J weer FILM GOEDGEKEURD. Men meldt ens uit Amsterdam: De Russische film „Gevangems'" is, na op- nieuw te zijn gekeurd, thans goedgekeurd. de schadeloosstelling TUSSCHEN HAARLEM EN BLOEMENDAAL. Gistermiddag hebben Ged. Staten te flaarlem behandeld de regeling der schadeloosstelling tusschen Haarlem en Bloemendaal in verband met de grens- wijziging van 1927. RS 7A0 Het totale bedrag is dus 488. t4U. Daarboven komt dan nog wegens ver- goeding van bedrijfsschade een bedrag te voldoen over een tijdsverloop van tien jaar, zijnde in het eerste jaar 10.701 en verder elk volgend jaar een tiende van het restant. r De voorzitter verklaarde. dat red. gtaten buitengewoon hebben gewaar- deerd de tegemoetkomende houdmg van Bloemendaal. Gedep. Staten stelden de overeen- komst vervolgens'vast. KINDER VERLAMMING. Te Deventer 'is een meisje van negen maanden aan kinderverlamming over- leden. Dit is het deide geval van deze ziekte, dat zich binnen korten tijd daar ter stede voordeed. BRAND. Boerderij ajgebrand. Gistermorgen omstreeks 9 uur ontstond ie iolmschate, vermoedelijk door een l.k in den schoorsteen, brand in de kleine boerderij b - woond door den eigenaar W. Vissers. Bin nen het uur waren het huis en een schuur- tje verwoest. Drie varkens en een schaap kwacnen in de vlammen om. De koeien kou- den met moeite worden gered. Alles was, hoewel zeer laag, verzekerd. KORTE BERICHTEN. Naar Het Volk vcrneemt, stelt de N-d fascistenverceniging De Bezem sedert eeni- ge tijd pogingen in het werk, cm te komcn tot de stichting van cen „Nationalc Jeugd- garde". Te Herwen en Aerdt wordt vermisl de 13-jarige Erna E. Woensdagraiddag is op de ammoniae- fabriek van de staatsinijn Maurits t? Lui- terade een monteur van de firma Stulemeyer van een cngeveer 10 meter hoog dak geva.'- len. Hij was dadelijk dcod. Te Nieawpcort (Z.H.) is gearresteerd P. B., koopman te Groot-Ammcrs en B. V., kaarkooper te Nieuwpoort, verdacht van m- braak te Langerak, gepleegd op Zondag t November. Men m.ent hiermede cok de da- ders van vorige inbraken in handen te hen- ben. Verdachten zijn naar Dordrecht ovor- gefcracht. Door middel van braak is uit een win- kel op de Rozengracht te Amsterdam ecu partij nieuwe goederen ter waarde van 2975, ontvreemd. Met ingang van 1 Januari as tred;n de artikelen 14, 19 en 20 van de Arbeidswet 1919, voor zcov.r betreft arbeid van toon kunstenaars in bicscopen, in working. Motoren. DE VOORZITTER VAN DE K.N.M.V Nccmt entslag. De medewerker der N. R Crt. op aulomo- biel en motorsportgebied meldt: Naar wij vernemen heeft mr. J H Mu- lock Houwer in de Zondag j.l. le Utrecht ge houden vergadering van het algemeen te- stuur der K.N.M.V. ontslag genomen al voorzitter. Vcorloopig zal de bestuursvaca ture door een der led en van het algemeen be- stuur worden vervuld. Op de in Mei te houden algemefine verga dering zal een nieuwe voorzitter -or den ge- kozen. Ofschcon rrr. Mulock Houwer reeds vrceger den wersch te kennen had gegeven als voorzitter te willen bedanken, had hij in het belang van de motorsport dit p'an niet ten uitvoer gebracht. Zijn plotselinge meoe- deeling in de vergadering van Zondag j.l. heeft dan cok niet nageaten grcote beroering in motorsportkringen te verwekken Weliswaar heeft mr. Muock Houwer a's een van de redenen opgegeven, dat zijn gezond- heidstoestand te wensche noverliet, maar het is ens bekend, dat hij Verre van tevreden was over den