Kerk en schooB Sport Luehtvaart Zeetijdingen dafktberichteii aangenomen. Zelfs officieele geschriften over yerkeerskwesties spreken nauwelijks meer van yoetgangers maar gebruiken het Amerikaan sche woord „jay walker", hetgeen „onvoor- zichtige, gevaar tartende, slaperige, argeloo- ze voetganger" beteekent. Een voetganger Is <ius hier voortaan ook volgens officieel in- zicht (volgens automobilistisch inzicht was liij het al lang) per se een publiekgevaarlijk wezen. Men erkent dat de automobilist rede- lijke voorzichtigheid in acht moet nemen. Maar veel meer nadruk wordt in dit opzicht gelegd op de plichten van den voetganger. Men verliest hierbij kennelijk het feit uit Att oog dat een voetganger per se geen ge- vaarlijk iets is. Een wagen, die er mee in botsing komt, zal de sterkste, de stevigste blijken en zal dientengevolge geen materieele schade oploopen. De vaart waarmede een voetganger zich voortbeweegt vertegenwoor- digt in het algemeen geen bron van gevaar Wanneer de voetganger den bestuurder van een auto soms ongerustheid of schrik ver- oorzaakt dan moet de oorzaak van deze schokkende gewaarwording gezocht bij den bouw van zijn wagen en deszelfs effect van beweging, niet bij den bouw van den voet ganger en het effect dat zijn beweging kan hebben. Maar de machten, die samenspannen t* gen den voetganger, vinden het geriefelijker dit voorbij te zien. Hoe zeer de voetganger wordt veronacht- zaamd blijkt uit het feit dat de koninklijke commissie, die nu weer eens bezig is dit monster Verkeer te ontleden met het doel het te vervormen tot een even onschuldige a is nuttige kracht, verzuimd heeft zich in kcn- nis te stellen van de bij de voetgangers heer- schende opvattingen, hoewel men moet aan- nemen dat de voetgangers verreweg de grootste groep belanghebbenden zijn. De voetganger is een mak dier; maar als het te erg wordt komt het toch in verzet; en dat heeft het nu gedaan. Het heeft zich het wapen der organisatie aangegord. Het voet- gangersverbond is een feit geworden. En niemand minder dan Lord Cecil is de presi dent Het is terstond gaan foeteren tegen het ministerie van transport, welks verk:erscom- missie het niet noodig heeft gevonden in- zichten van voetgangers te hooren. En het heeft terstond verzet aangeteekend tegen de aangekondigde opheffing van de beperking op snelheid. Hooge snelheid, zeggen de yvoordvoerders van het verbond, is op zich- zelf een bron van gevaar, want hoe grooter de snelheid hoe moeilijker stoppen en noe minder tijd om een beslissing te nemen die 'n ongeluk kan vermijden of het effect er van verzachten. En hoe grooter de snelheid hoe moeilijker voor een voetganger de vaart van een voertuig te bepalen en dus tijd en af- stand, die hem moeten doen b:sluiten al of niet den weg over te steken. Het voetgangers- verbond is overtuigd dat afschaffing van snelheidslemieten de ontstellende ongelukkcn van het verkeer niet zal doen afnemen maar ernstig zal doen toenemen. