Er b.z.a. een Fiiesche arbeider Sport Luclifv^ari Tijdschriften fliinst MarkthericMen vischkoopman, en echtg. (R. K.) van Groot Nieuwland 32 naar Egmond aan Zee. J Halff, Ger., veekoopman en echtg., van Tulpstr. 16a naar Egmond aan Zee. N. Bruin R. K., boekdrukker, van Omval 27 n. I eeuwarden. E. Koper, R. K., dienstbode, van Oudegracht 72 naar Egmondbinnen. ijac. Zentveld, R.K., chauffeur, van Nieuw- poortslaan 81 naar Castncum. A. E. t Dirksen, H. L., assistente huishvan Oude gracht 198 naar 's Gravenhage. R- M. Cook, geen, apothekersassistente, van Kooi- straat 47 naar Sneek. P. Bosnian, geen, bankwerker en gezin, (N.H.), van Stationstraat 56 naar Kampen Blvd. Heijde, metaaldraaier, en echtg., N H van Tienenwal 9 naar Zaandam. M. C. Leek, R.K., zonder beroep, van Nieuw- poortsteeg 4 naar Heer-Hugowaard Bakker, N.H., hoenderparkhouder en gezin, van Leeghwaterstraat 11 naar Heiloo ■M. Holkamp, N.H., dienstbode^van Nieuw- landersingel 51 naar Haarlem H. F. \ere- schildt, geen, fabrieksarbeider, en gezin, va le Tuindw.straat 1 naar Haarlem Braas, R.K., slagersknecht yan G^stersmgel 49 naar Beverwijk. J- Mulder, N.H huis boudster van N G. Piersonstraat 16 naar Kwarden - H. Lakerveld, N.H., leerling- machTnist N S„ van Kinheimstraat 13 naar Gouda INGEKOMEN personen. A Boekel, R.K., dienstbode, Schoutenstr. «0 van Harenkarspei. Th. H. Beekmans, r k huisknecht, Everdingenstraat 18 van Ginneken en Bavel. - H. Roelofs geen, modiste, Spoorstraat 30 van Enschede. A ;,M Hartog, R.K., z. b., Nassauplein 11 van Bergen. J- Helderman, N.H., Visschers laan 10 van Amsterdam. J. Balk, N.H z. b., Veerstraat 1 van Jisp. W. Elzinga, e.H., banketbakkersknecht,. Heiligland 10 van Hindeloopen. P. Th. Janken, R.K, molen- baas, Wagenmakersstraat 22 van Haarlem C. Zwaam, N.H., boerenarbeider, West- dijk 14 van Akersloot. J. Smit, N.H., z. b Forestusstraat 7 van Amsterdam. B. Sip- mans, R.K., leerling verpleegster,, van Ever- dingenstraat 18 van Amsterdam. M. H. IHollants, R.K., leerares Nijverh. Onderwijs, Kanaalkade 2 van Winschoten. C. H. A de Vries, R.K., kapper, Langestraat 64 van Sassenheim. J. A. Beerninck, G.K., arbe'- der N. S., en gezin, N.H., Druivenlaan 43 van Velsen. M. Quivooij, G.K., conducteur IN. S., en echtg. (N.H.) en neef (geen), Tulp- straat 9 van Enkhuizc-n. E. Hernmelder, wed. van S. Hoogvorst, N.H., z. b., le Ka naalstraat 2 van Schoorl. P. M. H. Duff haus, Tr. Hobma, C. M. van Velzen, C. Ver- meulen, alien liefdezuster, R.K., van Everdin- genstraat 18, alien van Delft. Th. J Viset, R.K., boterbezorger, Visscherslaan 25 van Velsen. J. Stalman, R.I<„ liefdezuster, Emmastraat 12 van Delft. Ch. A. Blorn, R.K., muziekleeraar, en echtg., Scharloo 15 van Zaandam. T. C. M. van Emmerik, geen, Kooltuin 23a van Deventer. J. Terpstra, R.K., slager, Langestraat 38 van Sneek. C. Schouw, N.H., ambtenaar R. T., en gezin. Laat 154a van Bergen. J. M. de iMunk, R.K., slagersknecht, en gezin, Ritse- voort 58a inw. van Haarlem. M. Kuiper, wed. van D. v. d. Burg, z. b., Oudegracht 1145 van Heiloo. H. van Zuiden, N.H., ijzerwerker, Snaarmanslaan 89 van Amster