DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Een militaire wacht te Brooklyn overmand. DE SING-SiNG-GEVANGENIS. De corruptiezaak-Sklarek. De deed van Mevr. Zoebkof. De ledevoeiing van president Hoover. De regeering en het Vlaamsche vraagstuk. Hongarije en de kleine Entente. De Dusseldorfsche moordenaar. Na Sanchez Guerra's vrijspraak Hit het Parlemeni BuStewiand No. 269 OH nnmmer Uestaat ait 3 bladen, Honderd een en dertigste iaargang 1929 ARooirrnnentsprfJs bij Yooruitbetaling per 3 maanden f2.—tr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct p. regel, grootere letters naar nlaataufrnfj* Brieyeu franco NX Bock- en Handelsdr. y.Il Herms. Coster Zoon, Yoordam C9, Tel. Adniinistr. No. 3. Redactie No. 33. Directeur: C. KRAK. Hoofdredaeteur Tj. N. ADEMA. Postgiro 37960 14 lOl EHBEH den Ha'aG, 13 Nov. 1929 Op de eerste van het dozijn avondver- gaderingen, welke de Tweede Kamer diimaal zal houden ten einde de Rijksbegrooting tij-dig onder de knie te krijgen, is gister de begrootinff van buitenlandsche zaken aan de orde gekomen. Een achttal sprekers hebben het woord ge- voerd en Donderdagavond zal de minister van buitenlandsche zaken hun van antwoord dienen. Wanneer alles zoo rustig gaat als gisteravond, bestaat er kans, dat deze week de begrooting haar beslag krijgt De besprekingen werden geopend met een jiitvoerige rede van den heer Vliegen 'S.D A P.), die onder meer uiting gaf aan zijn ieleurstelling, dat de Volkenbond nog zoo iveinig resultaat oplevert voor de ontwape- riing en daarnevens stilstond bij onze ver- iouding tot Belgie. Het werd tijd, dat deze definitief wordt geregeld. Laten we aan Belgie nu eens duidelijk zeggen wat het van ons verwachten kan. De heer Lovink (C H.) behandelde de kwes- tie van de handelstarieven, waarbij hij de ge- legenheid had te waarschuwen tegen de zoogenaamde onderhandelingstarieven, waar- van hij voor ons land weinig heil verwachtte. Maar hij had ernstig te klagen over Amerika, dat met zijn handelstarieven er naar tracht invoer onmogelijk te maken. Met name ge- voelen onze bloembollenkweekers dit aan den lijve Zijn partijgenoot Krijger heeft in een goed gedocumenteerde rede onder meer betoogd, dat de klachten over den toestand van het Hellegat, welke in het bijzonder van Bel- gische zijde worden gehoord, ongegrond zijn. In de tweede plaats waarschuwde hij voor het gevaar dat het Julianakanaal loopt water- gebrek te krijgen door den aanleg van nieu we verbindingen tusschen Maas en Schelde. We zouden goed doen met Belgie daarover te praten. De heer Fleskens (R.K.) klaagde er over, dat Duitschland nog steeds in gebreke blijft de oorlogsschade, welke de Limburgsch landbouw van zijn zijde heeft geleden, te vergoeden, hoewel ze volmondig is erkend Ook de heer Knottenbelt (Lib/) was slecht over Duitschland te spreken. Hij klaagde er over, dat terwijl Nederland aan dat rijk een crediet van 200 millioen verleend heeft, het in gebreke blijft om te zorgen, dat we voldoen- de kolen ontvangen en dat de zeeoorlogs- schadv, welke Duitschland ons moet ver goeden, nog steeds ongeregeld blijft. Ook was hij slecht te spreken over Engeland, dat onze luchtverbindingen met Indie bemoei- lijkt. Dat hem als lid der commissie voor buitenlandsche zaken de publicatie van den brief van prof. Van Eysinga een verrassing was geweest, betreurde hij: hij had toch van het bestaan van dien brief moeten afweten! De heer Van der Bilt (R.K.) sprak over on vriendelijkheid van de Duitsche regeering fegenover onze over de grenzen werkende arbeiders. De heer Marchant (V.D.) klaagde over gemis aan activiteit van de Nederlandsche regeering en hare vertegenwoordigers bij het werk van den Voikenbond Zijn partij- genoote, mevr. BakkerNort wenschte de vrouw behoorlijk vertegenwoordigd te zien hij de commissie van voorbereiding der in- ternationale codificatieconferentie. hij wijze van dessert hebben we aan het slot van den avond een rede van den heer