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de o. 1. school te Winkel hebben zich 14 sol licitanten aangemeld en voor die van onder wijzer aan de o. 1. school te Lutjewinkel 11 eollicitanten. De stemming van gemachtigden in het ■kiescollege der Ned. Herv. Gem. te Bever- wijk had de volgende uitslag: Aantal stemgerechtigden 707; aantal uit gebrachte stemmen 509; aantal bianco 52. Hiervan liep het aantal stemmen uitge- bracht op de rechtsche candidaten van 307 tot 350 en op de linksche van 122 tot 134. Deze stemming vond Vrijdag plaats maar was eerst in het middernachtelijk uur bekend Zondagnamiddag is het 100-jarig be- staan der Doopsgezinde kerk te Grouw her- dacht met een herdenkingsrede van ds. Pas- ma, leeraar van deze gemeente. Nadat de inwijding der nieuwe jeugd- kerk van de Ned. Herv. gemeente te IJmuidtn Vrijdagavond voor genoodigden had piaats gehad, is Zondagmorgen de eerste dienst voor de jeugdgemeente gehouden. Het fraaie kerkgebouw was overvol, zoodat nog stoe- len bijgeplaatst moesten worden. Ds. Dijckmeester, sinds een paar weken te IJmuiden, trad als voorganger op. Het driehonderdjarig bestaan van de hervormde gemeepte te 's-Hertogenbosch is daar gisteren plechtig herdacht in tegen- woordigheid van kerkeraden van tal van an- dere gemeenten. Gistermiddag is op 53-jarigen leeftijd vrij plotseling overleden ds. H. G. van Wijn- gaarden, sinds 1917 voorganger der Vrije Gemeente te Amsterdam. Hij was te voren achtcreenvolgens predikant bij de herv. ge meenten te Abbenbroek, Hauwert en Alme'o Tot predikant bij de herv gemeente te Marken is beroepen de heer D. Bouman, candidaat te Veenendaal. De kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te Wassenaar heeft benoemd tot hulp voor den predikant, den oud-minister, prof. dr. J P. Slotemaker de Bruine. Deze benoeming, welke ingaat 1 Januari 1930, draagt een tijdelijk karakter, en loopt uiterlijk tot 31 Dec. 1930, daar het in de be- doeling van d n kerkeraad ligt, zoo spoedig mogelijk een 2de predikantsplaats te stich ten. De secretaris, jhr. mr. L. A. v. d. Brande ler uit Alkmaar, bracht het jaarverslag uit. Daarin werd opgemerkt, dat de Vereeniging in het afgeloopen jaar heel wat moeilijkhe den ondervond. De nieuwbenoemde voorzit- ter, ds. R. J. Dijkstra te Amsterdam, kon de ze functie wegens gezondheidsredenen niet aanvaarden; insgelijks de nieuw opgetreden secretaris, ds. J. Jellema te St. Pancras. Ds H. J. Hak te Alkmaar heeft nu tijdelijk het voorzitterschap op zich genomen. Mevr. ds. Waardenburg te Haarlem, die op de vorige vergadering tot lid van het hoofdbestuur werd benoemd, heeft deze be noeming niet aangenomen. Verder bedankte ds. J. E. Steenbakker Morillon Loysen te West-Graftdijk als redacteur van de Zon- dagsbode, en ds. J. H. Vaandrager te Mon nikendam, wegens zijn benoeming tot vloot- predikant te Den Helder, als penningmees- ter. Ondanks al deze moeilijkheden is de Ver eeniging in dit jaar als een fenix uit haar asch verrezen. Een voornaam feit was de be noeming van den heer Joh. J. van Kempen te Haarlem als reizend secretaris. Tot deze aanstelling hebben 155 gemeenten in en bui- ten Noordholland bijgedragen Als pen- ningmeester der Vereeniging en redacteur van het orgaan trad op ds. A. E. van Baalen te Broek op Langendijk. De colporteur der Vereeniging, de heer B. Henning, leidde sa- menwerking in verschillende plaatsen, stichtte Zondagsscholen te Beemster en Wa tergang en deed, wegens ongesteldheid van den predikant, huisbezoek te Ilpendam. Ds. J. H. Vaandrager uit Monnikendam, bracht het financieel verslag uit. Op een ont- vangst van ruim 7500 was er een nadee- lig saldo van 250. De voorzitter deelde mede, dat als lid van het hoofdbestuur hadden bedankt ds. Dijk stra te