llllMMSilt tilUlt Uneven nit Amerika. Honderd een an dertigste Jaargang. Dinsdag 19 November. Ukn&cb dJt don B<3nkefo'Oe.n~* Vn Ook m Laxe. "blikje^\ Hit, Quae StaatsmacliBiiie. Buitenland Kerk en school Onze KoloiSen. Bioscopen Binnenland No. 273 Rijksinkomstenbelasting en I Verdedigingsbelasting II. - Volgens artikel I der Wet op de In- komstenbelasting wordt onder dezen belasting geheven, die bin- naam een directe waaraan onderworpen zijn z9> nen het Rijk wonen en de bmn n j Riik gevestigde stichtingen, die een be drijl of beroep uitoefenen. °nde^ komen wordt verstaan de som van het- geen in geld of geldswaarde zuiver geno- fen wordt als opbrengst van onroerende goederen, roerend kapitaal, ondein ming en arbeid, en rechten op peno- dieke uitkeeringen van het leven aflia v kelijk. Natuurlijk wordt in de wet een pn snap,- nader omschreven. Bh de Wet van 18 Augustus 1916 werd ingevoerd de z.g.n. Verdedigingsbe as- tine II welke een buitengewone belas ting enoemd werd ter gedeeltelqke be- striiding der kosten van den oorlogs- toestand, een directe belasting, waaraan onderworpen zijn zij, die binnen het Rijk wonen en in de Rijksinkomstenbelas ting aangeslagen zijn. Op dienzelfden datum werd ingevoeid een Verdedigingsbelasting I, waarm aangeslagen worden degenen, die in de Vermogensbelasting vallen en welke te- vens een buitengewone heffing van de vermogens bracht volgens een vastge- legd tarief. Ofschoon oorspronkelijk de bedoeling was deze Verdedigingsbelastingen gedu- rende drie jaar te heffen, werd later be- sloten, dat ze van kracht zouden blpven tot en met 30 April 1934. De beide Verdedigingsbelastingen wa- ren dus bedoeld als tijdelijke crisishef- ifingen. Inmiddels duren ze reeds van af l9Nu is bij de Tweede Kamer ingediend sen wetsontwerp tot verlichting van den druk der crisisheffingen. Het in het rg.n. Leeningsfinds aanwezige saldo wordt daartoe tot het jaar 1943 gebruikt ter gedeeltelijke dekking van de jaar- lijksche lasten van dat fonds, terwijl af- geschaft worden de opcenten op den suikeraccijns en ingevoerd een verla- ging met ruim een derde van het tarief vcor de Verdedigingsbelasting II. Het overblijvende deel daarvan wordt sa- mengesmolten met de Rijksinkomsten- lasting, maar op zulk een manier, dat deze iaatste in hoofdsom evenveel blijft opbrengen als tot dusverre en op de hoofdsom 20 opcenten worden gelegd ten bate van het Leeningsfonds Het gevolg van dit voorstel zal we- zen, dat een groote administratieve rompslomp tot het verleden zal gaan be- hooren, volgens de Memorie van Toe- lichti ig althans van belastingverlaging, aldus de minister, op den normalen dienst kan in den eersten tijd geen spra- ke wezen, maar door het nu voorgestel- de kan toch eenige verlaging bereikt worden. Deze verlaging is mogelijk ge- worden, doordat de inkomsten van het Leeningsfonds zich in gunstige mate hebben ontwikkeld, terwijl daarbij in aanmerking genomen kon worden het saldo, dat in voorafgaande jaren in dit fonds is gevormd. Misschien was meer verlichting dezer belasting mogelijk ge- weest, wanneer niet gedacht moest wor den aan de geleidelijke liquidatie der crisislasten. Te beginnen met het jaar 1930 nu worden de jaarlijksche heffingen ten bate van dit fonds verminderd met rond twintig millioen gulden en de aldus ge- reduceerde inkomsten van het Leening- fonds zullen worden aangevuld met een dalende uitkeering uit het saldo. Tot het jaar 1943 zullen dan de verplichtin- gen van het Leeningsfonds kunnen wor den gefinancierd, zonder dat het saldo van het fonds dan nog zal zijn uitgeput. Daarna zullen de lasten van het Lee- ningfonds aanzienlijk dalen; tot 1959 zal geen uitkeering uit het saldo meer noo- dig zijn en aan het begin dier