r*JiiniriCI pepermunt niet kent, kent de origineele .pepermunt niet. BBiinienland Luchtvaart ZeeiljdiiBisgen Rechtszaken gaat om den grooten zilveren „Mis Blanche" wis6elbeker. Bereids zijn reeds teams - inge- schreven uit Eindhoven, Zuid-Limburg, Til- burg, Den Haag, Haarlem, Amsterdam, Utrecht, Deventer en Twenthe. Onder de in- geschrevenen voor het Personeelkampioen- schap behooren o.a. de bekende wedstrijdrij- ders Sybrandy, Fijma, Hoejenbosch, De Rid- der, De Leeuw en v. d. Ven. Na afloop van de rit wort den deelnemers een diner-dansant aangebbden, terwijl reeds tijdens het diner de uitslag wordt bekend ge- maakt en de prijzen uitgereikt. Gezien het succes, dat de Bond van Ariel rijders dit jaar met zijn wedstrijden heeft ge- had (dit waren er 20) twijfelen wij er niet aan of ook deze, ongetwijfeld de belangrijb- ste der wedstrijden zal uitmunten door zijn sportiviteit. Zijn er onder onze lezers, die nadere bij- zonderheden wensclfen over deze wedstrij den, dan kunnen zij die krijgen bij den Ariel- inspecteur Jan Moejes te Heer-Hugowaard. OmVeI^WERELDKAMPIOENSCHAP De twinttgste partij remise. De Woensdag afgebroken partij tusschen Bogoljubow en Aljechin werd gisteravond voortgezet en eindigde met remise door eeuwig schaak! Van de twintig gespeelde partijen heeft 'Aljechin er 9 gewonnen, Bogoljubow 5, ter wijl 6 partijen met remise eindigden. Voor de Haarlemsche rechtbank heeft et- rechtgestaan de 24-jarige machinist G. van V., te Roitterdam, thans gedetineerd ter zake, dat h ijin den nacht van 24 op 25 September had! ingebroken in de villa van den heer L., aan de Hoogen duin en Daalschen weg te Bloemendaal en daaruit een groote en een kleine koffer heeren- en dameskleeren en een pak zilverwerk had ontvreemd. De eigenaar van de villa was tijdens de inbraak uitstedig Het O. M. eischte tegen den verd., die reeds meermalen is veroordeeld, 1 jaar gevange- nisstraf. ?HET ERNSTIG AUTO-ONGELUK OP DEN HAARLEMMERWEG. De Vljfde Kamer der rechtbank te Am sterdam heeft uitspfaak gedaan in de zaak van den 29-jarigen Italiaanschen iftgenieur R. T., die terecht heeft ge- staan wegens schuldmisdrijf. Verdachte was in den middag van 25 Jrlni 1.1., als bestuurder van een auto, op den Haar- lemmerweg tusschen Amsterdam en Halfweg met een vaart van 95 K.M. ge- reden tegen een v66r hem rijdenden wa- gen ten gevo'ge waarvan de Italiaan M. Lena-ssi uit zijn auto werd geslingerd en verschillende verwondingen bekwam, waaraan hij kort daarna is overleden. Het ongeval was volgens de dagvaar- ding te wijten aan het hoogst roekeloos en onvoorzichtig rijden van den in- genieur. De rechtbank heeft thans den heer T. zes weken gevangenisstraf opgelegd met aftrek van de preventieve hechtenis, met ontzegging van de bevoegdheid om een auto te besturen gedurende den tijd van e6n jaar. Verdachte heeft nl. na de aanrijding eenigen tijd in voorarrest doorgebracht; later werd hij op borgstelling in vrijheid gesteld. Het O. M. had drie maanden hechtenis gevorderd met aftrek van 6en maand preventieve hechtenis. De heer T. was niet verschenen om de uitspraak aan te hooren. DE BEDREIGERS VAN DEN WEG. Een voortdurend dronken auto-be st uur der. Voor de Haarlemsche rechtbank stond tlonderdag terecht J. Hopman, bedrijfs- leider van de Brockway Bus-Mij. voor de autobus-diensten in Haarlem, tus schen Haarlem en Leiden en tusschen Haarlem en IJmuiden. De man stond terecht, omdat hij op 20 November op den Schoterweg te Haar lem een wielrijder met zijn auto heeft aangereden. De wielrijder had geheel rechts van den weg gereden. Niettemin was de auto over hem heen