Tijdsch^iften Tocmeel. Tele|pammew Groote ontpfoffing te Essen- A M S T E R M A M S C H E Si E II R S van 25 November 1929 Oppve van IWjlbftllaiiilsch rsHHlbonweiedicf. ft Vl I I ;ool le s. 21.6027; Bloemkool 2e s. 8.20—11.60; Chin. Krop 0.40—/ 2.80 ser lOOstuks; Peen 1 702; Roode Kool <"2.10-/ 5; Gele Kool 2.10—/ 4.50; .Vitte Kool 0.40—/ 0.90; Deensche Witte Kool 1.20—/ 1.90; Uien 2.90-/ 3.40; Drielingen 2.402.60; Nep 4.70 5.50; Bieten 1.30—/ 1.90, alles per 100 KG. Aanvoer: 12000 stuks Bloemkool; 5000 5tuks Chin. Kool; 2700 K.G. Peen; 45000 K G. Rcode Kooi; 14000 K.G Gele Kool; 10000 K.G. Witte Kool; 42000 K.G. Deen sche Witte Kool; 17500 K.G. Uien en 7500 K.G. Bieten. Stacks* ie&iws SOIREE KRACHT EN VLUGHEID. Het feest van een 55-jarige. Zaterdagavond heeft Kracht en Vlugheid haar jaarlijksch soiree gehouden in de Har- monie, waar een geheel gevulde zaal de ver- richtingen van de leden gadesloeg. lr. haar 55-jarig bestaan heeft Kracht en Vlugheid natuurlijk haar up und downs mee- geniaakt. De ..downs" dateert uit den jong- sten tijd. waarmee we de laatste jaren be- doelen Gelukkig mogen we thans zeggen, dat de vereeniging weer vooruitgaande is, zoowel wat het aantal leden als de prestaties betreft iNieuwe bestuursleden en een nieuwe leider hebben de vereeniging als 't ware frisch bloed in de aderen gegeven en de resultaten daarvan hebben we Zaterdagavond gezien. De nieuwe voorzitter, de heer Scholtens. fieette de talrijke aanwezigen welkom in zijn openingswoord allereerst hartelijk welkom. Spr. gewaagde van het 54-]arig bestaan der vereeniging, welk feit den 18den September in stilte herdacht is en dat thans feestelijk ge- vierd zou worden. De vereeniging had het laatste jaar eenige adspiranten verloren om- dat de gemeente de turnzaal aan de Snaar- manslaan voor de Woensdagmiddagen in beslag nam. Daartegenover stend, dat vele nieuwe leden zich aanmeldden. Voor het eerst is, dank; zij het werk van den heer Noom, de athletiek met succes be- oefend. Ook over de toekomst sprak de voorzitter. Men wil een veteranen-afdeeling oprichten, men wil de kinderen meer en meer tot de vereeniging trekken, omdat en lichaam en geest de gymnastiek noodig hebben. Verder memoreerde spr. de bestuursveran- e'ering. Den heer Wijdeman, jarenlang be- stuurslid en de heer Schneiders, de vroegere secretari9, hebben moeten bedanken wegens familieomstandigheden. Beiden heeren werd dank gebracht. in hun plaats werden gekozen de heeren Kusters als secretaris en Scholterus als voorzitter. Tenslotte huldigde spr. den heer Boot, den directeur, die geheel belangeloos zijn vrijen tijd aan de vereeniging opofferde om K. en V weer op hooger peil te brengen En to en kon het programma afgewerkt worden Dit programma was zeer goed samenge- steld. Voor de pauze kregen we de aspiranten jengens en meisjes te zien, die heel aardige oefeningen maakten, welke werden afge- wisseld door een popendans, waarin de licht- effecten het geheel zeer verfraaiden. Na de pauze waren de leden zelf aan de beurt met vrije oefeningen en brug, ringen en knotscefeningen, terwijl ter afwisseling de jongere meisjes nog een tweetal oefeningen te zien gaven. De directeur heeft het goed ingezien; met te zware stof, maar allereerst het gegevene goed afwerken. En daarin is hij zeer zeker geslaagd. Zeker, er ontbrak nog wel wat, en kleefden nog wat fouten aan het turnwerk, maar als geheel is de vereeniging sinds de vorige uitvoering zeer zeker vooruit gegaan. Men moet ook niet vergeten, dat de heer Boot pas sedert een klein half jaar leider is. Met het verrichte kan men bij K. en V zelf, zeer tevreden zijn. Men is weer in de stijgende lijn en dat meet hoopvol stemmen. Het programma werd verder aangevuld met een boerendans en kinderspelen, die na tuurlijk weer het noodige applaus verwekten, dat zeer verdiend was. Het bal stond onder leiding van den