Enorme besparing WoodMilne Alkmisthi Eourait. Radio-hoekje tKDlLLKTON. DE KANG-HE VAAS. 31/2 x Sterker dan leder Voordeelig in prijs Als leder bevestigd Glijdt niet ult Verkrijgbaar in drie diklen (3. 4 en S m.M.) bij alle moderne Schoen makers, w Schoen' en Lederwinkels. Let op den naam: WOOD-MILNE Te Alkmaar bij: P. A. STROOMER, grossier, Spoorstraat 63/65; G. BIJL, Scharloo 6; J. BRAUNECK, Ridderstraat 9; C. FUHRMANN, Achter- dam 31P. A. DE MUNK, Breedstraat 1STOKMAN, Nieuwpoorts- steeg en N. G. BIJL, Dorpsstraat, Warmenhuizen. »o. 281 1929 sudgrri sen en deriigste iaargang. Uonderdag lovember Vrijdag 29 November. Hilversum, 1071 M. (Van 12. 6.— njn. 298 M.) 10.10-15 MorgenwJjaing 3 2 15-- 2Concert door het A. V. R. O.-Ensemble. 2 052.45 Uitzending voor scholen. Johan Koning spreekt over: Het Suezkanaal 2.45 3Gramofoonmuziek. 3. 4. Maak het zelf! Cursus. 4.30-5.- Lezing door D. Wehrens over: Limburgsche folklore en dialectiek. 5.-5.30 Gramofoonmuziek 5.30 5 Concert dooqr de Hongaarsche Kapel. 6 01 Voortzetting concert. 6.30 Vaz Dias: 'Koersen 6.45—7.15 Spaansch voor begin ners 7 15-7-45 Radiocursus vanwege het onderwijsfonds voor de binnenvaart. Spreker L K A- v. Duuren over: De bediening en tpf nnderhoud van de stoommachine. In het biizonder: De smering (II). 8.01—0.30 Con cert door het Omroeporkest. Os-Ke-Non-Ton h(The Mohawk Singer). 9.30—10.— Decla- matie door Kommer Kleijn. 10.Persber. lljO.io11-Concert door het Omroep orkest. Daarna: Gramofoonmuziek. 12. Sluiting. Huizen, 1875 M. 10.30-11— N. C. R. V. Ziekendienst. 11.3012.K. R. O. Gods- dientsig halfuurtje. 12.151.15 K. R. O. Concert door K. R. O.-Tio. 1.152.30 K. R. O. Gramofoonmuziek. 2.303.Uitzending voor scholen. 4—5— Gramofoonmuziek. IN. C. R. V. 5—6.30 N. C. R. V. Concert. Sopraan, viool, fluit, piano en orgel. 7—7.30 K. R. O. Cursus Schriftverbetering. 7.35 V. P. R. O. Persberichten. 7.40 V. P. R. O. Le zing over „Judas". 8.15 V. P. R. O. Con cert. 8.50 V. P. R. O. Lezing over: De prac- (tijk van Tagore's Idealisme. 9.30 V. P. R. O. Voortzetting concert. 10.V. P. R. O. De- clamatie. 10.20 V. P. R. O. Voortzetting con cert. Daverdry, 1554.4 M- 10.35 Morgenwij- ding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. V. Lewis, cello. N. Fraser, piano. 12.50 Orgelconcert. 1.20—2.20 Gra mofoonmuziek. 2.45 Visscherijberichten. 2.50 Uitzending voor scholen. 3.20 Lezing. 3.45 Lezing. 4.05 Uitzending voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Le zing. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Landbouwberich- ten. 7.05 Liederen-voordracht. 7.20 Lezing <7.45 Lezing. 8.05 Vaudeville. 9.20 Nieuws- berichten. 9.35 Lezing. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 „Roland". Drama naar het verhaal van Turold, door E. A. Harding. 10.55 Verras- sing. 11.10 Dansmuziek. 11.2012.20 Dans- muziek. Parijs „Radio-Paris"1725 M. 12.50— 2 20 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Orkest en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.20 Cause- rie met muzikale illustratie." 9.05 „Lakme". Opera van Leo Delibes. Langenberg, 473 Af. 6.207.20 Gramo foonmuziek. 9.351045 Gramofoonmuziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.251.50 Or kestconcert. 4.50—5.50 Gramofoonmuziek 7.20 „Salome" van Richard Strauss. 9.50 Verslag van de Zesdaagsche te Keulen. Daarna tot 11.20: Dansmuziek. Zeesen, 1635 M. 6.1511.20 Lezingen. 11.20—12.15 Gramofoonmuziek. 12.15 12.50 Berichten. 1.20—1.50 Gramofoonmu ziek. 1.503.50 Lezingen. 3.50—4.50 Con cert uit Leipzig. 4.50—6.50 Lezingen. 6 50 Opera-uitzending„Samson et Dalilah" van C. Saint—Saens. Daarna: Orkestconcert Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Orkest concert. 2.4.Orkestconcert en voorlezing 4.5.Kinderuurtje. 7.208.30 Orkest concert. 8.559.20 Concert. Hobo en piano. 