gegaan, hoewel er ruimte genoeg was. De wielrijder werd ernstig gewond en is nog niet hersteld. De agent van politie, die tegen ver dachte proces-verbaal heeft opgemaakt, verklaarde gedurende zijn loopbaan zel- den een man te hebben gezien, die z66 dronken was als deze autobestuurder. Uit het verhoor bleek, dat verd. een gewoontedrinker is, niet meer in staat om zich van drank te onthouden. Zes weken geleden had hij een cafd gekocht; zoodat hij naast bedrijfsleider van de Brockway Mij. ook cafdhouder is. De chauffeur van de Brockway Bus Mij., die onlangs wegens een aanrijding in staat van dronkenschap terecht stond, blijkt zich in verd.'s caf6 te heb ben bedronken. In den nacht van 15 op 16 Juli is verd., toen hij een auto bestuurde, te Amster dam door de politie achtervolgd, omdat hij dronken bleek te zijn. Eerst bij Half weg kon de politie verd. dwingen te stoppen, omdat zijn auto met scherp was stuk geschoten. Den 14en Augustus stond hii voor den kantonrechter te Haarlem terecht, om dat hij, in kennelijken staat een auto be- sturend, gevaar had opgeleverd voor het verkeer. Hij werd tot 100 boete veroordeeld. Maandagavond is hij te Haarlem aan- gehouden, omdat hij in kennelijken staat van drcnkenscliap een auto bbstuurde. Verd. staat bij de politie bekend als een berucht dronkaard. Verd. verklaarde, dat hij het drinken niet kon laten. De pres. noemde het onverantwoor- delijk van de Brockway Bus Mij. een man als verd. een auto te doen besturen. Verd. deelde nog mee, dat hij in nood- gevallen wel als autobus-chauffeur in- valt. Zoo had hij dezen zomer speciaal autobussen met schoolkinderen gereden. in. n. ii v" Worth a crown. Voor engros bij: Fa. J. F. VAN LIESHOUT, Fa. G. KUIPER, Alkmaar. De verdere behandeling der zaak werd tot Donderdag uitgesteld, omdat de rechtbank het gewenscht achtte een me- dicus als getuige-deskundige te hooren. DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK. Thans komt ook de Telegraaf met „onthul- lingen" in de moordzaak van Culemborg. Thans is, aldus sdirijft het blad o.m., door de klacht van Sweeris, steunende op gege- vens van mr. Roobool een nieuw spoor aan- gewezen. Welke feiten liggen nu ten grondslag aan de beschuldigende klacht van Sweeris? Wij hebben de vroeger afgelegde verklaringen nog eens nagegaan, welke alle in extenso zijn opgenomen in de mededeelingen, welke mr. Roobol ongeveer van justitie heeft doen toeko- den minister van justitie heeft doen toeko- men. Daaraan ontleend is de volgemte sa- roenvatting: Met roeibootfe. Het eerste onderzoek met een politiehond heeft, naar men zich zal herinneren, uitge- wezen, dat de daders waarschijnlijk met een roeibootje de Lek zijn overgevaren. De bond volgde een spoor tot aan den Lekdijk en bra oh t de politie bij de woonschuit van een „parlevinker" (kruidenier te water). Deze man kon zijn alibi bewijzen: hij was ten tijde van den moord in een cafe te Culemborg ge- weest. Over de rociboot bestaat nu de volgen- de verklaring van een zekeren Koos van Dil- len: „Op 24 December 1923 ging ik roijn boot schoonmaken, omdat wij wilden gaan vis- sehen. Mijn boot lag in het haventje naast de schuit van die parlevinker. Ik ontdelcte in de boot modderige voetstappen. Het had in den afgeloopen nacht gesneeuwd en op de sneeuw, welke in het bootje was gevallen, la- gen kluiten modeler. De riemen, welke ik al- tijd met behulp van een hangslot en ketting bevestigde, lagen los in het bootje; het slot was verbroken. Toen de politiehond bij het bootje kwam, was dit reeds schoongemaakt" Als een dergenen, die zijn boot kende en er meer dan