Jtynticmtts Wskdlijksch Ovarslckt HET VOLKSBEGEHREN. Mussolini over Stresemann. De politiek ten aanzien van Britsch-lndie. overwerkte fe, zenuwen 2jsmvwtaS&tbn 0 Drilpdt Kabinetscrisls in Bulgaiiji. Oa Burgetooilog in China. Be niiuwe vsrwikkilingen. Mschaffing ran din Militairen disnst- plicht in Australia. Macdonald In Engeland terug. m Buitenland E-LZ rnmmmm^ Brown, een zeer sympathieke verschiining, trof door sobere uitbeelding in de rol van Ben Blaine. Nils Ashter was daarnaast een uitstekende Norman, vooral als echtgenoot van Beatrice. Men zal deze film met zijn mondainte fees ten, bals enz. niet willen missen. Er wordt bovendien uitstekend in gedanst. Het bijprogramma geeft behalve een jour- naal nog een dwaas-komisehe tweeacter met het bekende duo Star Laurd en Olive Hardy in de hoofdrollen. Severing dient een aanklacht wegens I beleediging in tegen Hugenberg. In een brief over „de mislukte actie van Hugenberg" oefent de Berl. corresp. van het Hbld. critiek op de houding van Hugen berg, die in dagbladartikelen, o.a. in de „Lo- kal-Anzeiger", de insinuatie uit, dat de met de telling der handteekeningen voor het Volks- begehren belaste ambtenaren desn uitslag daarvan waarschijnlijk wel zullen verval- schen. Hij schrijft o.a.: „Is de slag gewon- nen of verloren? De-socialistische rijksminis- ter van binnenl. zaken wil het ons eerst op 6 November verraden. Het is te hopen, dat er intusschen niet al te veel wordt „geretou eheerd". En aan het slot: „Wij hebben den itrijd aanvaard en hopen er veel goeds van voor ons land en volk, onverschillig wat de organen van den rijksminister van binnenl. zaken bij het Volksbegehren er uit bereke- nen". De rijksminister van binnenl. zaken heeft wegens de in deze zinsneden vervatte beleedi- gingen aan het adres der hem ondergeschik- te ambtenaren, die met het onderzoek naar den uitslag van het Volksbegehren belast zijn, een aanklacht ingediend. De stand gisteravond 10 uur. Oisteravond 10 uur was, blijkens een Wolffbericht, uit bijna 98 pet. van het rijks- gebied de uitslag betreffende de onderteeke- ning van het Volksbegehren bekend. Van de ruim 41 millioen stemgerechtigden in de be- trokken deelen des rijks hadden er 3.729.205 hun naam gezet of 9.78 pet. De president van het Sobranja wil aftreden. De president van het Sobranje, Tsankof, heeft minister-president Liaptsjef mededee- ling gedaan van het besluit zijner vrienden om uit de meerderheid der regeering te tre- den, daar zij de verantwoordeujkheia voor de :geering ujkheia binnen- en buitenlandsche politiek niet Ian- ger kunnen dragen. Aan dit besluit zou het eerst uitdrukking worden gegeven door het ontslag, dat Tsankof denkt te nemen. Dit ontslag zal dan gelijk staan met een mi- nisterieele crisis. De minister-president heeft iTsankof verzocht voorloopig geen uitvoering aan het besluit zijner groep te geven, en te wachten tot den terugkeer van den minister van buitenlandsche zaken, Boerof en van den minister van financien, Molof, teneinde dan te trachten een algemeene oplossing van de politieke moeilijkheden te vinden en even- tueel tot reconstruct van het kabinet over te gaan. Tsankof blijft echter op zijn stuk staan. Hij beroept zich op de vijandige hou ding van eenige groepen der regeering, meer in het bijzonaer op die van de Liaptsjef-de- mocraten, die hem openlijk gedreigd hebben met een votum van wantrouwen. De crisis wordt volgens de bladen onvermijdelijk ge- acht. Kanton