gang van zaken bij de op 9 dezer ge houden kampicensrit en de wijze, waarop de bepaa.lde gedragslijn in, is bekend gem. a a k' vcorlcopige uitslag daarvan tegen -L vooraf Dit laatste moet dan ook den doorsiag tot zijn besluit tot aftreden hebben gegtven, een besluit dat volgens zijn verklaring onherroe- pelijk was. Voor de K.N.M.V. beteekent zijn aftreden een gevoelig verlies. TcnawseiaP. Doch Moscat weet weer raad. Hij be- werkt een liefdesavontuur tusschen Jacque line, dat aardige vrouwtje van Fournier en Marechal, die weer met Moscat bevriend is Dit spelletje dreigt echter van Jacqueline s kant ernst te worden, doch alles komt ten slotte weer in't reine, alleen met dit gevolg, dat drie personen aan't eind het avontuur tot onderwerp van een novelle, tooneelstuk en roman maken. Dit laatste geschiedt door Fournier. die aan Moscat zijn werk weet te verkoopen. Geheel blijspel is het stuk niet. Er komen ook gevoelige trekjes in voor, voornamelijk in de-scenes tusschen Fournier en zijn vrouw. Stijging zit er niet in het stuk. Alle hulde aan den auteur voor zijn voortreffelijk eerste bedrijf, dat een stuk op zich zelf had kunnen zijn. De geschiedenis van de andere drie be- drijven (het avontuur van Jacqueline en Mare chal met de gevolgen daarvan) kunnen niet zoo sterk boeien, al vindt men toch telkens weer den goeden tooneelschrijver terug. De rol van Moscat, den uitgever, is de groote rol uit het stuk, en het succes. dat „Zooeven Verschenen" ook hier heeft gehad, mag zeker voor een groot deel toegekend worden aan Louis Gimberg, die Moscat op schitterende wijze heeft uitgebeeld. Vooral in het eemte bedrijf heeft men volop genoten Dat was al les zoo vlot, zoo goed van houding en be- w eg in gen en zoo overtuigend, dat men bijna niet kan aannemen, dat Jacques Baumer in Parijs de rol beter zal hebben gespeeld Ook in de andere bedriiven vulde hij telkens op bijzondere wijze het tooneei. Fournier, de tot bejoemd schrijver gewor- den ministerie-ambtenaar werd door Theo Frenkel heel goed gespeeld. Hij beheerschte zijn rol goed, dreigde slechts een enkele maal zich te veel te laten gaan en gaf zich in alle bedrijven geheel. Hij had ook uitstekend tegenspel, niet het minst van Lily Frenkel Bcuwmeester, die met haar echtgenoot, na een Indisch tournee, weer bij het R. Hofsta Tooneei is teruggekeerd. Zij was als Jacque line, een lang niet gemakkelijke rol, omdat de schrijver haar in een moeilijke positie brengt, bijzonder op dreef, en wist vooral ook in de gevoelige momenten sterk te boeien. Louis van Gasteren had in Marechal nu jaist niet de rol, die voor hem 't meest was aangewezen. Hij is met de groote Don Juan. Tccii trachtte hij met zijn bekende routine de rol zoo aannernelijk mogelijk te maken. Aan het duidtlijk sprtken, ook al gaat het vlug, dient de vulle aandacht door de acteurs geschonken. De verschillende kleinere rollen werden ervuld door Jan Giefe (Bourgine), Balledux (reporter) F. Sterneberg (Felix), W Huys- mans (Bregaillon) en G Hartkamp (Henri). Mej Bouwens was de dienstoode. Zij alien vulden het geheel goed aan. In de eerste acte was het benauwd spelen in het kantoor van den uitgever. En die on- willige deur tusschen het kantoortje en de karner van Moscat was bepaald hinderlijk. Over't geheel zouden beter sluitende deuren een aanwinst zijn In de derde acte kleurde de japon van Jacqueline al heel slecht bij de gordiinen. Decor van II en IV goed. Ook zou het gewenscht zijn, dat bij een opvoering werd aangegeven, na welk bedrijf de pauze zou zijn. Dan bleef men gespaard voor verrassingen als gisteravond toen de toeschouwers na het tweede bedrijf gingen pauseeren en men plotseling met het derde bedrijf begon, zoodat veien overhaast hun plaats mcesten zoeken. Eerst na III was de werkelijke pauze. Met belangstelling en groote ingenomen- heid hebben de talrijke aanwezigen gister avond van het nieuwe stuk kennis genomen. G. 