93510.20 Concert. Orkest en zang. Brussel, 508.5 Af. 5.20 Trioconcert. 6 50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. 9.35 Waalsche uitzending. EEN NIEUWE OMROEP- VEREENTGING. Te Amsterdam is door de Rev. Soc. Partij opgericht de Rev Omroep voor Arbeiders (R.O.V.A.) Aan den Radioraad heeft zij in- middels verzocht om beschikbaarstelling van zendtijd. Pir-pymcsaaB nieuwa PROVINGIALE STATEN VAN~ NOORD-HOLLAND. Werken in eigen belie.e<\ De vergadering van de Prov. Staten werd gistermorgen voortgezet. De heer Van de^ Wal (S. D.) besprak de arbeidsvoonvaarden bij de uitvoering van werken in eigen beheer. Spr. ver- Uit het Engelsch door J. S. Flitscher. Geautoriseerde vertaling door v. d. W 23 „En wat is dat?" „Dat toen Krevin jullie huis verliet, hij naar Fliman s End ging voor een te voren gemaakte afspraak. Een pasklaar gemaakt plan. Er kwam iemand om hem daar te ont- moeten met een boot. Wie was dat?" „4om Scripture sprak er niet van, dat hij iemand in of bij de boot zag", zeide ik. „Als er iemand opdracht had „Scripture heeft hem wellicht niet gezien blijkbaar heeft hij hem niet gezien. Die man kan in de boot hebben zitten wachten tot Krevin kwam mogelijk heeft hij ook onder in de boot liggen slapen. Maar zoo stel ik mij dat voor iemand bracht dien morgen een boot naar Fliman's End en nam oom Joseph mede en die persoon most iemand uit deze streek geweest zijn. Dat is duidelijk! en weer zeg ik wie was dat?" „Stel eens, dat de boot van een schip kwain", zeide ik. „Dat geloof ik niet, Ben. Tom Scripture zeilde met zijn vaartuig naar buiten en als hij een schip had gezien, zou hij het ons ge- zegd hebben. Neen! daarvan ben ik steeds vervuld als Krevin en Cousins sa- klaarde dat zijn partij zich zal verzetten tegen een vermindering der loonen. Nederlandsch jabrikaal. De heer Kupers (S. D.) vroeg, of Ged. Staten binnenkort praeadvies uitbren- gen over zijn reeds vroeger gestelde vraag inzake het in cultuur brengen van woeste gronden. Spr. vroeg verder, waarom het P.E.N, een order in het bui- tenland heeft geplaatst, terwijl wij hier een goede Draad- en Kabelfabriek heb ben. Ook de levering van twee turboge- neratoren door een buitenlandsche firma keurde spr. af. Het betreft hier een zeer belangrijk vraagstuk, omdat wij onze eigen industrie moeten sterk maken, vooral in verband met de toene- ming van onze bevolking, maar ook om dat de econimesche barometer zeer sterk achteruit loopt. Spr. ging hierop nader in en wees op een uitlating van Gebr. Stork over de geringe medewerking van overheidslichamen. Als men aan de Ne- derlandsche industrie alleen opdrach- ten geeft, zooals haar al eens eerder zijn gegeven, dan kan van uitbreiding onzer industrie nooit sprake zijn. Spr. ontken- de ook, dat het P.E.N, verplicht is, om bij inschrijvingen aan den laagste te gunnen. Hij uitte tenslotte den wensch, dat Ged. Staten al het mogelijke zullen doen, om aan het Nederlandsche fabri- kaat voorkeur te geven. De heer Wijnkoop (C. P.) had zich ver- baasd over het debat over de benoeming van een Gedeputeerde. Dat de heer As- scher of een partijgenoot van hem in het college wil zitten, is wel te begrijpen. Maar als men tegenden persoon van den heer Verschure niets heeft, waarom dan dat debat? Want welk verschil is er tus- schen den socialen democraat Verschu re en den democratischen sociaal As- scher? Spr. ging verder in op hetgeen over de democratic in de R. K. partij is gezegd en betoogde, dat het voor de S. D zoo staat: „ga je met me mee, dan ben je democraat". Spr. kwam tenslotte tot de bedrijvenpolitiek. Er moet tariefs- verlaging komen. Hij uitte verder zijn verbazing over hetgeen de heer Gudpin over de wegenverbetering heeft ge zegd, maar van het betoo' van den heer Kupers had hij nog minder begrepen. Deze zou eerelid