DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De toestand in Palestina. De Parlemsnfscrisis in Peien, De Chioeesche Burgeroorleg. DeDomiDion-Status aan Br.-ftidi6 De Demilitaiisatie van hat Rijnland, DE ZAAK-SKLAREK. De gebeuitenissen In Oostenrijk. een en dertigste Jaargang 1939 Itonmvumtwty voornitbetaling per 3 raaanden f2.~fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Adrertentlepr. 25 ct p. regel, grootere letters naar plaatsrulmtc. Brieyen franco H,7. Boek- en Handelsdr. y.h. Herms. Coster Zoon, Yoordam C9, TeL Administr. Xo. 3. Redactle Xo. 33. DIIIDA6 5 HT OV EAR BER No. 361 OH nnmmer besfaat nit 2 bladen. Honderd Directenr: C. KRAK. Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. Posigiro 37060 Dagelijksch overzicht® EEN NIEUWE STRAFWET IN ITALIE. De bestaande wet verouderd; de doodstraf weer ingevoerd; de ge- vangeniskosten voor den beroeps- misdadiger; zware straff en van deelneming aan verboden vereeni- gingen. Bij den aanvang van het jaar VIII heeft de, Italiaansche minister van justitie, of juister gezegd, Mussolini, de nieuwe strafwet inge diena bij de betrokken parlementaire commis sie. Het ontwerp was reeds in 1927 gereed en js toen onderworpen aan een onderzoek door een commissie uit den ministerraad en om advies gezonden aan de rechterlijke macht, de juridische faculteiten en de bali. De uit- gave van een Franschen, Duitschen en En gelschen tekst van het ontwerp, maakte, dat men ook uit die landen kritieken kreeg van bevoegde zijde. Tenslotte is het ontwerp met alle opmerkingen dienaangaande weer door de commissie van samenstelling herzien en riaarna nog eens van a tot z nagegaan door den minister. Men kan dus niet zeggen, dat er geen .werk besteed is aan het bestudeeren van het ontwerp. Er zal dan nu ook wel niets meer instaan, dat Mussolini zou kunnen benadee len! In de memorie van toelichting merkt de minister van justitie op, dat de ontwikkeling van het moderne leven reeds voor den oorlog de behoefte had geschapen aan betere midde- len ter voorkoming en onderdrukking van de misdadigheid, dat sindsdien die behoefte hand over hand is toegenomen en dat met name steeds sterker aan het licht is getre- den hoe onvoldoende de maatregelen tot be scheming van den staat en hoe gevaarlijk de ideologien waren, die ten grondslag lagen aan alle wetgevingen uit de 19e eeuw. De voorbeelden van Argentinie, Peru, Spanje en Zuid-Slavie, waar reeds een herziening tot stand is gekomen, en van Roemenie, Grieken- land, Polen, Denemarken, Oostenrijk, Duitschland, Brazilie en Cuba, waar deze aanhangig is, om nu nog maar van de sov jetunie te zwijgen, toonen dat overal de be hoefte aan nieuwe strafwetten blijkt. Het heeft een punt van overweging uitgemaakt of men in de nieuwe strafwet, op het voorbeeld van Frankrijk en Duitschland, onderscheid moest maken tusschen misdaad, misdrijf en overtreding, of alleen misdrijf en overtreding moest onderscheiden. Men besloot tot het laatste, op grond, dat er geen ernstige juridische redenen zijn om misdaad en misdrijf in verschillende catego- rieen onder te brengen. Een onderscheiding tusschen misdrijf en misdaad kan alleen be- teekenis hebben in een land, waar de jury nog van kracht is, om de grenzen van be- voegdheid van de jury te bepalen. Maar In Italie komt men er thans meer en meer toe zich te bevrijden van de jury, welke „evenals andere instellingen, die uit het oude liberalis me voortgesproten zijn, geleidelijk ontaard Is en vaak niets anders is geworden dan een blind werktuig van vrijspraak en vaak zelfs van verheerlijking van het misdrijf". Een herziening van het jurystelsel is dan ook bij den minister in onderzoek. Het ontwerp telt 749 artikelen. Het eerste boek, onderverdeeld in acht hoofdstukken, behandelt de misdaden en misdrijven in het algemeen. Artikel 8 behandelt de politieke misdrijven in den vreemde. De burger of vreemdeling, die op vreem- den bodem een politiek