Radi^rafisch Weerbericht. AGENDA Stadsnieuws Zeetijdieigen Woensdag 27 November. 7.30 uur, Cinema Americain: Piccadilly (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: De Tempeldanseres (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Figaro (voor elken leeftijd). 8 uur, Harmonie, opvoering van „In uni form" door „Bilderdijk". 8 uur, Waakt en Bidt, evangelisatie-sa- menkomst, spr. de heer J. Sevensma. Cafe Hoekstra, hoek Scharloo, biljart- avond prof. Koehof-Hoogland. Donderdag 28 November. 7.30 uur; Cinema Americain: Piccadilly (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: De Tempeldanseres (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Figaro (voor elken leeftijd). 7.30 uur, cafe Central, verg. Spoorweg- personeel; optreden van een H. B.-lid der Ned. Vereen. van Spoor- en Tramwegperso- neel. 8 uur, Rustende Jager, Bergen, feestcon- oert koorvereeniging „Bergen", ter viering 10-jarig bestaan. Bij Kamsteeg te Stompetoren opvoering yan „Tieneke" door Aurora. Vrijdag 29 November. 8 uur, Waakt en Bidt, Vondel-avond van- wege den Ned. Christen-Vrouwenbond, door de heeren G. C. Dun en G. Grondsma (de- clamatie). 8 uur, Gulden Vlies, optreden van de Russische pianiste Josefa Rosanska Zondag 1 December. In het cafe Kamsteeg te Stompetoren, door Aurora opvoering van Tieneke. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 23, 24, 25 en 26 Novem ber 1929: portret in lijstje, een zakmes, een teekening met rekenwerk en een geldig belastingmerk in dtui. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voor werpen als gevonden aangegeven op 23, 24, 25 en 26 November 1929: Portemonnaie met inhoud, Metterkrui- nen, Laat 176; een nieuwe witkwast, W. Groot, Snaarmanslaan 25; een pakje labels, S. Bens, Huiswaard, Koedijk; een rijwielhandbeschermer, Stoutjesdijk, .Voordam 5; een zakmes, G. v. VVierin gen, Molenbuurt 17; zakje inhoudende een stuk bont, A. Oostenwijk, Landstraat 13; sierspeldje, M. Boereboom, Payglop 15; een yale sleutel, J. v. Drunen, Tous saintstraat 20; een doos met 9 Philips- lampen, J. Dekker, Bovenw. 40, Oudorp; een boodschappentasch, S. de Vries, VVesterweg 264; een paardendek, F. de Boer, Anjelierstraat 16; een huissleutel, H. Savonije, Koorstraat 8; een zilveren armbandhorloge met schakelarmband, M. Pooi, Nieuwpoortslaan 21; bril, P. v. d. Wijden, Kennemerstraatweg 62; een mattenklopper, Z&lm, Stuartstraat 31; een parapluie, W. de Boer, Geest 25; een wollen handschoen, D. v. Veen, Eikelen- bergstraat 29; een portemonnaie met zegels, een hondenpenning 1929, J. van Drunen, ToussaintsLaai: 20; een gouden ringetje. J. C. Kaandorp, Nieuwpoorts laan 158; een zakje met brandstoffen, C. Bakker, Marktstraat 20; een kinderpor temonnaie, J. Bruin, Vrouwenstraat 3; een bankbiljet, P. Ploeger, Laat 217; een autoreflector, P. Mulder, Zeglis 31; een bril in etui, H. de Groot, Ged. Baansloot 18; een hondenpenning, A. Leeghwater, Raaksje 5; belastingmerk in etui, C. Im- hulsen, Emmastraat 81een belasting merk. .T. Wiedijk, Nieuwlandersingel 15 en een zilveren horloge, A. Duits, Dorps- straat 10 te Bergen. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. getoond. Wat den wegenaanleg betrof, in het voorstel van Ged. Staten worden slechts enkele tonnen beschikbaar gesteld en komt een post voor van 500.000 voor rentege- vende beleggingen. Het schijnt wel dat het Wegenfonds in het leven is geroepen om pro- vinciale gelden te beleggen in stede ze voor verbeteringen uit te geven. Over het algemeen toonde deze spr. zich voldaan oyer het beleid van het college van Gedeputeerden. In de provincie N.-Holland wordt krachtige politiek in sociale richting gevoerd. Voor de pauze sprak dan nog de heer Hooi die eyenals de heer Polak mededeelde, tegen de liberate voorstellen, om te komen tot belastingverlaging, te zullen stemmen. Dit voorstel werd ten slotte door den heer Guepin (v.b.) in een uitvoerige rede verde- digd. Te gens tand. Hoewel aldus de Tel., de staten nog lang niet aan de „stemmingen" toe zijn, is het lot van het van liberale zijde gedane voorstel om de belastingen te verlagen reeds bezegeld. Nadat de groote patijen zich reeds gister- morgen tegenstanders van dezen maatreget hadden getoond, voornamelijk uit vrees voor stopzetting van sociale maatregelen, deden des middags de heeren De Jong Schouwen- berg (c.h.), Colijn (a.r.) en Ketelaar (v.d.) i Hf._h a c T* nog een duit in het zakje. Laatstgenoemde 2- Sint voor a.s. Zondag- acht het desbetreffend voorstel volkomen J;a? mt tyj weer, meer gele- gevuld met eigen krachten, waarop de tombola wederom een belangrijke at- tractie zal zijn. UITGEEST. Bezoek van St. Nicolaas Evenals verleden jaar was St. Nicolaas ook dit jaar weer zoo vriendelijk met zijn knecht, op verzoek van de winkeliers te Uit- geest, ons dorp te bezoeken. Zondagmiddag omstreeks half vier kwam de Goede Sint met zijn Pieter de knecht met de stoomboot van Bak in de haven aan, alwaar honderden kin- deren op den wal stonden te popelen om hem te verwelkomen. Ook het fanfarecorps was present en nadat de Sint van de boot afge- komen was en in de gereedstaande landauer was gestapt, benevens de heeren Vrouwe en v eenis, die hem namens het winkelierscomite vx Alkmaar, 26-11-29. Geachte Redactie! Gaarne zag ik opname van bijgaand antwoord op het ingezonden stuk van mevr. Loevens—Jongejan. Bij voorbaat mijn dank. Mevr. Loevens—Jongejan wil het in haar schrijven voordoen als zou zij het tconeelstuk ontleend hebben aan ver schillende boeken. Zeker mevr., U heeft gelijk, maar dan toch alleen wat de per- soonsnamen en den naam van het stuk betreft! De tendenz van het stuk (en daar gaat het toch om) is uit het boek „Vluchtend geluk schrijver Arthur Applin Heb ik ongelijk dan zal ik dat toe- geven en geen unfaire middelen te baat nemen om gelijk te krijgen. Om mijn L. is naar waarnemingen, verricht in den morgen van 27 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.8 te Tou- louse. Laagste barometerstand 738.7 te Thors- naien. Verwachting, geldig tot den avond van 28 November: Zw*kke t°t matige, later toenemende Zuid Westelijke tot Zuidelijke wind; tijdelijk op- koudr' Wein'^ ^een re£en aanvankelijk verwelkomden, ging het met muziek voorop I seschokt rechtsgevoel behoeft mevr "I door het dorp. Gelukkig was het droog weer, zich niet bezorgd te maken- het leven i wat tevens tot gevolg had dat niet alleen 1 - kinderen, maar ook vele ouderen in den op tocht meegingen. Het geheel maakte een zeer gezelligen in- druk, alleen was het jammer dat de Sint se- dert het vorige jaar veel van zijn „uiterlijk" verloren heeft. Was h:j toen al niet bijzonder gesoigneerd, thans was hij het nog minder, ®!'