DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. hTmAVOND: Da Pips-FaUn, HET GHIN.-RUSS. CONFLICT, Na de onlusten in Palestina. Uit het Engelsche Lagerhuis. DE CRISIS IN DE ENGELSCHE MIJNINDUSTRIE. De politieke ciisis in Belgie. DE DUSSELDORPSGHE MDORDFJAAR. Hit het Pggyiemeret BustenSand Volksuniversiteit. No. 295 Dif fltrntmef besfasf all 3 blatfejk Honderd een en dertlgste Jaargang 1929 llirttmwnnitsprfjs Mj voornitbetaling per 3 maanflen f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Advertentlepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsrnfmte. Brieven franco N.V. Boek- en Handelsdr. v.h. Herms. Coster Zoon, Yoordam C9, Tel. Administr. No. 3. Rcdactie No. 33. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. Posfgiro 37960 21 WOVEnBER Den Haag, 20 November 1929. In de avondvergadering van de Twee de Kamer kwam gister aan de orde de Waterstaatsbegrooting. Alvorens de Voorzitter er de beraadslagingen over opende, werd echter eerst een nog van de vorige regeering overgebleven voor- stel besproken. Het betrof de omzetting van het bureau „Luchtvaart" in een „Luchtvaartdienst". Oogenschijnlijk niet veel meer dan een administratieve maat- regel, beteekent het voorstel de instel- ling van een nieuwen tak van staats- dienst met al hare, ook financieele, ge- volgen. Van daar verzet van de zijde van de heeren Van Dijk (A.R.) en Prof. Van der Bilt (Lib.), waarbij zich later ook de heer Knottenbelt (Lib.) voegde, terwijl minister Reymer, die bij deze gelegen- heid evenals Prof. Van der Bilt, zijn maidenspeech hield, het nut der nieuwe organisatie verdedigde, waarbij de heer Bongaerts (R.K.) zich aan zijn zijde schaarde. Het voorstel komt, daar de opkomst der leden zeer schraal was, in de verga- dering van hedenmiddag in stemming. Vermoedelijk zal het wel worden aan- genomen. Bij de Waterstaatsbegrooting voor 1930 zijn geen algemeene beschouwin- gen gevoerd, wat wel meer het geval is met dezen tak van de Rijksbegrooting. Maar, wat altijd wbl het geval is, aan sprekers over de meest uiteenloopende aangelegenheden geen gebrek! De be raadslagingen werden geopend door den heer Krijger (C. H.), die evenals later de heer Van der Waerden (S. D. A. P.) van zijn ingenomenheid getuigde met de in stelling van een directeur-generaal. Verder deed hij zich hooren ten gunste van verbetering van de vaarwaters in het Westland en Drente en het graven van een kanaal van Axel naar Hulst. De heer Van der Waerden drong aan op de uitwerking van het Westfriesche kanalenplan en informee'-de hoe de mi nister dacht over de collectieve contrac- ten in de rijksbestekken. De heer Van Voorst tot Voorst (R. K.) drong aan op financieelen steun aan pol ders, waarmee de heer Vap Rappord (Lib.) instemde. Deze klaagde ook over het oponthoud aan de veren. De heer Van den Heuvel (A. R.) vroeg verbete ring van de kanalisatie van West-Fries land, de heer Van der Heide (S.D.A.P.) drong aan op een kanaal MeppelWes terbcrk, mevr. Van ItallieVan Embden (V.D.) deed evenals verleden jaar een goed woord voor de voetgangers, de heer Bakker (C. H.) brak een lans voor de autobussen die nu te veel afhangen van het bon vouloir van de gewestelijke be sturen. Daarna hebben we nogmaals een maidenspeech behoord: met een krach tig orgaan heeft de heer Lockefeer (R.K. gepleit voor een kanaal Axel—Hulst, waarna de heer Drop (S. D. A. P.) een w~ .rd van instemming hiermee deed hooren. Nog heel wat meer punten zijn ter sprake gekomen onder dalende belang- stelling van de leden, doch toen we hoorden, dat de minister zijn antwoord tot Dbnderdagavond zou uitstellen, heb ben we het voorbeeld der verdwijnenden gevolgd. In het antwoord des ministers immers vinden we toch weer de vraag, die we wellicht niet gehoord hebben, tg rug! We hebben nog juist de laatste tram kunnen pakken! In de middagvergadering van heden heeft de Tweede Kamer, gelijk we reeds voorspel- den, hare goedkeuring