periode zal de heffing opnieuw verlaagd kunnen worden. Gelijk reeds opgemerkt werd, bedraagt de verminderin v der heffingen voor het Leeningsfonds 20 millioen gulden, waar- van 9.5 millioen gevonden wordt door afschaffing van de opcenten op den sui keraccijns en 10.5 millioen door verla ging der Verdedigingsbelasting II. Door het eerstgenoemde kan men geraken tot de lang begeerde verlaging van onzen hoogen suikeraccijns. Na aldus een en ander in het alge- meen te hebben gezegd over het wets- ontwerp, laten we hieronder ter orien teering onzer lezers een belastingschaal, volgens het voorgestelde tarief voor een aantal inkomens, volgen. Ingevolge de voorgestelde afschaffing van de Verdedigingsbelasting II en de versmelting daarvan tot 2/3 der op brengst, met de Rijksinkomstenbelas ting, die weer gesplitst wordt in hoofd som en 20 opcenten, zou de nieuwe toe- stand '{R.I.B. 20 opcenten) in vergelij- king met den bestaanden (R.I.B. Ver dedigingsbelasting II) voor verschillen- de inkomens aldus worden: Rudolph Valentino en Rudy Vallee. Twee jaar geleden stierf de man, die een overgroot deel van de vrouwelijke wereld aan zijn voeten had zien liggen door zijn knap gezicht en romantisch voorkomen. De kranten kwamen dien dag met extra edities uit en het nieuws ging telegrafisch de wereld rond, want overal had Rudolph Valentino zijn be- wondeiaarsters gehad. En een paar da- gen later stond ik in de nabijheid van het gebouw der begrafenisonderneming op Broadway, waar het stoffelijk over- schot in een zilveren kist rustte en waar een rumoerige menigte, grootendeels uit vrouwen bestaande, elkaar den toegang tot het etablissement zoo bevocht, dat de groote spiegelruiten aan de straat in scherven sprongen. Temidden van ge- krijsch en gegil, van zwoegende politie- beambten en aanriidende ambulancen, toen ik dames op leeftijd en aankomende bakvisschen jammerend hoorde smee- ken om nog een enkelen blik op ,,Rudy te mogen slaan, was mijn eerst opwel- lende gedachte, dat ik in een hysterische nachtmerrie verkeerde. Maar toen be dacht ik me, dat deze jonge Italiaan, die bij zijn leven zoo afkeerig geweest was van al die overdreven aanbidding, meer een symbool was geweest, even onaan- tastbaar voor de bewonderende wereld als zijn afschaduwing op het witte doek. Niemand zal ontkennen, dat massa's vrouwelijke harten in gloed hebben ge- staan voor Valentino en hij had aan el- ken vinger niet tien, maar duizend vrou wen kunnen krijgen. Zijn beide huwelij- ken hebben schipbreuk geleden, het Iaat ste, omdat hij thuis een vrouw en moe- der voor zijn kinderen hebben wou. Na- tacha Rambova wenschte echter voor hem en zichzelf twee beroemde carri£ res, voelde niets voor de huiskamer en babies. Op de film was hij de belicha- ming van het sprookje, de volmaakte man, die kwam, zag en overwon. Voor de duizenden jonge meisjes, die een heelen dag in winkel, kantoor of fabriek gewerkt hadden, was hij 's avonds de gedroomde, die hen uit de dorre alle- daagschheid haalde. Zii waanden zich zelven in de plaats van de actrice, die met Valentino speelde en leefden voor een anderhalf uur in een tooverland Hoeveel huisvrouwen en moeders van kinderen zullen door hem in datzelfde land gevoerd zijn als een korte afwisse- ling van de waschkuip en het gascom- foor. Maar zelfs onder het mannelijk pu- bliek bezat Rudolph om precies dezelfde reden een groot aantal bewonderaars; zij verplaatsten zich in zijn rol, zijn ver overend uiterlijk en optreden Hier was een super-man als geen tweede en het nubliek in de donkere zaal leefde in de hoogste extase mee de ervaring van te overwinnen en overwonnen te worden a la Valentino. Hij was de stralende Ro mantiek in het grauwe leven, een andere uitleg voor