heer A. Englander Jr. en was dus in orde. Er heerschte een buitengewone gezelligheid, die nog verhoogd werd door een paar demonstra tes van den heer Englander zelf met een dame. Samen dansten zij een moderne walz- fantasie en de nieuwe tango, beide door den heer Englander zelf samengesteld, terwijl de ccstuums eveneens door hem ontworpen wa ren. Was het wonder, dat het succes groot was en dat de dame bloemen kreeg? Het was een welverdiende hulde! Zoodat de soiree van „K en V." uitstekend geslaagd is. VERBREEDING BOULEVARD ZANDVOORT. B. en W. van Zandvoort hebben hedenmor- gen aanbesteed het verbreeden der zee-bou!e- vard. Hoogste inschrijfster was de firma C. Verwater uit Made (Nrd. Brabant) voor 111.890. Laagste inschrijfster de firma Honhout Brouwer uit Haarlem voor BOTSING TUSSCHEN TRAM EN AUTO Drie docden en vijf ernstig gewonden. Uit Parijs wordt gemeld: Een vrachtauto, waarmede gister 20 voet- bailers zich naar een in de buurt van Metz gelegen stad zouden begeven, is in boising gekomen met een framwagen. De auto werd totaal vernield. Van de inzittenden werd een perscon of slag gedood, terwijl twee anderen, op weg naar het ziekenhuis overleden. Vijf andere inzittenden werden min of meer ern stig gewond en moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd TULPENCULTUUR IN DE DOLLARDSPOLDERS. Het bollen poten is in de Dollardspolders geeindigd. De cultuur van tulpen wordt steeds meer uitgebreid. Het poten geschiedt uit de hand, doch een enkele landbouwer poot achter den ploeg op dezelfde wijze als aardappelen. De eerste verbouwer van tulpen in den Carel Coenraadpoldei heeft in het jaar van proefneming ook een gedeelte der bollen achter de ploeg gepoot. doch heeft zulks later niet herhaald. In Licht het populair-wetenschappelijk weekblad, dat bij den uitgever W de Haati te Utrecht verschijnt vertelt K. Korst al- lerlei interessante bijzonderheden over ne- gers en illustreert zijn verhaal met fraaie afbeeldingen van mannen en vrouweit uit de streken der zwarthuiden. A. H. bespreekt de kracht van het korte woord, waarna C. L. Janssen veel wetenswaardigs verhaalt over de foto-electrische eel en haar toepassing in de sterrenkunde. Een onbekende medewerker behandelt de opkomst en val van het Bour- gondische huis met vele afbeeldingen ver- duidelijkt waarna ten slotte C. Elling over het barok schrijft. fleolrtszaken SPEELAUTOMATEN. Een vrijspraak. Het gerechtshof te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak van een cafehouder te Kerk-Driel en een handelaar in automaten te Eindhoven, die wegens het aan het publiek gelegenheid geven tot hazaxdspel ieder tot 25 boete subs. 10 dagen hechtenis waren veroordeeld. Het betrof een automaat waar in ,een geldstuk wordt geworpen om een prijsje te wirinen. De automaat was geplaatsr in het cafe van den eersten verdachte en ge- leverd door den tweede. Het Hof heeft thans de verdachten vrijge- sproken. Verdachten ontkenden dat het hier een hazardspel zou betreffen, het was een bendigheidsspel. Een hunner werd ter terechtzitting in de gelegenheid gesteld om deze bewering te be- wijzen. In de automaat werd een dubbeltje geworpen, waarna door beweging van een kruk, achter het glas een balletje begon te rollen, dat op zijn weg verschillende pinnen ontmoette en daarna door den speler in een trechtertje moest worden opgevangen; zoo dit gelukte, had de speler gewonnen. Vol- gens de dagvaarding zou het kogeltje zoo snel vallen, dat het opvangen louter van het toeval afhankelijk was. Intusschen gelukte het verdachte om van de vier malen, dat hij speelde, het balletje driemaal in zijn trechter te krijgen. „MIJNHEER DE SENATOR". Door .Falkland" van Helloo. Gisteravond gaf de Arbeiderstooneelver- eeniging „Falkland" uit Heiloo in de Har- monie een opvoering van het blijspel „Mijn- heer de Senator" door Fr. Arnold. Het be- zoek was niet zoo