Onse ^.oionaen. BSoscopen Vlies trekken, om een enkelen avond weer in de Olyirtpiadesfeer te leven. We zullen vele gebeurtenissen, die thans vergeten zijn, weer op het witte doek terugzien. We zullen genieten. intens genieten En we zullen weer zaclit zingen het bekend geworden lied: „Hup, hup, hup Olympiadet S OM HET WERELDK AMPIOENSCH AP. De negentiende partij door Al- jechirt gewortnen. Gisteravond zes uur is in het Nationaal Schaakgebouw te Den Haag de negentiende partij, die Zondag na 40 zetten werd afge- broken, voortgezet. De partij duurde tegen verwachting nog lang, maar werd tenslotte na 77 zetten door Bogoljubow gewonnen ge- geven. De stand van de match luidt thans: Aljechin 11)4 pt. (+9—5=6). Bogoljubow 7)4 pt. (+59=5). Buifenland DUIfSCHLAND. BOMMENMAKERS GEARRESTEERD De Hamburgsche politie heeft de hand ge- legd op drie individuen, die in een werkplaats te Altona-Otmarschen bommen hebben ver- Slowaaksche volkspartij-Hlinka, prof. Tuka, in Kaschau niet gekozen is. De voorloopige uitslag. De resultaten van de verkiezingen voor het Huis van Afgevaardigden luiden (niet officieel) als volgt: In het geheel zijn uitgebracht 7.386.019 stemmen tegen 7.103.913 in 1925. De zetel? zijn a. v. verdeeld: (tusschen haakjes de uit slag van 1925). Duitsche Soc.-dem. 21 (17); Bond der Landarbeiders 16 (16); Duitsch-Nationale Partij 8 (10); Duitsche Chr. Soc en Handw - partij 14 (16); Duitsche Nat.-Socialisten 8 (7); Tsjechische Soc.-Dem. 40; Tsjechische Nat.-Socialisten 31Groep-Gajda 3;Tsjechi- sche Nat.-Demokraten 14 (13); Tsjechische Kath. Volkspartij 25 (31); Tsjechische land arbeiders 45 (45); Tsjechische Handwerks- partij 12 (13); Slowaaksche Volkspartij (Hlinka) 17 (23); Hongaarsche Chr.-Soc. en Nat. Partij 10; Communisten 30 (41). AMERIKA. DE BANKIERS EN DE BEURSCRISIS. Gisteren in den namiddag is te New-York een aantal bankiers bijeengekomen met Pierpont Morgan. Naar verluidt wordt door deze groep een plan uitgewerkt, ten einde te voorzien in den op de beurzen ontstanen toe- stand. De koersdaling van gister kwam voor velen geheel onverwachE Te Washington is vaardigd van dezeifde sooit als bi] wederom een verklaring gepubliceerd, waar- de aanslagen zijn gebruikt. Een van hen neett >- - -- _ju reeds bekend, dat hij de bom heeft vervaar- digd, die te NieBuhl is ontploft. Een tweede heeft deze bom tezamen met den broeder van den eersten verdachte neergelegd. HERVORMING VAN HET DUITSCHE KABINET AANSTAANDE? Uit Centrumkringen wordt aan Telegrafe- ftunion medegedeeld naar aanleiding van de besprekingen over reorganisatie van het rij'kskabinet, dat eenige dagen geleden tus schen den rijkskanselier en den centrumsaf- gevaardigde Brummy over deze kw^tie is ge-{ot de ontdekking ^komen, dat een in tot rust wordt aangemaand. Men spreekt van een spoedig einde van het dalen der marktwaarden, waardoor nauwelijks nog de kleine man getroffen wordt, die reeds sedert einde September geen belang bij de beurs meer heeft. TWEE MILLIOEN AAN BANKPAPIER OPGEGETEN. De directie van de bank te Manilla, die het recht heeft van het uitgeven van bankpapier een recht, dat vele Amerikaansche banken naar men weet bezitten is Maandagmor- be- Eenige dagen later diende ook de curator in het faillissement, mr. P. Groote, die bij zijn bezoek aan het kantoor der gefailleerde firma te boeken sleohts gedeeltelijk aanwezig vond, terwijl dat gedeeltp ervan niet eens nauwkeurig was bijgehouden, een aanklacht in. De Amsterdamsche politie stelde zidh toen met de Haagsche politie in verbinding en verzocht haar den directeur A. H. te willen aanhouden. De directeur verdwenen. Bij een bezoek, dat de Haagsche politie daarop aan de waning van dezen directeur bracht, bleek, dat het groote heerenhuis hals over kop was ontruimd en dat de vogel ge- vlogen was. Zijn