zijn reusachtigen aanhang in de heele wereld kan niet gegeven worden. Toen hij gestorven was, reeds direct in de bladeii de vraag: wie moet zijn op- volger worden? En verschillende gega digden werden aangewezen, Ramon No- varro, John Gilbert: hun lichaamsleng- te, gewicht en dergelijke wetenswaar- digheden werden vergeleken met die van Valentino, alsof daarin zijn aantrek- kingskracht had gelegen. Ten slot.te ga- vcn alle schrijvers ook toe, dat zulk een populariteit niet te definieeren was en men maar kalm moest afwachten op wiens schouders Valentino's mantel zou afglijden. Het moet gezegd worden, dat tot op hcden geen tweede Valentino op het witte doek verschenen is, al heb ben velen er alles voor geprobeerd. Na tuurlijk is hij vervangbaar en loopen er mannen rond, die de leege pjaats kun nen invullen, maar voorloopi" zijn ze niet in Hollywood te vinden. 1 alentino s oudere broer heeft er wanhopige moeite voor gedaan en heeft zich net voor de vierde maal onder het mes van den chi- rurg gewaagd. In de hoop Rudy's banier over te nemen, liet hij een filmproef ma- ken; helaas, zijn neus was ver beneden het vereischte. Wanneer dit orgaan klas- sieker van vorm werd, zou het mis schien wel lukken. Derhalve werd er afgeknipt, opgevuld met was en zoo meer gedurende drie lange pijnlijke en kostbare operaties en het succes was een zeer sprekende, maar weinig aan- trekkelijke arendsneus, die op niets op dien van Rudy geleek. Maar daarom niet getreurd, een vierde maal zal het misschien wel ukken en dan hoopt Signor Guglielmo de wereld evenzoo aan zijn voeten te zien liggen als zij destijds voor Rudolph deed. Toch klinkt cr de Iaatste paar maan- den een naam over Broadway, die door zijn plotseling verschijnen aan den 1 sterrenhemel en door diezelfde bekoring op de massa voor het eerst Mnds twee jaar aan Valentino doet denken en wel die van Rudy Vallee. De gelijkheid van voornamen is puur toeval en Rudy II heerscht niet door zijn uiterlijk, maar door zijn stem. Zijn heele opkomst in een paar maanden tijds is weer een typisch voorbeeld, hoe iemand vandaag een onbekende onder de 120 millioen Amerikanen kan zijn en een half jaar later een der afgoden met alle materiee- le voordeelen aan dien staat verbonden. Rudy's vader, die een welbeklante drug store of apotheek annex lunchroom in Westbrook (Maine) bezit, wilde hem tot opvolger van de zaak maken, liet hem studeeren en weigerde hem geld te geven om een muziekinstrument te koo- pen. Zoonlief was namelijk verrukt van de saxophoon gewoon en wilde zich daar n et alle geweld op bekwamen. Daarom werd hij in zijn vrijen tijd suppoost in een bioscoop en verdiende genoeg om aan zijn illusie te voldoen. Eenigen tijd i later kwam hij onder de hoede van Wie- doft, een bekenden sax-virtuoos en leer- aar, die hem de schoone kunst tot in de perfectie bijbracht. Inmiddels verliet hij de High Scool en trok naar de Univer- siteit van Maii.e voor een jaar en van- daar naar die van Yale. Zijn onkosten van levensonderhoud bestreed hij door middel van het bespelen van zijn instru ment op bals enz. Langzamerhand be- gon hij als saxophoon-speler naam te maken en na een succes-volle vaudevil- le-tournee kreeg hij een aanbod om deel uit te maken van het Savoy-Hotel-Or- kest te Londen. Daar verdiende hij ge noeg om zijn studies aan de Universiteit voort te zetten en het volgend jaar zag Yale hem terug. Ten slotte behaalde hij zijn bul, maar in plaats van recepten te berijden in de vaderlijke apotheek, trok hij naar Boston en vandaar naar New- York om deel uit te maken van verschil lende Jazz-bands als saxophonist. Zijn eigen inzichten omtrent de speel wijze van de Jazz strookten niet met die der dirigenten, onder wie hij moest