Staslsisieaaws TIENJARIG BESTAAN DER R.K. TOONEELVER- EENIGING ..ALBERDINGK THIJM" Afflw£r»i@sitEen Aanvoer: 1600 staks RloemVool; 900 stuks Witkrop; 7000 K G. Pcen; 300iX> K.O. Roo- de Kool; 30000 K G Gele Kool; 27uOO K G. Witte Kool; 11400 K.G. Deensche Witte Kool; 1600Q K.G. Uien en 5000 K.G. 3ieten. MUZIEK. Onze stadgenooten van Beek en Mdchert Schuurman lieten weer eens wat van kich hooren in „Cinema en Theater", nc. 301. Woorden en muziek zijn allereenvoudigst, Se melodie van „Bloemen-wiegdied" (zoo heet het stukje), kan haast door ledereen di rect gezongen worden 't Is 'n geschikt lie- deke voor de huiskamer. Bij deze muzikale bijdrage behoort een pcrtret van Schuurman, dat door den photo- graaf Klinkert keurig is uitgevoerd. A. K. werd 6 maal den dokter geassisteerd en 9 maal de laatste hulp verleend bij't afleggen De wijkkraamverpleegsters verpleegden 19 patienten, legden 371 bezoeken af en hebben 7 maal den dokter geassisteerd. ARBEIDSBEMIDDELING. Districts- Arbeidsbeurs. Kostelooze bemiddeling voor werkgevers en werknemers. Geopend van 91 en van 2—5 uur. Des Zaterdags van 9—1 uur. Voor werknemers uitsluitend van 912 en Maandag- en Donderdagavond van 7—8 uur. De ambtenaar van bovengenoemden dienst maakt bekend dat heden de navolgende werkzoekenden zijn ingeschreven 2 bakkers, 1 betonwerker, 1 bloemist, 1 bouwk. opzichter, 3 chauffeurs, 12 grond- werkers, 1 kappersbediende, 1 kantoorbe- diende, 3 letterzetters, 1 machinezetter, 1 mach. houtbewerker, 1 machinist, 2 opper- lieden, 10 schilders, 1 schoenmaker, 1 steen- bikker, 1 straatmaker, 1 tabakbewerker, 8 timmerlieden, 1 verw. monteur, 25 losse arbeiders, 2 werksters. Geplaatst: 2 bloembollenzetters, 1 electri- cien, 1 metselaar, 1 opperman, 1 sigarenma- ker, 1 timmerman, 11 losse arbeiders. Alkmaar, 1 November 1929. De ambtenaar voornoemd, A. KLEIJMEER. demonstratie stenotype I GRANDJEAN. Zaterdagavond had in een dei bovenzalcn der Unie de aangekondigde demonstratie op de Stenotype plaats. De heer Oortme.jer heet- te de aanwezigen welkom en gaf daarna het woord aan den heer Ego unporteur der Ste notype, die als technisch ingenieur de ste notype in al zijn onderdeelen kent, daar hij ze in vereeniging met den heer Grandjean te Parijs heeft geconstrueerd. De heer Ego gat een historisch overzicht over het ontstaan der Stenotype, die reeds geruimen tijd den geest bezig houdt. Reeds een achttal verschil lende typen zijn op de markt geweest, maar alien moesten weer verdwijnen, omdat er geen meerdere snelheid dan met de hand op te bereiken was. De stenotype Grandjean is de eerste, die aan dezen eisch voldoet. De snelheid op de machine te bereiken gaat ver uit boven het gesproken woord. Zonder veei inspanning is met de Stenotype den gehee- len dag door te stenografeeren, wat met de hand een onmogelijkheid is. 'n Stenograaf die met de hand 'n snelheid van 130 lettergr. op- neemt voelt na 10 minuten stenografeeren reeds vermoeidheid, is niet in staat een vol uur achtereen met groote snelheid op te ne- men, zonder zeer groote inspanning van geest en lichaam. Bij het gebruik van de ste notype is dit ten eenenmale uitgesloten. Van vermoeidheid of inspanning geen sprake. Dit feit alleen reeds is voldoende om het voor- deel van de Stenotype boven het stenografee ren met de hand aan te toonen. In de zaken der firma Creusot te Parijs zijn reeds 200 stenotypes aanwezig; bij de firma Van den Berg te Rotterdam worden de Stenotypes reeds gebruikt. Elke zaak van eenige betee- kenis die zijn belangen begrijpt zal dan ook tot aanschaffing der stenotype mceten over- gaan. Hierna verklaarde de heer Ego de techniek der stenotype, die al zeer eenvou- dig is en voor zich z.Tve spreekt. 