'een paar Wybert- 'tabletten! Zij bescher- men tegen verkoud- heid en infectie. De auto stopte onmiddellijk. De chauffeur hielp haar overeind, waarop zij in de lunch room van den heer Witte werd binnenge- dragen Nadat zij wat was bijgekomen, werd zij door den automobilist thuis gebracht. De fiets van mej. Visser was deerlijk gehavend. DE CABARETAVOND VAN V. V. V. Wij vestigen nog even de aandacht op den Cabaretavond van V. V. V., welke heden- avond in de „Harmonie" zal worden gehou- den. De daar optredende arvisten zijn van den lsten rang en zullen met een buitenge woon fraai program uitkomen. Het bal na de uitvoering zal plaats heb ben in de dancing met de voortreffelijke Jazzbandmuziek van de Harmonie. Uit alles blijkt wel, dat Alemaria zijn Ie- den een hoogst genoegelijken avond zal ver- schaffen. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Lourentia Geertruida Maria, d. van Wouter Gcrardus Buren en Johanna Kapteijn. Hermanus Wilhelmus, z. van Odulphus Huiberts en Gatharina Godijn. ZOOEVEN VERSCHENEN blijspel in vier bedriiven uit het Frunsch dear F.dr.uard Boerdet. Het Rotterdamsch-Hofstadtooneel bracht gisteravond op de tweede abonnementsvoor- stelling vanwege het Comite voor Taoneel- uitvoeringen, het nieuwe stuk van Bourdet: „Zooeven verschenen". De Harmoniezaal was weer geheel bezet. Bourdet, de bekende schrijver van „De Gevangene" heeft van zijn nieuwe stuk een geestig blijspel of liever nog een koStelijke saty^e gemaakt. Het is typisch Fransch Wij kenhen hier dat geknoei van uitgevers niet evenjnin als dat met litleraire prijzen. De uitgever Moscat wil zich wreken op den bekenden schrijver Marechal, die hem heeft willen bedriegen door achter zijn rug om, met een concurrent te contracteeren Hij weet de jiiry voor den Zolaprijs zoodanig te be- werken, dat niet, zooals algemeen werd ver- wacht, Marechal den prijs krijgt, maar een tctail onbekende auteur, die een roman heeft gemaakt uit he! danboek van zijn vrouw. Deze viouw heeft het boek onder pseudoniem inneStuurd De uitgever maakf nu van den onbekende een beroemd schrijver en wil gaarne een tweede boek van hem uitgeven. CORRESPONDENTIE. WP., athier. U neemt maar zonder eenig bewijs aan, dat de abonne de door U ge- ncemde bakkerspatrcon is. Daarvoor heeft U geen enkcl bewijs en U is er dan ook :o- taal naast. Er bestaat dus ook geen enkele reden om tegen dezen patrcon te velde te tr.kken zocals U dat doet. Maar zelfs al had U daartoe een geldige reden, dan zou een persoonlijk stuk van de zen aard toch zeker met uw vcllen naam on- derteekend moeten worden. Red. Alkm. Crt. Stadsnieuws GESLAAGD. Op het gisteren te Amsterdam gehouden examen in machineschrijven en stenografie, onder leiding van den ontwerper, den heer A. W. Oroote, slaagden: voor reporter lste klasse: de heer H. A. Hazelcop, Alkmaar; - vdor reporter 2e klasse: 200 lettergrepen p. m. de dames S. van Diepen te Alkmaar