Ay I RUDOLF MOSSE JS, ALGEMEEN ADRESBOEK ■S VAN NEDERLAND BinnenSand Kunst Ingezondlen stukken naast den Raad werd, wanneer leder er op aandrong, dat de vereemging voor een be- oaalden weir ijverde Spr. wi!de geen prece dent srheppen. omdat men hier die zaken niet kan overzien. De heer D i e s f e 1 d t was het met deze zienswiize niet eens. Wanneer de toestand daar werkelijk zoo slecht is, dat er van ver- waarloozing gesprokeri moet worden dan was er z.i. voor de V. V. V. alle reden om zich ermee te bemoeien. De v o o r z i 11 e r was het hiermee eens, doch z.i. kon niet worden volgehouden, dat er =prake was van verwaarloozing. Met Mr. Jiidell was hij van meening, dat de ver- gadering niet kan overzien, wat de gemeente kan doen. Dit kunnen B. en W. alleen en de iRaad kan beslissen, wat het eerst in aanmer- king komt; z. i. lag het op den weg van de daar wonende belanghebbenden om zich tot den Raad te wenden. De heer Buck man n zou gaarne zien, dat in den winter het fietspad naar zee ook door wandelaars gebruikt mocht worden, omdat de Zeeweg met het oog op het autover- keer voor wandelaars zeer gevaarlijk is. De v o o r z i 11 e r vond dit met zoo nood- zakelijk; een wandelpad naar zee was z. 1. wel zeer noodig en hij hoopte, dat dit nog eens tot stand kon worden gebracht. De heer Beyneveld oordeelde, dat de V V duidelijk in het licht had gesteld, dat ze oog heeft voor de bescherming en de be- veiliging van het natuurschoon. Zijn vraag was of het bekend was, dat de Ver. tot be- ihoud van natuurmonumenten geneigd is, Bergen te hulp te komen, wanneer werkelijk nit de burgerij van Bergen een sterke drang komt om een gedeelte van het natuurschoon voor Bergen veilig te stellen. De voorzitter was door deze vraag ietwat in een lastig parket gekomen. Het is nu een- maal in de wereld zoo, dat men sommige (jintren niet mag zeggen en uit de vraag bleek !hem, dat geruchten tot den heer Beyneveld zijn doorgedrongen. Omdat spr. ook raadslid was, kon hij echter niet meer zeggen. De heer Klomp oordeelde het bezwaar van den voorzitter om den heer Beyneveld te antwoorden, te overdreven. Nu Ged. Staten in de stukken voor de voor- jaarsvergadering van Prov. Staten aan de statenleden kenbaar hebben gemaakt, dat in Bergen door het gemeentebestuur pogingen worden gedaan om een gedeelte van het Wes- terbosch in samenwerking met Natuurmonu menten en de Provincie in handen van de gemeenschap te brengen, was er z.i. geen reden meer om dfc bevolking onkundig te Ihouden. Spr. had van dit streven met belang etelling kennis genomen, verzekerde, dat dit de instemming heeft van het Bestuur van de iV. V. V. en hij vertrouwde er pp, dat de be volking bereid zou worden gevonden, de daarvoor benoodigde offers te brengen. Wan meer dit het geval was, dan zou de Raa 6tellig wel in dezen geest beslissen. Den voorzitter was het niet bekend, dat Oed. Staten deze mededeeling hadden gedaan en oordeelde, dat er thans geen be- zwaren meer waren, om mede te deelen, dat er inderdaad groote kans bestaat, dat een groot deel van het Westerbosch in het bezit van de gemeenschap komt. Van harte hoopt spr., dat dit werkelijkheid zal worden. Op een vraag van den heer P r i n s werd nog medegedeeld, dat de banken van de V. V. V. thans geborgen zijn bij den heer Schouten. De voorzitter deelde nog mede, dat de heer Filet het denkbeeld aan de hand had gedaan ons voor de gasten op bepaalde dagen onder leiding in Bergen wandelingen te organiseeren. De heer Filet had de ervaring opgedaan, dat velen in Bergen komen en er toch onbe- kend mee blijven, hoe mooi het hier is. Gasten met wie hij wandelingen in de duinen en in hei Staatsboschbeheer had gemaakt, waren blijvende bezcekers van Bergen ge- wcrden en sor. zou gaarne zien, dat de Bouw- en Bouwgrond Exploitatie Maat- schappij Bergen aan Zee voor de door hem voorgestelde georganiseerde