Landbouw en Veeteelt. PHILIPS STAND. COMB,, L, FRANKENBERG Hypotheek. Wandel-, Visite- en Avondtasschen. Ingezonden sfukken BUSGROENTEN 'MfKWtfUei $/n HUGA HORLOGES over 1929 aan de afdeeling Terschelling van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw een bijdrage van ten hoogste 1000 te ver- leenen ten behoeve van de stierenhoudenj op dit eiland. KOEDIJK. Zondagavond werd door de Harmoniever- eeniging ..Aurora" een openbare uitvoering gegeven in het lokaal van den heer J Groot onder leiding van den heer ri. A. Maas uit Alkmaar. De avond werd i"£ze met een vroolijken marsch die een opgewekte stemming veroorzaakte. No 2 van het pr tram Le Directeur du theatre van W. A_ Mozart, was het verplichte nummer op den wedstrijd te Hoorn en no. 4 was La» heme, het vrije nummer van den weds.r j Hiermede behaalde de vereenigme den 2den prijs in de afdeeling uitmuntendheid van Harmonic en deze nummers werden met luid applaus begroet. Ter afwissel ng tooneelstukje ten beste gegevem Johan rentenier", klucht in een bedrijf, waarbi] de lachspieren duchtig lo^ame]5't J*an de U„cht .lot vSke atwfs- vereeniging - t(T„even. Hierna volgden rn^een drietal muzieknummers, die zeer rafr tenoegen werden afgewerkt, waarmede lie vereeniging aan de aanwezigen een rnooi- fie vereei g g j,pZorgd. Het was een flmk Udo een URSEM. Dp onlangs aangehouden J. A. de G. die bii den veehouder F. K alhier, had inge- broken heeft bekend. Niet alleen de diefsta van geld maar ook het stelen van een rywie rn horloge van diens knecht Het rijwiel was volgens hem ergens in de Haarlemmer meer verkocht aan een wegwerker met een manchester pak aan en met een Drentsch dialect. Dat waren alle gegevens Het was „iet veel doch blijkbaar voor den rijksveld- wachter van Zutphen voldoende om zijn speurdersgave te toonen. Alles is tenminste al is het met veel moeite terecht gekomen, net rijwiel was reeds in verschillende hancien ovenjegacin. De nieuwe electrische fietslan- taarn was een geheel andere richting uitge- raakt dan het rijwiel, doch ook deze werd door hem in beslag genomen. Voorwaar een kranig stukje werk. Bij besluit van Ged. Staten dd. 13 No vember j.l. No. 38 is de Gem.-rekenmg dienst 1927 goedgekeurd sluitende in ontvangsten van den gewonen dienst 3f5-^495ofi7 al- wijl de uitgaven bedroegen 35,229-0/ ai- zoo sluitende met een nadeelig saldo van f 125 581--'.. Voorts sloot den kapitaaldienst op een batig slot van 736.6214. medemblik. De raad dezer gemeente heeft met al cemeene stemmen besloten den heer De Vries op diens verzoek te herstellen in zijn functie van directeur der gasfabriek cn zijn jaarwedde op het oude peil te brengen. Biranen land Thans heeft de Vereeniging van Let terkundigen een nieuw verzoekschrift ingediend, ditmaal 6000 handteekenin- gen bevattend. Zij heeft er aan toege- voegd dat zij, in geval de regeering nog get d ^->cht "even, „de noodi ge stappen zal doen om een antwoord te krijgen". C. SYTHOFF OVERLEDEN. Te Leidep is overleden de heer C. Syt hoff, een der bekendste leiders in het courantenbedrijf. In 1921 heeft hij, na 40 jaar het direc- teurschap van het „Rotterdamsch Nieuwsblad" te hebben waargenomen, deze functie neergelegd, doch bleef als president-commissaris aan de vennoot schap verbonden. VERKEERSONGEV ALLEN. Auto-ongeluk bij Rijksdcrp. Twee personert gewond. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur had een vrij ernstig auto-ongeluk plaats op den Kat- wijkscheweg ter hoogte van den weg naar het Wassenaarsche Slag. Een dame, mej. Nancy van Harencarspel, aan het stuur gezeten, moest uitwijken voor een uit de tegenovergestelde richting komen- den auto, verloor haar tegenwoordigheid van geest, nam de bocht verkeerd, slipte en reed met betrekkelijk groote vaart tegen een boom. De stuurkolom werd o.a. verbrijzeld, waardoor de dame zelf niet ernstig aan hand en lippen werd verwond. De naast haar gezeten heer H. Romonde Righardus kreeg een vrij ernstige wond bo- ven en aan het linker oog. Beide gewonden zijn naar het r.k. ziekenhuis in Den Haag vervoerd. Bejaarde man overriden (engevolge van verblinding door fel licht. De 59-jarige petroleumverkooper, C. van Vessem, uit de Stationsstraat te Schiedam is op den dijk tusschen Rot terdam en Schiedam door een autobus overreden en gedood. De chauffeur heeft vorklaard, dat het felle licht van een hem juist passeerbnden auto in zijn spiegel heeft geschenen, waardoor hij werd verblind en hij het slachtoffer, dat met een handwagen aan den rechterzijde van den weg liep in het geheel niet heeft gezien. DE HERBOUW VAN HET LEIDSCHE STADHUIS. De voorstellen van B. en W. van Lei den inzake de plannen tot herbouw van het stadhuis zullen in de gemeente- raadszitting van 2 December behandeld worden. en vervallenverklaring van den militairen stand heeft veroordeeld In hooger beroep legde het Hoog Militair Gerechtslhof hem 5 jaren gevangenisstraf op, met behoud van de tegen hem uitgesproken vervallenver klaring van den militairen stand. Verder schrijft de minister, dat inderdaad verschillende malen Inlanders en enkele malen ook Europeanen ter dood werden veroordeeld en deze straf ten uitvoer werd gelegd. Aangezien echter bij misdrijven tegen het leven gericht, afgezien van enkele specifieke gevallen, de doodstraf slechts kon worden uitgesproken ter zake van moord en luite- nant van den Berg is veroordeeld ter zake van mishandeling met doodelijken afloop, zoo dat het hier ongelijksoortige misdrijven be- treft, komt het den minister voor, dat reeds hierom bezwaarlijk een vergelijking kan wor den gemaakt tusschen de aan van den Berg en de aan bedoelde Inlanders opgelegde straf- fen. De minister is, in verband met een en an- der van meening, dat een ongunstige stem ming tegen ons bewind in Ned.-Indie, voort- vloeiend uit het bovenbedoeld verschil in straffen, wettelijk niet gemotiveerd zou zijn. ZEELIEDEN VERDRONKEN. Op den Atlantischen Oceaan. Omtrent het verdrinken van vier op- Varenden van het schip -,De Stad laar- dingen" van de Halcyon-'.ijn, waarvan wij reeds eenige dagen geleden melding maakten, bericht Reuter de volgende bijzonderheden: Bij aankonist te Sydney (Br. N. Ame- rika) heeft de gezagvoerder der „Stad Vlaardingen", de heer Wyrdman, in zijn s'heepsverklaring medegedeeld, dat de bootsman en drie matroz n door een geweldige vloedgo'lf op den Atlantischen Oceaan overboord zijn geslageiyen ver- dronken in den namiddag van 17 Nov. jl. Een vierde matroos, die gewond werd, is naar het ziekenhuis te Sydney over- gebracht. „De Stad Vlaardingen", die in Neder- land zee had gekozen, kwam in een or- kaan terecht, die een enormen golfslag veroorzaakte, waardoor de ploeg der be- manning, die opdracht had gekregen, schade te herstellen, die het schip bij een vorige stortzee had opgeloopen, over boord sloeg. De officieren op de brug van het schip dachten niet anders, of „De Stad Vlaardingen" zou een prooi worden van de woedende golven; het schip kwam echter geleidelijk weer bo- ven water en kon zijn tocht voortzetten. De gekwetste zeeman werd bedolven onder een deel der tuigage, dat door den storm werd afgeslagen, hetgeen hem er- voor behoedde, eveneens van boord te worden gespoelcl. Daar