.|(niet naar zoo gauw geschokt te Met dank voor de plaatsing. J- C. VAN ZWANENBURG. Mijnheer de Redacteur, Gaarne vraagt ondergeteekende eenige 1 plaatsruimte in uw blad. Bij voorbaat dank. praematuur. „Hoe kunt gij", zoo riep hij den vinden om ook zijn coiffure be- voorstellers toe, „de belastingen willen ver- v™r"Pn HOLLAN—AMERIKA LIJN Gaasterdijk 26 Nov. v. New York te Rotter- dam. Edam, v. Rott. m N. Orleans, 25 Nov. v Vera Cruz. Lochgoil, Kott./Vanc. 25 Nov. te Swansea Maasdam, v. Rott. n. N.-Orleans, 26 Nov t« Bilbao. Moerdijk, v. Rott. n. Vane., 26 Nov. Vlissin- gen n. Antwerpen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Prov»miciaa9 nieuws PROVINCIALE STATEN VAN 5 NOORD-HOLLAND. De Provinciale Staten vingen gistermorgen aan met de algemeene beschouwingen over de fcegrooting voor 1930. De eerste spr. was de heer Asscher (v. b.) wiens voornaamste grief was dat er geen vertegenwoordiger van de liberalen in het college van Ged. Staten was opgenomen, hoewel deze groep tien Sta- tenleden telt. Hij verweet het college gebrek aan leiding terwijl hij meende dat de van dit lichaam uitgaande stukken dikwijls een geest van besluiteloosheid ademen. Dit blijkt o.a. uit het wegenplan. Vooral in dit opzicht is de uiterste omzichtigheid in acht te nemen en het is onbegrijpefijk, waarom Gedeputeerden in hun begrootingvoorstel een veel geringer bedrag raamden voor het aanleggen van we- gen dan thans blijkens de M. van A. noo dig is. Bij een en ander dient de grootste voor- zichtigheid betracht te worden. De heer As scher meende, dat bij de uitvoering van het wegenplan te royaal wordt geleefd (geroep „ja" door de aannemers). De provincie is te duur uit. Vervolgens besprak de heer Asscher de on- gevallen in het Prov. Ziekenhuis. De resul- taten van de maatregelen die genomen zijn cm herhaling te voorkomen kunnen naar het cordeel van den heer Asscher met gerustheid worden afgewacht. Over de P.E.G.E.M. zijn de Staten niet voldoende ingelicht, zoodat hij daaromtrent een nader rapport vroeg. De heer Dekker (r.k.) sprak hoofdzakelijk over de politieke samenstelling van de Staten. Dat er in de r.k. staatspartij een rechter-en linkervleugel zouden zijn, ontkende deze spr. met stelligheid, op welke verklaringen dave- rend gejuich volgae. Daarna was het woord aan den voorzitter der s.d.a.p.-fractie, de heer Polak. Hij be- antwoordde eerst den heer Dekker en zeide dat er wel degelijk twee groepen in de katho- Qieke partij zijn. Dit bleek in de Staten nog bij de verkiezing van leden der Eerste Kamer. De heer Polak verweet de linkergroep van de katholieken dat zij bij de verkizing van Ge deputeerden niet meer ruggegraat hebben lagen, terwijl wij aan den vooravond eener ingrijpende wijziging van ons gansche be- lastingstelsel staan!'rMet het beleid van Ged. 1 Staten bleek deze spreker intuschen wel in genomen te zijn. Echter meende hij dat het nog beter