Alii urn lie Eourant. en n (Mh(rl)dni. Naar de steden van „de IU!arktlier5cSsteii 1929 Wo. 278 HsR^srd een en dertigste Jaargang. Ulaantlag 25 November gemeenteraad van alkmaar. De Burgemeester van Alkmaar roept de leden van den Gemeenteraad op ter bijwo- ning eener vergadering op. DONDERDAG 28 NOVEMBER 1929, nam. 1 uur, zoo noodig voort te zetten op den avond van denzelfden dag en op VRIJDAG 29 NOVEMBER d.a.v. nam. 1 uur, n zoo noodig bovendien's avonds, ten einde beraadslagen en te besluiten omtrent de fonder vermelde pu?te£ De Burgemeester, WENDELAAR Alkmaar, 23 November 1929. U Vaststelling van de notulen der vorige vergaderinf. Mededeelingen. Ingekomen stukken. Aanvulling van commissien. Benoeming van een hoofd der openbare school voor uitgebreid lager onderwijs tbiilage Nr. 121). Voorstel tot overplaatsmg en benoeming van onderwijzend personeel bij het open- baar lager onderwijs (bijlage Nr. 129) Idem tot verkoop en ruiling van grond aan de Akerslaan (bijlage Nr. 120). Idem tot wijziging van een tweetal ver- ordeningen voor het openbaar lager on derwijs (bijlage Nr. 122). Idem tot herziening der verordemngen regelende o. m. de jaarwedden van het personeel aan het Gymnasium en de Handelsscholen (bijlage Nr. 123). Idem tot vaststelling van* een nieuwe schoolgeldregeling voor de Handels avondschool (bijlage Nr. 124). Goedkeuring van een suppletoire be- zrooting van het Burgerlijk Armbestuur dienst 1929 (bijl. Nr. 130). 2 •3. 6. 7- 8. 9. Ivan het schip en onwillekeurig komt in zoo'n toestand de herinnering aan het land, daar ver in het Noorden, de herinnering aan het kleine stukje grond aan de Noordzee Eindelijik een maand nadat we uit Rotter dam zijn vertrokken, komen we voor de baai van Rio de Janeiro, 's Morgens om 5 uur word ik al gewekt. 't Is nog pikdonker, at en toe kijkt de maan van achter een wolk van- daan. In de verte zien we een lichtstreep; de verlichting van een zee-boulevard van een der voorsteden. Tegen zes uur wordt het plotseling licht, een korte schemering, en de zon komt op en voor ons verrijst de beroem- de Pao de Assucar, „het Suikerbrood", de steile, suikerbrood-vormige' berg, 400 meter hoog, die als een wachter aan den ingang der baai staat. Maar lang nog blijft zijn top verborgen in de wolken, en later, als de zon reeds hooger komt en er geen wolken meer om hecn hanger' maken zich toch nog telkens nevelslierten van den top los en drij ven lang/aam weg, den berg zooioende het aspect gevende van een rookenden vulkaan. We stoomen nu den smallen ingang in, langs de vele forten, die de baai beschermen, sommige ingebouwd in de rotseilandjes, die slechts een paar meter boven het water uit- steken. En dan zien we Rio zelf,_ van uit de verte een opeenhooping van paleizen, wolkenkrab- bers en machtige gebouwen, Rio de Janeiro, de weeldestad van het Zuiden, het Parijs van de Nieuwe WerekL Een half uur lang wel stoomen we langs de stad, om eindelij'k, in den versten uit- hoek, ver verwijderd van het stralende cen trum, aan te leggen aan een nuchtere kade, met portaalkranen, puffende locomotieven en schreeuwende halfbloeds. de Nederd. Herv. Gem. te Egmond-Binnen, noch dat hare vertegenwoordigende