en W. Sangers te Bergen; vcor kantoorstenograaf, 130 lettergrepen p m., de dames F. Rus te Heiloo, J. Sluijter te Bergen en J. Asma te AJkmaai' en de heei A. C. de Graaf te Alkmaar; machineschrijven: de dames C. Schermer- horn, 60 lettergr. p. m., A. van Giezen, 05 lettergr. p. m.; E. Warnies, 56 lettergr. p m.; A. Schraie, 74 lettergr. p. m., alien te Alk maar, J. Brugman te Bergen, 61 lettergr. p. m„ M. C. Ottinlc, St. Pancras, 59 lettergr p m„ F. Rus, Heiloo 57 lettergr. p. m. en de heer Tervoort, Egmond aan Zee 57 lettergr p. m. AANRIJDING. Hedenmcrgen had bij de Heilocerbrug een aanrijding plaats, die gced afliep Een meis je, dat per fiets vanuit het Park kwam werd door een auto aangereden, tengevolge waar van ze viel en het voorste deel van het rij - wiel crnstig werd beschadigd. De jongedame kwam met den schrik vrij. DE ROOTORENBRUG. Blijkens de mededeelingen van wethouder Leesberg in den raad gedaan in antwooru op de door den heer Woldendorp gestelde vragen over de langzame voortgang der werkzaamheden aan de Rotorenbrug, zou de bovenbouw, die vervaardigd wordt in de con structiewerkplaats van de irma Klinkenburg te Wormerveer, 1 Dec. gereed komen. Nu wij van deze datum nog slechts enkele dagen verwijderd zijn, meenden wij goed te doen eens bij den directeur van P. W. te in- formeeren of inderdaad verwacht mag wor den, dat op d'ien datum een einde komt aan de verkeersbelemmering, die vooral de daar omwonenden ondervinden. De heer Margadant deelde ons mede, dat de aanneemster te kennen heeft gegeven te yerwachten dat de bovenbouw half Februan gereed zal komen, doch dat het gemeentece- stuur al het mogelijke doet om te bevorderen, dat de firma op den gestelden termijn gereed kemt en van plan is de boete van 25 per dag voor het later gereedkomen toe te passen. Wij voerden hiertegen aan, dat de omwo nenden hiermede geenszins gebaat zijn en dat die meer hebben aan het tot stand bren- gen van een hulpbrug voor voet- en rijwiel- verkeer. De heer Margadant stemde dit toe en ver klaarde ens, dat het mogelijk was binnen veer- tien dagen een dergelijke brug tot stand te brengen. Dit was echter een zaak, die het gemeent bestuur had te beslissen. Aan een tijdelijke brug voor rijverkeer kon z.i. met het oog op de hooge kosten niet ge- dacht worden. Voorts betoogde de directeur van gemeente- werken, dat men toch dient te begrijpen dat men een brug niet uit den grond kan stam- pen, en dat iedere verbetering op dit gebied met verkeersstagnatie gepaard moet gaan. Wij spraken als ons oordeel uit, dat daarbij vocrop moet staan om die stagnatie zoo koH mogelijk te doen duren. De heer Margadant was het hiermede vol- komen cens, doch betoogde, dat men met de Rotorenbrug voor moeilijkheden was komen te staan, die niemand heeft kunnen voorzien. Onder de invloed van de discussies over de staal- en paalfundeering schrapte de raad m 1925 de vernieuwing van de Rootorenbrug, hoewel toen de markt voor het maken van de brug bijzonder gunstig was. Toen dit jaar op 9 April de biljetten, waar- voor 13 iirma's, die voor het maken van de brug in aanmerking kwamen, waren uitgenoo- digd, heeft niemand kunnen voorzien, dat de ccnstructie-werkplaatsen dermate met werk overladen waren, dat slechts vier firma's in schreven. Onder hen bevond zich ook een Alk- maarsche firma, die de laagste inschrijfster was, doch die met een constructie was geko- men waarvoor B. en