Amsterdam, ds. Jellema te St. Pan cras, ds. J. E. Loysen te West-Graftdijk en ds. J. H. Vaandrager te Monnikendam. Als lid van het hoofdbestuur werd herko- zen mevr. A. S. LedeboerOppenheim te Beverwijk, terwijl tot nieuwe leden werden gekozen ds. L. D. Poot te Haarlem, ds. W. S. van Leeuwen te Velsen, ds. R. C. J. W. Hoek te Den Helder en ds. J. G. Steenbeek te Zunderdorp. Des middags hield de reizend secretaris, de heer Joh. J. van Kempen, een rede over „Vasthouden". „VOLKSONDERWIJS". Als een bewijs van den buitengewonen groei van de Vereeniging „Volksonderwijs" deelt het bureau mede, dat daar Maandag het 50W)ste lid is ingeschreven. Toen de huidige algemeene secretaris, de •heer Klaas de Vries, als zoodanig optrad, telde de vereeniging 2736 leden, verdeeld over 37 afdeelingen; het aantal afdeelingen bedraagt thans 533 over het geheele land verspreid. EEN BIJZONDERE SCHOOL TE ANDIJK. De gemeentenaad van Andijk voteerde eeni- gen tijd geleden een bedrag van 50.000 voor het bouwen van een bijzondere school, waartegen een raadslid in beroep ging. Ged. Staten der provincie Noord-Holland hebben thans het raadsbesluit vernietigd. Z w e m m e n. NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS NAAR ZUID-AFRIKA. De Nederlandsche zwemsters Braun, Gren- del, Huyebers en Vierdag mej. Van Gelder van de R. D. Z., die eveneens was uitgenoo digd om aan den toer deel te nemen, heeft voor de eer bedankt die in Zuid-Afrika zullen starten, vertrekken op 18 December onder leiding van mevr. Braun. De dames zullen ruim twee maanden in het buitenland vertoeven. 7 Februari gaat het gezelschap, na op verschillende wedstrijden te zijn uitgeko- men, weer aan boord te Kaapstad, om de reis naar het vaderland te ondernemen en 25 Fe bruari hoopt men dan weer in Rotterdam teruggekeerd te zijn. Vo e tb al. Succes I van Wieringen speelde Zondag een competitiewedstrijd tegen Helder II. Eindstand 5—2 in het voordeel van Helder II. Succes II verloor met 43 van Anna Pau- lowna I. De Succes-adspiranten wonnen met 21 van de Helder-adspiranten C. VERKIEZING NOTABELEN HERV. GEMEENTE. Bij de Maandag en gister gehouden llemming ter verkiezing van notabelen van de herv. gemeente te Alkmaar werden uitg: bracht 1744 geldige stemmen. Hiervan ver wierven de candidaten van de Evangel ische Unie 1113 en die van de kiesvereeniging „Onze Ned. Herv. Kerk" 631 stemmen. Gekozen zijn de heeren J. G. van Burken, C. Elles en P. Schipper (beide laafsten aftre- dend), alle drie candidaat gesteld door de Evangelische Unie. INW. ZENDING IN NOORDHOLLAND Jaarvergadering. Maandag heeft de Vereeniging voor In wendige Zending in Noordholland te Am sterdam haar jaarvergadering gehouden on der voorzitterschap van ds. IT J. Hak uit 'Alkmaar. DE K. N. M V.-KAMPIOENSRIT. Een groot succes. Bijzonder zwcar parcours. De op Zaterdag j.l. gehouden Kampioens- rrt der K N M. V. is een buitengewoon suc- j oes geweest voor de motorsport in het alge meen en voor de K. N. M. V. in het bijzonder Vrijdagavond kwamen de ruim honderd deelnemers in Breda samen. waar zij het wedstrijdmateriaal in ontvangst namen en spoedig onder de wol kropen, want Zater dag was het weer vroeg dag. Om 7 uur werd gestart van de Gashuis- velden Hier bleek. dat door het slechte weer van Vrijdag meerdere deelnemers afgeschrikt of reeds gesneuveld waren, want slechts 99 van de 116 