eens mede geroeid had, noemde Van Dillen een zekeren C. van der Linden In Culemborg deed naderhand het verhaal de ronde, dat deze Van der Linden de moor denaars zou hebben overgeroeid. Van der Linden en Auke Opdam hebben o.a. ter ge- legenheid van Koninginnedag 1924 in een cafe in de Zandstraat ruzie gehad. De eerste was dronken en zei tegen Opdam aan het einde van een woordenwisseling: „Jij bent er ook bij geweest, net zoo goed als ik!" Op dam troonde toen terstond den ander mee en samen zijn ze elders gaan haring eten. De auto van de CollEs. De gemeentewerkman Cornelis de Kruyf heeft o.m. verklaard, dat de auto van de Col- le's op 23 December des avonds omstreeks halfzes uur op den Oosterwal stond, waar het achterhuis van de toenmalige woning der familie Colle uitkwam. Arnoldus Colle was met de nummerplaat bezig; het kan zijn dat hij een ander nummer aanbracht, het is ook mogelijk, dat hij alleen het oorspronkelijke bordje eraf genomen heeft. Toen hij met zijn karweitje klaar was, stapt enHaverman, Ar noldus Colle en nog iemand1, dien de Kruyf in het donker niet herkend heeft, in. Zijn vrouw en een zekere F. de Leeuw hebben dit ook gezien. Deze laatste heeft over het ge- beurde nog zijn verwondering uitgesproken, toen de moord bekend was ge worden. Onge veer halfnegen, aldus de Kruyf, kwam de auto weer terug; Haveman stapte het eerst uit en zei onder meer: „Kom je gauw, Ar nold?" Haveman droeg iets naar binnen; wat dit was heeft men niet kunnen onderscheiden. In dit verband herinneren wij er aan, dat het eerste onderzoek heeft uitgewezen, dat de moord waarschijnlijk des avonds voor acht uur heeft plaats gevonden. Het lampje, dat blijkbaar stuk gevallen was tijdens de worste- ling met de indringers, toonde aan, dat het donker was. De verslagenen hadden zich nog niet voor de nachtrust gekleed, de pap stond op de kachel, hun magen waren leeg. Vrouw de Kruyf heeft voorts wat den auto betreft, verklaard, dat de Colle's een paar dagen later bezig waren hun auto schoon te makende moquette-zittirigen werden met een borstel en zeepwater gereinigd. Arnold Colle zei tegen vrouw De Kruyf, dat de justitie zich zoo druk maakte over een auto, welke op den avond van den moord gezien zou zijn. Toen vrouW De Kruyf toen opmerkte, dat de Code's dien avond toch ook waren uitgereden, gaf Arnold geen antwoord en verwijderde zich. Sedertdien sprak hij niet meer tegen de familie De Kruyf. „Leve de moordenaars!" De rechercheurs Heyting en agent De Roode hebben terstond na den moord een uit- gebreid onderzoek in Culemborg ingesteld, als gevolg waarvan Auke Opdam en C. van der Linden aangehouden zijn. Zonder ge- hoord te zijn, zijn dezen weer vrij gelaten en toen zij's avonds weer thuiskwamen zetten zij het heele plaatsje op stelten. Zekere Bitters- wij'k kwam hen des nachts ongeveer twee uur tegen, in gezelschap van Johan Code. Zij maakten ruzie met Blitterswijk en bedreigden hem. Herhaaldelijk riepen zij,vnaar deze laat ste verklaard heeft: „Leve de moordenaars van Culemborg; ze krijgen ze nooit!" Voor de stoelenfabriek van den heer v. d. Stroom rie pen zij dit weer. Het drietal begaf zich naar de woning van Johan Code, Triowijk, Blitterswijk waar- schuwde twee agenten van politie, die met hem zijn meegegaan. Gedrieen hebben zij zich toen achter het huis van Code verdekt opge- steld. Binnen bleek het feest te zijn; af en toe hoorden de luisteraars buiten, dat er over den moord werd gesproken. Iemand riep: „Ze dachten ons te meppen, die sufferds, maar daar zii'n ze lang niet link genoeg voor. Leve de moordenaars?" klonk het toen weer in