bedreigd. De correspondent van de „Times" te Hong kong meldt, dat Tsjang Fat Kwei, die naar men weet tegen Nanking in opstand is geko- raen, volgens de benchten de province Kwangsi is binnengerukt en Kanton van het N. W. uit bedreigt Er worden drie divisies tegen hem geconcentreerd. Te Kanton maakt tnen zich zenuwachtig in het bizonder daar ae leiders van Kwangsi niet te vertrouwen achijnen te zijn. Bij Swatau hebben communisten de plaats Moeihsien geplunderd. In het kustgebied bij Loekfoeng is wederom regime ingesteld. een communistisch Bij de behandeling in den Australischen ministerraad van de begrooting van oorlog heeft de eeret-minister Scullin medegedeeld dat zijn regeering uit de arbeiderspartij tot afschaffing van den militaire dienstplicht en van de militaire reserves besloten heeft. Het kabinet heeft de zaak grondig bestu- deerd en zal, alvorens tot uitvoering over te gaan, de deskundigen van de verschillende Betrokken departementen raadplegen, ten einde tegelijkertijd advies in te winnen inzake het stelsel, dat den huidigen dienstplicht zal kunnen vtrvangen. Waardeering voor den staatsman. Kritiek op het vredesverdrag Tot de weinige staatslieden, die in het openbaar nog geen oordeel over de politieke persoonlijkheid van wijlen dr. Stresemann nadden uitgesproken, behoorde Mussolini. Het bliikt nu echter dat de Duce kort na het overlijden van den Duitschen minister van buitenlandsche zaken in het Argentijnsche blad „La Prensa" een beschouwing aan de- zen heeft gewijd. Mussolini vertelt dat hij Stresemann in Maart 1922 leerde kennen tijdens het bezoek, dat hij als toenmalig leider der fascistische parlementaire fractie, een half jaar voor den opmarsch naar Rome, aan Berlijn bracht oin een studie.van den toestand in Duitschland te maken. Drie jaren later Stresemann was intusschen minister van buitenlandsche zaken geworden en Mussolini stond aan het hoofd van het bewind in Italic zagen de beide staatslieden elkaar weer ter gelegen- heid van de onderteekening van de overeen- komst van Locarno. Nadat de Duce in het kort herinnerd heett aan het meeningsverschil tusschen Strese mann en hemzelf over de geruchtmakende redevoering, welke Mussolini destijds over het ver-Italiaanschen van Tyrol en den sta tus van den Brennerpas hield, verklaart hij den dood van Stresemann, die honderd per cent Duitscher was, Duitsch in uiterlijk, Duitsch in zijn geestelijke en moreele consti- tutie, zeer te betreuren. Ofschoon Stresemann door en door Duitsch was, gedurende den oorlog zelfs Al-Duitscher, stelde hij zich na de nederlaag op het standpunt eener Euro- peesche entente en in zijn binnenlandsche po litiek op dat van den republikeinschen staats- vorm. Mussolini is van oordeel dat de politiek van Stresemann met een duidelijk merkbaa1: batig saldo is afgesloten. Hij wijst er op dat Stresemann een einde heeft gemaakt aan den onzekeren toestand, waarin Duitschland ten opzichte der schadevergoedingsbetalingen verkeerde. Stresemann's politiek was er op gericht het Verdrag van Versailles wel is waar aan te nemen, doch de zwaarste voor- waarden er van te verzaehten, waarbij men niet dient te vergeten dat het Verdrag van Versailles in 1919 onder den invloed van het sentiment, niet echter onder den invloed van het gezond verstand werd gesloten. De naam van Stresemann zal onverbreekbaar met den intensiefste en vruchtbaarste periode van den wederopbouw van Duitschland verbon den blijven. het