gprlbesfagen (ong leugdEecfuur stelde cp 12 boete of 12 dagen. Later stond vader Germen zelf nog tereclit wegens over- trecling der ijkwet. DE ZONDE DER ONWETEND- HEID. De slager Bern. B. uit Alkmaar, onlangs in het avondlijk duister door Limmen pedde- lend, merkte toen niet op dat zijn electrische nachtpitje vertrokken was zonder goeden dag te zeggen. Toen een rijksveldwachter de afwezigheid van dit vvettelijk vereischte licht- schijnsel constateerde, was Bernard direct de pisang en heden werd hij veroordefld tot 2.50 boete of 2 dagen. MINDER BEGEERENSWAARDIG VERJAARDAGSGESCHENK. De 25-jarige voddennegociant Willem K. te Alkmaar had zich op 14 Oct. des's avonds 10.30 uur in beslist kennelijken staat op den openbaren weg het klein-Nieuwland bevon- den en stond nu ter zake deze drankwet-over- treding terecht. De jonge man gaf te kennen heden zijn verjaardag te vieren, waarop niemand hem feliciteerde. Hij verkeerde feitelijk in niet al tc voordeelige conditie, daar het hier betrof dronkenschap bij herhaling binnen het jaar en hij dus alleen nog maar in aanmerking kwam voor principale hechtenisstraf. E>e kantonrechter gaf hem dan ook te verstaan, dat als het zoo door ging, 't op de rijkswerk- inrichting zou uitloopen, waarop de ver- dachte hakkelend repliceerde, dat het kwam door een slechten kameraad en hij al van 4 glazen bier beschonken was. Ambtenaar en kantonrechter gaven Willem nog eenige goe- de lessen mede op zijn, liefst niet slingeren- den levensweg, alvorens hem, kennelijk niet tot zijn onvermengd genoegen, drie dagen hchtenis als verjaarsgeschenk werden toege- dacht. KOSTBAAR JACHTVERMAAK. De fabrieksarbeider Abr. v. P. te Egmond aan Zee, op 13 October uitgaande met speur- hond en wildstrikken om 'n malsch duinko- nijntje te bemachtigen, had aanvankelijk eenig succes en alreeds een nog levend ko- nijn gesnapt. toen hij zelf op zijn beurt werd gesnapt door een jachtopziener, die hem de strikken afnam en voorts ook nog proces- verb. opmaakte, omdat hij zijn snuffelenden hond niet had teruggeroepen. Brammetje stond heden terecht en mocht nog van geluk spreken dat hij nog nimmer was veroor- deeld, daar hij nu werd heengezonden met „slechts" als straf 20 boete of 20 dagen. OP HET WATER MOET OOK HET LAMPJE SCHIJNEN. In den avond van 19 Oct. nam de 27-ja- rige chauffeur Abr. K. te Alkmaar de taak op zich om op korten afstand een bootje te verroeien, er niet aan denkend, dat evenals co de auto's, een verkeerslantaarn ver- eischt was; zoo al niet brandend, moet de schipper toch in staat zijn, een tot gebruik gereede lantaarn te kunnen toonen. En daar, ten ncodlottigen tijde aangehouden, hij aan die voorwaarde niet kon voldoan, liep hij te- gen de lamp, juist omdat hij geen lamp had en werd hij heden veroordeeld tot 1.50 boe te of 1 dag. EEN MYSTERIEUSE VISCHWATER- KWESTIE. Door brigadier Talsma werd op Zondag 1 September bekeurd ter zake het visschen met dobbers in het water van den Elands- polder onder Schermerhorn, een tweetal Am- sterdamsche diamantslijpers Karel Dirk R. en H. R., voor welk feit deze heeren thans in persoon terecht stonden. De verdachten over- legden alsnu een vischacte, benevens een schriftelijke vergunning van mej. de wed. Kieft, die zich pretenteert als rechthebbende van dit vischwater, dat echter door de eige- nares, een in het zuiden des lands vertoe- vende barones, aan den Elandspolder in eigendom is overgedragen. Alzoo zou dus de gerechtigde zijn het be- stuur van dien polder en werden gemelde diamantslijpers naar hun meening gebezigd als proefkonijntjes ten einde in rechten uit- gemaakt te zien, wie dan feitelijk de recht hebbende, die bevoegd is bt het verleenen van visscherij vergunningen, toch wel mag zijn. De weduwe Kieft eigent zich deze zeg- gingschap toe en beweert