inschrijvers vertrokken. Voor hen. die nog niet goed wakker waren, kwam het ontwaken a! heel spoedig in den vorm van een diepe sioot. die doorgetrokken moest worden Door de regens van den afge loopen nacht was het water iets te hoog ge- stegen en vrijwel alle rijders stopten midden in het water. Door eenige helpers werden ze met een touw naar boven gesieepi en konden daar direct het water uit den motor laten loopen, dat door alle openingen binnenge- drongen was Opmerkelijk was de prestatie van Sybrandy, die de eenige was, die zonder stoppen en op eigen kracht aan den overkant kwam. Daar alle anderen minstens 25 straf- punten kregen stegen zijn kampioenskansen aanmerkelijk Vrijwel direct na den waterplas volgde een nieuwe beproeving voor de vermetele rijders, die het kampioenschap van Nederland wil- den veroveren. De boschrit door het Ulven- houtsche bosch was zoo moeilijk, dat de meesten veel te laat in Alphen aankwamen en dus weer strafpunten outvmgen. De weggetjes door Zuid-Brabant, die door den gewonen toerist als „monsterlijk slecht" •betiteld worden, waren voor de adspirant- kampioenen prachtwegen vergeleken bij de reeds doorgeworstelde boschpaden. Om ongeveer half tien werd Geldrop be- reikt, waar weer een terreinrit was inge- lascht. Ditmaal was het een afwisseling tusschen modder en mul zand en het resultaat aan de tijdeontrole bij Someren was als steeds: straf punten. Doch nu kregen de rijders even tijd om op adem te komen en werd over goede wegen via Roermond naar Heerlen gereden, waar] een uur gerust werd. Al spoedig bleek hier bij het tellen van de overlevenden, dat er al heel wat rijders te- vergeefs om den kampioenstitel gestreden hadden en den strijd hadden moeten opgeven. Het waren er '3 die gesneuveld waren. De 76 gelukkigen, die nog in den strijd waren gingen na een korte rust met nieuwen moed op weg voor het laatste traject, een mooie tocht door Zuid-Limburg, die in Vylen eindigde. Bijzondere moeilijkheden le- verde dit deel voor het puikje der Nederland sche wedstrijddjders niet op, doch nog twee zware proeven wachtten hen, alvorens de rit ten einde was Bij Vylen moest een uiterst lastig weggetje zonder stoppen gereden worden. Dat het las- tig was bleek wel uit het groote percentage, dat wederom strafpunten toebedeeld kreeg. De tweede en laatste proef was een heuvel- klim bij Vaals. Op den toegangsweg tot het voormalig Vierlandenpunt was een kilometer uitgemeten, die met de voorgeschreven ge- middelde snelheid van 40 K.M. per uur ge reden moest worden. Niemand bleek in staat dit gemiddelde te halen. Oosterbaan was het beste met 19 straf punten (n.l. 1 strafpunt per seconde te laat) Een der deelnemers slaagde erin eenige hon- derden strafpunten te krijgen. Om ongeveer vier uur waren de rijders weer in Heerlen terug en blekei. er 71 het eindpunt te hebben bereikt. De welgeslaagde rit was hiermede ten einde! De officieele uitslag. Van de 116 inschrijvers zijn 99 gestart en hebben 44 bet eindpunt bereikt op reglemen- taire wijze. Het aantal strafpunten der aan komers is achter den naam en het merk vermeld. Personeel kampioenschap. Klasse A. (Mo- toren tot 250 cc). 1 P. Oosterbaan, Ariel, 66 (Kampioen Lichte Klasse). Klasse B. (Motoren van 250350 cc). 