dam. F. J. van der Vliet, geen, koopman, Staringhstraat 4 van Schoorl. G. L. M Beerthuijzen, echtg. van P. Posthumus, R.K, en zoon, Metiusgracht 5 van Amsterdam. !j. P. Kastelein, G.K., reiziger, ambtshalve ingeschreven, Kkin Nieuwland 17. A. Meijering, N.H., machinist, en gezin, Kerk- straat 13 van Kroningen. A. L. van 't Veen, N. H., winkeljuffrouw, Laat 172 van Terneuzen. rijs, Londen—Amsterdam—*Malm6 en Pa rijs—Amsterdam—Malmo. Het is niet mo- gelijk deze kostbare kaarten gratis te ver- strekken en daarom wordt een kleine ver- goeding gevraagd. Zij zijn verkrijgbaar op de kantoren van de K. L. M. te Den Haag, Amsterdam en Rotterdam. DE DOOR DE „GRAF ZEPPELIN" AFGELEGDE AFSTANDEN. Thans na de eerste 50 vluchten van de „Graf Zeppelin" wordt bekend gemaakt, dat het lucfitschip in totaal 116985 K.M. heeft afgelegd d. i. gemiddeld 2340 K. M. per vlucht. De totaal afgelegde route van de wereld- vlucht Friedrichshafen—Friedrichshafen be- droeg 34200 K. M. en werd in 20 dagen en 4 uren uitgevoerd, met inbegrip van de op- onthouden bij tusschenlandingen. DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIE. HET DERDE RETOURVLIEGTUIG. Te Bushir aangekomen. Aneta-Vaz Dias meldt: Het derde retourvliegtuig, de P. H..-A. E. O. is gistermorgen om 6.15 van Karachi vertrokfcen, om 10.13 te Djask aangekomen van waar het om 11.19 weer vertrok. Het arriveerde om 15.12 te Bushir. Reeds te Bagdad gearriveerd. Aneta—Vaz Dias meldt hedenmorgen na der: Bij de K. L. M. is bericht ingekomen, dat het derde retourvliegtuig hedenmorgen te 6.15 uur uit Bushir is vertrokken en om 9.51 uur te Bagdad is gearriveerd. Vandaag wordt niet verder gevlogen, wegens het slechte weer. Het zesde postvliegtuig te Batavia cangekomen Aneta V. D. meldt uit Batavia dd. 17 Nov. Het 6de postvliegtuig van de geregelden 14-daagsehe dknst Amsterdatn-Batavia is al- hier aangekomen. Te Bandoeng aangekomen. Bij de K. L. M is bericht ingekomen dat het zesde posstvliegtuig te 5.35 uur uit Me- dan verrtrok, en 11.55 uur te Palembang aan- 'kwam, 12.40 uur vandaar vertrok te 15 50 uur in Batavia aankwam, vandaar te 16.10 ver trok om te 16.50 uur te Bandoeng te arrivee- ren Luchtvracht voor Indie. Op Donderdag 28 dezer vertrekt opnieuw een vliegtuig van de K. L. M. naar Indie. Ook ditmaal bestaat er gelegenheid iucht- vrachtgoederen mede te geven, niet alleen naar Batavia, doch ook voor alle tusschen liggende plaatsen. De aanbieding der pak- ketten moet plaats hebben voor Woensdag n m. 6 uur op de kantoren der K. L. M. Poststukken kunnen nog den vooravond van het vertrek met de laatste buslichtingen worden meegegeven. NIEUWE ROUTE-KAART VOOR LUCHTREIZIGERS. net volgen van den luchtweg op de kaart heeft voor den luchtreiziger steeds een groo- te aantrekkelijkheid bezeten Dat is dan ook de reden, dat de K. L. M. van ouds gratis routekaarten aan haar passagiers verstrekt. Het feit dat de belangstelling voor deze kaarten steeds grootei wordt en deze gaarne als een soort reisherinnering bewaard wor den, heeft de K. L. M. doen besluiten de oude ongekleurde kaarten te doen vervangen door