colleges zich ooit over het al dan niet verkoopen Van genoemd kerkgebouw of kerkhof hebben uit- gesproken. E. D. SPELBERG, Predikant. (Wij hadden alle reden aan te nemen dat de ons verstrekte mededeelingen juist wa- ren. Dat met het bestuur van de Ned. Herv. Gemeente te Egmond-Binnen onderhandelin- gen zijn gevoerd over den herbouw van de Abdij, blijkt uit de officieele door het ge- meentebestuur verleende vergunning. Ons werd medegedeeld, dat het bestuur van de Ned. Herv. Kerk te Egmond-Binnen van geen verkoop wilde weten, met het oog op de begraafplaats om de kerk. Een bod was daarom niet gedaan. Wel werd er ge- zegd dat men 180.000 had kunnen krijgen. Wanneer deze tegenspraak van ds. Spelberg alsnog tot onderhandelingen over den ver koop zal leiden, zullen wij ons daarover slechts verheugen. Red. Alkm. Crt.) 's Middags ga ik „den wal op" en verzeil met een hotsende, slingerende open tram (alle trams zijn hier open wagens en van eenigs- zins bouwvallige makerij) in het centrum van Rio op de Avenida Rio Branco. Bij den eersten aanblik kan men zich voor- stellen in de luxestad van Europa, Parijs, te zijn, maar bij nader beschouwen is het toch een ander Parijs, een nog weelderiger. Zeker, in Vaststelling der gemeente-begrooting en QOk hier breede boulevards, zooals die der der begrootingen van de takken van dienst voor het jaar 1930 (bijlagen nrs 97 en 119). Bii dit punt komen in behandeling. a. het voorstel tot wijziging der verorde- ning betreffende het gemeentelijk grond bedrijf (bijlage Nr. 125); b. idem tot het sluiten van kasgeldleenin- gen (bijlage Nr. 126) c. de begrootingen voor 1930 van: 1. het Stadsziekenhuis en het Burger- weeshuis (bijlage Nr. 127), 2. den Armenraad (bijlage Nr. 128). de Commissie tot bestrijding der tuber- culose, Herwonnen Levenskracht, het Centraal Genootschap voor kinderher stellings- en vacantie-kolonies (afd. Alkmaar), de Vereeniging voor Kinder- voeding, de Vereeniging voor Kinder- kleeding, de Vereeniging voor Gezms veroleging en de Vereeniging Kinder- bewaarplaats" (bijlage Nr. 131). II. Na St Vincent komt het eentonigste deel van de reis. Elke dag is hetzdfde, altijd mooi weer, altijd kalme zee en weinig wind In de machinekamer wordt de atmosfeer lang- zamerhand verstikkend. 't Gebeurt dat we in dagen geen schip tegenkomen. Lucht en water. Troostelooze eenzaamheid. Eindelij'k is het weer Zondag. t Komt in me op, die „schlager" van zooveel maanden her ..Monday, Tuesday, we all scream for Sunday"Zondag. Zelfs op zee beteekent dat zooiets als rustdag. 's Middags geen week aan dek, s morgens op wacht een zalig dolce far niente in technischen zin, de zoo bespaarde energie zet ik om in een huishou- delijke bezigheid: de groote wasch. En om 11 uur krijgen we koffie met koek- jes En bij het middagmaal bier en een extra gang. Wat ga je zulke dingen waardeeren in de eenzame woestenij van langgerekte, immer zelfde dagen. Maar overigens is alles hetzelfde. 