Bioscopen Wie geen >SOllNI(€i pepermunf qebruikf, laaf de meest verkwikkeride versnaperinq aan zich voorbiiaaan. MCerk en school Binnenland lig verstrekte inl!;': ingen aar. tie L:.ugas- ten, vvaradoor T belang van V.V.V. ten zeer- ste was gediend. (Applaus). Hierna leidde de voorzitter de besprekin gen in over aan te leggen werken voor kook- gas. Hoe de commissie, bestaande uit de t>e- sturen der beide V.V.V.'s, van Algemeen welzijn en van de P.H.V. na lange besprekin- gen, thans met vastere plannen kwamen, en hoe dc raad van Schoorl in December a.s. daarover zal hebben te beslisse'n. Burgemeester Van Fridagh deelde mede dat de aanleg de gemeente 85000 zal kos- ten en de exploitatierekening was opgezet met als eindcijfer 13.000. Dat uit vrijwil- lige bijdragen een garantiefonds zal worden gevormd voor eventueel exploitatie-tekort. Spreker wees in deze op 't mooie voorbeeld bij de totstandkoming van de waterleiding te Kamp. De voorzitter hield hierna een warm be- toog voor deze aanleg. 't Is een eisch voor Schoorl als seizoenplaats. Terwille van de concurrence mogen we in deze niet achter komen bij andere plaatsen in de naaste om- geving. We dienen naast wat de natuur ons geeft, aan de gasten alle noodige comfort bieden. Er zullen meer menschen komen, 't belang van de gemeente eischt kookgas. 't Mogelijk tekort kunnen we begrooten op 500, doch al was't meer, we dienen dit te dekken. Een lijst zal straks worden aangeboden ter tee- kening. De heer Groothoff vraagt hoe't staat met den aanleg naar't strand, 't Liefste zag hij i die natuurlijk zoo ver mogelijk, de aanleg i van waterleiding had hem ai zooveel ge- kost. De voorzitter zei hem alle medewerking toe. De heer Dehe informeerde of de Achter weg ook gas zou krijgen. Hij woont daar en 't zal natuurlijk van invloed zijn op de som welke hij zal garandeeren. 't Bleek dat de Achterweg bij 't plein is inbegrepen. De heer C. Hoogvorst vroeg of alien wel ke zich indertijd opgaven als te willen aan- sluiten dit ook nu nog doen en of't niet be- ter was dat de menschen een zeker aantal M3 gerandeeren. 't Mag de gemeente niets kosten. De heer Meedendorp hield een waar plei- dooi voor gas, zei dat we Schoorl vooruit moesten brengen, dat de prijs 14 tot 15 cents zal bedragen, en dat een garantiefonds de gemeente voor een strop zal behoeden. De aanleg is gebaseerd op 300 aansluitingen, welke gemiddeld 320 M3 gas zullen afne- men. 't Rapport van den deskundige van het gemeentebestuur is in deze de leiddraad 't Blijkt dat nog weer een nader rapport is uitgebracht dat de toestand nog gunstiger maakt. De heer D. D u i n Wz. (raadslid) zeide, dat dan toch zeker een garantie voor gasge bruik zal moeten komen. 't Zou anders eens kunnen gebeuren dat de zaak niet klopte. Het bedrijf moet zichzelve kunnen bedruipen, er zouden anders nog andere burgers gehouden zijn, mede te betalen aan't verlies. 't Zal in elk geval van de Raad een punt van overwe- ging uitmaken. Voor hem bestaat alleen 't eerste rapport. Een rapporteur kon falen. De rekening staat of valt met een misschien la ter te bouwen gashouder. Ook den heer Huiberts zou hier bang voor zijn en zeide dat in St. Prancras de ondervin- ding had geleerd dat later een gashouder moest bijgebouwd. De voorzitter, de heer Kos, zou willen bouwen op den adviseur van de gem. A's die zegt, dat statistisch is bewezen, dat de menschen gemiddeld 320 M3. per jaar af- nemen, dan gelooft hij dit. Schoorl als sei zoenplaats zal zelfs wel meer gas gebruiken dan elders, en hij voelt meer voor een ga rantie in geld door bijdragen dan door eene waarvan we niet weten wat 't zal geven 'i Gasgebruik is voor ons nog onbekend 't Is maar een durf voor den