wandelingen grcepskaarten beschikbaar stelde. De voorzitter deelde mede, dat thans reeds famiiiekaarten verkrijgbaar zijn Wan neer gidsen zich voor deze wandelingen be schikbaar stellen. dan had het Bestuur geen bezwaar, om die groepskaarten aan te vragen. De heer Bogtman bracht r.amens het Bestuur van de Rijwielpadvereeniging dank aan die ingezetenen van Bergen aan Zee, die ihadden meegewerkt om het staangeld voor de rijwielen ten behceve van de Rijwielpad vereeniging met 5 cent te verhoogen. De Rij wielpadvereeniging was daardoor vrij ge komen van schuld en is thans zoo ver, dat de f 15G00, die het rijwielpad kosten, gedekt zijn Er is nu reeds een klein saldo. De Rij wielpadvereeniging wil meer doen, omdat er behoefte is aan meer rijwielpaden. Ze zit evenwel met het Staatsboschbeheer en met particulieren, die niet gaarne grond afstaan voor rijwielpaden. De Postweg in Sohoorl zou in eerste instantie uitgevoerd kunnen worden. Het bestuur zal dan evenwel niet als den eercten keer, een deel van de gelden door per- eccnlijke garantie verschaffen Spr. doet daarom een beroep op de aan- wczigen, om de Riiwielpadvereeniging meer le en te bezorgen. Dit is ook noodig, omdat ihet onderhoud van de te stichten rijwiel paden op de vereeniging drukt. De vfiorzitter oordeelde in dit ver- band een woord van dank aan de Bouw- en Bouwgrond Exploitatie Maatschappij op zijn Plaats, aangezien deze belangeloos de kos ten, die vrij belangrijk waren. voor het nood- zakelijk onderhoud van het pad naar Zee op zich had gennomen. waardoor het pad thans gelieel hersteld was. De heer L e y e n vestigde als consul van der. A. N. W. B. de aandacht op het rijwiel- pad, dat door Koedijk en St. Pancras door de Daalmeer wordt gemaakt. De A. N. W. B. bracht de wenschelijkheid naar voren om in aansluiting met dit pad over Zanegeest een rijwielpad naar Bergen te maken. Dit kan een mooi pad worden en sp geeft in overweging, daarmee rekening te houden. Mr. Jiidell zeide, dat daarover een schrijven bij het bestuur van de Rijwielpad vereeniging was ingekomen. Dit bestuur had jjeantwoord, dat het't plan svmpathiek vond. N.V. De Redactie van het UITGAVE 1930, sluit binnenkort. Men gelieve daarom van event, adresverandering, oprichting van nieuwe zaken etc. spoedig mededeeling te doen aan de uitgeefster doch dat het niet in staat was, daarvoor iets bij te dragen. Voorts betoogde spr., dat separisme in het tot stand brengen van rijwielpaden in N.-Kennemerland ongewenscht was en hij betreurde het, dat de Rijwielpadvereeniging nog maar alleen leden telt in Bergen en in Alkmaar. De voorzitter was ook van meening, dat de eerste stap van de betrokken gemeen- ten moest zijn: aansluiting bij de Rijwiel padvereeniging. Hierna werd de vergadering gesloten. DE DA? \RALAND-OPLICHTERIJ. Zonderlinge Icursmanipulaties van een reeds elf jaar in staat van faillissement verkeerende bankier. De oplichterij op groote schaal van den di- recteur van de N.V. Damaraland te Amster dam, den heer A. H., waarover wij gisteren een en ander bericht hebben, blijkt een weinig frissche affaire te zijn en hoe verder het on- derzoek vordert, des te meer dingen komen aan het licht, die den indruk vestigen, dat hier een zeer handig en geraffineerd man aan het werk geweest is. Verwondering behoeft overigens het geval niet te baren als men de geschiedenis van den thans voortvluchtigen „commissionnair" in effecten'' kent. Het is namelijk niet de eerste maal, dat zijn naam genoemd wordt in een financieel schandaal, zegt de Haagsche Courant. De geschiedenis herhaalt zich. Hoewel er in die dagen zooveel gebeurde, dat de belangstelling van het publiek trok, zal menigeen zich misschien nog wel herinne- ren de geweldige kracht van het Nijmeegsche bankiershuis „Erdmann en Hethey" in de maand April van het jaar 1918. Het was een bankroet, dat groote opschudding