misdrijf begaat, wordt gestraft volgens de Italiaansche wet, op verzoek van den minister van justitie Wanneer het een misdrijf betreft, dat straf- baar is op aanklacht van de benadeelde par- tij, is naast het verzoek van den minister ook bedoelde aanklacht noodzakelijk. Volgens de strafwet wordt als politiek be schouwd elk misdrijf, dat een aanslag vormt op een staatsbelang of op een politiek recht van een onderdaan. Ook het gemeene mis drijf wordt als politiek misdrijf beschouwd, als dit geheel of ten deele berust op politieke en sociale gronden. De burger of vreemdeling, die wegens een misdrijf op vreemden bodem in het buiten- land gestraft is, kan, als de minister van ju stitie zulks verlangt, nogmaals terechtstaan binnen de grenzen des lands. De nieuwe strafwet voert ook de doodstraf weer in, die voltrokken wordt door een sped- aal peleton op de binnenplaats van de ge vangenis of op een ander door den minister van justitie aan te wijzen punt. De executie is niet publiek, tenzij de minister van justitie anders beschikt. Een andere nieuwigheid is de verbeurdver klaring van het bezit en toekomstig bezit van den veroordeelde ten bate van den staat. De doodstraf i-s ook toepasselijk op iemand, die schuldig is aan twee misdrijven, die elk voor zich met tuchthuisstraf kunnen worden bestraft. De nieuwe strafwet onderscheidt ook een categorie misdadigers van beroep, n.l. zij, die gewoonlijk, zij het ook slechts ten deele," le ven van de opbrengst van misdrijf. De veroordeelde is verplicht den fiscus de kosten van zijn onderhoud in strafinrichtin- gen terug te betalen. Voor deze verplichting staat hij met al zijn bezittingen en komende bezittingen borg. Deze verplichting strekt zich niet uit tat hen. die r.iviel aansorakelijk zijn en kan niet worden overgedragen op de erfgenamen van den veroordeelde. De nieuwe wet voorziet ook veiligheids- maatregelen tegen lieden, die geen strafbare feiten hebben gepleegd, maar verdacht wor den deze te zullen plegen. Het sociale gevaar aezer lieden moet blijken uit hun personeele-, hun sociale- en hun familieomstandigheden. Het tweede boek, dat twaalf hoofdstukken telt behandelt de misdaden en misdrijven in het bijzonder. Straffen van een tot drie jaar gevangenis staan op deelneming aan ontbonden of ver boden vereenigingen. Wie deelneemt op Italiaansch gebied aan vereenigingen, instellingen en ondernemin- gen, die een internationaal karakter dragen en niet door de regeering zijn erkend, is strafbaar met een boete van 2000 tot 10.000 lire. De zelfde straf geldt voor den burger, woonachtig binnen de grenzen van den staat, die zonder machtiging van de regee ring deelneemt aan vereenigingen, instellin gen en inrichtingen van internationaal ka rakter, die hun zetel buitenslands hebben. Dit tweede boek bevat alle bepalingen van de speciale wet houdende maatregelen tot verdeaiging van den staat, bij welke wet reeds de doodstraf was ingesteld. Op de beleediging van de Italiaansche natie in het openbaar staat een gevangenis straf van een tot drie jaar, op een dergelijk feit tegen een door den staat erkenden Gods- dienst staat een lichtere straf Op schending van een graf of grafmonument staat een ge- vangenisstraf van een tot vijf jaar, op ver- storing van een begrafenis of begrafenis- dienst van ten hoogste een jaar. Op het ver- oorzaken van ongelukken door vernieling van gebouwen en door het verspreiden van ziektekiemen is ook straf gesteld. In het laat ste geval kan de beklaagde tot tuchthuisstraf worden veroordeeld en, als hij den dood van verschillende lieden veroorzaakt heeft, ter dood. Buifenland De proteststaking der Arabieren. De Oude Stad ran Jeruzalem uitgestorven. Telegrafisch is reeds gemeld, dat de pro teststaking der Arabieren tegen de Verkla ring-Balfour in Palestina Zaterdag algemeen was, doch dat zich geen ongeregeldheden hebben voorgedaan. De correspondent van de „Times" te Jeruzalem meldt nader