KINADRUPPEL5 Tooneet. Dr. H.NANNING'5 1.30 p.fl. EETLU5T-0PWEKKEND. EEN HAARKNIPPER. Zonderling avontuw in danker Utrecht. Donderdagavond is een 19-jarige dienst- fcode te Utrecht slachtoffer geworden van een zonderling avontuur. Zij werd n.l. in de omgeving der Spoorweggebouwen aange- sproken door een onbekende, die haar vroeg of hij haar mocht vergezellen. Toen het meisje dit weigerde, greep de man haar in den nek, drukte haar hoofd op zijn knie zoo dat zij geen geluid kon geven en rukte ver- volgens haar hoed af Naar het meisje later rerklaarde, zag zij daarop een schaar of mes flikkeren, om dan te bemerken, dat haar vlecht voor de helft werd afgesneden Daar op dit oogenblik eenige voorbijgangers na- derden, liet de man haar Ios en vluchtte in 'het park Nieuweroord. Een politie-onderzoek leverde geen resultaat op. In de nabijheid van de Spoorweggebouwen en van den Catharijnen-singel te Utrecht, waar zich's avonds ongure typen ophouden is de verlichting zeer slecht, naar het Hbld opmerkt. KIND OVERREDEN. Te Deventer is een tienjarig jongetje door een wagen, geladen met bieten, overreden. Het kind is aan de gevolgen overleden. HET CARLTONHOTEL. Faillissement van de N.V. ,.de Nereide". Gisteren is de vergadering van 13 Sep tember inzake het Carltonhotel van be- windvoerders en crediteuren, voor de derde kamer voortgezet. Mr. I. Goude- ket, het woord voerende namens be- windvoerders, rapporteerde, dat be- windvoerders van meening waren, dat bij goede exploitatie van het Carlton hotel wel een rendabel bedrijf zou zijn te maken. Maar daarvoor zal lioodig zbn stabiliteit in de vermogenspositie van den exploitant. De N.V. de Nereide mist de noodige stabiliteit, omdat het passief dermate is, dat elk oogenb'iK aan haar zelfstandig bestaan een eind kan worden gemaakt. Immers er zijn toch altijd nog crediteu ren, die zich niet aan de surs6ance van betaling behoeven te storen. Dit zijn de hvpothecaire crediteuren, o.a. de Bank van Onroerende Zaken 'directie H. van Dam Az. Zonen) voor 1,700,000, le- veranciers, waarbij preferente crediteu ren voor 800.000 en de Century Trust voor 500.000. Aanvankelijk meenden bewindvoer ders, dat het bedrijf gaar.de gehouden kon worden. Maar einde September wa ren de ontvangsten tot 400 500 per dag en had men zelfs moeilijkheden met de betaling van het personeel. De bewindvoerders hebben getracht de zaken zoo lang mogelijk drijvende te houden, omdat er plannen waren voor een onderhandsch accoord. Maar op het oogenblik jestaat er geen uitzicht op onderhandsche regeling. Derhalve meenen bewindvoerders dat het niet gewenscht is de tijdelijke sur- seance door te zetten, maar adviseeren het faillissement uit te spreken, terwijl er uitzicht is, dat tijdens het faillisse ment de zaken gecontinueerd worden. Door verschillende crediteuren wer- den vragen gesteld, welke door mr. Gou- deket werden beantwoord. Uit dit ant- woord bleek, dat bij faillissement het aanbod van 50 pet. aan crediteuren, dat indertijd werd gedaan, niet wordt ge- handhaafd. Eetreffende de *:westie of de inventaris van het Carltonhotel eigen- dom is van de Nerei'de of van de Cen tury-Trust bestaan nog verschillende opinies. Volgens bewindvoerders is ze het eigendom der N. V. de Nereide. Nadat de rechtbank in raadkamer is gegaan, deelde de voorzitter mede, dat afgewezen wordt het verzoekschrift