Sklarek-Schandaal. Het Berliner Tageblatt meldt dat opperbur. gemeester Boss voornemens is bij den opper- president van Brandenburg de inleiding van een disciplinair onderzoek tegen zich ze'f te verzoeken. De inwilliging van dit verzoek schijnt af te hangen van een onderhoud dat genoemde oppcrpresident gistermiddag met burgemeester Scholtz heeft afgesproken. De schandalen bif de aankomst van Bdss. De stemming in het Berlijnsche raadhuis was gisteren gedrukt. De sociaal-democrati- sche leden van het stadsbestuur waren voora! verontwaardigd over de schandalen die bij de aankomst van d'en opperburgemeester zijn voorgevallen en spreken van een volkomen falen der politie-autoriteiten. De commissaris in wiens wijk de woning van Boss ligt en de beide hoofdinspecteurs die voor de afzetting op het station moesten zorgen verzocht, een volledig rapport over de ongeregeldheden in te dienen met een verklaring van hun hou ding. Op het oogenblik wordt de woning van Boss afdoende bewaakt en niemand mag er- voor blijven stilstaan. Het onderzoek wordt ingesteld. De opperpresident van Brandenburg heeft een disciplinair onderzoek tegen opperburge meester Boss gelast, en Oberregierungsrat Tapols'ki heeft een aantal eventueele beschul- digingen geformuleerd en Boss verzocht daarover de noodige opheldering te willen geven. De houding van burgemeester Bdss. Naar het „Berl. Tag." verneemt, koestert burgemeester Bdss het voornemen bij den „Oberprasident" het voorstel te doen tegen hem een disciplinair onderzoek te openen, als zijnde de beste methode om zich in het open baar te verdedigen tegen alle beschuldigin gen. Een beslissing is echter nog niet geno- men, doch hangt in hoofdzaak af van het resultaat van een conference op heden met burgemeester Scholz. Volgens het W. B. is men op het stadhuis uiterst gebelgd over de gebeurtenissen van gisteren; algemeen is men van gevoelen, dat de politie geheel is tekort geschoten. De kwes- tie wordt dan ook reeds druk besproken onder de politieautoriteiten, die van meening zouder. zijn, dat de politiemaatregelen geheel onvo!- doende zijn gebleken. De betrokken inspec- teurs enz. zullen verhoord worden. Het W. B. meldt nader, dat de rechter voor het disciplinair onderzoek, de „Oberregie- rungsrar' Tapolski, burgemeester Boss heeft uitgenoodigd de noodige verklaringen af te leggen in verband met de tegen hem inge- brachte beschuldigingen. Burgemeester Boss vraagt verlof ,r- voor den duur van het disciplinair onderzoek. Burgemeester Boss deelt mede: Na mijn terugkeer uit Amerika heb ik moeten consfa teeren, dat gedurende mijn afwezigheid op weergalooze wijze ernstige aanvallen op mij zijn gedaan, die mijn eer raken, zonder dat ik in staat was mij daartegen te verdedigen. Met het oog op den aard der aanvallen acht ik het mijn plicht mede te werken tot een vol komen opheldering van alle beschuldigingen door middel van een disciplinair onderzoek. Daar het m.i. niet aangaat, dat ik gedurende dat onderzoek het am'bt van burgemeester uitoefen, heb ik mij sinds mijn terugkeer var. alle ambtsbezigheden onthouden en den op perpresident verzocht mij tot den afloop van het onderzoek verlof te verleenen. De meening van de Indische pers. De gematigde Indische bladen begroeten de verklaring van Lord Irwin met groote in- genomenheid en zij blijken overtuigd dat de Indische bevolking nu niet langer zal weige- ren met het Engelsche wereldrijk samen te werken. De veel meer invloed hebbende