nieuwe, speciaal ontworpen en fraa; uitgevoerde kaarten van de trajecten Amster dam—Londen, Amsterdam—BrusselPa- Gym n a s t i e k. HET TIENJARIG BEST AAN DER GYMNASTIEKVEREENIGING T.A.V.E N.U. TE HEER-HUGOWAARD. Dit feit werd Zondag feestelijk herdacnt door het houden van wedstrijden in de ver- sierde kolfbaan van den heer A. Rus. De zaal met tal van gymnasten en vele belang- stellenden maakte een aangenamen indruk Het groot aantal deelnemers en het feit, dat reeds te half tien de wedstrijden begonnen, gaf heel wat drukte in het centrum van on- ze gemeente. We mogen al dadelijk aanvan- gen met te zeggen, dat Qok dit Hugowaard- sche feest weer uitstekend is geslaagd. Uit het ons toegezonden programma bleek ons reeds groote belangstelling; niet alleen uit het groot aantal deelntmende vereenigingen, uit de samenstelling der jury, maar vooral ook uit het groot aantal medailles, dat ter beschikking der jury gesteld kon worden. De jury bestond uit de heeren J. Hop, P Rijswijk, Jac. Kaan, Jac. Koster, P. Siewers, C. Kreuser en F. van Loo Was reeds op den dag een groot aantal belangstellenden aan- wezig, 's avonds was het lokaal eivol. De wedstrijden hadden een aangenaam verloop, en dat er veel goods te zien werd gegeven, bleek wel uit het af en toe opklinkend applaus, wat den algemeenen leider, den heer Nol, noopte te verzoeken, alleen te applauaiseeien na volbrachte oefening, aangezien het anders storend is voor rustig werken Her schijnt ons toe, dat de jury inderdaad geen gemak- kelijke taak heeft gehad, al zal het haar niet- temin aangenaam zijn geweest zooveel mooi voor dames, groepen van 6 werd door 3 werk te mogen beoordeelen. Aan den eersten wedstrijd: stokoefeningen vereenigen deelgenomen De prijzer. werden behaald door: O. S. S. te Zandvoort 124 p W. 1. L. te Assendelft 123 p.; Olympia te Wieringerwaard 112 p. en Sparta te Winkel 107Id p. Tweede wedstrijd: stofoefeningen voor dames, groepen van 12. De Halter te Alkmaar 237'A; Hygiea te Krommenie 228 p en O. K. K. te Den Helder 218 p. Vrije oefeningen heeren, groepen van 6: Lycurgus te Krommenie 126X p.; U. D. I. te Dirkshorn 121X p.; O. S. S. te Zandvoort 113 p. en Be Quick te Bergen 98 p. Vrije oefeningen voor heeren, groepen van 12: Turnlust te Alkmaar 255 p.; O. K. K. te Den Helder 229 p. Aan deze morgen- wedstrijden namen respectievelijk deel: 8, 5, 9 en 3 vereenigingen. Te een uur had de officieele ontvangst plaats, waarbij de eere- wijn werd gepresenteerd. De commissie van ontvangst bestond uit den burgemeester W van Slooten, beschermheer van „T. A. V. E. N. U." en de heeren S. Brugman, P Kos- telijk, Jac. Zomer en A. Kooy. Door burgemeester Van Slooten werd ge- wezen op het feit, dat de gymnastiekvereeni- ging dezen dag was gekomen aan een mijl- paal op haar levensweg; wel is 10 jaar nog geen lang tijdsbestek, doch waar in onze ge meente reeds meermalen een gymnastiek- vereeniging na een bestaan van slechts enkele jaren was verdwenen, achtte spr. voor „T. A. V. E N. U." deze dag gewichtig genoeg, om het feit van haar tienjarig be staan feestelijk te herdenken. Nadat spr. had uitgewijd