W. de verantwoordelijk- heid niet konden aanvaarden, met het gevolg dat 3 Juni een 'bespreking plaats had met d? firma Klinkenberg, die verzekerde inmiddels meerder werk te hebben aangenomen en met de brug niet voor 1 Dec. gereed te kunnen komen. Met de toezegging, dat al het mogelijke gedaan zou worden deze termijn te bespoe- digen, werd aan deze firma de bovenbouw voor 16.800 opgedragen. De firma bled; inmiddels dermate met werk overladen te zijn, dat pas in Sept. haar teekening kon worden goedgekeurd. Aangezien de onderbouw niet kon worden uitgevoerd in den tijd, waarin het in de haven met het cog op den zaadaanvoer bij zonder druk is, moest deze toch in een tijd worden uitgevoerd, die voor de scheepvaart het minst hinderlijk was. Deze onderbouw is thans gereed geko men en zoodra de brug komt kan ze wor den g:steld. Hierbij is men ook afhankelijk van een te verwacbten vorstperiode. Men staat hier dus werkelijk voor onvoorziene omstandigheden, maar juist daarom dringen wij er, vooral in het belang van de omwonenden, die van de stagnatie grooter hinder ondervinden, dan men het in den raad heeft Adllen doen voor- komen, bij B. en W. met klem op aan pu- blieke werken machtiging te verleenen, al thans voor het voetgangcrs- en rijwielver- keer een hulpbrug te doen maken en dit te meer omdat deze in veertien dagen tot stand kan worden gebracht en de kosten daarvoor geen overwegend bezwaar kunnen zijn. Deze kosten bedragen, naar wij van des- kundige zijde vernamen, slechts 750. van het ziekenhuis in de gracht uitmondt en blijkens de situatieteekening bleek, dat het riool van het ziekenhuis loopt in het riocl. dat in de Wilhelminalaan ligt en in h«?t Paardenwed uitmondt. Ook was het hern niet bekend, dat regen- ten vergeefsch getracht hebben in den ioe- stand verbetering te brengen. Wel had hij geconstateerd, dat de gracht stinkt, waarom hij het initiatief had geno men de gracht te doen uitbaggeren, hoewel bij het peilen was gebleken, dat er betrekkt- lijk weinig modder in de gracht aanwezig is. Het was hem wel bekend, dat er riolen van de Metiusgracht in de gracht uitmonden, doch deze kunnen vermoedelijk de oorzaak van den stank niet zijn, zoodat't niet is uit- gesloten, dat tijdens het uitbaggeren klan- destiene riolen ontdekt worden. VOLKSZANGAVOND. NED. VEREENIGING VOOR DEN VOLKSZANG AFD. ALKMAAR. Waar het aan lag, we kunnen het niet zeg- gen, doch er hing een feestelijke stemming in de zaal. Kwam het door de fraaie lampen, die de pachter van de Unie in de zaal had laten ophangen, of door de bloemversiering? Nogmaals, we weten het niet. Dit weten we echter wel het werkte aanstekelijk op ieder- een, op leider Sixma in de allereerste plaats. Geestig is hij altijd, doch dezen avond was hij in zijn kostelijke gijn onuitputtelijk en zingen zingen liet hij zijn menschen! Het was een ge- not er naar te luisteren en zoo waar, het man- nelijk geslacht begint zich ook te interessee- ren voor onzen mooien vo^szang. Ze waren nog wel te tellen, doch heelemaal schitteren door afwezigheid, wel dien tijd schijnen we voorbij te zijn. Volhouden Hollandsche kerels, het is heusch geen schande in het publiek te toonen, dat men durft te zingen. Neemt maar een voorbeeld aan de vrouwen, die durven wel. Een prachtig geslaagde avond, dat was het in alle opzichten. Duchtm is er geoefend Dat moest ook met het oog op den Zcndagavond op 9 December a.s. Dan is