in het bezit te zijn van stukken, die haar rechten kunnen vast- stellen. Evenwel weigert zij die stukken ter inzage af te staan en wil deze alleen overleggen aan den bevoegden ambtenaar der justitie in een eventueel te voeren civiel proces. Zooals de zaak dus nu stond, kon de kan tonrechter zonder in conflict te komen met de wet, die in strafrechterlijke waardeering afhankelijk is van den uitslag der burgerlij- ke rechtszaak, geen oordeel uitspreken. En werd alzoo deze zonderlinge zaak op voorstel van mr. Brues Tack voor onbepaal- den tijd aangehouden. HET HART DES KANTONRECHTERS STORMENDERHAND VEROVERD. Een 55-jarig klein boertje van Heemskerk, Jan B., werd door den kantonrechter als bona fide jager, met wantrouwend oog beke- ken, toen hij aarzelend naar voren trad om terecht te staan, wegens jachtwetovertreding en wel het zich bevinden in het bezit van wildstrikken in het jachtveld te Castricum. Maar toen de verdachte al spoedig een „mea culpa" stame'de, zijn strooperij zelf een dom idee noernde en gewaagde van zijn armoede, die hem belette zijn zieke vrouw versterken- de middelen te verschaffen, werd het hart van den gestrengen rechter ras vermurwd en kwam het mannetie er met een vermaning rn een lichte boete 4 boete of 4 dagen nog niet cnvcordeelig af. MET EEN MUSEUMKARRETJE ER OP UIT. De heer Willem v. Sch., cafehouder te Koe- dijk, maakte op 11 Nov. gebruik van een overjarig rijwiel, wel voorzien van een free wheel, doch zonder rem of signaalbel. Deze fiets uit Nero's tijd mocht op den Helder- schen weg de bclangstelling wekken van een bevoegd ambtenaar met het te verwachten resultaat, dat de roekelooze wielrijder heden werd veroord. tot 2 geldbceten van 3 voor de rem die er niet was en 2 voor de even- eens afwezige be!, respectievelijk te vervan- gen door 3 en 2 dagen hechtenis. HOUDT DE STRATEN REIN. Mej. Jannetje B. te Alkmaar werd op 10 Nov. dopr een ordebewaarder a flagrand delit, betrapt op het werpen van vuile papie- ren in een pittige stadsgracht en stond nu voor dit strafbare feit terecht. Zij wierp in direct de schuld op de kat, omdat zij een vuil papier, waarin visch was verpakt geweest, niet in de vollen vuilnisbak had willen wer pen om daardoor de kat in verzoeking te brengen dien vollen bak leeg te krabben op jacht naar die versnapering. De kantonrechter vermaande haar de spreekwoordelijke reinheid van het mooie schoone, keurige, nette stadje Alkmaar geen afbreuk te doen en veroordeelde het berouw- volle meisje tot f 2.50 boete of 2 dagen. HET DRAMA IN DE FABER VAN RIEMSDIJKSTRAM". In het drama in de Faber van Riemsdijk- straat, waarvan de behandeling Zaterdag voor de Haagsche rechtbank werd voortge zet, heeft het O. M., zooals wij reeds meld- den, tegen den verdachte twaalf jaar gevan genisstraf wegens doodslag van zijn echtge- noote gevorderd. In vrijheidstelling gevraagd doch geweigerd. Verdachte's raadsman, mr. Bourlier, hield een uitvoerig pleidooi, waarin hij betoogde, dat men in casu slechts met een ongeluk te doen heeft, en dat men hoogstens tot een constructie van het veroorzaken van dood door schuld kan komen, waarvoor geen pre- ventieve hechtenis toelaatbaar is. Op grond hiervan vroeg pleiter de invrijheidstelling van verdachte. De rechtbank vond echter geen termen aanwezig om in dezen stand van het geding de invrijheidstelling van den verdachte te gelasten. Verdachte bleef zijn onschuld volhouden. De uitspraak werd bepaald op 5 Dec. a.s. maakt en de schrijver geeft tot in de klein- ste details de gebeurtenissen dier dagen weer. De geschiedenis eindigt met den dood van den grooten admiraal, die tijdens een ge- vecht door een kogel wordt getroffen en in de kerk te Delft, waar hij begraven werd, het volgende grafschrift heeft gekregen: „Hier ligt Piet Hein, de schrik van Brazilie, van de West Indische zeeen en van de Port tugeezen en Vlamingen, die nooit overvvon- nen werd en zich door zijn dood onsterfelijk heeft gemaakt". In Delftshaven, zijn geboorteplaats, is een standbeeld voor den grooten admiraal met den kleinen naam opgericht. J. W. M. Wins heeft dit aardige en Ieer- zaine boek van passende illustraties voor zien. Bij dezelfde uitgevers verscheen De avon- turen van Max en Kees, een prettig jongens- verhaal door P. Koekkoek. De schrijver, laat de beide hoofdfiguren, twee leerlingen der M. U. L. O.