over het nut van gymnastiek en de beoefening daarvan voor lichaam en geest, wenschte hij de ver- eeniging geluk met het bereiken van deze mijlpaal, om vervolgens namens haar een woord van welkom toe te roepen aan al de aanwezige leden van de talrijke vereenigin gen, aan hare afgevaardigden en aan oelang- stellenden. Gaarne had spr. dit welkom ook willen toeroepen aan den voorzitter van den turnkring Holl. Noorderkwartier. Speciaal welkom heette spr. ook de leden der jury, die de ongetwijfeld niet gemakkelijke taak van be- oordeeling op zich hebben genomen. Spr wenschte „T. A. V. E. N. U." een aangenamen feestdag, en een nog lang voortbestaan toe, opdat ze ook eenmaal haar zilveren feest zai mogen vieren. Medegedeeld werd nog, dat de lijst van medailles nog meer uitbreiding had verkregen na de samenstelling van het programma Een medaille was nog beschik- baar gesteld door de gemeente Heer-Hugo waard, de tooneelvereeniging alhier, den turnkring Holl. Noorderkwartier en de heeren J. Krul, C. Geeltjes, J. Moeijes en Dr. Spierings. Hierna werd de vereeniging gelukge- wenscht door den heer Brugman, die haar vooral ook meende te mogen feliciteeren met de vele blijken van belangstelling in haar feest. Spr. wenschte den leden toe, dat de oefeningsavonden inderdaad zullen mogen strekken tot aangename verpoozing en nuttige uitspanning. Neemt de vereeniging als gast- vrouw dezen dag geen deel aan de wed strijden, bij eventueele deelname in de amen de jaren wenschte hij haar toe nog menig eereteeken aan haar vaandel te mogen hech- ten. Spr. eindigde met de uitnoodiging een dronk te wijden aan den bloei van „T. A. V E. N. U." Vervolgens nam de heer Hop het woord. Spr. zeide dit niet zoozeer te doen als lid van de jury, doch als lid van het hoofd'bestuur, vertegenwoordigende het Kon. Ned Gym. Verbond. Spr. gevoelde zich min of meer teleurgesteld; toen hij op het programma af- gedrukt had gezien: „Een uur officieele ontvangst", was bij hem de verwachting ge- wekt, dat die zou plaats hebben op het ge- meentehuis door het gemeentebestuur. Spr. had dit ook wel graag gezien als blijk van erkenning van het nut der gymnastiek. Met genoegen echter had spr. gehoord de woor- den van sympathie van het hoofd dezer ge meente voor de gymnastiek en de beoefening ervan; hij meende hieruit te mogen concludee- ren, dat bij de invoering van lichamelijke oefeningen op de lagere school, dit leervak hier zooveel mogelijk tot zijn recht zal wor den gebracht. Met warmte bepleitte spr. de beoefening der gymnastiek, niet alleen voor de leden eener gymnastiekvereeniging, doch voor ieder mensch. Onze levenswijze toch leidt tot eenzijdige ontwikkeling onzer spieren, de gymnastiek tot alzijdige ontwikke ling, welke nuttig en noodig is voor ieder mensch. Lichaam en geest varen wel bij de beoefening der gymnastiek. Spr. eindigde met „T A. V. E. N. U." toe te wenschen, dat het met haar ledental crescendo zal mogen gaan, dat ze eventueelen tegenspoed zz\ weten te overwinnen. Vervolgens werden de wedstrijden voort- gezet, voor den middag bestaande uit drie- kampen. De uitslag dezer