Na de Wasch Schei veemarkt FELLE BRAID. Stadsnieuws Luchtvaart Sport SiarSctberichten iEliiascope«i In een fabriek te Zaandam. Te Zaandam heeft hedenmorgen een felle brand gewoed in de kisten- en houtwolfa- briek van den heer J. O. Blees in het West- zijderveld, ten Westen van de Spoorlijn Zaandam—Alkmaar. Het terrein van den brand was uiterst moeilijk te bereiken. De brandweer zag zich verplicht de motorspui- ten op schuiten te plaatsen en op deze wijze het vuur te naderen. Inmiddels hadden de vlammen snel om zich heen gegrepen en vooral aan het voorgedeelte der fabriek was ernstige schade toegcbracht. Door de gun- stige windrichting bleven de houten opslag- plaatsen gespaara. Eenig materiaal kon wor- den gerea. Cebouw en inventaris waren verzekerd. OPRICHTING ZANGVEREENIGING In een gisteravond in het gebouw „De Unie" aan de Koorstraat goed bezochte ver gadering, is opgericht de Christelijke Zang vereeniging op Gereformeerden Grondslag „Asaf". Bijna alle aanwezigen gaven zich als lid op, zoodat met 65 leden kan worden begonnen. Tot diredeur werd benoemd de heer C. Dorland, alhier. De oefeningen zullen worden gehouden Dinsdags des avonds van 810 uur in „De Unie". Het adres van den secretaris is H. van der Laan, Patemosterstraat 4a. Twee kirtderen in den rook gestikt. Maandagmorgen brak brand uit in het Jiuis op de Groote Kampen te Bolsward, bewoond door A- D. De brand zelf, die in de keuken uitbrak, was spoedig gebluscht, maar in het vertrek waren drie kinderen, van een, twee en vier jaar. Deze werden bewusteloos naar buiten gedragen. Ondanks alle pogin- gen om de levensgeesten weer op te wekken inocht dit alleen bij het kind van twee jaar ge- lukken. De brand was, volgens de Tel., ontstaan EEN ZWERVER. Op 4 November 1929 des namiddags te omstreeks 2H uur is zwervende op den Dijk alhier aangetroffen, een hond van het volgende signalement: kleur bruin met wit, groot ongeveer 63 c.M., reu, lange staart, muilband om. Inlich- tingen te bekomen ten politiebureele. DE TENTOONSTELLING IN HET GYMNASIUM. De rector van het Gymnasium verzoekt ons te melden, dat de tentoonstelling in de school, welke Vrijdagmiddag van 2 tot 4 uur Zaterdagmorgen van 1012 uur en Zon- doordat een kussen, dat op de kachel lag te dagmiddag van 24 uur gehouden zal wor- dTogen, vlam vatte, terwijl de moeder afwezig was VERKEERSONGEVALLEN. Verblind door fietslantaarns. Zondagavond te ongeveer elf uur heeft te Horst onder Venlo op den weg van Horst naar Grubbenvorst een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. E. S. uit Horst reed, doordat hij door de lichten van tegemoetrijdende fietsers werd verblind, een voor hem uitrijdenden wiel- rijder, zekeren T. uit Grubbenvorst aan. Deze werd van zijn rijwiel geslingerd en brak den linkerarm, terwijl hij bovendien verscheidene ernstige verwondingen opliep. De chauffeur van den auto verloor de macht over zijn stuur en reed met groote snelheid tegen een boom. Een der inzittenden, de 22-jarige T. Dijkman uit Horst, werd uit den auto geslingerd en op slag gedood. De bestuurder van den auto be kwam eenige minder ernstige verwondingen De auto is geheel vernield. Het parket uit Roermond heeft gistermorgen'ter plaatse een onderzoek ingesteld, zegt de Tel. Tegen S. is proces-verbaal opgemaakt. DE ACHTDAAGSCHE SPOOR- ABONNEMENTEN. Het geluele jaar verkrijgbaar? Naar „Het Vaderl." vemeemt, bestaat er goede kans, dat de achtdaagsche spoorabon- nementen, tot dusver alleen des zomers te ver- krijgen, het heele jaar verkrijgbaar zullen worden gesteld. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Gisteravond is te Kollum de 26-jarige ongehuwde arbeider J. de V., in dienst bii den heer Pijakker, aannemer aldaar, door de duisternis misleid te water geraakt en verdronken. Vanmorgen is zijn lijk opgehaald NA DE STAKING IN DE ZAANSCHE HOUTINDUSTRIE. Gratificaties aan pclitie-ambtenaren. B. en W. der gemeente Zaandam stellen Jen Raad voor aan den commissaris van po- litie, den inspecteur van politie Van der Gie- sen en den majoor der rijksveldwacht een gratificatie te verleenen, ieder groot 500 voor bewezen buitengewone diensten in de periode April tot October. Bij het voorstel merken B. en W op, dat de politie gedurende de staking in het houtbe- drijf een zeer zware taak heeft gehad. Behal- ye, dat de arbeid zeer ingespannen was, moest veel overwerk worden verricht. Voor de lagere politie-ambtenaren is dat laatste vergoed door betaling van overuren, doch voor de hoogere ambtenaren was dit krach- tens de bestaande regeling niet mogelijk. Met het oog op de onderlinge verhoudin- gen meenen B. en W. ook aan het hoogere politie-personeel eenige vergoeding te moe- ten toelcennen. den, gratis voor alle belangstellenden toe- gankelijk zal zijn. Er zal evenwel gelegenheid zijn een bij- drage in een bus voor het schoolfcnds te de- poneeren. LICHT OP! Voor rijwielen en andere voertuigen heden- avond te 4.52 uur licht op! POST- TELEGRAAF- EN TELEFOON- PERSONEEL. Te Alkmaar werd 3 November j.l. een bui- tengewoon druk bezochte provinciale verga- dering van P. T. T.-personeel gehouden. Uit alle deelen van de provincie Noord- Holland waren sterke delegaties afgevaardig- den aanwezig. De Bondsvoorzitter van den C. B. P. T. T., de heer H. M. Roos, hield eene uitvoerige in- leiding over de arbeiderscontractanten, de pensioenregeling en den arbeidstijd, die her- haalde malen door de vergadering werd on- derstreept. Sterke afkeuring kwam tot uiting over het feit, dat ondanks de gemaakte winsten en de verzwaring van den arbeid bij P. T. T. de reeds sedert 1923 verlengde werktijden van het P. T. T.-personeel tot dusverre nog niet zijn verkort. Met algemeene stemmen werd een resolutie aangenomen, welke ter kennis is gebracht van de Staten-Generaal, den Minister van Water- staat en den I irecteur-Generaal P. T. T., en als volgt luidt: „De provinciale vergadering, zeer druk be- zocht door leden, georganiseerd in den Cen- tralen Bond van Nederlandsch Post-, Tele- graaf- en Telefoonpersoneel; besprekende de positie van de arbeidscon- tractanten eischt met nadruk „aanstelling in vasten dienst van die afbeidscontractan'en, die op voile dagtaak de plaats van een ambtenaar innemen"; dringt aan op wijziging der Pensioenwet, vooral gaande in de richting van premievrij pensioen; wijst op de lange arbeidstijden onder het P. T. T.-personeel in vergelijking met tal van andere groepen Rijkspersoneel, waardoor met het volste recht mag worden verlangd: „ver- korting van de arbeidstijden der diverse groe pen" en gaat over tot de orde van den dag". BOF EN WANBOF. Twee waakzame Rotterdamsche politie- (nannen stonden Zondagavond op het voor- balcon van een tram in een van de buitenwij- ken, toen bii een halte een man opstapte, die een kennelijk zwaren last torste. De politie- mannen rechercheurs in burger wilden uit louter ambtelijke nieuwsgierigheid wel eens weten wat er nu eigenlijk op Zondag avond nog viel te versjouwen in zoo'n groo- ten zak. Ze sohopten al eens tegen de bagage van den passagier, maar daar