Raad; en als 't eventueel een grooter tekort zou opleveren dan verwacht werd, dan zou hij zeggen: wat is er tegen dat de gemeente dit betaalt, ve :1- vuldig toch als 't vooideel van 't vreemde- Jingenverkeer ook voor de gemeente is. Hij wees in dit verband op wat in de Egmorider raad is betoogd. Daar vindt men 't verkeers- belang een algemeen belang De heer Hoogvorst deed tenslotte 't voor stel om de gemeentenaren te vragen: wilt ge gas en wilt ge dit onder garantie per M3 Men komt echter niet verder en er volgt op dat de garantielijst wordt aangeboden. Nadat enkelen voor een flink bedrag teekenden bleek bij 't overgroote aantal aanwezigen hiervoor geen animo. De vereeniging zelve teekende voor 50 De heer Schermer (raadslid) gaf in over- weging't op garantie van gasgebruik aan te sturen. Natuurlijk kan 't bedrag in geld de garantie van 't gasgebruik ten goede komen, doch de eenige juiste weg is, dat zij, die 't gas willen hebben, in 't algemeen voor dc gemeente garant zijn voor een eventueel ver lies. Dit is alleen mogelijk, doordat ie ler gebruiker zijn portie staat al naar de omvang van huis of bedrijf. Het teekenen voor een garantiefonds op een lijst heeft beslist tot resultaat dat de een te veel en een ander te wei- nig betaalt en dat mag niet, dat geeft later last. En wanneer een deskundige beweert dat de statistiek een gemiddeld gebruik van 320 M3. aangeeft, kan men dit gelooven en is die garantie ook geen bezwaar. Spreker zag aankomen dat de raad deze basis als grondslag zal nemen. Geheel niet eens is spreker het met den voorzitter dat de gemeente aan het verlies kan meebetalen. oor onze weg zal zij van 1931 11000.— hebben te beta len en zit er diep genoeg in Trouwens 'n bedrijf moet zichzelf bedruipen en men schen die niet aansluiten mogen niet aan het tekort in den vorm van belas- ting meebetalen. Het zou ook nog eens kunnen gebeu ren dat de gemeentelijke adviseur te hoog bij het gasgebruik had opgekeken. De gemeenteraad diende zich te mijden voor verlies en zal zeer zeker garantie van gasgebruik eischen. Wij willen ech ter gas De heer Dehe hield mede een flink be- toog vCor gas en zag gaarne dat de men- L Wor+K iw Voor engros bjjFa. J. F. VAN LIESHOUT, Fa. G. KUIJPER, Alkmaar. eraf geslingerd en bleef bewusteloos liggen. De man is naar het ziekenhuis vervoerd, hij bleek een schedelfractuur te hebben. Zijn toe- stand is levensgevaarlijk. Het paard werd licht gewond. De chauffeur De Jong bekwam geen letsel. Zijn auto, die grootendeels ver- nield werd, is door de rijkspolitie in beslag genomen. De chauffeur is in voorloopig ar rest gesteld. Volgens zijn verklaring moet hij de kar te laat gezien hebben. schen meer gemeenschapszin betoonden door flinker te teekenen op de lijst. Voor het houden van winteravonden was geen animo. In de plaats van den heer G. Duin- meijer, welke zich niet herkiesbaar stel- de. werd de heer M. Kroon benoemd. De voorzitter wijdde waardeerende woorden voor alles wat den heer Duin- meijer voor V. V. V. had gedaan, waar- voor hij den heer Duinmeijer dank zeg- de Daarna kwam aan de orde het voor- stel tot nauwere samenwerking met V. V. V. Schoorl. De voorzitter achtte twee vereenigin- gen met eenzelfde doel niet in 't belang der gemeente, noch financieel, noch moreel. Het bestuur stelde voor dat de twee besturen op gezette tijden zouden vergaderen, terwijl dc leiding zou be- rusten bij een algemeenen voorzitter. welke geheel neutraal tegenover alles stond. Een vereeniging dus bestaande uit twee groepen waarvan ieder de be- langen zijner streek zou blijven voor- staan, doch een wanneer het algemeen belang dat eischte. Gaarne zou hij zien dat de burgemeester voorzitter zou wor den. Deze