ver- wekte, op de beurs natuurlijk in de eerste plaats, maar ook te Nijmegen, waar talrijke firma's ge'interesseerd waren in dit bankiers- kantoor, terwijl tal van zakenmenschen groo te vorderingen hadden op een der firmanten, den heer A. H., dezelfde, die thans voort- vluchtig is, in verband met deze nieuwe op- lich tings-affaire. Genoemde heer leefde in de jaren 1916 tot 1918 als een koning in Beek bij Nijmegen. Verscheidene prachtige villa's met uitge- strekte gronden waren daar door hem ge- kocht en vele personen profiteerden van de vorstelijke wijze, waarop de heer H. zijn be zittingen liet bouwen, weer afbreken en op- nieuw opbouwen, daarbij spottend met de duurte en de schaarschte der materialen. De meest fantastische verhalen deden de ronde omtrent de manieren, waarop letterlijk met geld gesmeten werd, terwijl anderen met leede oogen aanzagen. dat vele prachtige wandelingen tusschen Berg en Dal en Beek achter prikkeldraad verdwenen. Aanvankelijk zag de groote „men", die alles weet, in deze aankoopep. van den met Duitsch kapitaal wer- kenden financier een uiting van ..penetration pacifique", temeer, omdat sommige villa's en goederen op hooggelegen punten in Beek te vinden waren, maar men raakte daarover tenslotte uitgepraat. Intusschen dient te worden erkend, dat de heer H. naast veel, dat op verkwisting leek, ook veel goeds deed en slechts weinigen tevergeefs een beroep deden op zijn financieelen steun voor een nuttige of filantropische zaak. Menig Nij- meegsch winkelicr dankte zijn opkomst en welvaart aan de, aan het ongeloofeli'ke gren- zende, leveranties voor de verschillende villa's. Het bericht omtrent de catastrophe kwam aan de Amsterdamsche beurs als een donder- slag bij helderen hemel. De informatiebureaux en bankierskantoren werden bestormd, doch men kon niet anders doen dan de waarheid vertellen: het bankiershuis „Erdmann en Hethey" was volkomen bankroet met een defi cit vanongeveer 14 millioen gulden. Tal- Iogs waren de gedupeerden. Eenigen tijd hoopte men nog, dat er geen prive-faillisse- ment van den heer H. zou volgen, maar deze hoop bleek ijdel. Zeer velen hebben daardoor aanzienlijke verliezen geleden. Elf jaar later. De wereld vergeet snel. Anders zou toch geen weldenkend mensch zijn lieve geldje toe- vertrouwd hebben aan iemand met dergelijke antecedenten. De heer H. was. na eenigen tijd in het buitenland te hebben vertoefd, weer in zijn oude branche teruggekeerd. Het merkwaardige van de heele situatie was echter. dat zijn faillissement nooit is opge- heven zocdat diverse menschen zaken gedre- ven hebben met een gefailleerde. Men vraagt zich onwillekeurig af, hoe het mogelijk was, dat deze man zaken kon drijven, die tenslotte zoo'n omvang namen, dat er een verduistering van ruim 7 ton kon worden gepleegd. Waarschijnlijk kwam dat wel in de eerste plaats door het feit, dat hier een ge- wiekste kerel aan het werk was. Hij opereerde door een zekeren F. de B., die zoo'n beetje als trouwens niet alleen, doch werd geholpen lokvink fungeerde. Deze de B. zoch contact met menschen. die geld hadden en het wil- den beleggen. Hij legde daarbij een uitgespro- ken voorkeur aan den dag voor oud-Indisch gasten. Aangezien de B. een innemende man was met een gezellig praatje, een die onder het drinken van een aangenaam borreltje aardige transacties kon laten doorschemeren, vloog menigeen er in. Het had er den schijn van, of de N.V. Damarr.land een flinke maat- schaDpij was, die alle beurszaken vlot en coulant afhandelde. In wezen was deze N.V. echter behuisd in een klein en nauw kan- toortje, waar men het met verschillende din gen niet zoo nauw nam. De fraaie naam is vermoedelijk nog een overblijfsel uit den tijd van „Erdmann en Hethey". Wellicht zal een of andere rubberplantage zoo geheeten hebben. Het valt niet met zekerheid te zeggen, op welke wijze de heeren H. en de