't Verschii met de gewone schrijfmachine is, dat op de stenotype alle toetsen, 21 in getal, tegelijk worden neergedrukt en dus 21 letters wor den afgedrukt. Hierna verzocht de heer Ego aan Mej. Van der Gast uit Rotterdam met de Stenotype te willen opnemen, het eerst werd voorgelezen met een snelheid van 60 lettergrepen, hetwelk met het meeste gemak geschiedde; daarna werd de snelheid verdub beld en op 120 voorgelezen; ook dit ge schiedde zonder eenige inspanning; daarna op 180 lettergrepen per minuut en ook deze snelheid werd zonder inspanning bereikt. De ze typiste is nog slechts eenige maanden be zig zich op snelheid te oefenen. Hierna las Mej. Van der Gast zonder moeite duidelijk en vlot het opgenomen dictaat terug, hetwelk met applaus bekroond werd. De heer Ego gaf nu eenige voorbeelden van het verbete- ren van foutieve opnamen en op welke wijze deze door de Stenotypiste verbeterd worden, ook dit slaagde naar wensch en het dictaat werd zonder fout en geheel volgens den ver- beterden tekst voorgelezen. Deze demonstra tie heeft overtuigend het groote nut en voor- deel van de Stenotype Grandjean aang' toond. De machine is op weg een geducht mededinger te worden van de stenografie met de hand. EEN MOOIE ONDERSCHEIDING. Men verzoekt ons opname van het volgende: Het Siameesche vorstenpaar met zijn gevolg, dat op rondreis in Indie ook het eiland Bali bezocht en daar tijdens zijn verblijf van 26 Sept. tot 3 Oct. in het Bali-h6tel van de K. P. M. te Den Passar logeerde, heeft onzen vroe^eren stadge- noot den heer Koenen, die daar als chef- kok was aangesteld door de K. P. M. een prachtig bewerkte zilveren sigaretten- koker, welke in Siam vervaardigd is, ten geschenke aangeboden. De kroon en letterteekens van zijne majesteit zijn in het deksel ingelegd. We gel roven wel dat de heer Koenen de eenige Alkmaar- der zal zijn, wien zoo iets is ie beurt ge- yallen. I SCHOORSTEENBRANDEN. Zaterdagmiddag, omstreeks 12 uur, brak er een schoorsteenbrand uit bij J. F. H aan de Clarissenbuurt alhier. De politie wist met een „Total"-apparaat den brand in den aan- yang te blusschen. Omstreeks 5% uur in den namiddag van Zaterdag j.l. werd er een schoorsteenbrand gesignaleerd bij H. J. aan den Schelphoek 1 alhier. De brand werd met een paar emmers water door de politie gebluscht. ZIJ WILDEN NOG NIET NAAR HUIS. Zondagavond, na het sluiten der danshui zen en cafe's was het op de Laat zoo rumoe- rig, dat de politie genoodzaakt was hard- handig de orde te herstellen. Terzake het zich niet op vordering der Politie verwijde- ren uit een volksoploop, werd tegen C. V. uit Castricum proces-verbaal opgemaakt. LICHTOP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 4.59 uur licht op VEREENIGING VOOR GEZINS- VERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand Octo ber 89 patienten en legden 1214 bezoeken af, waarvan 342 betalende bez., 765 bezoeken H1 Reeds maanden te voren was den volke- ren kond gedaan, dat „Alberdingk Thijm" J haar 10-jarig bestaan zou gaan vieren. De wijze, waarop men daar steeds aan herinnerd werd, wekte de gerechtvaardigde veronderstelling, dat er nu werkelijk eens iets heel bijzonders zou komen. Dikwijls is het gevaarlijk de verwachtin- gen hoog te spannen, aangezien dan vaak tegenvalt hetgeen anders een verrassing zou zijn geocrdeeld. Wat de R. K. tooneeldilettgnten in Alk maar, onder leiding van 'n regisseur als Jan Hermes weten te presteeren, kondemwij con stateeren bij de opvoering van „De Gehei- men van de Heilige Mis" van Calderon", en Alberdingk Thijm had voor deze jubileum- voorstellingen (de Nar gaat in de Harmonie