er iets bijzonders, dat nog nooit in Alkmaar is vertoond, dan moet iedereen aanwezig zijn, en wie niet komt, een nurks eerste k'as. We zeggen niet wat er gegeven zal worden, want dan is de aardigheid er af. Niets zeggen zie je, dat prikkelt de nieuwsgierigheid Het strijkkwartet gevormd door de hee ren P. Ooijkaas, A. Biernans, H. Hollenberg en A. Tjeerkes met klavierbegeleiding van mevr. G. OhlenBosman dat ter afwisse- ling optrad, toonde een goed ingespeeld en semble te zijnin composities van Mozart (Menuet en Rondo), Rubinstein (Melodie), Haydn (strijkkwartet no. 13), F. van Blom (Marsch „Heil Europa") en nog een tweetal toegiftjes liet het ensemble hooren, dat het aan een vaardige terhniek de noodige zin voor muzikaliteit baart Het dankwoord van den voorzitter, waarin hij de hoop uitsprak, -dal het ensemble nog eens bereid mocht .zijn voor Volkszang op te treden, onderschrijven wij volkomen. Denkt er aan, wie geen nurks wil zijn, zor- ge er voor 9 Dec. a.s. vrij te zijn cm op te gaan naar Volkszang. AD. INT. Vertrokken personen. A. Walboom, wed. L. Rosing, R.K., leer- ling-verpleegster, Wilhelminalaan 11 naar Den Helder. W. Kolenbrander, R.K bakkersknecht, van Hoeverkade 6a naar ieer. p. Schimdt, N.H., autohandelaar, en echtg., D.G., van Heiligland 38c naar Amsterdam. L. A. Truijers, N.H., stof- feerder, en gezin, van Dahliastraat 17 naar Leiden. S. de Bruin, C.G. kappersbe diende, van Langestraat 64 naar Hoogeveen. N. Nieuwenhuizen, N.H., dienstbode, var Koorstraat 21 naar Schagen. P. Rover, R.K., boekdrukker, van 2e Kanaalstraat 6 naar Leiden. M. C. Krapels, N.H., dienst bode van Laat 162 naar 's-Gravenhage. C. de Jong, G.K., rijtuigpoetser, en echtg van Hoeverkade 2a naar Amersfoort. N Kooij, N.H., z. b., en echtg., N.H., en broeder J. Kooij, geen, van Nieuwpoortslaan 119 naar Bergen (N.-H.) E. M. Korstanje, N.H., gehuwd met N. Willems, van Station- straa't 71 naar Zaandam. Op 9 Nov. 11 werd a^geschreven van het adres Kwakelpaa 9 naar Rotterdam, Nicolaas Rob, fabrieksar- beider. Betrokkene is echter niet vertrckken en woont thans Karnemelksbuurt 19. A. E M. IJpma, R.K., huisvrouw R. Prins, van Langestraat 69 naar N. O. Indie. P. W H. Wolfs, R.K., assistant N. S., van Snaar- manslaan 107 naar Nijsden (L.) J. Smi;, N.H., fabrieksarbeider, van Zeglis 37 naar Uitgeest. A. Couvert, N.H., z. b., van vaar. tuig Amsterdam 402" naar Hoorn. T. Molenaar, N.H., wed. v. C. Hoppe, en twee kinderen, van Rcchdalestraat 9 naar Am sterdam. C. G. van de Pol, N.H., z. b van Heul 32 naar Amsterdam. -— J. Klein Teeselink, N.H., remmer N. S., en gezin, van Stuartstraat 42 naar Nuth. J. G. en C. L. Wiese, R.K., radio-monteurs van Boezemsin gel 3 naar Princenhage. W. Baltus, R.K dienstbode, van Ritsevoort 46 naar Drieber- gen. B. Mous, R.K., huishoudster, van Nieuwesloot 27 naar Haskerland. H. J. Mulder, N.H., van Egmonderstraat 1 naar Utrecht. A. Kooij, N.H., dienstbode, van Emmastraat 40 naar Koedijk. Onze WATERGEBREK EN MISLUKKINGEN VAN DEN OOG ST. Te Soerabaja. In den laatsten tijd was de beschik- bare watervoorraad dagelijksch practiesch precies opgebruikt. Woensdagnacht is daar- in echter verandering ontstaan, doordat er 800 M3 water tekort bleek te zijn. Het ge volg hiervan is, dat de waterleiding besloot tot rantsoeneering van het water. Op Madoera. Volgens berichten in de bladen bestaat op Madoera, speciaal in het Pamekasansche, een groot