gehecht aan het ont- werp tot instelling van een afzonderlijken luchtvaartdienst; met 50 tegen 24 stemmen is het voorstel aangenomen. Daarna is de Kamer voortgegaan met de hehandeling van de Begrooting van Justitie en heeft geluisterd naar het vervolg van de rede van minister Donner tot beantwoording van de talrijke sprekers. De minister verzeker- de onder meer dat er nauwkeurig wordt ge waakt tegen opruiende geschriften. Naar zijn ineening behooren bedelaars en landloopers, cok al vertoonen zij psychopathische neigin- gen toch thuis in Veenhuizen. Vergoe ding aan toegevoegde advocaten zou de staaskas op on weer 120.000 per jaar ko- men te staan. Wat de opsporing van misdu- digers betreft, zoo slecht als de heer Duijs het vcorstelde staan we er niet voor, doch de mi nister erkende, dat er in zake den moord op den heer Lans fouten zijn gepleegd. Dat de nieuwe regeling van de preventieve hechtenis goed werkt, blijkt uit de dalende cijfers der preventief gedetineerden. Wat de weigering van.toelating van Trotski betreft, zij was yerzocht om redenen Van gezondheid en vei- ligheid, doch beide waren voldoende ver- zekerd. Omtrent de kwestie van het muziek- auteursrecht verklaarde de minister, dat hii geen monopolie wenschte, doch dat hij doende is met een andere oplossing van de moeielijk he id. Van de doodstraf te spreker persoonlijk voorstander, doch er is van hem geen voor stel tot invoering er van te verwachten, om dat hij er toch geen praktisch resultaat van verwaeht. Wat aangaat de echtscheiding, is wellicht eenige verbetering te verwachten door bekorting van den termijn van scheiding van tafel en bed alvorens tot echtscheiding kan worden overgegaan. De pogingen der regee ring tat het tegengaan van de openbare on- zeaelijkheid beschouwt men ten onrechte als uitingen van puritanisme. De algemeene beschouwingen over de Be grooting van Justitie werden hierop geslo- ten en de motie-Wijnkoop tot opheffing van de Stakingswetten vervolgens verworpen met 52 tegen 19 stemmen. Met den communist stemden enkel de aanwezige sociaal-democra- ten er voor. Bij de behandeling van de artikelen heeft de Kamer in de eerste plaats stilgestaan bij een klacht van den heer Knottenbelt over den voorzitter van het hof te 's-Hertogenbosch, die een gescheiden doch voor de tweede maal. gehuwde vrouw als een onzedelijk levende be- schouwde en als zoodanig behandelde omdat echtscheiding naar zijn godsdienstige opvat- ting niet geoorloofd is. En daarna zaten we weldra in de zaak Giessen-Nieuwkerk. De heer Floris Vos repfe er even over, doch de heer Duijs (S.D.A P.) hield er een donderrede over, waarbij hij voor- al heftig afgaf op den rechercheur De Jong en den voorzitter van het Amsterdamsche Hof tegen de uitlatingen van den minister in zijn Memorie van Antwoord in bescherming nam. Tevens sprak hij zijn gerechte ergenis uit over het geheime dossier en vroeg den minister, of er geen termen zijn te vinden om de reen ters, die zich zoo slecht van hun taak hadden gekweten, wegens wangedrag te ontslaan. De daarop volgende spreker, de beer Boon (Lib besprak eveneens de geruchtmakende zaak en gaf mede lucht aan zijn ergernis over den rechercheur De Jong en het geheime dossier. De derde spreker over de zaak, de heer Kor tenhorst (R.K.), betreurde het, dat straf- zaken in het Parlement werden besproken, maar nu het was gebeurd, gevoelde hij be- hoefte eenige adviezen aan de regeering en de Kamer te geven alsmede aan de pers en het pub'iek om toch vooral te voorkomen, dat er een schandaalzaak van werd gemaakt. De heer Marchant (V.D.) deed niet onder voor den heer Duijs in zijn veroordeeling van het gedrag der rechterlijke macht in eerste in stance, maar hij koesterde milder oordeel over den rechercheur De Jong, dien hij een stumper heette, die door den rechter-commis- saris tot zijn laakbaar optreden was ge- bracht. De spreker vergeleek de zaak Giessen- Nieuwkerk met de Dreyfuszaak