omtrent deze staking dat zij groctendeels den vorm aannam van het sluiten der winkels daar ter stede en grooter succes had dan de werksta king van veertien dagen geleden, omdat de verjaardag van de Verklaring-Balfour op een Zaterdag viel, wanneer alle gebouwen ge woonlijk al gesloten zijn. De Oude Stad was zoo goed als uitgestorven, waar slechts en- kele slenteraars rondliepen met kleine zwarte insignes, waarop stond „Weg met de verkla- ring-Balfour!" Ook de wegen naar de stad waren schier leeg. In het district Jeruzalem werden geen pogingen gedaan tot het houden van een demonstratie. Ofschoon de rust in de Joodsche wijk der Oude Stad niet werd ver- stoord, zoo had de gebruikelijke dienst bij den Klaagmuirr niet plaats. Tweehonderd Moham medaansche jongelieden, die uit de moskee kwamen, bezochten den Muur, die door Brit sche politie-agenten werd bewaakt. Te Haifa deed een raenigte een poging om een demonstratie te houden en hief bij het paleis van den gouverneur kreten aan als „Weg met den hoogen commissaris!", „Weg met Bentwich, den attorney-generaal!", „Weg met de Verklaring-Balfour!" Militairen dre- ven de menigte uiteen. De toestand verward en Kritiek. De president der republiek heeft gisteren een brief laten overhandigen aan den voor- zitter van den Landdag Dasznski waarin hij mededeelt dat hij de weigering van Daszyn- ski om deel te nemen aan een bespreking, waarbij maarschalk Pilsudski tegenwoordig zou zijn, beschouwt als een weigering om de incidenten van 31 October op te helderen op de wijze die de president van de republiek in zijn brief van 31 October heeft voorge- steld. Een publiceering van Daszynski. Daszynski publiceert zijnerzijds de ver- klaring dat hij de wetten van het parlement heeft verdedigd. Voorts deelt hij mede in zijn onderhoud met den staatspresident de keuze tusschen ontslag van het kabinet en ontbin- ding van den Landdag heeft geopperd. Ten slotte zegt hij met Pilsudski buiten den Landdag niet te kunnen bijeenkomen. Een zitting van het Sen.-convent. Het Senioreneonvent van den Landdag heeft een bijeenkomst gehouden waaraan vertegenwoordigers van alle groepen, be- halve van het regeeringsblok, hebben deel- genomen Bij de gedachtenwisseling is ge bleken dat alle vertegenwoordigde groepen met de houding van den Landdag-president sympathiseeren. De toestand is verward en kritiek, daar men niet weet welke houdinc de reeeerine en maarschalk Pilsudski zullen aannemen. De volgende zitting van den Landdag is tegen vandaag belegd. Geen geheime conventie. Een te Parijs verschijnend Amerikaansch blad had dezer dagen melding gemaakt van een geheime conventie tusschen Frankrijk en Duitschland betreffende het spoorwegver- keer op den linker-Rijnoever, van welke con ventie Stresemann, voor zijn dood, de grond- slagen zou hebben gelegd. Volgens de „Temps" is er geen sprake van een geheime conventie, maar staat de zaak zoo dat er op het oogenblik onderhandelin- gen worden gevoerd tusschen de conferentie van ambassadeurs (waarin naar men weet Frankrijk, Groot-Brittannie, Italie, Japan en Belgie vertegenwoordigd zijn) en Duitsch land. Het gaat om de toepassing van de ar tikelen van het verdrag van Versailles, die bepalen dat de linkeroever van den Rijn en een zone van 50 K.M. op den rechteroever moeten worden gedemilitariseerd. De overeenkomst, die nog niet vaststaat maar op den goeden weg is, brengt de ver- nietiging door Duitschland mede van vijf spoorwegen in de Palts, die door de gealli eerde militaire deskundigen als van strategi- schen aard worden beschouwd, alsmede machtiging aan Duitschland tot het slaan van drie bruggen over den Rijn. Russische toestanden. Gevangenen ontvlucht. Voor het meerendeel omgekomen. Ongeveer 60 Russische strafgevangenen, die in het Russische concentratiekanjp te So- lowjets gehuisvest waren, zijn volgens een bericht uit Helsingfors naar Finland ge- vlucht. Slechts 13 bereikten de grens, de 