ook heden en morgenavond) de regie ook aan Cor Hermes opgedragen. Men mocht dus iets bijzonders verwachten en het verwon- derde ons dan ook in het geheel niet, de Harmoniezaal geheel uitverkocht te vinden De voorzitter van het uitvoerend comite Mr. C. Smal heette voor den aanvang alien hartelijk welkom op de jubileumvoorstelling Een bijzonder woord van welkom richtte spr. tot den burgemeester, die zoo bereidwillig was geweest ter gelegenheid van dit jubi- leum het eere-voorzitterschap op zich te ne- men. Ook de overige leden van" het eere co mite dankte spr. voor de door hen betoonde belangstelling. Hierna deelde hij mede, dat de vooraf gaande muziek als een inleiding beschouwd moest worden voor het stuk. Voorts verzocht hij degenen, die de veree niging wilden complimenteeren, dit na af- loop van het spel te doen, waarna hij alien een genoeglijken avond wenschte. Ook hierna bleef het doek van het tooneel nog steeds gesloten. Van uit de foyer drong de melodie van de „Serenade" van Ch. M. Weder gespeeld door een symphonieorkest onder leiding van Joh. Kuiper tot de aanwezigen door, het geen het mysterieuse gevoel verhoogde, waarna men een dermate keurig uitgevoerd tooneel te aanschouwen kreeg, dat Alber dingk Thijm het daarmede reeds dadelijk had gewonnen. Laten wij maar dadelijk voorop stellen, dat de tooneelontwerpen en bouw van den heer Theo Groothuizen iets bijzonders waren, dat de costumes van Seme en Zn. uit Am sterdam af waren en dat de heeren Michels en Zn. uit Amsterdam zich als grimeurs van hun beste zijde deden kennen. Wie voor een uitvoering van het dilettan tentooneel de zaken zoo durft aanpakken, als Alberdingh Thijm met de uitvoeringen van „De Nar" doet, verdient waarlijk voile zalen en krijgt die ook. In „De Nar", een drama in drie bedrijven van Kees Meekel, is een hofintrige naar macht en bezit verwerkt, waarin men ziet, dat zelfs de hoogst geplaatste menschen met een glimlach op de lippen de geraffineerd ste valscheficaties aandurven als het hun dit maar voordeel brengt. Het stuk is in bloemrijke taal geschreven en speelt in een tijd, toen de vorsten er nar- ren op na hielden, waardoor het stuk in rijke costumes gespeeld moet worden, hetgeen de aantrekkelijkheid voor het publiek niet wei- nig verhoogt. In het stuk gaat het om het behoud van een jonge hertogin, die door haar vader, in zijn begeerte naar macht ten offer dreigt ge bracht te worden aan een paar hovelingen, die hem naar hij vermoedt de begeerde macht bij de Koningin kunnen bezorgen, doch hun onder valsche beschuldigingen in den kerker weten te krijgen, omdat zij den- ken, daardoor des te gemakkelijker zijn doch- ter en zijn bezit, waar het hun om te doen is, machtig te worden. De jonge hertogin, die zich aan het hof vreemd gevoelt, leert den nobelen mensch in „De Nar" kennen, waardoor de Goddelijke vonk in dezen ontwaakt en de Nar zich ten koste van alles als levensdoel stelt, het reine meisje te redden en haar het leed te besparen, dat haar, wanneer zij in de macht van den gunsteling of den diplomaat van de Ko ningin komt, wacht. Hij voelt dit als zijn Goddelijke roeping en slaagt dan ook dermate, dat het hem ook gelukt haar vader zich bewust te doen wor den van eigen misdadigheid, waardoor hij ook dezen redt, doch ten koste van eigen le ven, dat evenwel niet vervliegt voordat hij het hemelsche genoegen smaakte te weten dat het jonge meisje, dat zich vrouw bewust was geworden, hem lief heeft De Nar laat meesterlijk zien, hoe de laagst geplaatste mensch den mensch-koning kan zijn, die zelfs aan het blok der bespotting zich vrijer kan gevoelen, dan de om hem staande machthebbers, die hem bespotten