Sninsal-, Wekelijkscb Overzicht Regeeringscrisis in Spanje. PUROL Italie en de duikbootenkwestie. De vulkaanuitbarsting in Guatemala. Tooneel. Buitenland Onze Kolonien. itter wrceki zich de zorgeloosheid, welke velen bij dc. cerstc rheumatische pijnen aan den dagj leggen. Zeker, de pijnen gaan in het, egin vanzelf weer, over, om echter la- ter des te heviger. weer terug te komen./ Het beate It nog altfjd j direct inwritven met i op/oss/ng twee heele leuke en goed voorgebrachte tooneelstukjes door eenige leden, en een zangnummer door den heer J. Zijp. Ook de tableaux werd een hartelijk ap- plaus toebedeeld. Te kwart voor twaalf was het programma afgewerkt en sloot de heer de Rie de uitvoe- ring, er alien toe opwekkend, het turnen zoo- veel in hun vermogen te helpen bevorderen. Hij betuigde aan alien, die tot het welslagen van deze uitvoeringen hebben medegewerkt, den dank der vereeniging met hoop op blij vende belangstelling voor de toekomst. DE STREEK. Met de bloemkoolcampagne gaat het dank zij het zachte weer nog crescendo. Sommige partijen eerste en tweede soort brachten een enkelen dag zelfs 40 en 30 per 100 stuks op. Dinsdag j.l. bedroeg de dagomzet aan de veiling zelfs f 48.000. w Een Fransche veronderstelling. De Times" meldde gisteren dat de Ita liaansche regeering het vraagstuk der duik- booten in studie heeft genomen, hetgeen zou wijzen op een wijziging in haar houding ten deze. later achterna zetten, wisten de daders tc ontkomen. De gestolen auto hebben zij er- gens aan den kant van den weg laten staan, waar deze later weer gevonden is. TSJECHO-SLOWAKIJE. MELK VAN EEN DOLLE KOE. Naar aan de Pesti Hirlap bericht wordt, werd in de gemeente Fdldes voor eenige da- gen een koe door een dollen hond gebeten ZWAAGDIJK. - Alhier wordt een cursus gegeven in cloembollenteelt, waarvoor zich 30 deelne- mers hebben aangemeld. De lessen worden gegeven door den heer Kuiper, Leeraar aan de Rijkstuinbouwschool te Hoorn. Het Alkmaarsch Tooneel. Vijfjarig bestaan. De bekende dilettanten-tooneelvereeniging hier ter stede Het Alkmaarsch Tooneel, dat 19 November 1924 werd opgericht, hoopt dus over een goede week haar vijfjarig bestaan te herdenken. De vereeniging geeft Zondag haar eerste uitvoering in dit seizoen, doch de eigenlijke feestuitvoering ter eere van het eerste jubi leum zal pas in het tweede gedeelte van het seizoen plaats vinden. In Januari 1923 voerden eenige personen in Alkmaar op verzoek van de Ned. Vereeni ging van Spoor- en Tramwegpersoneel een revue op, die speciaal voor die vereeniging was geschreven. Naar aanleiding van het groote succes, dat de uitvoerenden ten dee! vie!, kwam langzamerhand bij eenige hunner het plan op een tooneelvereeniging Te vormen. Eerst in November 1924 kwam het plan tot uitvoering. De heeren Voorhaar, van Lienen, IJonker en Schut richtten toen H. A. T. op. In studie werd genomen: Zijn zoon, een blijspel in drie bedrijven. A1 spoedig kwam men tot de ontdekking, dat het zonder regis- seur niet ging en 5 Febr. trad de heer J. Ros- senbacker als regisseur toe en hij vervult deze functie nu nog met de grootste ambitie. Onder zijn leiding heeft de vereeniging zich flink omhoog gewerkt. 