deelde echter mede niet in aanmerking te willen komen daar hij reeds heel veel vergaderingen te hou den had. Stellig zou hij van eene benoe- ming afzien. Algemeen werd het idee goedgevon den en het bestuur gemachtigd om stap- pen in deze te doen. Bij de rondvraag zou de heer Duin meijer den burgem. willen vragen of de telefoon bij Gutker disponibel was in- dien een ernstig feit dit eischte. De bur gemeester zeide dit gaarne toe. Nadat de burgemeester den voorzitter had gecomplimenteerd over zijn vlotte leiding sprak hij den wensch uit dat de samenwerking der V. V. V. rijpe vruchten zou dragen. De voorzitter wekte de leden nog op om nieuwe leden aan te brengen en sloot daarna de vergadering. ilEEMSKERK. De raad kwam Woensdagmiddag onder presidium van den burgemeester bijeen. Het nieuwe lid, de heer C. Baltus, legde dien mid- cag in handen van den voorzitter de ver- eischte eeden af en nam toen zitting. Besloten werd een eertijds genomen be- sluit om per 1 Januari alle doornenheggen op te ruimen, naar aanleiding van een ver- zoek van enkele grondbezitters om dit besluit te vernietigen, genoemd verzoek voor prae- advies naar B. en W. te zenden. Ter gelegen- heid van het 121^-jarig jubile van den heer Bisschop als volontair ter secretarie besloot de raad hem 50 belooning te geven, ook d? oud-gemeente werkman De Jong zal gelijk bedrag ontvangen voor proviand, wat ouder- nen en zonder het ongemak van zoo'n instru ment mee te moeten dragen. De close-up in films, doet het werkelijke tooneel meer con currence aan, dan al de andere voordeelen van de sprekende film samen". Deze woorden zijn van Sam Wood, een van de vooraanstaande regisseurs van de Metro Goldwyn Mayer. „Bij vele menschen wordt het plezier van een tooneelstu'k vergald, enkel en alleen om- dat het hun te veel moeite was, een tooneel- kijker mee te nemen", zegt Sam Wood. „Door de sprekende en zingende film echter, ver- krijgt men de verduidelijking en vergrooting van het beeld, zonder dat het noodig is de oogen meer in te spannen of een jas te ver- zwaren door er een zwaar optisch ding in mee te sjouwen. „In de nieuwste film waarmee ik op het oogenblik bezig ben en waarin de hoofdrol len worden vervuld door de Duncan-sisters, komen diverse songs voor. En ik ben er zeker van, dat deze moppen er nog meer bij het publiek in zullen gaan, dan welke andere song van de Duncan-sisters ook. Ik geloof dit, omdat het publiek de scenes automatisch als door een tooneelkijker beziet. En tevens verkrijgt men door de microphooif een „cIose- up op de muziek". Ze zullen de woorden alien duidelijk kunnen verstaan! Ze zullen er niets. maar dan ook niets van missen. En ze zullen ook niets missen, zooals bij1 een gewone voor- stelling, doordat ze juist op de mooiste oogen blikken op alle mogelijke manieren aan den kijker aan het draaien zijn, om hem goed in te stellen. De close-up was van zeer veel nut bij de zwijgende film, maar zij is het van nog veel meer bij de sprekende film". Een nieuw beroep. Een groep menschen, die eenig in haar soort mag heeten en welke zeer intensief ge traind is in de kort geleden opgerichte sound- school in de Metro Goldwyn Mayer studio's, zullen binnenkort hun diverse plaatsen gaan innemen in verschillende groote steden van de Vereenigde Staten, om er in die bepaalde, hen aangewezen districten de bioscoop exploi- tanten met raad en daad bij te staan, tot het verkrijgen van een goede geluidsweergave. Een keur-aantal van speciaal voor dit doel uitgekozen jonge menschen, getraind in het behandelen van geluidfilms, projectie, inspec- tie en geluidstechniek, zullen in alle bureaux van de Metro Goldwyn Mayer een plaats aan gewezen krijgen, waar zij alles