groot als we dit bij de uit- voeringen van „Falkland" gewend zijn. Dit zal ongetwijfeld het gevolg zijn van de vele tooneelavonden die aan den Zondag van gister zijn voorafgegaan en aan het feit, dat deze Heiloosche vereeniging nog kort gele- den hier in Alkmaar speelde. We kregen dus ditmaal geen opvoering van een Heijermansstuk, waardoor Falk land" reeds een goede bekendheid verworven heeft, maar een wel zeer afwijkend genre van dit realistische tooneelwerk. Hadden we tusschen twee haakjes van deze vereeniging voor haar grooten kring van belangstellenden in Alkmaar niet een Heyermans-herdenking mogen verwachten in verband met het feit, dat deze groote schrij- ver, naar wiens schuilnaam ..Falkland" zich noemde, vijf jaar geleden is gestorven? Maar ook een blijspel wordt op zijn tijd ge- waardeerd en met de opvoering van deze Duitsche klucht heeft ..Falkland" dan ook bewezen'dit in te zien. Het was de derde maal, dat dit stun werd opgevoerd door deze vereeniging, waardoor aan de zoo vereischte vlotheid niet veel mankeerde. Verschillende spelers maakten van hun rol len een goed-geslaagde creatie en de charge was dikwijls succesvol. Waar over het alge- meen een Heijermans-stuk den spelers van ..Falkland" uit den aard der zaak beter ligt, kunnen enkele tekortkomingen in taal en hou- ding niet ontkend worden. Toch stond deze opvoering op een goed peil en een zeer groot aandeel in het succes hadden ongetwijfeld de regisseur J. Rossenbacker en de heer A. de Gier in hun rollen van den senator en den schoonzoon Emil Mittelbach. Deze werden goed terzijde gestaan door den heer T. Uiten- bosch als de advocaat Gehring en mej. A. Schuit als des senators dochter. Verder mogen nog genoemd worden mevr. A. de GierDe Vries, mej. C. Bakker en mej. B. Vennik, de laatste in de voor haar moei- lijke rol van de vrouw van Andersen. Het publiek was zeer gul met het applaus en het bkek dan ook duidelijk, dat spel en stuk in den smaak vielen. Mede heeft de bekende Willy Band uit Castricum een belangrijk dee! bijgedragen tot het succes van dezen avond. Na aflcop werd nog eenigen tijd gezellig op de muziek van deze uitstekende jazz-band gedanst. Vier dooden, en acht ernstig gewonden. ESSEN, 25 Nov. Een vreeselijke ontplof- fing heeft Maandagmorgen tegen 10 uur op de Weber-Platz te Essen plaats gehad, waar juist markt gehouden werd. De ont- ploffing is waarschijnlijk veroorzaakt door een lek in de gasleiding. Met groot geweld stortte een op de Weber-Platz staand mas- sief marktgebouw ineen. Door het geweld der ontploffing werden ook de in de omge- ving tot op 100 meter afstand, vooral de aan den oveikant op 10 meter afstand ge legen ..uizen ernstig beschadigd. Nagenoeg alle vensterruiten zijn vernield. Zware steenen van het .nstortende gebouw werden in de woningen en in de winkels in de om- geving geslingerd. De plaats van de ontploffing is een groote verwoesting. Politie, brandweer en personeel van den sanitairendienst zijn met de opruimingsvverkzaamlieden bezig. Tot nu toe werden acht ernstig gewonden en vier lijken geborgen en naar het ziekenhuis vervoerd. Men vreest dat nog meer slacht- offers onder de puinhoopen van het maTkt- gebouw liggen. Met betrekking tot de ontploffing te Essen op de Weber-Platz wordt nog ge meld, dat intusschen twee ernstig gewon den zijn overleden. Onder de puinhoopen ligt nog het lijk van de koopvrouw Brahn. De ontploffing had plaats toen de markt reeds begonnen was. Het ingestorte markt gebouw is e£n groote verwoesting. Emaille- waren en andere marktgoederen liggen ius- schen steenen, glas en andere marktwaren als visch, groente, fruit, enz. Ook de zaken tegenover. het marktge bouw zijn van binnen ernstig geteisterd. Het opruimingswerk wordt met kracht voortgezet. Nog een slachtoffer; nadere bl!