wedstrijden was als volgt: »3-kamp heeren, groepen van ken aan de hoogste bedoelingen der vertol king. Maar de innigheid van haar cantilene kan alleen vergeleken worden met den zang van den Meesterzanger Kreisler. Zij heeft ook diens eenvoud van opvatting. Met geheel haar ziel naderde zij de geheimen der mu- ziek, waarvan zij de schoonheid verwierf door haar grenzelooze oprechtheid. Lycurgus te Schagen 263 p.; Sparta te Win- wel 238 p.; Hercules te Wormerveer 226X p. 3-kamp heeren, groepen van 12: Turnlust te Alkmaar 557 p.U. D. I. te Dirkshorn 520 p. 3-kamp dames, groepen van 6: Lycurgus te Schagen 273X p.; Hebe te Nieuwe Niedorp 269X p.; W. I. L. te Assendelft 257 p. en Hebe te Wormerveer 255 X p 3-kamp dames, groepen van 12: Sparta te Winkel 522 p.; De Halter te Den Helder 521X p.; Turnlust te Alkmaar 521X p. Aan deze middagwedstrijden werd respec tievelijk deelgenomen door 6, 3, 8 en 6 ver eenigingen. Na de uitreiking der prijzen voor de dag- wedstrijden kreeg de jury een poosje rust voor versterking van den inwendigen mensch, welke geelgenheid mede voor dit doel wel door de gymnasten benut zal zijn. De eere-avond werd ingezet met een toe- spraak door den voorzitter van T.A.V.E N.U den heer S. Dekker, die namens het bestuur een vaas met bloemen aanbood aan mej. A. Zomer, als mede-oprichtster der vereeni ging, aan de jongejuffrouw W. Boekestein voor hare belanglooze musikale medewer- king; aan den heer Nol, die steeds leider der vereeniging was geweest. Aan den heer Schuurings, tot de bprichters behoorende, werd mede een souvenir uitgereikt. Hierna werd de heer Dekker door den heer Nol toegesproken. Als voorzitter d«r vereeniging werd hierbij den heer Dekker een souvenir aangeboden Na deze toespraken werden de personeele wedstrijden gehouden, welke werden afge- wisseld met keurig uitgevoerde dansen door de dames van „T. A. V. E. N. U.", van „U D. I." en van „01ympia", terwijl door dames van „0. K. K." iets inderdaad moois te zien werd gegeven van vrije oefeningen nieuwe richting. Bij de personeele wedstrijden werden de prijzen behaald door de dames: A. Zomer alhier; K. Vader te Anna Paulowna; M. Sepers te Nieuwe Niedorp en C. Strobbe te Winkel, en door de heren: J Schuuring al hier; J. de Goede te Stompetoren en T. Man tel te Winkel. Nadat ook hiervoor de prijzen waren uit gereikt en de gebruikelijke plichtplegingen waren gepasseerd, werd het feest besloten met een gezellig dansuurtje. „T. A V. E. N U." mag met welgevallen op dezen welgeslaagden feestdag terugzien V o e t b a 1. NAGEKOMEN UITSLAGEN. V. V. U. I (Uitgeest)Oranje Zwart 13 V. V. U. Ill—Stormvogels III 13 V. V. U. aAlcmaria Victrix a 2—0 Op den Uitkijk, het veertiendaagsch tijd schrift voor het Christelijk gezin en uitgege- ven door Gebr Zomer en Keunings' Uitge- versmij. te Wageningen, opent hara jongste nummer met het vierde vervolg van het door mr. J. A. H. J. S, Bruins Slot geschreven ar- tikel van Groen van Prinsterer. Drs. A. van Deursen draagt wederom een artikel bij over onze Oost en vertelt ditmaal van Indische straattooneeltjes. De illustraties hiervan zijn