van de N.V. „de Nerei'de" tot sursSance van betaling. De N. V. de Nereide werd vervolgens ten verzoeke van de Import- en Export Maatschappij Wilmerink Muller in staat van faillissement verklaard met benoeming van mr. C. W. Thone tot rechter-commissaris en de heeren Gou- deket en Roosen, dir. van hotel Witt Brug te Den Haag, tot curatoren. V oortzetting van de exploitatie. Naar wij vernemen is het vrijwel ze- ker, dat door curatoren van de N. V. Nereide de exploitatie van het Carlton Hotel zal worden voortgezet en dat de leiding daarbij zal worden opgedragen aan den heer C. Gerstenberg, voorheen directeur van het Oranje-hotel te Nijme- gen en den heer Fred. Roozen Jr. DE VERLAGING DER POSTTARIEVEN INGAANDE 1 NOVEMBER A.S. Het Koninklijk Besluit tot verlaging der posttarieven met ingang van 1 November a.s is thans bekrachtigd. In de bestaande tarie ven worden de volgende, reeds aangekondig- de, wijzigingen gebracht. Brievenbinnenland tot en met 20 gram* 6 cent, 2040 gram: 12 cent; daarboven on gewijzigd. Naar Suriname en Curasao en in het grensverkeer met Belgii en Duitschland: Tot en met 20 gram: 6 cent; het port voor elk volgend gewicht van 20 gram blijft 3 cent Monstersbinnenland en naar Suriname en Curasao per zeeposttot en met 50 gram3 cent; 50—100 gram: 4 cent; daarboven on- gewijzigd. Het minimum-port voor akten in het verkeer met Suriname en Curasao per zeepost is ver- laagd tot 6 cent( t/m. 200 gram). Nieuwe frankeerzegels, enz. In gebruik worden gesteld frankeerzegels van 21 cent, postbladen en briefomslagen met zegel van 6 cent( prijs resp. iyz en 7 cent) en een postzegel van 9 cent. Frankeerzegels van 22 K cent en postbla den en briefomslagen met zegelafdruk van 7y9 worden niet meer aangemaakt. De nog voorhanden zegels van 22 y% cent en de post bladen met zegel van 1Y, cent worden voor- Zien van een oodruk 21 cent: ra*o. 6 cent. De briefomslagen met regel van 1% cent zullen worden afgebruikt voor het buitenlandsch ver keer door het bijplakken van een zegel van 5 cent (prijs alsdan 1354 cent). Inwisseling door het publiek. De bij het publiek voorhanden zegels van 754 en 22y9 cent en postbladen en briefom slagen met zegelafdruk 754 cent kunnen tot 1 December a.s. op alle postkantoren worden ingewisseld. Postzegelboekjes Postzegelboekjes met 24 regel van 754 cent en die met 6 zegels van elk aer waarden 1, 154, 5 en 7y9 cent worden niet meer aange maakt. De zegels uit de nog voorhanden boek- jes worden los verkocht. Nieuwe boekjes, be- vattende 24 zegels van 6 cent en gemengde boekjes met 6 zegels van 1, 154, 5 en 6 cent zullen binnenkort worden verkrijgbaar ge steld. Tarieftabellen en -boekjes. Nieuwe tarieftabellen en tariefboekjes zul len worden verkrijgbaar gesteld tegen den prijs van lesp. 5 en 10 cent. BE MOORD TE ROTTERDAM. De inspecteurs Beekman en Grevelink gaan vandaag met den rechter-commis saris, mr. Franken, naar Limburg, ten- emde een ander onderzoek in te stellen naar het alibi van den verdachte in de moordzaak te Rotterdam. Zij zullen ver- moedelijk de geheele week daar vertoe- ven. Inlichtingen verzocht. De hoofdeommissaris van politie te Rotterdam verzoekt in verband met den moord in den „Blijdorperpolder" om de volgende inlichtingen: In de maand October zou een automo- bilist. die vermoedelijk de letter „G" op zijn auto voerde, een man in zijn auto