en er gloeide iets door de zaal, toen hij zeide „De vrijheid is zoo ongeduldig als de Nar doch geeft zich nooit gewonnen". De heer V. Keijsper was als Nar meer dan tooneeldilettant. Ondanks dat hij zich als een slagenmensch over het tooneel be woog, slaagde hij er volkomen in, om in hem steeds de hoogere strijdende mensch te doen gevoelen. Rie Kiihne, een allerliefste verschi]mng was als jonge hertogin wat zwak. Vooral in de kerkerscene dient zij sterker de smart van de vrouw die gevoelt, dat ze haar geliefde verliest, naar voren te brengen. Een woorc van lof komt mej. Trees Sierkstra, die in „De Heilige Mis" zoo verdienstelijk de rol van de Wijsheid vervulde, toe, voor haar yoor't A.Z.A. en 108 gratis bezoeken. Er vertolking van de koningin hoevyel zij ster ker dient te laten uitkomen, dat het verwer- ven van haar gunst alles is, omdat ze over het wel en wee van alien kan beslissen. De heer H. v. d. Bogaerde, die als gast de rol van den diplomaat vervulde, was zeer goed. Als de gunsteling had de heer Ch. Lud- wig zeer goede momenten, vooral toen hij als beschonkene den Nar in zijn kerker bezocht. Het kerkertooneel en de prachtige belichting was af. De heer J. Haakman speelde de rol van den hoogvaardigen Hertog niet onverdien stelijk. Ook de heer Th. Groothuizen leverde als monnik goed spel.. Als stokbewaarder had de heer J. Hoger vorst goede momenten. In de lange kerkerscene moet hij echter, evenals zijn helper nog wat meer stil spel leveren. De bediende van den Gunsteling typeerde niet onverdienstelijk de leeghoofdigheid van dergelijke lieden. Ook die van den Hertog was goed getypeerd. Tusschen elk bedrijf gaf het symphonieor kest mooie stemmige muziek te hooren, het geen de aantrekkelijkheid van de uitvoering niet weinig verhoogde. De opvoering van „De Nar" is voor Al berdingk Thijm, die in haar 10-jarig bestaan 75 uitvoeringen gaf, waarin 34 stukken wer- den gespeeld, ongetwijfeld tot een succes ge worden. Na het beeindigen van het spel, waarop een aanhoudend en langdurig applaus was gevolgd, was het woord aan burgemee ster Wendelaar, die verklaarde, tot degenen te behooren, die gemakkelijk onder de bekoring komt van het spel geestes, dat men hedenavond had genoten, waarom hij verzocht, met een enkel woord van hem ge noegen te nemen, opdat zoo weinig mogelijk van dit spel verloren gaat. Spr. had in ieder geval behoefte, Alber dingk Thijm geluk te wenschen met het 10- jarig jubileum en met de uitnemende krach- ten in haar midden. Spr. kent in Alkmaar een paar uitnemen de dilettanten tooneelvereenigingen en wel: Bilderdijk en Alberdingk Thijm. Het uitne mende spel van Albertingk Thijm heeft men gisteravond weer kunnen ervaren waarom hij de vereeniging in de eerste plaats feliciteer- de met het spel, vervojgens met de regie en tenslotte met de keuze van dit stuk, waarvan men de machtige bedoHihg heeft kunnen aan schouwen, dat het rijk der geestes het wint over dat des vleesches. Applaus! Hierna was het woord aan P a s t o o r Micklinghoff, als voorzitter van den Raad van Bestuur. Hij feliciteerde de vereeniging met het 10- jarig bestaan en met het succes behaald met de opvoering van gisteravond. Uit de lijst van gespeelde stukken blijkt, dat Alberdingk Thijm baanbrekend werk heeft verricht en juist vanavond werd het bewijs geleverd, dat A. T. aangewezen is, dat werk voort te zetten. Spr. hoopte dat A. T. op dezelfde wijze haar taak zal voortzetten, door beschaafd en fijn spel, goede tooneel-speelkunst te bren gen om daardoor mee te werken, de bescha- ving en de cultuur hooger op te voeren. Hij hoopte dat A. T. ook de komende jaren aaneengesloten in Alkmaar een 'hechte steun