het ongeval op 17 November plaats vond, houdt het noodweer, dat „De Stad Valradingen" teisterde, hoogst- waarschijnlijk geen verband met de 1.1. Maandag opgetreden aard- en zeebe- ving. WINKELSLUITING. Naar aanleiding van pogingen die in het werk worden gesteld om den Am- sterdamschen Raad tot de uitvaardiging van dwingende voorschriften ten aan- zien van de sluiting van winkels gedu- rende een halven dag per week te doen besluiten, heeft de Algemeene Winke- liers Vereeniging tot den aad een adres gericht, waarin zij als haar meenirife uitspreekt dat de ti.id nog niet rijp is om een dergelijke verregaande beslissing te nemen. LEON DAUDET. Een nieuw verzoek om ioesiemming tct zijn terugkeer. Reeds meer dan twee jaar woont de royalistische leider Leon Daudet te Brussel, sedert hij door een list zijner nanhangers uit de Sante-gevangenis werd verlost. Het vorig jaar deed de Vereeniging van Letterkundigen een beroep op den president der republiek ten gunste van Daudet. Zij verzocht den president toe- stemming te verleenen voor Daudets te rugkeer naar Frankrijk. Doumergus stelde de petitie in handen der regee ring, die tot dusver nog geen antwoord zond- VERDUISTERING VAN RIJKS- GELDEN? Naar het Hbl. van betrouwbare zijde verneemt, zijn tegen een officier van ad ministrate 2? kl. te Den Helder ernstige vermoedens gerezen van verduiste- ringen van aan hem toevertrouwde rijksgelden tijdens het tijdvak waarop hij belast was met den administratieven dienst a/b van Hr Ms. Jacob van Heemskerk". Deze zaak is thans in han den van den fiscaal van den zeekrijgs- raad te Willemsoord. HOOGE SLACHTHUIS-RECHTEN. De slagersvereenigingen te Haarlem hebben een adres aan den Raad gericht, waarin zij berekenen, dat het openb. slachthuis in 1928 een winst heeft ge maakt van meer dan 30 der slacht- huisbegrooting. Zij vragen nu verlaging der slachtgelden met minstens 20 DE STAKING TE SLUI5KIL. Te Sluiskil zijn thans de arbeiders, die werkzaam waren aan den bouw van een paar kranen voor de cokesfabriek, in staking ge- gaan. De staking omvat ongeveer 40 man. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Teen Zaterdagochtend de heer W. van den nachtdienst op de mijn Julia te Ubach over Worms thuiskwam, vond hij de deur gesloten. Hij drukte een der ruiten in en verschafte zich op deze wijze toegang. De man vond zijn vrouw en vier kinderen bewusteloos; zij waren vergiftigd door kolendamp. Gistermor- gen was de toestand van vrouw en kinderen nog ernstig, hoewel iets beter dan Zaterdag. HET ONTVOERDE KIND. In aansluiting aan het bericht betreffende be ontvoering per auto en daarna per vlieg- machine van een achtjarig meisje te Larcn kan nog worden gemeld, dat alle nasporingen tot heden tevergeefsch zijn geweest. Mr. F. Heemskerk, de raadsman van den heer S., vader van het kind, verklaarde, dat van den termijn van zes maanden, dien den vader is toegewezen, eerst vier maanden zijn verstre- ken, zcodat men z.i. met vermijding van nadere juridische uiteenzettingen mede in verband met het voogdijschap van den va der, mag zeggen, dat de moeder voorbarig heeft gehandeld. MANUFACTURENMAGAZIJN U1TGEBRAND. Gistermiddag is omstreeks drie uur brand uitgebroken in het manufacturenmagazijn „Het Vaalser Kaufhaus", te Vaals. De winkel brandde geheel uit. Er is voor verscheid-ene duizenden gulden schade aangericht. DE VEROORDEELING VAN EEN LUITENANT WEGENS MISHANDELING VAN EEN INLANDER. Vragen van Kamerlid Duys beantweord. Het Tweede-Kamerlid Duys had aan den minister van Kolonien vragen gesteld betref- fende de veroordeeling van een luitenant van het