'van net middageten is de zurig bezwangerde lucht van de messroom, zitten de meesten, ais al tijd, in broek en trico'je, ik. als iets aparts. bovendien in geel jasje, smerig tot het onge- loofliike, versleten tot op de naden Zoo zit ten we er bij elkaar, de tweeds stuurman tweede machinist, marconist en ik. De tweede stuurman probeert te praten. Altijd hetzeude onderwerp Herinneringen, die ons niet inte- resseeren. „Weet }e nog wel op de „Gemma. Oh nee, toen was jij er nog niet op Praat toch maar door, krijgt nooit antwoord Strindberg zou er stemmingen vinden voor zijn onvergetelijke drama's. Vier starende menschen. elk met zijn eigen gedachten, af en tee met die eene. hoe lang nog? msezwaaiend met het deinen van het schip, op, neer. soep- borden in de hand houdend en onbewust be- wegend op de cadans van den eeuwig deinen- den boezem van den oceaan Wat --en com- binatie: scepborden en eeuwig deinsnd 't Zij zoo. Dan ga je naar dek Water en lucht nog steeds 's Avonds komen er wolken. die met hun donkere massa's de zon trachteri te verstik- ken, de zon die zich er tegen verret, en woest brandend vurige ranJen zengt aan den la gen wolkenzoom boven den verren horizon. En ten slotte ondergaat, gewroken. met het vuur van den strijd nog enke'.e flaraen van revels teekeriend En kil stiigt de maan omhoog, met z'n wit licht en blauwige strook, als een dor1sh.cmd. teel-enerd op de golven. En zoo verschijnt op een nacht Eernando do Noronha. ver weg, eerst als een grauwe grcep vcrmlooze bergen. dan plotseling imakt zich uit den nevel los, die eene steile pick, do vinger Gods", zooa's zij heet in den mond van het scheepsvolk, dreigend wijzend naar boven, var.waar de gerechte wraak nsderdaalde op de hoofden van hen, die op dst eenzame ro'splekje woneir: de ergste mis- cadigers van Brazilie, die hierheen verbannen ztju. En lang nog wijst ,,de vinger Gods", tot ook hij plotseling verdwijnt; slechts het eentomg klotsen van het water, het deinen Capucines of de Avenue de l'Opera, een enorm auto-verkeer, omnibussen met twee verdiepingen, taxi's bij de vleet, haast alle alle Amerikaansche, open wagens en allemaal even netjes en schoon. Maar de gebouwen, de menschen die zijn anders dan in Europa. Elk huis, kan- toor, winkel of clubgebouw is overvloedig versierd met beeldhouwwerk, de Jockeyclub is een paleis met luchtige zuilengalerijen en eleganten toren. Daarbij vergeleken heeft Parijs stijve, massieve blokken langs de bou levards, hier is elk gebouw iets aparts, spreekt van een individueele gedachte. Op de trottoirs verdringt zich een dichte menigte, welker kleur varieert van blank tot het diepste negerzwart. Het meest voor- komende type is de Portugees of Spanjaard, tamelijk klein, slank, lichtbruine huidskleur en donker haar. De vrouwen, die men zelden alleen ziet loopen (in Zuid-Amerika geldt het, evenals in Spanje, voor onfatsoenlijk, als een dame zich alleen op straat, of, nog erger: in •een cafe begeeft) zijn alien smaakvol gekleed, maar op barbaaroche wijze bijgewerkt. zelfs al bezitten zij de zoo vermaarde schoonheid der Creoolschen. Vuurroode lippen, zacht- rose wangen en groote, glanzende oogen; zelfs dames van pl.m. 60 jaar ziet men zoo gemaquilleerd, kortgerokt en hooggehakt voorbij heupwiegen. Alleen de negerinnen hebben die moeite maar niet genomen, maar hebben zich mooi gemaakt door zich in het schelste oranje of blauw te kleeden. Rio maakt een geweldig