zal blijven voor de Roomsche zaak. In het bizonder wenschte hij de dames te huldigen voor het fijne spel door het aanbieden van bloemen. Applaus! De heer J. Apeldoorn sprak hierna als 2de voorzitter van de Middenstandsver- eeniging De Hanze. Als zoodanig bracht A. T. hulde en dank, erop wijzende dat voor 10 jaar de vereeniging werd opgericht op initia- tief van de Hanze. Namens de Hanze bood spr. een prachtige bloemenmand aan. Spr. was echter van meening, dat met hul de en bloemen den bakker niet betaald kan worden en daarom bood hij als bijdrage in de kosten voor de kostbaren opvoering tevens een enveloppe met inhoud aan. Applaus! De heer G. Cloeck zou als voorzitter van de Kon. Rederijkerskamer Bilderdijk als oude man van 61 jaar geneigd zijn tot het 10-jarig kind te zeggen: Gij hebt het goed gedaan. Wij hebben altijd, zoo zeide spr., echter nog de jeugd in ons midden en hij vond het prettig, er aan te herinneren, dat de voorzitter van A. T. jarenlang werkend lid was van Bilderdijk. Als die voorzitter ooit goed geleerd heeft, dan heeft hij dit bij Bilderdijk gedaan. Wij hebben dit van avond kunnen zien. Alb. T. heeft ook begrepen, dat men de vrouwen niet kan missen en is daardoor ver- der gegaan dan Eilderdijk en heeft bij de op- richting dan ook de vrouwen lid gemaakt. Als liefhebber heeft spr. in het spel van de vrouwen gisteravond veel genoegen gehad en hij wenschte deze daarover een compliment te maken. Hij betreurde het, dat in Alkmaar de beste krachten nog niet tezamen kunnen optreden, maar nog gescheiden in versehil- lende vereenigingen werken. Misschien komt echter eenmaal den dag van samenwerking, want er is kans, dat er op 31 Aug. een open- luchtspel gegeven zal worden, waarvoor het geheele liefhebberij-tooneel in Alkmaar zal worden opgeroepen en hij hoopte, dat alsdan niet tevergeefs daarop een beroep zal worden gedaan. Als herinnering aan het 10-jarig bestaan overhandigde spr. aan A. T. namen Bilder dijk een medaille. Applaus! Namens de 8-October-Vereeniging bracht de heer B. K u i p e r A. T. dank voor de wel- willende medewerking, betoond bij het vieren van de 8-October-feesten. Hij uitte den wensch, dat ook in de toekomst op die mede werking gerekend kan worden en verklaarde te hopen, dat A. T. zal groeien en bloeien en dat de geeerde voorzitter nog jarenlang de vruchten mag plukken van zijn werk. Als hulde bood ook hij een fraai bloemstuk aan. De heer H a n r a a d s, voorzitter van de R. K. Tooneelvereeniging Inter Nos, feli citeerde A. T. namens deze zustervereeni- ging met het jubileum en met het feit, dat ze vanavond met zoo'n voortreffelijk stuk voor den dag was gekomen. Hij herinnerde eraan, hoe vo6r 20 jaar de heeren J. Vermeulen en Van der Kley hem aan den tand voelden over de mogelijkheid, door eenige R.K. jongelui een tooneelstukje te floen opvoeren en dit was het begin, met het gevolg, dat men vanavond het 10-jarig jubileum van een 2de R.K. Ver. heeft kunnen vieren. Gaat zoo voort, zeide spr., die eveneens namens Inter Nos aan A. T. een bloemstuk aanbood. De heer A. B u i s s i n k, voorzitter van de R.K. Tooneelver. Vondel, sprak namens deze vereeniging eveneens woorden van geluk- wensch, erop wijzende, dat er tusschen Vondel en A. T. verwantschap bestaat, dat beide uitstekende vriendschapsbanden onder- hielden en steeds, wanneer dat noodig was, elkander krachten leenden. Bovendien bezit Vondel het voorrecht, als regisseur den steunpilaar van A. T., den heer V. Keysper, te bezitten. Wanneer men nagaat, wat Vondel door dezen regisseur aan succes te boeken kreeg, dan kan Vondel niet achterblijven en d.'t vooral niet, omdat beide vereenigingen