Ned. Oost-Indisch l-eger tot 3 jaar gevan genisstraf en betreffende afschaffing van de doodstraf voor Inlanders. De minister van Kolonien heeft thans hier- op geantwoord. Hieruit blijkt dat de krijgsraad t-e Mage- lang luitenant C. A. J. van den Berg ter zake van mishandeling, voortgezette mishan deling van het doen plegen van mishande ling en het doen plegen van mishandeling, alles begaan tegen een Inlander tijdens een patrouillejtocht, tot drie jaar gevangenisstraf HET AANGESPOELDE KINDER- LI JKJE. Nog geen spoor ontdeki. De oproepingen van de Amsterdamsche politic in verband met den kin-derwagen, waarmede op 4 November 1.1. een man en een vrouw nabij den Zuiderzeedijk gezien zijn, hebben tot nu toe geen r-esultaat gehad Deze omstandigheid en het feit, dat er tot dusverre geen opgaaf van de vermissing van een kind heeft plaats gehad, verst-erken het ernstige vermoeden, dat men hier met een misdrijf te doen heeft. Vast staat, dat op 4 dezer midden op den dag een man en een vrouw met een kinder- wagen uit de richting Zeeburg over de Oranjesluizen in- de richting Schellingwoude zijn gegaan De vrouw had een knaapje van ongeveer vijf jaar aan de hand, de man droeg den kinderwagen, welke niet overal op de sluis voortgereden- kan worden. Omtrent het tijdstip dat bedoelde personen teruggekomen zouden zijn, loopen de gegevens van het sluispersoneel uiteen. In elk geval hebben de li-eden, die met den kinderwagen gezien zijn, zich niet bij de politie aangemeid, hetgeen te denken geeft. Men herinnert zich, dat het lijkje den 17en dezer, des morgens om half elf, op den zeedijk bij Holysloot is opge- haald en dat reeds onmiddellijk de politie de meening was toegedaan dat men hier niet met een eenvoudig verdrinkingsgeval te doen had Wat er nu wel gebeurd is, ligt nog in het duister. October uit de gevangenis te Reckheim (Belgie). In 1922 was hij, naar de Crt. her innert, veroordeeld tot 16 jaar gevangenis straf ter zake diefstal en moord. Hij zal naar Belgie worden uitgeleverd. JHR. Mr. F. W. VAN STYRUM. Gisternacht is te Haarlem in den ouder- dom van 74 jaren overleden jhr. mr. F. W. van Styrum, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw en deken van de Orde der advocaten in het arrondisse- ment Haarlem. De Crt. vermeldt als tragi- sche bijzonderheid nog, dat ruim een uur voor zijn verscheiden de echtgenoote van jhr, van Styrum overleed. KORTE BERICHTEN. Wijlen mevr. Teixeira de Mattos, geb. Franco Mendes, 'onlangs te Amsterdam over leden, heeft aan het Portugeesch Israel, zie kenhuis en Oude Vrouwengesticht te Amster dam een legaat van 500 vermaakt. De ruim30-jarige, ongehuwde landbou- werszoon S. te Bovenboer, nabij Steenwijk, is in een sloot geraakt cn verdronken. De man was lijdende aan zenuwtoevallen. Te Hoogkerk (Gr.) is de 72-jarige ar- beider L. K. uit Peizermade door de duister- nis te water geraakt en verdronken. Te Weert werden ruim honderd Chin- chilla's-konijnen van den pelskonijnenfokker P. door een hond doodgebeten. Te Heerenveen is gevankelijk binnenge- bracht de pas gehuwde koopman H. B. uit Tjalleberd, verdacht van valschheid in ge- schrifte met een borgbrief. Hij zou Zaterdag ter beschikking van de justitie worden gesteld Te Leiden is een melkveiling opgericht In een perceel aan de Haringkade (in het zoogenaamd drooggelegde gedeelte van IJmuiden) heeft de politie bij een inval 50 a 60 liter sterken drank gevonden. De onlangs opgerichte Nederlandsch": vakcentrale heeft Zaterdag in Parkzicht te Rotterdam haar eerste congres gehouden. Voorzitter was de heer J. Bakker. De Nederlandsche Federatieve