8 Maart 1925 had de eerste uitvoering plaats in de Harmonie en het succes was groot. Spoedig werd overwogen toe te treden tot den Provincialen Bond van Dileftanten-tooneelvereenigingen in Noord- holland, doch wegens financieele bezwaren is deze aansluiting eerst in 1927 werkelijkheid geworden. Van de stukken die onderwijl werden op- gevoerd noemen wij Kleine Menschen, Tante 'Jutta, Tropenadel. Een geloovige, de Tante uit Indie enz. Sommige dezer stukken behaal- den zoo'n succes, dat zij drie maal gespeeld moesten worden. Tropenadel had tweemaal een stampvolle zaal. Ter gelegenheid van het Twee-jarig be staan boden de donateurs een prachtig vaan- del aan. 3 Maart 1928 werd voor de eerste maal medegedaan aan den wedstrijd van den Prov. Bond met het stuk Een geloovige. Het resultaat was een 2en prijs in de 3de afd. Doch in April van dit jaar ging het beter. Met het stuk De Vrijbuiter werden een len prijs en twee persoonlijke prijzen gewonnen, benevens een zilveren wisselbeker voor de beste prestatie over den geheelen wedstrijd. Meermalen verleende het A. T. zijn medc- werking bij verschillende vereenigingen »n voor een liefdadig doel was zij steeds bereid op te treden, o.a voor de Ver. ter Bestrijding der Tuberculose, voor het Neutrale Zieken- huis enz. Voor a.s. Zondag staat nu op het pro gramma een voor Alkmaar nieuw stuk, n.l „In uniform", een detective tooneelspel in drie bedrijven van J., van Randwijk. Dat kan weer een succesavondl worden. Het stuk voor den eigenlijken feestavond is nog niet bekend, maar wij kunnen wel zeggen, dat er voor dien avond in de veree niging veel animo bestaat. En nu met ambitie en toewijding naar het Tienjarig bestaan. Het A. T. heeft een mooie taak te vervullen. Hierover schrijft thans volgens een bericht st dagen l^ter vertoonden zich bij de koe van V. D. uit Parijs de „Echo de Paris": Het bericht van de „Times" zou, wanneer het wordt bevestigd, bewijzen, dat Engeland zoo niet de goedkeuring van Italie, dan toch minstens het stilzwijgen der Italiaansche delegatie bij de behandeling der duikbooten kwestie heeft gekocht. Wat is de prijs voor deze transactie, vraagt het blad. Bij geruchte verluidt, dat Italie zich niet zal verzetten te gen de vestiging van den zetel der Interna tionale Bank te Londen. Deze Engelsch-Ita- liaansche overeenkomst, verklaart de „Echo de Paris" verder, zou, wanneer zij werkelijk tot stand is gekomen, bewijzen, dat het kabi- net-Briand een onvergeeflijke fout heeft be- gaan, door zich niet te rechter tijd met Italie in verbinding te stellen. DE 0PV0LGER VAN DR. CURTIUS. Een tegenspraak van Primo. Er schijnen geruchten te hebben geloo- pen van een regeeringscrisis. Althans een B. T. A.-telegram uit Madrid meldt, dat Pri mo de Rivera tegengesproken heeft dat er een regeeringscrisis zou zijnhij is, zoo heeft hij verklaard, volkomen tevreden over zijn medewerkers. Intusschen schijnt het in de patriottische unie, de organisatie waarop Primo steunt, ook al geen koek en-ei te zijn. De „Temps" spreekt zelfs van een crisis in deze unie en meldt, dat het de bedoeling is de besturen der afdeelingen in de steden cn dorpen te ycrvangen door directoria van vijf leden, om aldus te voorkomen dat de een over den an- der den baas speelt. Erg duidejiik is het niet. Volgens de „Koln. Z." wordt reeds mor- gen de benoeming verwacht van prof. Mol- denhauer (D. Volkspartij) tot opvolger van dr. Curtius, die de taak van dr. Stresemann zal overnemen. De heer Moldenhauer, die juist terugkeert van een reis naar Amerika, heeft zich tele- grafisch bereid verklaard de functie te aan- vaarden. Blijkbaar is met het dus eens geworden in den boezcm van de D. Volkspartij (het heet- te dat de leden der zware industrie een soort ultimatum hadden gesteld voor een zwen- king van de partij naar rechts en de candida- tuur van dr. Dauch) over de keuze van den partijcandidaat. Prof. Moldenhauer, die sinds '20 in den Rijksdag zit, is sinds '19 hoogleeraar in de