wat met de ge- luidfilm in verband staat zullen controleeren en tevens alle exploitanten van theaters zoo- wel theoretisch als practisch zullen bijstaan op sound-gebied. De eerste groep van deze getrainde experts nadert reeds het einde van de eursus die in d studio's wordt gegeven in de sound-school waar ze worden voorgelicht door technici, di; in de studio's werkzaam zijn. De „senaaf" be staat uit Irving G. Talberg (een van de pro- ductie leiders van de Metro Goldwyn), die het idee van deze school geop-perd heeft, verder E. J. Mannix, Douglas Shearer die hoofdin gewoonte hem* de laatste jaren' geschonken f;nifur 'f,v^n de soundafdeeling der studio's, besloot men dm Wesley Ml.,ler '"gemer van de geluidsweer is. Na langdurige discussies gemeente-opzichter Langendijk 200 toe te kennen voor bemoeiingen welke buiten zijn instructie gingen. Op voorstel van den voorzitter besloot men den ouden eik, den vrijheidsboom, geplant in 1813, die thans niet meer tot de levende ge- rekend kan worden, bij openbare inschrijving te verkoopen.. Onder applaus werd kennis genomen dat de heer Klaasse bereid was in de plaats kosteloos eene nir. we te planten. De begrootingen werden goedgekeurd en in verband hiercnede zal de eerste straat of laan naar burgemeester Wiegman ge noemd worden. Tot ambtenaar van den B.S. werd benoemd de burgemeester, terwijl het laatste punt der agenda, n.l. „voorstel bouw eener ambtswoning voor den burgemeester nader uitgewerkt zal worden. OUDKARSPEL. Mochten wij eenige weken terug mel ding maken van de plaatsing der op- nieuw geschilderde waarschuwingsbor- den, aangevend de maximum-snelheid, gisteren zijn ook aangebracht de naam- bordjes bij de Butterlaan, Kroonstraat, Engelenburg en Liefdelaan. Deze maatregel is zeer zeker toe te juichen, daar het voor vreemdelingen zeer lastig was deze zijstraten te vinden. De uitvoering der bordjes Jaat niets te vvenschen over, zoodat ze aan het aspect der gemeente absoluut geen afbreuk doen. Op t bordje „Butterlaan" staat tevens het verzoek aan het wielrijdend publiek om aan den ingang daarvan af te stap- pen, een verzoek dat volkomen onze in- stemming heeft met het oog op de Iigheid der bewoners aldaar. We kunnen dan ook niet anders dan het verzoek van het gemeentebestuur in de welwillendheid van wielrijders(sters) aanbevelen. Tot ons genoegen kunnen we consta- teeren dat vanwege het gemeentebestuur al het mogelijke wordt gedaan ons dorp een goed aanzien te geven. gave afdeeling, en de diverse chefs van sound- laboratoria. De practische afdeeling staat onder leiding van Lou Edelman. „De bedoeling", zoo zeide Edelman, „is allereerst ons product te beschermen. Wii leveren de geluidfilms af, zoo geperfectio- neerd als de techniek het ons tot op heden heeft mogelijk gemaakt, maar in zeer vele theaters wordt het geluid slechter gemaakt, door slechte projectie, onkundige behandeling van de film en dergelijke en natuurlijk wordt de schuld daarvan dan op de film geworpen. De experts, die we nu op het oogenblik aan het trainen zijn, zullen de operateurs in de theaters op hun fouten wijzen, wanneer ze voor problemen komen te staan, deze helpen oplossen en tevens toezicht uitoefenen op de be handeling van de sound-films in onze eigen kantoren, zoodat er uit de film gehaald wordt, wat er uit te halen is. Wat de geluid-instal- latie's zelf aangaat, daarvoor werden slechts aanwijzingen gegeven, daar practisch wer'c, hieraan verricht, ons in conflict zou kunnen brengen met den fabrikant. Op dat gebied zul len ze dus slechts raadgevers zijn". De cursus, die de menschen volgen, bestaat uit de behandeling van de film zelf, geluids weergave, projectie, plakken en repareeren van de