.63 per 25 K.G.; Druiv: Alicant 48—68 cent per K.G. Appels: Westlandsche Bellefleur 4 9Brabantsche Bellefleur 511; Bramley Seedling 510; Groninger Kroon 4—/ 10; Present van Engeland 6—/ 18; Reinette, goud 9—/ 26; Rei- nette, zoete grauwe 9; Transparante de Cronsels 11—/ 38; alles per 100 K.G. Pe- ren: Beurre Clairgeau 514; Beurre Su. perfin 5—/ 14; Boerengroen 1.30— 8.20; Comtesse de Paris 4—/ 9; Doyen- n<§ du Cornice 33—/ 53; Durandeau 5— 11St. Germain peer 1.606.60; Gie- ser Wildeman 6—/ 10; Kamperveen 1.40 f 5.10; Louise Bonne 1624; Nou- veau Poiteau 6—/ 13; Soldat Laboureur 9—f 19 per 100 KJ3,

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7