w iinkoop (Comm.) mogen genieten, waarin oude ingredienten waren verwerkt. We heb ben weer hooren toornen tegen het kapita- lisme en Sovjet-Rusland hooren verheer- hjken, maar verder geen nieuws. Minister Beelaerts is nog even aan het woord geweest, en zal zijn rede Donderdag avond voortzetten. Repliekendag kliekendag, zei een imijner collega's, toen hij hedenmiddag weer zijn plaats op de perstribune innam, Hij bedoelde er niets onvriendelijks mede aan het adr-es der Kamer, wilde enkel zeggen dat .cj°°rSaans. hij de replieken betreffende d ts/Rijkshegrooting moeilijk kan rekenen op wat nieuws Doorgaans krijgt men hetzelfde te hooren als bij eerste instantie, zij het ook in anderen vorm. Slechts bij uitzondering hoort men een nieuw geluid, zoodat met suc- ces naar beknoptheid kan worden gestreefd Zoo n uitzondering deed zich voor, toen de heer Knottenbelt (Libbij een nadere uiteen- zetting van wat hij in eersten termijn had gezegd, beweerde, dat veel van wat door andere partijen wordt gedaan een liberaal karakter draagt, wat later aan den heer Marchant (V D.) aanleiding gaf om spottend op te merken„Im Anfang war der Liberalis- mus" i>ok in de rede van den woordvoerder d°r S.D.A.P., den heer Vliegen, hoorden we iets r.ieuws, n.l. dat de Engelsche Labourpartij, die hij steeds over een kam blijft scheren met de Nederalndsche S.D.A.P., daarom niet van klassenstrijd wil hooren. omdat zijer geen behoorlijk Engelsch woord voor zou hebbenOverigens hield hij weer een bijna hartstochtelijke rede om de rechterzijde dui delijk te maken, dat het geloof in geen ver- band staat met het fidmaatschap van zijn partij, waarmee hij vermoedelijk de tegen- standers wel niet tot inkeer zal hebben gebracht De heer Marchant (V.D.) heeft weer op wssa zijn gewonen snijdenden, ironischen toon betoogd1, dat dit kabinet zoo homogeen is met de rechterzijde, dat het niet anders dan als een parlementair kabinet is te beschouwen en uiteengezet, dat die homogeniteit niettemin toch slechts uiterlijk is, omdat men in de rechtsche fracties twee stroomingen kan onderscheiden, een conservatieve en een de- mocratische Ook heeft hij den heer Wijn- koop (Comm.) er weer wat tusschen ge- nomen en hem geplaagd om zijn antagonis- me met den nog steeds door ziekte afwezigen collega De Visser. De heer Wijnkoop heeft daarop weer een rede gehouden ter verheerlijking van zijn be- ginselen. Hij weigerde daarbij den heer Mar chant in te lichten omtrent de oorzaken van de dissidentie tusschen hem en den heer De Visser; die gingen hem niets aan, en de spr. volstond met de verzekering, dat hij en zijn aanhangers op de basis van het program van Sovjet-Rusland stonden. Als nieuw geluid in het debat hoorden wij den Utrechtschen hoogleeraar Dr. de Vis- scher, die zich tot taak had gesteld den heer Kersten en zijn medestanders te kapittelen en dit met kennis van zaken deed. Hij verweet daarbij de Staatk. Geref. Partij, dat zij de protestanten wel oproept om eensgezind tegen Rome op te trekken, maar dat zij de ergste splijtzwam is onder de Gereformeerde gemeenschap Dan hebben wij den heer Ter Laan (S D.A.P.) nogmaals hooren opkomen tegen de overschottenpolitiek van minister De Geer, terwijl de rij der sprekers voor heden werd besloten door den heer Bierema (Lib.), die van zijn instemming met de tot nog toe ge- volgde financieele politiek wilde getuigen, en tevens verklaarde niet te kunnen stemmen voor de motie van den heer Ter Laan in zake de bezoldiging der ambtenaren, omdat nij nog steeds van meening is. dat daarmee in- breuk wordt gemaakt op de bevoegdheid der regeering. Dagelijksch overzicht. DE TOESTAND IN DE ENGELSCHE MIJNINDUSTRIE. Een netelige kwestie voor de La- bcur-regeering; een 7'A urige werk- 1 dag; de mijneigenaars ontevreden; de loon kwestie. Zooals men weet, dreigt er momenteel weer een crisis in de Engelsche mijnindustrie Dit komt voornamelijk daardoor, dat de na de groote kolenmijnwerkersstaking