verblijfplaats kon ook door de buren niet worden opgegeven. Wei spraken zij het vermoeden uit, dat H. naar het buitenland was vertrokken. In de loop der vorige week kwamen ook bij de Haagsche politie eenige aanklachten binnen van personen, die door H. benadeeld waren. Een van hen, die het ergst door den on- dergang van de N.V. Damaraland is getrof fen is een oud-Indiscbman in de residentie woonachtig, die aan H. een bedrag aan ef- fecten, ter waarde van twee ton had toever- trouwd. De totale verduisteringen moeten bijna 1 millioen gulden beloopen. In verband met de in de residentie gepleeg- de verduisteringen is thans ook door de Haagsche politie de opsporing, aanhouding en voorgeleiding van H. middels het Alge- meen Politieblad verzocht. ficieel karakter. Daarbij is ook ter sprake komen, of het mogelijk is een vergelijk te vin- den, waardoor de Duitsche volksparti] het ministerie van justitie en dat van Suitenland- sche zaken zou krijgen en het centrum de departementen van verkeerswezen en land- bouw en nijverheid voor zijn rekening zou nemen. De centrumsfractie zelve vergadert op Ihet oogenblik niet en heeft zich met deze kwestie nog niet bezig gehouden. Naar ver luidt heeft de rijkskanselier ondertusschen den plaatsvervangenden voorzitter der Duit sche volkspartij met deze bespreking in kennis gesteld. ITALIE. DE JAARDAG DER FASCISTISCHE REVOLUTIE. 'Mussolini verheerliikt het fasdstisch regime. De zevende jaardag van de fascistische revolutie werd Zondag in geheel Italie met tal van vaderlanctelievende betoogingen ge- vierd. Mussolini, die voor het Palazzo Venezia het woord voerde, werd met stormachtig ge- jubel begroet. Hij wees er in zijn rede op, dat het fascistisch regime door zijn mannen en zijn instellingen in staat is elke beproeving, zelfs onvoorziene, te boven te komen en het hoofd te bieden. Het is nutteloos en gevaar- lijk, zeide hij, om een hinderlaag te leggen met het doel de prachtige harmonie, welke van den koning en den kroonprins tot de laatste dorpen zich uitstrekt, te verstoren. (De menigte riep hierop: Leve de koning, 'leve de kroonprins, de Duce en het Fascisme). Zeven jaren zijn niet spoorloos voorbij ge- gaan, en wat beteekent tegenover dit geheel uitgegeven bankbiljetten heeft weten door te dringen en daar voor een waarde van ruim 2 millioen dollars finaal heeft opgegeten. Mi nister Mellow heeft den directeur verlof ge- geven nieuwe biljetten te laten drukken. Binnenland op te wekken. Dr. D. Buyze van den Genees kundige Dienst constateerde echter na het onderzoek het meisje lag nog steeds op het speelveld, op en bedekt met jassen dat de dood was ingetreden, waarschijnlijk als gevolg van een hartverlamming. Ook een te Kijkduin wonende dokter constateerde zulks. Het lijk van mej. Netty Savalle wier ouders in Indie wonen werd per auto naar het Gemeente-ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. OUDE HEER AANGEREDEN. Gistermiddag heeft te Elst (Geld.) de auto, waarin de rechter-commissaris en twee in- specteurs gezeten waren, die in verband met den moord op Marietje v. O. te Rotter dam. vartdaar op weg waren naar Limburg, onder Elst op den rijksweg Arnhem— Nijmegen, een zeventig-jarigen beer voor zijn woning aangereden. Deze is na eenige uren aan de bekomen verwondingen overleden. De oorzaak van het ongeval is ter plaatse gereconstrueerd; de schuldvraag is bij de politie in onderzoek. Waarschijnlijk treft den- gene, die den auto bestuurde, geen schuld. INBRAAK TE WILNIS. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken bij den veehouder E. te Wilnis. De dief (dieven) heeft (hebben) zich toegang tot de woning verschaft door openschuiving van een venster. In de woonkamer, logeerkamer en slaapkamer werd alles doorzocht. In de slaap- kamer van het echtpaar werd een belangrijk bedrag aan geld buitgemaakt. E. werd, toen de dieven reeds vertrokken waren, wakker door het blaffen van den hond. Bij onderzoek bleek, dat ook een heerenrijwiel was gestolen. Men brengt deze inbraak in verband met andere van"krachten, hetlafhartig en huichelachtig gepleegde inbraken in deze omgeving. geschreeuw van die enkelen, die wij in de da gen van October 1922 ten onrechte niet voor de executiepeletons hebben geplaatst. De menigte schreeuwde: Dood aan de emigran- ten De viering, van heden, aldus Mussolini vindt in den stijl van het fascisme haar concreten vorm in de inwijding van tiendui- zend werken van openbaar nut voor een be- ONTPLOFFING IN EEN KOPER- SMELTERIJ. In de kopersmelterij van de fa. Smit Co. aan de Alexandrinelaan te Apeldoorn heeft gistermorgen een hevige ontploffing plaats gehad. De vermoedelijke oorzaak is, dat er dynamiet geweest is in het koper, dat gesmol- ten moest worden. Terwijl het geheele perso- drag van ongeveer vier milliard; werken, die neeit 25 man, een goed heenkomen naar bui- geen verkiezingsdoeleinden nastreven, maar j-en zocht, werd door den zwaren luchtdruk de waardoor het regime de kracht der natie wil verhoogen. Mussolini uitte de meaning dat het achtste jaar van het fascistisch regime nog niet ge- makkelijk zal zijn, want de toestand is voor de geheele wereld moeilijk. De menigte antwoordde met een donderend „ja" op de vraag, door Mussolini ten slotte tot haar gericht, of zij bereid is tezamen met •hem op te trekken overal heen en te alien tijde wanneer iemand het vreedzaam rythme en de ontwikkeling des volks zou willen ver storen, of de eenheid van geest van alle Italianen zou willen te niet doen. Een geweldige ovatie volgde op de rede. De nieuwe werken van openbaar nut te Rome werd Zondagmiddag plechtig onthuld. 's Avonds waren verscheidene openbare ge- bouwen verlicht. JAPAN. AANSLAG, OP DEN PREMIER GEMUNT? Verdachte aangehouden- Er is Zondagmiddag een poging gedaan cm een aanslag te plegen, die blijkbaar ge richt was op het leven van den minister- president Hamagoctsji. Een met een dolk ge wapend man sprong op de treeplank van een automobiel, die van het woonhuis van den premier wegreed. De chauffeur maakte plot- seling met zijn stuur een wending, waardoor de aanvaller van de treeplank werd gewor- pen. Hij werd terstond gearresteerd. Het schijnt dat hij zwakzinnig is De politie heeft nog niet kunnen vaststellen of hij do auto in- derdaad voor die van Hamagoetsji heeft aan gezien. TSJECHO-SLOWAKIJE DE VERKIEZINGEN. t Het kabinet afgetreden. Minister-president Udrzal diende Zondag In verband met den uitslag der verkiezingen het ontslag van zijn kabinet in. De president der republiek nam het ontslag aan en bc- lastte de ministers met het waarnemen der regeeringszaken zoolang de nieuwe regee- ring nog niet is gevormd. Uit een opsomming van het W. B. van de resultaten der eerste stemming voor verschil- lende districten blijkt o.a., dat nummer een op de liist der autonomische srroeo van de geheele fabriek van binnen uit elkaar gesla- gen. Behalve lichte verwondingen aan hoofd. handen of ledematen, door neervallende stuk- ken hout en glasscherven, hadden geen per- soonluke ongevallen plaats. Alleen de arbei- der wever brandde ernstig zijn linkeroog, terwijl hij- ook verder op het gelaat verwond werd. GOEDERENTREIN GEDERAILLEERD Gistermiddag is de goederentrein, die om 11.34 uur van Harlingen naar Leeuwarden vertrok, toen hij het station Franeker had ge passeerd, gederailleerd, doordat de locomo- tief uit de rails liep. Het baanvak daar ter plaatse bestaat uit enkel spoor, zoodat het verkeer geruimen tijd gestremd was. De reizigers en de post, welke om 12.57 uur te Harlingen moesten arriveeren, werden daarheen per auto vervoerd. Om 4 uur was het spoor weer