B. hun zaken dreven. Het onderzoek dienaangaande ver- keert nog in een beginstadium. De zaak is echter gesprongen door de houding van iemand uit Den Haag, een oud-Indisch man, die aan de N.V. opdracht had gegeven, om een deel zijner effecten te verkoopen en daar voor andere in te koopen. Door toevallige omstandigheden veranderde echter de oud- Indischman van gedachten en hij wilde maar weer liever zijn effecten terug ontvangen. In een gesprek, dat hij hierover te Amsterdam met H. had, bleek echter, dat de effecten reeds verkocht waren en er was niets voor te- ruggekocht. H. bekende bij deze gelegenheid, dat hij in moeilijkheden verkeerde, maar alles zou wel weer gauw in orde komen. Een paar weken daarna werd er, namens den oud- Indischman, nog eens met nadruk op ge- wezen, dat het geld of de effecten nu gauw op de proppen moesten komen, daar men anders maatregelen zou treffen. H. is blijk- baar l.ierdoor bang geworden en hij nam ijlings de vlucht naar het buitenland. Hij leefde er gced van. De thans voortvluchtige oplichter leefde in de residentie in zijn mooie huis, aan een der deftigste lanen van het Bezuidenhout- kwartier, vrij royaal, doch hij betaalde alles contant (zij het dan meestal van andermans geld) en voorkwam zoodoende, dat er infor matics op hem werden genomen. 's Zomers trok hij naar een villatje aan de Kager- of Braassemermeren en bij de leveranciers had hij een gceden naam. Het bleek echter,dat het H. in den laatsten tijd allesbehalve goed ging. Eenigen tijd ge leden werd reeds een verkooping van zijn schilderijen gehouden en ook uit andere din gen blijkt, dat de schuldenlast iederen dag grooter werd. Een advocaat had bijna beslag op den boedel laten leggen.doch in laatste in stantie werd dit nog voorkomen. Intusschen is het huis nu volkomen leeggehaald door H. zelf. Zooals gemeld werd, was H. van Duitsche nationaliteit. Hij woonde echter reeds 22 jaar hier te lande en beweert vroeger in de aller- beste bankierskantoren gewerkt te hebben. Uit dezen tijd had hij dan ook vrij veel rela- ties. Beweerd wordt, dat hij in nauwe relatie stond met den, uit de zaak van de Portugee- sche bankbiljetten bekenden Marang van Ysselveere. Hoewel nog niet tot in details vaststaat, op welke wijze de N.V. Damaraland zich zoo diep in den put gewerkt heeft, mag wel aan genomen worden, dat de meest eenvoudige transactie steeds die was, waarbij zooge- naamd aan een opdracht om effecten te koo pen, werd voldaan. De kooper ontving dan een keurige nota: Voor UEd. gekocht maar in werkelijkheid bleef het geld in de zakken van den directeur en zijn helper(s) Men vraagt zich natuurlijk af, hoe het mo. gelijk was, dat zulke practijken zoolang kon- den volgehouden worden zonder dat het uit lekte. Het zal echter hier wel net zoo gegaan tot 1 December a.s. op alle postkantoren wor den ingewisseld. Postzegelboekjes met 24 zegels van 7 lA ct. en die met 6 zegels van elk der waarden 1, 1 A, 5 en 1A cent werden niet meer aange- maakt. De zegels uit de nog voorhanaen boekjes worden los verkocht. Nieuwe boekjes, bevattende 24 zegels van 6 cent en gemengde boekjes met 6 zegels van 1, 1 A, 5 en 6 cent zullen binnenkort worden verkrijgbaar ge steld. Nieuwe tarieftabellen en tariefboekjes zul len worden verkrijgbaar gesteld tegen den prijs van resp. 5 en 10 cent. HET SUIKERWETJE. Door de Eerste Kamer verworpen. In een bijna voltallige zitting heeft, zooals reeds gemeld, de Eerste Kamer het initiatief- ontwerp-v. d. Heuvel verworpen met 28 tegen 19 stemmen. Tegen stemden: gesloten de liberale, vrijz. democratische en de socialistische groepen, bovendien de anti-revolutionnair De Vlugt, de christelijk-historischen Pollema, v. d. Hoe- ven, de Savornin Lohman en de Vos van Steenwijk en de R.K. v. d. Londe en Arntz. In de Kamer ontbraken alleen de katholiek Blomjous, die voorstander was en de chr his- torischen