DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN, Stoomerij Ververij S. Krom SO w|„ prjjsvermindering. De dood van Clemenceau. De Nobelprijs voor don vrede. DE BURGER00RL06 III CBIHA. Mlunsthandel 1Fa. vMMOMST, Wo. *i t Dif nammei b'esfast *«lt Maflea. Honderd een en dertigste Jaargang *929 Abo mentsprijs blj vooruitbetaling per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Adyertcntiepr. 25 ct. p. regel, grootcre letters naar pjaatsruimtei franrn \.V. Hook- 611 HaildelSI Brieyen franco K.Y. Boek- en Handelsdr. v.h. Herms. Coster Zoon, Voordam C9, Tel. Adininistr. No. 3. Bedactie No. 33. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. Postgiro 37960 20 NOVEMBER Dagelijksch overzicht. DE belgische kabinetscrisis. Het kabinet-Jaspar afgetreden; de vervLaamsching van de Gent sche Hoogeschool; nieawe conflic ten tusschen Vlamingen en Walen verwacht. Een B. T. A.-telegram meldt uit Brussel, dat het kabinet gisteravond besloten heeft af te treden, omdat men niet tot overeenstem ming kon komen over de kwestie der oppo- runfteit van het indienen bij het parlement van een wetsontwerp betreffende de taal. Het aftreden van het kabinet is niet ge- heel onverwacht gekomen. Gistermiddag toch stond de ministerraad voor de noodza- kelijkheid een definitieve beslissing te nemen omtrent de vervlaamsching van de Gentsche Hoogeschool, doch de liberale ministers ver- zochten de beslissing nog eenige dagen uit te stellen. Zondag a.s. wordt n.l. de liberale partijdag gehouden, die moet beslissen over de houding van de liberale ministers, die het verzoeningsvoorstel van den minister-presi dent Jaspar hebben aangenomen. De liberale ministers vreesden nu, dat zij op den partijdag in de minderheid zouden kunnen blijven en wilden tijd winnen. Jas par stond echter op het houden van een nieu- wen ministerraad gisteravond om 9 uur, ten- einde een beslissing door te zetten. Daar een overeenstemming niet bereikt kon worden, besloot het kabinet vandaag zijn ontslag aan te vragen. Daarmee is dus de crisis, die reeds eenige weken dreigde, een feit geworden. Als on- middellijk gevolg daarvan zal Jaspar ook het voorzitterschap van de Haagsche Confe rentie neerleggen. De N. R. C.-correspondent heeft gister avond nog een onderhoud gehad met Jaspar, die er zeer vermoeid uitzag. Hij legde de vol- gende verklaring af: „De toestand is heel eenvoudig: herhaal- delijk ging ik de verbintenis aan om bij de hervatting der parlementaire werkzaamhe- den de verschillende vroeger reeds aange kondigde voorstellen inzake de sociale wet- geving, het belastingvraagstuk en de talen- regeling in te dienen. Mijn gegeven woord wilde ik gestand doen. Omtrent het voorstel inzake de talenkwestie werd door zekere le- den der regeering gevraagd, het indienen ervan te verdagen. Ik was van oordeel, dat zulks in strijd was met de aangegane ver bintenis, wat ons dan ook tot het ontslag van de geheele regeering heeft doen beslui ten". Vandaag zal de koning zijn besprekingen beginnen. Algemeen verwacht men thans een verscherping van de houding der Vlamingen en Walen tegenover elkaar. Het is niet mo- gelijk na te gaan, wie het kabinet-Jaspar zal opvolgen, want wie zal deze beide volks- groepen nader tot elkaar brengen. De Vla mingen worden steeds sterker in hun ge- dachte, om het Westelijk deel van Belgie ge lled te vervlaamschen. Dat idaal past heele maal niet in het kader der Walen, zoodat een groote strijd in het parlement te wach- ten staat, waarbij de liberalen in een zeer moeilijke positie komen, omdat zij zoowel de Vlamingen als de Walen tevreden moeten stellen. Clemenceau, die algemeen „de vader van het verdrag van Versailles" wordt genoemd. De democratische Montagpost publiceert een lange levensbeschrijving van den „Tijger" en herinnert, dat deze in 1917, nadat hij Cail- laux in de gevangenis had