verzekeringswetenschappen aan de hooge- school te Keulen. In den Rijksdag is hij her- haaldelijk opgetreden als deskundige in so- ciale en economische zaken. Prof. Molden hauer is teeds een warm voorstander ge- weest, aldus verzekert de Keulenaar tenslot- te van Stresemann's buitenlandsche politick. De ernstige gevolgen, Er blijven nog allerlei berichten nakomen over de noodlottige resultaten van de uit- barsting van den vulkaan Santa Maria in Guatemala. Natuurlijk zijn daar de noodige gruwel- berichten bij die niet alle geloof verdienen. oo blijft de zekerheid bestaan, dat het een natuurramp is geweest die heel raak is aan- gekomen. Wel schijnt het aanvankelijk opge- geven aantal dooden te hoog te zijn geweest. Maar het was toch nog erg genoeg. Te Havana, op Cuba, zijn thans nadere berichten ontvangen, die het aantal dooden den op 125 stellen. Daarnaast zouden dan 179 menschen zeer ernstig letsel hebben bekomen en 300 ancle- ren licht gewond zijn. De stoffelijke schade heeft echter 25.000 menschen getroffen en beloopt meer dan t .000.000. De herziening van het huwelijksrecht. Kritiek op de houding van de katholieke partijen. In verband met het verzet van het centrum en de Beiersche volkspartij tegen het on/t werp tot herziening van het huwelijksrecht, dat o m. beoogt de echtscheiding te verge- makkelijken, schrijft de (democratische) Frankf. Ztg.: De twee katholieke partijen zijn blijkbaar voornemens een hervorming die de meerder- heid des volks wenscht, te verhinderen. Dat is te betreuren en te laken, omdat hier poli- tieke macht wordt misbruikt om iets wat een kerkelijke gemeenschap in haar kring juist acht, ook alien anderen staatsburgers op te dringen. Op het oogenblik is het zoo dat in vele gevallen gehuwden die willen scheiden, den rechter moeten voorliegen om hun doel te bereiken, hetgeen de rechter ook heel goed1 weet, doch het maar door de vingers ziet. De wensch aan dezen misstand een einde te maken, is rechtmatig. Men zal van de katholieken, voor wie het huwelijk een geloofsinstelling is, evenwel niet verlangen dat zij vo6r de beoogde herzie ning stemmen. Het is voldoende als zij deze niet trachten tegen te houden. Zij kunnen dan de geloovigen voorhouden, dat dezen krach- tens de voorschriften der kerk van de her vorming geen gebruik kunnen maken. Werke lijk geloovigen zullen deze waarschuwing dan stellig ter harte nemen. de verschijnselen der dolheid. Intusschen echter hadden heel wat menschen van hare melk gedronken. Vier menschen zijn thans naar het instituut-Pasteur gezonden, terwijl 2025 onder toezicht worden gehouden. BIJNA. s Naar uit Bratislava aan de Magarorszag bericht wordt, was het den Donderdag opge- hangen moordenaar Lajos Bognar bijna op het laatst moment gelukt, te ontsnappen Langs het tralievenster van Bognar's eel liep n.l. de electrische hoofdgeleiding van 1000 volt. Bognar. maakte nu in zijn eel de electrische leiding los en had die door het venster willen verbinden met de hoofdlei- ding, op welke manier hij zulk een hitte zou hebben verkregen, dat hij met gemak de boeien aan zijn handen en voeten had kun nen doorbranden, evenals de tralies van het raam. Wanneer men hem niet reeds Woens- dagochtend uit de eel gehaald had, zou hij ongetwijfeld dien dag ontsnapt zijn. ENGELAND. ISHBEL MACDONALD. Ishbel MacDonald, de dochter van den eerste-minister, heeft Donderdagavond te Hampstead, waar zij verwelkomd werd als „Groot Britannie's eerste vredesgedelegeer- de", gesproken over haar bezoek aan Ameri ka. Zij verklaarde, dat het volk vroeger werd gesuggereerd, dat' de