hebben meegenomen van d - spoorweg- overgang te Roermond n ir Sittard. Vermoedelijk heeft het gesprek geloo- pen over een bloemisterij en Water- graafsmeer. Het was een dichte vier- p^rsoons-auto. De automobilist wordt verzocht /ich zoo spoedig mogelijk mondeling of schriftelijk te wenden tot den rechter-commissaris, belast met de behandeling van strafzaken, Kamer I, Huis van Bewan'ng te Rotterdam. Verder zou in de maand October bij de Maasbru" te Roermond een auto t et haar wielen in het grint zijn gezakt en door werkvolk van het talud daaruit ge- holpen zijn. Ook deze automobilist wordt verzocht zich ten spoedigste bij genoemden commissaris te melden. FALKLAND JUBILEERT. Feestuitvoering in de Harmonie De Arbeiders-tooneelvereeniging Falk land" jubileert! Zij toch herdenkt deze maand haar 5-jarig bestaan. En dus had men voor gisteravond een feestuitvoering op let seizoenprogramma staan. Een feestuitvoering! Daar behooren na- tuurlijk redevoeringen bij. En zoo nam dan de voorzitter, de heer W. v. d. Vail, voordat het doek opging, het woord, om de stamp- voile zaal toe te spreken. Deze spreker her- innerde aan de 5 jaar, die Falkland thans achter den rug heeft. Hij bracht allereerst dank aan de Alkmaarders, die steeds trouw opkwamen, als Falkland hier speelde. En aan diezelfde Alkmaarders is het voor een root deel te danken, dat Falkland zoo veel eeft kunnen doen. Want door hier voile za- len te trekken, kon de op die manier gespek- te kas gebruikt worden, om tooneeluitvoerin- gen op het platteland te brengen. Verder werd dank gebracht aan de Alkmaarsche Courant voor het artikel, dat zij opnam naar aanleiding van dit jubileum. Hieruit heeft men kunnen lezen, dat Falkland niet minder dan 86 uitvoeringen heeft gegeven. De leden van Falkland weten, waarom ze spelen. Zij meenen, dat zij op hun manier let spelen van socialistische stukken de zaak van het socialisme dienen. Ze wen- schen de waarheid te brengen, al is deze dik- wijls wreed. Daarom speelt Falkland liefst de stukken van den schrijver, wiens pseudo- niem zij als vereenigingsnaam gekozen heeft: Terman Heijermans. Zijn de Falkland-leden geslaagd? Het is waar, ze hebben gedaan wat ze konden, ze hebben met al hun kennen en kunnen de soc. idee mede helpen verbreiden. Zoo zullen ze doorgaan. Ze zullen steeds 't ideaal: d.i. 't socialisme blijven dienen! Maar daarvoor is sten noodig. Spr. sprak de hoop uit, dat de steun noodig. Spr. sprak de hoop uit, dat de de leuze: Alleen het socialisme, dat is: het ideaal dienen! Een langdurig applaus klonk door de zaal toen de heer v. d. Vail zijn rede beeindigd had. En toen was het de beurt aan Falkland zelf. Maar voordat we het stuk en spel be- schrijven, willen we eerst even memoreeren, wat er na het tweede bedrijf geschiedde. Zeg het met bloemen. Toen werd Falkland in de bloemetjes ge z.t. Een regen van bloemstukken werd bin- nengebracht. Daar waren er van het Alkm. Tooneel, van de afd. Alkmaar der S.D.A.P., van de Vakvereen. van personeel in over- heidsdienst, van den Bond van Metaalbewer- kers, van dien der Transportarbeiders, v«n de Alkmaarsche V.A.R.A.