film, inspectie, laboratorium werk. fotografie, een speciale cursus over het geluid in het algemeen, zaalconstructie in verband met de accoustiek en diverse sound-installa- ties, zooals gebruikt worden bij de vervaardi ging van de films. zijn zaken te kunnen blijven drijven. Mr. K. F. K a t z besprak vervolgens de ju- ridische zijde van het wetsontwerp. Hierin is geen plaats gewijd aan het afbetalings- stelsel, aldus spr., wel is een Staatscommis- sie in de maak op het departement van ju- stitie, die dit stelsel zal onderzoeken. De be doeling van het onderhavige wetsontwerp is uitsluitend geweest bestrijding van den wor ker. Dit kan het bonafide bedrijf slechts ten goede komen, mits, en bierop legde spr. na druk, de voorwaarden in de wet gesteld, uit oefening mogelijk zullen maken. En dit laat ste nu meende spr. ernstig te moeten betwij- felen. Spr. oordeelde dat uit al de beperkend? bepalingen valt af te leiden, dat met het par- ticuliere bedrijf zeer onvoldoende rekening is gehouden, zoodat men op de gemeentelijk voorschotbanken zal worden aangewezen. En wanneer die er met 12 pCt. niet kunn°n komen, zal de belastingbetaler het ontbreken- de kunnen bijbetalen. Spr. achtte het wetsontwerp totaal onaan- nemelijk. De heer Van Haren, redacteur van „Di Nederlandsche Credietgever" besprak daar na het particulier initiatief. Voor het oogenblik is het indienen van het wetsvoorstel volgens spr. niets anders dan het onderdrukken van het particulier initia tief en dit mag nimmer worden gedood of achteruitgesteld. Het b:staat uit overtuiging, dat het uit- leenen van geld aan hen die er tijdelijk om verlegen zijn, een zuivere daad van koop- manschap is. Spr. achtte op het oogenblik den tijd van specialiseering gekomen, d.w.z. van het ,ot gezonde ontwikkeling brengen van ieder on- derdeel van het geldschietersbedrijf. Aan de gcdachtenwisseling over de inlei- dingen namen verschillende aanwezigen deel. Ten slotte werd besloten in een volgende vergadering een program van actie samen te stellen van den Bond van Nederlandsche Credietgevers. DE FORD-AUTOMOBIELEN- FABRIEK TE ROTTERDAM. Het gemeentebestuur van Rotterdam heeft van Ged. Staten van Zuidholland een missi ve ontvangen houdende bericht van verda ging van hun beslissing op het ontvangen raadsbesluit tot verkoop van grond aan het Marconiplein aan de N.V. Nederlandsche Ford Automobielfabriek. vei- PURMEREND. De heer W. Blijham, werkzaam aan het station Rotterdam D. P., is benoemd tot sta- tionschef alhier. DE SPREKENDE FILM. HET OORDEEL VAN EEN REG1SSEUR „Een van de grootste voordeelen van de sprekende film is, dat zij de toeschouwers al het gemak en de duidelijkheid geeft, die anders met tooneelkijkers verkregen moeten worden, zonder dat men zijn oogen behoeft in te span- DE GELDSCHIETERIJ. Bespreking van het wetsontwerp in den Nederlandscfien Bond van Cre dietgevers. Woensdagmiddag vergaderde de Neder landsche Bond van Credietgevers te Utrecht ter behandeling van het nieuwe ontwerp der geldschieterswet. De voorzitter, de heer W. Baars Jr., uit Rotterdam, zette uiteen dat, behalve de beter gesituterden, den laatsten tijd ook de arbei- ders tot het nemen van crediet zijn overge- gaan, een omstandigheid, waarbij zoowel credietgever als -nemer wel zijn gevaren. Dat aan den vorm van credietverstrekking in contanten de meeste en grofste misbrui- ken kleven, is zeer begrijpelijk, want immers met contanten kan men het beste het eene gat met het andere stoppen. Wij protesteeren aldus spr., niet tegen een wet op het geldschietersbedrijf, doch wij wenschen als vrije Nederlandsche burgers en terzake kundig, een woordje te mogen mee- spreken om het zoo mogelijk in goede banen te