oorlog onvermijdelijk is. Gij hebt moeten wachten totdat een arbel dersregeering aan het bewind kwam, voor- dat gij uw vredesmissie hadt. De arbeiders regeering aanvaardt de onderstelling niet dat oorlogen onvermijdelijk zijn. Zij acht geen enkelen oorlog onvermijdelijk. Er zijn andere gruwelen, die het volk als onvermij delijk aanvaardt, doch de socialistische par tij weigert ook de sociale gruwelen als on vermijdelijk te aanvaarden. Ishbel herinnerde er verder in haar rede aan, dat toen zij als kind te Hampstead woonde, de schoolkinderen door hun moeders werd verboden met haar te spreken, omdat Ramsay MacDonald haar vader was. Sinds dien tijd is de geheele natie, niet haar va der, van meening veranderd. DE NIEUWE MOORDZAAK. Onze Londensche berichtgever meldt: Scotland Yard is er thans van overtuigd dat de beenderen, welke Zaterdag 1.1. in een kof fer op de imperiaal van een Londensche om nibus werden achtergelaten en in het bureau van gevonden voorwerpen werden gedepo- neerd, van misdrijf afkomstig zijn. De been deren zijn afkomstig van een vrouw, die, naar gemeld, naar den staat der beenderen te oordeelen, zes weken geleden nog in leven geweest moet zijn. Op den kof fer zijn vinger- afdrukken gevonden. Het vaststellen van de identiteit van het slachtoffer wordt ten zeerste bemoeilijkt door het feit, dat er elk jaar aangifte wordt ge- daan van vermissing van tien- tot elfduizend vrouwen. De meeste dezer vrouwen worden na zeer korten tijd weer terug gevonden. An deren blijven zeer lang op de lijst staan, ter wijl twee- tot driehonderd vrouwen nooit meer gevonden worden. DUITSCHLAND. HEVIGE PAKHUISBRAND TE BREMEN. Door tot nu toe onbekende oorzaak brak te Bremen brand uit in het pakhuis der firma Poser en Co., waar groote voorraden gor- dijnen en tapijten waren opgeslagen. De brand, welke op de tweede verdieping was ontstaan, gTeep snel om zich been. De brandweer was spoedig met 9 wagens ter plaatse en gaf uit alle ter beschikking staan- de slangen water. Van af de Weser tracht:e een drijvende motorspuit den brand te nade- ren, maar kon wegens te korte slangen niet veel uitrichten en moest zich tevreden stellen mte de bescherming van het belendende pak- huis. De vlammen sloegen hoog boven het brandende dak uit tot dak en balken der der- de en vierde en vijfde verdieping onder een geweldig gekraak bezweken. Het vuur vond gretig voedsel. Vele duizenden sloegen den brand van den oever gade. De schade is nog met te bepalen. volger van Bethmann Hollweg tot rijkskanse- lier werd benoemd, afgezien dan van de per soonlijke gevoelens van den keizer tegen zijn ouden medewerker. Terwijl van parlementaire zijde en ook door Ludendorff op een benoeming van v. Bulow werd aangedrongen, aldus de in- zender, liet Weenen den Duitschen keizer op het beslissende oogenblik langs diploma- tieken weg meedeelen, dat men een benoe ming van v. Bulow ongaame zou zien en dat men te Weenen geen vertrouwen in den r oud-rijkskanselier had. Dit gaf den door- J slag. Het verzet van den bondgenoot vond zijn oorzaak in het optreden van v. Bulow te Rome in den winter '14/15, toen het erop aan kwam Italie neutraal te doen blijven en v Biilow de onderhandelingen, waarbij het ging om afstand van Oostenrij'ksch gebied aan Italie op een wijze voerde, welke Weenen kwetste, waar men v. Biilow verweet te be- schikken over Oostenrij'ksch gebied als ware het Duitsch territoir. Dit optreden moet bij de O. H. regeering zulk een wantrouwen gewekt hebben tegen v. Biilow, dat men te Weenen in '17 vreesde, dat onder een eventueel kanselierschap