zou gaan wanneer de werkwijze van Gedeputeerden veranderde en elk van hen een afzonderlijke afdeeling te te behee- ren kreeg, evenals de wethouders van een groote gemeente. Ten slotte stelde de heer Ketelaar een tweetal vragen: hoe staat het met het kanalenplan in het Noorden van de provincie en is het juist dat het P. E. N. de kosten van den verbouw harer netten op de verbruikers legt? De burgemeester van Urk, de heer Grave- stein, was de volgende spreker en deze eilandbewoner hield een oratio pro domo, daarbij herinnerende aan de telle Februari- koude teen de communicatie met de eilanden verbroken was. Erger dan het verstoken blijven van de post was toen de moeilijkheid om hulp te krijgen voor zieken. Vroeger kon dit eenvoudig niet. Thans wel, n.l. door vlieg- machines. Alleen de kosten zijn zeer hoog, circa 250. Kap hierin de provincie nu niet bijdragen als direct belanghebbenden deze som niet bezitten, zoo vroeg Urks burgerva- der. Verschillende andere sprekers vielen hem bij en wezen op het groote nut dat een derge- lijk subisidie kon afwerpen. Medici aan het woord. Enkelen der medici in de Staten, Dr. Droog en dr. Sajet brachten de ongevallen in het Provinciaal Ziekenhuis ter sprake. De laatste hield een uitvoerig betoog, zijn „maiden- speech" in dit college, en eindigde met het in- dienen van het volgend voorstel, mede na mens de S. D. A. P.-fractie: De Staten, van meening dat de doorvoering van de arbeids- therapie toejuiching verdient verzoeken Ged Staten den drie directeuren van de Provin ciale Ziekenhuizen op te dragen een rapport samen te stellen over de toepassing dier the- rapie. Het spreekt wel vanzelf dat het wegenplan ook ter sprake kwam en met vrijwel onver- deeld genoegen bleek men kennis te hebben genomen van de mededeeling der Ged. Staten dat het tempo aanmerkelijk zal worden ver- sneld. De heer Reinalda (S.D.A.P.) be sprak den passus in het voorstel dienaan- gaande van Ged. Stater waarin er op wordt gewezen dat het aantal geschikte aannemers voor den wegenbouw zoo gering is en dien- tengevolge de prijzen zoo hoog. Dat ligt, al dus deze socialistische woordvoerder, aan de irrationeele wijze van doen. Rijk, de elf pro- vincies, de gemeenten bouwen elk op bun eigen houtje maar wegen en besteden maar aan. Dat moet de prijzen in de hoogte bren- gen. Waarcm vormt de provincie geen semi- pubiek bedrijf, dat op de vrije markt mee con- curreert, zooals b.v. ook het Spoorwegbouw- bedrijf doet? Mede namens zijn fractiegenoo- ten diende de heer Reinalda dan ook het vol gend voorstel inDe Prov. Staten, gehoord de besprekingen, verzoeken Ged. Staten om een onderzoek in te stellen naar de mogelijk- heid om op de aanbestedingen invloed uit te oefenen door middel van cen semi-overheids- bedrijf. De gedachte aan een eventueel in eigen beheer nemen, verwierp de heer Reinal da geheel en al. Nadat nog enkele andere zaken aan de orde waren gekomen, verdaagde de voorzitter de vergadering tot heden. ter te voorzien. Na den rondgang in het dorp werd de ver- loting gehouden. In totaal waren er 4235 bonnen uitgegeven. le prijs ter waarde van c Priis 'er waarde van 10.