-sdiool al- lerlei avonturen beleven en weet de gesprek- tcon op het juiste gezellige peil te houden Hij heeft blijkbaar geruimen tijd allerlel anecdotes en grappen verzameld en brengt ze in deze geschiedenis op het juiste oogen- blik te pas, zoodat ook oudere lezers zich me- nigmaal over de gesprekken en gebeurtenis sen kunnen vermaken. Pol Dom heeft op de hem eigene karakte- ristieke wijze voor dit frissche jongensboek een aantal illustraties geteekend. ORAIMA-vanVALKEMBURG'S A ••iLEVERTPAAh y Men geve kinderen bij spijsverteringsstoornis- sen de zeer zacht wer- kende Foster's Maagpil- len. Zij helpen uitstekend. f0.65 per flacon. LEEFWARBEH Oterleek, Pieter K. en van S. te Schermer- ihorn, zulks met't hooren van den verbali- sant-brig. Talsma. Deze lichtte den kanton rechter nader toe, dat verdachten wel dege- lijk akkerproducten als aardappelen, spruit- jes en fruit in het klein verkochten en afle- verden. Het kwam den ambtenaar en den kantonrechter ook wel wat dubieus voor waarom de verdachten de ongeijkte gewich ten, door hen gebruikt, niet hadden opge- ruimd en de voortgezette behandeling, waar- bij de ongeijkte gewichten de weegschaal in 't nadeel van comparanten deden overslaan, werd besloten met de veroordeeling van ver dachten en wel Jan K. 10 x 1 boete of 10 ■x 1 dag. P. K. 8 x 1 boete of 8 x 1 dag en 'de landbouwer S. bij verstek tot 4 x 1 boe te of 4 x 1 dag. Bijna onnoodig er bij te voegen, dat de ge wichten zonder pardon verbeurd waren ver- klrard. Nog een tweetal gegadigden uit Schermer horn dat dit jaar wel bijzonder werd ge- teisterd door de ijkwetkoorts, de heeren Ger men S. en J. N. K., landbouwers aldaar, wa ren aanwezig om terecht te staan terzake een gelijkluidende overtreding. Deze heeren hadden geen principieele be- zwaren, doch beriepen zich op de weinige bekendheid die in de nieuwsbladen en door aanplakking aan de gebruikers van dergelij- ke gewichtsmateriaal wordt gegeven. Gevorderd werd tegen G. S. 3 x 2 boete of 3 x 2 dagen, wat door verdachte een hoo- ge straf werd gencemd en waarop de kanton rechter geestig antwoordde: Ja beste man, hier gaat alles bij 't gewicht. De landbou wer K., die het vorig jaar 8 splinternieuwe gewichten had gekocht en niet wist, dat dit jaar 'n nieuwe ijkletter werd vereischt, ont- sprong den dans evenmin en hem werd 5 x lf 2 boete of 5 x 2 d. opgelegd, terwijl de ge wichten meedoogenloos verbeurd werden yerklaard. Op het protest van verdachten tegen deze verbeurdverklaring zeide de kantonrechter schouderophalend„Mijn hart is goed ge- noeg, maar de wet laat het niet toe". EEN ONHANDELBARE EVENAASTE. Een, zooals na veel moeite later bleek, naar den naam van Jacob V. luisterend per soon, had op 26 Juli de brutaliteit, over de gesloten boomen te H.H.Waard bij een over- weg der Ned. Spoor te klauteren, welke over treding door den arbeider-telegrafist W. Da- men werd geconstateerd en waarover hij den persoon in kwestie onderhield. Hij werd ech ter zoo onheusch bejegend, dat hij zijn be- moeiingen overdroeg aan de politie die al evenmin bijzonder hoffelijk werd behandeld, zoodat het zelfs noOdig bleek, dezen weder- spannige op te sluiten, ten einde hem te dwingen, zijn naam op te geven. De verdach te, die