-afdeeling, van de Soc. Dem. Vrouwenclub, van den A.B.B. en van de directie der Harmonie. Wter nam de voorzitter van Falkland het woord, en dankte de gevers voor hun bloe- men-hulde. In het bijzonder werd dank ge bracht aan den heer De Lange en tenslotte aan den regisseur en souffleure, de twee le den, waar Falkland het niet zonder stellen kan. En toen de heer v. d. Vail mededeelde, dat Falkland de bloemen zou afstaan aan de zieken van het Neutraal Ziekenhuis, toen jubelde de geheele zaal mede als een bewijs van algeheele instemming. Natuurlijk werd ook nog eenige keeren het woord gevoerd. Zoo sprak bijv. de voor zitter van den Bestuurdersbond, de heer Schats, eenige waardeerende woorden, ter wijl eveneens de secretaris der afd. Alkmaar va de S.D.A.P., de heer Bonsema, de ge- voelens van de afdeeling vertolkte. Beide heeren brachten dank aan Falkland voor alles wat zij gegeven heeft ten dienste van de soc. beginsc/en De voorzitter dankte de beide sprekers, en wees er tenslotte op, dat al is Falkland in naam een Heilooer vereeniging, zij toch 6en is met Alkmaar. Dat was het einde van de huldiging. En nu de opvoering van Ora et Obora. Voor de eerste maal maakte schrijver van dit artikel kennis met Falkland, waarvan hij zooveel had hooren roemen. Was het won der, dat zijn verwachtingen gespannen wa ren? En nu? Maar laten we eerst het stuk even in 'i kort weergeven. In een arme streek in Friesland leeft een familie, die door omstandigheden doodarm geworden is. Het is boer Watse, die met Maike, zijn vrouw, Proukje, zijn dochter en Sjouke, zijn moeder, samenwoont. Door ver schillende minderwaardige handelingen van boer Tjerk is Watse zeer verarmd en als dan ook nog ziekte onder het vee uitbreekt, en zijn laatste koe sterft, is Watse tot den bedel- staf gebracht. Zijn huisje zal verkocht wor den, omdat Watse zijn schuld aan Tjerk niet betalen kan. Er wordt beslag op gelegd. Maar als de nood het hoogst is, offert de zoon des huizes, Eelke, zich op en teekent voor den Oost. De schuld kan door't hand- geld betaald worden en het dreigende ge- vaar is voorbij. Hiernaast speelt zich een tweede drama af. Een arme turfschipper, Hiddes, ligt bij het hutje van boer Watse, met zijn schuit vast. Ook daar heerscht gebrek aan alles. De twee families zoeken troost bij elkaar in den har den, strengen winter. Ook daar kan uitkomst gebracht worden, want Eelke is verliefd op Sytske, de dochter van Hiddes, en wil daarom ook haar en haar ouders helpen. Zij nemen het aanbod echter niet aan, en willen zich zelf redden. Als de vaart weer los komt, trekken zij weg, de wereld in. Het stuk bedoelt, het leven van zwaar be- proefde menschen weer te geven. Zij zijn arm geworden en moeten nu leven, zonder dat hulp geboden wordt. Een zieke groot- moeder bijv. moet door haar kinderen onder- houden worden, zonder dat er eenige steun van rijkswege of anderen komt. En heeft dit oude mensch zoo iets verdiend? Heeft ze daarvoor haar heele leven hard gewerkt? Voor propaganda van staatspensionnee- ring bijv., zou dit stuk dus zeer g^schikt zijn. t och vinden wij de keuze van het stuk niet gelukkig. Uit een propaganda-oogpunt be- schouwd kan men vrede hebben met dit werk. Het schildert zeer goed de armoede en de wreede behandeling van eep arbeidersge- zin. Maar toch hadden we liever een ander stuk gezien. Er zijn toch heusch wel stukken met dezelfde propagandistische bedoelingen, maar met moderner inhoud? Zonder den schrijver Heijermans te kort te willen doen, meenen we, dat dit stuk te oud geworden is, terwijl ook de handeling zeer zeker minder is