zelfstandigen in- druk; met Europa voelt het zich op geenerlei manier meer verbonden; het cachet van ,,ko- lonie" ligt er heelemaal niet meer op hoewel Brazilie toch tot 1822 een kolonie van Portu gal was. Wel neemt het tegenwoordig veel over van Amerika, zelfde principe stadsaan- leg, wolkenkrabberbouw enz.. maar gelukkig is het nog niet zoo'n stijve bedoening als New-York of Philadelphia. DE WEDSTRIJ'DEN VAN GISTER. Gister is een volledig programma afge- werkt, nadat eenige Zondagen slechts een gedeeltelijk aantal wedstrijden werd gf- speeld. Dit heeft tengevolge gehad, dat ver- schillende clubs reeds een aanzienlijke ach- terstand hebben,, wat voor het verloop der competitie, vooral aan het einde, dikwijls tot onaangenaamheden leidt. Twee der sterkste clubs van afdeeling 1 ontmoetten elkaar in Den Haag. A.D.O., die mede door het gering aantal gespeelde mat ches nog ongeslagen was, heeft dit record gehandhaafd en Ajax met een kleine neder- laag naar huis gestuurd. De Hagenaars blij- ven ernstige candidaten voor de eerste plaats Toch bleef Ajax de leiding behouden ah gevolg van de overwinning die Excelsior, nog wel in Den Haag, op H.B.S. wist te be- halen. In dezen wedstrijd kostten twee door onzen internationaal Vermetten veroorzaakte straf- schoppen, even zoovele doelpunten! Haarlem zal wel het kind van de rekening worden. Zonder pardon bracht de Racing haar een gevoelige nederlaag toe. V.S.V. ver- richtte een goede prestatie door van D.F.C. te winnen, waardoor de Velsenaren thans de tweede plaats innemen. In den kop dezer afdeeling is de spanning nog groot en ver- schillende clubs maken nog kans op den be- geerden titel: gesp. gew. gel. verl. v. t. pnt. Ajax 7 4 1 2 17-9 9 V.S.V. 8 3 3 2 21—17 9 Excelsior 7 3 2 2 2219 8 A.D.O. 5 2 3 14—10 7 Ook het verschil tusschen de nog volgen- de clubs is niet groot. In afdeeling !1 toont H.V.V. zich een ernstig gegadigde voor de eerste laats. In het stadion werd n.l. te gen Blauw-Wit een gelijk spel bevochten, voorwaar een mooi resultaat van de Hage naars. Feijenoord blijkt cok nog niet van zins zijn aanspraken op het kampioenschap niet te laten gelden. Een 70 overwinning op E.D.O. bracht de Rotterdammers weer in de running. Na het succcs op E.D.O. heeft Z.F.C. zich wedercun van haar goede zijde laten kennen door H.D.V.S. de beide pun- tjes afhandig te maken. 't Gooi stelde zich weer wat veiliger door te winnen van V.U.C., dat thans als hekkesluiter fungeert. Over de gister behaalde resultaten zullen de leiders, die vrij waren, wel niet ontevreden zijn. gesp. gew. gel. verl. v. t. pnt. Hfederlag'eii van Ajax en H. H. Philips' laatste kans; CSo Ahead vlieiii naar 'I kampioensehap roering in de Aoordelijke regio- nen; Aleniaria's misstap. digde in een kleine zege voor de Maastrichte- naren. Voor de onderlinge positie der leidende clubs zie men den stand: gesp. gew. gel. verl. v. t. pnt 9 6 - 2 31—17 12 7 4 3 B.V.V. Willem II 7 4 3 19—9 11 N.O.A.D. 9 4 3 2 19—14 11 N.A.C. 7 4 2 1 17-9 10 In afdeeling V gaan Leeuwarden en Velocitas zij aan zij; beide behaalde gister een overwinning, resp. op Alcides en W.V.V. Het was voor de Frie- sche hoofdstad trouwens een bijzonder goede