heden te dier zake moest terecht staan, was niet verschenen, wat hem zonder twij- fel een ernstige terechtwijzing bespaar- de. De ambtenaar merkte terecht op, dat het hier een ernstig feit gold, daar we nog maar weinig bewaakte overwegen rijk zijn en als men daar nog overgaat door over de boomen te klimmen, zal de spoorwegmij. aanleiding kunnen vinden al de bewaakte overwe gen maar op te ruimen. Gevorderd werd 25 boete of 25 dagen en verdachte veroor deeld tot 20 boete of 20 dagen. BESTRAFTE ONVERSCHILLIGHEID. De heer A. Bol, stucadoor te Alkmaar, zich op 24 Juli achter zijn bedrijfshandkar zich door de Boterstraat voortbewegend, werd aldaar aangereden door een auto, be- stuurd door Roelof T. uit Haarlemmcrmeer, waardoor 's heeren Bol's hand werd be- klemd tusschen de kruk van den handwagen cn de sluiting van het autoportier, waar door degtroffen hand pijnlijk werd getrof fen en de heer Bol eenige dagen last bezorg- de. Hoewel nu de aanrijding geheel was te wij ten aan de onbekwaamheici en roekeloos- heid van den chauffeur, nam deze niet de moeite zijn wagon stop te zetten en zich na der van het door hem veroorzaakte onheil te overtuigen. Ook gaf hij op geen anderc wijze van belangstelling blijk en was ook heden niet verschenen. De kantonrechter, ten zeerste ontstemd over deze hartelooze onverschilligheid ver oordeelde den verdachte, door hem vereenl met h;t praedicaat „een lompe boer", tot de geeischte hooge straf: 25 boete of 25 da- oen. WETTELIJK! Een 58-jarige, te de Rijp woonachtige wa- genmaker, Adr. van M.. stond terecht terza ke overtreding der arbeid^wet, omdat hij op Maandag 19 Augustus, een arbeider, in casu zijn zoon, langer had laten werken dan 854 uur. De verdachte gaf het feit toe, doch be- weerde dat zijn 25-jarige zoon buiten zijn weten uit louter arbeidslust het werk had ter hand genomen. De ambtenaar toonde zich ook niet enthousiast over deze belemmerin- gen, doch de wet verplicht het, dus kon een sirafvervolging niet uitblijven. Gevorderd werd 2 bcete of 2 dagen, doch de kanton- rechler maakte hier gebruik van zijn be- voegdheid om geen straf toe te passen. EEN WEGEN-VERNIELER. De landbouwerszoon Gert S. te Schermer horn had op 2 September met een landbouw- tractor, waaraan gehcel onbeschermde wie- len, gereden op den openbaren weg aldaar en moest zich heden daarvoor verantwoorden In zijn plaats verscheen echter zijn papa, die evenwel niet in't bezit was 'n volmacht, de behandeling alzoo zwijgend mocht bijwo- nen en zijn zoon kon mededeelen, dat de ambtenaar duchtig te velde trok tegen dit ergerlijke wegenbederf en 25 boete of 25 dagen vorderde. Voorts kon hij er nog bij- voegen dat de kantonrechter de straf nader PpowswcFaaB nieuws FROV. STATEN VAN NOORD- HOLLAND. Najaars-zitting De vergadering van de tweede zitting van de Prof. Staten zal worden gehouden op Dinsdag 3 December te half elf. De behandeling van de stukken met de daarover verschenen verslagen der afdeeling en van de Memorien van Antwoord van Ged Staten zal geschieden in een morgen te hou den vergadering, die, zoo noodig, op de vol gende dagen zal worden voortgezet. De behandeling van de door commissien onderzochte stukken en van de daarover uit- gebrachte rapporten, zal geschieden in een vergadering op Dinsdag 17 December, welke vergadering, zoo noodig, den volgenden dag zal worden voortgezet. In deze vergadering zullen o.m. in behan deling komen: de benoeming van leden der commissie van bestuur van de Prov. Zieken- huizen en de benoeming van twee leden van den Raad van Toezicht op de Prov. Bedrijven. Geen subsidie voor dagverpleging van kinderen in Brederodeduin. Om praeadvies is in handen van Ged. Sta ten gesteld het adres van het bestuur der Ver- eeniging tot bestrijding der tuberculose te Haarlem, houdende het verzoek een subsidi..