1. P. Boogers, B. S. A., 92. (Kampioen Midden- klasse). Klasse C. (Motoren boven 350 cc). In deze klasse is een kampioen. Voor de personeele prijzen is klasse C echter in drie onderklassen verdeeld. Ondericlasse C I. 1. J H. Sybrandy, Ariel, 63. (Kampioen Zware Klasse). Onderklasse C2 (Motoren van 500750 cc). 1. Oh. Klysen, H D., 166. Onderklasse C 3. (Motoren boven 750 cc). I. J Krediet, H.D., 114. Klasse E. (Motoren met zijspan boven 350 cc). 1. M. Janssen, Ariel, 60. Zijspan- kampioen. Clubkampioenschap. 1. M. C. ,JJet Zuiden" (Boogers, v. d. Ven, Janssen), 133, Club- kampioen2. M. C. „Zuid-Holland" (Dolk, Vmtges, Sybrandy), 3113. M. C. „Assen en Omstreken" (Timmer, Rademaker, van Dam), 399. Merkenkampioenschap. 1. F. N. (Vintges, Dolk, Smeets), 332. Merkenkampioen. Militair Kampioenschap. 1. Schoolcom- pagnie Motordienst (van Hulst, Seyffardt, Krediet), 451. Militair Kampioen. S c h a k e n. HET WERELDKAMPIOENSCHAP. De 25e en laatste partij remise. De vijf-en-twintigste partij om het wereld- kampioenschap schaken tusschen Aljechin en Bogoljubow eindigde met remise. Aljechin heeft nu 15% pt., Bogoljubow 9 M pt. De wedstrijd is thans afgeloopen; Aljechin blijft wereldkampioen. DE BRITSCH-INDIE LUCHTPOST. In het Lagerhuis, zoo meldt een Reuter- telegram uit Londen, was den minister voor Indie gevraagd, naar de uitbreiding van den Britsch-Indischen luchtpostdienst naar Cal cutta en Rangoon. De minister antwoordde, dat onderhandelingen gaande waren over uitbreiding van den dienst van Karatsji naar Delhi en eventueel naar Calcutta. Wanneer de proef tusschen Karatsji en Calcutta is ge- slaagd, zal uitbreiding van den dienst naar Rangoon worden overwogen. POSTVLUCHTEN NAAR INDIE. Het vijfde postvliegtuig. Het vijfde postvliegtuig is naar gemeld, gisterochtend 5 u. 25 van Medan vertrokken en te 10 u. 45 te Palembang aangekomen. Te 11 u. 4'5 is het weer gestart en te 14 u. 50 te Batavia geland, waarna het te 16.05 uur te Bandoeng aankwam. Beekman, Van Dijk en Buitendijk hebben daarmede het eerste gedeelte van bun taak volbracht. Het begin van den tocht was allesbehalve aanmoedigend: vier dagen werk hadden zij om Constantinopel te bereiken! Maar daarna is het zeer vlot gegaan: even vlot als Beek man's eerste reis, tezamen met Iwan Smirnoff. Het derde retourvliegtuig Dinsdag 19 November vertrekt het derde retourvliegtuig van Batavia naar Amsterdam Dat is de thans weer geheel herstelde P H. A.E.O. met als bestuurders Duimelaar en Tepas en als werktuigkundige Waalewijn. Engelsche zending per K-L.M naar Indie. Het K.L.M. vliegtuig, dat morgen naar Indie vertrekt, zal behalve post, ook een zen ding monsters en patroonteekeningen mee- nemen van de textielexporteurs Dehns te Manchester. Wellicht zal dit Engelsche voor- beeld door onze textielexporteurs spoedig worden opgevolgd. DE K. L. M. Een nieuw vliegtuig Zondag j.l. voerde de K.L.M. met het nieuwe voor de Indie-lijn bestemde drie-moto- rige Fokker-vliegtuig PHAGR. een extra- vlucht uit naar Parijs, in opdracht van een Nederlandsch zakenman. Op deze vluchten werd een voortdurende snelheid van meer dan 200 K.M. per uur bereikt; de heenvlucht des ochtends duurde 1 uur 48 minuten; des mid dags keerde het vliegtuig terug. De dienst op Londen Zondag j.l. vloog het K.L.M.