De Gijselaar en Verkouteren, van wie de eerste althans stellig tegenstander was. De officieele opening van de chrysanthe mum- en najaarsbloemententoonstelling, wel ke tot en met 3 November in het Jaarbeursge- bouw te Utrecht, georganiseerd door 1e Ned. Chrysanthemumclub in samenwerking met de vaste keuringscommissie der Koninklijke Ned. Maatsch. voor Tuinb. en Plantkunde wordt gehouden, is gistermiddag in bijzijn van tal van belangstellenden geopend. HET TELEFOONTARIEF. Tegen het gesprekkentarief De K. v. K. voor Rijnland heeft een adres aan de Tweede Kamer gezonden, waarin zij pleit voor streeknetten met behoud van vast abonnement. Zij vraagt een spoedige automatiseering der telefooncentrales en de benoeming van een staatscommissie, die ten aanzien van ge- heele of gedeeltelijke invoering van een ge sprekkentarief een nader onderzoek zal instel- len. OPLICHTER AANGEHOUDEN. Te Utrecht is een bankbediende aange- houden, die bij een Utrechtsche Bankinstel- ling de functie van kassier vervulde, en ver- dacht werd van verduistering. De man, die reeds 14 jaar in dienst der firma was, heeft bekend 11.000 gulden te hebben verduisterd Hij verklaarde de verduistering in het laat ste jaar te hebben gepleegd. DE MOORD TE ROTTERDAM. Onderzoek te Roermond. De rechter-commissaris mr. Franken en de inspecteurs Beeman en Grevelink, die de ze week in Limburg een uitgebreid onder zoek hebben ingesteld, hebben eergisteravond eenigen tijd te Roermond vertoefd, om eenigc personen uit Roermond, die meenen in loge- menten aldaar, den verdachte te hebben ont moet, een verhoor af te nemen. NED. HERV. KERKKOOR. Wanneer dit koor in de Groote Kerk een concert geeft, dan doet het dit in 't belang van het restauratiefonds, het batig saldo dat zulk een concert opbrengt komt immers dit fonds ten goede. De leider van dit koor, de heer J. F. de Haas heeft reeds verscheidene malen 'n der gelijke uitvoering gegeven, waarvoor hem een woord van dank niet mag worden ont- houden. Het concert kwam op denzelfden avond als dat der kamermuziek-vereeniging, en konden daarom niet in de Groote Kerk ver- schijnen. Men heeft ons echter in staat ge steld omtrent dit kerkconcert eenige mede- deelingen te doen. De koren (er waren er negen) werden al ien heel goed geiongen, nuanceering en uit- spraak lieten niets te wenschen over. En Ec- ce quomodo moritur van Handel, genoot al een bizonder fraaie vertolking. Uitmuntend voldeden de solisten, de dames J. PriesterMeuleman, sopraan en J. van Groenau, alt, in eenige duetten. Mej. van Groenau zong ook nog 'n paar solo's waar over met veel lof werd gesproken. De derde solist, de organist Klaas Picket Weeserik, ondervond tegenspoed. Bij het begin van de fantasie „Een vaste Burg" van Jan Zwart, Irreeg hij 'n „hanger" De organisten bedoelen daarmede een toets van het klavier die blijft vastzitten, en dus doorklinkt. Pieket hield met spelen op en wist spoedig het gebrek te ver- helpen. Ook zijn vo'brdrachten heeft men ten voile gewaardeerd. Ondanks den kamermuziekavond was men over de opkomst zeer tevreden. Het concert dat precies 8 uur begon, was om half tien geeindigd. A. K. (Buiten verantwoordelijkheid van de Re dactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de 'edactie er mede instenit.) RUSSISCHE POLITIEK? De zeer velen die de politiek als 'n r.oodza- kelijk kwaad of nog erger beschouwen, heb ben met weinig interesse de kwestie over de weggeloopen, doch later berouwhebbende, raadsleden gevolgd; doch wat hen zooveel te meer trof, dat was het zeer poovere resul- taat hetwelk een winkelier uit het Payglop bereikte, toen hij van den Raad op een ver- zoek om verbouwing een ongunstlg ant- woord ontving. Dat de raad in deze momenteel geen ander antwoord kon geven is aan te nemen, doch EEN 104-JARIGE. De weduwe BresijnZuuren in de Hoog- straat te Utrecht is gisteren 104 jaar