Penk er aan, iHspiriat- Saf DISS'S 51/TS'X "rS oTofrrrwK,tmmin8 S» hebben, Hij ach«e hSf/TzooS^ staat om het onbewoonbaar te verkfaren Ktawel wder in Handel daarnaar tijdig Tabletten Het is U bekend, dat ik mij eenige maler, niet heb kunnen vereenigen met de besluiten die uw Raad meende te moeten nemen. Ik ste] er prijs op thans te verklaren, dat ik ook als wethouder niet zal schromen zaken bij Ged Staten of de Kroon aanhangig te maken, die volgens mijn opvatting in strijd zijn met het algemeen belang. Om mij meer aan de gemeente te kunnen wijden, zal ik eenigen anderen arbeid van I plaatselijk belang moeten staken. Ik hoop, dat mijn nienwe werkkring der gemeente meer voordeel moge brengen, dan zij nadeel zou kunnen ondervinden van mijn uittreden uit [anderen werkkring. De voorzitter: U heeft vele wenschen naar voren gebracht en daar zijn vele bij, die ook wij met U deelen. Het zijn er echter zooveel, dat zij wel niet alle in de 2-jarige periode, die U op het oogenblik nog rest, in vervulling komen. Bovendien ben ik er niet voor om hard van stapel te loopen, wij mogen niet verder springen, dan onze stok lang is. Gaarne wil ik op dit oogenblik een woord van dank uitspreken voor hetgeen uw voor- ganger, de heer A. Krab, in de vele jaren van zijn lidmaatschap van den raad en ook voor hetgeen hij als wethouder voor de ge meente gedaan heeft. De heer Van Eenennnaam: De heer Van de Garde bedoelt waarschijnlijk, dat zijn fractie het meeste geluid heeft. De heeren Snoeks en Van de Garde werden aangewezen het stembureau te vormen. Bij 'eerste stemming werden 6 stemmen uitge- bracht op den heer van Eennennaam, 2 op den heer Snoek, 2 op den heer Broek, terwij' er 1 bianco stem was. De heer Van Eennenaam was alzoo toe wethouder gekozen en verklaarde deze benoe ming aan te nemen. De voorzitter: Mijnheer Van Eennennaam, ik feliciteer U van harte met uwe benoeming tot wethouder dezer gemeente. Ik heb de ver- wachting, neen ik geloof zeker, dat U aan de vervulling van dit ambt Uw beste krachten zult geven om de belangen der gemeente Eg mond aan Zee te behartigen. Ik twijfel er ook niet aan, dat wij in B. en W. zullen profitee- den van uw doorzicht. De heer Van Eennennaam: Uw toespraak, mijnheer de voorz., heeft mij, wat betreft t moment, waarop zij tot mij werd gericht, wel wat overvallen. Ik vind het een gewichtig oogenblik en omdat misschien enkele uitdruk-1 gebleken, al zijn er waarschijnlijk in kingen uit hetgeen ik nu zeggen zal, later nog eens herhaald kunnen worden en ook om mij later te kunnen beroepen op hetgeen ik nu zeg, heb ik dat op schrift gesteld. Mijnheer de Voorzitter, Ik breng U dank voor uw gelukwenschen hij de aanvaarding van het wethoudersambt Het zij me vergund in het kort uiteen te zet- ten, waarom ik de benoeming heb aangeno- men. Het is U bekend, dat sinds menschenheuge- nis de wethouderszetels werden bezet door een Oud-Katholiek en een Protestant, behoudens een enkele overigens verklaarbare onderbre- king. Het is U mede bekend, dat voor ruim twee jaar de verkiezingsactie werd ingeluid met, laat met het noemen „scherper omlijnde leu- zen" dan voorheen. Een groote groep, die der Oud-Katholieken. vertoonde een vrij stevige organisatie; de Katholieken bleven stabiel; ontvredenen on der Oud-Katholieken en Protestaten schaar- den zich onder een vaan van een bepaalde kleur; bij de overige Protestanten was een jammerlijke verdeeidheid merkbaar en een deel van dezen, weleens schertsender wijze het „overschot" genoemd, sloot zich op het aller- uiterste oogenblik aaneen en zond twee afge- vaar'digden naar den Raad. De Oud-Katholieke meerderheid wees twee wethouders uit eigen midden aan, daarbij brekende met het vroeger gevolgde stelsel Ik wil