bla- zen en derhalve deed hij wat zoovelen voor hem gedaan hebben: hij zocht een eigen troepje bij elkaar, repeteerde ette- lijke maanden grondig met hen en toen hij tevreden was, had zijn „band" zulk een superieuren klank, dat van. alle kanten engaflgementen aangeboden wer den. Hoewel dit succes vrij aardig was onderscheidde - et zich in niets van de honderdtallen andere bands, die het land doorkruisen, maar op een avond zv,ng Rudy voor de aardigheid het re- frein mee en dat bezorgde hem een don derende ovatie. En elke maal, dat hi; zijn stem liet hooren de volgende avon den, steeg het succes, dat pas phenome naal werd, toen hij voor de microphoon van de radio kwam te staan. Met een slag was Rudy een beroemdheid, wiens naam een even huishoudelijk woord is geworden als die van zijn voorganger op het witte doek. Het kolossale Para mount-Theater op het Times Square heeft zijn naam in meterhooge electri sche letters aan den gevel hangen en dat is nu eenmaal de droom van een Amerikaansch artiest: zijn of haar naam langs den Grooten Witten Weg d. Broadway of zooals het in slang heet in the Mazda's te zien. Mazda is de fa briek van electrische gloeilampen in Amerika als bij ons Philips. Mr. Vallee is, tenzij hij een slechte financier is, voor de rest van zijn leven geborgen; een noodwendig gevolg van populariteit in dit land, waartegen hij moeilijk bezwaar zal maken. Waar hij op den langen duur misschien wel be zwaar tegen zal maken is het vermoeien- de van die populariteit zelve. Want het groote publiek leeft met zijn helden en heldinnen mee, als kende het hen van jongsaf. Het overstelpt hen met brieven, cadeaux, bezoeken, het stuurt middels de bladen interviewers bij tientallen te- gelijk op hen af, het wenscht hen gefo- tografeerd te zien, thuis aan de ontbijt- tafel, in zwemcostuum en in avondtoilet. Het wil weten of zij er over denken te trouwen en het stuurt hun huwelijks- aanzoeken in optima forma. Misschien vinden die nieuwbakken afgoeden dat in den beginne wel aardig, maar het duurt niet lang of het gaat hen vervelen en dan maken zij gemeenlijk een ver- keerden zijsprong door een allerdwaast interview of iets dergelijks. De eenige, die zijn plotselinge wereldberoemdheid als een werkelijke held gedragen heeft en zich in niets vergist heeft, is Col. Lindbergh. Het toeval wil, dat Vallee nog vrijgezel is en niet onknap, zoodat het vrouwelijk publiek hem op een nog hooger voetstuk heeft geplaatst dan an- ders het geval zou zijn. Deze aanbidding schijnt zoo'n vaart genomen te hebben, dat hij in een Zondagsnummer van de „World' heel precies uiteengezet heeft, hoe en wat zijn ideale wederhelft in de toekomst zijn moet. Hij gaf zeWs zoo'n duidelijke omschrijving van haar uiter lijk, dat een teekenaar het artikel kon illustreeren en verder liet hij zich uit, dat zij van het ouderwetsche soort moest zijn, dat keuken en kinderen boven alles prefereert. Op de vraag van een reporter, wat hij dacht van alle verliefde brieven, ant- woordde hij, dat die het beste bewijs waren hoe men hunkerde naar het ro- mantische. En misschien zijn de Ameri- kaansche vrouwen, aldus mr. Vallee, het hards, hunkerend van alle vrouwen ter wereld naar romantiek. De Amerikaan schijnt niet in staat te zijn om zijn ge- voelens en gedachten zoo makkelijk uit te drukken als bijvoorbeeld een van de Latijnsche rassen, die er een kunst en een eeredienst van maken. Vooial wan neer hij getrouwd is, vindt hij het on- uoodig zich verdeivuit te sloven, van daar al die brieven van getrouwde vrou wen. SPANJE. KONING EN DICTATOR. Koning Alfons van Spanje zou, gezien den tegenwoordigen politieken toestand en den slechten stand van de Spaansche valuta, het oogenblik gekomen achten een verandering