werden ze niet wijzer van. Toen de man door het tuimelloketje zijn passagebiljet kocht, nam een van de recher cheurs de gelegenheid waar, om den inhoud van's mans bagage eens nader te onderzoe- ken. het eerst greep zijn hand een vette, zwa re worst, bij een volgende poging verbrijzel- de hij een ei. zoodat de struif hem tusschen de vingers doorsijpelde. Inmiddels was de man het met den conducteur eens geworden en nu vroegen de rechercheurs hem, wat hij eigenlijk in dien zak transporteerde: „we zijn nogal nieuwsgierig, want we zijn van de po litie!" 1 Prompt luidde het antwoord: „Aardappe- ler. meneer!" En even promt kwam de uitnoodiging: „Wilt u dan maar met ons mee gaan naar het bureau?" De tram stopte. De argelooze passagier ging als arrestant mee met de verraste politiemannen. De levensmiddelen bleken te zijn gestolen KORTE BERICHTEN. Het in den jongsten storm vlak bij de haven van Urk gestrande tjalkschip De Twee Gezusters. schipper B. Drent, is door de Bergings Mij Van der Tak gelicbt en te Urk binnengebracht. Uit een woning aan de Stuyvesant- straat te Amsterdam zijn gestoien een portfeuille met 625, een zilveren beurs- je met twee gouden tientjes en een por- temonnaie met 4ft INT. ORDE VAN GOEDE TEMPELIEREN. Bovengenoemde orde hield gisteravond in het gebouw aan de Heul een openbare ver gadering, waarop de heer J. C. Vermeulen, groot-secretaris dier Orde, een tweetal cau serieen hield. Als eerste onderwerp behandelde spr. het Geheelonthoudersvraagstuk. Zooals men weet, zijn de Goede Tempelic- ren geheelonthouders. Daar zijn natuurlijk redenen voor. De drank toch, zoo vertelde spreker, maakt den mensch slechter. Zoud' ge het pretiig vinden, vroeg spr., als je op een vergadering zit, waarvan net bestuur een borreltje heeft gedronken, om zich z g. moed in te spreken? Zeker niet, ais men bedenkt, dat ook door dat borreltje het verstand eenigszins beneve'd wordt. De gehee'onthouding staat in het middel- punt van de fce'angstelling. A's een athleet naar een zwaren wedstrijd moet, eischt de trainer allereerst onthouding van sterken drark. Men vect dus, dat drank het lichaam zwakker maakt. Maar waarom dan al'een onthouding, als van het lichaam veel ge vergd wordt? Als de drank in dien tijd na deelig is, dan is hij het zeer zeker ook in he* gewone. dagclijksche leven. Dr. Vos van Hellendoorn heeft eens ge- zegd: Hoe meer drank, hoe rneer tuberculo se. Als men dus naar volksgezondheid sfreeft, moet men ook geheelonthouding toe- juichen. En als de mensch niets aan ster ken drank uifgaf, zon hij beter kunnen wo- nen. Men is anti-militairist. Gced, uitstekend ze'fs! En wat een kanitaal wordt er niet uitgege ven aan de oorlogsbegrooting, r gt men. 360.000.000 guMen worden in ons Ne- derland jaarlijis verdronken, een kapitaal, dat veel hooger is dan de geheele oorlogsbe- grooting. Al dat geld wordt gebruikt ten na- deel van de samenleving. Moeten we tegenwoordig echter nog wel van leer trekken, nu er bijna geen dronk aards meer op straat gezien worden? Derge lijke vragen hoort men dikwijls. Maar in onr land worden jaarlijks nog een 20.000 procer sen-verbaal opgemaakt voor alcoholmisdrii ven en daarbij komen er nog een 10.000 ar dere, waarin de alcohol een groote rol spee' speelt. Er is dus wel reden, om te vechten voor d drankbestrijding. Spr. reciteerde verder een aantal persbe heeft men vaak last van schrijnende handen Dit schrgnen houdt dadelijk op door Parol dat steeds weer de alcohol een groote ro speelt Men moest deze berichten eens verzame