laten werpen, door Frankrijk trok en tot in de voorste loopgra- ven den haat tegen Duitschland predikte. Het vredesverdrag van Versailles is voor- I namelijk zijn werk geweest en tegen den wil van Wilson en Lloyd George in heeft hij meestal zijn meening weten door te zetten. Hij dacht niet aan anderen en hetgeen later moest gebeuren ,alleen aan Frankrijk. Deze nihilist zonder geloof heeft op lateren leeftijd zijn groote liefde gevonden: de roem van zijn vaderland. De Duitsch nationale Montag meent, dat Clemenceau er zelf voor verantwoordelijk is, dat hij in zijn politieke loopbaan van meer dan een halve eeuw slechts twee maal minis ter-president is geweest. Het blad zegt voorts dat de overledene dezelfde onmeedoogendheid bezat als Briand, die echter de wilskracht van Clemenceau mist. Clemenceau heeft in de zitting van de Fransche Kamer van 27 Sep tember 1929 de Fransche politick van na den oorlog gekenschetst toen hij de vreeselijke wooraen sprak: De vrede is de voortzetting van den oorlog met andere middelen. Frankrijk heeft hem voor zijn politiek van haat tegen Duitschland niet zooveel dank ge- weten als de oude in 1920 op pensioen ge- stelde strijder had gehoopt. De links democratische Montagmorgen brengt hulde aan de nagedachtenis van den „grooten civilist" die in Duitschland de mees- ten slechts kennen uit de caricaturen welke de oorlogspropaganda van hem heeft gemaakt. Georges Clemenceau was meer dan de hater van Duitschland die slechts een doel had, na melijk de vernietiging van Duitschland. Hij was in de eerste plaats de sterkste man in Frankrijk, van een formaat zooals alleen Jaures was, een groot republikein, die groot diensten heeft bewezen aan de ontwikkeling van de Fransche democratie. Ernstig tramongeluk bij Athene. ging te kiezen, die zich voor den vrede ver- dienstelijk heeft gemaakt, zoodat het ook mo- gelijk is, dat ditmaal een beslissing der No- belprijscommissie in deze richting zal vallen. DUITSCHLAND. DE ONTPLOFPING TE ESSEN. De oorzaak nog niet bekend. Het onderzoek naar de oorzaak van de onl- ploffing op de Weberplatz heeft tot dusver geen positief resultaat gehad. Alleen is bui- en twijfel vastgesteld dat de ontploffing in den kelder van het vernielde huis is ont- staan. Daar de dooden en gewonden geen brand- won den vertoonen, die gewoonlijk bij gasont- plofingen wel optreden, heeft men de on- derstelling dat er een gasontploffing is ge weest, laten varen. Men vraagt zich thans af of in den kelder ontplofbare stoffen waren opgeslagen. Opmerkelijk is, dat de omwonenden twee ontploffingen hebben gehoord. De brandweer heeft gistermiddag het op- uimingswerk gestaakt. daar er geen slacht- offers meer onder het puin liggen. BuitenBarid Rouwbeklag uit Engeland. De Britsche regeering heeft aan de Fran sche haar diepen rouw over den dood van Cle menceau betuigd. Zij gewaagt van „zijn be- proefde vriendschap en lange trouw in moe'- lijke dagen" die hem recht geven op de duur- zame dankbaarheid van Engeland waar zijn dood algemeen betreurd zal worden en zijn nagedachtenis in eere zal blijven. MacDonald heeft als eerste-minister nog een telegram aan Tardieu, den Franschen minister-president, gezonden, waarin hij zegt: „Zijn lange en eervolle loopbaan, zijn ontembare moed en zijn geestkracht, die met het klimmen der jaren niet verminderden, hebben de warmste bewondering van mijn landgenooten gaande gemaakt en de geheele Britsche natie treurt met Frankrijk over zijn verscheiden". In een andere uitlating getuigt Mac- Donald: „De Clemenceau van de geschiedenis zal niet alleen de meest uitblinkende ver- tegenwoordiger van zijn volk als natie zijn. maar de man wiens verschillende mensche- lijke eigenschappen hem altijd dierbaar zullen maken voor degenen die belang stellen in de elementen van menschelijke grootheid". Ook andere ministers en