tc brengen in de leiding van den staat. De ko ning bevindt zich op het oogenblik in Estre- madura en logeert op het landgoed toebe- hoorende aan den broeder van den hertog van Alva. Primo de Rivera heeft den koning aldaar opgezocht om enkele aangelegenhe- den te bespreken. Koning Alfons zou, vol gens den correspondent van het Berliner Ta- geblatt te Madrid, deze gelegenheid hebben waargenomen om den dictator de vraag te stellen of hij het tijdstip om zijn ontslag te nemen nog niet gekomen achtte. Ingeval van ontslag van Primo de Rivera zal wellicht Cambon, de gewezen minister van financien en leider van de gematigde Cataloniers cot minister-president worden benoemd. Cam bon geniet internationale vermaardheid als leider van een electriciteit-consorrium. In het kabinet Cambon zou de hertog van Alva de portefeuille van buitenlandsche zaken behee- ren. Het is echter ook niet uitgesloten, dat, indien Primo de Rivera ontslag neemt, de hertog van Alva minister-president zal wor den. In dit geval zou Cambon de portefeuille van financien aanvaarden. Primo de Rivera zou, aldus verder de cor respondent van het Berliner Tageblatt, ver- rast zijn geweest door de vraag van den ko ning en hebben verklaard, dat de kroor, moest doen wat ze goed achtte. Hij zelf kon op de hem gestelde vraag geen antwoord ge ven. Later zou echter de dictator er weder in zijn geslaagd den koning geheel voor zijn standpunt te winnen en hij zou den koning als overwinnaar hebben verlaten. Het posi- tief resultaat van de ontmoeting zou de on- derteekening zijn geweest van een besluit inzake een verandering van de academie voor rechtswetenschap. ITALIE. DE VATIKAANSCHE STAAT. Telegrafisch verkeer geopend- Gisteren te half twaalf heeft op het Vati- kaan de onderteekening plaats gehad van een overeenkomst betreffende het telegrafisch ver keer tusschen Italie en het Vatikaan. Graaf Cesaro Maria Devecchi vertegenwoordigde de Italiaansche regeering, terwijl mgr. Giu seppe Pizzardo voor het Vatikaan teekende. Door deze overeenkomst kunnen alle inwo- ners van den Vatikaanschen staat, pelgrims en toeristen via het telegraafkantoor van het Vatikaan naar alle werelddeelen semen. MEXICO EEN SCHIPBREUK. Achtlien personen cmgekomen. Naar uit Progrese (Yucatan) wordt ge- meld, zijn twaalf passagiers en zes man der bemanning van het stoomschip „Villa Her- mosa", dat bij Chiltepec op een zandbank hep en zich in zinkenden toestand bevindt, ver- dronken. ARABIe. OPSTAND TEGEN IBN SAOED. Beslissende strijd te wachten. In het rijk der Wahabieten moet een ern- stige strijd tusschen opstandige stammen en koning Ibn Saoed aanstaande zijn. Volgens een bericht uit Arabie moeten de opstandelin- gen in den laatsten tijd aanzienlijke verster kingen hebben gekregen door het overloopen van verscheidene stammen. In de hoofdstac moet de algemeene mobilisatie gelast zijn. Ibn Saced zelf zou zich naar de zuidgrens van zijn land hebben begeven, waar naar te ver- wachten is de beslissende strijd zal plaats vinden. AMERIKA. JAMES WILLIAM GOOD, t De Amerikaansche minister van oorlog, J. W. Good, is Zondag overleden. Hij had drie dagen tevoren een blindedarmoperatie onder- gaan. Deze burger had nog geen tijd gehad om zich als leider van zijn departement te onderscheiden of reeds belangojk constructief werk te doen. Zijn benoemingf tot minister van oorlog was een belooning geweest voor in de verkiezingscampagne voor Hoover be- wezen diensten. Good was n.l. de leider van de Republikeinsche campagne geweest. Hij had trouwens voordien reeds een belangrijke politieke rol gespeeld. Hij was geboren te Cedar Rapids in Lowa op 24 September 1866. Hij was van 1906 tot 1908 stadsadvo- caat te Cedar Rapids en van 1909 tot '21 