QU p m "m ¥a m M &f m m m m m Jfe p t§ wk 1 9 f W aarschuwingen! RugpijnNiercnPillem I m. k .wk.mI....mm. m US! w Schaakrubriek Let er op of uw urine te donker of te licht van kleur is, of gij zeer vaak of zeer weinig aandrang tot loozing hebt, of uw water bewolkt is, bezinksel of zand bevat, en een branderige pijn veroorzaakt. Ook rug- piin, hoofdpijn, duizeligheid, rheuma- tische pijnen en een gejaagd, vermoeid gevoel kunnen u waarschuwen. Het zijn waarschuwingen der na- tuur, dat er iets niet in orde is, en dat uw nieren en blaas verzwakt kunnen zijn. Beproef zonder uitstel Foster s Rugpijn Nieren Pillen, die uw verzwakte organen blijkens de ervaring van zoovelen weder kunnen versterken en uw leven weder tot een lust kunnen maken. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. In glazen verpakking a f 1.75 p. flacon meest verrassende mogelijkheden biedt. Onze bekende medewerker P. Kleute Jr. heeft ook op dit gebied reeds prach- tige vraagstukken gemaakt. En om de lezers de nieuwe regel maar dadelijk in 3e praktijk te laten zien, geven wij een stand van den heer Kleute, met de op- 'ossing. u ,mf mm -MM, iif V,; /M. ■mw. Zvv. 4 sch. op: 6, 34, 42, 44 en twee dammen op 35 en 45. W. 5 sch. op: 32, 33, 41, 43, 47 en twee dammen op 16 en 38. Zie thans hoe wit wint: 1. 41—37 1. 42:31 2. 32—27 2. 31 22 3. 33—29 3. 34 23 4. 38—32 4. 35 31 5. 43—39 5. 44 33 6. 16—43 6. 45 42 of 41. 7. 47 slaat en wint op tempo. Bijzonder mooi. Voor hen, die een mooi eindspelletje in deze nieuwe speelwijze willen onder- zoeken, geven wij den volgenden stand. Zwart: dam op 25. Wit: dammen op 43 en 46. Wit speelt en wint. In onze volgende rubriek komen wij hierop terug. Nu weer eens een partijfragment. In de partij v. Engelenvan Dartelen kuam te Haarlem de volgende stand voor H j Mm V mm. Zw. 14 sch. op: 3, 5/9, 11, 13, 15, 16, 18, 19. 20, 23. W. 14 sch. op: 22, 27, 28, 32, 33, 34, 38, 39, 40, 43, 45/48. Zwart speelde 5—10, waarop Wit ant- woordde met 3329. Zwart heeft ongetwijfeld voordeel door den slechten stand van Wit's linkervleu- gel. Echter ook Zwart's tempo's raken op, reden waarom Zwart besloot tot den volgenden uitruil: 1924! (Wit 28 30) 16—21! (Wit 27 16) 18 27 (Wit 32 21) 2024 (Wit 29 29, want wanneer Wit 30 19 had geslagen, volgt Zwart 13 35 en daarna 812 en 1117 met schijf- winst) 15 42 (Wit 48 37 en natuurlijk niet 47 38 wegens Zwart 8—12 en 1117 met schijfwinst). In den diagramstand levert oogen- schijnlijk het volgende schijfwinst op: Zwart 5—10 (Wit 33—29) 16—21 (Wit 27 16) 18 27 (Wit 32 21 gedwongen) 27 32 (Wit 38 27) 19—23 (Wit 29 18) 13:31, vvaarna door Zwart 812 en 1117 Wit schijnbaar een schijf verliest. Zie echter welk een mooie verdediging Wit nog in reserve heeft! *6 -41! (Zwart 31—36) 41—37! (Zwart 8—12) 37—31! (Zwart 36 27) 21 32. of op: 46—41! (Zwart 8—12) 48—43! (Zwart 1117) 41—36! of op: 46—41! (Zwart 8—12) 41—36! (Zwart 31—37) 21—17! (Zwart 11 22) 48—42! Wei een stand vol verwikkelingen. De partij eindigde in remise nadat Zwart in het eindspel de winst ver- zuimde. Ter oplossing voor deze week: Probl. 1093 van A. Polman, deu Haag. m mm'/MM. Zvv. 11 sch. op: 4, 8, 9, 10, 16, 18, 21, 22, 23 28, 29 W. 10 sch. op: 20, 27, 32, 37, 38, 40, 41, 43, 44, 48; Een fraaie en bijzondere ontleding!! In onze volgende rubriek geven wij de oplossing. Oplossing eindspel 308. 1. Lc6! Tblf Gedwongen want er dreigde Lg2 mat en na 1Tb2 volgt toch 2. Lg2f Tg2 3. Pf4 enz. 2. Ke2 Thl. of 2Tb2 3. Kd3 g2 4. Pf4 enz. 3. Lg2f!! Niet Lhl want dan volgt g2 en zwart wint. 3Kg2 4. Pf4. Kgl en nu sluit zwart zelfs zijn stuken op. 5. Kel g'Z Droeve noodzaak. Zwart sluit het laatste veld voor zijn eigen K. af 6. Pe2 mat. Oplossing probleem 252. P. H. Williams. Lc4 2. De4 mat. La6 2. Db5 mat. a3 2. Tb3 mat. Lb6 ad lib 2. Da6 mat. Tfl 2. Lfl mat. Tdl 2. Td2 mat. Pg6 ad lib 2. Pe5 mat. Ph4 ad lib 2. Lf5 mat. Eindspel 309. (Kerstno. Haagsche Post 1922). 