-, berekend naar 0.50 per verpleegdag, te mo gen ontvangen voor de kinderen, voor dagver pleging opgenomen in „Brederodeduin", de lighallen der vereeniging te Bloemendaal. Ged. Staten meenen dat er geen termen zijn dit verzoek in te willigen. Waar de provincie zich In deze materie naar het Rijk pleegt te rich ten, bestaat er naar onze meening geen enkele reden daar- van voor dit geval af te wijken. Reddingwezen aan de kust. Om praeadvies is in onze handen gesteld het voorstel van de heeren G. A. Vader en D Wijnkoop, tot het beschikbaar stellen van een bedrag van 200.000 om te komen tot op- richting van een fonds voor de nagelaten be- trekkingen van redders, die hun leven verlo- ren hebben bij het reddingwerk aan onze kust. Ged. Staten hebben in hun onderzoek van dit voorstel tevens betrokken de vraag, of aan de Noord- en Zuid-Hollandsche Red- ding-Maatschappij alle hulpmiddelen ten dienste staan, welke haar paraat maken on der alle omstandigheden, zoomede, of op het gebied van de verbetering van het redding wezen wellicht ook voor de provincie eene taak te vervullen zou zijn. Een uitvoerig rapport is aan Ged. Staten uitgebracht met een uitspraak van den Raad voor de Scheepvaart, betrekking hebbende op de ramp, tijdens den November-storm van het vorige jaar op onze kust tusschen Zandvoort en IJmuiden voorgevallen. Kennisneming van een en ander geeft Ged. Staten de overtui- ging, dat de Noord- en Zuid-Holl. Redding- Mij. inderdaad over voldoende reddingmid- delen beschikt en dat zij op alleszins lofwaar- dige wijze bij voortduring de aandacht ge- vestigd houdt op de mogelijkheid \an verbete ring der reddingmiddelen. Ged. Staten ver trouwen dat de Prov. Staten de zienswijze zullen deelen, dat de organisatie van het red dingwezen bij de Noord- en Zuid-Holl. Red- ding-Mij. in de beste handen is en dat op dit gebied voor eenigerlei inmenging van de zijde der provincie geen aanleiding bestaat. De bemanningen der reddingbooten zijn verzekerd tegen ongevallen volgens de bepa- lingen der Zeeongevallenwet. Dank zij de fondsen, waarover de Mij. be schikt en waaruit zij, zoo noodig, pensioenen kan betalen en de uitkeeringen, op grond van de genoemde wet verleend, kan verhoogen, kan haar ook de zorg voor de personen van de redders en van hun nagelaten betrekkin- gen, welke zij zich terecht tot een eere-taak stelt, met gerustheid worden overgelaten. Ged. Staten achten voor het oprichten van een fonds van de zijde der provincie, zooa's door de heeren Vader en Wijnkoop is voorge steld, geen aanleiding. Zij geven daarom in overweging het voorstel van de heeren Vader en Wijnkoop niet aan te nemen. Overneming van beheer en onder- houd van wegen. Ged. Staten stellen voor hen te machtigen, met ingang van door hen nader te bepalen tijdstippen en onder verder door hen vast te stellen bepalingen, voor de provincie Noord- holland in eigendom. beheer en onderhoud over te nemen: den Wandelweg in Wormer- veer en de daarin gelegen kunstwerken, voor zoover die weg samenvalt met den aan te leg- gen weg voor doorgaand verkeer van d? Hembrug door de Zaanstreek naar den Rijks- weg Haarlem—-Alkmaar, tegen uitkeering door de gemeente Wormerveer van eene jaar 'ijksche bijdrage in de onderhoudskosten ten bedrage van '1500; den weg langs de Noor- dtrvaart in het waterschap de Schermer en de daarin gelegen kunstwerken, voor zoover De Kritische Reis, door P. H. Ritter Jr. Uitgave Uitgevers-Maatschappij Holland te Amsterdam. Dr. Ritter is zeker een der beste critici van dezen tijd. Zijn critieken zijn uitstekend gedo- cumenteerd en hij beweegt zich even gemak k.lijk tusschen de literaire sterren van een vorige generatie als tusschen de modemste dichters en prozaschrijvers onzer dagen. Vandaar, dat hij op zijn critische