tot stand gekomen districtovereenkomsten aan het ein de van dit jaar afloopen. Voor de huidige arbeidersregeering is de ze dreigende crisis een zeer netelige kwestie Immers, indertijd redeneerde men, dat door de conservatieve regeering de achturen-werk- dag weer mogelijk was gemaakt. Als toen een arbeidersregeering aan het bewind ware geweest, had er van een 8-urigen werkdag nooit sprake kunnen zijn. De arbeidersregeering is er nu. Maar ook deze regeering heeft moeten inzien, dat nu terugkeer tot den 7-urigen werkdag onmoge lijk is. De toestand in de mijnindustrie is mo menteel zoo, dat de huidige regeering het besluit van de conservatieve regeering durft intrekken. Zij meent dan ook niet verder te kunnen gaan dan een verkorting van den werktijd met een half uijr te geven. Zij stelt dus voor, dat de werktijd vanaf den eersten Mei 1930 bepaald zal worden op zeven en een half uur. Hoewel dit besluit van de regeering in arbeiderskringen veel teleurstellingen heeft gewekt, schijnt men toch met den 1% uri- gen werkdag genoegen te nemen. Er is ech- ter nog een andere moeilijkheid naar voren gekomen. De kwestie wordt n.l. gecompliceerd door het feit, dat de door de regeering voorge- stelde verlaging niet alle districten ten goede komt. Volgens de bestaande overeenkomsten waarbij de verschillende districten in hun re- gelingen vrij waren werd voor enkele districten niet de achturendag ingevoerd, maar slechts een arbeidsdag van zeven-en een-half uur. Voor deze districten York shire o.a. zou het voorstel der regeering dus geen verbetering beteekenen. Dies is er dus groote ontevredenheid onder de mijnwer- kers hier. Aan den anderen kant verheugen zich weliswaar de mijneigenaars in deze distric ten over een voorstel, dat hun mededingers een voor dezen gunstiger regeling van den arbeidstijd ontneemt, maar zijn natuurlijk de mijneigenaars in het algemeen uiterst veront- waardigd over het plan der regeering om den arbeidstijd te verkorten. Zoo wordt de regeering van twee kanten bestookt. Intusschen onderhandelt de regeering thans met de mijnwerkers en de mijneigena- ren over de verwezenlijking van haar plan- nen. Tot dusver echter zonder eenig resul taat. De mijnwerkers ge f n hierbij nog de min- ste moeilijkheden, de mijneigenaren echter nemen een weinig cAnciliante houding aan De grootste moeilijkheid hierbij is de loon- kwestie. Want de verlaging van den arbeids tijd moet niet op. het loon van invloed zijn, is het standpunt der regeering en de mijn eigenaars, die zich desnoods nog in de ver laging van den arbeidstijd willen schikken, verlangen dan toch tevens ook een evenredi- ge verlaging der loonep. De kwestie is uiterst gecompliceerd en kan niet in enkele woor- den worden uiteengezet. De situatie is thans van dien aard, dat de premier, MacDonald, nu zelf de zaalc mede in handen heeft genomen en aan de bespre kingen deelneemt. Voor den heer Baldwin, die indertijd over zijn „kolenpolitiek" zoo scherpe critiek heeft te hooren gekregen, zal het een troost zijn, dat de Labour-regeering wier aanhangers de felste critici waren thans zelf met de moeilijkheden van het vraagstuk in zoo hooge mate heeft te kam- pen. Roof in de magazijnen der marinewerf te Brooklyn. De uit een officier en acht man bestaande wacht der marinewerf te Brooklyn is gister- nacht door acht bewapende roovers overval- len en overmand. De roovers boeiden en kne- velden de wacht en trachtte daama de op de achtste verdieping van het magazijn staande brandkast met een inhoud van 86.000 dollar open te breken. Na zes uren arbeids moesten zij deze poging opgeven, waarna zij zich een aanzienlijke hoeveelheid der aanwezige voor- raden toeeigenden, waaronder medicinale alcohol. Zij ontkwamen ongehinderd. Een later ontvangen Reuter bericht geeft een eenigszins andere lezing. Dit bericht spreekt van twintig roovers, die om een uur 's morgens in drie automobielen voor het le- vensmiddelendepot der marine verschenen