koor. DE NOBELPRIJS. Uit Stockholm wordt gemeld, dat de Nobeiprijs voor 1929 van de geneeskunde verdeeld is tusschen prof. dr. C. Eykman te Utrecht en prof. Hopkins te Cambridge, in verband met hun onderzoeking op bet gebied der vitaminen. HEVIGE BRAND IN EEN LANDBOUWSCHUUR. Uit IJzendijke seint men ons: Donderdagavond omstreeks 10 uur is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de groote landbouwschuur van den landbouwer E. Deldaert onder de gemeente IJzendijke bij Wijk Oudelande. In een minimum van tijd stond het geheele gebouw in lichte laaie. Met veel moeite kon- den de varkens worden gered. 9 paarden en 7 kalveren kwamen in de vlammen om. Veel land'bouwgereedschap enz. wend eveneens een prooi der vlammen, alsook bijna de ge heele oogst en 20 gemet Vlas. De brandweer kon rnets tegen het vuur uitrichten en beperkte zioh tot het nathouden van het woonhuis. Verzekering dekt de schade. ROODVONK. Wegens toeneming van de roodvonk is de o.l. school te St. Philipsland (Z.) gesloten. Onder de patienten zijn ook enkele vol- wassenen. DE ALASTRIM. Te R.ijswijk. Op last van den inspecteur van de volks- gezond'heid zijn vier gezinnen onder medisch toezicht gesteld. Er is een geval geconstateerd bij de familie N. in de Steenlaan. Aan de ouders van schoolgaande kindenen heeft de burgemeester de volgende circulaire doen uitreiken Aangezien nu ook in de kom dezer ge meente een geval van alastrim is voorge- komen, geef ik u op, advies van den genees- kundjg inspecteur van de volksgezondheid ce 's-Gravenhage in overweging, uw kind te laten revaccineeren. EEN MISLUKT UITSTAPJE. Maandagavond reed een chauffeur in de Kijkduinschestraat een jonge vrouw voorbiji, die zijn belangsteiling opwekte. Hij hield zijn auto in en vroeg haar of ze met hem mee- rijden wilde. De vrouw bedankte voor zijn welwillendheid en zette het op een loopen, een eindweegs achtervolgd door den chauf feur. Zij wist hem echter te ontloopen. Waar schijnlijk uit ergemis over de mislukking van zijn uitstapje, Stopte de chauffeur voor een cafe daar in de omgeving, liet zijn wagen staan en ging naar binnen. Jongelui, die het geval hadden gade geslagen, dachten den man niet beter te kunnen straffen, dan door de banden van de auto te laten leegToopen. Eerst tegen sluitingstijd van het cafe kwam de chauffeur weer eens naar zijn wagen kijken, doch hoewel hij niet al te veel kon zien, bemerkte hi] toch spoedig, dat hij zoo niet weg kon rijden. Na veel vijven en zessen heeft hij eindelijk een garagehouder uit 't bed getrommeld, die den auto van nieuwe ventiels (de oude bleken zoek) en lucbt voor- zag. NA HET BIOSCOOPCONFLICT IN HET ZUIDEN. Gistermiddag is in de vergaderzaal van het Rembrandtheater te Eindhoven een druk bezochte vergadering gehouden van het hoofdbestuur van den Bioscoopbond en de leden-bioscoopexploitanten, ter bespreking van de al of niet vrijwillige onderwerping aan het 23 dezer in Den Haag genomen be- sluit tot oprichting van een r.-k. fihncentrale voor nakeuring van de films. Met algemeene stemmen werd besloten zich te onderwerpen aan de nakeuring door de r.