vrij. VERKEERSONGEVALLEN. Geen rifbewijs. Op den Rijnsburgerweg te Leiden raakte Zaterdagmiddag een auto, die uit de Johan de Witstraat kwam, tusschen twee trams. De achttienjarige Wijsman uit Rijnsburg werd door de voorruit van de auto geslin- gerd en moest met Zware verwondingen aan het hoofd naar het Acad. Ziekenhuis worden vervoerd. De bestuurder, een zeventienjarige jonge- man uit Rijnsburg, was niet in het bezit van een rij- en nummerbewijs. Het slachtoffers overleden. In den nacht van Zaterdag op Zondag, even v66r twee uur, is op den hoek van de Prinsestraat en de Pieterstraat te Den Haag een voorbijganger door een auto gegrepen. De man kreeg een schedelbreuk en bloedde hevig; na enkele oogenblikken was hij over leden. Het slachtofer was zes-en-veertig jaar oud. Tengevolge van een val overleden. De veldwachter van de gemeente St. Lau rens, die Vrijdag met zijn motorfiets was ge- vallen, is Zaterdag in het gasthuis te Mid- delburg aan de gevolgen van dien val over leden. Kind doodgereden. Zaterdagmorgen is op den Bergweg te Rotterdatn een jongetje van acht a tien jaar, toen het tijdens het spelen de straat overstak, door een auto overreden en gedood. Man overreden en gedood. Maandagavond omstreeks half zes moest de chauffeur v. A. op den Aimsterdamschen weg ter hoogte van den Koningsweg te Arnhem zijn lichten dempen voor een na- derende auto. Terwijl hij dit deed, voelde hij een schok.'Hij remde terstond om een on derzoek in te stellen en vond terzijde van den weg een zwaar gewonden, ongeveer 60- jarigen man; een fiets lag geheel vernield langs den weg. De man is naar het diaco- nessenhuis te Arnhem overgebracht; hij bleek zeer zwaar te zijn gewond aan de bee- nen. Men vreest voor zijn leven. Bij onder zoek bleek, dat het was de 60-jarige v. N. wonende te Arnhem. JUSTITIEEL ONDERZOEK IN DE GASOVENKWESTIE TE AMSTERDAM. Huiszoeking ten hoofdkantore en bij den directeur. Naar de Tel. verneemt, zal het justitieel onderzoek in zake de gasovenkwestie thans binnenkort worden gesloten. Zaterdag heeft de justitie ten hoofdkantore van de gasfa- brieken een onderzoek ingesteld en ten huize van den directeur een bezoek gebracht. Di- recte resultaten he,ft dit niet opgeleverd. ONTSLAG AANGEVRAAGD. Uit Oosterbeek seint men: De inspecteur van politie te Oosterbeek, dc heer C. F. Loggen heeft met ingang van 1 Maart a.s. eervol ontslag aangevraagd. De betrokkene, die tot voor eenige jaren inspec teur van politie te Amsterdam was, is voor- nemens een restaurant te Doorwijck teex- ploiteeren. EEN DOODELIJK ONGEVAL. Een ernstig ongeval heeft plaats gevonden aan boord- van den h-edennacht te IJmuid-en binnengekomen stoomtrawler „Amsterdam" IJm. 100 van een N.V. Reederij de Zaan- stroom. Terwijl men Zondagnacht bezig was het trawlernet binnen te halen, stond de stuur- man H. Scholder aan de winch. Vermoed wordt, dat hij met het voorover buk-ken met zijn -kleeren in het raderwer-k verward ge- raakte. Toen althans de andere opvarenden het ongeval bemerkten, werd de ongelukkige door het kleine kopwi-el van de winch in de rondte geslingerd. Direct zette men de winch stop. Het bleek echter, dat de man reeds aan de bekomen verwondingen was overleden. Het slachtoffer, dat te IJmuiden woont, was 33 jaar. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. Brigitte Helm zeer mooi als Nina. Franz Lederer opvallend in zijn creatie van den jongen kornet. Warwick Ward, die in Variety voor't eerst de aandacht op zich vestigde, gaf een zeer goede uitbeelding van den ov-erste. Zijn kalm, sober, cynisch spel gaf het karakter van dezen officier juist weer. Het bijprogramma bracht een mooie natuuropname, een interessant Nederlandsch Ufa nieuws met o.a. de opening der Staten- Oeneraal en verder nog een komische twee- acter van Lloyd Hamilton. ONGEWENSCHTE ELEMENTEN BIJ DE BANDOENGSCHE POLITIE. De resident van Midden Priangan heeft een aantal politiedienaren der stadspolitie ontslagen, die onder verdenking stonden van lid der Partij Nasional Indonesia te zijn. EEN TREFFEN IN ATJEH. Een inlandsch fuselier gesneuveld. Een militaire patrouille onder commando van den eersten luitenant L. J. Prummel heeft twee kwaadwilligen neergelegd in het Meula- bosch. De buit bestaat uit blanke wapens. Bij het treffen werd een inlandsch fuselier door een lanssteek in de borst getroffen. Hij is ge sneuveld. Een andere fuselier bekwam niet levens-gevaarlijke wonden. NA DEN MOORD OP MEVR. LANDZAAT. Het doodvonnis voltrokken Zaterdagmorgen om half zeven werd op de binnenplaats der gevangenis te Medan Salim terechtgesteld, de moordenaar van de echtge- noote van den cultuuremploye Landzaat. Pi*ovindaaI nieuws een STORM OP DE ZUIDERZEE. Gisteravond is op Urk aangekomen sleep'boot met het talkschip „De twee Gezus ters schipper B. Drenth, geladen met steen- kolen, bestemd voor Leeuwarden. Vlak voor de haven geraakte het talkschip op den haven- 'dam vast. De 7 opvarenden konden met moei- te gered worden. Als het weer bedaart, bestaat er alle kans dat schip en lading gered kun nen worden, Een tweede schip „De twee Ge- nen worden. Een tweede schip „De twee Ge be-houden binnengebracht door twee sleepboo- ten. Van dat schip was de mast afgeslagen Een derde schip ligt voor anker, doch behoeft geen assistentie. VERDUfSTERING VAN ONGEVEER EEN MILLIOEN GULDEN. Een te Den Haag wonend effec- ten-handelaar gevlucht. Op 16 October j.l. werd door de Amster damsche rechtbank in staat van faillissement verklaard de N.V. „Damaraland", een effec- tenzaak, kantoor houdende aan de Beurs- straat no. 9 te Amsterdam. Van deze N.V. was directeur-eigenaar ze- kere heer A. H., een Duitscher van geboor- te, die een groot heerenhuis in het Bezuiden- hout-kwartier Ie Den Haag bewoonde Reeds spoedig na het uitspreken van het faillissement gingen er gerucnten, dat er bij de N.V. „Damaraland" ernstige malversa- ties gepleegd zouden zijn en dat het tekort een buitengewonen omvang zou hebben. Weinig later werden deze geruchten ze- kerheid en kwamen er bij de Amsterdamsche politie tal van klachten binnen van personen die door het faillissement ernstig benadeeld waren. Binnen enkele dagen steeg het totaal be drag der malversaties, waaronder aanklach ten binnenkwamen tot meer dan zevenihon- derd duizend gulden. ZWEMINRICHTING TE HENGELO. In een dezer dagen te Hengelo (O.) ge houden vergadering is definitief besloten tot oprichting van een stichting, welke zich ten doel stelt de oprichting en instandhouding van een overdekte zweminrichting, waaraan verbonden een volksbadhuis en een school- bad. Bedoeling is, dat de nieuwe stichting op't open terrein naast het bestaande bad- huis aan den Berfloweg een overdekte zwem inrichting zal laten bouwen, waarin tevens op den beganen grond het tegenwoordige badhuis uitbreiding kan vinden met een groot aantal douchebaden en waaraan het schoolbad verbonden is. De gemeente zegde reeds een subsidie toe, en de werkgevers zijn bereid gevonden, de zaak krachtig financieel te steunen. TRAGISCH ONGEVAL. Tijdens een korfbalwedstrijd plotse- ling dood gebleven. Bij den 3e klasse korfbalwedstrijd Emma Vitesse (Leiden) 2, gespeeld op het terrein van eerstgenoemde vereeniging nabij Meer en Bosch te Kijkduin, heeft zich Zondag een tragisch ongeval voorgedaan. Na de rust viel een Leidsche dame, mej. N. Savalle, naar schatting 20 jaar, in de Vitesse-verdedi- ging neer, onder het uitroepen van „Ik kan niet meerHet spel, dat saai, dus wij tam was, werd onmiddellijk door den scheidsrechter gestaakt. Het meisje in kwes tie bleek bewusteloos te zijn. Na met water en eau de cologne getracht te hebben, hacr bij