leiden, zoodat wel de misbruiken worden bestreden, maar ook, dat het bonafide bedrijf bescherming zal vinden, om op reeele wijze BRAND. Gistermorgen 8 uur brak een feile uit- slaande brand uit in het perceel Meddeho- schestraat 1 te Winterswijk, waarin beneden gevestigd is de groentenzaak van den heer Lupschen. Woon- en winkelhuis, benevens het aparte bovenhuis zijn geheel uitgebrand. Verzekering dekt de schade van den hr. Lp- schen. De bewoner van het bovenhuis was niet verzekerd. Met moeite kon het pand van den Albrecht-boekhandel behouden blijven. DR. TH. DENTZ. Een pionier van de tandheelkunde. Zondag hoopt de heer dr. Th. Dentz den dag te herdenken, waarop hij voor zestig jaar promoveerde tot doctor in de medicij- nen. Dr. Dentz, eerevoorzitter van de Utrecht sche tandheelkundige Studentenvereeniging „John Tomes", is op tandheelkundig gebied de Nederlandsche pionier geweest. Hij is de- gene, die in 1877 van het tandheelkundig onderwijs een universitaire opleiding maakte. Het was voor de tandheelkundige profes sie in Nederland een groote voldoening, op den llden October j.l. bij de officieele ope ning van het Nieuwe Tandheelkundige Insti tuut den grijzen nestor aanwezig te zien. Dat deze pionier het mocht beleven, dat de Tand heelkundige polikliniek, die hij in Juni 1865 in een paar vertrekken van het cholera-hospi- taal oprichtte, in 64 jaar tijds zich heeft ont- wikkeld tot een instituut, dat thans ruimte biedt aan een kleine vierhonderd studenten, zal den grondvester der tandheelkunde in Nederland, zeer zeker een vreugde zijn. w, EE,N T.B.C.-BUITENSCHOOL. Woensdagmiddag is te Dordrecht geopend de Buitenschool voor t.b.c. voorbeschikte kinderen. inrichting heeft aan bouw ruim 110.000 gevergd en is de eerste in Neder land, wat indeeling betreft. De bedoeling is er later een internaat op te bouwen. Het be- noodigde stamkapitaal ervoor is verkregen van een commissie, die op sommige tijdstip- pen een grabbelton exploiteerde en een kleine j 20.000 voor het beoogde doel wist bijeen te grabbelen. SALARIEERING BIJ L.O. EN N.O De Onderwijs-Centrale verzoekt in een adres aan de Tweede Kamer mede te werken tot vertvezenlijking van de volgende salaris- wenschen: le. dat de salarispositie gebracht zal wor den: a- wat het lager onderwijs betreft op het petl, dat aangegeven is in het voorstel van de afgevaardigden der zeven onderwijsver- eenigingen, die tevens vormen de Bijzondere Commissie van Georganiseerd Overleg in Onderwijszaken, van Maart 1928, welk voor stel gebaseerd is op een grondsalaris voor 1 «nr> -jonl? bevoegden onderwijzer van lbUu3800 gulden; b. wat het Nijverheidsondenvijs betreft op net pen, dat aangegeven is in de regeling, die de Ned. Bond van Leeraren en Leerares- sen bij het Nijverheidsonderwijs verdedigd heeft op zijn congres van 19 Sept. 1928; 2e. dat de aftrek voor ongehuwden worde afgeschaft en dat de Pensioenwet zoodanig ^oide herzien, dat den ambtenaren cn on aerwjjzers het genot van premievrij pensioen, dat in 1920 als een inhaerent deel van hun salaris door de regeering was toegestaan. weder terug worde gegeven. GEMEENTERAAD CONTRA GEDEPUTEERDESTATEN. De raad der gemeente Friezenveen besloot met 10 tegen 3 stemmen de bepaling in de nieuwe politieverordening: „Herbergen en tapperijen moeten op Zondag den geheelen dag gesloten zijn" te handhaven, niettcgen- staande Ged. Staten van Overijsel de veror- riening hadden terug gezonden, met de be- merking, dat zij een dergelijke bepaling niet in het belang der gemeente achtten. DE STUD IE VAN PRINSES JULIANA Naar verluidt, zal prinses Juliana in Fe- bruari a.s. haar studies aan de Leidsche uni- versiteit beeindigen. De prinses zal daarvoor nog enkele tentamens doen. VERKEERSONGEVAL. Op een boerenkar gereden. Woensdagavond is onder de gemeente Best bij Eindhoven een auto van den heer De Jong uit Oirschot in voile vaart achter op een boerenkar gereden, bespannen met een paard. De voerman van deze kar, de 38-jarige A. van der Meyden uit Best, werd PREDIKBEURTEN. Zondag 17 November. Groote Kerk, voorm. 