hier uitdrukkelijk naar voren bren gen, dat ik, in weerwil van deze nieuwc groepeering, welke onze goedkeuring niet vermocht te verwerven, nimmer heb getwij- feld aan de goede trouw van deze fractie. Toen dan ook in den loop van dezen zomer een afgevaardigde van deze fractie tot mij kwam om te verklaren, dat die groepeering niet had geleftl tot het beoogde doel en na- mens de geheele partij zijn leedwezen erover uitsprak, dat van het oorspronkelijke stelsel was afgeweken, kon mijnerzijds van geen ver stoordheid meer sprake zijn. Waar nog enkele symptomen van die verstoordheid mochten zijn gebleven, werden die weggenomen door de uitdrukkelijke verklaring, dat de fractie de daad bij het woord zou voegen en een der wethouderszetels ter beschikking van de min- derheid zou stellen. Deze wethoudersverkiezing nu moet be- schouwd worden als de bezegeling van de belofte, dezen zomer nagedaan. Onze gemeente verkeert in een overgangs- stadium: de visschers verplaatsen zich in be- duidende, bijna verontrustende mate naar Vel- sen; 't steeds wassend vreemdelingenverkeer voort n stroom van nieuwe burgers aan, die in Egmond aan Zee een bestaan hopen te vin- den. Beide bewegingen vervullen ons met groote zorg en een ernstige vraag is: hoe uitputting te voorkomen en het goede te ziften uit wat zich hier komt vestigen: alle hout, dat in Eg mond aandrijft, is nog geen timmerhout! Ook al loopt ieder tot de keel toe in zee, om het op te halen! Hieraan parcn zich de sterk naar voren dringende eischen van verkeersverbetering, gemeentereiniging, -rioleering en -verfraai ing, stipte naleving der verordeningen, reor- ganisabe van de politie, bcbossching, uit-brei- ding van het gemeentelijk grondbezit, verka- veling dier bezittingen, uitbreiding van de ge meente zelve. Onder deze moeilijke omstandigheden roept de gem. mij halverwege de zittingsperiode tot hot wethoudersambt. Voor hen, die de ge- schiedenis van de laatste jaren kennen moet het duidelijk zijn, hoe het mij verheugt tot het hoogste eereambt te worden geroepen, dat een gemeente aan een harer burgers kan aanbie den. geen een- ST. PANCHAS. Raadsvergadering. (Vervolg) De heeren Lek en Snel repliceerden hierop nog uitvoerig, zoodat tenslotte de voorzitter na uitgebreide discussie, de vraag in stem ming bracht, welke met 6 stemmen voor en die van den heer Duif tegen bevesti- gend werd beantwoord, zoodat het terrein voortaan ook voor voetbal beschikbaar blijft, onder later in te stellen voorwaarden. In verband met de uitvoering van de Ziek- tewet (art. 18) was een aanschrijven van den minister ingekomen inzake de stichting van barakken van gemeentewegen. B. en W. stelden voor in dit geval samen- werking te zoeken met omliggende gemeen ten, v.nl. Alkmaar. De heer Snel stelde voor samenwerking met de Langendijker gemeenten, doch naar de algemeene gedachte, was Alkmaar hier voor waarschijnlijk de geschikste plaats. Aldus werd besloten zich te wenden tot Alkmaar. Adres subsidie Volksuniversiteit ft Alkmaar. Ten aanzien van deze subsidie-aanvraag van 10 (waaraan verbonden 5 van de provincie) heerschte bij B. en W. stemmigheicl. De voorzitter verklaarde, door persoonlij- ke inlichtingen, thans op deze zaak een bete- ren kijk te hebben gekregen. Hem was gaan- deweg I ch wel het nut van deze instelling - - deze gemeente geen deelnemers. Spr. noemde ver- schillende inrichtingen van onderwijs te Alk maar, welke Alleen van groot nut zijn, ook voor kinderen uit deze gemeente en waar- voor ongeveer jaarlijks 300 op de begroo- ting voorkomt. Van de vele nuttige cursus- sen der V.U. kunnen ook onze ingezetenen profiteeren, in dit geval achtte spr. het beter indien de gemeente contribuant was. De heer Duif (wethouder) was er niet