ge worden. Haar geest is nog helder. Haar 75- jarige zoon past haar op. Uit haar huisje hing de vlag en ook de overbuur had de driekleur uitgestoken. Burgemeestei dr. J. P. Focy worden sommige wetten niet gemaakt om heeft een mand met fraaie witte en rose n chrysanthen gezonden. ERNSTIOE DIERENMISHANDELING. Woensdagmiddag vermiste de landbouwei Kl. aan het Russcheveen te Veenendaal zijn twee waakhonden. Hij stelde de politie hier- van op de hoogte, welke een onderzoek in- stelde, met het resultaat, dat de landbouwer v. d. P. in den Hondsenelboog door de mand viel. V. d. P. had de twee foxterriers op zijn erf gezien, die naar hij beweerde een van zijn kippen aanvielen. Hij heeft toen een jachtge- weer gehaald met hagel on de twee honden geschoten die beide in borst en voorpooten Payglop een breede verkeersweg wordt zal getroffen werden. V. d. P. nam de honden wel memand ontkennen; een flinke breede groote misstanden op tijd te keeren inplaats van letterlijk te worden uitgevoerd? Zou de hier bedoelde wet ook hier niet eerder zijn gemaakt om sommigen, die een minnelijke schikking met het Gemeentebe stuur uit speculatiezucht tegenhouden, tot rede te brengen? Dat er om het verkeer te dienen daardoor meerdere menschen hier in Holland op z'n Russisch moeten worden gedupeerd kan de bedoeling niet zijn. Kan confiscatie van 1/3 deel in zoo'n winkelstraat niet vernietiging van woning plus bedrijf beteekenen? Dat het een algemeen belang is, dat het mee naar binnen en gooide ze in een ton, die hij afsloot. De honden gingen geweldig te keer. V. d. P. ging echter gewoon aan zijn werk en na eenige uren vond hij de dieren dood in de ton. Ze waren den verstikkings straat waardoor auto's en wagens met on- beperkte snelheid kunnen passeeren is een moderne straat, maar wordt zoo'n weg niet te duur gekocht, als meerdere medeburgers daardoor hun eigendommen zeer in waarde dood gestorven. Hij begroef de dieren in zijn zien dalen, omdat hun panden zonder eenige tuin. HiDe politie waarschuwde een dierenarts en zijn als in soortgelijke gevallen, n.l. dat een I liet de cadavers opgraven, welke laatste in gat gestopt werd door een ander gat te beslag werden genomen, evenals het j^cht maken. In den beginne stond ook niet vast of geweer, waarvoor hij geen vergunning had de politie termen genoeg zou kunnen vinden om tot vervolging over te gaan, doch blij- kens de oproeping in het Algemeen Politie- blad is er grond genoeg om H. ook strafrech- telijk te vervolgen. De verschillende crediteuren in het faillisse ment hebben zich bereid verbonden tot het voeren van een gezamenlijke actie. KORTE BERICHTEN. De Utrechtsche rechtbank heeft een 23-jarigen hovenier wegens diefstal van goe deren ten nadeele van een paar kampeerders overeenkomstig den eisch veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf. B. en \7. van A'dam heben te ken- nen gegeven, dat zij zijn bereid na te gaan, wat kan worden gedaan, om tot een Am- sterdamschen feestdag voor de geheele be volking te komen. Dinsdag is uit een perceel in de Jacob vergoeding met een streng servituut worden belast? Is het wel verstandig om waarschijnlijk eerst na langen tijd op die manier een ver keersweg te verkrijgen die er bovendien wel licht nog vele jaren met z'n inhammen uit zal zien als een straat waar een brand heeft gewoed en men tot herbouw niet genegen is? Een ieder die nog iets voor rechtvaardig- heid voelt zal zoo'n wijze van afhandig ma ken afkeuren en toegeven, dat er slechts de weg van onteigening of die van minnelijke schikking bestaat. De Gemeente kan onteigenen of met die wet als wapen een sterken dwang uitoefenen tot minnelijke schikking; de eigenaar daaren- tegen kan over geen machtsmiddelen beschik- ken en alleen daarom is het al unfair enkele maar reeds hieronder nogmaals DE NIEUWE POSTTARIEVEN. De verlaging gaat heden in. Nu het Koninklijk