oud-ministers o.w. Lloyd George, Lord Grey en Lord Derby die met Clemenceau in den oorlog nauw ver bonden zijn geweest, hebben aan hun bewon dering voor hem uiting gegeven. Lloyd George zegt dat met Clemenceau de laatste grootste staatsman van de negentien- de eeuw heen is gegaan. Hij zal in de ge schiedenis onder de grootsten van hen alien e^n plaats bekleeden. Lord Grey noemt hem een dapper staats man, een groot patriot, een trouw vriend van Engeland. Duitsche persstemmen. De weinige bladen die te Berlijn des Maan- dagochtends verschijnen wijden uitvoerige ar- tibelen aan de nagedachtenis van Georges Zes dooden. 10 zwaar gewonden. De „B. A. Z." meldt uit Athene: Bij een wagen op de lijn naar het stadion weiger- den de remmen, zoo dat de wagenbestuurdev den wagen niet meer tot staan kon brengen. Onder de passagiers brak een paniek uit, daar er gevaar bestond, dat de wagen in de Ilisos rivier zou storten. Zij probeerden daarbij onder het rijden af te springen. Hier- bij werden zes personen gedood en tien zwaar gewond. Ten slotte is het gelukt den wagen tot stilstand te brengen. De bestuur- der is spoorloos verdwenen. Er wordt een oitdef-zdek ingesteld. Terugtocht van Feng's leger. „Zilveren kogels"? Het leger van Feng Ju-siang heeft zich ir W-estelijke richting teruggetrokken en de stad Lojang aan de regeeringstroepen overg-e- laten. Tsjang Fat-kwai is met een groote troepenmacht Kwantoeng binnengerukt In Hankou neemt men algemeen aan, oat de strijd in het Noordelijk deel van M'dden- China hiermed-e ten einde loopt en dat het geld hierbij een groote rol sptelt Ontruiming van Wutschau dooi de bidtenlanders. Uit Hongkong wordt nader gemelJ. dat alle voorbereidingen worden geboffen voor het Veftrdk vah alle buitenlandsche onder danen uit Woetsjou De regeering te Nanking heeft all-e koop- vaardijschepen gewaarschuwd niet langs Sjinkiang te varen, daar de troepen van Kiangsi stroomafwaarts marcheeren en een botsing met hen in de buurt van Sjingkiang verwacht wordt. De houding der ]fer. Staten. Stimson heeft medegedeeld, dat de regee ring met groote belangstelling den gang van zaken in het verre Oosten volgt, welken zij ernstig acht. Hij voegde er aan toe, dat de Amerikaansche regeering, als de omstandig heden het toelaten voorstellen zal doen tot op heldering van den toestand. Vragen aan Henderson. In het Lagerhuis zijn vragen gedaan naar aanleiding van het bombardeeren van een Chineesch vliegveld door Russische vliegers in Mandsjoerije en de bezetting van verschil lende steden, De leden, die de vragen stelden, wezen er op, dat dit uitgesproken een inbreuk op het verdrag van Kellogg was en zij vroe gen, of Henderson den Volkenbondsraad hier op dacht te wijzen en of hij nog steeds beslo ten was de sowjetregeering officieel te erken nen. Over de candidaten voor de verdeeling van den Nobelprijs voor den vrede van dit jaar wordt nog uit Oslo gemeld, dat zich onder hen ook de burgemeester van Stockholm, Lindhagen, bevindt. Reeds bij de vorige verdeeling van den No belprijs, voor den vrede kwam de gedachte naar voren ook eens een of andere vereeni- DE MOOR DEN TE DUSSELDORP. Een verkeerd spoor. Het verdere verhoor van den in verband met de moorden te Dusseldorp gearresteerden Stelzer heeft geen resultaat opgeleverd en men moet aannemen dat Stelzer met de mis- daden niets te maken heeft. Er zal waar- schijnlijn een onderzoek naar zijn geestvermo- ges worden ingesteld, waarna hij naar een inrichting zal worden gezonden, daar teeke- nen van kranzinnigheid bij hem zijn geconsta- teerd. In verband hiermede heeft men de ver- denking, dat Stelzer medeplichtig zou zijn aan deb eide moorden te Breslau laten vallen. Tevergeefs wordt naar de rotatiepers ge- zocht, waarop het papier is gedrukt, waarop de moordenaar een schets van de vindplaats van het lijk te Papendell heeft geteekend. Na