al bijzonder fraai. Verder is van de hand van K. C. Hartogh het derde artikel opgeno- men over den wonderbaren bouw van de stof, terwijl ook A. van der Ploeg een ver volg geeft van zijn bijdrage, waarin op prettige wijze vertelt wordt over de zeester- ren en haar familieleden. Dr. J. Veldkamp komt, in antwoord op een belangstellend schrijven van een zijner lezers, terug op een eerder door hem gegeven artikel met betrek- king tot de pachtprijzen. Ds J. D. Boerkoel bespreekt in zijn vaste rubriek De twee Haagsche nachten en een blijde dag. Een belangwekkende bijdrage is die van J. H. <uyper over het onderwerp van de katoenve- zel naar de linnenkast. Met een groote af- beelding van een weefzaal met de vele ma chines is dit artikel gei'llustreerd. W. S. Se vensma schrijft vervolgens weer over het Expressionisme in de moderne schilderkunst en licht dit nad/r toe met voorbeelden, ont- leend aan de Oud-Egyptische, vroeg Griek- sche n Etruskische beeldhouwkunst. Tenslot- te wordt in dit wederom zeer lezenswaardige nummer door W. H. Tuinstra-Temminck een voortzetting gegeven van het vervolgartikel Vdsken. JOSEFA ROSANSKA. Vrijdag 29 November zal ongetwijfeld voor de Alkmaarsche muziekhistorie geken- merkt worden als een buitengewoon belang' rijke datum. Dien dag n.l. zal de groote piu niste Josefa Rosanska, volgens de Haagsche Post een vrouwelijke „Kreisler", des avonds ten 8 uur in 't Gulden Vlies een pianocon- cert geven, welke een sensatie in het Alk maarsche Concertseizoen zal beteekenen. Om een indruk te krijgen van hetgeen door deze pianiste gepresteerd wordt publiceeren wij onderstaande recenties „De Telegraaf": Een zeer groot kunstenares. Dit was ver- bijsterend. Een van de treffendste avonden welke ik ooit mee mocht maken verander de vreugde in ontroering en verbazing en werd eindelijk tot een gelukkige verbijste- ring. Een kunstenares van den allereersten rang Een prachtige prestatie: een volmaaktheid naar techniek, naar speelmanier, naar in zicht, naar vertolking. Bethoven Sonate op 111 tot in't hart beleefdvoile grootheid van ontroering. Wilde geestdrift van de zaal. „Nieuwe Rotterdamsche Courant": In Jcsefa Rosanska hebben wij eindelijk, na lang wachten, de opvolgster, de univer seele trfgename van Therese Carrenno ont dekt. Het is machtig, overweldigend, dan weer teeder en dichterlijk wat zij doet. Haar beheersching is niets minder dan die van de eerste pianomeesters van dezen tijd; het is een techniek, die niet anders dan over weldigend geno:md kan worden. Bovendien gloeit haar spel van kunstenaarstempera- ment, beschikt zij over aanslagnuancen, die de voordracht van de verschillende compo- sities zeldzaam boeiend, verrukkelijk door fijnheid, imponeerend door klankmassa ge maakt hebben. „Haagsche Post": Een verrassing. Eindelijk heeft dit bloed- arme seizoen zijn sensatie. De nog zeer jonge kunstenares dient tot de grootste van het po dium gerekend. Gaver interpretatie als Rosanska gaf van Beethoven's opus 111, hebben wij nimmer ge hoord. Aan een kunstenaar doet zij aanhou- den denken: aan Kreisler. Josefa Rosanska, een vrouwelijke