dan in andere werken van Heijermans, zooals „Allerzielen" bijv. en „Op hoop van Zegen". Nee, het stuk zelf heeft ons geen oogen blik kunnen b.kooren. En nu het spel? Allereerst een woord van hulde voor de tooneelinrichting. Die was inderdaad „af"! Zelf kennen wij die Noordelijke streken per- soonlijk, zoodat we getroffen waren door de goede toon.eibekleeding, die werkelijk was, zooals ze behoort te zijn. Heijermans is moeilijk, is dikwijls te moei- lijk voor dillettam-tooneelspelers. Was het misschien daarom, dat we niet werden mede- gesleurd? Daar was allereerst het tempo, dat zeer zeker te langzaam was. Men voelde zoo vaak het „trekken", waardoor het ge- heel te lijden had. En dan had de rolvast- heid van enkelen wel beter kunnen zijn. Toch waren er ook momenten, die zeer goed te noemen waren. Zoo bijv. de slotscene van het derde bedrijf en het spel tusschen Eelke en Sytske. Maar wat zeer zeker verbe- terd dient te worden, dat was de uitspraak. Er werd, vooral door de dames, te zacht gesproken, zoodat we dikwijls de zinnen maar moesten raden. Trouwens, dat is eeii gebrek van de meeste vereenigingente zacht spreken. De spelers zelf hebben hun best gedaan. Ver boven alien uit stak de heer Rossen- backer als boer Watse. Zijn spel, zijn rolop vatting was breed en gaaf. Daarnaast mo- fen genoemd worden de heer A. de Gier als tike, de heer J. IJfs als Hiddes en de heer D. Kesselaar als Douwe. En van de dames moeten we in de aller- eerste plaats noemenmej. B. Vennik, die haar kleine rol uitmuntend vervulde. Zij en mevr. de Gier (Sytske) waren zeer zeker de besten gisteravond. Mej. C. Bakker was als het kleine trouwe huismoedertje aller- liefst, evenals mevr. Speur als de vrouw van Jeltje Hiddes. Mevr. J. Joosten als de oude grootmoeder, was zeer goed. En dan de rol van Maike! Deze was zwaar en voor de vertolking daarvan zal men niet gauw de ware persoon kunnen vinden. Thans was deze rol in handen van mevr. M. Nierop en hoewel deze haar best deed, en dikwijls zeer goed spel gaf, was de rol voor haar te zwaar. Als zij zich hoedt voor over- drijving in de dramatische gedeelten, zal zij veel beiir s«el^ te zien geven. Als de harde verruwde aroeldersvrouw was zij veel beter dan in haar droefheid. Resumeerende kunnen we zeggen, dat van Ora et Labora een behoorlijke opvoering ge geven is. Falkland bezit .uitstekende krach- ten, die werkelijk wel wat aan kunnen. Zij kan dan ook de volgende 5 jaren met ver- trouwen tegemoet gaan! die op zich zelf reeds een waarborg zijn voor een avond van hoogstaand kunstgenot. De costumes, in dit stuk gedragen door Minny ten Hove zijn van de firma Hirsch in Amsterdam, terwijl het stuk in een speciaal decor van den Stadsschouwburg gespeeld zal worden. Het „Vereenigd Tooneel" directie Verkade en Verbeek speelt Woensdagavond in Ber gen voor den Berger Kunstkring het tooneel- spel „De Heilige Vlam" van Somerset Mau gham, welke uitvoering ook voor niet-leden toegankelijk is. De premiere van dit stuk ging in Amster dam 20 October en het stuk ondervindt daar zoo'n groote belangstelling, dat het daar sindsdien in den Stadsschouwburg nagenoeg elken avond gespeeld wordt. Het mag dan ook een sterk speelstuk wor den genoemd. Medespelenden zijn Betsy Ra- ncci-Beckman, Cees Laseur, Adolphe Ham burger, Minny ten Hove, Vera Bondam, Dirk Verbeek. Richard Flink. Adrienae