en met de revolver in de vuist den schildwacht dwongen, voor hen de ijzeren toegangsdeur te openen. Zij verrasten de wacht en bonden en knevelden achtereenvolgens vier harer le- den en den officier van de wacht en vervol- gens zeven civiele employes. Zij poogden met behulp van ontplofbare stoffen de geweldige brandkast te openen. Een complot ontdekt tot het doen ontsnappen der gevangenen. De autoriteiten van de beroemde gevange- nis van Sing-Sing maken bekend, dat zij pas een samenzwering op het spoor zijn gekomen om de tweeduizend gevangenen, die zich thans in de gevangenis bevinden, te doen ont snappen. De belhamels zijn in cellen opgeslo- ten. De autoriteiten zouden de lucht hebben gekregen van een plan om wapens in de ge vangenis te doen binnensmokkelen, valsche. sleutels te doen verschaffen tot het openen van alle cellen, en kortsluiting van het elec- trisch licht te bewerkstelligen. Een Fransche persstem. Pertinax vat in de Echo de Paris de ver- klaringen van Hoover over de organisatie van den vrede heftig aan en betoogt, dat de Amerikaansche president het gezond men- schenverstand en de lociga den handschoen schijnt toe te werpen. Zijn verklaringen be- wijzen opnieuw, hoe diep de kloof is tusschen zijn meening en die van den Franschman. Wanneer Hoover beweert, dat de vrede door bedreiging met sancties niet gewaar- borgd is, doch dat men eerder het aantal in- terna-tionale overeenkomsten moet uitbreiden en de fouten van het volkenrecht moet verbete- ren, dan schijnt hij te vergeten, dat er thans nog ongeveer dertig millioen soldaten onder de wapenen zijn, dus tien millioen meer dan in 1914 en dat de mogelijkheid van een oor- log absoluut niet uit te schakelen valt. Het denkbeeld, proviandschepen in oorlogstijd op dezelfde wijze te behandelen als schepen van het Roode Kruis, is eenvoud'ig waanzinnig, want een dergelijke overeenkomst zou een staat slechts aansporen, alle overeenkomsten ten spijt oorlog te voeren. Men heeft in den wereldoorlog gezien, dat juist de blokkade een goed middel is den vijand te bedwingen. Er behoeft niet aan te worden getwijfeld, dat Amerika en Engeland zelf, wanneer zij een dergelijk verdrag zouden sluiten, toch zouden zorgen voor de verzekering van den aanvoer van levensmiddelen. De stand van het onderzoek. De commissaris van onderzoek in de zaak- Sklarek, Oberregierungsrat Tapolski, is vol gens de „Voss. Ztg." met zijn onderzoek bijna gereed. De commissie van onderzoek uit den Landdag is tegen Maandag bijeengerocpen om zijn eerste rapport te hooren, doch zij zal reeds morgen of overmorgen zelf getuigen oproepen om voor haar te verschijnen. De Oberprasident zal het definitieve oor- deel vellen omtrent de schuld of de onschuld der io de zaak verwikkelde personen. Haar echtgenoot te Bonn geannesteerd. Alexander Zoebkof, de echtgenoot van de Woensdag overleden vroegere prinses Victo ria, is Woensdagavond, hoewel hij geen toe- stemming had naar Duitschland te gaan, naar Bonn gekomen. Hij gaf het voornemen te kennen, heden naar Frankfort aan Main en vandaar naar Kronberg te reizen om aan de begrafenisplechtigheid van zijn vrouw deel te nemen. Toen Zoebkof hedenenorgen kwart over ne- gen te Bonn in den trein wilde stappen, werd hij door de politie wegens verboden verblijf in Duitschland gearresteerd. Of Zoebkof on- middellijk weer over de grens zal worden gezet, of dat hem het deelnemen aan de be grafenisplechtigheid zal worden toegestaan, staat nog niet vast. De rouwplechtigheid. De rouwdienst voor mevr. Zoebkow heeft gistermiddag in alle stilte in het Franciscus- Spital plaats ge'had Het doodsbed was rijk met bloemen versierd, een crucifix, brandende kaarten en palmen stonden aan het hoofd- •einde. Aan de plechtigheid namen o.a deel de zuster der overledene, de landgravin van Hessen en haar gemaal, de beide prinsen Christoph en Adolf, de schoonmoeder der doode, m-evrouw Zoebkow, die bloemen op het bed nederlegde, en de laatste