— No. 2262; 3e, 4e en 5e prijs elk ter waarde van 5— No. 1239, Nr. 1602 en No. 3832. Deze week zullen aan de loting deelnemen alleen die bonnen die een nummer hebben hooger dan No. 4235. BOEKHANDEL JUNG «Sc VAN DER HOEK worden gaarne op aanvraag gratis toegezonden. DE LANGE DE MORAAZ, ALKMAAR. Met deze zou ik gaarne eenige opheldering hebben omtrent de verkiezing van vertegen- I Kedoe, uitr., 25 Nov. te BelawanT A°kmaarrS Van Ziekenfonds te j PalemBang 26 Nov. v. Batavia n. Rott. Volgens een advertentie in de plaatselijke bladen zal deze Donderdag 28 Nov. plaats hebben, echter zonder voorafgaande mede deeling omtrent eventueele candidaten. Wel is mij ter oore gekomen, dat een der vertegenwoordigers, de heer Wolzak, deze functie met meer mag waarnemen, wegens het feit, dat hij bode is van bovengenoemd fonds. Het lag nu toch in de lijn dat hiervoor candidaten genoemd werden. Een zoodanige verkiezing lijkt mij niet volgens de juiste manier. HEILOO. Dinsdagavond werd in het Brunogebouw een uitvoering gegeven van het Harmonic- corps „St. Cecilia". De zaal was niet geheel gevuld. Met belangstelling werd naar de muzieknummers geluistercf Als afwisseling werden eenige voordrachten gegeven. Dinsdagavond werd in het cafe van de heer J. Admiraal de verloting gehouden van „Het Mobilisatiekruis". De trekking ge- schiedde onder toezicht der politie. De hoofd- prijs viel op no. 370. Voorts waren er 25 an d£re. prijzeg, bestaande uit luxe- of gebruiks- voorwerpen. Met dank voor de plaatsing, M. RENTENAAR. VULPENHOUDERS KALENDERS Ingezonden stukken (Buiten verantwoordelijkheid van de Re dactie. De opname in deze rubnek, bewijst geenszins dat de redactie ermede instemt). EGMOND AAN DEN HOEF. Maandagavond had de eerste winter bijeenkomst plaats van het Departement Egmond van het Nut. Op den bestemden tijd was de zaal van de Drie Egmonden reeds overvol. En wat heeft men ook ditmaal van de kunst van den begaaf den declamator Kommer Kleijn genoten. Na verwelkomd te zijn door den voor zitter van het Departement, ds. E. D Spelberg, droeg de heer Kommer Kleijn voor de pauze het zesde bedrijf van Bernard Shaws St. Joanne voor. Hoe wist de voordrachtkunstenaar da verschillende gestalten uit het dra ma te doen leven: den Inquisiteur, den bisschop, den monuik Hugumber, War wick, den Engelschen graaf en, hoe ta- lentvol was de uitbeelding van de maagd Orleons zelf. Met groote aandacht werd de vertol- king van het bedrijf door de voile zaal gevolgd. Na de pauze droeg de heer Kommer Kleij.i voor van „de Vreemde Tocht" van Francois Pauwels en meer humoris- tisch werk van Tschechow, Samuel. Falkland en van Meurs. In de pauze werd mededeeling gedaan van het feit dat ook dezen winter weer een cursus Handenarbeid zal worden gegeven onder leiding van mevrouw Jager, terwijl plannen werden ontvouwd om eens een keer gezamenlijk per auto bus een goede schouwburgvoorstelling in Alkmaar bij te wonen. Half Januari zal een avond worden Mijnheer de Hoofdredacteur, Beleefd verzoek ik U opname van het vol gende Zijn mijn inlichtingen juist dan komt op de gemeentebegrooting voor 1930 een bedrag voor van 50.000 voor verandering van de Turfmarktbrug, dit schijnt te moeten ge- schkden omdat de tegenwoordige brug niet gemakkelijk