- zenderheden. Van de ernstig gewonden tengevolge van de ontploffing op de Weberplatz is een derde aan de gevolgen in het zieken huis overleden. Het aantal ernstig gewon den is tot 17 gestegen. 7 Liehtgewonden konden, na in het ziekenhuis verbonden It- zijn, naar huis gaan. Het opruimingswerk gaat met groote moeilijkheden gepaard en men moest van steekvlammen gebruik maken, om de puin hoopen, waar tusschen groote cementen blokken liggen, uit elkaar te halen. Over de oorzaak van de ontploffing is nog niets bekend. Ooggetuigen verklaren, dat op het oogenblik van de ontploffing een groote vlam uit den kelder sloeg. Nie- mand heeft echter gas geroken. Er loopen allerlei geruchten; o.a. dat er een dyna- miet ontploffing zou hebben plaats ge had. De autoriteiten stellen een onderzoek in. DE CHINEESCH-RUSSISCHE OORLOG. Hevige gevechten. LONDEN, 25 November. Terwijl op het westelijk deel van het Siberisch-Mandsjoe- rijsche front volgens de laatste telegram- men uit Moekden rust is ingetreden, wor den aan het oostelijk front hevige gevech ten geleverd. Te Tokio uit Charbin ontvangen tele- grammen melden, dat de Sovjcttroepen Zondag de stad Hailar ingenomen heb ben en dat de Chineesche troepen verder terugtrekken. De Chineezen zouden bij de laatste gevechten niet minder dan twaalf duizend man hebben verloren. Verdere berichten uit Tokio melden, dat Sovjetartillerie en tanks achter de Chinee sche siellingen bij Hailar zijn opgerukt en de achterwaartsche verbindingen der Chi neezen hebben afgesneden. Aan dit doel van het front woeden hevige gevechten. De Sevjettr'oepen bezetten thans, naar men aanneemt, het geheele gebied ten Westen van het Khingan-gebergte. Japansche maatrcgelen. TOKIO, 25 Nov. het Japansche Kabi- net heeft Zondag in verband met den op marsch van het Roode leger aan den Chi- neeschen Oosterspoorweg een zitting ge houden onder voorzitterschap van Hana- gutsji. Verklaard wordt, dat de Japansche regeering nog geen mogeiijkheid ziet in het Russ. Chin, conflict in te grijpen. Besloten werd echter de japansche be- scherming aan den spoorweg in Zuid- Mantsjoerije te versterken. Twee bataljons Japansche infanterie hebben bevel gekre- gen, Dairen te verlaten en zich onmiddel- lijk naar Mantsjoerije te begeven. HET OVERLIJDEN VAN CLEMENCEAU. PARIJS, 25 Nov. Hedennacht te 2 uur is het stoffelijk overschot van Clemenceau per auto naar Mouchamps overgebracht. Bij het vertrek uit de Rue Franklin was de militaire gouverneur van Parijs aan- wezig De lijkwagen werd gevolgd door vier auto's met familieleden en eenige goede vrienden van den overledene. De bijzetting. Het stoffelijk overschot van Clemenceau is hedenmorgen in alle stilte in het familiegraf bijgezet. Aan de bijzetting, die overeenkomstig een laatste wet van den overledene naast het graf van zijn vader plaats vond, namen slechts de familieleden van Clemenceau en eenige intieme vrienden deel. Het kerkhof wa9 geheel door de gendarmerie afgezet en een toegang tot het kerkhof was tijdens de plechtigheid voor ieder verboden. LONDEN, 25 November. Naar aanlei- ding van den dood van Clemenceau bevat- ten de Engelsche ochtendbladen uitvoerige artikelen, waarin de overledene gehuldigd wordt als de grootste staatsman sinds Gambetta. Slechts de „Daily Herald" constateert, dat Clemenceau de verpersoonlijking is van de revanche-gedachte tegen Duitsch- land en het blad meent, dat met hem ook de tijd dood is, dien hij verpersoonlijkte. Onder de vele telegrammen, die Brit- sche staatslieden naar Parijs zonden, is ook een van Lloyd George, een van de bei de laatste overlevenden van de „Big Four" n.l. Orlando en Lloyd George. Lloyd Geor ge seinde: Ik heb met groot leedwezen den dood van Clemenceau vernomen. Hij en ik hebben gedurende de beide meest bewo- gen jaren der geschiedenis samengewerkt voor het beeindigen van den wereldoorlog en het ontwerp.n van den wereldvrede. Van de vier mannen, die oorspronkelijk voor het ontwerp