en achtte het een geluk, dat ten slotte het recht toch had gezegevierd. Dat de minister zich in minder vrieridelijke termen had uitgelaten over de houding van den voorzitter van het Am- sterdamsch gerechtshof, achtte hij volkomen verkeerd. Tusschen deze sprekers in had de heer Van Wijnbergen (R.K.) de houding van den pre sident van het gerechtshof te 's-Hertogen bosch tegenover een vrouw, die naar zijn godsdienstige cpvatting ondanks haar huwe- lijk na gescheiden te zijn toch nog in overspel leefde, verklaard en verdedigd, waarbij hij evenwel in geen geval goedkeurde de wijze waarop de bedoelde president zich tegenover de vrouw zou hebben uitgelaten. Edoch be- twijfelde hij de juistheid van de aan dezen toegedichte woorden. In de officieele stukken had hij er vergeefs naar gezocht. In verband hiermede achtte de heer Slotemaker de Bruine (C.H.) het gewenscht enkele positieve vragen tot den minister te richten. Toen hierop mej. Mr. Katz het woord Vroeg, vond de voorzitter het geraden de vergadering te verdagen. Het was dan ook bij half zeven geworden en de teeks van sprekers scheen nog niet uitgeput wijkt. Frankrijk en Engeland oefenen nu wel sterken druk op de weerspanningen uit, maar het is toch volstrekt niet zeker, dat zij voor deze pressie zullen wijken. En aan den ande- ren kant zijn er nog moeilijkheden met de kleinere mogendheden, die op aandeel in de Duitsche oorlogsvergoeding recht hebben, omdat zij er bij het plan-Young nog weer slechter meenen af te komen, dan al bij het plan-Dawes het geval was. Tijdens de eerste bijeenkomst der Haagsche conferentie hebben deze mogendheden zich niet kunnen doen gel- den en deden de groote heeren eenvoudig alsof zij niet aanwezig waren. Zullen zij zich nu echter ten tweeden male ook zoo gemakke- lijk op zij laten schuiven? Vooral in verband met de ten aanzien van de Hongaarsche en Bulgaarsche oorlogsvergoeding gerezen moeilijkheden? Zoo is het waarschijnlijk dat de tweede Haagsche conferentie niet slechts een formaliteit zal kunnen zijn en in die om- standigheden ware het wellicht gewenschter maar zoo spoedig mogelijk bijeen te komen om de meeningsverschillen uit te veehten. Het vraagstuk van de herstelbetalingen der Oost-Europeesche staten is een uiterst in- gewikkeld probleem, niet alleen omdat de k'ei- nere Oost-Europeesche schuldeischerstaten, in de betalingen van de Oost-Europeesche schuldenaars althans nog eenige compensatie zien voor hetgeen ze van de Duitsche vergoe- ding zich moeten zien ontgaan en omdat de schuldenaars zich onmachtig verklaren de verlangde betalingen op zich te nemen, maar vooral ook omdat allerlei politieke vragen met dit probleem zijn verwikkeld. De ernstigste moeilijkheid doet zich daar- bij voor met Hongarije, dat, naar men weet. met Roemenie overhoop ligt over de z g. optantenkwestie en nu weigert deze kwestie gelijktig met en in ruil voor de regeling van het vergoedingsvraagstuk uit den weg te ruimen. De zaak is dus uiterst gecompliceerd. En we zullen dus verder voorloopig wel moeten afwachten, wat de verdere besprekingen zul len brengen. DageSilfcsch ov@rzicht« DE TWEEDE HAAGSCHE CONFERENTIE. Tal van moeilijkheden, die eerst ppgelost moeten worden. De „Oostelijke hersielbetaiingen". Wanneer zal de Tweede Haagsche Confe rentie nu eigenlijk plaats hebben? Engeland en Duitschland wilden beslist, dat ze in Dec. gehouden wordt. Frankrijk heeft daartegen ernstig bezwaar gemaakt en om uitstel ge- vraagd. Het motiveert dat uitstellen o.a. hiermede, dat in December Cheron, de Fran- sche minister van financien, niet bij de be- grootingsdebatten kan worden gemist, vooral wat betreft de herstelbetalingen der Ooste- lijke Staten. Verder is men in Frankrijk ietwat huiverig een conferentie der regeeringen te beginnen, zoolang nog geen voldoende overeenstem- ming is verkregen en men dus gevaar zou loop-en voor oneenigheden, die de conferentie zouden rekken. (Men denke slechts