genoeg te bedienen is. Wanneer deze inlichtingen juist, dan zou ik den gemeenteraad willen verzoeken. le. laat deze brug, welke slechts onge- veer 25 jaar oud is blijven bestaan, omdat zij voor het doorlaten van schepen zeer wei- nig gebruikt wordt, of 2e. verplaats dezt brug in het verlengde van de Turfmarkt over de Oudegracht, waar nu een vast bruggetje ligt en demp de Turfmarktgracht geheel of gedeeltelijk, bij- voorbeeld tot in het verlengde van den Lim- merhoek (verlengde van de Laat), waardoor de gevaarlijke hoek TurfmarktLimmerhoek komt te vervallen en het verkeer Voormeer Laat wordt gebaat. Kosten minder dan 50 000 en goed werk voor werkverruiming, 3e. doe niets aan de bedoelde brug en bied de vrijkomende 50.000 aan den Minis ter van Waterstaat aan als tegemoetkoming in de kosten voor een behoorlijke Kanaal- overgang in plaats van de Vlotbrug; hier is verbetering dringend noodig. Met dank voor de plaatsing. A. Z. H"7 13553 I355® 13615 III 17305 17362 17419 1142(1 17428 175?: 2<™ S I0601 -OSj5 S 20708 20717 20?27 Heiloo, 26-11-29. „EERE WIEN EERE TOEKOMT". Geachte Redactie. Mag ik even een kleine plaatsruimte in Uw blad in verband met een berichtje van uw correspondent in uw blad van Vrijdag j.l. Bij voorbaat mijn dank. Weet de correspondent: dat een bewoner van den Heerenweg zijn vrijen tijd heeft opgeofferd door met een lijst handteekeningen verzame- lende, de gemeente te verzoeken toch met de verbreeding een begin te maken dat diezelfde persoon het genoegen mocht smaken ook de onwilligen te overtuigen van het algemeen belang en mocht bereiken wat anderen niet be- reikten dat derhalve de eer toekomt aan d i e n persoon. Ik hoop dat de correspondent begrijpt dat mijn bedoeling niet is de kwaliteiten van onzen secretaris niet te erltennen, verre van dat, maar dat zijn bericht als correspondent weer niet „het" was. Hoogachtend, Uw dw., J. TH. v. DIEPEN. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Moena, uitr., 26 Nov. te Port Said. Ca Hooft, uitr., 2 6Nov. v. Algiers. KON. NED. STOOMB. MIJ. Clemenceau 26 Nov. v. Amst. n. Tanger. Clio 25 Nov. v. Aalborg te Hamburg. Eeuterpe 26 Nov. v. Kopenhagen n. Aalborg. Stella 26 Nov. v. Hamburg n. Amst. Tell us 26 Nov. v. Bari te Catania. Ajax 25 Nov. v. Carthagena n. Alicante. Alkmaar, thuisr., 23 Nov. v. Supe n. Manta. Ariadne 25 Nov v. Seviila n. Cadix. Borkum 25 Nov. v. Stettin n. Amst. Calypso 25 Nov. v. W.-Indie te New York. Doros 25 Nov. v. Carthagena n. Amst. Erato 25 Nov. v. Amst. te Odense. Euterpe 25 Nov. v. Amst. te Kopenhagen (Verb.) 1 s Ganymedes 25 Nov. van de Dardanellen n. Samos Jason 25 Nov. v. Smyrna te Constantinopel. Oberon 26 Nov. v. Oran te Amst. Perseus 25 Nov. v. Tarragona n. Valencia. Pluto 26 Nov. v. Kopenh. te Amst. Simon Bolivar 26 Nov. v. W.-Indie, 1. v. Havre te Amst. te Amsterdam. Strabo 2 6Nov. v. Danzig te Amst. Zeus 25 Nov. v. Palermo n. Catania. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. Alkaid 26 Nov. v. East Londen n. Pt. Natal. Heemskerk, thuisr., 25 Nov. v. Kilindini. Nijkerk, uitr., 25 Nov. te Kaapstad. Rijperkerk, thuisr., 23 Nov. v. Beira. Billiton, uitr., 25 Nov. v. Port Soedan naar Mombasa. Jagersfontein 26 Nov. v. Antw. te Amst. Rietfontein, thuisr., 25 Nov. te East London. HE ONDERWIJSBENOEMINGEN. TT E-en adres aan den raatt. Heden is het volgende adres verzon- den: Aan den Raad der gemeente Alkmaar, Ondergeteekenden, leden van da oudercommissie der gemeentelijke U. L. 0. school, alhier, Kennis genomen hebbendc van de voordracht tot benoeming van een hoofd dezer school, bestaande uit de namen van een drietal onderwijskrachten, niet uit onze gemeente komende, Spreken hierover hunne verwondering uit, temeer, omdat mej. J. F. J. Dubois, die toch reeds als hoofd van de meisjes U. L. 0. school, vroeger hier ter plaafse voor haar taak ten voile berekend bleek te zijn, tha,ns tot groote voldoening der ouders, aan de gemeentelijke U. L. O. school haar functie als waarnemend hoofd vervult, Hadden mitsdien verwacht, dat mej. Dubois zeker een plaati zou hebben gekregen op deze voordracht, Verzoeken Uvv College, beleefd doch dringend, wel die maatregelen te willen nemen, waardoor het mogelijk wordt dat ook mej. Dubois voor de benoeming- tot hoofd der gemeentelijke U. L. 0. school in aanmerking kan komen. t' Welk doende, de oudercommissie voornoemd, K. BLAAUBOER, voorzitter. H. v. DRUNEN, secretaris. OPENING. De heei Th. Groothuizen heeft zijn beken- de zaak overgeplaatst van de Hekelstraat naar het Verdronkenoord, in het pand waar voorheen waren gevestigd de boekwinkel en drukkerij van de firma Jung Van der Hoek Door het betrekken van dit ruime perceel heeft de heer Groothuizen, die de laatste ja- ren vooral ook als tooneeldecorateur naam heeft gemaakt, gelegenheid gekregen zijn voorraad behangselpapieren, schilderwerken en verfwaren aanzienlijk uit te breiden, terwijl de voormalige drukkerij is ingericht voor het decoratie- en schilderwerk. De zaak maakt een keurigen indruk en in de etalages stalt de heer Groothuizen ver schillende zijner artikelen op overzichtelijke wijze uit. De opening van deze nieuw-ingerichte win- kelzaak vindt hedenmiddag te ongeveer half vijf plaats. BILDERDIJK. De Kon. Rederijkerskamer „Bilderdijk" gal gisterenavond haar eerste uitvoering in dit seizoen. Opgevoerd werd het detective- tooneelspel „In Uniform" dat door de tal- rijke aanwezigen in stijgende spanning werd gevolgd. Hedenavond wordt de opvoering herhaald. Morgen komen wij nader op de voorstel ling terug. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtul- gen en andere voertuigen te 4.25 uur licht cp. AANVULLINGS-AGENDA. Aan de agenda der op Donderdag 28 November a.s. te houden Raadsvergade- ring is toegevoegd punt: 9a. Voorloopige vaststelling der Ge- meenterekening en der bedrijfsrekenin- gen over 192? (bijlagen nrs. 84 en 132). VERTROKKEfTpERSONEN. r S. M. Kramer, R. K., echtgen. H W. A Klinkert, van Stationsweg 112 naar Maars- sen. P. van Broekhoven, N.H., zonder beroep en echtg., van Dahliastraat 23 naar Enkhuizen. M. Smith, N H., dienstbode, van Bergerweg 24 naar Onstwedde. N. Jongejan, R. K gehuwd met A. G. Janken, van Nieuwpoortslaan 142 naar Heiloo. A. Baars, N.H., arbeider, van Omval 47 naar Amsterdam. M. Hoek, geen, ge huwd met G. H. van Dam, van N. G. Pier- sonstraat 21 naar Amsterdam. Niet ver- trokken van Kwakelpad 9 naar Rotterdafi, doch thans woonachtig Klein Ni.vwland 2: Nicolaas Rob, fabrieksarbeider, geboren tc Alkmaar, 10.10 1903. IJ. Blom, H A., n Aeli urAlLnliii #1^1 J. O' i mijn uuiii uvi viLai/Lii i: i ic^m VW191C1 VUllfOlii'Cll I 1_ ,wf j *x*wx viv LANGESTRAAT 97 - TELEF. 