hofdame der prinses. Daar aan de plechtigheid geen bekendheid was gegeven, waren slechts weinig bekenden tegenwozrdig. Een predikant der Evan- gelische gemeente leidde den dienst. Het stof- felij'k overschot zal dezen nacht in alle stilte naar het kasteel Cronenberg worden over- gebracht. Kabinetscrisis onvermijdelijk geacht. De Brusselsche correspondent van de N. R. Crt. schrijft in zijn blad: De politieke toestand werd Woensdag ge- heel beheerscht door de vergadering van de katholieke Vlaamsche parlementsleden, wel ke ook door de ministers Baels, Heyman, v. Caenegem en de oud-ministers Poullet en Vandevijvere werd bijgewoond. In deze ver gadering, die den heelen middag in beslag nam, werd besloten van het beginsel van vol- ledige vernederlandsching van de universi- teit te Gent niet af te wijken. Met de fonnu- le, waarbij het behoud van enkele verplichte Fransche jeergangen werd voorzien, konden de katholieke Vlamingen, trots het aandrin- gen van minister van staat Vandevijvere geen genoegen nemen. Wel aanvaardden zij het principe van enkele facultieve Fransche teer- gangen, welke echter niet in aanmerking zouden komen voor examens of vermelding op het einddiploma. Na afloop van deze vergadering werd het volgend communique uitgegeven: De katho lieke Vlaamsche Kamergrcep, na uit den mond van de ministers Baels, Heyman en van Caenegem een uiteenzetting te hebben gehoord over den toestand in verband met de vernederlandsching van de Gentsche univer- siteit, brengt hulde aan de pogingen door den premier Jaspar gedaan om een regee- ringsvoorstel tot stand te brengen, dat be- vrediging aan het Vlaamsche land kan ge ven en bevestigt haar standpunt, dat alleen volledige vervlaamsching van de Gentsche universiteit een duurzame oplossing brengt en verzekert haar hartelijken steun aan hare leden, die deel uitmaken van den minister- raad Na afloop van de vergadering was de stemming in de wandelgangen van het par- lementsgebouw zeer pessimistisch voor wat betreft het lot van het kabinet-Jaspar. Vrij algemeen is men van oordeel, dat aan de cri sis moeilijk valt te ontkomen, daar de af- stand tusschen de maximum-concessie van de liberalen eenerzijds en de Vlaamsche katholieken anderzijds te groot blijft om met kans op succes te worden overbrugd. De katholieke Vlamingen blijken in hun vergadering trouwens reeds aan een Vlaam sche formule te hebben gedacht, welke bij de samenstelling van een nieuw kabinet met of zonder Jaspar te pas zou komen. De bespre- king over deze formule werd echter niet voortgezet, daar zij door sommige leiders nog voorbarig geacht werd. In den loop van den avond heeft Vandervijvere een langdurig onderhoud gehad met Jaspar. De ministers zijn tegen Donderdagochtend half tien bii- eengeroepen, ten einde over den toestand te beraadslagen. Bemiddeling van Zaleski. Er worden thans nadere bijzonderheden bekend over de bemiddelingsactie, die de Poolsche minister van buitenlandsche za ken, Zaleski, bij zijn bezoek aan Boekarest tusschen de Kleine Entente en Hongarije blijkt te zijn begonnen. Zaleski heeft de Roeoieensche regeering in alien vorm te kennen gegeven, dat het Po- lens wensch is, dat er tusschen Roemenie en Hongarije een toenadering tot stand kome, waardoor een samenwerking eenerzijds tus schen Polen en de Kleine Entente, anderzijds tusschen Hongarije en Polen mogelijk zou worden. Men heeft Zaleski de vraag gesteld, of hij zelf in opdracht handelde, waarop de ze antwoordde, dat men hem verzocht had. de zaak te entameeren. Het antwoord van de Roemeensche regee ring luidde, dat zij, nog afgezien van het feit. dat er in Roemenie geen politieke partij be staat, die niet zou wenschen met Hongarije tot overeenstemming te geraken, steeds het standpunt heeft ingenomen, dat een over eenkomst met Hongarije van het grootste be- lang kon zijn. De moeilijkheid bestond ech ter in Hongarije's hardnekkige houding ten aanzien van de optantenkwestie, en de