van het vredesverdrag verantwoordelijkt waren, zijn thans presi dent Wilson en nu ook Clemenceau heen- gegaan. Orlando en ik alleen blijven over van den Raad van Vier. Met den dood van Clemenceau scheidt de laatste van de groo te staatslieden van de twintigste eeuw van ons. Hij zal in de geschiedenis als de grootste onder ons alien opgeteekend blij ven. DE BURGEROORLOG IN CHINA. De strijd weer geeindigd? LONDEN, 25 Nov. In den toestand in China schijnt weer een verandering te zijn ingetreden. Generaal Tsjang Kai Sjek is, naar uit Shanghai gemeldt wordt, Zondag van Hankau naar Nanking vertrokken. In Hankau neemt men algemeen aan, dat de oorlog tegen het Noorden hiermede beein- digd is. Definitieve berichten omtrent den toe- stand in Sianygang, dat eenige dagen ge leden ernstig door de opstandelingen be- dreigd werd, ontbreken nog. Doch men is er van overtuind. dat Tsianv Kai SjoV |-»I rw.j .raiiil-i -j T. ir niet naar Nanking zou zijn vertrokken, wanneer hij niet zelf van het voorbijzijn van elk gevaar voor de regeeringstroepen overtuigd zou zijn. De beslissende wending in den oorlogs toestand ten gunste van de Nanking-regee- ring is, naar men aanneemt, door het beta- len van een groot bedrag verkregen. Men brengt hiermede ook het plotseling ontbie- den van den minister van financien Soong naar Tsjangtsjau, ongeveer een week ge leden, in verband. Aan den anderen kant staat vast, dat de opstandige troepen gedurende den laatsten tijd leden aan gebrek aan munitie en op verschillende plaatsen ernstige verliezen hebben geleden. EEN ERNSTIG AUTOBUS-ONOEVAL KEULEN, 25 Nov. Op den straatw-eg 6 gewonden Keulen-Frechen is Zondagavond een auto bus, waarmede 27 personen, meest arbei- ders-sportmenschen, uit Diinnwald terug keerde, bij het inhalen van een andere autobus geslipt en over den kop geslagen in een naast den weg gelegen greppel. 6 per sonen werden min of meer ernstig gewond en naar het ziekenhuis te Keuleh overge bracht. Een aantal andere personen kregen lichte verwondingen. DE COMMUNISTISCHE ACTIE IN POLEN. WARSCHAU, 25 Nov. Naar gemeld wordt zijn de politie bij de arrestatie van de leden van het bestuur van de Poolsche communistische partij documenten in han- den gevallen, waaruit blijkt, dat de Kwo- minting te Moskou gedurende de laatste drie maanden 240.000 Mark van de com munistische actie in Polen ter beschikking heeft gesteld. Dit bedrag is gedeeltelijk in Warschau, gedeeltelijk in de mijn- en industriegebie- den uitgegeven. De gelden kwamen via Danzig, waar de Poolsche gevolmachtig- den met de vertegenwoordigers van de Kwominting bijeen kwamen. Het te Warschau in beslag genomen materiaal heeft tot huiszoeking in de pro- vincie en tot de arrestatie van twee vrou wen te Krakau geleid. EEN GROOTE BRAND. 52 personen dakloos. INNSBRUCK, 25 Nov. In den afge- loopen nacht is in het bij Landeck gelegen dorp Briinnen, vermoedelijk tengevolge van brandstichting, een groote brand uit gebroken. Tengevolge van gebrek aan wa ter kon van de 13 woonhuizen slechts 1 behouden blijven. Behalve de 12 woonhui zen zijn alle nevengebouwen door het vuur verwoest. In totaal zijn 18 families met 52 perso nen dakloos geworden. E6n kind wordt vermist. Zeer veel kleinvee is in de vlam- men omgekomen. De schade is zeer groot en wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. HET VOLKSBEGEHREN. BERLIJN, 25 Nov. De rijksverkiezings- commissie stelde in haar hedenochtend ge houden zitting vast, dat voor het Volksbe- gehren zijn uitgebracht 4.135.300, d. i. 10.02 pCt., geldige stemmen, waarmede het vereischte aantal is bereikt. In totaal werden uitgebracht 4.135.300 geldige stemmen en 24.326 ongeldige of twijfeiachtige stemmen. De commissie heft van deze laatste 3119 stemmen geldig verklaard, zoodat het to taal aantal ongeldige stemmen 21.207 bedroeg. DE ECONOMISCHE TOESTAND IN amerika. Nieuwe