tekort aan voedingsmiddelen voor mensch en dier tengevolge van de droogte en het mislukken van verschillende oogsten. De ncod wordt geillustreerd door een aanvrage door den regent van Pamekasan aan den re sident om een renteloos voorschot van 3000 gulden voor den aankoop van gaplek voor de bevolking. Vanuit verschillende plaats m komen berichten over de sterfte van het vee. Voorts is er gebrek aan wat er. AANGEREDEN. Vanmiddag te^en 2 uur is. waarschijnlijk tengevolge van het verkeerd nemen van den draai door den automobilist, mej. Visser, wonende aan den Baansingel, op den hoek Maar hoelang Mcscat ook wacht, er komt NieuwJandersmee1—Kc.'?neir-,""'','.weg, aan geen nieuw werk. De vroSgere ambtenaar gered en door d en luxe auto G 5527^, lomen f ouinier heeft geen fantasie en in het dagboek i de uit de richtin^ Heiloo. van zijn vrouw staat verder niets meer. De juffrouw werd onderstboven gesmakt. LIGHT OP! Voor rijwielen en andere voertuigen bed en- avond te 4.30 uur licht op. EEN STINKENDE GRACHT. De directeur van Gemeentewerken deeld ons heden mede, dat hij met verwondering kennis had genomen van de mededeeling van een der omwonenden van het Neutrale Zie- i kenhuis. 1 Het was hem niet bekend, dat er een riool Ingekomen personen. M. J. Pronk, R.K., dienstbode, Molenbuurt 11 van Westwoud. J. C. M. Hoedjes, D G., hulp in de huish., Hoofstraat 29 van Haar lem. J. Kemp, geen. sigarenmaker, met echtg. en 3 kinderen, Westerhcfje 27 van Beverwijk. S. de Groot, R.K., fabrieksar beider, Baansingel 31a van H.H.Waard. H. Klaver, N.H., expeditie-bediende, Pieter- straat 16 van Opmeer. F. Klaber, Isr bakkersknecht, Laat 1C'5 van Almelo. J Boxma, N.H., bakkersknecht, Koningsweg 36 van Zd. en Nd. Schermer. C. van Dam, R K., amanuensis lyceum, met echtg. en 2 kin deren, Dahliastraat 17 van Den Helder. A. Veldman, R.K., echtg. van J. N. Braken- hoff, Oosterburgstraat 8 van Uitgeest. J D. Heineman, N.H., kantoorbediende, Hof- dijkstraat 6 van Am rsfoort. L. Postuma, gene, chauffeur, met echtg., Boomkampstraat 28 van St. Pancras. M. A. G. Hendriks, R.K., z. b., Laat 128 van 's-Graveland. P. C. Maijers, N.H., dienstbode, K. Marx straat 1 van Purmerend. A. C. Henne- man, R.K., H. G. Henneman en P. M. Hen- neman, Snaarmanslaan 79 van Ooltgens- plaat. W. L. de Haan, N.H., echtg. v. D Hildering, Eikelenbergstraat 56 van Oudorp W. van der Leek, G.K., echtg. R. Westra Hoeverkade 3 van Sneek.G. A. Veld man. G.K., dienstbode, Uitenboschstraat 22 van Hdarlem. C. A. Theunisz, R.K., huis houdster, Fnidsen 95 van Amiterdam. W Kox, D.G., gehuwd met Harman Vet, Water- schapstraat' 12 van Wormerveer. K. D Roodema, N.H., filiaalhouder, met echtg. en 4 kinderen, Magdalenenstraat 18 van Wor merveer. S. Vroom, N.H., verzekerings- agent, met echtg. Tulpstraat 12a van Edam C. G. Sitskoorn, R.K., etaleur. Schouten straat 10a van Hilversum. T. Blok, z. b ee Kanaalstraat van Utrecht. J. Frans. geen, z. b.. Spocrstraat 79 van Bergen (N H.) M. J. J. Wiegman, R.K., huishoudster Spoorstraat 79 van Bergen (N.-H.) P Wicthaar, R.K., bediende, en echtg., G.I< Hoeverkade van Amsterdam. L. G. Mar tina, R.K., granietwerker, Vrouwenstraat van Spilimbergo (Italie). A. Loos, R.K dienstbode, Nieuwlandersingel 32 van Ber gen (N.