47 anderen zijn waarschijnlijk tengevolge van honger en koude omgekomen. Het onderzoek tegen burgemeester Boss. Boss, de opperburgemeester van Berlijn, zal Dinsdag door den met het onderzoek in de zaak-Sklarek belasten regeerinsraad Pa- torni worden verhoord. Bij dit verhoor zal in de eerste plaats de vraag worden gesteld hoe het mogelijk is geweest, dat een ggmcen- wethouder Gdbel een contract van de stad Berlijn met de Kleidervertriebsgesellschaft voor den duur van vijf jaar heeft kunnen verlengen. Was het niet de plicht van den opperburgemeester een dergelijk besluit te doen goedkeuren door het heele college? Vragen betreffende aan de gebroedrs Sklarek verleende credieten zullen ook wel aan Boss worden gesteld, al is men er wel van over- tuigd, dat hij zich in deze aangelegenheid aan geen verzuim heeft schuldig gemaakt. Men kan hem er werkelijk niet aansprakelijk voor stellen, indien de directeuren van de Stadtbank deze aan de gebroeders Sklarek hebben verleend Een belangrijk deel van het verhoor zal gewijd zijn aan de persoonlijke betrekkingen tusschen Boss en de Sklareks. Van communistische zijde zijn thans ern stige beschuldigingen geuit tegen Brolat, den directeur van de Berliner Verkehrs A.G. en gewezen directeur van de Berliner Brenn- stoff Gesellschaft. In deze laatste functie zou Brolat aan de stad Berlijn kolen en hout van slechte kwaliteit hebben geleverd, maar duur hout en gcede kolen in rekening hebben ge- bracht. Brolat zelf ontkent ten stelligste zich aan cnregelmatigheden te hebben schuldig gemaakt, maar vermoedt dat twee door hem ontslagen ambtenaren hem uit wraak bij de communisten hebben beschuldigd. Een geheim boek der Sklareks ontdekt De Berlijnsche politie is er in geslaagd in de kantoren der gebroeders Sklarek het boek te ontdekken, waarin de geheime rekeningen werden geboekt. Alle gemeentelijke autoritei ten, die met de Sklareks in verbinding ston- den, worden in dit boek onder een anderen naam vermeld. De eerste rekening in dit boek staat op naam van Gustav, die een hooggeplaatst gemeentelijk ambtenaar zou zijn en voor belangrijke bedragen aan klee- ren voor zijn heele gezin bij de Sklareks heeft gekocht. De communistische wethouder Gobal staat onder den naam Gabriel, ver- moedelijk omdat hij als beschermengel voor de Sklareks is opgetreden. De communisti sche wethouder Degener draagt in het boek den naam Dolch en burgemeester Schneider heet Schuster. Uit de rekening van wethou der Degener blijkt, dat deze elke maand 2000 tot 2500 mark van de Sklareks zou heb ben ontvangen. Onder het conto Gabriel zijn zelfs nog hoogere bedragen geboekt. Express-trein ontspoord. De machinist gedood Op het traject LubljanaZagreb is de Simplon-express ontspoord. De locomotief stortte omlaag, waarbij de machinist om kwam. Eenige passagiers werden licht ge- wond. De troepen van Feng verslagen. Tsjhangschan bezet. Naar officieel uit China wordt gemeld, zijn de Chineesche troepen erin geslaagd, de troe pen van Feng een beslissende nederlaag toe te brengen. Deze laatste sloegen op de vlucht, terwijl 17000 krijgsgevangenen werden ge maakt. In den afgeloopen nacht is Tsjhangschan door de regeeringstroepen bezet. Volgens den Chin. min. van oorlog kan de opstand van gen. Feng thans als geeindigd worden beschouwd. De Amerikaansche Beurspaniek. Een krach van de City-bank in Chicago. De Amerikaansche beurspaniek heeft, naar uit Chicago gemeld wordt, geleid tot een krach van de City-bank te Chicago, die gis teren haar deuren moest sluiten, aangezien men die anawezige reserves en de onmoge- lijkheid, om de aanwezige activa liquide te maken, onmogelijk aan de aangeboden vor- deringen kon worden voldaan. Aangezien volgens de Amerikaansche wet 7 dagen moeten verloopen, alvorens met be- trekking op den financieelen toestand van een bank een beslissing mag worden geno- men, worden pogingen in het werk gesteld, om een debacle te vermijden. Behandeld