-k. filmcentrale. Dit besluit zal alien leden worden medegedeeld en ter schriftelijke ratificatie worden toegezonden. VER K'E E R SONGE VA LLE N. Kind doodgereden. Gistermiddag omstreeks kwart over vier is op het Vaillantplein in Den Haag het 5-jari- ge meisje S. uit de v. d. Neerstraat, doordat het onvoorzichtig den rijweg overstak, door een vrachtauto, bestuurd door R., overreden. Het kind was onmiddellijk dood. Op een hoop steenen gereden. Dinsdagavond is tusschen Doetinchem en Zevenaar een auto van het kasteel Slangen- burg omgeslagen, doordat op een hoop basalt werd gereden. Een der inzittenden, de heer van Korner, kreeg een hersenschudding; de tweede inzittende, de heer von Dotekom, kwam er met lichte kneuzingen af. DE INKLARING VAN SCHEPEN. Zooals men weet, is met ingang van heden de inklaring van schepen, welke tot dusverre geschiedde te IJmuiden, overgegaan op de havens te Zaandam en Amsterdam. Het eerste schip, dat te Amsterdam werd ingeklaard, was het stoomschip „Aldera- min", dat hedennacht binnenkwam. DE IEPZIEKTE. Te Wildervank zullen 350 iepenboomen staande langs den weg aan het Westerdiep, worden gekapt, omdat ze alle door de ieo- ziekte zijn aangetast. Ook te Veendam worden tal van boomen in het nieuwe uitbreidings- plan gekapt om dezelfde reden. Onder deze zijn heel wat veredelde iepen. Te Noord Scharwoude worden 80 door iep- ziekte aangetaste iepenboomen gerooid. UIT EEN APPELBOOM GEVALLEN. Te Culemborg is Dinsdagmiddag de land- ubouwer Willem Wammes, van den Tielschen ;Zandweg aldaar, bij het appels plukken uit een boom gevallen. Gisterochtend is de man aan de gevolgen daarvan overleden. NEKKRAMP. Te Den Helder heeft zich een geval van nekkramp voorgedaan. EEN PADVINDERSHIUWELIJK. Ongewone plechhgheid ten stadhuize. Onder de huwelijken, die gister te Amster dam gesloten werden, was er een, dat bijzon- dere belangsteiling trok. Een echtverbintenis tuschen een leider en een leidster uit de pad- vindersbeweging werd voltrokken, n.l. tus schen den heer Titus Leeser, districtscommis- saris van het Gooi van de Vereeniging „De Nederlandsche Padvinders", en bekend teeke- naar, en mej. Lies Hendrikse, welpenleidster. Beiden waren in padvinders-costuum gekleed, terwijl twee rijen verkenners en welpen aan den ingang van het stadhuis stonden opge- steld. Getuigen waren Ph. baron van Pallandt van Eerde, die, zooals men weet, eenige jaren geleden zijn landgoed aan Krishna Murti geschonken heeft, en baronnesse van Pal landt. Baron van Pallandt is lid van het hoofdbe stuur der N. P. V. Beide getuigen waren eveneens in padvinders-uniform. Dit is het tweede huwelijk dat in Nederland in padvinderscostuum voltrokken werd. Een groot aantal belangstellenden was bij de plechtigheid aanwezig. VEELBELOVEND KLEIN MEISJE. Wegens oplichting gearresteerd. Tusschen Februari en October kwamen b'j de politie te Groningen tal van klachten bin nen van winkeliers, bij wie een klein meisje goederen op zicht had gevraagd en niet terug- gebracht. Bij een banketbakker bestelde zij taartjes en nam alvast een onsje bonbons mede. Bij andere winkeliers deed zij hetzelf- de en bestelde o.a. een koffiekan voor moeders verjaardag, waarbij zij een valsch adres op- gaf enz. Bij een schoenenwinkel had zij een paar gymnastiekschoentjes gekocht en niet be- taald. Door haar vriendelijk voorkomen en mooie praatjes wist zij het vertrouwen van de menschen te wekken. Lang heeft de recher che moeten zoeken naar het meisje met het roode pooltje, want zoo luidde haar signale ment. Thans is men haar op het spoor geko- men en Woensdag is de veertienjarige E. B., die thans een zwart pooltje droeg, gearres teerd. Zij heeft volledig bekend, zegt de Tel. BR AN DEN. Te Siddeburen (Slochteren, Gr.) is gister ochtend de woning, bewoond door F. Bennd- ma, afgebrand. en geit en kippen en konij- nen zijn omgekomen. De oorzaak is onbekend. Gistermorgen half elf is de manufacturer winkel van C. Thijs te Zierikzee door onbe kende oorzaak uitgebrand. Het aangrenzend woonhuis bleef behoud^n. KORTE BERICHTEN. Prinses Juliana heeft gisterochtend een bezoek gebracht aan het Gereformeerde Wees- huis aan de Olieslagerslaan te Haarlem. In het Rijksproefstation voor Zaadcon- trole te Wageningen is Donderdagmiddag dr. H. Bos, chef van de afdeeling cultuurcontrole van bovengenoemd proefstation, die heden als zoodanig aftreedt, gehuldigd. Dr. Bos is 52 jaar in 's rijks diens t geweest, 42 als leeraar der R.