DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Qs vrijspraak van Sanchez Guana, la auditeur-gensraal stemt ei mede in. Dr. Gurtius, opvolger van Stresemann. Piof. Msldeniiauer, economische aangelegenMen. Tardieu en de Internationale kwesties 1929 ATiAtmfimentSDrfls T>ij voornitlbetaling per 3 m a an den f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct Advertentlepr. 25 cfc p. regel, grootere letters naar plaatsrulmte. Brieyen fraaeo N.Y. Bock- en Handelsdr. v.h. Herms. Coster Zoon, Yoordam C9. Tel. Administr. No. 3. Rodactie No. 33. DlI§nA6 12 NOVEMBER No. 26? Dit nnnmei besfaat nit 2 blatfen. Honderd een en dertigste Jaargang Directeur: C. KRAK. Hoofdredaeteur Tj. N. ADEMA. Post giro 37960 Dagelijksch overzicht. DE ZETEL VAN DE INTERNATIONALE BANK. Belgie blijft koppig; haar vaslhou- den aan Brussel; Engeland prefe- reert een neutraal land, en een neti trate stad; Zwitserland is verheugd Het is dus een voldongen feit geworden: niet Belgie maar Zwitserland zal eerlang 't iand zijn,, binner welker grenzen een Inter nationale Bank gevestigd is. Bazel is als stad gekozen.en niet Zurich, waar eerst sprake van was. Dat Bazel ge- kozen werd, geschiedde eigenlijk alleen om de geografische ligging van die stad. En door zijn spoorwegverbinding en door zijn tekgrafische verbindingen is Bazel een cen trum, dat Zurich mist. En juist die twee fac- toren zijn onmisbaar. Men moet toch vlug van en naar de Bankstad kunnen reizen, men moet even vlug vanuit en naar Bazel kunnen telegraieeren. In Belgie is men zeer verontwaardigd over deze keuze. De Belgische gedelegeerden toch hadden met alle macht Brussel tot de uit- verkoren stad willen maken en hoewel het .vaststond, dat de bank toch niet in Brussel zou worden gevestigd, bleven de Belgische [gedelegeerden tot het laatst toe het stand- punt innemen, n.l. dat Brussel de eenige stad was, waar de Bank gevestigd moest wor den. Eerst werd Belgie gesteund door Frank rijk. Maar toen bleek, dat alle andere lan- den tegen Brussel ernstige bezwaren had den, bleken de Fransch bereid, Zwitserland te steunen. De Belgen bleven echter volhouden. Zij wilden geen enkel ander land steunen en ver- klaarden tenslotte, dat ze aan de beslissende zitting, waarin gestemd zou worden, niet zouden deelnemen. Zoo kwam het, dat de Belgische gedelegeerden op de zitting van Vrijdagavond ontbraken, waardoor het mo gelijk was, dat de keuze van Zwitserland met algemeene stemmen ingang vond. Toch geeft Belgie de hoop niet op. Ten- minste een diplomatieke medewerker van de „Dally Tel." weet te vertellen, dat de Bel gische regeering op de a s. tweede Haagsche conforentie waarschijnlijk alsnog zal trach ten, den zetel van de Bank in Brussel te krij- gen. In Britsche kringen erkent men even- wel de voordeelen van een neutralen zetel van de Bank, zoodat men van Engelsche zij- de geen steun mag verwachten voor het even- tueele Belgische voorstel. In Zwitserland zelf is men natuurlijk zeer verheugd over de keuze. De president der Zwitsersche Nationale Bank dr. Bachmann te Zurich, die waar schijnlijk tot taak zal hebben aan de leiding der nieuwe bank mede te werken, bestempelt het voorstel van het organisatie-comite als een groot bewijs van vertrouwen in Zwitser land. Het toont aan, aldus zegt hij in de „Neue Ziiricher Zeitung", vertrouwen in dc politieke verhoudingen, in het economisch le- ven en niet in de laatste plaats in de Zwit sersche valuta. Het voorstel beteekent echter ook een erkenning en versterking der neutra liteit van Zwitserland, dat uit de vestiging der bank binnen zijn grenzen voordeelen zou kunnen trekken, daar de internationale bank die als bank der circulatiebanken zal fungeeren, een nieuw goudcentrum kan scheppen. Buitenland De rede van Macdonald Rusland en de vrijheid der zeeen Volgens Reuter zeide MacDonald aan het banket van den Lord Mayor nog (men zie ons nummer van