Bond van Personeel in Openbaren Dienst ving Zaterdag te Rotterdam in „Bellevue" zijn algemeene vergadering aan onder voorzit- terschap van den heer Schilp. uur-sluiting geen nadeel, en zullen daardoor gerust niet minder verkoopen. Ik wil niet spreken van het winkel-perso- neel, dat op deze wijze weer gedupeerd wordt en onnoodig huiselijke gezelligheid en nachtrust ontnomen wordt en een werkweek maakt van meer dan 75 uren. Ik wil er ook niet van spreken, dat deze winkelweek niet 7, maar 14 dagen duurt, Wanneer B. en W. voor een winkelweek een uitzonderingsbepaling willen maken, la- ten ze dan een uur verlenging geven en niet zoo'n onzinnigen eisch inwilligen. Nogmaals dankend, EEN BERGEN A AH. DE BRAND IN DE ZUID-HOLLANDSCHE BIERBROUWERIJ. Gelijktijdig op twee plaatsen uitgebroken. Inzake den brand in de Zuid-Hollandsche Bierbrouwerij worden nog de volgende bijzonderheden gemeld: Toen de portier van de brouwerij brand had ontdekt in het gebouw, belde hij eerst de brandweer op en waarschuwde toen eenige werklieden, die in de fabriek bezig waren. Dezen begaven zich naar boven en zagen dat er brand was in de kleedkamer. Met een brandbluschapparaat hebben zij het vuur ge- doofd, zijn toen weer naar beneden gegaan en zeiden tegen den portier: „dat zaakje is voor elkaar". Waarop deze antwoordde: ,,Kijk daar eens naar boven!" Inderdaad zag men het vuur daar zeer hoog oplaaien. Er moest dus op twee plaatsen tegelijk brand zijn uitge broken Het spr-eekt van zelf, dat de politie de zaak degelijk onderzocht heeft. Het vol gende is nu gebleken Op den zolder is de tweede brand uitge broken. Daar waren monteurs bezig, die provisorisch een electrische leiding hadden gelegd, waarin later zooals men dat noemt een lek is ontstaan, waarschijnlijk doordat er op getrapt is. Zoodoende moet kortsluiting ontstaan zijn. Gebleken is voorts, dat een der monteurs zich rookende naar de kleedkamer heeft begeven in hetz-elfde gebouw, dat echter ver van den genoemden zolder gelegen is. De monteur heeft zijn werkbroek over een bank gelegd en juist deze broek en bank zijn door de werklieden met het brandblusch apparaat bewerkt. Hoewel er dus van brand- stichting geen sprake is, is op hetzelfd-e oogenblik op twee plaatsen in de fabriek brand uitgebroken, zonder dat dit iets met elkaar te maken had De door den brand aangerichte schade be- draagt vermoedelijk ongeveer een halve ton, welk bedrag door verzekering wordt gedekt. Een incldentje met den brand- weer-chej de Ridder. In het heetst van den strijd stond de nieu we brandweer-chef de Ridder, die, dit zij ter verklaring vooraf gezegd, de distinctie- ven als hoofd-inspecteur op den helm nog mist, bij een der spuiten even in gesprek met de Rotterdamsche brandmeesters. Plotseling dook naast hem een spuitgast op, druipend van water en met roet en asch besmeurd. ,.Sta daar hier en gimder niet te praten als d'r werk te doen is. 7 1 je niet dat die kop- peling lekt!?!" Even rthutst keek de chef op, zag de lekkage, verhielp het euvel on middellijk en keerde zich toen tot den woe- doenden brandwacht. ,,'t Is al verholpen man, Dank je voor je wenk. Maar a propos, ik ben de chef, zie je. Je kent me waarschijnlijk nog niet". De spuitgast keek eens goea, groette toen en draafde weer naar zijn plaats. Flinke kerel, zei de heer de Ridder later. Een, die z'n oogen en hersens gebruikt. Hij had gelijk, ik had de lekkende koppeling moeten zien. ONTSNAPTE MISDADIGER AANGEHOUDEN Op verzoek van de politie te 's-Graven- hage is aangehouden te IJzendijke door de marechaussee aldaar A. L., gevlucht op 21 LEGWEDSTRIJD IN N.