lid van het Huis van Afgevaardigden te Washington. Als Congreslid kreeg hij zitting in eenige belangrijke commissies. In 1924 bedankte hij voor het lidmaatschap van het Huis om zich te Chicago te vestigen als ad- vocaat, n.l. als lid der firma Good, Childs, Bobb Wescott. Ten behoeve van de presi- dentieele candidatuur van Hoover begaf hij zich weer in de actieve politiek. Na Hoovers overwinning werd Good beloond met de por tefeuille van oorlog. JAPAN. EEN WERVELSTORM. Verscheidene schepen in nood. In de Noord-Japansche wateren geraakten bij een wervelstorm verscheidene schepen in nood. De Japansche draadlooze stations ont- vingen vele noodseinen. Onder de in gevaar verkeerende schepen bevinden zich ook twee Chineesc'he schepen, die arbeiders naar het eiland Sachalin vervoeren. Japansche oor logsschepen werden aangewezen om den schepen hulp te verleenen. spelletje ondanks de waarschuwing van haar zuster. Deze Iaatste gaat in vermomming naar Halston toe, doch wordt herkend en tevens verrast door Halston's vrouw. Wan neer later de beide zusters onderwijl ge trouwd (de secretaresse met haar patroon) door toevallige omstandigheden bij Halston zijn en ook Gilbert en de vrouw van Halston komen, dreigen de meeste gevaarlijke situ- aties en conflicten en 't slot is dat Halston moet verklaren, dat er niemand is die hem zoo goed begrijpt als juist zijn vrouw. Irene Rick en Audrey Fercis als haar zusje, met Stuart Holmes en Myrna Loy als het echt- paar Halston hebben deze huwelijkscomedie alleraardigst gespeeld. Van het uitgebreide voorprogramma dienen bijzonder genoemd de beide dans- en ca'baretrevues. De eerste liet het voornaamste zien uit Londen o.a. Chariot's revue en Bamboula. Dit Iaatste met mooie opnamen van onze bekende Beppie de Vries. Prachtige dansparen en dansgirls treden op, ook in de verschillende scenes uit Parijs. Een paar komische films gaan ook nog vooraf. Ds. C. J. Lasschuit te Hall is beroepen tot predikant bij de herv. gemeente te Den Burg op Texel. Tot ouderling bij de Ned. Herv. Ge meente te Oudorp werd gekozen de heer I Bruin en tot diaken de heer A. Jongebloed. Te Velsen zal het kerkorgel in de Herv Kerk belangrijk gerestaureerd worden en wanneer deze herstellingen gereed zijn geko men zal in de naaste toekomst ook hier het ambt van orgeltrappen ten doode zijn opge- schreven. Het werk zal uitgevoerd worden door de fa. de Koff uit Utrecht en moet ruim 2000 kosten. Deze kosten zullen gedragen worden door een comite voor kerkverfraaiing. Beroepen tot predikant bij de herv. gem. te Vledder ds. E. Was te Oosthuizen. Zaterdagmiddag heeft de Vereeniging van Ouderlingen der Ned. Herv. Kerk te Rotterdam een vergadering gehouden. RICHTINGSTRIJD IN DE HERV KERK De kerkeraad van de herv. gem. te Hoek van Holland heeft afgewezen een verzoek van de Vereen. van Vrijz. Hervormden al- daar om in den a.s. winter het kerkgebouw twee keer te mogen gebruiken voor een vrij- zinnige godsdienstoefening. HERDENKING DE GENESTET. Naar aanleiding van de honderdste ver- jaring van de geboortedag van Peirus Augustus de Genestet (geboren 21 November 1829) zal a.s. Donderdag 21 November, in de Remonstrantsche Kerk een herdenking van dezen dichter gehouden worden door ds L. B. Houtgast. INDISCHE GEMOEDELIJKHEID. Het moet een paar maanden geleden op het station Bandoeng gebeurd zijn, dat een dame een enkele seconde te laat op het per ron kwam om nog in den expresstrein van 2 21 naar Batavia te stappen, aldus vertelt de „Javabode". Dit nu is op zichzelf niets bijzonders, het zal wel eens meer gebeuren, dat dames een trein missen, maar dit speciale geval wordt vermeldenswaard door het feit, dat de wd. Inspecteur van Vervoer, die toevallig ook op het perron was en de dame-in-kwestie een vergeefschen ren naar den trein zag maken, een treinbeambte toeriep om aan de nood- rem te trekken. Of de man het bevel niet verstond, weten we niet, maar een feit is, dat de trein door- reed en spoedig met voile vaart in de rich- ting Tjimahi verdween, een verbolgen S. S.