Kr«sler der pianisten-wereld. Er is geen nlogelijk- heid van expressie, door haar niet verwezen- lijkt. Het wonder van haar geluid blijft be staan tot in de teerste pianissimi, tot in het daverend forte. Er zijn slechts enkele der al- lergrootste piano-virtuozen, die, als zij, het coloriet dusaanig ondergeschikt weten te ma- Getrouwd: G. S. GROENEWOUD en A. M. A. HERMES, die, mede namens wederzijdschft familie, hartelijk dank zeggen voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Alkmaar, 27 November 1929. Leliestvaat 14. Inplaats van kaarten. P. P. OVERDUE en G. OVERDUE—DORTER geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon PIETER PAULUS. Alkmaar, 26 Nov. 1929. Tuinstraat no. 8. JAC. J. ROOS en R. ROC ZWAAN geven liiermede kennis van d4 geboorte van hun Zoon JAN. Amsterdam, 27 November 1929. Jan Evertsenstraat 137a I. Tijdelijk: Juliana Ziekenhuis Ter Haarstraat 17. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 27 Nov. 1929. Op de he- den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading, zijn- de 900 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 27 Nov. 1929. Op de he- den gehouden veemarkfr waren aanvoer en prijzen als volgt: 246 vette kalveren, le kw. 1.16—/ 1.26; 2e kw. 1—/ 1.14; 3e kw. 0.88—1;40 Nuchtere kalveren/14— 22; 580 Varkens: vleeschvarkens (90—110 K.G.) 0.97—/ 0.98; zware varkens 0.96 0.97; vette varkens 0.940.96.- BOVENKARSPEL, 26 Nov. 1929. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 19—/ 25; Bloemkool 2e s. 14 19; Bloemkool 3e s. 4.508.50; Roode Kool 2—/ 3.50; Witte Kool 1- 2.50; Gele Kool 3—/ 3.50; Uien 1.30 -/ 1.50. COOP. CENTRALE EIERVEILING. PURMEREND, 26 Nov. 1929. 20956 st Eendeneieren 7.607.90 p. 100 en 20836 stuks Kippeneieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 7080 K.G. 13.50 14; 65-66 12.90-/ 13.50; 63-64 11.90—/ 12.50; 6(3-62 10.80—/ 12.50; 58—59 10.80—/ 11.80; 56—57 10.60— 11.40; 53—55 10—/ 11.40; 50—52 7.80—/ 9.60; 45—49 7.10—/ 7.50. PURMEREND, 26 Nov. 1929. (Weekber.) Oude Kippen 1.20—/ 2.35; Oude Hanen 1.90; Jonge Hanen 0.852.05; Oude Eenden 0.80; Jonge Woerden 1.05; Ko- nijnen 0.85—/ 2.60;Prijs per K.G.: Oude Kippen f 0.82—/ 0.94; Jonge Hanen 0.90 -/ 0.95. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Nov 1929. Langendijker Groentenveiling. Bloem kool le s. 15.20—/ 20.90; Bloemkool 2e s 4—/ 6.20; Witkrop 0.60—/ 2.50 per 100 stuks; Roode Kool 3.203.40; Gele Kool 2.30—/ 4.20; Witte Kool 0.60— 0.80; Deensche Witte Kool 1.201 90; Uien 2.103.10; Drielingen 2.20— 2.40; Nep 3.80—/ 4.70; Bieten 1 1.30, alles per 100 K.G. 9anvoer: 2500 stuks Bloemkool; 3400 st Witkrop; 37000 K.G. Roode Kool; 13000 K.G. Gele Kool; 7000 K.G. Witte Kool; 34000 K.G. Deensche Witte Kool; 24000 K.G. Uien; 7700 K.G. Bieten. ZWAAG, 25 Nov. 1929. Veiling Bangert en Omstreken. Druiven 26—/ 42; Noten 12—/ 18; Winterjan 1.70—/ 4; Boere- groen 2.40^/ 3.70; Winter Louw 3.20— f 4; Durandeau 9.5011.30; Williams 6.08—/ 10.20; Goudreinette 5—/ 8.20; Slaboonen 42; Snijboonen 20—/ 28; Bl. kool 12—/ 28.90; Roode Kool 2.20— 6.50; Gele Kool 2.10—/ 7.50; Canton- nei 2.30-/ 