bla den der Swarajisten zijn in het geheel niet tevreden en waarschuwen dat de heele ver klaring van Lord Irwin feitelijk niets om het lijf heeft, omdat er geen tijdstip in wordt ge- noemd. De Amritsar Times schrijft: „Tot enze spijt moeten wij een nat-koud laken leg- fen op de koorts-achtige opgewondenheid en et enthousiasme, die door een deel van ons volk gevaren scbiint naar aanleiding van de verklaring van Lord Irwin. in, .dat we 440 deze p^tofli- sche liefdesverklaring niets hebben, zoolang het tijdstip niet genoemd wordt, waarop de verklaring in daden zal omgezet zijn? De Bombay Monitor schrijft eveneens: wij wil len geen verklaringen die slechts geschikt zijn om het Indische volk zand in de oogen te strooien of het nog langer in zijn onmo- gelijke positie te handhaven. Zoodra de on- derkoning het oogenblik noemt, waarop In die een dominion zal zijn, kunnen we verder praten". Vra^en van Lloyd Oeorge in het Lagernuis. Lloyd Oeorge heeft gister, zooals aange- kondigd, in het Lagerhuis aan den minister voor Indie gevraagd, of overleg is gepleegd met de commissie van Simon ten aanzien van de belangrijke passage in de rede van den onderkoning van Indie over het toeken- nen van den dominionstatus. Voorts heeft hij gevraagd, of deze passage de bedoeling heeft een wijziging aan te kondigen in de politiek en het tijdstip van veranderingen, die de vorige regeering voor oogen heeft gehad Minister Wedgwood Benn zeide, dat het antwoord op de eerste vraag ontkennend moest luiden. De passage had tot doel de politiek te ver- duidelijken, die vervat is in de verklaring der Engelsche regeering van Augustus 1917. Met het oog op den twijfel, die zoowel in En- geland als in Indie ten aanzien van het sta- tuut van 1919 was gerezen, was de onder koning gemachtigd om namens de regeering te verklaren, dat volgens haar de natuurlijke ontwikkeling van h<t Indische politieke sta- tuut moest leiden tot den dominionstatus. De vraag over de verandering van de po litiek en het tijdstip in vergelijking met de vorige regeering kon niet beantwoord wor den, voor de commissie van Simon en de In dische nationale commissie hun rapporten hebben ingediend en deze door de regeering bestudeerd zijn en voor het bijeenroepen van de door de regeering voorgestelde conferen ce. De Engelsche mijnwerkers en de regeering. Het officieele orgaan van het verbond van Engelsche mijnwerkers zegt van het voorste! van het kabinet tot reorganisatie van de steenkoolnijverheid: Als de regeering den mijneigenaars vergunt, ons een strijd op te dringen, beteekent dit een verraad tegenover de mijnwerkers, een bedreiging van alle kan- sen op herstel van de nijverheid en de ontkete- ning van een politieke crisis. Gisteren is de eerste minister Ramsay Mac- Donald te Liverpool van zijn reis naar de Vereenigde Staten en Canada teruggekeerd Aan de journalisten, die hij ontving, ver- klaard'e hij overtuigd te zijn dat het doel van zijn zending naar Amerika bereikt en thans de weg voor een nieuwe etappe geopend was Hij gelooft stellig dat zijn ontmoeting met president Hoover en zijn gesprekken met hem en andere staatslieden in de Vereenigde Sta ten de twee volken veel dichter tot elkaar ge- bracht en er ontzaglijk toe bijgedragen heb ben dat zij elkaar over en weer verstaan. Hij was overtuigd dat ermee bereikt is dat de weg naar doeltreffender samenwerking met andere mogendheden voor de handhaving van den wereldvrede bereid is. MacDonald heeft