gister), sprekenae over Rus land, dat de Britsche regeering, behalve ten aanzien van de voorwaarden inzake de pro paganda, aangedrongen he-eft op erkenning van alle verplichtingen, welke de kern van be- schaafde betrekkingen vormen, met inbegrip van de overeenkomst betreffende de betaling der schulden. Ook zeide MacDonald nog dat tijdens zijn besprekingen in de Ver. Staten de kwestie van de vrijheid der zee in het geheel niet ter sprake is gebracht. Voor zoover hij weet zal zij ook niet op de vlootconferentie te Londen ter sprake komen. Volgens het verslag van den Britschen draadloozen dienst heeft MacDonald over het vraagstuk van de vrijheid der zeeen nog gezegd dat degenen, die voor den vrede werk ten, soms onder den indruk kwamen van de wijze waarop kwesties als deze onmiddellijk cude' gevoeligheden en oude standpunten te voorschijn riepen. Het voornaamste wat men doen moest was dergelijke problemen te doen zien in hun ware verhoudingen; hoewel ze on oplosbaar mochten schijnen, zouden uitste- kcnde deskundigen als de verantwoordelijke leiders der .militaire departementen een oplos- sing kunnen vinden. Maar als men bedacht dat het vraagstuk van de vrijheid der zeeen zich alleen kan voordoen als de trompetten gestoken zijn, dan kon zeker ieder mensch met gezond verstand beseffen, dat de snelste en zekerste methode om deze problemen op te lossen was te zorgen, dat de oorlogstrompet ten nooit meer klinken. De premier ontkende volgens den draadloozen dienst, dat het on derwerp op de conference der vijf mogend heden aan de orde zou worden gesteld. Ten aanzien van de erkenning van Rusland zeide MacDonald nog, dat de diplomatieke er kenning van een regeering niet beteekent dat men het eens is met haar politieke opvattin- gen, haar meening op sociaal of godsdienstig gebied, of dat men bereid is haar bestuurs- actie te verdedigen. Inzake Indie deed hij nog uitkomen, dat de verklaring van den onderkoning niet ten doel had de bestaande politiek te wijzigen of voor- uit te loopen op de conclusies der commissie- Simon, maar om den geest van vertrouwen. samenwerking en wederzijdsch begrip op te wekken en aan te moedigen, die een noodzake- lijke voorwaarde was voor de bereiking van let erkende doel. De auditeur-generaal heeft den kapitein- generaal van het derde district het rapport overhandigd aangaande het door den krijgs- raad tegen Sanchez Guerra en andere be- daagden gevelde vonnis. De auditeur gaat accoord met de vrij spraak van den oud-minister-president en de andere burgerlii'ke beklaagden, doch niet met het vonnis betreffende de militaire beklaagden Hij is o.a. van oordeel, dat kapt. Salas tor zes jaar en een dag gevangenisstraf moet worden veroordeeld, in plaats van tot een jaar en een dag, en luitenant Cunat tot zes jaar en een dag in plaats van tot zes maanden en een dag. Luitenat Cardeas, die is vrijgespro- ken, zou tot drie maanden dienen te worden veroordeeld. De gouverneur en de kapitein-generaal hebben overleg gepleegd over de aangelegen- heid. Naar het W. B. meldt, heeft de rijkspresi dent op voorstel van den rijkskanselier dr Curtius, tot dusver rij'ksminister van econo mische zaken, benoemd tot rij'ksminister van buitenlandsche zaken. Prof. Moldenhauer is benoemd tot rijks minister van economische aangelegenheden. Zooals reeds eenigen tijd verwacht werd, is dus dr. Stresemann's medewerker op de Haagsche conferentie tot zijn opvolger be noemd. Julius Curtius werd 7 Febr. '77 te Duis- burg geboren. In 1905 vestigde hij zich in zijn geboortestad als advocaat. Aan den oorlog heeft hij deelgenomen als batterijcommandant. Na de sluiting van den vrede wijdde hij zich eenigen tijd te Heidel berg aan zijn studies in de staatswetenschap- pen. In dien tijd begon hij als lid van de D. Volkspartij op den voorgrond te komen; in '20 werd hij door Baden naar den Rijksdag gezonden. Na in het jaar '24 gekozen te