-HOLLAND. De 7de Nationale Eendenlegwedstrijd en de Provinciale kippenlegwedstrijd, welke tot heden te West-Grafdijk werd gehouden, is met ingang van heden om practische redenen overgeplaatst naar de Beemster. Stonden de vorige wedstrijden onder leiding van de Alge meene Nederlandsche Pluimveevereeniging, thans is de leiding van deze wedstrijden over- genomen door een commissie bestaande uit afgevaardigden van de Holl. Mij. van Land bouw, de Alg. N.-Holl. Pluimveevereeniging, den Bond van Pluimveehouders in N.-nol- land, de Waterlandsche Pluimveevereeniging en den R.-K. Diocesanen Land- en Tuinbouw bond in het bisdom Haarlem. Voor dezen wedstrijd is erkenning aangevraagd bij de Ned. Pluimveefederatie. Vijf-en-twintig ge- meenten in N.-Holland, waar de pluimvee- houderij van beteekenis is, steunen deze wed strijd en met een bijdrage. De dagelijksche leiding wordt behartigd door den heer J. H. Velders, leeraar R. L. W. S te Schagen, afge- vaardigde voor de Holl. Mij. v. Landbouw, voorzitter en den heer H. Prijs, Zuiderweg, Beemster, secretaris-penningmeester, afge- vaardigde van de Alg. N.-Holl. Pluimveeeeni- ging, terwijl het geheel staat onder technisch toezicht van den district-pluimvee-con- sulent den heer B. van Asperen Vervenne te 's-Gravenhage. Aan den 7den legyvedstrijd nemen twintig toomen van diverse eigenaren deel. NFDERLANDSCHE XIPPEN NAAR MEXICO. Ten bewijze hoezeer het Barnevelder kip- pen ras de gansche werela door b:kend is, zij gemeld, dat de heeren Visser en Fauwel, eigenaars van het hoenderpark „Wuipen- veen", te Voorthuizen, volgens een hun ver- strekte opdracht, een colleciie Barnevelders naar Mexico hebben verzonden, bestemd voor ex-president Calles, die zich thans blijkbaar op de hoenderteelt wenscht toe te leggen. (Buiten veranlwuo:delijkheid, van de Re- dactic. De opname in deze rubriek bewijsi geenszins dat de 'edactie er mede instemt.) Adveptentien Rijks ambtenaar vraagt 4000 op nieuw gebouwd huis met schuur en flinken tuin, ruime overwaarde. Brieven onder letter A 304 bureau van dit blad. het beste der huidige techniek en ook andere merken, thans a 2.50 p. w. van le klas firma met prima service. Leveren door 't geh. land. Brieven onder letter Z 303 bureau van dit blad. NIEUWE OOGST DE BEKENDE KWALITEITj Snij- Spercieboonen en Dop- erwten. Heelblik60. Half 35. SLAOLIE HEELE FLESCH 90 HAIJTEMA - LANGESTR. WINKELWEEK-ATTRACTIE U dankend voor de plaatsruimte, Mijnheer de Redacteur, verzoek ik u beleefd opname van het volgende: U moet weten, we hebben hier in Ber gen een winkelweek, Zaterdag met fafares geopend. Prachtig! Nu, de Bergensche win- keliers mogen wel wat hebben; ze hebben't hard genoeg te verantwoorden, Alkmaar is een groote concurrent. Maar hun verwach- tingen t.a.v. het publiek in Bergen zijn m.i. wel wat al te optimistisch. Verbeeldt U, mijnheer de redacteur, omdat het winkelweek is, denken de winkeliers dat alle huismoeders ineens de koopziekte gekre gen hebben; door middel van een model-om- loeper hebben ze n.l. den volke kond gedaan, dat gedurende de winkelweek de winkels tot ('t is geen leugen mijnheer de redac teur) tot 11 uur geopend zullen blij- ven. Tot 10 uur zooals in Alkmaar was niet lang genoeg; neen, tot het nachtelijk uur van elven moeten onze Bergensche moe- ders in de gelegenheid gesteld worden St. icolaascadeautjes te koopen; en dat in Ber gen, waar de menschen 't liefst met de kip- petjes opstaan en met de kippetjes naar bed gaan Denkt U nu heusch mijnheer de redacteur, dat de menschen in dit gure najaarsweer des avonds de gezellige huiskamer