len en men zou versteld staan, aan welk een groot aantal ongelukken de alcohol een aan deel heeft. Dan behandelde spr. de „matigheid". Mis bruik, zeggen velen, is verkeerd, maar ma tigheid is toch zoo erg niet. Zeker, er zijn menschen die de kracht bezitten, om steeds matig te blijven. Vergeet echter niet, riep spr. uit, dat elke dronkaard matig geweest is. Juist de matigen vormen den haard, waaruit de dronkaards voortkomen En die haard moet uitgeroeid worden. Misschien zou een consultatie-bureau voor matige drinkers een goede uitwerking hebben. Maar die hebben we niet Wat doen de geheelonthouders eigenlijk voor de drankbestrijding? Deze avond is &n bewijs van wat zij doen. Maar dag in dag uit wordt veel gedaan, het geheele land door. Zoo hebben de geheelonthouders een werk zaam aandeel gehad in de totstandkoming van een wet, die de dronkaards onder cura teele kan stellen. Dan hebben ze pas opgericht het V. A. S. (Vereeniging tegen alcohol-misbruik bij het snelverkeer). Zoo zijn er meer vereenigingen opgericht en zullen worden opgericht, aller eerst, om den alcohol te bestrijden. Want het gevaar is nog steeds groot Zoo bijvoorbeeld de reclame van verschillende fabrikanten, die de matigheid aanprijzen. Een eerste eisch van den mensch is echter, nooit thuis te drinken. Dat ziet een kind, en wat een kind van zijn ouders ziet, neemt het zelf o zoo graag over. We vechten, aldus besloot spr. het eerste deel van zijn rede, voor een grootsch doel: de wereld te bevrijden van heel veel onrecht en ellende. (Applaus). Na de pauze werd door denzelfden spr bet vraagstuk Waarom Goede Tempelieren? behandeld, waarin spr. meer wees op de eigenaardigheden van de Orde. Zoo noemen de Tempelieren zich bijv. „broeders" en „zustersMaar dit doen zij, omdat ze zich een voelen in hun doel en hun ideaal. De ge heimzinnige teekens, zooals kloppen, de wij ze van handdrukken e.a. zijn niets anders, dan gemakken voor hen zelf, opdat ieder Tempelier, waar hij ook is, dadelijk voelt, met een Tempelier of met een andere te doen te hebben. Dat is heel gemakkelijk voor deze Internationale Orde. Het wachtwoord! Ook daar wordt wel eens om gelachen. Maar het wachtwoord is precies hetzelfde als een bewijs van lidmaat- schap van andere vereenigingen. Alleen, het is goedkooper en gemakkelijker. De „eigen" vergaderenvorm is aangeno men, opdat de Tempelier uit een andere streek, dadelijk zich thuis zal voelen, als hij in een ander land op zoo'n vergadering !comt. De ordeteekeningen zijn alleen genomen om onderscheid in rang en stand onmogelijk te maken. Anders nergens om. De Tempelieren zijn specialisten in het reddingswerk. Zij leggen zich ijverig toe op huisbezoek, op het redden van dronkaards. Daardoor is de orde er een van den eersten rang. Niet-werkers kan de Orde niet gebrui- ken. Zij wil leden hebben, die hart voor de zaak hebben, die arbeiden voor het schoone doel, dat de Orde zich tot haar taak heeft gesteld. (Applaus). De redevoeringen werden door muziek en zang afgewisseld, terwijl de voorzitter de ver gadering met een kort woord opende en sloot. Het was een nuttige, leerzame avond. H1NDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van de firma C. BOSMAN ZOON te Alkmaar, om vergunning tot het uitbreiden van de "abriek voor de bereiding van rubberverf- waren, door het bijplaatsen van kookketels in te stichten brandvrije loodsen, in en op het perceel SCHELPHOEK No, 18. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente. mondeling op Dinsdag 19 November e.k., 's voormiddags te elf uur en schriftelij-k voor of op dien tijd. Gedurende drie dagen voor gemelden dag kunnen de verzoeker en hij die bezwaren heeft in-gebracht op de Secretarie dezer gemeente van de ter zake in^ekomen schrifturen kennis nemen Alkmaar, 5 November 1929. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris ~BURGERLIJKE STAND. OVERI.EDEN: Aa 11je Kaan, 44 jaar Hermanus johan-' nes laverne. 70 jaar Tinebed Ame.sbcek. wed. Nicolaas Smit, 81 jaar. GEBOREN: Hermanus Wilhelmus, z van Willem Erkamp en Anna Godijn Therese, d van David van Daalen en Evelina Leenard onhnoet, wilde zij nlemand anders dan hem trouwen, ofschoon haar vader de familie Rut land niet meer kon uitstaan. Dorothy blijkt geen katje om zonder handschoenen aan te vatten. Zij verdraagt alles ter wille der lief- de en verdedigt zich tegen alle aanvallen. De geschiedenis neemt een spannende wen ding als de bevrijding van Maria Stuart, Dorothy's geliefde in moeilijke omstandighe- den brengt. Haar vader wil het huwelijk met Malcolm doorzetten en noodigt zelfs Elisa beth, de koningin uit. Daar Maria Stuart, dan juist bij de Rutlands is, ontstaan er spannende conflicten met gevaarlijke situa- ties. Doch hoe't geval zich oplost en Dorothy toch ten slotte met haar geliefde te paard wegtrekt, moet men maar eens in het A.B.T gaan zien. Deze film van de United Artists is uitste kend in stijl gehouden. Aan de opnamen is zeer veel zorg besteed. Mary Pickford heeft de hoofdrol uitstekend gespeeld en de dik wijls komische situaties alleraardigst tot hun recht laten komen. Zij zag er met haar nog niet afgeknipte haardos allerliefst uit en won ook nu weer aller sympathie. Allan Forrest was een zeer goede partner. Estello Tavlor was een schoone Maria Stu art en ook Elisabeth werd heel juist gety- peerd. Natuuropnamen en teekenfilm gingen aan het tien acten telende hoofdnummer vooraf. Wie gaarne nog eens een goede Mary Pickford-film wil zien, mag Dorothy Ver non niet verzuimen. NOODLANDING MILITAIR VLIEGTUIG. Het militaire vliegtuig No. 515, uit Soes- terberg, bestuurd door sergeant-vlieger Ser- ton, met als waarnemer de adspirant-vlieger Bettink, heeft gistermiddag omstreeks 4 uur, tengevolge van een defect aan den motor, on der Amerongen, op een perceel bouwland, dat geheel in het bosch is gelegen, een nood- landing moeten doen. De bemanning bleef ongedeerd. Het vlieg- is onbeschadigd. Dit zal echter gedemonteerd moeten worden, daar het ter plaatse niet zal kunnen opstijgen. HET VIJFDE POSTVLIEGTUIG. Te Aleppo. Aneta-Vas-Diaz meldt: Het vijfde Postvliegtuig de P.H.A.E.Z. is gister van Konstantinopel vertroleken en te Aleppo aangekomen. Aan boord is alles wel, leden wordt de reis voortgezet. Te Bagdad gearriveerd. Aneta-Vaz-Dias meldt: Bij de K.L.M. is bericht ingekomen, dat het vijfde posl/liegtuig te 6.45 uur uit Alep- m> is vertrokken en te 12.15 uur te Bagdad is aangekomen. Aan boord is alles wel. DE GRAF ZEPPELIN NIET NAAR ZWITSERLAND. De toeht naar Zwitserland, welke de Graf Zeppelin heden zou maken, gaat niet door. Waarschijnlijk zal het luchtschip zijn vlucht boven Zwftser'-iid thans Donderdag of Vrijdag onderaemen. Friesland—Veendam. D.T.S. aVrone a D.T.S. 2Andijk 1 2-2 2-1 V o e t b a I. De adspiranten van B. S. V. te Bergen boekten Zondag hun 6e overwinning, en wel op de adspiranten van Heiloo, die met 2—0 werden geklopt. Bergen staat nu bovenaan op de rang- lijst met 7 gespeelde wedstrijden, waar van 6 gewonnen, e6n wedstrijd verloren, 18 doelpunten voor en 4 