-H.B.S. en 10 jaar in zijn tegenwoordigen werkkring. EEN NIEUWE COMMANDANT DER L. V. A. Gistermiddag te 254 uur was de gehee le luchtvaartafdeeling in Soesterberg in carre opgesteld rondorn het monument in het centrum van het vliegkamp. Voordat het commando aan den ma- joor van Santen werd overgegeven, had de uitreiking plaats van de eere-medail- le in zilver der Orde van Oranje-Nassau aan den sergeant-majoor-vlieger J. Bak- kenes. Kolonel Hardenberg begon met het woord te richten tot den sergeant-majoor Bakkenes. Zich richtend tot het corps zeide spr. de gisteren verleende koq. onderscheiding te Vvillen beschouwen als een waardeering voor het geheele corps, want toch alleen met medewer- king van en tezamen met alien, had hij zijn werk tot stand kunnen brengen. Majoor van Santen achtte spr. een goede bekende van de L. V. A. Van harte hoop- te hij, dat de afdeeling onder zijn com mando voor verliezen gespaard zal blij- ven en hij eindigde met een driewerf „hoera!' voor de L. V. A. De tweede spreker was majoor van Santen. Hij sprak de verwachting uit, dat alien met dezelfde toewijding hun krachten aan de L. V. A. zouden wijden. Hij van zijn kant verzekerde steeds een open oog te hebben voor de belangen van alien, tot de L. V. A. behoorende. Daarna defileerde het geheele corps langs den vertrekkenden commandant, kolonel Hardenberg, majoor van San ten, den nieuwen commandant, en aan den sergeant-majoor Bakkenes. DE POSTVLUCHTEN. Het tweede retourvtiegtuig heden- middag terug verwacht. Aneta-Vaz-Dias meldt: Het tweede retourvliegtuig P.H.A.E.N. is gister te 6 uur uit Constantinopel vertrokken en te 12.05 in Boedapest aangekomen. Aan boord is alles wel. Heden in den namiddag wordt het vliegtuig op Schiphol verwacht. De bemanning bestaat uit de heeren Frijns, Soer en Dunk. Een noodlanding van het vijfde vliegtuig. Te Weenen aangeko men. Aneta-Vaz-Dias meldt: Het gister morgen van Schipho". opgestegen vijfde postvliegtuig, bemand met de heeren Beekman, v. Dijk, Buitenhuis, is te 16.50 vlot te Weenen geland. De bestuurders waren door slecht weer gedwongen een omweg via Maagdenburg te maken, en daar een landing te doen om 11 uur, om een bui af te wachten. Om 12.50 is men weer naar Weenen vertrokken. Aan boord is alles wel. Heden wordt de reis voortgezet. HET TWEEDE RETOURVLIEGTUIG. Hedenmorgen geslart van Boedapest Aneta-V.D. meldt, aat het tweede retour- vliegtuig, de P.H.A.E.N., hedenmorgen te 6.55 (Amsterd. tijd) te Boedapest is gestart. Het vliegtuig wordt tusschen 2 en 3 uur op Schiphol verwacht. DE STRIJD OM DE SCHNEIDER-CUP. Ook geen deelname van Katie meer, Italie zal waarschijnlijk de beslissin# van de Britsche regee.ing volgen en voortaan ook niet meer officieel deel nemen aan de vluchten om den Schnei der-cup. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Bras, thuisreis, 29 October v. Singa« pore. Roepat, thuisreis, 31 October te Marseille. P.C. Hooft 29 October v.m. 5 u. v. Batavia te IJmuiden verwacht en 10 u. te Amsterdam Johan de Witt, uitreis, 31 October te Genua. KON. NED. STOOMB. MIJ. Ajax, 30 October v. Valencia n. Alicante. Berenice, 30 October v. Tarragona n. Valen cia. Breda, uitreis, 29 October v. Callao n. Pisco. Ceres, 30 October v. Londen te Hamburg. Euterpe, 30 October v. Aalborg n. A'dam. Fauna, 30 October v. Catania n. Venetie. Minerva, 31 October v. Smyrna te A'dam. Nickerie, 29 October v. W.