dag. Friesland klopte Achilles en Frisia ver- richtte de goede prestatie door G.V.A.V. op eigen terrein de beide puntjes te ontfutselen. Be-Quick behaalde de tweede overwinning en verliet daardoor de laatste plaats. De Groningers zien het gevaar blijkbaar tijdig in. Aan den kop dezer afdeeling gaat thans Leeuwarden met 14 punten uit 8 wedstrij- den, terwijl Velocitas dadelijk volgt met evenveel winstpunten uit 9 wedstrijden. De stand aan het einde der ranglijst is als volgt: gesp. gew. gel. verl. v. t. pnt Veendam Alcides Be Quick W.V.V. 9 8 8 9 3 2 2 1 19—18 21—23 11—20 15—43 Stormvogels H.V.V. Z.F.C. Feijenoord Blauw-Wit 7 8 9 7 7 5 3 4 3 3 3 1 2 2 2 2 4 2 2 1—14 10 20—22 9 25—25 9 18—9 8 12—6 8 0ns0 BOSCHBRANDEN IN OOST-JAVA. Door de droogte zijn er in Oost-Java in dit seizoen veel groote boschbranden voor- gekomen. In het boschdistrict „Oost-Brantas" brand- den volgens de N. Soer. Crt., achtereenvol- gens af: gedurende de maand September, op de Tengger en Kawi, plm. 1000 H A. oud- en jong loofwoud; in de maand October, op den Ardjceno, plm. 555 H.A., zoodat in vlammen opting plm. 1555 H.A. of 1950 bouws loof woud. CONSTERNATIE IN EEN BERGHOTEL. Wilde vartens maken slachtoffers. Uit Wenosobo wordt gemeld: Drie wilde varkens hebben plotseling een aanval gedaan op de Rotta. De woeste dieien, die alom schrik en ontsteltenis verspreidden, renden plotseling op het Dieng-hotel aan en dwars dcor de gebouwen. Op hun weg dood- den zij een Inlandsche vrouw en brachten twee Inlanders zeer ernstige verwondingen tee. Tenslotte werden de wilde dieren door personeel van de veldpolitie afgemaakt. ifsgezondsn siukken (Bwten veranUvoordetiikhe'd van de Re dactie De opname in deze rubnek, bewitst oeensvns dot d€ fcdocUe ermede instemt). DE HERBOUW VAN DE ABDIJ VAN EGMOND. Het zij mij vergund met een enkel woord recht te zetten de mededeeling in uw blad van Donderdag in het artikel over de Eg- mondsche Abdij gedaan. Blijkbaar afgaande op U onjuist verstrekte inlichtingen wordt vermeld, dat de de Eg- mondsche Abdij niet op de oorspronkelijke plaats kon opgebouwd worden omdat de Protestantsche gemeente te Egmond-Binnen ^eweigerd had, het kerkgebouw en kerkhof te Egmond-Binnen aan het b:stuur der Sint Paulus Abdij te Oosterhout te verkoopen. lvl, Zelfs werd een bedrag van f 180.000 ge- blijft noemd. Ik ben gemachtigd te verklaren, da. een dergelijk bod nimmer is gedaan en dat De kans op het kampioenschap van afdeeling III laat Go-Ahead zich wel niet meer ontnemen. Vitesse heeft echter heftigen tegenstand gebo- den en haar huid zoo duur mogelijk ver kocht. Enschede en A.G.O.V.V., die voor de tweede plaats in aanmerking komen, deelden de puntjes, terwijl Z.A.C. zich eveneens aan den kop handhaafde door een zege op He- racks. In de staart van de ranglijst spant het geducht! De tegenstanders in de ontmoe- tingen TubantiaP.EC. en RoburWage- ningen zijn alle vier nog direct betrokken bij de laatste plaats. Daarcrn waren de puntjes voor de beide bezoekende clubs van zeer veel belang. Voor de Alkmaarders is het wel aar- dig even over te nemen, wat de speciale ver- slaggever in de Crt. in den aanlief van zijn wedstrijdverslag van RoburWageningen