zijn in het hoofdbestuur van de D. Volkspartij, leidde hij in Augustus van dat jaar de onderhandelin- gen met de D. Nationaledk welke leidden tot de splitsing onder dezen bij de stemming over de ratificatie van het plan-Dawes. In het tweede kabinet Luther (Jan. '26) trad hij op als rijksminister van economische zaken, voor welk gebied hij bijzondere be- bngstelling toonde. In het kabinet-Marx bleef hij op zijn post. De kabinetsformatie in '26 gelu'kte hem niet; maar wel bleef hij ver- der zijn departement in de verschillende op volgende regeeringen leiden. Aan de beraadslagingen in Den Haag nam hij deel als Stresemann's meest vertrouwde medewerker, wien hij na diens dood in Oct. 1.1 als waarnemend rijksminister van buitenland sche zaken opvolgde. den linker-Rijnoever als van „het front", be- toogde de noodzakelijkheid van het bezet hou oofdi ipo en de, geheime Duitsche troepen" ook mogen den der bruggehoofden, daar anders de riiks- weer, de Schupo en hoe al die „goed geoefen- Maandagmiddag vond bij den Franschen minister-president Tardieu een belangrijk bespreking plaats, waaraan Briand de minis ter van financien Cheron en de minister van arbeid Loucheur en de beide Fransche gede legeerden in de organisatie-commissie van de Internationale Bank deelnamen. De besprekingen liepen over de onderhan delingen te Baden-Baden en de voorberei ding van de Tweede Haagsche Conferentie FRANKRIJK. WEG MET HET PACIFISME! „Servir" Frankrijk heeft ook zijn Hugenbergs! En ze hebben de vorige week hun stem doen hoo ren in een vergadering van de vereeniging „Servir", een organisatie van oud-officieren die niets moeten hebben van ontwapening en vrede, een verzoening en overleg. Voor de leden van „Servir" heeft generaal Douchy, oud-commandant van het 32e leger corps, een lezing gehouden over „het verlies van het pand aan den Rijn". Hij stak goed van wal met te betoogen dat er over de ont ruiraing van het Rijnland niet onderhandeld is, dat dit onderpand niet tegen een betalings- zekerheid is ingeruild, doch dat het onvoor- waardelijk is prijsgegeven. De generaal. die voortdurend sprak van heeten, onmiddellijk Frankrijk kunnen binnen- vallen. Louis Madelin van de Academie Fran^alse, voerde ook het woord en gewaagde van den .eeuwigen vijand" Duitschland. Wij hebben het Ruhrgebied bezet, zeide hij, en het weer ontruimd; wij hebben het Rijnland bezet en gaan het weer ontruimen. Waarom blijven we er niet? Weldra zal men ons vragen het Saar- gebied te ontruimen, daarna Elzas-Lotharin- gen, dan Mezieres, Charleville, Chalons Gelukkig, besloot de redenaar, is er reeds een nieuwe generatie, die eens zal heroveren, wat wij allemaal hebben verloren EEN KRUITONTPLOFFING IN TOUL. Maandagavond heeft in het militaire kruit- depot te Toul een ernstige ontploffing plaats gehad. Eenige oogenblikken was de geheele stad verlicbt, waarop een aschregen vie!. Een tweede kruitdepot, dat er naast lag, bleef gelukkig gespaard. De omgeving van de plaats van de ont ploffing is afgezet. Men weet nog niet, waaraan de ontploffing is toe te schrijven. ENGELAND. DE KOFFER MET BEENDEREN. Een „grap"? Gemeld werd reeds dat Scotland Yard offi- cieel verklaard heeft thans niet langer den indruk te hebben dat er, in verband met het achterlaten in een autobus van een koffer met vrouwenbeenderen, van een moord met wor den gesproken. Men denkt aan de mogelijk- heid van een „grap" (medische studenten zou den zich de beenderen zonder moeite hebben mnnen verschaffen) of dat er een opzettelijke poging is gedaan om de verdenking een moord te hebben gepleegd te laden op een be paalde persoon waarvan de naam op een der voorwerpen in den koffer voorkwam. Dit zou dan een verklaring zijn voor de bijzondere omstandigheden waaronder de koffer werd achtergelaten n.l. zoo dat hij spoedig moest worden gevonden en bij de politic gedepo- neerd, en voor de al te voor de hand liggende