verder nog verklaard dat zijn bezoek aan Canada zeer dienstig voor de betrekkingen met dit dominion was geweest Voorts zeide hij nog: Tijdens mijn bezoek heb ik getracht, uiting te geven aan het vrede- lievende streven van het Britsche volk in alle deelen van het rijk en heb ik niets dan harte- lijken weerklank daarbij gevonden. Hij bedankte ook de Engelsche, Amerikaan- sche en Canadeesche pers voor haar medewer- king. Bij zijn aankomst te Liverpool is de eerste- minister door den Lord Mayor en graaf Derby begroet en daarna met een extra trein naar Londen vertrokken. FRANKRIJK. HET PROCES WEILER. Het is een verschrikkelijk leven geweest, dat van het echtpaar Weiler, waarvan de vrouw thans, zooals wij reeds hebben gemeld, voor de assiesen der Seine terecht staat omdat zij haar man met drie pistoolschoten heeft ge- d-ood. Een verschrikkelijk leven van uitspat ting op de minste manier van twee ontaarden. dat in moord is geeindigd. Toen de vrouw haar man met twee pistoolschoten doode- lijk, zeggen de deskundigen had getroffen, heeft zij hem het pistool in het oor geduwd en voor de derde maal gevuurd. Het genadeschot, zeide de president van het Parijsche hof van assiesen, dat misschien reeds gisteravond met de behandeling dezer opzienbare zaak gereed komt. De Weilers behoorde te Parijs tot de zeer rijke kringen eener deftige bourgeoisie. De man, een sterk gedegenereerd wezen, was in den oorlog verwond bij een vliegtuigongeluk en bij deed het steeds voorkomen alsof hij al- lerlei onderscheidingen in den oorlog had verdiend door zijn dappere gedrag en tenge- volge van een verwonding door een granaat- scherf een schedel-operatie had moeten onder- gaan. Dit alles was verzinsel. De man en de vrouw zijn beiden herhaaldelijk getrouwd ge weest, mevrouw Weiler, die acht-en-dertig jaar oud is, driemaal Haar eerste man is plot- seling doodgebleven in een auto, van den tweeden is zij gescheiden; den derden heeft zij gedood. Zij ontmoette Weiler in een dansge- legenheid, begon met hem een leven van uit- spatting te leiden, dat enkele jaren duurde; zij trouwden en zetten dit leven voort. Weiler scheen af en toe zenuw-aanvallen te hebben. waarin hij geheel buiten zich zelf was. Mevr. Weiler zegt, dat zij haar man na een van die buien, waarin zij haar leven bedreigd achtte, heeft neergeschoten. Dat was verleden jaar op een nacht in December toen het echtpaar thuis kwam na weer een' avond van uitspat- ting, waarvan de bijzonderheden ter terecht- zitting nauwelijks konden worden medege deeld. De president van het hof had dan ook gewaarschuwd de zaak met gesloten deuren te zullen doen behandelen wanneer de getuigen zich niet decent mochten uitdrukken. Wat er omtrent het particuliere leven van mevrouw Weiler bii de behandeling deaer bctend wordt, is niet geschikt in een dagblad te wor den vermeld. Twee bekende Parijsche advo- caten staan bij de verdediging, de een van de beklaagde, de ander opkomend voor de civiele partij, tegenover elkaar. Het zijn mr. Moro ds Giafferri en mr. Campinchi. OOSTENRIJK. HEIMWEHREN EN ARBEIDERS. Een conflict te Stockerau. In de machinefabriek Heidt bij Stocke rau aan den Donau, ongeveer 20 K.M. ten Noorden van Weenen zouden gister- morgen drie Heimwehrleden aan den arbeid gaan. De arbeiders der fabriek belegden een vergadering en besloten eenstemmig niet met de Heimwehrleden samen te werken. Dezen waren dus ge- dwongen de fabriek te verlaten. Korten tijd later verschenen