schrijft Het spel was mat en loom en er bleek maar een speler te zijn, die technisch op eer ste klasse-peil stond, n.l onze ex-internatio naal Elfring. De overigen deden meer of minder hun best, maar het was dikwijls zoo onbeholpen, van zoo'n groot na'iviteit, dat men zich verwonderd afvraagt, hoe het mo gelijk is, dat er nog slechtere elftallen in de Oostelijke eerste klasse bestaan. Verder bleek v. d. Heijden, onze internatio- nale linksbuiten, zich als linksbinnen te oefe- nen, een rol die hem nu niet bepaald lag. De positie der staartclubs is: gesp. gew. gel. verl. v. t. pnt. Wageningen 8 3 1 4 24—21 Tubantia 8 2 2 4 1923 Heracles 8 2 2 4 2029 P.E.C. 9 2 1 6 26—31 Vitesse 9 13 5 1933 Rob. et Vel. 9 12 6 1944 Komende tot afdeeling IV valt allereerst de aandacht op het herstel van B.V.V. Zij bevestigde haar grilligheid door een groote overwinning in Roermond. Hier- door handhaafde zij zich op de eerste plaats. Van veel belang was verder de match N.O. A.D.P.S.V. De thuiswedstrijd eindigde met een 5—4 overwinning voor de Tilburge- naar, daar verkacht kon worden, dat N.O. A.D. zich met alle inspanning aan den kop zou trachten te handhaven en P.S.V. niets onbeproefd zou laten zich te herstellen. Het gelijke spel is dan ook in overeenstemming met de verwachtingen. N.A.C. bleef in de De uitslagen waren: Afdeeling I. lste Klasse. A.D.O.—Ajax Sparta—Hilversum H.B.S.Excelsior R.C.H.—Haarlem V.S.V—D.F.C. 2e Klasse. V.V A.Z.V.V. Alcm. Victrix—D.W.S. VeloxBaarn D.E.C.—B.F.C. H.V.C.Hercules Reserve 2e klasse. K.F.C. II—De Spartaan II A.F.C. Ill—H.V.C. II Hilversum IIIRapiditas II Reserve 3e klasse. O.S.V. II-V.S.V. II Z.V.V. II—Q.S.C. II Hollandia IIH.R.C. II Afdeeling II. FeijenoordED.O. Z.F.C.—H.D.V.S. t GooiV.U.C. Blauw WitH.V.V. Afdeeling III. EnschedeA.G.O.V.V. Z.A.C.—Heracles Go-Ahead—Vitesse TubantiaP.E.C. Rob. et Velocitas—Wageningen Afdeeling IV. N.O.A.D.—P.S.V. N.A.C.—Longa RoermondB.V.V. EindhovenM.V.V. WilhelminaWillem II Afdeeling V. Be QuickVeendam G.V.A.V—Frisia FrieslandAchilles Leeuwarden—Alcides W.V.V.—Velocitas ding van scheidsrechter Luyken begonnen. De elftallen waren als volgt: D. W. S. Guntelaar 't Jong v. Stokken Kornman J. Huysman C. Huysman de Cocq v. D. v. Es Gompel de Cocp. v. D. Melchers O Hamstra Nol Homan Peereboom Boa Klinkhamer Lengers Rootling Ooms Kuiper v. d. Abeele. Ale. Victrix. (Na rust werd Bos door Keppel vervangen). Het begin was heel slap. D. W. S. had al spoedig gemerkt, dat er van overrompelend spel van Alcmaria niets te bemerken viel en nam zelf dan ook het spel in handen. In het eerste kwartier beleefde het Alcm. doel be- nauwde oogenblikken. Doch voorloopig bleef een doelpunt nog uit. Toch kon het zoo niet doorgaan en na 15 minuten sccorde de links- buiten van D. W. S. het eerste doelpunt voor zijn club.Alcmaria's keeper dacht ncg dat de bal naast zol gaan, doch hij kwam juist tegen den binnenkant van de paal en zoo in't doel. Hierna mocht een opleving van Alcm. ver- wacht worden, maar't bleef bij enkele po- gingen waarvan er twee beter lot verdiend haaden. Bos zette mooi voor, de midvoor liet den bal gaan voor den linksbinnen, die hier- door verrast werd en de kans