el kander toch ontmoeten op het terrein van het goede Roomsche tooneel. Hij uitte de beste wenschen voor den groei en bloei van A. T., feliciteerde deze met het succes van den avond en bood even eens een fraaie bloemenmand aan (Applaus). De heer G. J. H o e b e, voorzitter van de Tooneelvereeniging U. I. V. A D. E. R O. sprak namens deze Vereeniging eveneens woorden van gelukwenschen. Spr. had van avond voor het eerst kennis gemaakt met het goede spel van A. T. en met het uitspreken van den wensch, dat het succes de volgende avonden evengroot mocht zijn, bood spr. ook een bloemstuk aan! De heer G. P e d r o 1 i uitte namens de muziekvereeniging „St. Louis" den wensch dat A. T. steeds naar hooger zal gaan en vereerde namens St. Louis aan A. T mede een bloemstuk De heer Jo Vermeulen had zich bui- tengewoon over de aan A. T. gebrachte hulde verheugd. Zich tot den voorzitter richter.de ver klaarde spr., dat hij als lid zeer geschrokken was, toen hij den heer Cloeck had gehoorri en vernam dat A. T. een ol-jarigen vader heeft. Hij had altijd gedacht dat die vader nog maar 10 jaar was en daar hij nu een maal van de leden voor dien 10-jarigen vader een kist sigaren had ontvangen, meende hij toch dien vader maar hartelijk te mceten be- danken en hem die kist sigaren te moeten aan bieden. Wanneer, zoo zeide spr., U met zoo n bui- tengewoon goed voorz. was geweest en de dis- cussies op de vergaderingen niet zoo verdien stelijk had geleid, dan was er van Alb. T. niet zooveel terecht gekomen als nu bij de herden- king blijkt. Ik hoop dan ook, dat U nog minstens 10 jaar onze beste voorzitter mag blijven en zeg U namens de leden hartelijk dank. (Ap plaus). De voorzitter van het Uitvoerend Comite, Mr. C. Smal hoopte, dat men het hem niet euvel zou duiden, als hij zich richtte tot den man, die als O. W. begon en vanavond als Nar eindigde. Alb. T. heeft 75 uitvoeringen gegeven en de heer Vok. Keysper heeft al die 75 uitvoe ringen meegemaakt. Door Vok Keysper te huldigen, mecnen wij ook A. T. te huldigen en onder daverend ap plaus bood spr. den heer Keysper een groote lauwerkrans aan. De heer P. van Kessel, voorzitter van Alb. T., bracht dank aan de verschillende sprekers voor de door hen gebrachte sympa- thieke hulde. Spr. zag daarin een waardee- ring voor het doel van A. T., om datgene te dienen, wat goed, waar en schoon is. Een speciaal woord richtte spr. tot de Han ze, omdat die de bron was, waaruit A. T. was ontstaan. Spr. verzekerde, dat A. T. zijn best zal blijven doen om het voor oogen gestelde doel de goede Roomsche zaak, en het goede ^oo- neel-dilettantisme door het opvoeren van stukken als die van hedenavond, te blijven dienen. (Krachtig applaus) DAK. Poelau Bras, thuisreis, 31 October te Bela- wan. Saleier, thuisreis, 2 November te Liverpool. Johan de Witt, uitreis, 1 November v. Genua. P. C. Hooft, 2 November v. Batavia te Am sterdam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Alkmaar, thuisreis, 30 October v. Valparaiso Neptunus, 2 November v. Rotterdam, n. Ma laga. Ariadne, 2 November v. A'dam n. Kopen- hagen. Baralt, 31 October te Panama. Boskoop, 2 November v. Duinkerken te Ham burg. Crijnssen, 1 November v. A'dam te Barbados Deucalion, 2 November v. Lissabon te A'dam Euterpe, 2 November v. Aalborg te A'dam. Minerva, 2 November v. A'dam n. Hamburg. Neptunus, 2 November v. A'dam te Rotterd. Nereus, 1 November v. Oporto n. Vigo. Odysseus, 1 November v. Stettin n. A'dam. Perseus, 1 November v. Kopenhagen n. Am sterdam. Proteus, 2 November n. Gothenburg. Proteus, 2 November v. A'dam n. Gothenb. Telamcn, 30 October v. Kingston (Ja) n. P. au Prince. Theseus, 2 November v. Rotterd. n. Pasages. Zeus, 2 November v. Palermo te A'dam. BURGERLIJKE STAND. OVERLEDEN: Louis Carel Oudt 73 jaar. Nicolaas Hoog- land 80 jaar. GEBOREN: Bernard Cornelis Antonius z. v. August Aulbers en Geertruida Heijnis. Gerard Pe trus z. v. Pieter Lodaer en Agatha van Vegten. STOOMVAARTLIJNEN. Nieuw Amsterdam, 2 November N.