Besluit tot verlaging der posttarieven met ingang van heden be- HI m m I. 10 krachtigd is, worden in de bestaande tarieven van Lennepstraat te Amsterdam ontvreemd jjurgers z00 dupeeren wijzigingen gebracht, die wij reeds hadden een ijzeren geldkistje met ongeveer f 1300 Dat Alkmaar een dood stadje wordt wil aan bankbiljetten, f 100 aan rijksdaalders en geen zjjner inwoners, doch laat men guldens, benevens een Rijkspostsnaarbank-1 recjeljj|< blijven en maar niet zeggen dat en- boekje, waarop een bedrag van 330, en burgei s moeten sneven om haar te doen een spaarbankboekje van de Stad Amster- bJoeien, dat is middeleuwsch. dam, waarop een bedrag van 11- Alkmaar heeft me z'n vele waters groote Een 50-jarige dame heeft bij de politie te uitgaven aan kademuren, bruggen en riolen Amsterdam aangifte gedaan, dat in de be- en daarom blijven de straten stiefmoederlijk nedengang van een perceel in de Lijnbaan- bedeeld; doch als de eigenaars van perceelen straat aldaar een jongen haar een taschje met hun belang goed begrijpen, dan dragen ze aangekondigd, herhalen Brieven: Binnenland tot en met 20 gram: 6 cent, 20—40 gram: 12 cent, daarboven: on- gewijzigd. Naar Suriname en Curasao en in het grensverkeer met Belgie en Duitschland: lot en met 20 gram: o cent; het port voor elk volgen-d gewicht van 20 gram blijft 5 cent. Monsters: Binnenland en naar Suriname ong,eveer f 200 heeft ontrukt en daarmede bij in de kosten van vernieuwing wanneer de en Curasao per zeepost: t/m 50 gram: 3 cent; 50—100 gram: 4 cent; daarboven: ongewij- zigd. Het minimum port voor akten in het ver keer met Suriname en Curasao per zeepost is verlaagd tot 6 cent (t/m 200 gram). Nieuwe frankeerzegels: In gebruik worden gesteld frankeerzegels van 21 cent; postbla- den en briefomslagen met zegel van 6 cent (prijs resp. 7 A en 7 cent) en een portzegel van 9 cent. Frankeerzegels van 22 A cent en postbla- den en briefomslagen met zegelafdruk van 7 A cent worden voorzien van een opdruk „21 cent", resp. „6 cent". De briefomslagen met de vlucht heeft genomen. Plannen tot een omvangrijke wing en uitbr-eiding voor het universiteits- gebouw zijn bij B. en W. van Amsterdam aan- hangig. Met het oog op verschillende nog voor 1930 noodige voorzieningen stellen B en W. voor, den begrootingspost te ver hoogen met f 37,690. Te Roosendaal is Dinsdagavond een keien of klinkers door asfalt worden vervan- verbou-1 gen. De waarde hunner panden stijgt erdoor wanneer het oorverdoovend geratel ver-; dwijnt en het rinkelen van ramen en glas- werk tot het verleden behoort. Wanneer deskundigen met voldoende men- schenkennis daarover met de eigenaren gin gen onderhandelen zou wellicht meer wor- den bereikt dan met een ledige gemeentekas< man aangehouden. die dienzelfden avond te Geluiddempende bestratingen geven een so- Breda een fiets had gestolen. Hij was ermee op weg naar Belgie. Het bleek dat de Haagsche politie hem eveneens zocht wegens een daar gepleegde oplichtinp. Hij is naar zegel'van 7 A cent zullen worden opgebruikt het Huis van Bewaring te Breda overge- voor het buitenlandsch verkeer door het bij- bracht. lied en welvarend aanzien, keien, klinkers en tonnetjes a la Boldoot het omgekeerde; weg dus met deze laatsten, want dat is werkelijk in het algemeen belang. Dank voor de plaatsing. T. J. S. plakken van een zegel van 5 cent (prijs als- dan \3A cent). De bij het publiek voorhanden zegels van 7 A cent en 22 A cent en postbladen en brief omslagen met zegelafdruk 7 A cent kunnen De toestand van van D., die in de Rip- perdastraat te 's-Gravenhage met een mes in den buik is gestoken en in het Roode Kruis-: ziekenhuis aldaar is ODnenomen. was gister-1 avond zeer ernstig. v Afd. A. Amsterdam, Keizersgr.604. Tel. 37867-37967 T T~» IT I dlllWUUlU KUll 14CVC11 IS tfclll IC uciiltll, UUV1I

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7