1. Dc6 mak 8 c 3 e f g IT Wit speelt en maakt remise! In 't 4adeel van EuweHertog leest men hieromtrent: Oogenschijnlijk is dit eenvoudig ge- noeg want Wit heeft drie pionnen op de 7e lijn. Bij nader inzien blijkt het op- rukken van de pionnen echter niet mo- gelijk te zijn; onmiddellijk c8D faalt op Pa6 mat, terwijl 1. Kc8 f2 2. b8D weer- legd wordt door 2flD met de drei- gingen Da6f Df5 mat en Df8 mat, welke gelijktijdig niet gepareerd kunnen wor- den. Men beproeve hierop zijn krachten eens. Eindspel 310 (Saavedra). a b e J Wit begint en wint. Euwe's leesboek zegt hiervan: 1. c7 Td6f 2. Kb5 (na 2. Kc5, volgt Tdl en Tclt en na 2. Kb7 volgt Td7). 2. Tdo3. Kb4 Td4f 4. Kb3 Td3f 5. Kc2! Nu kan de K. de c-lijn betreden 5Td4! dreigt 6. c8D Tc4f!! 7. Dc4 en Zwart is pat. Toch kan hier gewon- nen worden na 5Td4! Hoe? Probleem 253. (G. J. Slater). MmMm partij, gespeeld te New-Orleans 1921 door de heeren Adam (wit. Torre (zwart) 1. e4e5, 2. Pf3 d6 3. d4 ed4. 4. Dd4 Pc6 5. Lb5 Ld7 6. Lc6 Lc6 7. Pc3 Pf6 8. 0—0 Le7 9. Pd5 Ld5 10. ed5 0—0 11. Lg5 c6 12. c4 cd5 13 cd5 Tfe8 14. Tfel a5 15. Te2 Tac8 16. Tael Dd7 17. Lf6! Lf6. (Speelde zwart hier met een valletje 17gf6. Dan zou wit er als volgt een stuk trach- ten te winnen. 18. Te7? Te7 19. Te7 De7 20. Dg4f met winst van Tc8. Maar zoo zou zwart niet moeten spelen. Wei zoo: 17gf6 18. Te7 De7!! Immers wit kan niet 19. Te7 spelen wegens mat door. 19. Tclf 20. Tel Telf 21. Pel Tel mat). 18. Dg4! Zwart kan niet slaan op g4 wegens mat 18Db5. (Te8 moet ge- dekt blijven en zwart dreigt nu met 19De2 te winnen) 19. Dc4! Merk- waardig! Noch T. noch D. mogen op -c4 nemen. 19Dd7 20. Dc7!! Alweer noch T. noch D. mogen nemen. 20Db5 De positie van Dc7 belet nu Tel van zwart en dus't offer van De2 Daarom kan wit nu spelen) 21. a4 Da4 22. Te4! (De zwarte D. moet weg want er dreigt niet 23. Ta4, dat niets oplevert wegens Telf en Tc7 maar wel dreigt: 23. Dc8 en 24. Ta4) 22Db5 23. Db7 en nu kan de D. nergens meer heen op den diagonaal a4e8. Zwart geeft op. (Uit Euwe 4). Provinciaa! nieuws abcdeTgh Tweezet. Hier volgt een zeer merkwaardige WIERINGERWAARD. Raadsvergadering. Vergadering van den Raad op Woensdag- avond 7 uur under leiding van burgemeester Haringhuizen, tevens secretaris. Afwezig was de heer C. J. Blaau'boer wegens ongesteld- heid. Alvorens tot de werkzaamheden over te gaan, zeide de voorzitter zich gedrongen te gevoelen om, mede namens zijn vrouw, harte lijk dank te betuigen voor de felicitatie, als- mede voor het prachtige bloemstuk bij ge legenheid van hun 2'5-jarig huwelijk van de raadsleden ontvangen. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat van den Commissaris der Koningin mededee- ling is ontvangen, dat bij Kon. Besluit van 23 Sept. spreker weer is benoemd tot burgemees ter met ingang van 23 October en dat den 3en October de be^ediging heeft plaats gehad. Ingekomen was een adres van de vereeni- ging voor Wettelijke Dierenbescherming in- zake opneming van bepalingen in de Bouw- en Wooingverordening. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. ad- viseeren afwijzend te beschikken en een af- wachtende houding aan te nemen. Het werd niet noodig geoordeeld een wijzi- ging te brengen in de bouwverordening en ook zou zoo iets beter in landbouwkringen kunnen besproken worden. Goedgevonden. Het bekende adres der Centrale Esperanto Propaganda-commissie betreffende onderwijs in Esperanto, wilden B. en W. voor kennis- geving aannemen in afwach-ting op meer grootere toepassing en algemeen gebruik. De heer Speets vond't van veel belang en wilde liever niet afwachten. Wanneer er geen een gemeente is, die er voor gevoelt, komt er niets van. Er moet meer in gewerkt worden. 