eenige leiders der Heimwehren aan de fabriek en eischten van de arbeiders, dat zij met de drie mannen zouden samen werken. Toen aan dezen eisch niet werd voldaan, alar- meeiden de Heimwehrleiders hun leden. Met auto's en motorrijwielen werden de verspreide Heimwehrleden uit de stad en uit de omgeving gewaarschuwd. De Heimwehr heeft gedreigd stad en fabrie- ken te bezetten. Inmiddels heeft de overheid eveneens maatregelen genomen. De gendarmerie staat gereed om met auto's uit te ruk- ken, terwijl ook het garnizoen gealar- meerd is. Tot nog toe heeft de republi- keinsche Schubbund dit voorbeeld niet gevolgd. Naar het W. B. omtrent het conflict te Stockerau meldt, is besloten Zater- dag de drie arbeiders-Heimwehrleden nogmaals naar de fabriek van Heidt te zenden. Indien de andere arbeiders blij ven weigeren met hen samen te werken, zal de fabribk worden stdpgezet. De te Stockerau verzamelde Heimwehrleden zijn weer uiteengegaan. De metaalbe- werkersbond onderhandelt met den bond van industrieelen. gewone stem was, en zij was bovendton prikkeld geworden door hot gezicht dat aM zette toen ie zich in het hotel aan hem bekend maakte. Als Amerikaajtscfje was dat te weJ geweest. TSJECHO-SLOWAKIJE HET VERBOD VAN REMARQUE'S BOEK. V Met een enkel woord is reeds melding go. maakt van het verbod van een der divisie- generaals aan zijn ondergeschikten, remar- que's bekende boek „Iin Westen nichts Neues'1 te lezen. De Praagsche correspondent van de Koln. Z." voegt hieraan toe, dat de uitgever, die de Tsjechische vertaling verzorgd heeft, hei standpunt van het aepartement van oorlog ten opzichte van dit verbod gevraagd heeft. Het blijkt, dat de divisiecommandant ge- handeld heeft buiten medeweten van het department. Het boek heeft den heeren van hei ministerie al heel wat zorgen verschaft. Er zijn langdurige besprekingen over ge- voerd, welke waarschijnlijk ten doel hadaen het werk voor het geheele leger te verbieden. maar nog slechts geleid hebben tot een verbod van het in de militaire bibliotheken op te nemen (dus evenals het geval in Oostenrijl: is). Dit bibliotheekverbod heeft den betrokken divisie-commandant er toe gebracht zijn ver bod van het lezen uit te vaardigen. Het heet, dat nu ook de overige divisiegeneraals dit voorbeeld zullen volgen. In de soc. pers wordt naar aanleiding van een en ander betoogd, dat het verbod een nieuw bewijs er van is, dat in het leger ong^ zonde toestanden bestaan en wordt de vraag gesteld of het leger het instrument moet wor den van een kleinzichtig beleid. RUSLAND. DE INCIDENTEN IN OOSTENRIJK. In Stockerau zijn thans ongeveer 1000 soldaten en gendarmen bijeen gebracht. De vertegenwoordigers van de soc.-dem. georganiseerde arbeiders hebben thans den eisch gesteld, dat uit de Heid-fabriek nog een arbeider, die lid is van de Heim wehr, onmiddellijk ontslagen wordt. ENGELAND. AUTO-ONGELUK. Vier zwaar gewonden. Uit Liverpool seint men: Een vracht- wagen met 12 arbeiders, die zich naar hun werk begaven is in de mist door een motorlorrie aangereden. Vier der arbei ders werden zwaar gewond. ■(E'EN SLAGVAARDIGE ACT RICE. Criticus mishandeld In de grill-room van het Savoy Hotel in het West-End te Londen heeft Woensdag tijdens den lunch een Amerikaansch actrice, Lilian Foster, den tooneelcriticus Hannen Swaffer, een paar klappen in het gezicht ge geven. De criticus riep een kellner en de ac trice werd de zaal uitgeleid. De oorzaak voor haar optreden blijkt geweest