Cativez. DRAISfhAvAN-VftLKEhBURCS- r. A mLEVERTR; v-LEEU WARDEN* ICunsi KAMERMUZIEKAVOND. Op den eersten avond van onze kamer- muziekvereeniging, a.s. Woensdag, 30 Oc tober, zingt de wijd en zijd vermaarde alt- zangeres, Ilona Durigo. Over een door haar gegeven concert in de zaal „Diligentia" te 's-Gravenhage, schrijft „De Tijd" o.a. het volgende: Ilona Durigo vond weer de Diligentia- zaal overvol vereersters en vereerders, en zong weer zooals altijd, met haar hart en ziel. Doch het meest van al met haar fel melan- choliek ingesteld hart, een hart dat vol is van liefde en warme intieme lyrische genegen- heid. Daarom ook waren haar prestaties in de liederen van Schoecken bovenal in de vijf Hongaarsche volksliederen door Bartok be- werkt ver uit het meest volkomen. Dit was Durigo, op en top, dat was ze in heel haar meest intiemste en reinst uitgezongen mu- ziek, extase, en gaf zij ons een stuk folklore te hooren, z6o absoluut inhaerent met haar ge heele muzikale wezen, dat dit, in waarheid door niemand te overtreffen was. Ook in de Schubert, Schumann en Brahms liederen gaf zij blijk van haar voortreffelijk zingen. Het werd een meer dan groot succes; toe- giftjes bleven niet uit. En in de „Avondpost" schrijft H d. G. (Henry d'e Groot). De vereeniging „Kunst aan Allen" opende gisteravond (Oct. 1928) haar seizoen met een liederenavond van Ilona Durigo. Zij had moeilijk betere keuze kunnen doen. Over deze voomame kunstenares heb ben wij reeds zoo vele malen geschreven, dat wij niets meer weten te vertellen, wat de lezer(es) al niet weet. Mevr. Durigo is een priesteres der vocale kunst, een groot-mees- teres der liedvertolking. Het geheel is meester- lijk beheerscht. en de stemgeving bezield van innerlijke bewogenheid. Van de vertolking van twee Handel-aria's uit de opera's „Tamer- lano" en .Julius Caesar", en van vijf liederen van Schubert zegt deze recensent; Mevr. Durigo schonk in fijnzinnige pianistische samenwerking van Tibor met de vertolkingen van deze zangen haar talrijk auditorium oogenblikken van zeer groote muzikale schoonheid, waarvoor het de kunstenares met geestdriftige toejuichingen dankte. En nu krijgen we de groote zangeres a s Woensdag hier Zij is geen onbekende voor Alkmaar, eenige jaren geleden toch, trad zij ook bij de kamermuziekvereeniging op. Haar zang verwekte toen groot enthousiasme, zoo groot als men hier niet veel hoort. De herin- nering aan dien avond zal bij velen nog le- vendig zijn, die zeker van de gelegenheid ge bruik zullen maken, die herinnering met nieuwe indrukken te versterken. A. K. Boeken Van het „Vademecum voor den kla- vierspeler", leiddraad bij het pianoon- derwijs, samengesteld door Jac. Bonset, met 'n voorwoord van Ulfert Schults, is een 2de, herziene druk verschenen. Deze nieuwe druk is heel wat uitgebreider dan de eerste uitgave van het boekje, ofschoon de eerste druk toch ook zeer zorgvuldig behandeld was. In de drie ru- brieken die bij de derde trap beginnen (eerste en tweede trap geven aan „alge- meen technische werken en klavier- scholen en practische opvolging van stu- diemateriaal voor eerstbeginnenden") I. de primitieve en klassieke school van 1600 tot 1830, II, de romantische en nieuw romantische school van 1830 tot 1900, en III, de impressionnisti- sche en vrije school van 1900 tot heden zijn heel wat namen bijgekomen. In de