voor. Hij achtte het lesgeld zoo gering dat hij het beter vond dit te verhoogen. Met een zoo kleine subsidie van 10 was de V.U. toch ook niet geholpen. De voorzitter achtte dit niet in de lijn Iig- gen van deze instelling die beoogt "ontwikke- ling te brengen in de breede lagen van het volk. De heer v. Kampen (wethouder) kon wel met den voorzitter meegaan, doch had ge- zegd: Laten wij subsidie geven indien er in de gem. deelnemers aan een of andere cur- sus zijn. De heer Lek achtte zijn standpunt hierin algemeen bekend en de voorzitter had dit z.i. zeer goed verdedigd. Het is wel makke- lijk te zeggen, het cursusgeld maar te ver hoogen, zooals de heer Duif zeide, maar in de praktijk valt dit niet mee. Spr. verklaarde zich voor subsidie. De heer Muurling was voor enkele jaren nog tegenstander, omdat hij niet op de hoog- te was van het werk dezer instelling. Thans is hij overtuigdt van het groote nut dat hier- van kan uitgaan en zou subsidie willen ge ven als hier ook deelnemers waren. De heer Lek zou het mooier vinden direct te geven zonder eerst te vragen of hier ook iemand van profiteert. De overige heeren, (waarondtr tenslotte ook de heer Duif) sloten zich hierbij aan, zoodat met algemeene stem- men werd besloten, de subsidie te verleenen. Verder was ingekomen een aanvrage om subsidie van de geheelonthoudersvereeniging afd Langendijk en omstreken. Alhoewel B. en W. overtuigd waren van het nut der drankbestrijding, werd er op ge- wezen dat deze gemeente a.h.w. reeds droog- gelegd is. Inplaats van de 6 vergunningen die er konden geweest zijn, is er niet een meer. De heer Lek meende echter, dat, al ligt deze gemeente droog hiermede de zaak nog lang niet in orde was aangesproken, die te kennen had gegeven het wel noodig te achten. De voorzitter deelde mede, dat B. en W van een andere opinie waren. De architect heeft het niet noodig geoordeeld. Het geeft afbreuk aan het mooie gebouw. Bovendien zijn er in de gangen een zesta' gelegenheden met waterspoeling, terwijl 't door den heer Lek voorgestane toch nog een halve maatregel zou blijken. Na uitvoerige bespreking werd het voor- stel van den heer Lek verworpen met vijf stemmen tegen. De heeren Lek en Snel stemden v66r. Het tweede onderwerp van den heer Lek betrof de wenschelijkheid tot verlaging van de heg bij de N.H. Kerk in verband met het gevaar door het drukke autoverkeer om den hoek. Zooals de heer Lek vernam van een inge- zetene had door deze met zijn auto bijne een kind overreden, dat door deze heg onmoge- lijk te zien was. De voorzitter achtte deze vraag aan het verkeerde adres geTicht. De heg behoort n.l. aan de N.H. kerk. De heer Slijker deelde mede, dat de he, indertijd al zoo laag mogelijk is afgesnoeii Doch we hebben last van de jeugd. Het draad is ieder oogenblik stuk, zoodat ik vrees, dat het niet lager kon. E>e heg zou ech ter misschien nog iets uitgedund kunnen worden. De heer v. Kampen (weth.) zeide dat er al veel over dez enhoek was gepraat en van ge- meentewege al het mogelijke gedaan om 't gevaar te verminderen. Toch blijft het ge- vaarlijk. Spreker had wel een idee voor de toekomst en hoewel een idee meestal niet zoo maar wordt aanvaard kon hier toch wel iets goeds uit voortkomen. Er is een trottoir aan de zuidkant. Laten wij eens spreken met het kerkbestuur, en zien of deze gevaarlijke haag niet geheel uitgerooid kan worden en dan achter de boomen langs een tegelpad van 1 Meter breedte, afgesloten van het terrein van de kerk door een stevig hek van harmo- nicagaas. Hierlangs kunnen zoowel kinde ren als volwassenen volkomen veilig loopen. Spr. meende dat het kerkbestuur wellicht, na overleg met het gemeentebestuur wel haar medewerking zou willen verleenen om het gevaar uit den