't Schijnt hem niet zoo raoeielijk en wanneer men in e6n jaar zoo ver kan komen, vindt spr. 't werkelijk een groot belang. De heer P. Visser vroeg of uit het prospec tus ook is op te maken of er ook in't buiten- land belangstelling voor bestaat, want anders beteekent het voor ons toch ook niets. De voorzitter zeide, dat het in't buitenland net is als in Nederland. Spr. is't met den heer Speets eens, dat er iets goeds in zit, doch meende, dat op een andere manier moet worden begonnen. Het moet van regeerings wege gaan en niet van 6en enkele gemeente. De beweging moet in andere banen worden geleid. De heer Speets wilde geen voorstel doen, doch wanneer in de omgeving een dergelijke cursus wordt gehouden, zou een onderzoek zijn in te stellen. Dit werd toegezegd. Adres Uitvoerend Comite voor Zuiderzee- visscberij-tentoonstelling om een bijdrage. De voorzitter zeide, dat B. en W. voorstel- len om als blijk van belangstelling 10 te geven. Ofschoon Wieringerwaard niet in de streek van Enkhuizen ligt, kan't toch zijn nut hebben, dat een dergelijke tentoonstelling wordt gehouden. Allen voor. Adres afd. N.-Holland Vereen. van Ned. gemeenten om een bijdrage-geschenk voor het vereenigingsgebouw. Behalve de gewone con- tributie wordt een extra-bijdrage gevraagd van 1/4 cent per inwoner. Goedgevonden. Adres Centraal Ziekenhuis-commissie over bijdrage en benoeming regenten. De voorzitter deelde mede, dat de burge meester van Alkma verzocht voorhands geen besluit te nemen, omdat bezwaar bestond tegen de formuleering. Spr. zeide de strek- king van het ontwerp-besluit telefonisch, bij afwezigheid van den burgemeester, aan den secretaris van Alkmaar te hebben toegelicht. Deze zag daarna geen bezwaar meer tegen de vatstelling, zou het besluit nog eens inzien en de zaak met den burgemeester bespreken. Spr. verwachtte nu, dat de gemeentebesturen nu spoedig van den heer Wendelaar het verzoek zullen krijgen. het schrijven als niet gezonden te willen beschouwen. Spr. betreurde, dat de burgemeester van Alkmaar niet voor de ver- zending van den brief tijd heeft kunnen vin- den om met de commissie overleg te plegen. Het ziekenhuis is 1 Mei geopend; Alkmaar had feitelijk de zaak zoo moeten regelen, dat toen reeds de regenten voor de buitenge- meenten benoemd hadden kunnen worden. Wat de benoeming der regenten betreft, wilde de voorzitter, waar het verslag der raadsvergadering te Winkel ook aanleiding kan geven tot misverstand. onder de aandacht brengen, dat de voordracht of liever de aan- beveling is opgemaakt in een vergadering van de aanwezig zijnde dagelijksche besturen van 20 voor het ziekenhuis bijdragende ge meenten, na behoorlij'ke bespreking en stem ming. Elk college van B. en W. wist vooraf bij de oproeping, dat het punt aan de orde zou worden gesteld en kon, zoo gewenscht, mandaat geven. Van een opmaken in een onder onsje" is dus absoluut geen sprake. Het besluit om slechts twee personen voor te dragen is even- eens na beraadslaging genomen in bedoelde vergadering van de 20 dagelijksche besturen. De in Winkel geuite critiek treft dus die be sturen, Winkel's eigen bestuur inbegrepen. De commssie had alleen de opdracht de aan- beveling ter kennis van de gemeenteraden te brengen. Deze blijven even wel volkomen vrij al of niet het advies op te volgen. Zij kunnen ook anderen aanwijzen. Immers in het ontwerp-besluit staat, dat Alkmaar zal hebben te benoemen de door het grootst aantal gemeenten aangewezen perso nen