besprekingen, WASHINGTON, 25 November. De po gingen van president Hoover, om den eco nomischen toestand van het land met me- dewerking van vertegenwoordigers der in- dustrie te verbtteren, zullen morgen wor den voortgezet. Met de ontvangst van ver tegenwoordigers van den landbouw op he! Witte Huis. In de steunactie van den Ame- rikaanscben landbouw is deze bespreking het eerste contact tusschen president Hoo ver en den landbouw. De Vereeniging van Amerikaansche automobielfabrikantcn heeft tot president Hoover het verzoej; gericht, de uitvoering van het nieuwe wegenbouwplan te be spoedigen, daar de crisis in de automc biel-industrie ten nauvvste verband houdl met de uitvoering van het wegenbouw- programma. kj?s»tste jietrBcSitesi. HET STORMWEER IN ENGELAND™1 Groote schade aangericht. De hevige regens en krachtige winden, d« In vele deelen van het land schade r.ebben aangericht, verminderden gisteren eenigs- zins, doch tegen den avond kwamen zij wee' opzetten en de storm veroorzaakte een ruw zee langs de kusten De hevige regen duurdt voort en veroorzaakte ernstige toestanden in vele deelen van het land, vooral in Zuid- Wales, waar honderd huizen werden ver woest. De regeering heeft 15.000 pond sterlin; toegestaan voor dringende hersteliingen Veel schade is door het water aangericht aan de mijnen en andere industrieele indus- trieele instellingen en Zaterdag bedreigde het binnenloopen van het water in de Glantam- man-mijn 200 arbeiders die aan het werk waren. Zij konden evenwel tijdig worden gewaarschuwd en bereikten ohgedeerd den bovengrond. Later bleek het mogelijk om de achtergelaten paarden naar boven te brengen. De pompinstallaties werken en en hoopt de mijnen morgen te heropenen Een groot aantal auto-ongevallen heeft Zondag plaats gehad, als gevolg van den weerstiestand, doordat vele wegen onder water stonden. lUuUcpi£en per dntadlooze teleioonj. STAATSLEENINGEN. INDUSTR. AAND. BU1TENL. V orige Koers 10! Ve 31'A pi 111 (talis pl.m. 2 15 5 1918 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mplj Cert. v. 1000 Kol. Bank Ned. lnd. Handelsbank Franscbe Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. ONU. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie i v Berkels Patent Calve Delft Cert Centrale Suiker Hull. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit Am. Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities Service Steel comm. Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V, A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW Alg. Explor, Mij. j Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi latere. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn h Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust ,...,.'1,1.111 Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash *Exdividend. fExclaim. 101% 16M/8 222'/, 158 510 24 i Gl'/s 21 15b 61 3661 491 77V, 163'/, 91 311 166* 290 59ti 415 153^ 132 74} 184A 166j 136 377 L/s 398 175</S 191 120 220 140 6%1 45 4II'. 19 FA 821'4 80'/, lCU/4 352 40i'/2 383'/, 57/, 248/8 130 223'/, 44ss Koers van beden te pirn. 1.30 165-6 510 129 215 360 492 591 183 165 398'/,-9 192'/,-3 120 138 351 404'/, 381'/, 21'/j 47 pl.m. pl.m. 1.45 2.- 502 250 1291/,.! 129-1 215 150-3 150'/, 356-63 35-7 490-4 485-90 77'/, 586 412 3g/*-85 1/4-0 192}-3} 6 194 1011/4 100-1 350I/.-1 350-1 381'/, 57 24'A PROLONGATIE vorige koers 3'/j pCt. heden Jt/, pC<. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazei Weenen p. Scb. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFFICIEEI.. New-York Vorige Koer? op koers lieden 3 uur 12 0£3/4 12 Of V, 59 29'/, 59.31 v./6 9.7o 34.67 34.66'/, 48.10 48 It) 34 87'/, 34.8/'/, 60 40 6\40 00.62'/, Or. 65 66.45 66 40 2.47% 2 4?s/i, 12 98 12.9b 128'/,-9 151 358-9 4S6-8 90'/,-J 180-1 3981/4- 192-3 1381/e 8'/. 4(3 24'A4 4~3H|

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 10