aan de Eerste Haagsche conferentie!) Van dat standpunt is natuurlijk veel te zeg- gen. Maar de groote vraag bijft, of het waar- lijk mogelijk zal zijn in de voorbereidende be sprekingen tot volledige overeenstemming te komen, zoodat de wederbijeenkomst der Haagsche conferentie die uitsluitend de on- derteekening der getroffen overeenkomsten zou betreffen, niet meer zou behoeven te zijn dan een formeele bijeenkomst. Dan zij er nog de z.g. „Oostelijke herstel betalingen", een vraagstuk, dat de oorlogs vergoeding van de Oost-Europeesche landen bevat. Ook deze kwestie geeft aanleiding tot bedenkelijkheid, dat de conferentie niet voor Januari bijeen zal kunnen komen. Dan zijn twee landen, die moeilijkheden op- leveren. Bulgarije en Hongarije. Deze twee nemen in deze kwestie een standpunt in, dat van dat hunner schuldeischers ten zeerste af- De toestand is hierdoor aanzienlijk opge- klaard en laat een breede mogelijkheid tot verdere onderhandelingen met Jaspar voort- bestaan. De algemeene indruk is, dat indien de liberale partijraad dit besluit eveneens goedkeurt, wat vrijwel zeker is, alle gevaar voor een crisis als geweken zal mogen worden beschouwd. Reeds Dinsdag wordt trouwens naar een der katholieke ministers ons ver zekerde, het regeeringsvoorstel tot verneder- landsching der Gentsche universiteit bij de Kamer ingediend. De Vlaamsche kwestie en de Regeeringscrisis. jDeveze voor een Vlaamsche Hoogeschool. In de „Soir" verdedigt oud-minister De- veze het standpunt, dat de Gentsche Hooge school vervlaamscht moet werden, cp de.wijze zooals de Vlamingen dat willen: Voorts ver klaart hij een voorstander te zijn van de in- williging der Vlaamsche eischen op rechter- lijk gebied. Deveze, die een der leiders der liberale partij is, heeft dus inzake de Hoogeschool het standpunt der regeering ingenomen, wat in liberale lcringen indruk heeft gemaakt. De opinie van Vacdervelde. Oud-minister Vandervelde gelooft niet aan een regeeringscrisis. „De heeren roepen te luid, dat zij op sterven liggen", schrijft hij in „Le Peuple". Dtze regeering zal niet heen- gaan om de Vlaamsche kwestie, omdat zij voor alles, tegen elken prijs, de coalitie van alle anti-socialistische elementen wil volhou- den, al ware het ook maar voor enkele maan- den. De oorlog in vollen gang? Volgens telegrammen uit Moekden duren de gevechten aan de Russisch—Chineesche grens voort, waarbij aan beide zijden groote verliezen werden ueleden. De correspondent van de „Times" te Moekden had een onderhoud met maarschalk Tsjang Tsue Liang. Deze verklaarde, dat er thans oorlog is, zonder dat een oorlogsver- klaring heeft plaats gehad. Indien de groote mogendheden een commissie willen benoemen, om een onderzoek in te stellen naar de voort- durende Russische aanvallen en het binnen- dringen van Russische troepen op Chineesch gebied, dan zou zulks van Chineesche zijde ten zeerste worden toegejuicht. Tsjang Tsue Liang verklaarde zich bereid te bewijzen, dat de Chineesche troepen zich aan geen aanvallen hebben schuldig gemaakt en dat in het Chineesche leger geen Wit- Russen aanwezig zijn. Een Jood ter dood veroordeeld. We deelden gisteren nog in een deel der op- lage mede, dat de rechtbank te Jaffa het eerste doodvonnis geveld heeft tegen een Jood, die beschuldigd werd van moord op een Arabier iijdens de onlusten. Het aantal. slachtoffers. In het Lagerhuis heeft de onderminister van Kolonien in antwoord op een vraag mee gedseld, dat het aantal slachtoffers van do onlusten van den laatsten tijd in Palestina tot 24 September 207 dooden en 379 gewon- den, die in het ziekenhuis behandeld worden, bedroeg. Onderscheiding voor het hoofd der pclitie te Hebron. De onderminister van kolonien heeft in hit Lagerhuis nog meegedeeld, dat de konink- lijke politiemedaille was toegekend aan het hocfd der politie te Hebron, Cafferata, we gens zijn bijzonder moedig gedrag van 24 Augustus, toen hij geheel alleen een