te brengen, heeft men dadelijk, toen bleek dat zulks niet hielp, den Gemeentelijken Ge- neeskundigen Dienst gewaarschuwd, welk. na ongeveer 25 minuten het veld is zeev afgelegen en per auto niet te naderen ter plaatse aanwezig was. Inmiddels hadden twee Leidsche spelers getracht, door kunst- matige ademhaling de levensgeesten weer ALASTRIM. Nieuwe gevallen. Bij twee inwoners, wonende aan den Heu- velweg te Soest, hebben zich gevallen van alastrim voorgedaan. Beide personen zijn naar Utrecht overgebracht. Ook te Halsteren (nabij Bergen op Zoom) zijn twee gevallen geconstateerd, n.l. bij een 5-jarigen jongen en een 3-jarig meisje. KINDERVERLAMMING. Een aanklacht wegens vernieling. Te Paterswolde is bij twee kinderen bene- den de drie jaar kinderverlamming gecon stateerd. Ook te Schagen is bij een zesjarig kindje een licht geval van kinderverlamming gecon stateerd. Te Roermond zijn op het oogenblik drie gevallen van kinderverlamming geconsta teerd. De kleinen zijn in het hospitaal op- genomen. Te Onstwedde en Usquert is een geval van kinderverlamming geconstateerd. KORTE BERICHTEN. In de Lange Hamstraat te Utrecht is een geheel gezin na het eten van taartjes on wel geworden. Te Kerkrade is Zaterdagmiddag de 20- jarige timmerman J. K. van het dak eener woning gevallen. Hij werd ernstig gewond; zijn toestand is zorgelijk. Zaterdagmorgen is een circa 17-jarige jongen zioh komen verhuren bij een slager aan de Vierambachtstraat te Rotterdam. Hij is met een nieuwe fiets erop uitgezonden om voor f 72 aan kwitanties te innen. Hij is niet teruggekomen. De Centrale van Nederlandsch Over heidsch Overheidspersoneel door reorgani satie van een comite van personeel uit het Alg. Nederl. Vakverbond- tot stand gekomen hield Zaterdag in „Parkzicht" te Amster dam haar eerste vergadering. De minister van arbeid, handel en nij verheid heeft een voorontwerp betreffende den arbeid in slagerswinkels bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig gemaakt. Te Delft is Zaterdag de 50000e in woner ingeschreven, een jonggeborene voor wien het gemeentebestuur een spaarbankboekje met 100 aan den ge- lukkigen vader aanbood. Zaterdag hield de Bond van hooge- re politieambtenaren in Nederland een jaarvergadering te 's-Gravenhage. Alkmaarsch Bioscoop Theater. De Leugen van Nina Petrowna. Dit is een der Ufa-films, die de actrioe Brigitte Helm op bijzondere wijze naar voren heeft gebracht. Momenteel is zij een der eerste krachten in een genre, dat men oorspronkelijk niet van haar verwacht hack Zij behaalt n.l. een groot succes als „vamp' wat in de taal der filmindustrie wil zeggen, de rol van de verleidelijke vrouw zonder hart, die met de mannen speelt, doch de ware liefde niet kent. In de Leugen van Nina Petrowna is het dit genre nog niet. Zooals Zaterdag reeds Ikort werd aangegeven is zij de jonge maftresse van een RussisChe overste. Op zekeren dag leert zij de ware liefde kennen als zij een jonge kornet ontmoet. Zij verlaat de overste en deelt de armoede met den kor net. Doch de overste krijgt de jongen in zijn macht als hij hem bij't pokerspel op valsch spelen betrapt. Om hen te redden komt Nina tot haar leugen. Zij zal tot haar vroeger weeldeleven bij de overste teru-gkeeren. Doch als deze vol fieugde zijn herwonnen bezit wil vieren is Fina dood. Groot was de belangstellmg gisteravond voor deze film. De regisseur heeft schitterend werk ge- leverd. Het spel der hopfdpersonen viel ten ■eerste te loven. OTERLEEK. Zaterdag 26 October had ten overstaan van notaris De Lange uit Alkpiaar de af- slag en combinatie plaats van de boeren- hofstede met schuur, huis en wei- en bouw- land, groot 17.78.70 H.A., ingebruik bij de heeren D. en C. Kay alliier. Na verschillende combinaties werd ten slotte het geheel in de gemeente Heer-Hugo- waard gemijnd