-vliegtuig PH—AE'H ondanks vliegend stonnweer vol gens dienstregeling naar Londen. Het was de eenige dienst, welke op regelmafcige wijze naar Londen werd uitgevoerd MASSA-PARACHUTESPRONG. Een Reuter-telegram uit Roosevelt Field (V.S.) meldt, dat voor een groot aantal toe- schouwers, zestien personen, waaronder een vrouw, per parachute uit een vliegtuig spron- gen van 650 M. hoogte. Zij landden allemaal behouden. Zij waren zoo snel achter elkaar uit de cabine gesprongen, dat de geopende parachutes als het ware een rechte verticale lijn vormden. FRANSCH WATERVLIEGTUIG VERONGELUKT. De bemanning gered. Het Italiaansche s.s. rapporteert nog na- heeft in antwoord op S.O.S.-seinen, uitgezon den door marinestations, gemeld, in den nacht gered te hebben de bemanning en de passagiers van het Fransche watervliegtuig op den dienst MarseilleTunis, dat gcdwon- gen was nabij kaap Palmerie in te zee te da len. Kaap Palmeri ligt op Sardinie. De „Augusto" is op weg naar Cagliari. Tegen het invallen der duisternis Het Italiaansche s.s. rapporteerd nog na- der, dat men het vliegtuig tegen het inval len der duisternis had gezien. Toch gelukte het de inzittenden in een kleine boot te red den. VERTROKKEN PERSONEN. N. Rob, R.K., fabrieksartbeider, van Kwa kelpad 9 naar Rotterdam. W. H. Curowiec, geen, monteur, van Zocherstraat 16 naar Amsterdam. A. M. Morsch, R.K., dienst- bode, van Nassaulaan naar Haarlemmermeer A. Blo'khuis, N.H., z. b., van Steijnstraat naar Haarlem. A. Nieuwenhuizen, N.H z. b., van Hoeverkade naar Bergen (N.H.) C. W. Mollevanger, N.H., dienstbode, van Egmonderstraat 18 naar Egmondbinnen. J. N. Groot, geen, slager, van Bleekerskade 115 naar Hilversum. P. Stam, R.K sla- gersknecht, van Laat 142 naar Schagen. Wed. W. Addeson en dochter, geen, van Wil demanstraat 9 naar Hilversum. A. Ch Dik, N.H., z. b., van Ritsevoort naar Arnhem. G. Voordewind, G.K., hulp in de huish van Wilhelminalaan 11 naar Apeldoorn. A. W. Beckens, N.H., ass. huish., van Wil helminalaan 11 naar Heiloo. A. van de Wetering, N.H., slager, van Helderscheweg 27 naar Heiloo. P. A. Broers, R.K., kok, van Langestraat 72 naar Amsterdam. J P. A. Stroomer, slagersknecht, van Spoor- straat 63 naar Gelaermalsen. A. P. Schuijff, onderwijzeres, van Payglop naar Wieringen. H. J. Janken, R.K., uitvoer- der, van Wagenmakersstraat 22 naar Haar lem. A. Repko, N.H., horlogemaker, van Oudegracht 214 naar Heiloo. J. Wijnker, R.K., schilder, van Noorderkade 19 naar Ginneken. W. C. Koppen, D.G., bouwkun- dige, van Koorstraat 19 naar Den Helder. 1NGEKOMEN PERSONEN. Wed. N. Mantel N.H., van Hoorn naar Krelagestraat 1. B. M. de Block, R K-, dienstbode, van Bergen(N.H.) naar Emma- straat 29. P. C. van Tiel, N.H., rijwiel- hersteller, van Amsterdam naar Leliestraat 4. J. Wienen, geen, sigarenmaker, van Bever wijk naar Luttik Oudorp 35. Th Bijman en gezin, R.K., z. b. van Purmerend naar Costerstraat 23. J. A. Dros, N.H., smid. van 's-Gravenhage naar Ingelandstraat 16 H. Delfs, Ev., metaaldraaier van Duitsch land naar Dijkgraafstraat 12. H. Bieren- broodspot, geen, kellner, van Amsterdam naar Zoch rstraat 1. N. van der Klooster, geen, fitter, van Oude Niedorp naar Van Leeuwen- hoekstraat 3a. T. Kalsbeek, echtg. v. W M. Westerduin, van Ned. Oost Indie naar Roemer Visscherstraat 18 inw. C. Post, R K., organist, van Groningen naar Dijk 1. J. Flinck, R.K., los werkman, van Belgie naar Oudorperdijkje 53. H. C. van Uden, echtg v. H. K. Berghuijs, N.H., van Rotterdam naar Spoorstraat 84 inw. E. M Groen, RK dienstbode, van Nrd-Scharwoude naar