tegen. B. S. V. II speelde eveneens te Bergen en wel tegen Vrone II uit St. Pancras en won met 52. HET WERELDKAMPIOENSCHAP. De Belgen ook niet naar Montevideo? In tegenspraak met verschillende geruch- ten seint de Brusselsche sportcorrespondent van het Hbld. dat er veel kans is, dat ook de Belgen met naar de wereldkampioen- schappen te Montevideo gaan. De meenin- gen der vereenigingen daarover zijn tezeer veideeld dan dat men tot overeenstemming zou kunnen komen en het bestuur van den Kon. Belgischen Voetbal Bond voelt ook wei- nig voor uitzending. T Uruguay van de organisatie at? Uit Uruguay wordt gemeld, dat dit land op het punt staat af te zien van de organisa tie der wedstrijden, omdat bijna alle Euro- peesche landen niet deel nemen. Paarden. PRIJZEN BEHAALD. 7 Don SieghU.de S.IT. Zondag werden op Duindigt draverijen gehouden, waarbij ook startte Sieghilde S W eig. de heeren G. Schoorl uit Dirkshom en N. Schermerhorn uit Alkmaar, bereden door J M. v. d. Berg. Sieghilde S.W. won twee eerste prijzen, n.l.: Welkomstprijs. Prijzendraverij 4e klasse. afstand 1800 meter. Prijzen 250 en f 50. Ingeschreven 9, uitgekomen 8 paarden. 1. Sieghilde S.W. (1750) tijd 3 min. 3/5 sec. Bretteurprijs. Prijzendraverij 3e en 4« klasse Afstand 2000 meter. Prijzendraverii 250 en 50. J Ingeschreven 10, uitgekomen 5 paarden. 1. Sieghilde S.W. (2000) tijd 3 min. 13 o/D sec. te ALKMAAR op Woensdag 20 November a s. ATKMAARSCH BIOSCOOPTHEATER. Dorothy Vernon van Hadden Hall. Mary Pickford, eenmaal de meest geliefde filmactrice der wereld, schijnt ook nu nog een groote aantrekkingskracht op het publiek uit t oefenen. Haar naam op het affiche is in staat een theater geheel te vullen met film- enthousiasten. Mary Pickford en Douglas Fairbanks heb ben zich steeds aangetrokken gevoeld tot de Engelsche historie. Dorothy Vernon van Hadden Hall speelt in Engeland in den tijd van Koningin Eli sabeth en Maria Stuart. In Derbyshire vond men toen vlak bij elkaar twee fraaie kastee- len toebehoorend aan de families Vernon en Rutland. De hoofden dezer families hadden toen hun kinderen nog heel jong waren, reeds besloten hen beiden op achttienjarigen leeftijd te doen trouwen. Maar toen Dorothy Vernon achttien jaar was, hield haar drifti- ge vader zich niet aan het contract en wilde haar laten trouwen met haar neef Malcolm. Doch ook toen reeds waren er opstandige j dochters als het op de liefde aankwam. Toen richten. ongevallen-berichties. waaruit bleek. 1 Dorothy haar vroeneren ieugdvriend had WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Jubileum-matches. Het voetbalprogramma voor a.s. Zondag wordt voor het grootste deel ingenomen door de jubikumwedstrijden. Voor de eerste ronde worden o.m. ge speeld: Groep 7. Hilversum—Alcides. Groep 18. West-Frisia—Hollandia. Groep 25. K.F.C.R.F.C. Voor de tweede ronde worden o.a. ge speeld de navolgende ontmoetingen, die dus tevens beslissingsmatches zijn: Groep 1. Z.F.C.Excelsior. Groep 2. V.S.V.N.A C. Groep 3. N.O.A.D.'Heracles. Groep 4. D.F.C.Tubantia. Groep 5. H.F.C.Ensch.de Groep 6. V.U.C.Leeuwarden. Groep 8. Z.A.C.Sparta. Groep 9. H.V.V.Haarlem. Groep 10. Be Quick (Gr.)—'t Gooi. Competitie-wedstrijden. Verder vermeldt het programma, naar de „Sportkroniek" meldt, de volgende competi- tiewedstrijden Afdeeling I 2e klasse B. H.V.C.Blcemendaal. Velox—A.F.C. Hercules—B.F.C. Afdeeling II le klasse. FeijenoordHermes D.V S. Afdeeling III le klasse. Go Ahead—A.G.O.V.V. WageningenP.E.C. Robur et VelocitasVitesse. Afdeeling IV le klasse. Willem II—P.S.V. M.V.V.Longa. EindhovenRoermond B.V.V.