gewapen- de menigte op een afstand hield en aldus nieuwe aanvallen op de Jo Hen voorkwan. Een besluit van de liberale Kamer- en Senaatsgroep brengt aanzien- lijke opheldering. Met 31 tegen 15 stemmen is door de libe rale fraeties van Kamer en Senaat Woensdag een motie aangenomen, waarbij zij het ver- trouwen uitspreken in de liberale ministers om in den schoot van de regeering tot een accoord te geraken, ten minste behelzende: le. afwezigheid van alle vijandigheid ten op- zichte van de Fransche cultuur door inrich- ting aan de Rijksuniversiteit te Gent van facultatieve Fransche cursussen, 2e. eerbiedi- ging der taalminderheden bij de organisatie van het lager- en middelbaar onderwijs door bepaling bij de wet van de noodige modalitei ten. Alle liberale ministers, Vauthier inbe- grepen, keurden dit besluit goed; onder de voorstemmers waren ook verscheidene Walen MIDDENSTANDERS! voor Plymouth zit, maar als arbeidersafge- vaardigde. De heer Moses had den minister van marine vragen gedaan over de positie van zeeofficieren en manschappen met betrek- king tot d-e voorgenomen vermindering van de vlootbasis. De minister zei, dat hij niet op de gebeurteniss-en kon vooruitloopen. Lady Astor: wil de minister den heer Moset vragen, welke belofte hij had gedaan bij de verkiezingen? Moses (verontwaardigd)Wil de minister de „edele Lady" vragen zich ook als lady te gedragen? (kreten van „orde"). Kelton (cons.): Is het juist, dat de vragen- tijd gebruikt wordt voor bet uiten van vul- gaire taal? Meer opschudding, waarin de stem van den heer Crickwood werd gehoord met de volgende woorden: „Die vulgaire taal komt van de conservatieve banken. De spreker bedaarde hierop de gemoede- ren en herstelde de orde. De mijnwerkers nemen de regee ringsvoorstellen aan. De conferentie van gedelegeerden .der mijnwerkers heeft gistermiddag te Londen met 17 tegen 2 districten (Yorkshire en Forest of Dean in Gloustershire) de regee- ringsvoorstellen aangenomen die naar men weet de volgende 4 hoofdpunten bevatten: Vermindering van den werktijd van 8 tot 7 K- uur van 6 April af. Instelling van een natio- naal scheidsgerecht voor loon- en andere kwesties; aanwijzing van bemarktingsdistric- ten en geleidelijke verkrijging door den staat van de royalties, de exploitatierechten en ten slotte de eigendomsrechten der steenkolen- mijnen. Na de stemming las secretaris Cook het be sluit voor, waarbij Smith zijn ontslag als voorzitter heeft genomen. De vergadering droeg den secretaris op den afgetreden voor zitter een schriftelijke dankbetuiging te doen toekomen voor zijn vele en gewichtige diensten. De verkiezing van Tom Richards tot opvolger werd eveneens goedgekeurd on der voorbehoud van goedkeuring door het congres, dat eerst in den volgenden zomer bijeenkomt. De vlootbasis te Singapore. In het Lagerhuis is aan den premier ge- vraagd om de verzekering te geven, dat er geen Wijziging in de politiek ten aanzien van Singapore gebracht zou worden zonder daarin de regeeringen der dominions en kolo nien te kennen. MacDonald antwoordde, dat het vanzelf sprak, dat er geen wijziging in het tegenwoordige schema zou worden ge bracht, alvorens die verandering door de be- trokken regeeringen was goedgekeurd. Palestina. Op een vraag over Palestina zei Lunn, de onderstaatssecretaris van kolonien, dat de koninklijke politiemedaille was uitgereikt aan den heer Cafferata, commandant van de poli tie te Hebron, voor zijn groote heldhaftigheid op 24 Augustus, toen hij alleen een gewa- pende menigte op een afstand wist te _hou- den en zoo verdere aanvallen op de joden kon voorkomen. Tengevolge van de onlusten zijn tot en met 24 September 207 menschen g-edood en 379 gewond. De nood van de visschers. Sir Robert Hamilton, liberaal afgevaar- digde voor de Orkney-eilanden, diende een motie in, waarin de wensch uitgesproken wordt van onmiddellijke hulp van de regee ring aan de visschers. De motie stelt voor