verloren deed gaan. Ook een tweede kans werd leelijk ge- mist. Aan den overkant dreigde D. W. S. haar voorsprong te vergrooten, maar ook daar werd het doel niet meer gevonden, of- schoon de backs lang niet altijd safe waren. Rust kwam met 01 voor D. W. S. Na de rust was Bos, die nog niet geheel fit was, vervangen door Keppel. Alcmaria kreeg wind mee en men verwachtte nog alge- meen, dat de wedstrijd nog door haar ge- wonnen kon worden. Maar na eenige felle pogingen zonder succes zakte Alcmaria weer af en D. W. S. maakte daarvan gretig ge- bruik, door tal van gevaarlijke aanvallen te ondernemen. De voorhoede van D. W. S. was zeer actief, speciaal de uitnemende midvoor Melchers en de yleugelspelers. Wat lang dreigde, gebeurde eindeijk. Na een Snellen doorbraak kreeg Melchers den bal vrij. De Alcmaria keeper liep nog uit. Een botsing met Melchers volgde. maar hij schoot toch nog den bal via den binnenkant der paal in (joei (0—2). Nadat even voor den midvoor door den achterstand ontmoedigd. Het spel werd nog minder. Even later nog een op. sepl werd nog minder. Even later nog een op- leving bij't ingaar. van 't laatste kwartiet o2 maar toen geen doelpunt kwam, was het af. 2—3 geloopen. D. W. a benutte de laatste tien 6—2 minuten op krachtige wiize. Steeds weer liep 4—1 de voorhoede door de Alcmariaverdediging heen. Een derde goal van D. W. S. door den 41 linksbuiten gescocrd, werd wegens buiten- 0—4 spel geannuleerd (een zeer twiifelachtig ge- 7—0 val). Doch't was uitstel van executie. Prach- 3—0 tig maakte Melchers een derde doelpunt. Ho- 14 man verliet het veld. Weer kwam D. W. S. terug en opjnieuw scoorde de hardwerkende -3 midvoor der tegenpartij. Hiermee kwam tot 35 veler opluchting het einde. 2—1 D. W. S. heeft uitstekend geprofiteerd van het zwakke spel van Alcmaria, dat in haar 22 goeden vorm niet van D. W. S. behoeft te 2—4 verliezen, doch haar zeker cen middenvoor al? 2—2 Melchers zal benijden. Scheidsrechter Luyken leidde uitstekend. 7—0 3—1 31 1—1 1—1 4- 4—2 1—4 2—4 1—1 7—2 2-5 0—1 2—6 52 0—1 6—2 4—1 2-6 K o r f b a 1. Westelijke le klasse. VitesseDeetos H.S.V.—Fluks Ons EibernestHet Zuiden Oostelijke le klasse. H liasE.K.C.A. NaasOns Clubje A.K.C.H.K.C. 4—5 0—1 1—3 6—1 4—1 2—2 running door een groote overwinning op Longa. Willem II bleef ongeslagen door de kanaries een besliste nederlaag toe te bren- gen. De strijd tusschen de twee wisselvalli- ge tegenstanders Eindhoven en M.V.V. em- ALCMARIA—D. W. S. 0-4. Een shchte dag voor Alcmaria. Zij, die gedacht hebben, dat de nederlaag van de vorige week tegen Hollandia, slechts een oogenblik van afdwaling was, en dat Alcmaria zich tegen D. W. S. volledig zou herstellen zijn wel bitter teleurgesteld door de wedstrijd van gisteren. Want wat het Alc- maria-elftal gisteren heeft gepresteerd was heel slecht en men zal er moeilijk de club in hebben herkend, die Spartaan zoo overtui- gend met 0—0 versloeg. Alle spel was er uit. Het wil wel eens gebeuren, dat een of meer spelers uit vorm zijn, maar gisteren was het mis over alle linies. Het tempo was traag, enthousiasme ontbrak, het plaatsen liet alles te wenschen over en de spelers begrepen el kaar niet. En zoo zouden wij