de laatste onderzoekingen is komen vast te staan, dat ook een rotatiepers, die ge- bruikt wordt voor illustratie- en reclamedoel einden of blokdruk in aanmerking komt. WEER EEN SPOORWEGAANSLAG. Na dat in zes gevallen een aanslag op den spoorweg in de omgeving van Brunswijk was gepleegd door hindernissen op de rails te leggen, schijnen de daders thans op ande re wijze aanslagen te plegen, n.l. door de sein-inrichtingen onklaar te maken. Zater- dagavond werd op de lijn Brunswijk—Celle de bediening der sein-inrichtingen gestoord doordat de draden doorgeknipt waren. Een ongeluk kon evenwel worden voorkomen. ZOEBKOF VEROORDEELD. Weer over de grens gezet. Voor het kantongerecht te Bonn heeft Za- terdag Alexander Zoebkof terecht gestaan, omdat hij, ofschoon hem het verblijf in Duitschland was ontzegd, teruggekeerd was Hij motiveerde zijn herhaalde aanwezigheid in Duitschland met zijn samenkomsten te Euskirchen met den advocaat Wildeberger uit Bonn, die de scheiding behandelde en ook met de ziekte en den dood zijner vrouw. Het O. M. requireerde twee weken hechte- nis onder aftrek van voorloopige hechtenis Zoebkof werd tot een week hechtenis veroor- deeld en in de kosten van het proces. De straf werd als door de preventieve hechtenis on- dergaan beschouwd. Zoebkof is reeds over de grens gezet in de richting van Luxemburg. BELGIE. HET HUWELIJK VAN PRINSES MARIE JOSE. De feesfelijkheden. Nu de bruiloft van prinses Marie Jose i:a- dert, worden er over de huwelijksfeestelijkhe- den allerlei bijzonderheden meegedeeld. De Belgische vorsten, de hertog en de her- togin van Brabant en prinses Marie-Jose zullen officieel op 3 Januari te Rome aanko- men. Zij zullen in het station ontvangen wor den door den koning en de koningin van Italie, de prinsen van het koninklijk huis en deTeden der regeering. Bevestigd wordt dat de huwelijksplechtig- heid in de Paolinokapel van het Quirinaal zal plaats hebben. Het huwelijk zal woic'en ingezegend of door kardinaal Vannutelli of door kardinaal Gamba-, aartsbisschop van Turijn. De jonggehuwden zullen zich vervolgens naar het Vatikaan begeven om den zegen van den paus te ontvangen en daarna zullen zij naar de basiliek gaan om een bezoek te brengen aan het graf van den heiligen Petrus. Een groote cptocht zal voor het Quicinaal voor de vorsten defileeren. Aan deze betoo- ging zullen deelnemen: de prefecten van al de rijksprovincies en de podestaten met de vaandels en banieren van steden en provin- cies. De bruidsmantel van de prinses is in Italie besteld. Hij is van velours chiffon en met hermelijn gevoerd. Strikken in de kleuren van het Huis Savoie versieren den mantel. FRANKRIJK. DE TOESTAND VAN POINCARE. De toestand van Poincare is thans zoo ver verbeterd, dat hij Maandagmiddag voor het eerst sinds zijn tweede operatic het bed kon verlaten. Poincare was ongeveer 2 uur uit bed, doch mocht nop; geen bezoek ontvangen. DE OUD-STRIJDERS TEGEN BRIAND Voor het Staatsgerechlshof! In de Zondag gehouden zitting van het Nationaal Congres der Nationale vereeniging van Oudstrijders werd de buitenlandsche po litick van Briand sterk gehekeld en gecriti- seerd. Eenige leden waren zelfs de meening toegedaan dat men Briand voor het Staats- gerechtshof moest berechten. De voorzitter verklaarde hierop dat hij en zijn aanhangers de slot-paragraaf van een in- gedien-d voorstel, waarin den dank der over- levenden van den wereldoorlog aan Briand voor de door hem gevoerde politiek wordt overgebracht, niet konden aannemen. Daar slechts een derde der aanwezigen het met den voorzitter eens was, legde deze zijn ambt neder. ENGELAND. ENGELAND EN HET YOUNG-PLAN. De diplomatieke medewerker van de „Dailv Tel." meldt, dat de Britsche regeering in verband met het feit, dat de geallieerde en Duitsche deskundigen, die in de overeenkom- stig het Young-plan ingestelde