van de Liberale partij of de C. H. Unie kunnen zijn. Zelfs bij de opgaande lijn van de in dustrie zal de werkloosheid toenemen, omdat er gerationaliseerd moet worden. Het Nederlandsch fabrikaat moet geen voorkeur hebben als het dit op fihanci- eele en economische gronden niet ver- dient. Spr. betoogde tenslo te naar aan- leiding van de woorden van den heer Gravestein, dat de provincie moet zor- gen vcor een chirurg op Urk. De heer De Wolff (S. D.) vroeg inlich- geldend voor het electriciteitsbedrijf. tingen over het afschrijvingspercentage, Deze afschrijvingen zijn naar spr. mee- ning te klein. Hij zette zijn bezwaren tegen de thans gevolgde wijze van af- schrijven uitvoerig uiteen. Ook de lee- ningvoorwaarden in de voordracht van Ged. Staten werden door spr. bestreden. Tenslotte verklaarde hij zich tegen het voorstel-Gudpin c.s. Waarom spr. het ook met de samenstelling der begrooting niet eens is, lichtte hij uitvoerig toe. Mevr. Aukes—Timmer (V. D.) sprak over het behoud van het natuurschoon en over de jeugdherbergen. De heer Pothuis (S. D.), ingaande op het betoog van den heer Kupers, zei, dat de Staten niet kunnen beoordeelen, waar een opdracht moet worden gegeven. Als de uitvoering het best geschiedt in En- geland, dan moet het daar gebeuren, maar kan het evengoed in ons land, dan moeten Ged. Staten alles doen wat mo gelijk is, om de opdracht in ons land te plaatsen. Overal waar het kan, moeten Ged. Staten werkloosheid tegengaan door de Nederlandsche industrie te steu- nen. Spr. gaf veruer een beschouwing over het georganiseerd overleg, naar aanleiding van de cpmerkingen van den heer Asscher. Het voorstel-Guepin noem- de hij een parade-voorstel; de Staten hebben al herhaaldelijk de belastingen verlaagd. Spr. berekendj, dat de in het voorstel-Guepin gewenschte verlaging voor inkomens tot 4000 niet meer zou beteekenen dan een belastingverminde- ring van 1.64. Mevr. BoissevainPijnappel (V. B.) herinnerde aan de toezeggingen, des- tijds door den heer Hendr'x gedaan, om aan de Staten mede te deelen, hoe het staa, met de verbetering der wegen. Daarvan is al heel weinig terecht ge- komen. Spr. steunde ten slotte het be toog van den heer Asscher over de menwerkten in deze zaak van de Kang-he vaas, en daarvan ben ik zeker, dan geloof ik, dat er een derde medeplichtige moet zijn. En wie dat is, dat gaat op het oogenblik boven mijn petje. Mogelijk is het de man, wiens handschrift staat op de enveloppe, die ik vond. Maar wij zijn thuis en daar staat je goede zuster naar ons uit te kijken". Keziah stond aan de huisdeur. Toen zij ons zag, ging zij naar binnen en terwijl wij de kamer binnen traden, was zij reeds bezig thee te schenken. Zij keek ops vermanend aan. Jullie zijn laat! Jullie had al een half uur geleden terug moeten zijn. Ik wist hoe laat de trein uit Londen aankwam en hoe lang jullie noodig had om hier te zijn en ik had de thee klaar. En ik verlang naar mijn kopje het is al over mijn tijd." „rlet is in ieder geval zeer vriendelijk van u, mevrouw, ons met een kopje thee te wach ten. Als wij dat geweten hadden, zouden wij ons meer gehaast hebben, maar er wachtte ons een zeer belangrijke zaak en daar moes- ten we eerst op af. Nu, daar heeft u Ben ge- zond en wel thuis, gezond naar lichaam en geest en ik hoop, dat u het ook goed maakt." Keziah mompelde, dat haar geduld op een zware proef was gesteld en verzocht ons te gaan zitten. Zij zeide niets, terwijl wij aten en dronken en zij vroeg niets omtrent ons uitstapje naar Londen en daar zij van nature nieuwsgierig was en iemand graag uithoor- de, had ik de overtuiging, dat er gedurende zwakke houding van Ged. Staten tegen- over het georganiseerd overleg. Hierna werd gepauzeerd. Geldleening. Ged. Staten stelden voor het bepaalde sub IV van hun besluit van 19 Juni 1929 