-Indie te N.-Vork. Palanga, 30 October v. Hamburg n. A'dam. Rhea, vertrekt 1 November v. Sanchez n? Havre. Venezuela, 31 October v. Amsterdam te Hamburg. Vesta, 30 October v. Mutzuna te Piraeus. Eos, 1 November v. Genua te Amsterdam. Merope, 31 October v. Amsterdam n. Vigo. Peursutn, v. Jacksonville n. Bristol. 29 Oc tober 5 u. 56 min. n m. 330 m. W. v. Va lentia Strabo, 31 October v. A'dam n. Danzig. Theseus, 31 October v. A'dam n. Pasages. Amsterdam, 31 October v. Antw. te A'dam Brielle, 31 October v. Rott. te Duinkerken. Irene, 30 October v. Palermo n. Lissabon. Nereus, 31 October v. Musei te Oporto. Orion, thuisreis, 1 November 's avonds tk Havre verwacht. Prins Fred. Hendrik, thuisreis, 30 October n. Havre. Stella, 31 October v. Candia n. Algiers. Teiamon, 29 October te Kingston (Ja.). HOLLAND—BRITSCH-IN DIE-LI JN. Kieldrecht, thuisreis, 30 October te Madras. Schiekerk. uitreis, 31 October v. Colombo. Streefkerk, 30 October v. Bombay n. Karachi Meerkerk, 31 October v. Rotterdam n. Hamb. HOLLAND—AUSTRAL1E-LIJN. Aldebaran, 30 October v. Hamburg n. Rott JAVA—NEW-YORK-L1JN. Karimoen, 29 October te Hampton Roads. Krakatau, New-York-Java, 31 October te Port Said. HOLLAND—AMERIKA-L1JN. Meissonier, Barry-Pac. 24 October v. Pana ma. Edam. v. Rott. n. N.-Orleans, 31 October v. Vigo. Bilderdijk, 30 October v. Rott. te Boston. Euvgcrdijk, 30 October v. Baltimore te Nor folk. Eemdijk, 30 October v. Rott. te Vancouver. Spaarndam, Rott. n. N:w-Orelans 29 Octo ber te Tamnico ROTTERDAMSCHE LLOYD. Djambi, thuisreis, 31 October v. Londen u Rott. Tjerimai, uitreis, 31 October te Belawan Tcba, 31 October v. Hamburg n. Bremen. Slamat, uitreis, 31 October 9 u. 30 v.m. t< Southampton. Tabanan, thuisreis, 31 Odobc-r v. Colombo. HOLLAND—AFRIKA-L1JN. Nieuwkerk, uitreis, 31 October te Lorenzo Marques. Aldabi, thuisreis, 30 October v. Delagoabaai n. P. Natal. Grijpskerk. thuisreis, 29 October te en vac Mozambique n. Mikindani. Nijkerk, 31 October v. Amsterdam te Rotterd KON. FIOLL. LLOYD. Delt'land, thuisreis, 30 October v. Victoria. Drechterland, uitreis, 30 October v. Santos. Flandria, uitreis, 30 October v. Santos. Gaasterland, thuisreis, 29 October v. Ro sario. Rijnland, thuisreis, 30 October te Santan- der. Zeelandia, 31 October v. A'dam n. B.-Aires ROTTERDAM—ZU1D-AMERIKA-LIJN. Algorab, 31 October v. Rott. n. Hamburg. JAVA—PACIFIC-L1JN. Tjibodas, 30 October v. Shanghai n. Japan. Tjisondari, 30 October v. Batavia tc Shanghai. EMZETCO-LIJN. Jonge Elisabeth, 29 October v. Rotterdam te Port de Bouc. Jonge Jacobus, 31 October v. Rott. n. Car- thagena. HOLLAND—OOST-AZIE-LIJN. Zosma. uitreis, 31 October v. Yokohama. Alderamin, 31 October v. Rott. n. Hamb. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Deli, 31 October v. New-York te Batavia. HOLLANDWEST-AFRIKA-LIJN. IJstroom. thuisreis, 30 October v. Conakry. Kennemerland, thuisreis, 7 November te Amsterdam verwacht. Reggestroom, 31 October v. W.-Afrika te Amsterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Prometheus, 30 October v. Londen n. Liver pool. Aeneas, Japan-Rott. 29 October v. Hong kong. Astyanax, Batavia-Amst. 30 October te Mar seille. Hector, Japan-Rott., 30 October te Mar seille. Melampus, Amsterdam-Batavia, 31 October te Port Said. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. Amstelkerk, 31 October v. Hamburg te Am sterdam- KINS 9 ISSVRA5 SfSJJWO

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 10