3.50; Witlof 17—/ 31; Wortelen 2.30—/ 3.90; Uien 1.10 1.60; Spruiten 7.5010.90. NOORDSCHARWGUDE, 26 Nov. 1929. Uien 2.703.40; Drielingen 2.10— 2.30; Grove 3.10—/ 3.40; Gele Nep f 3.80—/ 4.30; Peen 2.50; Kroten 2.30; Deensche Witte Kool 1—2.10; Roode Kool 2.20—/ 5.40; Witte Kool 0 80— 1Gele Kool 3.10—/ 4.60, alles per 100 K.G.; Bloemkool 15.10—/ 23.20; Chin Kool 2.20, per 100 stuks. Aanvoer: 8600 K.G. Uien; 600 K.G. Peen; 400 K.G. Kroten; 67000 K.G. Deensche Witte Kool; 90400 K.G. Roode Kool; 49000 K.G. Witte Kool; 16400 K.G. Gele Kool, 2800 stuks Bloemkool en 370 stuks Chin Kool. WARMENHUIZEN, 26 Nov. 1929. Roo de Kool le s. 3.10—/ 5.60; Roode Kool 2e s. 1.80—4; Gele Kool le s. 3.60— 3.70; Gele Kool 2e s. 2.40—/ 2.70; Witte Kool le s. 0-701.10; Deensche Witte Kool le s. 1.40—2; Bloemkool le s. 12 15.50; Bloemkool 2e s. 2.70—/ 4.40; Drielingen 2.60; Uien 3.103.60; Grove Uien 3.20—/ 3.70. Aanvoer: 50575 K.G. Roode Kool; 1950 K.G. Gele Kool; 48300 K.G. Witte Kool; 20125 K.G. Deensche Witte Kool; 8325 K.G. Uien en 446 stuks Bloemkool. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, in den ouderdom van 78 jaar, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, GEERTJE BOS, Wed. S. JUT. Alkmaar, 26 Nov. 1929. St. Annastraat 9. C. REIZIGER—JUT. C. J. REIZIGER. M. M. JUT. C. E. SLINGER. G. J. SLINGER— v. WIJK. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 29 Nov. a.s. des voormiddags 11 uur vanuit het sterfhuis, op de algemeene begraaf- plaats te Alkmaar. Heden overleed onze lieve Zuster, Behuwdzuster en Tante, HENDRIKA ROOS, in den ouderdom van 67 jaar. Uit aller naam, J. ROOS Azn. Laat 107. Aikmaar, 26 Nov. 1929. Van der Meijstraat 10. Bazoeken kunnen nie^ worden afgewach' De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag 29 Nov. des nam. 2 uur op de Algemeene BOgraafplaats. OAwiKSETUIGariG. Voor de vele blijken van deel- neming, ondervonden na het overlijden van onzen geliefden Man en Vader, den Heer KLAAS SCHOT, zeggen wij bij dezer- hartelijk dank. In 't bijzonder den WelEd. Zeergel. Heer Dr. Bromberg voor de medische hulp en den Wel- eerw. Heer Ds. Verwaal voor de troostvolle woorden, de Direc- trice en Zusters van het Stads- ziekenhuis voor de liefderijke verpleging en de Associatie voor lijkbezorging voor de laatste eer. C. H. SCHOT—DUIJNEVELP en KINDEREN. Alkmaar, 27 November 1929. Faillissement Paulus Schout- sen, wonende te Andijk West, verblijvende in Belgie. Door den E. A. Heer Rechter* Commissaris is bepaald: 1. dat de schuldvorderingen, onder overlegging der noo- dige bewijsstukken bij den curator moeten worden inge- diend v66r 29 December 1929 en 2. dat de verificatievergadering zal plaats hebben op Woens dag 15 Januari 1930, des voormiddags te 10 X uur in het Gerechtsgebouw aan den Geestersingel te Alkmaar. Mr. C. H. BOSMAN, curator. Alkmaar, 26 November 1929. Kantoor: Kennemerstraatweg 79. voor N. Holland met alle boeren- werk bekend. Kleir gezin, waar bij de vrouw bij gelegenheid ge- negen is te helpen. Br. onder nr. 619 aan Boekh. KEUNING, Drachten.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 3