en het gaat dus feitelijk bij meerderheid van stemmen. Alleen om leiding te geven wor den de gemeenten geadviseerd. Indien tW Raad dus anderen wil benoemen, is hij daarin volkomen vrij. De voorzitter achtte het echter wel van be lang, dat Baron von Fridagh regent wordt, omdat die als oud-medebestuurder der Pro vinciate ziekenhuiztn ervaring heeft opge- daan. He permanent laten blijven van de com^ missie is niet uitgegaan van de in het raads- verslag van Winkel genoemde heeren Mr Breebaart en Kikkert maar van mej. Dien- stik. Spr. achtte het gewenscht, dat er een band blijft bestaan tusschen de belangheb- bende buitengemeenten en dat er een commis sie zal zijn, die bij regentenvacature als an- derzins de gemeentebesturen kan inlichten of bijeenroepen. Er is voorts geen sprake van voogdij uit- oefenen door de commissie over de regenten. maar de regenten behoeven zich als er belan- gen zijn te bespreken, niet te wenden tot alle gemeentebesturen afzonderlij'k. De heer de Groot, burgemeester van Zuid- en Noord-Scharwoude, is mede-lid der com missie, terwijl beide regenten daarin ook zit- ting hebben. Eenvoudig werd geoordeeld als elk gemeentebestuur dit aanblijven gaat goed- keuren, een gemeenschappelijke vergadering van alle gemeentebesturen uit te schrijven om tot definitieve benoeming eener cbmmissie over te gaan, maar spreker achtte dit te zwaarwicht'g, te kostbaar en te tijdroovend, temeer omdat uit den aard der zaak toch in den regcl de reeds zitting hebbende personen worden gekozen. Wenschen de raden de commissie niet, wel- nu dan hecht men daaraan zijn goedkeuring niet. B. en W. stelden nu voor: ten le een besluit te nemen overeenkomstig het aangeboden ontwerp. Dit besluit, in den aanvang voorgelezen, werd aangenomen. ten 2e twee personen aan te wijzen voor de benoeming tot regent, waarbij de leden vrij blijven al of niet rekening te houden met het advies der commissie. Met algemeene stemmen werden aangewe zen de heeren Baron van Fridagh en burge meester Haringhuizen. ten 3e werd goedgekeurd, dat de in de ver gadering der dagel. besturen van 13 Juni 1929 benoemde commissie permanent zal aan blijven. Ingekomen is een adres van de wed. W. Metselaar om ontheffing van hondenbelas- ting, wat betreft een 2e hond. Hierop werd gunstig beschikt. Nog is ingekomen een adres van den heer T. Braaf, waarbij verzocht wordt het terrein bij de begraafplaats weer te mogen huren. B. en W. stelden voor het terrein wederom aan den heer Braaf te verhuren voor 25 onder voorwaarde, dat hij ook heeft te maaien dat gedeelte der begraafplaats, dat pas is aangelegd, alsmede het erf achter het polderhuis. Allen voor. Behandeld werd een adres van het onder- wijzend personeel om subsidie voor een te hou den avondcursus, alsmede voor het gebruik van een verlichit en verwarmd lokaal. Er werd gevraagd een subsidie van 240 berekend a 2 per uur gedurende 20 weken a 6 uur per week. In een bijgaande toelichting werd als reden voor de hoogere aanvraag genoemd, dat op sommige andere plaatsen eveneens 2 per uur wordt gegeven en dat ook in aan merking dient te worden genomen, dat be halve de 2 uur les geven ook nog den tijd van voorbereiding en corrigeeren komt. De voorzitter zeide, dat er wel aanleiding bestaat om het verzoek in te willigen. De meerderheid van B. en W. is voor't verzoek, mits er 12 leerlingen waren. Er zijn nu elf leerlingen, doch om nu voor dien eenen leer- ling afwijzend te beschikken, vinden B. en W. toch niet goed. Wethouder Sleutel zeide, dat hij wel heeft gelezen op andere plaatsen van 1.50 en 1.75, doch niet van 2. Bovendien had men er eerder mee moeten aankomen. De voorzitter zeide, dat de subsidie in den regel wordt