te zijn, dat de criticus in een recensie gesproken had van haar geaffecteerde baby-stem, die hem deed denken aan het geluid van een buikspreker. Die stem had hem zoo gei'riteerd, dat hij het liefst weg was geloopen. Zij had hem aan het verstand willen bren- gen, dat haar stem op het tooneel niet haar NOG MEER CONTRAREVOLUTIE. Uit Iwano-Woznesensk wordt bericht, dat de gepeoe in het dorp Gari een contrarevolu- tionnaire groep van popen en koelaki geliqui- deerd heeft. Bij de nieuwe landindeeling was het oude dorpskerkhof verakkerd. De leden van de groep verspreidden daarop het gerucht, dat de communisteji en komsomoltsen van plan wa ren de kerken te sluiten en de graven te ver- nielen. Daardoor liepen de boeren te hoop om de komsomoltsen en communisten te molesteeren. Slechts dor de vlucht konden dezen zich redden. Vier leden van de groep hebben dit met den kogel bekocht. In een ander dorp in de buurt zijn twee boe ren doodgeschoten, die de ontwikkeling van kolchozen, artels enz. dwarsboomden door provocatie en omkooping. POLEN. EEN MISDADIGER DIE ZICH ZELF AANGEEFT. Te Warschau heeft gicli het zeldzame ge val voorgedaan, dat een wegens verschillende ttiocrden en aanvallen gezocht misdadiger op wiens gevangenneming een prijs gesteld was, een politieagent verzocht heeft hem te arres- teeren. Toen deze aan zijn identiteit twijfelde. legde hij hem zijn papieren over, waarbij hij verklaarde, dat hij liever zichzelf aangaf, dan dat iemand aan zij arrestatie jets ver* c>'ende. EEN DUITSC.H-POOLSCHE OVEREENKOMST. De Duitsche en de Poolsche regeerinA teekenden een accoord,waarbij beide regeeringen afstand deden van alle vor- deringen, die voortvloeidcn uit den oor log en het verdrag van'Versailles. Binnenland ONDER DE GOOISCHE TRAM. Donderdagavond is een 65-jarige boeren- arbeider te Muiderberg door de Gooische stoomtram op den straatweg nabij het dorp overreden, meldt de „Tel.". Tdet ongeluk ge- schiedde doordat de man, die stokstoof was, vlak langs de trambaan liep, achterom keek, en, toen hij de lichten van de machine van de tram ontwaardde, eensklaps op de trambaan sprong. De wielen van machine en rijtuigeii gingen geheel over den ongelukkige heen, wiens beide voeten van het lichaam werden afgereden. Hij was onmiddellijk dood. van ter Amsterd&msche lenrzc Ben»teerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbonwcrediet N.V. Holl. Am. Lijn .i Exdivideod, nf/l8 939/m V V •w" bi kalmeeren en worden qesterkt door j^^^^BuiS|i^5ctBj^potl^r^rogistgfr FONDSEN. 26 Oct. 27 Oct. i 28 Oct. 29 Oct. 30 Oct. 31 Oct, 6 obi. N W S. 1000 1922 5 idem 1 1000 18 i'A idem 1000 '17 4 idem 1000 16 4'A O.-lod. f 1000 '26 6 idem 1000 '22 6 idem 100 '23 S'A idem 1000 '21 D 5 idem 1000 '17 Koloniale Bank Ned. Ind. Hand Bank. Ned Handel Maatii. Fransche Banken (Drie) i Berkel's Patent i Holl. Kunstzijde Margarine Unie a i Algem. Kunstzijde Unie Ned. Kabelfabr Philips Gem. Bezit a a i Anaconda a i Beth. Steel C. v. A, i Comm. Studabaker Comm. Steel Zweedsche Lucifers i a i Cult. Mij. Vorstenl. a i Handelsver. A'dam a a Javasche Cult. Dordtsche Petr. gew. Koninkliike 1100 Moeara Enim ..at A'dam Rubber a Serbadjadi Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab.. Deli Maatij. a a Oostkust a Seoembah t a South. Pacific a a Union Pacific a a Prolongate a a 103| 191 Vie 991 101J 102«/,8 1011 230 1571 160 523 220 J a a a a a a a a a a a l00i/i«

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6