reis aller- eerst bij mannen als Busken Huet, Kuyper, De Savornin Lohman en prof. Verwey terecht is gekomen, die hij stuk voor stuk onder han den neemt en wier persoonlijkheid hij opbouwt uit den stijl en het karakter hunner geschrif- ten. Na hen komen dichters als Noto Soeroto, Van Schagen, Greshoff, Roland Hoist, Weru meus Buning, Reddingius, Marsman en Cos ter aan de beurt en de criticus legt hun poezie onder zijn microscoop en constateert alleen daarmede al het gehalte van edele literaire bestanddeelen. Hij stapt over naar de romanciers en novel- listen onzer dagen en houdt vivisectie op het werk van Van de Woestijne, Alb. Draaijer— De Haas, de Scharten— Antink's, Ina Bou- dier Bakker, Top Naeff, Alie Smeding, mevr. Zoomers—Vermeer, A. M. de Jong, Karel Wasch, Carry van Bruggen en eenige ande- ren. Hij neemt van elk hunner een roman of novelle, bekijkt taal en stijl, bedoeling en com- positie en teekent in zijn notitieboekje een cijfer aan, al naarmate de geSxamineerde dat z.i. verdiend heeft. Ten slotte komen de essay-isten aan de beurt en worden o.a. Van Deijsel en prof. Ca- simir onder de loupe genomen. Dr. Ritte- gaat niet over een nacht ijs, hij graaft diep in de literaire schatten die rond hem liggen op gestapeld, tot hij de kern daarvan ontdekt en blootgelegd heeft. Voor hen, die Nederlandsche taal studee- ren, lijkt ons dit werk van groote beteekenis, maar ook anderen, die in onze Hollandsche schrijvers belangstellen vinden hier leerzame beschouwingen, die ongetwijfeld met groote interesse gelezen zullen worden. Onze oud-stadgenoot, de heer H. P. Geerke, heef t een boek over Jan Pieterszoon Coen geschreven, dat bij den uitgever W. de Haan te Utrecht is verschenen. Wie den heer Geerke kent, weet, dat hij niet schrijft zonder zijn onderwerp volkomen te beheerschen en we vinden in dit kloeke boek- deel dan ook een uitvoerige beschrijving van de eerste stoutmoedige tochten onzer zee- varende voorouders, van de eerste reizen naar Indie, van de gevechten met Portugeezen en Engelschen, van deroprichting der Oost-Indi- sche Compagnie, van de benoeming van gou- verneurs-generaal en het beleid der in Hol land en Indie verblijvende bestuurders. Bovenal is natuurlijk aandacht aan leven en werken van den grondlegger van ons gezag, van Jan Pieterszoon Coen geschonken en uit voerig wordt verteld over de stichting van Batavia. de inname van Jacatra, het verbond met de Engelsche Oost indische Compagnie, den ocrlog met Banda, den moord op Ambon en het beleg van Batavia, waama ten slotte over den dood van Coen wordt geschreven, den vromen maar krachtigen Hollander, die geen blad voor den mond nam en nimmer voor krasse maatregelen terugdeinsde. Nu juist in dit jaar deze baanbreker in In die alom herdacht is en dezer dagen berichten over de ontdekking van zijn graf gepubli- ceerd worden, is dit vlot geschreven en in literair en historisch opzicht merkwaardige boek van meer dan gewone beteekenis. Bij Gebr. Kluitman te Alkmaar verscheen een werkje over Piet Hein door J. G. Kra mer. De schrijver vertelt daarin op onder- houdende wijze over de jeugdjaren van den grooten admiraal en verhaalt hoe deze als jongen met zijn vader door de bemanning van een Spaansche galei gevangen geno men werden om als galeislaaf dienst te doen. Hij deelt mede, hoe de Hollanders ten slotte vrij kwamen, maar hoe vanaf dien tijd in het hart van Piet Hein de gedachte naar wraak werd geboren en hoe hij na zijn hu- welijk met Annetje Claesdochter uit Delft opnieuw op avontuur trekt en met zijn man nen in verre wereldstreken de Nederlandsche vlag hoog houdt. De voornaamste gebeurtenis in zijn leven is natuurlijk de verovering van de Zilver- vloot, die zijn naam onvergetelijk heeft ge-

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6