weg te ruimen. De heer Slijker en Duif zagen hier wel eenig bezwaar in, alhoewel zij gaarne mede- werkten om de toestand zoo goed mogelijk te verbeteren. Het derde punt van den heer Lek betrof let verbod om de lanen te berijden met vrachtauto's. Spreker meende dat de ingeze tenen hier veel last van ondervonden. Het is voor diegenen welke materialen aanbrengen voor huizenbouw, ondoenlijk de lanen te ver- mijden. Er moet toch gelegenheid zijn er te komen. De voorzitter lichtte dit toe. Er bestaat geen verordening. De borden betreffen een aanwijzing om het verkeer te regelen en de lanen zooveel mogelijk te ontlasten. Dit is een raadsbesluit, genomen, omdat deze la nen nu eenmaal niet op zwaar verkeer bere- kend zijn. Hiermede is wel wat goeds be- reikt, nl. veel besparing van onderhouds icosten. B. en W. trachten dit besluit zoo goed mo gelijk te handhaven, hiervoor is echter de medewerking der ingezetenen noodig. Het verbod steunt echter niet op een verordening. De heer Lek achtte dan een verordening gewenscht. Hem was een geval ter kennis gebracht, waaruit z.i. bleek dat er hier geen vaste lijn gevolgd werd. Een en ander gaf aanleiding tot een druk ke discussie, waaruit naar voren kwam, dat door B. en W. zoo goed mogelijk toezicht wordt gehouden. Mocht echter een verordening noodig blij- Ken dan zal hier zeer zeker toe worden overgegaan. Hierna sluiting. Op 1 November zal „De Kleine Stem" onder leiding van den heer Sinjewel haar eerste lustrum herdenken. Het is dan n.l. vijf jaar geleden dat deze, in de gemeente zoo pupulair geworden kinderzangschool door den leider werd opgericht. Op den feestavond zal iets zeer bizonders worden gegeven n.l. een groote operette in vijf bedrijven, getiteld „Reepelsteeltje". Spreker wees op de Langendijk; Oudkar-' spel geeft 25, N.-Scharwoude 25, Z.- Scharwoude 15 en B. o. L. 10. Spreker stelde voor een subsidie te verleenen van 10. De heeren Slijker en Snel konden zich hier bij zeer goed aansluiten, evenals de heer Muurling. De heer v. Kampen dacht er over als de voorzitter, doch wilde wel 10 geven tot wederopzegging. De heer Duif oordeelde drankbestrijding wel zeer goed, doch hechtte meer aan het persoonlijke voorbeeld. Er wordt zooveel ge- vraagd voor algemeen nuttige doeleinden en waar is tenslotte de grens. Als we dit toe- ken nen volgt er meer. Na eenige dicussie werd besloten 10 subsidie te verleenen met 5 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de hee ren Duif en Koelemeij. Vragen van den heer Lek Hierna verkreeg de heer Lek het woord over een drietal schriftelijk opgegeven onder- werpen. Spreker wenschte ten eerste de aandacht te vestigen op het ontbreken van een water- plaats bij de openbare school, hetgeen z.i. tot ongewenschte toestanden aanleiding kan geven. Wij weten alien wel hoe kinderen zijn en had spreker het hoofd der school er over SCHERMERHOKN. Raadsvergadering. Donderdag 24 dezer vergaderde de Raad - ezer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester Meindersma. Ingekomen stukken. Van de Volksuniversiteit te Alkmaar een verzoek om een jaarlijksche bijdrage van min- stens 10. Op ad-vies van B. en W. werd afwijzend be- schikt. Van de Utrechtsche Brandwaarborg Mij. een mededeeling dat de jaarlijksche premie voor de verzekerde som van den toren 15.000) is verlaagd van 1 tot 0.80 per mille. Aangezien de toren reeds jaren voor genoemd bedrag is .verzekerd vraagt de Mij. of deze som in overeenstemming met de bouwkosten is. De heer de Groot stelde voor de verzeker de som met 20 pCt. te verhoogen, aangezien de premie hiermede is verlaagd. De heer Mantel wenschte den toren te verze- keren op 20.000, wat z. h. st. werd aange- nomen. Van den kring Barsingerhorn was inzake de vleeschkeuringswet bericht ingekomen, dat deze gemeente zich bij haar kon aansluiten voor de vernietiging van de cadavers op de volgende voorwaarden voor den tijd van 2 jaar. le. Al het afgekeurde vee weghalen en al- leen de huid te vergoeden, zonder kosten voor de gemeente. 