aanwijzingen (o.a. het hoofd van een reke- ning) in den koffer. DE CANADEESCHE MINISTER VAN FINANCIEN OVERLEDEN Te Toronto is Maandag de Canadeesche minister van financien Robb plotseling over- leden. Hij was lijdende aan longontsteking. HET ARBEIDERSORGAAN „DE DAILY HERALD". Het orgaan der Arbeid erspartij „Daily Herald" maakt heden bekend, dat onder den naam Daily Herald Ltd" een nieuwe ven- nootschap is opgericht, welke het blad heeft overgenomen. Van de honderd aandeelen blijven 49 in het bezit der vakvereenigingen. De tot nu toe gevolgde politiek van het blad, dat belang- rijk zal worden uitgebreid1, zal onder den tegenwoordigen hoofdredacteur William Mellor worden voortgezet. ZWAAR WEER BOVEN ENGELAND. Alle verkeer stop, behalve de luchtdienst naar Amsterdam. Maandag en in den afgeloopen nacht heeft boven Engeland een hevige storm gewoed die gepaard ging met overvloedigen regen- val. De storm nam in den afgeloopen nacht nog in hevigheid toe en bereikte snelheden van 110—125 K.M. per uur. Te Cardington maakte men zich ernstig bezorgd voor het luchtsdhop R 101, dat aan den ankermast bevestigd is. Evenals eergiste ren hebben zoowel het luchtschip als de mast weerstand geboden aan den storm De noodige voorbereidingen waren reeds getroffen voor het geval het luchtschip los zou raken. De geheele bemanning was aan boord. Door den storm is het verkeer langs de kust stilgtilegd Ook de visscherij staat stil. De schepen van de diensten over het Ka- naal kwamen met groote vertraging aan Het ludhtverkeer moest zoo goed als stil gelegd worden. Alleen met Amsterdam was no? luchtverbinding. Talrijke telefoonlijnen in Noord- en Mit den-Engeland zijn gestoord. ZUID-SLAVIB. EEN GEVAARLIJK BLAUW OOG. In de chicste bay van Belgrade* bevonc zich Vrijdagavond de Italiaansche militaire attache in politiek. Een Servier aan een na burig tafeltje richtte vrij luid een onaan, naamheid aan het adres van M ussolini in bijzonder en Italie in het algemeen, waarop de attache zonder zich bekend te maken den Servier een vuistslag in het gelaat gaf. De Servier sloeg den attache een zijner oogen dicht, voordat vrienden en kellners de strij denden konden scheiden. De Italiaansche ge- zant Galle heeft gistermiddag de Servische regeering officieel om opheldering en genoeg- doening verzocht. De Servische bladen be treuren het voorgevallene, maar wijzen erop dat de Italiaansche kolonel den Servier na zich bekend te hebben gemaakt, eerst had kunnen verzoeken zijn woorden in te trekken Op deze wijze zou geen mensch in zijn eigen land meer zijn opinie kunnen zesgea BELGIE. TRAM GEDERAILLEERD. 10 zwaar gewonden, 22 gewonden. Gisteravond ongeveer 6 uur 30 keerde een extra tram, getrokken door 2 motorwagens en met 21 bijwagens van Hasselt terug, waar een voetbalwedstrijd gehouden was tusschen twee clubs. In de tram werden een duizend- tal toeschouwers van dezen wedstrijd ver- voerd. Op de helling van Henegau kreeg de tram plotseling, ondanks de pogingen tot remmen van den conducteur, een groote snel- heid, met het gevolg, dat onderaan de hel ling, waar een bocht in den weg is, de mo torwagens uit de rails liepen evenals de eer- ste drie bijwagens, die echter alien bleven staan. De vierde bijwagen echter kwam dwars over de rails te staan, zoodat de vijf- de wagen daar met groote snelheid tegenaan botste, terwijl de zesde met kracht op de vijfde liep. De rest der wagens derailleerde lierdoor eveeneens. Op het rumoer en hulp- geroep kwam spoedig hulp uit de omgeving Vlen haalde 32 gewonden onder de puinhoo- ren uit, waarvan 10 zwaar gewond. Zoo werden een conducteur beide beenen afge- kneld. De gewonden zijn vervoerd, na de eerste hulp te hebben ontvangen, per ambu lancewagens naar Hasselt. Het parket van Hasselt en de politie hebben zich naar den plaats van den ramp begeven. ITALIE. HEVIGE REGENS IN ZUID-ITALIe. Uit Messina wordt gemeld, dat hevige regens eenige aardverschuivingen veroor- zaakten. Twee personen werden gedood. De verbindingen werden verbroken. Een deel van Sardini'e onder water. Uit Cagliari wordt gemeld, dat ten ge- volge van de hevige regens de Coghias en eenige andere rivieren buiten haar oever zijn getreden. Groote uitgestrektheden in het vJ.