in het Engelsche Lager- huis. De ontwikkeling der gebeurtenissen in Oostenrijk, die in den laatsten tijd in Brit- sche politieke kringen met groote opmerk- zaamheid wordt gadegeslagen, maakte, naar eenige Berlijnsche bladen uit Londen verne- men, gisteren het onderwerp uit van een korte vraag en een antwoord in het La- gerhuis. De minister van buitenlandsche zaken constateerde, dat beide partijen in Oosten rijk ernstig de kwestie van de grondwettelijke actie onder het oog dienden te zien. De eerste schermutselingen. De eerste schermutselingen over de opzien- barende proclamatie van Lord Irwin zijn be- gonnen. Op eenige onschuldig uitziende vra gen van de conservatieve leden Freeman en Hore-Belisha oyer de politiek van de regee ring t. o. v. Indie, antwoordde minister Wedg wood Benn met te verwijzen naar de bewoor dingen van de proclamatie. Sir Kingsley Woow vroeg of de onlangs door minister Lansbury gegeven verklaring over Indie in overeenstemming was met de po litiek van Indie. Een kruisvuur van uitroepen van alle kan- ten maakte het antwoord van den minister op de galerij onverstaanbaar, doch Sir Frederic Hall vroeg, of het Huis uit dit antwoord moest opmaken, dat de regeering geen notitie nam van de verklaringen, die ministers in het openbaar maakten. Het was volgens hem van belang in hoeverre staat kan worden gemaakt op wat ministers beweerden. De speaker kwam hier tusschenbeide en er werd geen antwoord op gegeven. In antwoord op een vraag van kolonel Howard Bury, wanneer het rapport van de commissie van Simon klaar kon zijn, ant woordde de minister, dat de commissie hoopt het rapport in het begin van het volgend jaar te kunnen uitbrengen. De verklaring van minister Lansbury, ver- leden Woensdag afgelegd, was een gevolg van een boodschap aan het Indische volk, die aldus begon: „Op dezen grooten dag in de geschiedenis van het volk van Indie wensch ik mijn liefde en gelukwenschen te zenden aan alle vrienden, kameraden en burgers van dit groote rijk- Ik doe een beroep op mijn Britsche kameraden om in gedachten te houden, dat het een onderkoning is, aangesteld door een conservatieve regeering, die nu spreekt uit naam van de Britsche arbeidersregeering". Vragen in het Hoogerhuis. Bij de groote debatten, die heden in het Hoogerhuis over Indie zullen plaats vinden, zal Lord Irwin als voormalig onderkoning van Indie een voorstel doen tegen de Indi sche politiek der regeering, zooals deze tot uiting komt in de verklaring van den huidi- gen onderkoning van Indie. Namens de regeering zal geantwoord wor den door lord Parmour en lord Sankey. De oppositie wordt voornamelijk gevormd door den vroegeren staatssecretaris van In die, lord Birkenhead en zijn opvolger lord Peel. de crisis heeft gemaakt. In de beoordeeling van de vooruitzichten van het kabinet is men echter terughoudender. Zoo zegt de Matin: Men zal de kansen van het kabinet eerst kunnen beoordeelen, wanneer Donderdag a.s., wanneer het kabi net zich zal presenteeren, de persoonlijke te- leurstellingen zullen zijn gekalmeerd en de partijen stelling zullen hebben genomen. Reeds thans kon men echter rekenen op po litieke handigheid van den minister-presi dent. Ook Lejournal raadt aan eerst de ver klaring af te wachten, waarbij het program ma zal worden vastgelegd, dat zal afhangen van de beslissing van zekere partijen. De Echo de Paris verheugt er zich bijzonder over, dat in plaats van Painleve Maginot minister van oorlog geworden is. Over het algemeen komt het kabinet, volgens dit blad overeen met de behoeften van het land. De Figaro oefent er critiek op uit, dat Tardieu den moeilijken last der plannen e# valsche beloften en halve concessks van het vroegere kabinet in het nieuwe kabinet mee- neemt. De Republiek, het blad van Daladter, belooft zich onvooroordeeld tegenover het nieuwe kabinet in te stellen. De Populaire voorziet, dat het kabi net geen lange levensduur zal hebben en