voorrede voor den nieuwen druk, zegt de heer Bonset o.m. „Onze Nederlandsche componisten zijn weer ruimschoots geplaatst en al noemde ik vele modernen, de romantici werden niet vergeten. Ten slotte zijn uit de Pri mitieve school enkele merkwaardige stukken van J. Pz. Sweelinck toegevoegd en is de rubriek der Klassieke school met meerdere werken van oud-Fransche en Italiaansche componisten verrijkt." Door die uitbreiding is het boekje nog grooter vraagbaak voor den muziek- leeraar(es) geworden dan het reeds was. Kome het in veler handen! A. K. Markiberichten ALKMAAR, 28 Oct. 1929. In de heden fehouden veiling werd betaald voor: 81 vette oeien 240435, handel matig; 5 Vette kalveren 9O—rf 130; vette kalveren per ned. pond 1.3551.50; 14 Nuchtere kalv. (slacht) 832; 549 vette varkens (zwa- re) per ned. pond 0.77—/ 0.80; Zouters per ned. pond 0.770.78, handel goed. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 28 Oct. 1929. Op de he den gehouden veiling werd betaald voor: 538, vette koeien, le kw. 1.101.16; 2e kw. 0.9O—/ 1.06; 3e kw. 0.70—/ 0.84; min- dere soorten 0.60—0.70; 200 tnelk- en kalfkoeien 230370; 60 vette kalveren: le kw. 1.06—/ l.iO; 2e kw. 0.90—/ 1; 3e kw. 0.800.90; 47 Nuchtere kalveren 14—/ 19; 84 Schapen 34—/ 40; 490 Varkens: vleeschvarkens (90100 K.G.) 9697; zware varkens 9096; vette varkens 9495; 96 Paarden 100 225. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Oct. '29. Langeadijker GroentCHveiling. Bloemkool le s. f 12.10—/ 18; Bloemkool 2e s. 1.30-. 3.80 per 100 stuks; Witkroo 1.20— 2.90 per 100 stuks; Peen 1.90; Roode Kool 2.60—/ 5Gele Kool 2.905.40: Witte Kool 1.20; Deensche Witte Kool 1-403.80; Uien 3.90; Drielingen 2 2.30; Nep 4.4d—f 4.80; Bieten 1 30 1.90, alles per 100 K.G. Aanvoer: 2000 stuks Bloemkool; 4000 st.' Witkrop; 2300 K.G. Peen; 20.000 K.G. Roo-i deKool; 125000 K.G. Gele Kool; 2900 K.G. Witte Kool; 55000 K.G. Deensche Witte Kool; 6000 K.G. Uien; 10.000 K.G. Bieten. BOVENKARSPEL, 26 Oct. 1929. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Bl, kool le s. 18—/ 27; Bloemkool 2e s. 7.50 15.50; Bloemkool 3e s 4—/ 7; Witte Kool 1—1.20; Roode Kool 2.50—i 4.50; Gele Kool 2.50—/ 3.50; Uien 1.30—/ 1.50; Drielingen 0.650.80; Nep 1.20; Slaboonen 1.50—/ 3.75; Bie-j ten 613.50; Schotsche aardappelen 0.60-/ 1.20. NOORDSCHARWOUDE, 26 Oct. 1929.1 Schotsche Muizen 2—/ 2.50; Eigenheimers 2; Bl. Aardappelen 3—/ 3.30; Bravo's 2.10—/ 2.20; Drielingen 3; Uien 3.60 3.90; Drielingen 22.40; Grove 3.703.90; Gele Nep 4.10—f 4.60; Peen 2.202.50; Kleine Peen 0.80— 1.60; Roode Kool 2.50—/ 5.20; Witte Kool 1—/ 1.30; Gele Kool 3.40—/ 4.80; Deensche Witte Kool 1.30—3.30, alles per 100 K.G.; Bloemkool le s. 12.40— 15; Chin. Kool 2.50—/ 3.10 per 100 st. Aanvoer: 7800 K.G. Aardappelen; 10800 K.G. Uien; 4800 K.G. Kleine Peen; 66600 K.G. Roode Kool; 64800 K.G. Witte Kool; 4400 K G. Gele Kool; 21200 K.G. Deensche Witte Kool; 1200 stuks Bloemkool en 1500 stuks Chin. Kool. WARMENHUIZEN, 26 Oct. 1929. Roo de Kool 2.404.80; Deensche Witte Kool 2.60; Witte Kool 11.30; Bloem kool 12.9015.10; Nep/4.10; Drielin gen 1.80; Uien 3.70—/ 4.10; Chin. Witkrop 4.90; Peen 2.40; Eigenheimers 2.50—/ 2.70. Aanvoer: 17600 K.G. Roode Kool; 400 stuks Chin. Kool; 245 stuks Bloemkool; 60200 K.G. Witte Kool; 1800 K.G. Deen sche Witte Kool; 775 K G. Nep; 1975 K.G. Uien; 450 K.G. Peen; 850 