-H.) H. Schrieken, N.H., arbei der, Noorderkade 44 inw. van Barsinger horn. J. Drijver, N.H., kaaskoopersknech* met echtg. en 2 kinderen. N.H., Hoeverkade 9 van Ocsthuizen. C. J. Siewers, geen leerl. klerk N. S. Lindenlaan 68 van Den Hel der. E. T. Janssen, R.K., poetser N stationstraat 46 van Arnhem. A. Laan R.K., z. b, Nassauplein 11 van Blokker. G. Bermann, Ev., metaalbewerker, Boezem singel 4 van Naarden. P. G. Bastiaanse R.K., winkelchef, Huigbrouwerstraat 2 van Rotterdam. M. Heijlingenberg, N.H brugwachter, Kanaaldijk 26 van Den Helder A. Butter, N.H., los werkman, en echtg en zoon, Pavglop van Koedijk. M Konings, R.K., onderwijzer, Nassaulaan 30 van Oudenbosch. J. van der Neut, E.L wed. v. Henricus Middeldorp en 2 kinderen, Boomkampstraat 40a van Amsterdam. P Snel, R.K., z. b., en echtg. Emmastraat 12 van Beverwijk. P. Hoekstra. geen, kaas maker, met echtg., N.H., Leeghwaterstr. 31 van Oudorp. BfSarktbepichten ALKMAARSCHE EXPORTVEIL1NG. ALKMAAR, 20 Nov. 1929. In de heden ge houden veiling werd betaald voor: Andijvic- per 100 stuks 1—/ 3; Bloemkool le s. per ICO stuks f 18.10— f 24.40; Bloemkool 2e s per 100 stuks f 6/12; Boerenkool per 100 struiken f 0.70—3.70; Bieten per 100 K G. 2:Druiven per 100 pond 2830; Gele Kool per 100 pond f 2.30— 3.30; Greene Kool per ICO stuks f 2.60— f 4; Knolselderie per 100 stuks 3.80; Prei per 100 bos f 4— 7.20; Chin. Kool 1—/ 3; Roode Kool per 10 K G. f 1—f 3; Spinazie p. bakje t 1-10: Spruiten per 100 K G. 12f 26; Uien pel ICO KG 1.60—/ 4.60; Wortelen per 100 bos 6.20—f 11.20; Witlof le s. per 100 pond f 8— f 15; Chrijssanten kleinbloemig 9_14 cent per bos; Chrysanten grootbloe- mig 10 cent per stuk; Potbloemen 21-22 cL per stuk. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 21 Nov. 1929. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, zijnde 1840 H.L. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 21 Nov. 1929. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 15279 stuks kipeieren aangevoerd. waarvan de prij zen als volgt: bruine f 11/11.20, witte f 10—/ 11; wit (klein) 7—/ 8.30; 568 Eendeieren 7f 7.50. SCHAGEN, 21 Nov. 1929. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 4 Paarden f 209— f 250 24 Geldekoeien (mag.) f 130—/ 310; 75 Gelde- koeien (mag.) 130—/ 310; 75 Geldekoeien (yette) 250— f 425 6 Kalfkoeien 270— f 340; 114 Vaarzen f 85250; Pinken f 60110; 43 Graskalveren 1530; 26 Nuchtere kalveren; 64 Schapen f 40— 48; 320 Overhouders 26f 32; 3 Bokken en Geiten f 6—12; 25 Varkens (mag) 3040 59 Varkens (vette) per K G. 79 —81 cent, 152 Biggen f 20—/ 28; 28 Konij- nen 0.503; 98 Kippen 11 75; 20 Eenden 11.60; Hanen 0.501.50; 76 K.G. Boter 2.10— 2.30. BROEK OP LANGENDIJK. 21 Nov. '29. Langendijker Groentenveiling. Bloemkool le s. 2021.80; Bloemkool 2e s. 7.70 10.20 per 100 stuks; Witkrop 1.40— 3.30 per 100 stuks; Peen 2.20—/ 2.50; Roode Kool 2.40—/ 4.60; Gele Kool 2.40 4.90; Witte Kool 1—/ 1.20; Deensche Witte Kool 1.50—/2.30; Uien 3.80- 4.30; Drielingen 2.402.70; Nep 4.60; Bieten 1.60—/ 2.40 per 100 K G. Aanvoer: 1600 stuks Bloemkool; 8700 st. Witkrop; 12700 KG. Peen; 67000 KG. Roo de Kool; 36000 K.G. Gele Kool; 4200 K.G. Witte Kool; 55000 KG. Deensche Witte Kool; 13000 K.G. Uien; 11600 K.G. Bieten. HOORN, 21 Nov. 1919. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 11 stapels kleine fabriekskaas 53; 6 stapels kleine boerenkaas 52; 4 stapels fabriekscommissiekaas 53; 8 stapels boeren commissiekaas 55; totaal 29 stapels we- gende te zamen 29673 K.G. Handel goed. 100

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 3