Verl Stuartstraat. Ch. F. Kahlman en gezin, N.H., koopman, van Bergen (N.H.) naar Boomkampstraat 30. D. M. J. Baeten, R K., z. b., van Alphen en Riel naar Heilooer- dijk 9. A. C. Hazen, echtg. van F. J. van Hulssen en kinderen, R.K., van N. O. Indie naar Koorstraat 29 inw. J. Fritzen, N H dienstbode. van Beemster naar Koningsweg 14. Th. H. C. Seelen, R.K., z. b, van Culemborg naar Kennemerpark 17. P. C Kroon, D.G., telefoniste, van Zaandam naar Stationstraat 15. W. J. der Kinderen, R K., fabrieksarbeider, van Rotterdam naar Bloemstraat 6. H. Baas, N.H. tandechni ker, van Huizen (N.H.) naar Hekelstraat 8. B. Dijkstra, geen, dienstbode. van Haar lem naar Langestraat 64. J. Roozenbroek, N.H., z. b., van Harderwiik naar Clarissen- buurt 4. P. N. A. M. Wemmers, R.K., fa brieksarbeider. van Den Helder naar Achter- wezel 22. F. Torenbeek, N.H.. klinker, van Harlingen naar Geest 12. W. H. Sipkes. D.G., z. b.. van Haarlem naar Verd.oord 38 W. Sacks, Ev., dienstbode, van Hamborn (Did.) naar Nassaulaan 53. N. van den Berg. N.H., bloemist, van Vledder naar Rit sevoort 25. J. Kamst, G.K., ass. huish van Harlingen naar Langestraat 82. D Heiblom, R.K., z. b., van Den Helder naar Achterwezel 22. H. N. A. Welten, echtg v. C. Post, van Zwolle naar Dijk 1C. Dek- ker, R.K., z. b., van St. Maarten naar Voor- meer 9. J. J. F. van Boon, N.H., musicus, en echtgenoote, van Harderwijk naar Tuin- straat 9. C. P. M. Broers, R.K., monteur, van Bergen (N.H.) naar Stationsweg 83. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Prinses Juliana (uitr.) 12 Nov. v. Algiers. Saleier 12 Nov. v. Amst. n. Hamb. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Delfdijk, Rott./Vanc. 11 Nov. te Colon. Kinderdijk 8 Nov. v. S. Marta n. Freeport. Nictheroy, Rott./Vanc., 12 Nov. v. Lond. ROTTERDAMSCHE LLOYD Buitenzorg (uitr.) 12 Nov. v. Port-Said. Marken 12 Nov. v. Batavia n. Rott. Patria (uitr.) 12 Nov. te Sabang. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Nieuwkerk (thuisr.) 11 Nov. te East Lond Rijperkerk (uitr.) 11 Nov. te Port Natal. Giekerk 11 Nov. v. Antw. te Amst. Meliskerk 10 Nov. v Rott. te Hamburg. Nias (thuisr.) 12 Nov. te Suez. Sumatra (thuisr.) 11 Nov. v. Kaapstad. KON. NED. STOOMB MAATSCHAPPIJ Ariadne 12 Nov. v. Kopenhagen te Amst Barneveld (uitr.) 11 Nov. v. Curacao n, Cristobal. Ceres 12 Nov. v. Amst. n. Hamburg. Cottica 11 Nov. Curacao n. Port-att- Prince. Crijnssen (uitr.) 12 Nov. te Cristobal. Fauna 12 Nov. v. Sebenico te Gravosa. Iris 13 Nov. v. Bordeaux te Amst. Jason 12 Nov. v. Vostizza te Calamata. Mars 12 Nov. v. Hamburg te Amsterdam. Neptunus 12 Nov. v. Malaga te Melilla. Orion 11 Nov. v. Bremen n. Amsterdam. Protheus 13 Nov. v. Gothenb. te Amst. Simon Bolivar vertrekt 13 Nov. v. Barbados n. Plymouth. Strabo 12 Nov v. Stettin te Amst. Agamemnon 12 Nov. v. Rott. n. Alexandria Almelo 11 Nov. v. Rotterdam n. Duinkerkei Bodegraven (thuisr.) 10 Nov. v. Callo. Doros 11 Nov. v. Barcelona n. Genua. Erato 11 Nov. v. Amsterdam te Stettin. Ganvmedes 11 Nov. v. Smyrna te Constant!- nopel. Hercules 11 Nov. v. La Guayra n. P. Ca- bello. Irene 12 Nov. v. Lissabon te Amsterdam, funo 11 Nov. v. Naoels te Catania. Medea 11 Nov. v. W -Indie te New York. Nentunus 11 Nov. v. Malaga n. Melilla. Triton tuitr.) nass. 11 Nov. Azoren. Venezuela 10 Nov. v. Hamburg te Amst. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 13 Nov. 1929. Op de he- den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 261 vette kalveren, le kw. f 1.18—/ 1.26; 2e kw. 0.96—1.04 40 Nuchtere kalveren 10—f 19; 420 Varkens: vleeschvarkens 3-940 98; zware varkeni f 0.950.97vette varkens 0.94f 0.95. BOVENKARSPEL, 12 Nov. 1929. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 2028; Blemkool 2e s. 18— 26; Bloemkool 3e s. 4—/ 12; Roode Kool 2.50-/ 4; Witte Kool 1.20; Gele Kool 3—/ 5; Uien 1.30--/ 1.45. COOP. CENTRALE EIERVEILING. PURMEREND, 12 Nov. 1929. (Weekber.) 32996 stuks Eendeneieren 6.907 80 per 100 en 19421 stuks Kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 7085 K.G. 12.50—/ 12.80; 65—66 10.90—/ 12.10; 63—64 10.90—/ 12 60—62 9.90— 11.70; 58—59 9.90—/ll; 56—57 9.30—/ 10.50 53—55 9.20—/ 10.10; 50—52 7.809.40; 43—49 7.10— 8.40. PURMEREND, 12 Nov. 1929. (Weekber.) (Afd. Pluimvee). Oude Kippen 12.75; Oude Hanen 2.15; Jonge Hanen 060 1.95, alles per stuk. Per K.G. als volgt: Oude Kippen 0.680.91Jonge Hanen 0.70—/ 0.85. ZWAAG, 11 Nov. 1929. Veiling Bangert en Omstreken". Witkrop 2.30—/ 2.80; Druiven 2336; Winter Jan 24; Navopets 4—/ 6; Boerengroen 34; So'daat 34Gratiool 3. WARMENHUIZEN, 12 Nov. 1929. Roo- de Kool, le s. 2.30—/ 4.70; Roode Kool (kale) 1—/ 1.90; Deensche Witte Kool 1.50—/ 2.10; Deensche Witte'Kool (kale) 0.60—1Witte Kool le s. 0.90— 1.20; Bloemkool le s. 18.2020.60; Bloemkool 2e s. 5.20—/ 6; Chin. Wit- krop 2.70; Peen 2.60. Aanvoer: 21300 KG. Roode Kool; 3700 K.G. Deensche Witte Kool; 22800 K G. Witte Kool; 1200 K.G. Peen; 740 stuks Chin. Witkrop; 1050 stuks Bloemkool. NOORDSCHARWOUDE, 12 Nov. 1929. Bl. Aardappelen 3; Bravo's 2.10; Uien 3.50—/ 3.80; Drielingen 2.20—/ 2.40; Grove 3.80; Gele Nep 4.60—/ 5; Peen 2.102.70; Kleine Peen 1 501.60; Deensche Witte Kool 1.60—/ 2.80; Roode Kool 2.40—/ 5.20; Witte Kool 1.10; Gele Kool 4—/ 5, alles per 100 K.G.; Bloemkool 2226.10; Chin. Kool 4 5 per 100 stuks. Aanvoer: 900 K.G. Aardappelen; 8800 K.G. Uien; 3400 K.G. Peen; 38400 K.G. Deensche Witte Kool; 30.000 K.G. Roode Kool; 14000 K.G. Witte Kool; 9500 K.G. Gele Kool3400 stuks Bloemkool en 430 sL Chin. Kool. ZAANDAM, 11 Nov. 1929. Veilingver. „De Zaanstreek". Sla 4060 cent per kl. kist; Andijvie 28—70 cent per kist; Peen 13 K18 cent per bosPieterselie 3—7 cent per bosSelderie 25 cent per bosPrei 714 10 cent per bos; Citroenen 4 per 100; Spinazie 1115 per kleine kist; Zoete appelen 314614 cent per pond; Zure appe. len 46 cent per pond; Boerekool 4070 ct. per kist; Druiven 3538 cent per pond; Groene Kool 61014 cent per stuk; Stoof- peren 4614 cent per pond; Handperen 10— 22 cent per pond; Goudreinette 9 cent per pond en Bellefleur 714 cent per pond. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Nov. 1929. Langendijker Groentenveiling. Bloem kool le s. 13.20—/ 19.70; Bloemkool 2e s. 4.20—/ 6.80; Witkrop 4.90, alles per 100 stuks; Peen 2.40—/ 2.60; Roode Kool 2.50—/ 4.80;Gele Kool 3.80—/ 5.40; Witte Kool 0.70—/ 1Deensche Witte Kool/ 1.50—2.70; Uien 3.60-/ 3.90; Drielingen 22.50; Nep 4.20; Bieteo 1.60—/ 2.40, alles per 100 K.G. Aanvoer: 2800 stuks Bloemkoo'1100 st. Witkrop; 4800 K.G Peen; 50000 K.G. Roo de Kool; 41000 K.G. Gele Kool; 12000 K.G. Witte Kool; 44000 K.G. Deensche Witte Kool; 10500 K.G. Uien; 5000 K.O.C Bieten. M o o r p n

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 8