- Inspecteur en een wanhopige dame op het station achterlatend De hoofdambtenaar liet het er niet bij zitten. Hij had het nu een maal in zijn hoofd gezet, dat de dame er in zou slagen om met den express van 2.21 naar Batavia te vertrekken, en dus zou dat gebeuren. Hij bezorgde de dame een auto, liet haar naar Padalarang rijden, en seinde intusschen naar dat station, dat de express daar zou wachten tot de ontbrekende passagier aldaar gearriveerd was. Hetgeen prompt geschiedde. De express wachtte op het- station Padalarang precies 17 minuten langer dan volgens de dienstre- geling voorgeschreven was, en kon toen ein- delijk vertrekken met den liefelijken last, die per auto was nagezonden. UiT bovenstaand voorbeeld blijkt weer eens, hoe ver de gemoedelijkheid in Indie soms kan worden doorgedreven. Men ziet er geen been in om een expresstrein de rol van een pro- vinciaal paardentrammetje te laten spelen, zegt het blad. ALKMAARSCH BIOSCOOP THEATER. Pas op voor getrouwde mannen. Dat is de raad, die de knappe secretaresse van den echtscheiding specialiteit, advocaat Gilbert, aan haar jonger zusje geeft. Myra kan het weten, want zij heeft op het kantoor van haar patroon al heel wat meege- maakt. Ook Halston, een bekend type, komt weer op het kantoor om te klagen dat zijn vrouw hem niet begrijpt. Het zusje begint echter met dezen Halston een gevaarlijk DE COMMISSIE-VAN WIJNBERGEN. Het cadeaustelsel. De destijds door den minister van arbeid, hanael en nijverheid ingestelde commissie in zake het cadeaustelsel, van welke commissie het Tweede Kamerlid mr. baron van Wijn- bergen voorzitter is, heeft gistermiddag haar rapport aan den minister aangeboden. DE SINGELGRACHT TE PURMEREND Het Eerste Kamerlid de heer Polak, heeft aan den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen de volgende vragen gesteld: I. Is het den minister bekend, dat de ge- meenteraad van Purmerend besloten heeft tof demping van de Singelgracht tusschen dt Kippenmarkt en de Where? II. Acht de minister het ten uitvoer legigen van dit besluit, genomen ter wille van eeli vrij wel denkbeeldig verkeer, niet een erger- lijke schennis van het fraaie dorpsbeeld? III.Acht den minister het mogelijk en is hij bereid stappen te doen, ten einde te voorko men, dat opnieuw de schendende hand,ge- slagen wordt aan de bijzondere schoonheid des lands, die vroegere geslachten hebben ge- schapen? 1300 9.60 a 2.40 19 10.80 1350 tf 10.80 a 2.60 It 12— 1400 9t 12.— a 2.80 it 13.20 1450 tt 13.20 a 3.— 99 14.40 1500 it 14.40 tt 3.30 It 15.60 1550 it 15.60 a 3.60 It 16.80 1600 tt 16.80 a 4.— 19 18— 2000 it 26.40 19 6.— 99 29.52 4000 a 82.40 99 21.— it 96.72 7000 a 178.40 it 51— a 211.92 10.000 a 286.40 it 88.50 it 345.12 15.000 a 486.40 a 163.50 99 597.12 20.000 a 726.40 it 251— 91 897.12 25.000 a 1006.40 99 351— 11 1245.12 30.000 a 1326.40 It 463.50 11 1641.12 35.000 a 1686.40 99 588.50 11 2085.12 40.000 a 2086.40 it 738.50 It 2589.12 45.000 a 2526.40 It 913.50 11 3141.12 50.000 a 3006.40 19 1113.50 91 3759.12 60.000 a 4046.40 it 1562.50 11 5115.12 70.000 5166.40 19 2063.50 11 6591.12 Oude toestand Voorstel Nieuw R.I.B. Inkomen R.I.B. Verd.b. II 4- 20 opc 800 0.80 0.72 850 it 1.60 11 1.44 900 It 2.40 11 2.16 950 91 3.20 11 2.88 1000 It 4— 19 3.60 1050 It 4.80 19 4.56 1100 It 5.60 It 5.52 1150 It 6.40 It 6.48 1200 It 7.20 9 11 19 8.40 1250 8.40 2.20 tt 9.60

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 9