-O. deel van Sardinie staan onder water. De spoorwegverbindingen zijn op verschil- ende plaatsen onderbroken. AMERIKA. DE REPUBL. EN DEMOCR. SENATOREN SAMEN? In politieke kringen te Washington ge- looft men, dat de republikeinsche senatoren uit de westelijke staten zich met de demo- cratische Senatoren uit de Zuidelijke staten zullen vereenigen op dezelfde wijze en als bij de debatten over d'e tariefvoorstellen het ge val was. He zou mogelijk zijn, dat het samengaan zou voortduren tot na de senaatsverkiezin gen in het jaar 1930 en wellicht zelfs tot na de presidentsverkiezingen in 1932. De voorzitter van de democratische com- missie van het congres Byrns, verklaarde, dat de nederlaag de republikeinen bij de tarief voorstellen in verband met de nieuwe split- sing in de partij den democraten een over- heerschende positie in het a.s. congres zal brengen. den. Londen is zoo groot en zijn eischen zoo veelsoortig maar wat ik zelf zag en mee- maakte van 1918 tot op 11 Nov. 1928 was ontbloote hoofden rust en gebed. Op het Bankplein, omringd als het is door de kantoren, de longen der groote stad, die tientallen, neen honderdtallen jonge mannen hebben geofferd aan den algemeenen strijd was het verleden jaar, op een Zondag, roerend aangrijpend. Hoe dicht aaneenge- drongen we ook stonden, alien met onze poppies" aan, Vlaanderens bloem, geen on- vertogen woord werd gehoord; geen ge- drang, geen trachten om dichter bij het mo nument te komen, waaromheen de eenvoudi- ge dienst zou worden gehouden. We wachten het is een angstig wacn- tenwe doorkven zooveelTotdat het sein gaat Ontbloot alle hoofden, grijs en kaal, niet- tegenstaande Novemberkou en November wind. Een stil gebed Hoe was de atmosfeer om me vol van hel» lig herdenken! Die jonge mannen gevallen voor het land. Zij stonden weer op en wa ren om ons. Nu geen redeneeren voor of tegen den oorlog. Nu slechts dank en gebed. En een wensch een vurige wensch: O God nooit weer Toen na de 2 minuten, die een eeuwigheid leken, de hoeden weer werden opgezet en de deine dienst begon toen daar eeh intens uisteren was naar die goede woorden uit eerwaardigen mond toen waren wij alien in de stemming om aan te heffen dat oude geloofslied: „0 God, our help in ages past". We gingen weer uiteenieder zijns weegsieder met zijn mooie gedachten. Neen, die goede, mooie, verheffende ge- woonte zal nog voortdurenzeer zeker voortduren zoolang dit geslacht zal leven. Wat een volgende generatie zal doen? Wie zal het voorspellen? TERUGBLIK. Henri B. de la FailleWichers Hoeth schrijft in het Hbld.: De jaren, die na den wapenstilstanddag verliepen, gaan voor wie in Engeland woont van 11 Nov. tot 11 Nov. zooals ze vroe- ger gingen van Xtnas tot Xmas. We denken nog niet aan Kerstmis, voor we 11 Nov. met zijn roerenden eenvoud van her denken hebben beleefd. Voor't eerst zal ik die twee minuten stilte niet meer meemaken. Voor 't eerst zal ik straks op dien gewijden morgen doorgaan met mijn werk als de klok elf heeft gesla- gen. En toch, ik kan niet gelooven, dat ik dat zal doen. Mijn gedachten zullen de wateren overvliegen, zullen neerstrijken op het monu ment der gevallen ^city-workers" op het Bankplein en ik zal zeker de honderden stemmen om mij hooren, als daar klinken zal: „0 God, our help in ages past". Schoone traditie. Zal die ooit weer worden overwonnen door de alles vertrappende voeten van den tijd? Zullen er in de toekomst dagen aanbre- ken, die elf November heeten, en die zonder eenig merkteeken worden geschoven tusschen 10 en 12 Nov. in? Voor ons, die den dag ge boren