K.G. Aardappe len. VELSEN, 26 Oct. 1929. Op de heden ge houden veemarkt waren aanvoer en priizen als volgt: Geldekoeien 140250; Kalf. koeien 250—/ 350; Jong vee 90—/ 140. Handel tamelijk vlug. Hiermede is een tijd- perk van de Velser koemarkt afgesloten Ingezonden stukken Buuen verantwuo: deUjhhetd van ae Re\ dactie De opname in deze rubriek bewnsi geenszins dot tie -ednrtie rr m»de insfemt DE WINTERTIJD. Weer ligt het seizoen van zonneschijn en vogelgekweel, van vacantie-genoe- gen en zomerverkwikking achter ons en keeien wij terug tot het werkelijke leven, dat ons roept en wenkt tot ver- vulling van onze plichten, om onze aan- dacht te schenken aan belangen van ons zelf, van anderen, van de maatschappij, om voort te gaan met nieuwen moed, gesterkt en verfrischt in het tijdvak van licht en leven, dat thans weer achter ons ligt. Weer zal Uw aandacht worden ge- vraagd voor allerlei maatschappelijke toestanden, door hen die zich met maat- schappelijk werk bezig houden. Ook voor de Geldersche Blindenver- eeniging is de tijd nu aangebroken, dat zij in actie moet komen, om te trachten haar middelen te versterken om haar inrichting voor blinden, de G. B. I. in stand te houden, ja uit te breiden. Het hoofdnummer van haar program voor dezen winter is weer een bazar, die zij zal liouden in November in het gebouw Musi- Sacrum te Arnhem. Doch wil deze bazar voor haar slagen, dan moet zij hebben geld en goederen voor den ver- koop. Daarom vraagt zij thans aan U, vestigt ook Uw aandacht op dezen bazar en helpt de Geldersche Blindenvereeni- ging. Is het niet met geld, dan met een voorwerp ter verkoop geschikt. Ieder heeft toch wel iets te missen of kan iets maken. Wilt U dus helpen, wilt U als hoofd van Uw instelling, van Uw gezin, Uw invloed niet aanwenden om veel, heel veel medewerking voor ons te vinden, doet het, U doet daarmede een mooi werk. U stelt de Geldersche Blindenvereeni- ging daardoor in de gelegenheid haar arbeid voort te zetten en het lot der blin den te verbeteren. Want arbeid is een beprcefd middel om het leed te verzach- ten. De bekende schrijfster Carmen Silva beschrijft den arbeid als een krach- tige lachende maagd, die het leed al zin- gende aan haar hart draagt. Hoe juister wordt dit beeld teruggevonden in de Geldersche Blinden Industrie, waar de blinden ook door hun arbeid hun leed al lachende en zingende meedragen, waar ook het lid ?an den arbeid weer- klinkt. Mag dit lied verstommen? Neen im mers, daar wil toch niemand aan mede- werken. Integendeel zal men gaarne medehelpen dat lied helderder te doen klinken. De Geldersche Blindenvereeni- ging Is een liefdadigheidsvereeniging voor alle gezindten. Zij vertrouwt op Uw gevoel van naastenliefde en dit vertrou- wen is nog nimmer beschaamd gemaakt. Zij roept U, zij wenkt U om haar van het mooiste te geven dat in U is, Uwe mede- leven. Is niet zonder dat medeleven het bestaan koud en donker voor ieder. Wilt U dus aan haar roepstem gevolg geven, zendt dan Uwe gave in geld of natura aan de ondergeteekenden, die U daarvoor bij voorbaat hartelijk dank zeggen. Heeren fabrikanten, wij zullen gaarne Uw treffende reclame ontvan- gen, die op onze zoo druk bezochte ba zars zeker doel zal treffen. B. KOOPS, Directeur Geld. Blinden Industrie Telef. 22926. Markstraat 16. Giro 43207;

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 8