commissie tot likwidatie van het verleden niet tot overeen stemming konden komen ten opzichte van de in beslag genomen Duitsche eigendommen, besloten heeft, direct de onderhandelingen met de Duitsche regeering te openen. Men hoopt, dat voor de bijeenkomst van de Tweede Haagsche conferentie een overeenkomst zal zijn tot stand gekomen, waarbij rekening wordt gehouden met de belangen van de En- gelsche belastingbetalers, terwijl aan den anderen kant Duitschland voldoende bevre- digd wordt. In verband hiermede is aan de Duitsche regeering een schriftelijke uiteenzetting ge zonden van het Britsche standpunt met een nauwkeurige beschrijving van de concessies, die van haar verwacht kunnen worden. Men wacht thans te Londen op het antwoord der Duitsche regeering. ITALIE. EEN MISLUKTE AANSLAG OP MGR. SMITH. De daderes niet toerekenbaar. In de St. Pieterskerk heeft gisteravond een jonge vrouw een aanslag gepleegd op mgr. Smith. Toen de kanunniken na't avondgebed de koorkapel uitkwamen Hep de vrouw op hen toe en richtte 'n revolver op Smith. De ka- nunnik prins Georg van Beieren zag dat nog te rechter tijd en sloeg de vrouw met de vuist op den arm, waardoor zij den revolver liet vallen. De vrouw is dadelijk gevangen genomen Het is een Zweedsche, met name Gudrun Margaretha Ramstad. Zij heeft geweigerd eenige verklaring van haar daad te gevea. Naar het schijnt heeft zij onlangs een aan- stelling of steun van mgr. Smith gevraagd, die haar geweigerd is. De revolver bevatte zes patronen. Op drie daarvan is zichtbaar dat de vrouw driemaal achtereen heeft trachten te schieten doch dat het wapen heeft geketst. De bladen melden dat de Italiaanschc gezant gister in het Vaticaan is geweest en leiden er uit af dat de vrouw aan de Italiaan schc regeering zal worden uitgeleverd en dat deze, aangezien de daderes een zenuwlijderes is, van een bestraffing zal afzien en haar in ten gesticht zal plaatsen. Naar Belga meldt is mgr. Smith van Nederlandsche afkomst. Hij is vroeger aposto- lisch vicaris in Noorwegen geweest. Dit agentschap bevestigt dat de vrouw den dag te voren bij mgr. Smith was geweest, om voor een betrekking te solliciteeren, die haar was geweigerd. HONGARIJE. HONGARIJE, ITALIE EN HET HERSTELVRAAGSTUK. Bij een bespreking van het herstelvraagstuk in het Hongaarsche Lagerhuis verklaarde Karoly Rassai, de leider der democratische partij, o.a.„Wij hebben werkelijk geen reden, kalm toe te zien, welke houding de regeering aanneemt. Wat tot dusverre bekend werd, ver- vult ons integendeel met de grootste zorg. De regeering bevindt zich op een hellend vlak Baron Koranyi heeft openlijk verklaard, dat zich in Parijs alle elf staten eensgezind tegen ons hebben verklaard". Istvan Strauss (legitim. oppos.): „Ook Italie!" Karoly Rassai: „Sedert jaren wordt ons gepreekt, dat de successen, die graaf Bethlen op het gebied der buitenlandsche politiek be- haald heeft van dien aard zijn, dat daartegen- over iedere binnenlandsche politieke tegenstel ling moet verdwijnen. En nu komt de gedele geerde der regeering het land vertellen, dat op het moment, waar wij het het meest noodig zouden gehad hebben, dat onze bondgenoo- ten voor ons optraden, geen enkele voor ons is in de bres gesprongen". Geza Desi (regeeringspartij): „Wij heb ben geene bondgenooten!" Karoly Rassai: „Moeten wij, die reeds ten pleiziere van Duitschland onze beste krachten hebben opgeofferd, aan de zijde onzer nieu- we bondgenooten een zelfde lot ondergaan (Groot beweging in het geheele huis). EEN WRAAKOEFENING. In de zgn. Beodra-kolonie bij Novy Sad in het Banaat woonden twee gebroeders Spaie uit Macedonie, die woning en land, die vroeger aan Hongaren behoorden, van de re geering hadden ontvangen. Echter verwaar loosden de broeders het land, dat vroeger een model-boerderij was geweest, dusdanig, Jjangestrant 21. JUieuwste modeller* gelbatikfe Schemerlampjes en ParfumJbrandert. 