van v. Biilow de vrede op kosten van Oostenrijk- Hongarije gesloten zou worden. Afgescheiden van het feit, dat het Ween- sche protest keizer Wil'helm niet ongewenscht was, achtte men het in leidende Duitsche kringen, gezien zeker tendenzen in Ween- sche regeeringskringen naar een afzonder- lijken vrede, niet doelmatig, deze stroomin- gen te versterken door de benoeming van een Weenen niet welgevalligen rijkskanse- lier. Ruwe Huid Ruwe Handen groot aantal van deze destijds geheimzinmge gevallen tot klaarheid gebracht. Niet min- der dan twmtig zulke moorden, werden op- gehelderd. v Alle moordenaars zijn veroordeeld tot le- venslange gevangenisstraf. ITALIE. MOORD IN EEN KERK. In de kerk van een dorpje in de nabijheid van Napels is een ontzettende moord uit wraak ge'pleegd. De 23-jarige Selvaggi trad onder den dienst toe op de n32-jarigen Avez- zano, die geknield lag aan het altaar, en sloeg hem met een bijl het hoofd af, dat voor het altaar rolde. De ontstelde kerkbe zoekers namen den moordenaar gevangen. Hij bekende, dat hij de daad had begaan om de eer van zijn zuster te wreken, met wie Avezzano een liefdesbetrekking had onder- houden, doch die hij weigerde te huwen. OOSTENRIJK. EEN BRUTALE BEROOVING. In het centrum van Weenen is een kassiers- looper door verscheidene mannen aangeval- len en beroofd. De aanvallers vluchtten met een gestolen auto midden door de hoofdstra- ten, waar toevallig, tengevolge van de relle- tjes aan de universiteit een groote macht po litic op de been was. Hoewel de politie-agen- ten trachtten de auto aan 4e houden en deze GERAFFINEERDE JUWEELEN- DIEFSTAL. Een geslepen oplichter is er in geslaagd een juweelenhandelaar uit Frankfurt op te lichten voor een waarde van 200.000 Mark aan j'uweelen. De juwelier, die in de stad in een hotel logeerde werd kort na zijn aankomst opgebeld door een zekeren, hem onbekenden Perlewitz, die hem mededeelde, dat hij op- dracht had gekregen om juweelen te koopen voor een bekende. Hij had een grooten bril- jant noodig en wenschte de transactie onmid- dellijk af te sluiten. Daar de handelaar een zoo waardevol stuk niet in zijn collectie had, gaf Perlewitz hem opdracht het bij zijn col- legas te zoeken. Het gelukte den handelaar inderdaad een briljant van de gewenschte grootte te vinden. Perlewitz verzocht den ju welier nu naar een pension, waar de dame in kwestie woonde. In de ontvangkamer van het pension spreidde de juwelier zijn collectie ten toon. Perlewitz verzocht hem eenige oogen- blikken in een zijkamer te willen wachten, tot de dame, een tooneelspeelster, thuis zou zijn gekomen. Inderdaad verscheen na geruimen tijd de tooneelspeelster. Zij wist echter niets van een door haar bestelde briljant en kende niemand, die Perlewitz heette. De juwelier rende de ontvangkamer binnen om daar tot de ontdekking te komen, dat Per lewitz en met hem zijn collectie juweelen spoorloos waren verdwenen. DE KANSELIERSCRISIS IN '17. Waarom v. Biilow niet benoemd werd. Het protest van Weenen gaf den doorslag. In de „Frankf. Z." deelt een inzender na dere bijzonderheden mede over de reden, .waarom prins v. Bulow in 1917 niet tot op- RUSLAND. KOLENLAGEN IN NOORD-SIBERIE. Nieuwe vondslen. Uit Moskou wordt gemeld, dat een der laatste Russische expedities naar Noord- Siberie, onder leiding van prof. Wedernikof, het zoogenaamde kolenbekken van Toergoez heeft onderzocht, en daarbij tot hetzelfde re sultaat is gekomen als de Amerikaansche geograaf Horrabi, die dit bekken het groot ste der aarde heeft genoemd. Wetenschappe- lij'ke berekeningen schatten den inhoud