om de vissch-ersplaatsen van hun zware finan cieele verplichtingen te ontlasten, een systeem van havenontwikkeling uit te werken en tot internationale overeenstemming te komen aangaande de vischplaatsen in de Noordzee en elders, welke het onderwerp van geschillen uitmaken. Hamilton stelde voor de visschers op ge- makkelijke voorwaarden credieten te ver- schaffen, teneinde hen in staat te stellen hun netten- te vervangen. Buxton, de minister van landbouw en vis- scherijen, aanvaardde de motie. Hij zei, dat al reeds in de aangegeven richting maatrege- len genomen waren. Een woorden gevecht. Lady Astor is gistermiddag in het Lager huis in 'n heftige woordenwisseling geweest met den afgevaardigde Moses, die evenals zij toelichting van den Heer J. A. Mc. NEILL. Maandag 25 Nov. in de Handels- school, Kaarten f 0.25, f 0.50 of f 1.00 aan het Uitleen- bureau van de Leeszaal of aan de zaal. TE VEEL ONDERMINISTERS IN HET LAGERHUIS. Bij de wet slechts 6 toegelaten; er zijn er 7. Tot consternatie van rechtskundigen en parlementaire autoriteiten is bemerkt, dai de regeering 7 onderministers in het Lagerhuis heeft, terwijl bij de wet slechts 6 onder ministers zijn toegelaten. Er zal nu een in- d-emniteitswet moeten worden ingediend, om de 7 onderministers te vrijwaren tegen ver- volging. De 7 zijn: binnenlandsche zaken, Short; buitenlandsche zaken, dr. Dalton; do minions Ponsonby; kolonien, Lunn; lucht- vaart, Montaigue; Indie, dr. Drummond Hiels; Schotland, Thorn. Johnston. Het aantal onderministers, dat recht heeft in het Lagerhuis te zitten, is periodiek ver- hoogd en in 1926 bij de wet op 6 gebracht. Indien er thans niet een speciale wet ge maakt wordt, waarin het getal op 7 wordt gebracht, zal een der onderministers in den adelstand verheven moeten worden en naar het Hoogerhuis moeten overgaan. Weer een nieuwe moord. Gisteravond is Dusseldorp opnieuw in op winding gebracht. Tegen tien uur, zoo weet de Tel. te vertellen, verspreidde zich name-- lijk als een loopend vuurtje het gerucht, dat men in een portaal van het „Pressehaus" in het centrum der zakenwijk een bebloed kin- derhemd en een kousje had gevonden. Naar door de recherche wordt medege- deeld is een en ander inderdaad juist. Men heeft te doen met het hemd van een meisje van een jaar of acht; in het hemd, dat ge heel gescheurd is, zijn duidelijk bloedvlek- ken te zien. De kous moet van een kind van denzelfden leeftijd zijn. De hiel is er afge- scheurd; daar waar dit gebeurd is, ziet men eveneens bloedvlekken. De opwinding is te grooter, omdat in een der talrijke brieven aan de politie, waarvan evenwel niet vaststaat, of zij inderdaad alio van den moordenaar afkomstig zijn, een moord in de bedoelde wijk werd aangekon* digd. Het signalement van den „steker". Dinsdag heeft Fraulein Gertrud Schulte, een der jonge vrouwen uit het Dusseldorp-- sche, die de woede van den steeds nog ge-. zochten moordenaar hebben ondergaan en op 27 Augustus veertien messteken opliep, doch als door een wonder aan den dood is ontkomen, een specialen verslaggever van de „Daily Mail" het relaas opgehangen van haar wedervaren van destijds. Ietwat bedeesd gaf zij den journalist een beschrijving van haar aanvaller bij de politie bestaat geen twijfel, dat hij de „ste- ker" is, wiens bloedig bedrijf reeds tien slachtoffers heeft geeischt. Frl. Schulte was in Augustus in dienstbe- trekking. Zij maakte in een openlucht-dans-' gelegenheid kennis met den man en daar hij „er keurig uitzag en een aangenaam vertel- ler was", zag zij er niets in, iets met hem te drinken. Zij beschreef hem als volgt: Hij stak goed in de kleeren en zag er uit, om haar woorden te bezigen, als een „beter soort werkman". Naar zijn welonderhouden ALKMAABSCHE Hedcnavond 8 uur in de Dancing van de Harmonie LEZING over ,,De komende winkelsluiting", ,iHet werktijdenbesluit" en „De Ziektewet". VRIJ ENTREE.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1