zagen worden, dien dag die de kroon droeg van ernstig en heilig en dankbaar her denken, lijkt dat een onmogelijke gissing. Wij alien samen maakten dien dag tot wat hij is geworden. Wij alien zijn getuigen ge- weest van zijn waarde en zijn zedelijken in- vloed. Ik heb die twee minuten stilte door die jaren heen doorgemaakt op't drukke Bank plein, op de lange Finchley Road met zijn rustiger verkeer, op de overdrukke West End Lane, waar kinderen hun speelterrein heb ben bij hun schooltje, of op den toen verlaten weg waar ik woondeen overal was de aandoening even aangrijpend. Ik heb het veel hooren zeggen, dat op vee plaatsen de twee minuten stilte niet meer werden opgemerkt dat „men" doorging met het leven van ieder uur dat kantoren bleven werken en hospitalen bleven helpen ik wil het graag geloovenin hospitalen moet men het leven vasthouden van honder den, ook in die twee minuten, en kan men niet offeren helaas aan de herinnering ten koste van de ziekenen er zullen ook wel elders plaatsen zijn, die om gewichtige rede nen zich buiten den „algemeene dienst" hiel VIJFTIEN JAAR GELEDEN. In 't Verloren Hoeksken van Het Laatste Nieuws, het Brusselsche blad, schrijft Ran- nah het volgende syrapathieke stukje: Vijftien jaar is het nu geleden. In radeloozen angst keerden een millioen landgenooten zich naar Nederland. Boven de dijken zagen zij de molens en de torens, die wenkten: Komt! Geen uit het millioen, was hij ook als de Bijbelsche Job zoo ellendig en zoo arm, of hij kreeg hulp en hand en haard, en troost: zoo hartelijk en zoo open, zoo algemeen en zoo onverdroten, dat door geen ander volk ooit een mooiere bladzijde is geschreven in de vergulde historie der gastvrijheid. In Holland stond een huis. Het staat er nog Geen uit het millioen, is hij ook nu gean> kerd in het Hoekske eigen beton, of hij zal in dezen tijd aan dat huis terugdenken. De weg was donker. E>e regen sloeg schuin De ziel was zwaar. Het hart was leeg. Van kop tot teen, het deed alles pijn. In den eiu- der ronkte't kanon. In Holland stond een huis. Weet ge 't nog- De kamer was zoo warm. Het licht was zoo klaar. Er waren stoelen. Er waren Riek- je en Tien, Hein en Jan, Betsy en tante Da, en de afgemeten heer en de uitgestreken me- vrouw des huizes: van alien zoudt ge eerst de welkome gast zijn, dan de vriend, ten slot- te de onmisbare broeder. Van veel, waar ge nu met eenig heimwee aan terugdenkt en dat zeer schoon en zeer goed is, en dat ge ook als een blinkend bezit voor de eigen menschen droomt, hadt ge toen de handen vol tot over den rand. Kotn, in Holland staat een huis. Een an der huis te onzent staat. Hoe er ook last en list tusschen ginder en hier zijn opgerezen de twee huizen be- groeten elkander, en onze molens en onze to rens, de torens en de molens ginder. Vijftien jaar is het geleden. Ginder en hier wordt nu weer eens go dacht met onverstoorbare genegenheid en met onverwoestbare dankbaarheid aan den tragischen tijd, waarop we elkander ontdek- ten. Uw deur gaat open Daar staan de heer en mevrouw uit't Hollandsch huis, niet lan ger afgemeten noch uitgestreken, en tante Da, en al de anderen. Welkom Ten minste zoo stel ik mij dat graag voor, nu het al vijftien jaar is geleden. KORTE BERICHTEN. Het bestuur van den Nederlandsdhen Journalisten Kring heeft, voor het gevai ook de Tweede Herstel-conferentie in Den Haag zal plaats hebben, voor de regeling der persaangelegenheden en wat daarmede verband houdt, dezelfde Perscommissie be noemd, die bij de Eerste Conferentie is opge- treden. De Haagsche rechtbank heeft in staat van faillissement verklaard bet bankierskan- toor W. Meijer Co., sinds jaren gevestigd aan het Korte Voorhout 12a, Den Haag, Uit een jas, welke in het kleediokaai van een sportterrein aan de overzrde van het IJ was opgehangen, is een poitefeuiile met f 90 ontvreemd.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1