op meer dan 450 milliard ton. De expeditie van Wedemikof onderzocht tien lagen, en con- stateerde, dat zij voortreffelijke kolen be- vatten. Het bekkencentrum ligt ongeveer 250 K M. van een goede haven aan de Jenisej, hetgeen een transport langs de zoogenaamde groote Noordroute naar Europa mogelijk maakt. Behalve kolen heeft de expeditie nog platina, nikkel, palladum en kobalt gevonden. De Sojoezzoloto zal in 1930 met de voorbe- reidende werkzaamheden tot exploitatie be- ginnen. Het bekken is een typisch export- bekken: de afstand en de verkeersmoeilijk- heden maken, dat het voor Rusland zelf niet in aanmerking komt. EEN ONMENSCH. Inlandsche ambtenaren traden niet tegen hem op. De „Locomotiefbrengt het afschuwelijke geval van loerah in de dessa Moerantoto in het Keboemensche, die zijn broeder, die krankzinnig werd geacht, doch omtrent wien inmiddels gebleken is, dat hij slechts aan ze- nuwtoevallen leed, twee maanden lang als een dier heeft vastgebonden aan een boom op het erf achter zijn huis. Gedurende de eerste maand was de ongelukkige met zijne voeten aan een boomstam vastgebonden en wel op zoodanige wijze, dat hij op zijn rug moest blijven liggen. Aldus als een beest gekluisterd, was hij blootgesteld aan weer en wind. Zijn lichaam zat vol ongedierte. Hij lag op natte aarde. Zijn broeder had order gegeven dat men hem geen oogenblik zou loslaten. Gedurende de tweede maand werd de man door middel van een ketting met zij ne polsen aan een paal vastgebonden. De politie vernam de zaak bij geruchte. Toen zij dezer dagen kwam vond zij het slachtoffer in deerniswekkenden toc-stand, totaal ondervoed en uitgeput. De loerah werd aangehouden. Een ontstellend detail van deze zaak is, dat de toestand bekend was aan andere dorpshoofden en zelfs aan den assistent-wedana. Geen van deze ambtenaren had echter aanleiding gevonden tot ingrij- pen. CHERIBON MET PEST BESMET. De gemeente Cheribon is met ingang van 6 November met pest besmet verklaard. ONNUTTE DEFENSIEWERKEN. De algeheele ontruiming van de forten dei vroegere stellingen van de Preanger is aan- gevangen. Deze forten hadden namelijk uit een oogpunt van defensie alleen nog nuf wanneer ze voor geringe kosten onderhou- den en bewaakt zouden kunnen worden. De in de stellingen aanwezige stukken geschut en intendancevoorraden zijn thans wegge- haald en naar de magazijnen te Bandoeng overgebracht. AMERIKA. GROOTE BANKROOF IN JEFFERSON- CITY In den nacht op Vrijdag hebben 5 bandie- ten ingebroken in de landbouwbank in Jeffer son-City. Het gelukte hen met een buit van ongeveer 250.000 te ontkomen. GEHEIMZINNIGE GESCBIEDENISSEN. Een aantal oude geheimzinnige geschiede- nissen, die de gemoederen te Singaradja lan- gen tijd bezig hebben gehouden, zijn tot klaarheid gebracht, meldt Aneta. Het gaat om verschillende z.g. heksen- en weerwolf- moorden, die ongeveer twaalf jaren geleden zijn begaan op het eiland Noesa Uenida na- bij Bali, waar een bevolking woont van on geveer 30.000 zielen. In dien tijd geloofde de bevolking name lijk zeer ernstig, dat, wanneer iemand plot- seling stierf, de dood vei obrzaakt was door iemand anders, die bezeten was door hekse- rij of door den weerwolf. Degene, die daar- voor door de bevolking werd aangewezen, werd dan uit zijn huis gehaald, naar het kerkhof gesleept, en aldaar doodgeslagen met steenen en stokken. Daarna werd zijn verminkte lichaam onder den grond gestopt. De inheemsche rechtbank heeft thans een DE VERDEDIGING VAN INDIE. Een kruiser voor de West en twek voor de Oost. Het „,Soerabayasch Handelsblad" heeft 'n persgesprek