34 452e STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 27 Nov. Ie Klasse, 3e Lijst. 16455 5000 H°°Ke Pr'Uen: 20876 2000. 664 6846 1500. 16614 20977 f 1000 8035 17641 400 12149 200. 2012 4600 4973 8433 3415 15084 100 Priizen van 20.-: 85 172 178 215 466 895 1411 1983 2628 3349 3648 3934 4316 JONGENS- en MEISJESBOEKEN ROMANS GEOPEND t.m. 4 DEC. TOT 10 UUR SPECIAAL ETALAGE TOT 4 DEC A.S. 464 760 1385 1945 2522 3332 3569 3868 4313 4685 4928 5327 5561 5901 6147 6263 6478 6814 7288 7611 7817 .8121 8309 8759 8968 9620 9958 484 945 1541 2194 2686 3377 3651 4047 4343 1 2 343 366 733 745 1213 1287 1890 1938 2374 2376 3016 3097 3557 3567 3818 3820 4127 4312 4599 4617 4639 4788 4792 4904 5261 5271 5320 5435 5461 5471 5521 5539 5764 5780 5891 6098 6135 6143 6197 6219 6251 6411 6460 6462 6690 6713 6729 7164 7222 7259 7504 7558 7585 7726 7772 7804 7962 7972 8027 8174 8193 8215 8659 8740 8748 8905 8954 8959 9150 9243 9604 9747 9898 9941 10065 10090 10101 10527 10544 11010 11041 11356 11412 11699 11711 12073 12182 12706 12709 13289 13346 13391 13670 13673 13681 13836 13845 13854 14194 14295 14335 14339 14419 14609 14615 14660 14662 14686 14796 14797 14841 14905 14917 15060 15128 15143 4688 5043 5335 5577 5921 6148 6277 6539 6896 7360 7622 7825 8122 8376 8762 8973 9639 500 1086 1800 2224 2726 3392 3656 4069 4379 4698 5136 5356 5647 5969 6149 6391 6651 6977 7405 7632 7843 8136 8419 8797 9069 9659 227 531 1091 1804 2229 2765 3396 3697 4072 4387 4778 5178 5394 5678 5996 6189 6392 6658 7109 7422 7634 7885 8140 8463 8809 9086 9705 10028 10030 10033 324 649 1130 1869 2351 2836 3501 3731 4090 4429 4787 5260 5411 5731 6030 6193 6400 6682 7156 7481 7706 7942 8150 S495 8874 9093 9726 10056 11741 12329 12722 15016 15388 15425 15881 16314 16539 16830 15048 15423 15482 16009 16379 16581 17065 10156 10211 10320 10401 10421 10495 10593 10677 10791 10898 10946 0 "1® J"33 11156 11224 11226 11421 11448 11472 11565 11580 11650 11754 11799 11836 11876 11901 12368 12501 12514 12571 12677 12836 12863 12953 13003 13226 13718 13740 13751 13777 13815 13909 13925 13933 14053 14129 14433 14479 14527 14693 14730 14752 14959 14998 15012 15256 15306 15382 15512 15595 15597 16091 16097 16174 16382 16383 16397 16666 16707 16722 17081 17126 17160 17170 in84 17399 17010 !7615 17653 17662 1770 17876 17990 17992 17996 18009 18032 18055 18058 18061 18158 18286 18339 18374 18403 18411. 18426 18463 18485 isfs8 374 18565 18585 18601 18613 18625 18774 18844 18865 18886 1S933 19077 19111 19140 19203 19214 19288 19413 19431 19450 19694 19822 19826 19843 19873 19934 20135 20198 20212 20250 20343 2077/ 20784 20786 20850 20856 20948 20982 15658 15674 15714 16189 16256 16299 16467 16491 16514 16731 16785 16802 17203 17590 HH17IM 18045 18049 18050 18380 18495 18553 18681 18758 18766 18958 18965 19074 19230 19261 19264 19699 19767 19783 19953 20007 20130 20458 20518 20529

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2