wei- gering haar met die van de zoogenaamde Oostelijke herstelbetalingen te verbinden. Op de tegenwerping van Zaleski, dat vol gens de door hem verkregen inlichtingea, Hongarije groote toegevendheid had getoond en dat de kwestie minder den Hongaarschen staat dan de optanten zelf raakt, die schade- loos moeten worden gesteld, is hem ten ant woord gegeven, dat Hongarije zeer goed we- ten mcest, dat de politieke toestanden in Roe menie juist op dit oogenblik niet gedoogen, dat de regeering een zekere grens over- schrijdt. De Roemeensche regeering wensclit, dat in Hongarije naar een andere oplossing wordt gezocht, en dat het, gezien het belang, dat beide staten bij de regeling hebben, het aanbod der Roemeensche regeering aan- vaardt. Een overeenkomst zal niet alleen mo- reel maar ook materieel groote winsten op- leveren. Boekarest kan geen ander standpunt innemen. Dit antwoord scheen Zaleski niet zeer te bevredigen. Men beduidde hem echter, dat het geen fiasco van zijn actie beteekende. Za leski verklaarde daarop, dat van een fiasco geen sprake kon zijn, daar hij geen opdracht had gekregen, doch slechts gehandeld had op een verzoek. In Roemeensche politieke kringen verwachl men. dat de gevolgen van dit gesprek bin nenkort zichtbaar zullen worden. Angst voor vrouwen zijn motief? Het mysterie van den Dusseldorfschen „Jaek the Ripper" is nog steeds onopgelost. Reeds een jaar ongeveer spant de politie al le krachten in om den onvindbare te ontdek- ken. Van alle kanten van Duitschland ko men de speurders naar Dusseldorf, om hun krachten te beproeven. Alles te vergeefs. De steker en wurger loopt nog steeds vrij rond en de angst onder de bevolking groeit bij iederen nieuwen aanslag. De „Evening Standard" heeft een telefo- nisch onderhoud gehad met den hoofdcom- missaris van politie te Dusseldorf, die uit den aard der zaak natuurlijk niet veel nieuws vertelde en geen bijzonderheden over het spannende speurwerk losliet. Hij verzekerde, dat men hoopte den moor denaar binnenkort te kunnen arresteeren een der knapste jonge Duitsche detectives, de rechercheur Busdorf, heeft de leiding; hij heeft een spoor aangewezen, waardoor de verwachting op een spoedig succes is gesta gen. Volgens den commissaris zou de geheim- zinnige misdadiger iemand zijn, die gedreven wordt door een abnormale vrees voor vrou wen. Als hij een vrouw ziet, tracht hij haar in zijn angst en afschuw te dooden. Verschillende arrestaties zijn reeds ge daan, maar de gearresteerde personen bleken telkens weer onschuldig te zijn Primo de Rivera ontevreden. Men weet het: Primo de Rivera heeft tft kennen gegeven dat er voorloopig niets zal komen van een verzachting van de dictatuur of een vervanging door een parlementair re gime. Het blijkt nu dat Primo de Rivera ten hoog- ste verbolgen is over de vrijspraak van San chez Guerra, die dezen zomer bij de poging om de regeering omver te werpen, was be- trokken, of liever de leiding ervan zou ne men indien zij ten uitvoer zou zijn gebracht. De vrijspraak door den uit zes generaals sa- mengestelden krijgsraad kwam zoo onver- wachts, dat men aannam dat Primo den rechters zou hebben gesuggereerd mild in hun oordeel te zijn. Daarna heette het dat de Koning invloed zou hebben geoefend om dat hij den voormaligen minisfer-president veel dank is verschuldigd. Sanchez Guerra is een van de weinige staatslieden in Spanje, wier reputatie geen enkele smet bevat en die nog steeds in hoog aanzien staan. Het vrijsprekend vonnis, geheel onafhanke- lijk geveld, wordt dan ook door het directo- rium als een veroordeeling van de dictatuur opgevat. Sanchez' waardige houding vooi het gerecht heeft op het publiek, dat de rechtszittingen bijwoonde, een diepen indruk gemaakt. Wanneer hij sprak verhieven de toehoorders zich op de publieke tribune. En telkens wanneer de oud-premier zich van de kauonneerboot, waarop hii zich in gevangen- A

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1