aangevraagd kort voor den aan vang van den cursus. Het adres is reeds van 13 September, doch de raadsvergadering is nog al vooruitgeloopen. De heer'Sleutel zeide, er in B. en W. tegen geweest te zijn, doch wanneer alien er voor zijn, zal hij ook voor stemmen. Hierna werd met algemeene stemmen gun stig op het adres beschikt. De voorzitter wilde hopen, dat deze cursus zal strekken tot meerdere kennis der leerlin gen. De burgemeester wilde hier tevens in het openbaar nog wel eens zeggen, dat hij het erg jammer vindt, dat er niet meer gebruik gemaakt wordt van dit onderwijs. Als voor- beeld werd nog medegedeeld, dat er eerst 13 leerlingen waren en dat er al weer een is af- gegaan om dansles te gaan nemen. Allen zijn het hierover eens, terwijl ook nog wordt ge- zegd, dat de ouders er nog meer werk van moesten maken. Door den heer Koster wer dnog een voor- beeld genoemd van een leerling, die nu reeds voor het derde jaar deelneemt en dat deze wat ontwikkeling betreft, zeer goed bij is. Naar aanleiding van een adres van den heer H. Cornelissen, waarbij ontslag werd ge vraagd als onderwijzer tegen 1 November, zeggen B. en W. dat zij bereid zijn aan het verzoek te voldoen tegen 8 November, welke datum in overleg met den burgemeester van Anna-Paulowna is gesteld. Met algemeene stemmen werd het ontslag op de meest eervolle wijze verleend. Het deed den voorzitter leed, dat de heer Cornelissen weg gaat. Gedurende de 8 jaar, dat hij hier is, iieeft hij zich doen kennen als een uitste- kend onderwijzer. We moeten evenwel zijn be sluit eerbiedigen en de voorzitter wiW.e ook nog voorstellen hem dank te betuigen voor hetgeen bij in het belang der kinderen heeft gedaan. Allen voor. Een schrijven van 't gemeentebestuur van Alkmaar over een bijdrage ten behoeve van Jan Schenk Az. aan de' Handelsschool ad J 79.68. Dit schrijven is aan B. en W. gericht, doch zij komen er mee in den raad. Het vorig jaar was deze leerling geheel in Alkmaar, zoodat het toen niet noodig was. Nu hij evenwel iede- ren avond thuis komt, is hij weer Wieringen waarder en wordt nu de vraag weer gesteld. De heer van der Kolk wilde deze bijdrage wel verleenen, doch aan den heer Schenk vragen of deze het wil terugbetalen. Hij zei de dit niet om den zoon de dupe te laten wor den, doch meende, dat Schenk niet ongenegen zal zijn om tebetalen. De voorzitter wilde er vooraf op wijzen, dat de gemeente heeft te betalen voor alle scholen, en zou 't nu onbillijk vinden voor dezen eenen leerling niet te betalen. De heer Schenk moest bovendien school- geld betalen. Hierna werd besloten, dat de gemeente zich garant zal stellen voor het bedrag. Over het voorstel van der Kolk staakten de stem- men. Voor de heeren van der Kolk, Goosens cn Speets. Tegen de beide wethouders en de heer Visser. Alzoo aangehouden. Aanvrage Burgerlijk Armbestuur om 2€00 verhooging subsidie over 1929. De subsidie ad 7500 is niet toereikend, omdat er ruim 1100 is uitgegeven voor werk loozensteun. Tevens is 50 uitgetrokken voor extra werk van den boekhouder. B. en W. stelden voor de 2000 subsidi* te verleenen en goed te keuren de extra-bij drage van 50 aan den boekhouder, wat fei telijk een gratificatie is. Allen voor. Hiermee zijn de ingekomen stukken afge- handel en is no. 2 der agenda aan de beurt, n.l. benoeming van een onderwijzer. Nadat hierover in comite inlichtingen zijn verstrekt, werd de voordracht als volgt voorgelegd: 1. A. Tjallema te Womels, 2. J. H. Eden te Wieringen en 3. K. van der Schaaf te Sneek. Eerstgenoemde werd met 5 stemmen tegen een op den heer Eden gekozen. De voorzitter wilde hopen, dat we in den heer Tjallema een goede kracht zullen hebben. No. 3 der agenda is goedkeuring begroo- ting