121 sen en Iteproducties n. 1 oorop. dat de regeering besloot, het hun te ontnemen en er anders kolonisten op te vesi'gen. Woens- dagavond verscheen een hoofdambtenaar van het ministerie van landbouw om het besluit van de regeering uit te voeren Dit gedaan zijnde, stapte hij in zijn rijtuig en wilde naar Novy Sad terugrijden. Hij had echter nog geen honderd pas gereden, toen plotseling uit het donker gestalten opdoken, waar van de een het paard bij den teugel greep, terwijl de ander in het open rijtuig sprong. Deze trok een groot mes en sneed den ambtenaar, die tegen de koude in paardedekens gewikkeld zat en zich dientengevolge niet kon bewegen, de keel af. Daarop sprongen de aanvallers op den bok, duwden den koetsier achter in het rijtuig en reden ijlings weg. Op den ook in den avond nog tamelijk drukken weg werd het lijk weldra ontdekt en de politie vond weldra in een nabijgelegen herberg de beide gebroeders en den koetsier gemoedelijk bij een glas bier. Alle drie werden gearresteerd. VAI Vanaf heden tijdelijk EEN HANDIGE KUNSTSCHILDER. Hij maakte valsch geld. De politie werd ervan in kennis gesteld, dat te Rottenburg valsche bankbiljetten van honderd M. werden uitgegeven. Uit het on derzoek is gebleken, dat bij deze vervalschin- gen de Hongaarsche kunstschilder Emil. Horvath Tihany is betrokken. Hij zou de tee- keningen voor de ciiche's hebben gemaakt en ook valsche bankbiljetten hebben uitgege ven. Hij werd aangehouden en bekende gerui- men tijd te Rottenburg gewoond te hebben en bij deze valsche munterij betrokken te zijn geweest. OOSTENRIJK. DOODEN TOT HET LEVEN TERUG- GE ROE PEN. Sensationeele proeven. In het Physologisch Instituut te Weenen zijn zoo pas interessante proeven genomen, dien ten doel hebben te trachten dooden tot het leven terug te roepen en waarbij men posi- tieve resultaten zou hebben bereikt. Naar aan. leiding van die proeven, die ongetwijfeld van zeer wijde strekking zijn, is een verslag ge- publiceerd, waarvan het volgende de hoofd- inhoud vormt: De eerste proeven die aan een spook- roman herinneringen zijn genomen in het Instituut voor Gerechtelijke Geneeskunde. Men wist aan het onderlijf van een lijk een door een motor bediende pomp te zetten om op die wijze een kunstmatige ademhaling teweeg te brengen. Tegelijk spoof men in een der slagaderen een oplossing van keukenzout in. Het resultaat was verbijsterend. Wel stond de doode niet meer op, maar het gelaat nam weer een levendige tint aan als iemand die het benauwd heeft. De wangen begonnen zich te kleuren en de circulatie scheen door de uit« wendige werking van de pomp hersteld te zijn. Maar de beteekenis die de Weensche arts. R. Eisenmenger aan zijn proef hechtte, werd van andere zijde sterk betwijfeld. Daarom heeft dr. Eisenmenger in het Physiologisch InstU tuut van de Weensche Universiteit nieuwe proeven genomen, waardoor z.i. het on weer-' iegbare bewijs is geleverd, dat de mechanische kunstmatige ademhaling het bloed in het lichaam weer doet doorstroomen en dat men zelfs na den dood de ademhaling der weef- sels kan herstellen. Men doodde honden door lichtgas- of chloroform-vergiftiging. Tien minuten nadat het hart had opgehouden te slaan geconstateerd door het ophouden van den polsslag en het verdwijnen van den bloeddruk een twintig minuten na de laat ste zucht, zette men het apparaat aan, waar door door het onderlijf de druk kunstmatid wordt uitgeoefend. I.angzamerhand kan men constateeren, da# de longen zich beginnen te vullen en dat door het apparaat goed te regelen het lijk weer geheel wordt alsof het nog leefde. Het bloedl siroomt weer door, de pols klopf rh}dmis<di en regelmatig en is even sterk als tijd ens bat leven. Dit geldt voor het geheele lichaan. LKMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1