2e. Ook aan de eigenaars van het vee een vergoed'ing te geven, waarbij de gemeente 300 per jaar zou moeten betalen. B. en W. adviseerden het eerste voorstel aan te nemen, waartoe na eenige bespreking werd besloten. Van de commissie voor uitbreiding van het aantal regenten voor het Centraal Neutraal Ziekenhuis te Alkmaar, dat dit is gesteld op 12, waarbij voor de buitengemeenten werden aanbevolen de burgemee^ters van Schoorl en Wieringerwaard. Van B. en W. Alkmaar een schrijven om nog geen subsidie vast te stellen en deze later te stellen in evenredigheid met eventu- eele tekorten van de exploitable. De heer Groot wilde nog eens doen uitko- men, dat hij zich met de manier van stichting van deze inrichting niet kan vereenigen. Het neutrale is geheel niet neutraal, maar dat woord is gebruikt om een ander voor het hoofd te sfootenhet is geheel een misleiding, want in het kath. ziekenhuis is de verpleging minstens zoo neutraal. Spr. kende een ge meente, welke aan dit ziekenhuis een subsidie heeft toegekend, terwijl het B. A. dier gem. een sehuld heeft aan het r. k. ziekenhuis, dat dit bestuur en ook die gemeente niet wenscht te betalen. De voorzitter zeide dat dit punt niet aan de orde was. In tegengestelden zin zou hij ook wel iets kunnen zeggen. De heer Groenwoudt zeide dat reeds betalen 15 vastgesteld een subsidie te per inwoner. Ook de heer de Groot was het hiermede eens en stelde voor het schrijven van B. en W. vc crloopig voor kennisgeving aan te ne men. Aldus besloten. Voorstel verhuring gemeenteperceelen. Werd besloten onderhands te verhuren voor den tijd van 5 jaar het oude Raadhuis a f 10.75 per maand aan C. Konijn, voor den tijd van 10 jaar rietland a f 4.50 per jaar aan A. Laan en een strook grond a 0.50 per jaar aan wed. K. Akkerman. Voorstel uitbreiding van het O. E. B. net. B. en W. stelden voor het electrische net uit te breiden tot de IJzeren Brug, de begroo- ting hiervan is geraamd op 1700; de jaar lijksche exploitatielcosten op 268 in ont- vangsten en uitgaven, terwijl de aan te slui- ten personen zich garant stellen voor de be- dragen, waar ze zijn ingedeeld. De IJzeren Brug zal alsdan kunnen worden voorzien van een lichtpunt. De heer Groenewoudt vond het jammer de oewoners van deze perceelen te doen genieten van de goedkoope tarieven. Voor de overige Sioordervaartbewoners, zal, wanneer deze ;>erceelen worden aangesloten het nog moei- lijker zijn electrisch licht te krijgen. Spr. zou wenschen dat de Raad thans een kloek besluit nam om de geheele Noorder- vaart aan te sluiten. De heer Groot vreesde ook hiermede een hatelijken toestand te scheppen en vreesde ook voor het overige deel de kans minder te maken; toch is dit geen reden om de voorge- stelde uitbreiding tegen te gaan. Gaarne zou spr. willen medewerken de geheele Noorder- vaart met behulp van het G. E. B. electrisch licht te geven om zoo mogelijk die kosten geleidelijk te betalen. Vooralsnog zou hij deze perceelen wen schen aan te sluiten onder voorwaarde dat bij algeheele electrificatie van de Noorder- vaart de tarieven worden gelijk gesteld met de geheele Noordervaart. Na eenige bespreking werd z. h. s. hier toe besloten. Voorstel bijdrage voor geschenk aan de Vereeniging voor Neder- landsche gemeenten. B. en W. stelden voor als bijdrage voor eigen gebouw en bemeubeling als bewijs van sympathie te willen verleenen eene som ge lijk 1/4 ct. per inwoner, overeenkomstig het verzoek van genoemde vereeniging. Werd algemeen goedgevonden. Vaststelling van de begrootingen der gemeente dienst 1930, v. h. G. E. B., id. v. h. Armbestuur, id. Gemeente. De heer Bosga bracht als rapporteur na- mens de commissie hierover verslag uit. Volgn. 