van het Burgerlijk Armbestuur 1930 Deze sluit in ontvangst en uitgaaf op een be drag van f 8529.7014 met een post ad 8500 van de gemeente als subsidie. Als laatste punt staat op de agenda ver- meld: Vaststelling begrooting 1939. Algemeene beschouwingen nihil. De voorzitter zei, dat de begrooting er alge meen gunstig voorstaat. De eerste post is 't saldo 1928 wat aangeeft een bedrag -van 12176.11 J4. Vorig jaar was geraamd 8481.59i/Z>. Er is aan gewetensgeld ont vangen 4685. B. en W. wilden dat bedrag reserveeren voor eventueel niveleeren van be- lasting en het is bedoeld als extra potje bij wijze van fonds. In verband hiermee is een nieuwe post op de begrooting aangebracht. De post uitgaven B. en W., seer., ontv. enz. wordt ongewijzigd gelaten, omdat salaris- regeling van Ged. Staten nog niet is afgeko- men. Bij volgnr. 41 vraagt de heer P. Visser of de vergoeding van 500 voor het huis van den burgemeester billijk is. Wethouder Kos ter zou hierover niet willen spreken zoolang de salarissen niet zijn verhoogd. De heer Speets zou dit gescheiden willen houden van het al of niet verhoogen der sa larissen. We moeten de billijkheid in 't oog houden en hij zou nu die woning niet meei op 10, doch op 5 willen stellen. De voorzitter zeide dat bij het opmaken der begrooting is besloten de zaak der sala rissen te laten rusten, doch wanneer er een voorstel dienaangaande komt kan dit na tuurlijk in behandeling komen. De heer Visser wilde er wel een voorstel van maken. Wethouder Koster adviseert om af te wachten. Er was destijds in gedisconteerd een bedrag voor zware verbouwing. Het geld voor aflossing is door andere middelen bij- eengebracht. Laten we liever afwachten wat Ged. Staten er van zeggen. De voorzitter merkte op, dat dit is ver- schil van inzicht. De heer Speets wilde er den nadruk op leggen dat hij bedoelt dat het gescheiden blijft van hetgeen Ged. Staten zullen doen. De heer P. Visser blijft't eenigzins onbil lijk vinden. Wethouder Sleutel zeide dat de burgemees ter het heeft aangeboden om 500 te beta len. De heer Koster merkte nog op, dat er in- dertijd voor 6000 is verbouwd. Het is dus ongeveer 8 pCt. van de kosten en ieder weet dat dit bij alle gebouwen noodig is. De voor zitter zeide nog te willen verklaren indertijd gezegd te hebben dat bedrag te willen be talen. Hij zal dus niet om verlaging vragen. Overigens zal hij er niets van zeggen. Het voorstel Speets wordt met 4—2 stem- men verworpen. Voor de heeren Speets en Visser. Bij de post vergoeding politiehonden werd door den heer Koster ter sprake ge- bracht dat Van Iperen thans ook een hond heeft, die a's zoodanig zal worden opge- leid. 't Zal althans worden geprobeerd. 't Is misschien gewenscht als blijk dat we de zen ambtsijver op prijs stellen een kleine ver goeding geven. Met de besprekingen hierover blijkt dat sommigen willen afwachten totdat de hond werkelijk dienst kan doen. De heer v d. Kolk stelde ten slotte voor /25 te geven, welk voorstel met 51 stem- men werd aangenomen. Bij den pest jaarwedde van den dokter vraagt de heer Speets inlichtingen over een extra vergoeding voor onzen dokter wegens extra werk voor vaccinatie. De voorzitter deelde mede, dat er bij t opmaken der begrooting niet over gesproken is, doch gevoelde er wel voor. De heer Speets wilde't wel aan B. en W. overlaten. De voorzitter vond dit goed en B. en W. zullen ter gelegenertijd met een voorstel hier omtrent bij den raad komen. Bij den post vergunningsrecht werd door wethouder Koster opgemerkt, dat de verhou- ding tusschen de heeren Schenk en Veeter, die beiden J 25 betalen. niet goed is. 7/M w 'ft m M '/4k :/AGL 'WM

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 10