met generaal Snijders gehad, meldt Aneta. Eerst werd het gesprek ge bracht op de verdediging van de West-Indi- sche wateren. Generaal Snijders gaf als zijn oordeel te kennen, dat het parmanent sta- tioneeren van een kleinen kruiser in de West- Indische wateren noodzakelijk is. Dat wil zeggen aldus de genaral geen opium- jager, maar een formed oorlogsschip met 'n behoorlijke landingsdivisie aan boord. Daar- van is preventieve en repressieve werking te verwachten. Een tweede kruiser is voorts noodig voor reserve en vlagvertoon. Daarna werd gesproken over de defensie van Oost-Indie. Generaal Snijders acht het zeer noodzakelijk, dat onmiddellijk op zijn minst twee kruisers van het type Java" wor den bijgebouwd. Bij de binnenkort te ver- wachten beurtelings door de „Java" en „Su- matra" naar Holland te ondernemen reizen „voor reparatie" zal slechts 6en kruiser in de Ned.-Indische wateren beschikbaar zijn, aangezien reserve geheel ontbreekt. Nog be ter ware het vijf kruisers op stapel te zetten. Generaal Snijders zeide zeer groote waar« de te hechten aan een marine-luchtmacht, en ook aan een leger-luchtmacht, indien deze laatste met de luchtmacht van de marine sa- menwerkt. Volgens zijn oordeel hebben de jongste escader-vluchten van Bandoeng naar Timor bewezen, welke een groote rol de van ter Amsterdamsche Benrze genoteerde fondsen, verstrekt door NoordhoIIandsch Landbouwcrediet N.V. iO'i 5 4 Bij apothckm en drogisten verkrijgbaar. y 4-r. FONDSEN. 2 Nov. 4 Nov. 5 Nov. 6 Nov. 7 Nov. 8 Nov. 6 obi. N.W.S. 1000 1922 5 idem f 1000 '18 4V, %0 m idem 1000 '17 4 idem f 1000 '16 4M O.-lnd. 1000 26 6 n idem 1000 '22 6 H idem 100 '23 5J4 n idem 1000 '21 D 5 idem 1000 '17 Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Maatij. Fransche Banken (Drie) Berkel's Patent Holl. Kunstzijde Margarine Unie 4 1 Algem. Kunstzijde Unie Ned. Kabelfabr. Philips Gem. Bezit Anaconda 1 Beth. Steel C. v. A. Comm. Studebaker Comm. Steel a a Zweedsche Lucifers a a Cult. Mij. Vorstenl. a Handelsver. A'dam a a a Javasche Cult. a Dordtsche Petr. gew. a Koninklijke 10O0 a a Moeara Enim a a A'dam Rubber a a a Serbadjadi avian Holl. Am. Lijn a a a Java China Jap. Lijn a Ned. Scheepv. Unie a Stoomvaart Mij. Nederland a Deli Batavia Tab.a Deli Maatij. a a a a Oostkust a a a a a Senembah a a a a South. Pacific a a a a Union Pacific a a a a Prolongate a a a a a Exdividend. 103 103} 103 101'As 101} 99} 98} 94} 94'/,, 94 957/w 957/,, 95} 101} 101} 101} 102} 10z} 1023/j, 101} 1013/1# 101} 100 100} 100} 220 223 225 158} 159 159 168} 168} 169} 498 511 500 223 220 216} 403} 412} 404 163} 152 145} 415 436 429 529} 529 504} 200 202 195 9913/iS 98'3/,6 95"/i6 53} 53} 52} 192| 193} 184} 311 316 316 155 152} 152} 597 592 592} -.90} 397 392} 38 4 389} 37+ 405} 408} 400 480 480 435} 216 208} 204} 153} 151} 150 45} 46 46 110} 108} 107} 200 200} 197 185 185" 182} 399 400} 400 373} 375 370 110} 110} 109 409 404 401} 125 125 129 249 245} 238 5 5 103 100 J 94s 95J 101 102i 1011 lOCf 220i 15S 169 502 211} 395} 143 425 497} 190} 95} 51 1811 301} 153 587 393} 379 401 441 201} 160} 45 106} 197 182} 399 369 106} 396} 129 235 4} 103 103 101 1017/1, 99} 99} 94} 94} 95} 957/,, 1033/i, 101 iA. 1021/ie IMVi. 101} 100} 100'A, 100} 218} 2.4 155 158 168} 168} 491 50b 205} 205} 360 373} 138 141 408 410} 465} 484} 171 175 898/ig 94 48} 47} 16915/,, 2v0 299 150 152 566} 576 386 389 379 379} 403 431} 441} 193} 197'/, 150 150 41} 43 105} 107 193} 196 177 182 385 395 360} 356} 105 107 387 393 123} 123 221 225| 4}

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 14