10 uur, Ds. Hak. Kapel, voorm. 10.30 uur, Ds. Deetman. Avond 6 uur, Ds. Verwaal. Evangelisch-Luthersciie Kerk, voorm. 10.30 uur, Ds. Makkink. Doopsgezinde Kerk, voorm. 10.30 uur, Mevr. MooijEndt. van Bussum. Remonstrantsch-Qereformeerde Kerk, vm. 10.30 uur, Ds. Houtgast. Oerejormeerde Kerk, voorm. 10 uur, Lees- di.nst. Avond 5.30 uur, Ds. Donner, van Broek op Langendijk. Coll. voor het orgelfonds. Hersteld Apostolische Gemeente, Tous- saintstraat. Voormiddag 10 uur en nam. 5 uur en Woensdagavond 7 uur dienst. LEGER DES HE1LS. Limmerhoek 41a. Zaterdagavond 16 November, 's av. 8 uur, Groote openluchtmeeting op de Steenenbrug Leider Envoy van Door'n. Zondag 17 November. Leider: Majoor Bakker van Hoofdkwartier, tevens welkom v. d. nieuwe Luitenante. V.m. 7 uur Bidstond. Vm. 10 uur, Wijding«dienst. Nm. 3.30 uur, De Jonge Garde in d* vuurlinie. 7.30 uur Groote Volksverzameling. Donderdag 21 Nov. 's av. 8 uur, Indruk- ken van de groote Inzamelingssamenkomst die gehouden werd te Amsterdam. Ned. Herv. Vereen. „Calvijn" Tuinzaal Harmonic Donderdag 21 Nov. a.s. des av. 7.30 uur Ds. J. Mulder, Ned. Herv. Pred. te Voorthuizen. UIT DE OMGEVING. Herv. Gemeenten. AKERSLOOT, 10 uur, Ds. Bax. BERGEN, 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. Evang. E. V. „Maranatha"voorm. 10.IS uur, Ds. Visser, van Enkhuizen. Extra collecte voor de zending. Gereformeerde Kerk, voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. G. J. van der Vegten. „Looft den Heer", vereeniging tot verbrei- ding der waarheid, Boschkapel Kerkelaan 17, voorm. 10 uur, J. J. Ruys. Nam. 12.15 uur, Zondagsschool. Dinsdagavond 8 uur, Bijbellezing, Kom- laan 12. BROEK OP LANGENDIJK, Hervorm- de Kerk, 9.30 uur, Leesdienst. 2.30 uur, Ds. van Baalen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur, Ds. Donner. Doopsgez. Kerk, 9.45 uur, Ds. de Jong. EGMOND AAN ZEE, Zondagavond 17 Nov., ten 7 ure, lokaal Westeinde 2. Belve dere. J. J. Ruys. Zang Zuster K. de Bruin. GROET, Zondag geen dienst. Woensdag avond 7 uur, J. J. Ruys, dankstond v. h. ge- was, in de zaal van K Pijs te Hargen. GROOTSCHERMER, geen dienst. HEILOO, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan. HEERHUGOWAARD, geen dienst. 19 Nov. n.m. 2.30 uur, Ds. Deetman (huwe- lijkswijding). HEEMSKERK, geen dienst wegens ziek- te van den predikant. KOEDIJK, 10 uur, Ds. Spelberg. NOORD-SCHARWOUDE, Hervormd' Kerk, geen dienst." OBDAM. 10 uur, Ds. Kruizinga. OUDORP, 10 uur, Ds. Groot. OTERI.EEK, avond 7 uur, Ds. Heep. STOMPETOREN, 10 uur, Ds. Heep. Evangelisatie, 10 uur, den heer Jac. W. van Voorst, van Amsterdam. SCHERMERHORN, 10 uur, Ds. Boeren- donk. UITGEEST, 10 uur, Ds. Baljon, van Halfweg. Evangelisatiegebouw ..Sedeur", 10 uur, de heer N. Hazes, van Amsterdam. 11.40 u. Zondagsschool. Woensdagavond 7.30 uur, Bijbelbespre- king door den heer A. Donker van Koog aan de Zaan. WARMENHUIZEN, geen dienst. ZUID-SCHARWOUDE, Hervwmde Kerk, geen dienst CvX-.- a crown DE PRODUCTIE DER STEENFABRIEKEN. De steenfabrikanten hebben opnieuw beslo ten, de rood-productie van het vierde kwar- taal van hun overeenkomst met 50 pet. te ver- hoogen. In totaal zal in dit contractjaar 140.000.000 extra-rood gestookt en de hard-productie evenredig verminderd worden. Het vorig jaar bedroeg dat getal 90.000.000.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6