-York n. Rott. Maasdam, Tampico-Rott. 2 November v. Vigo. Burgerdijk, 1 November v. Norfolk n. Rott Lochkatrine, 27 October v. Rott. te Seattle. Nebraska, Rott.-Pac., 31 October te Colon. Nictheroy, 2 November v. Vane, te Rotterd. Noorderdijk, 2 November v. London n. Ant- werpen. ROTTERDAMSCHE LLOYD, andoeng, thuisreis, 2 November te Londen Kota Inten, thuisreis, 2 November v. P. Said Slamat, uitreis, 1 November v. Southamp ton. Ternate, thuisreis, 1 November v. Padang Tjerimai, uitreis, 31 October v. Balawan. Indrapoera, thuisreis, 1 November v. Mar seille. Kota Baroe, uitreis, 1 November v. Colombo Slamat, uitreis, 1 November v. Southampton STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. J. P. Coen, thuisreis, 1 November v. Singa pore. Enggano, 2 November v. A'dam n. Batavia. Kangean, uitreis, 2 November te P. Said. Koningin der Nederlanden, thuisreis, 2 No vember te Suez. Op 16 November a.s. zullen G. XUIJPER en M, KUIJFER—RUIJTER hun 12K-jarige echtvereeniging herdenken. Namens de familie, SIEM SOUG6. Alkmaar, November 1929. Receptie op Zondag 10 Nov. a.s. des nam. 2K uur in de „Graanhandel" Luttik Oudorp. Morgen, 5 Nov., hoopt onze geachte vriend J. v. d. MOL.EN zijn 58sten geboortedag te vieren Wij hopen dat hij onder Gods zegen dezen zoo heugelijken dag nog menig jaar mag her denken. Zijn dankbare Vrienden. G e b o r e n zoon van ARIS, P. PLEVIER en K. A. PLEVIER—NATZIJL Oterleek, 3 November 1929. Uit een exploit van mij deur- waarder dd. 2 November 1929 blijkt, dat ten verzoeke van JOHANNA WILHELMINA BAAS, zonder beroep, wonende te Lutjebroek gemeente Groote- broek, domicilie gekozen heb- bende ten kantore van den pro- cureur Mr. S. A. THOMAS te Hoorn en te Alkmaar te diens gekozen domicilie ter Griffie der Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar, die voor haar als zoo danig zal occupeeren, is GE- DAGVAARD HENDRIK CHA- TILLON, slagersknecht, zonder bekende woon- of verblijfplaats, Om op DONDERDAG 30 JA- NUARI 1930 bij procureur te ver- schijnen ter openbare Terecht- zitting der Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar, gehou- den wordende in het Gerechtsge- bouw aan den Geestersingel al- daar, Om op de gronden en mid- delen in gemelde dagvaarding omschreven te hooren eisch doen en concludeeren, dat het der Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar behage gedaagde te veroordeelen om aan eischeres- se tegen behoorlijke kwijting te betalen een bedrag van 71.20 met rente en kosten rechtens. R. KOUDENBURG, deurw. De BURGEMEESTER der ge meente HEILOO maakt bekend, dat ter voldoening aan art. 7 der Onteigeningswet de stukken be- doeld in art. 6 dier wet, betref- fende UITBREIDING VAN HET STATIONSEMPLACEMENT TE HEILOO ter Secretarie der ge meente ter inzage van een ieder zullen worden nedergelegd van 7 November 1929 tot en met 27 November d.a.v. Belanghebbenden kunnen ge- durende dien termijn alsmeda gedurende acht dagen na ver- loop daarvan bezwaren tegen de voorgenomen onteigening en het plan van het werk schriftelijk inbrengen bij den Minister van Waterstaat. Zij, die dit bij hun bezwaarschrift verlangen, zul len in de gelegenheid worden gesteld hunne bezwaren monde- ling toe te lichten. Heiloo, 4 November 1929. De Burgemeester, N, v, EOREE8T,

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 3