op 1000 door den heer C. v. Langen uit Heer-Hugowaard, dit was het huis met 12.54.70 H.A. wei- en bouwland en bracht dus op 36.267. De boerenhof- sted? met 5.11.60 H.A. weiland in Oterleek werd gemijnd op 325, door de afgev. van Ned. Herv. Kerk alhier en bracht alzoo op de som van f 14.145. Het geheel dat eigendom was van den heer Stammes, rustend notaris te Den Haag, bracht dus op 50.412. Algemeene vergadering van de Huis- vlijtvereeniging te Oterleek op Vrijdag 25 October ten huize van den heer A. v. Ham. Voorzitter was de heer J. de Wit, die het laatste vereenigingsjaar nog even memoreer- de en den afgetreden voorzitter den heer Joh. Mammen een woord van dank bracht voor de wijze waarop hij voor de vereeni ging werkzaam was. Met hoofd, hart en hand gaf hij wat hij kon. De kascommissie, bestaande uit de heeren Kooiman, Klerk en Kuilboer hadden de be- scheiden van den penningmeester, den heer G. Moeyes, nagezien en in orde bevonden, ontvangsten bedroegen 513.46, uitgaven 458.28, batig saldo 55.18. Een bestuurs- voorstel, om de algemeene vergaderinf om de drie jaar te houden werd na bestrijding door den heer Witteveen, aangenomen met 13 stemmen voor, 5 tegen en 5 bianco. Ge zien het kleine getal voorstemmers deed de voorzitter het voorstel om het nog een jaar aan te houden, wat met bijna algemeene stemmen werd aangenomen. De voorzitter vroeg of in de vacature Mammen moet wor den voorzien. De heer Witteveen oordeelde van wel. De heer Slot zeide dat, als het be- stuur bereid is en zich sterk genoeg acht om met de bestaande krachten het werk af te kunnen, hij er voor is het zoo te laten. De voorzitter beaamde dit en nam de gelegen- heid waar een beroep op de leden te doen bij eventueele ziektegevallen of andere verhin- deringen van de bestuursleden, bij de voor- bereiding der tentoonstelling. Hierna worden d.- aftr. bestuursleden, t.w. mevr. De Wit, mej Deun en de heer J. de Wit, herkozen met respectievelijk 18, 17 en 19 stemmen. Benoeming kascommissie voor 1930. De heer Slot was er voor dat het bestuur die commissie maar benoemt, aangezien dat in de toekomst toch moet gebeuren als we om de drie jaar een algemeene vergadering gaan houden. Dit werd goedgevonden. Bespreking tentoonstelling. Krachtens overeenkomst met de tooneelvereeniging en de gymnastiekvereeniging is men aan de maand Maart gebonden. Dat is voor ons, aldus de voorzitter, geen nadeel en we be- wijzen genoemde vereenigingen er een dienst mede. Besloten werd in Maart de tentoonstelling te houden op denzelfden voet als vorige jaar. De voorzitter deed bij de rondvraag een voorstel om geen voorjaarsvergadering te houden, wat met algemeene stemmen werd aangenomen. EGMOND AAN ZEE. Prins Hendrik Stichting Door de bijzondere bemoeiingen van de echtgenoote van den heer W. van Orden, Oud-Gezagvoerder der K. P. M. thans ad- ministrateur van het Arbeidsbureau voor Sleehthoorenden te Haarlem, hebben de ver- pleegden der Prins Hendrik Stichting Za terdag een zeer genoegelijken avond gehad. De heer Vermeij uit Haarlem was bereid ge vonden als amateur-goochelaar voor de oud- jes op te treden en heeft alle aanwezigen verbaasd doen staan van zijn kunnen. De goocheltoeren werden door mej. De Haan afgewisseld met zeer geslaagde zangnum- mers, hierbij begeleid op de piano door Me- vrouw Steenborg. De heer Hut, eveneens oud-gezagvoerder der K. P. M., heeft bij deze gelegenheid de oudjes getracteerd on tabak, sigaren en thee. Het was een prettige en gezellige avond, die, nu de avonden langer worden, weer een heerlijke afleiding gaf aan het leven in de Stichting. Een woord van hartelijken dank aan hen, die hun vroegere zeemakkers vergeten, is hier zeker op zijn plaats. vv. veien geneei onveiwaoui. ic wmuiuSiuu .c

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 10