8. Voor jaarwedde burgem., seer, en ontvanger is een gelijk bedrag op de be- grooting geplaatst, terwijl die jaarwedden werden verhoogd. De voorzitter zeide dat de meerderheid in B. en W. er tegen was het verhoogde bedrag op de begrooting te plaatsen. De heer Bosga vroeg: Zijn er nadeelen aan verbonden voop de gemeente, om ver- hooging en pensiWnen op de begrooting te plaatsen? Waar zullen Ged. Staten deze ver- hooging vandaan halen als de post onvoor- zien zoo laag is. Hij achtte het derhalve ge wenscht de post onvoorzien te verhoogen. Werd besloten post onvoorziene uitgaven met 1400 te verhoogen en inkomstenbelas- ting te verhoogen met gelijk bedrag. Volgn. 27. Lidmaatschap Ned. Gemeen ten. Is het lidmaatschap voor deze gemeente van belang. De voorzitter had het vorige jaar toegezegd hierover verslag uit te bren gen. De voorzitter antwoordde dat deze ver eeniging op de bres stond om de belangen van de gemeenten voor te staan. Volgn. 33. Jaarwedde ambtenaar Burg. Stand. Deze jaarwedde is geraamd op 200, terwijl het werk wordt gedaan in denzelfden tijd als dat van secretaris of bur gemeester. Deze jaarwedde wordt door den burgemeester als lste ambtenaar geheel ge- noten, terwijl de overige ambtenaren geen salaris genieten. De voorzitter zeide den burg, stand altijd zeer correct uit te voeren en het werk gehetf te verrichten. Als andere ambtenaren hem hierin behulpzaam zijn bij ziekte of ontsten- tenis zal hij dat ook vergoeden. Volgn. 51. Contributie Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in het kan- ton Alkmaar. Is dit bedrag 11 gerechf vaardigd overeenkomstig de belangrijkheid van deze vereeniging. De voorzitter zeide dat hij hiermede con tact houdt met andere gemeenten en de amb telijke belangen worden besproken als nacht- veiligheidsdienst. Volgn. 55 Belooning Brandweer. Salaris hoofdbrandmeester 10 gulden: machinist 30 gulden. Is deze verhouding juist? De voorzitter stelde derhalve voor het sa laris van den hoofdbrandmeester te stellen op f 20, wat werd goedgevonden. De heer Bosga vroeg waarom de hoofd brandmeester geen leeren jas en broek heeft. De voorzitter antwoordde dat deze dit niet noodig achtte, maar alleen een jas langer als die der andere. Werd in handen gesteld van B. en W. Volgn. 157. Waarom vervolgonderwijs pro memorie is geraamd. Bij voldoende am bitie achten wij Vervolgonderwijs gewenscht De begrooting werd derhalve goedge keurd in ontvangsten en uitgaven groot De begrooting van het G. E. B wa« m ontvangsten en uitgaven 6516 75" w, van het Burg. Armbestuur 2969 82 beide bijzondere scholen kan bruikt. Spr. heeft daarbij mge- aan voor de worden ge- van '£roef2 ®eves-'8d op vermo«Si/ Z kun!f™Vord van t kerkbestuur kunnen huren Verder deelde de voorzitter mede dat -de Commissans der Koningin deze gemeente zal bezoeken den 29sten October namT^ Ji d Pf, hheer Bosj?a zeide gehoord^hebben dat t huis eerder bewoond door BloS P Za worden verhuurd en vroeg of De voorzitter antwoordde dat de gem on- zichter zeide dat het gebouw met inwendme veranderingen en vernieuwing van het ach De heer Mantel had gedacht bii de komen stukken te vernemen dat een stuk be- ten aa?daMelInrb°UWin rf" bePaa,dc soor- komen wratziekte enz. was inge- daf fnhw^?h;i?r°at Zfide £ehoord te hebben, jf veischillende plaatsen met het oo°- on ^esteld?enldp6e"-JiaCl]-rili?heidsdienst is in" j njkspolitie doorloopend tele- foonverbinding heeft. Hij vroeg hoe het in deze gemeente is gesteld! De Voorzitter antwoordde dat er naar zal