—Wilhelmina. Afdeeling V le klasse. W.V.V.—Frisia. Achilles—Velocitas- ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 4 Nov. 1929. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Chin Kool 1.30—/ 4.30 per 100 stuks; Andijvie per 100 stuks/0.70—/2.60; Appelen per 100 K.G. 2.608; Bloemkool le s. per 100 stuks 1932; Bloemkool 2e s. per 100 stuks 5.6017; Boerenkool per 100 struiken 2.50—/ 3.40; Bieten per 100 K G. 2.10; Gele Kool per 100 K.G. 3.30— 5.50; Groene Kool per 100 stuks 3.60— 10.40; Knolselderie per 100 stuks 1.50— 5.40; Prei per 100 bos 7.509.90* Perziken per stuk 63—88 cent; Roode Kool' per 100 K.G. 2.605; Selderie per 100 bos 2.50—/ 3.40; Spinazie p. bakje 0.85 1.28; Spruiten per 100 K.G. 12—/ 32; Snijboonen per 100 pond 22.7024 10; Dubbele Spercieboonen per 100 pond 15— 42; Uien per 100 K.G. 3.60—/ 5; Wor- telen per 100 bos 4.90—/ 8.30; Witlof If s per 100 pond 13—/ 18. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 5 Nov. 1929. Op de hedei gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 1 lading, zijnde 1094 H.L. BROEKOP LANGEND1JK, 5 Nov. 1929 Langendijker Groentenveiling. Bloemkool le s- 10—/ 25; Bloemkool 2 s./ 4.80—/ 8.80 per 100 stuks; Witkrop 2.80— f 3.10 per 100 stuks; Peen f 2.40— f 2.60; Roode Kool 2.50—/ 5.40; Gele Kool f 3.80—/ 5 60; Witte Kool 1—f 1.60; Witte Kool (Deen* sche) 1.60—/ 4.90; Uien 3 50—3.80; Drielingen 2.20; Nep 4.10—/ 4.90; Bie- ten 2.10—/ 2.50, alles per 100 K.G. Aanvoer: 13200 stuks Bloemkool; 2000 st. Witkrop; 16300 K.G. Peen; 126000 KG. Roode Kool; 23000 K G. Gele Kool; 6009 K.G Witte Kool; 30000 K G. Deensche Witte Kool; 8200 K.G. Uien; 4800 K.G. Bieten PURMEREND. 5 Nov. 1929. Op de hedea gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: Kaas. 8 st Fabriekskaas 50; 11 st. Boe- renkaas 53 per 50 K G., in totaal 19 stapels wegende 24000 K.G. handel stil; 1233 K.G. Boter 2.05—/ 2 50. Vee. 632 Runderen, w.o. 385 vette 0.80— 1.10 per K.G., Melk- en Geldekoeien (233 stuks) 125350, handel matig; 14 Stie- ren 13 Paarden 100—/ 200, handel stug; 13 vette kalveren 1.301.40, handel ma tig; 165 Nuchtere kalveren: slachtkalverea 13/40; fokkalveren 12—/ 30, handel matig; 388 stuks vette Varkens, voor de zou- terij 76—79 cent per K G.; voor de slacht 76 84 cent per K G. handel stug; 76 Magere varkens 28—/ 53, handel vlug; 261 Big- gen 20—/ 28, handel viug; 835 Schapeo 30—/ 51; Overhouders 20—/ 32 han del vlug100 Ganzen 56.5532 Bok- ken; Kipeieren 10.50—/ 12; Eendeierea 6.50; Piepkuikens 0.503. Eierenveiling. 4267 stuks Kipeieren a 10.80—/ 11 80 372 stuks b 7.30—/ 8.50; 1208 stuks Eendeieren a 6.80 BROEK OP LANGENDIJK, 4 Nov 1929. Uien 3.50—/ 3.90; Drielingen 2.40— 2.60; Grove 4; Geie Nep 4.70; Peen 22.60; Kleine Peen 1; Deensche Witte Kool 1 30—/ 3.60; Roode Kool 2.20-/ 5.40; Witte Kool 0.50-/ 1; Gele Kool 3.60—/ 5.60, alles per 100 K G. Aanvoer; 3800 K.G. Uien; 4300 K.G. Peen; 12800 K G. Deensche Witte Kool; 36600 K.G Roode Kool; 1000 K.G. Witte Kool 1200 K.G Gele Kool. BOVENKARSPEL, 4 Nov. 1929. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 2837; Bloemkool 2e a. 20.5026.50; Bloemkool 3e s. 69; Roode Kool 3.504; Witte Kool 0.60 1.40; Gele Kool 3.50; Uien 1.55; Bieten 9 50—11.50. WARMENHUIZEN, 4 Nov. 1929 Witte Kool 0 80; Deensche Witte Kool 1.50— f 2.40; Uien 3 90; Peen f 2.40. Aanvoer: 300 K.G. Witte Kool; 3500 K.O. Deensche Witte Kool 400 K.G Uien en 100 IC G Peen

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 8