gelooft, dat Donderdag a.s. reeds weer een nieuwe minister-crisis zal ontstaan. Het Journal des Debats legt in zlf- ne besprekingen ook den nadruk op de be- noeming van Maginot tot opvolger van Pain leve. Verder maakt het blad er opmerkzaam op, dat thans een gemakkelijke gelegenheid bestaat om de afspraken van Den Haag nog eens te herzien, vooral daar de uitslag van het „Volksbegehren" in Duitschland bewijst, dat het Young-plan daar niet in den smaak valt, hetgeen een verandering in koers van de Fransche buitenlandsche politiek zou kunnen vergemakkelijken. Volgens den Temps is de handhaving van Briand als minister van buitenlandsche zaken een garantie voor de bestendigheid van de Fransche buitenlandsche politiek, de terugkeer van Maginot naar het ministerie van oorlog een garantie voor waakzaamheid bij de Iands/erdediging en het feit, dat Per- not door de republikeinsch-democratische Unie met een belangrijke ministersportefehft- le belast is, van bijzonder belang. Het blad vertrouwt, dat de nieuwe premier een nieu we crisis zal weten te vermijden. Een nieu we crisis zou ontbinding van de kamer nood zakelijk maken en de reputatie van het parle mentaire regiem zeer schaden. FRANKRIJK. HET NIEUWE FRANSCHE KABINET. Persstemmen. Het nieuwe kabinet Tardieu wordt door het grootste gedeelte der Fransche bladen warm begroet Vooral blijkt een groote te- vredenheid te bestaan over het snelle einde, dat het energieke ingrijpen van Tardieu aan EEN BOMAANSLAG BIJ MONACO. Uit Nice wordt gemeld, dat gister- avond te Monaco een anti-fascistische aanslag is gepleegd voor een huis in de Avenue de Monaco, waar de in het vor- stendommentje vertoevende fascisten gewoonlijk bijeen plegen te komen, ont- plofte een bom. De materieele schade is slechts gering en er vallen geen menschenlevens te be- treuren. VRIJGESPROKEN VAN DOODSLAG OP ZIJN MOEDER. Een moeilijke beslissing voor de jury. De jonge Engelschman Richard Corbett, die in het voorjaar te Nice zijn moeder dood- gesehoten heeft om de oude dame die aan on- geneeslijke kanker leed, uit haar verschrikke- lijke pijnen te verlossen, is gisteren onder eenigszins eigenaardige omstandigheden vrij- gesproken. Corbett deed een hartstochtelijk beroep op de jury om het „recht te docden" t_* erkennen en 40.000 kankerlijder, die jaarlijka in Frankrijk onder ondragelijke pijnen ster- ven, een straal van hoop te geven. Ter recht vaardiging van de daad zelf zeide hij, dat de dokters hem ingelicht hadden, dat zijn moeder nog slechts enkele dagen te leven had, maar dat in die dagen van doodstrijd de pijnen steeds erger zouden worden. De jury beraad slaagde drie uren en toen liet de voorzittei den rechter vragen, of Corbett ongestraft zou blijven als de jury het schuldig sprak? Ei waren enkele leden, die dezen uitweg gevon- den hadden om toch het beginsel „gij zult niet dooden" te handhaven en tegelijk de uit edeli motieven voortgesproten daad van den zoon straffeloosheid te verzekeren. De rechter zeide dat hij in geen voorwaarden van welken aara dan ook kon treden en na de uitspraak der jury de wet zou toepassen, zooals het moest. De jury heeft na dit antwoord nog een uur be- raadslaagd en daarna kwam de voorzitter terug en decide mee, dat de jury Corbett on- voorwaardelijk vrij had gesproken. Het vonnis werd met gemengde gevoelens begroet. In di rechtzaal, die spoedig ontruimd werd, wogen applaus en gefluit tegen elkaar op; op straat voor den uitgang van het gerechtsgebouv werd Corbette hartelijk toegejuicht. HONGARIJB. DE VOEDSELWEIGERAARS. De „Frankf. Z." verneemt uit Boedapest dat verschillende voedselweigeraars hun ver- zet hebben opgegeven. Inmiddels is een tweede weigeraar, de com munist Sztaron, aan uitputting gestorven. De man was tot 12 jaar tuchthuisstraf veroor deeld wegens een aanslag op den rijksbestuur- der, welke op het laatste oogenblik verhin- derd werd. COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1