bind nn?p\°C-ht 6611 doorIooP€nde nachtver- pSslnfel is ,gen' maar dat er te kort ritks' Verder vroeg de heer de Groot: Wat is de bedoelipg van B. en W. inzake de vacatur! van onderwijzer. Zullen B. en W. deze tiide- achtte a,a"st!1'in^ doen doorloopen? Spr. achtte dit met gewenscht, daar de Openb. --If," Jaar na het verm in derde leerlin- gcnaantal nog recht heeft op een 3de leer- kiacht, volgens de Onderwijswet. De voorzitter zeide een oproeping te zullen doen voor vaste leerkracht. Ookzeicle de heer de Groot dat hier zoo- veel huizen met van een nummer zijn voor- zien. Hij achtte het noodig de schilders hier- op re wijzen. De voorzitter antwoordde dat het volgend Pr ,een ,n.!euwe nummering zal plaats heb- n lge -, f mef de volkstelling. .Pe beer Los zou wederom vervolgonder- ieerlingen" b'i een voldoend aantal De voorzitter zal het Hoofd der School eene oproeping voor leerlingen laten doen. de heer Los de kasgeldlee- ting bij de Boerenleenbank te plaatsen. 1 De voorzitter zal onderzoeken wat het goedkoopste is. Ook zou de heer Los de opscheping bij de Kerkewal gaarne verbeterd willen hebben, daar deze geheel wegzakt. De voorzitter beloofde voorziening. De heer Broersen zeide dat A. Mes zijn gehuurde land onbemest heeft. Hij heeft ge- yraagd te mogen wachten tot Maart. De commissie werd opgedragen op de opbrengst van modder en mest te letten. Hierna sluiting der vergadering. NOORDSCHARWOUDE. Door de afdeeling van het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling en de afdeeling V. A R. A. is een telegram gezonden aan den Minister van Waterstaat, waarin gevraagd werd de V. A. R. A. recht te doen door uit breiding van zendtijd. Het Instituut voor Arbeiders-Ontwikke- ling Afd. Langendijk heeft haar wintercam- pagne geopend en wel met een feestavond; welke Donderdr dag j.l. plaats had in de zaal van „Concordia". Voor dezen feestavond had men de medewerking weten te verkrijgen van den alom bekenden voordrachtkunste- naar Willem v. Capellen, en den heer W. v.' d. Vail van Heiloo die de feestrede zou uit spreken. Te 8 uur werd door den voorzitter de bij- eenkomst met een woord van welkom ge opend. Hierna trad op Willem v. Capellen, die een fragment voordroeg uit „Schakels" van Herm. Heijermans. Met onverdeelde aan dacht hebben de talrijke aanwezigen hier- naar geluisterd. De heer v. d. Vail sprak hierna zijn feest rede uit. Spr. zette uiteen het werken en streven van het Instituut voor Arbeiders- Ontwikkeling en gewaagde van den strijd dien de arbeiders in verband hiermede had- den te voeren en wees o.a. op de V. A. R. A een der machtigste Instituten voor Arbei- ders-Ontwikkeling. Een dankbaar applaus was de belooning voor deze met klem uitge- sproken rede. De pauze werd ten nutte gemaakt met het werven van leden en donateurs. En met suc- ces, niet minder dan 37 nieuwe leden en do nateurs werden aangebracht. Na de pauze was het woord weer aan Willem v. Capellen. Ook nu weer wist deze talentvolle kunstenaar zijn gehoor te boeien Met groote aandacht werden zijn humorists sche en ernstige voordrachten door de aan wezigen dankbaar gevolgd. Niet onnoodig te zeggen dat hij een warm applaus in ont-, vangst had te nemen. De avond werd beslo ten met een tableau voorstellende ..Hef Licht". nu breekt do tijd aan, dat regen en wind boosaardig en geniepig fluitend om de hoe- ken gieren on gij aan de ge- varen van kouvatten op bij- zondere wijze blootgestelcl zijt. i en behoed U tegen kouvat ten en zijn kwade gevolgen. Uw stelregel moet daarom luiden: Innement Let er op, dat U steeds de echta lAspIrin-Tabletten met het Bayerkruls /ontvangL Prijs 75 ots f 42417,81 met pen «nni f u post onvoorzien

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6