kunnen door gaan doch het lied zou eentonig worden. La ten we maar zeggen, dat Alcmaria een heel slechten dag had en dat zij stellig het vaste voornemen heeft een volgende maal te too- nen, dat zij heel wat beter kan en niet bij ge- luk met 13 punten uit 7 wedstrijden bovenaan heeft gestaan. Er wordt wel eens beweerd, dat Alcmaria moeilijk haar spel kan ontwik kelen op een zwaar terrein. Maar dat zou een geweldige handicap zijn. Want de keeren, dat men in Noord-Holland van October tot Maart een droog veld vindt, zijn al heel ge ring in aantal. En daarom zal Alcmaria's spel zich ook aan gladde velden mocien aanpas- sen. Een allereerste vereischte voor succes op een glad veld in een absoluut open spel. Dat Alcmaria dat gisteren niet inzag, was een oroote fout. Van D. W. S. viel juist het goede open sPd op. De Amsterdammers pasten zich heel goed bij het terrein aan en het gevolg was succes. Want het mag voor Alcmaria niet prettig zijn op eigen veld een 4—0 neder laag te lijden, geconstateerd mag worden, dat de overwinning van D. W. S. volkomen ver diend was. Het weer liet zich in de morgenuren slecht aanzien, doch gedurende den wedstrijd bleef het droog en er was dan ook veel publiek. Om even over twee uur werd onder lei- DE POSTVLUCHTEN. Zesde pcstvliegtuig te Akyab. Derde reteurvUegtuig te Allahabad. Aneta-Vaz Dias meldt: Bij de K. L. M. is bericht ingekomen, dat het zesde postvliegtuig Zondag te 9.45 uur uit Calcutta is vertrokken en te 13.40 te Akyab is gearriveerd. Aan boord is alles wel. Het derde retourvliegtuig vertrok Zondag te 6.35 uit Akyab en arriveerde te 10.24 te Calcutta. Om 11.30 werd weer vertrokken naar Allahabad, waar het toestel te 16.45 aankwam. Het 6e postvliegtuig le Bangkok. Nader wordt gemeld: Bij de K. L. M. is bericht ingekomen, dat het 6de postvliegtuig de P H— A G. R. hedenmorgen te 6.25 uur uit Akyab is ver trokken en te 14,20 uur te Bangkok is aange.- komen. Alles is wel aan boord. Morgen. wordt de reis voortgezet. ALKMAAR, 25 Nov. 1929. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij- zen als volgt: 64 Vette koeien 220400, handel matig; 3 vette kalveren 120— 127.50; Vette kalveren p ned. pond 1.40 1.60; 19 Nuchtere kalv. (slacht) 16— 30; 547 Vette varkens (zware) p. ned. pond f 0.80—/ 0.84; Zouters ped ned. pond 0.81—/ 0.83, handel goed. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 25 Nov. 1929. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 3 ladingen, zijnde 2760 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 25 Nov. 1929. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en priizen als volgt: 442 vette koeien: le kw. y i.io—/ 1.18; 2e kw. 0.90—1.04; 3e kw. f 0.800.90 ;mindere soorten 0.68 0.74; 120 melk- en kalfkoeien 260— f 370; 52 Vette kalveren: le kw. 1.10— 1.16; 2e kw. 1-/ 1.08; 45 Nuchtere kalveren 14-/ 19; 112 Schapen 36— 45; 540 Varkens: Vleeschvarkens 97— 98; (een enkele iets hooger); vette varkens o.950.96; zware varkens 0.96— 0.97; 89 Paarden 100—/ 220. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Nov. 1929. Langendijker Groentenveihng. 1U. V do o 6 ^rrari I r An 1'Onpra PPtl li

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 9