ontvluchten om te gaan „winkelen", waarvoor ze van 's morgens half negen tot's avonds 8 uur an ders de gelegnheid hebben? Ik wil maar zeggen, dat ik het onnoodig vind, om zoo laat de winkels te sluiten; wat de menschen koopen willen, dat doen ze toch wel) de winkeliers hebben van de 8- IZAADMARKT 94 Mevrouw DAG ELI J KS ontvangen wij de nieuwste modellen Weener en Offen- bacher Chique modellen. Nieuwste Modekleuren. Komt U bij ons aan? Wij toonen U gaarne zonder verplichting onze collectie. Wij zijn echter overtuigd U tot koopster 1e zullen maken Langestr. 28 - Alkmaar. Telefoon 150. N 1 e t-0 f f 1 c 1 e e L 452e STAATSLOTERIJ. Trekklns van Maandag 25 November. le Klasse. le Liist, Hooge Priizen: 209?5 20.000. 20747 1.000. 17041 400. 1365 20721 200. 8548 12951 13104 19688 100. Prllzen van 20.—: 56 116 120 189 197 200 250 380 453 527 566 611 630 652 882 935 1030 1211 1243 1366 1367 1394 1493 1535 1540 1565 1574 1668 1733 1742 1834 1847 1856 1862 1972 2153 2158 2174 2235 2303 2327 2404 2509 2530 2632 2693 2766 2797 2897 2944 3046 3050 3060 3064 3161 3205 3212 3611 3617 3620 3703 3807 3829 3837 3917 3972 4074 4091 4130 4146 4172 4179 4194 4223 4300 4334 4475 4486 4562 4564 4737 4784 4819 4835 4983 5058 5088 5151 5185 5198 5305 5385 5415 5452 5544 5567 5659 5765 5795 5828 5845 5936 6041 6112 6203 6204 6316 6354 6361 6399 6404 6439 6447 6653 6654 6662 6721 6730 6764 6766 6809 6918 6929 6953 6980 7026 7051 7282 7293 7292 7299 7462 7464 7466 7517 7598 7609 7629 7704 7710 7789 7842 7870 7906 7917 7955 7993 7996 8099 8116 8118 8142 8175 8185 8194 8291 8351 8353 84V2 8430 8477 8484 8568 8571 8582 8619 8638 8666 8723 8871 8912 8915 8938 9042 9052 9078 9135 9235 9374 9436 9454 9479 9511 9543 9559 9701 9916 9989 10042 10147 10221 10269 102S4 10314 10409 10433 1O501 10618 10635 10657 10669 10675 10794 10810 10817 10834 10960 10979 10991 11027 11090 11120 11169 11211 11305 11308 11322 11328 11378 11426 11478 11481 11489 11563 11632 11703 11708 11806 11830 11888 11924 11955 11975 12037 12069 12096 12103 12124 12139 12212 12239 12263 12377 12393 12397 12405 12550 12627 12645 12651 12652 12712 12771 12906 12984 13037 13172 13332 13350 13352 13481 13485 13492 13558 13655 13717 13743 13776 13783 13811 13859 13893 13894 13905 13931 13944 13952 13959 13963 13969 14004 14028 14051 14070 14081 14137 14210 14237 14310 14415 14424 14469 14487 14518 14526 14633 14658 14718 14734 14758 14767 148?7 14886 14945 14977 14979 15036 15121 15131 15146 15243 15316 15421 15452 15544 15603 15712 15732 15807 15873 15884 15949 15956 16010 16024 16038 16056 16063 16104 16110 16216 16222 16229 16253 16433 16492 16561 16600 16611 16619 16652 16665 16678 16688 16948 17029 17050 17088 17090 17097 17161 17334 17368 17469 17498 17591 17679 17726 17786 17859 17960 17961 17978 18062 18146 18187 18220 18221 18225 18226 18233 18275 18513 18523 18557 18583 18615 18663 18947 1897? 19031 19040 19043 19066 19093 19100 19154 19238 19270 19326 19333 19349 19376 19422 19437 19481 19518 19600 19650 19684 19697 19711 19725 19835 19908 19941 19957 20030 20086 20131 20134 20163 20225 20235 20348 20370 20381 20407 20414 20417 20433 20574 20629 20639 20650 20730 20746 20883 20934 20973 20992 261 689 1379 1670 2031 2444 3024 3290! 3883 4175 455? r 5035 5408 5805 6273 6626 6795 7122 7503 7798 8021 8243 8485 8861 9098 9537 10161 10613 10811 11103 11350 11658 11964 12191 12498 12853 13478 13752 13920 14012 14270 14601 14872 15137 15667 15961 16134 16594 16742 17269 17741 18117 18425 18971 19206 19433 19698 20335 20505 20898

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7