in te trekken en te vervangen door het volgende: Ged. Staten te machtigen tot het ten behoeve van de uitvoering van het sub I bedoelde plan naarmate de behoefte daaraan zich voordoet, aan- g-an van geldleeningen tot een zooda- nig maximum bedrag als noodig zal zijn om een som van 14.000.000 te verkrij- gen, met bepaling, dat deze leeningen zullen worden aangegaan tegen een reeele rente van ten hoogste 5 's jaars en dat de aflossingen voor elke leening, aanvangende in het jaar, volgende op dat, waarin zij is aangegaan, zullen ge- schieden in veertig jaren in gelijke of af- loopende termijnen T weede suppl. begrooting voor 1920 Ged. Staten bieden ter vaststelling aan een tweede suuppl. begrooting voor 1929, aanwijzende in totaal een bedrag van f 33.979.178. In de toeliohting wordt medegedeeld: Nu de vaststelling van de bedragen over 1927 en 1928, welke ge- stort moeten worden in het Wegenfonds, pas in de a.s. winterzitting uwer verga dering zal plaats hebben, komt het ons gewenscht voor de posten lb en 118 na&e den dienst van 1929 over te brengen. De posten, geraamd voor uitkeering P.E.N, en P.W.B., zijn respect, met 5.145.000 en 100.000 verhoogd. Voor het dekken van de op deze be grooting geraamde uitgaven zal een geldleening tot een bedrag van 28.295.573.01 moeten worden aange gaan. Dit bedrag zal evenwel nog moe ten worden verminderd met het geraam de bedrag van 810.000 voor bijdragen kosten kanaalverbinding Hilversum naar de Vecht. Leeningen. Ged. Staten stelden voor hen te mach tigen aan te gaan geldleen:ngen tot zoo- danige nominal e bedragen als noodig zullen blijken om een som te verkrijgen ter voldoening van: 5.145.000 wegens mijn afwezigheid iets gebeurd was. Ik was echter wel zoo verstandig om niets te vragen en wachtte, overtuigd dat het wel los zou ko men. En het kwam los, nadat wij klaar wa- ren met theedrinken. „Nu, als jullie beiden klaar bent, zal ik jullie iets vertellen, wat ik al op mijn hart heb sinds het oogenblik, dat jullie gisteren een uur de deur uit waart. En wat moois ook voor een fatsoenlijke vrouw, die altijd trotsch op haar familie is geweest en dag en nacht voor zich zelf heeft moeten zorgen. Zoo'n slechtheid en zulk een rommel! Ik sta ver- baasd, dat er van die zondaren zijn, die de on- beschaamdheid hebben om hun brutale ge- zicht te vertoonen aan de deur van een fat- soenlijk mensch laat staan om te vragen om in een bed1 te mogen slapen". „Wat is er dan gebeurd?" vroeg Cherry. „U heeft zeker de een of andere ontdekkirig gedaan?" „En dat geloof ik, dat ik een ontdekking heb gedaan. En het is niet zoo zeer wat het is, dan wel wat er uit voort kan komen. En waarom moet dat nu juist in mijn mooiste slaapkamer? de kamer, waaruit mijn vader en mijn moeder een laatsten blik wier- pen op deze zondige wereld en gingen naar een betere in ieder geval kan het niet slechter en ook hun vader en moeder van vadcrszijde. Het is meer dan schandelijk!" „Waar heeft u het toch over?" vroeg Cherry. „Over iets, dat u ergert, geloof ik?" ..En wie zou zich niet gebrgerd hebben? kosten van uitbreidingswerken ten be hoeve van het Provinciaal Electrici- teisbedrijf; 100.000 wegens kosten van uitbreidingswerken ten behoeve van het Provinciaal Waterleidingbedrijfen te bepalen, dat deze leeningen zullen worden aangegaan tegen een reeele ren te van ten hoogste 5 's jaars, dat de aflossingen in gelijke of afloopende ter- mijnen zullen geschieden in ten hoogste 40 jaren; en dat met de aflossingeu zal worden begonnen in het jaar, volgende op dat, waarin de leeningen werden ge- sloten. Schadeloosstelling aan grond- eigenaren. In de gistermiddag voortgezette vergade ring sprak de heer Ankersmit (S. D.) over de schadeloosstelling aan grondeigenaren, uit te keeren bij het vaststellen van uitbrei- dingsplannen. Er moet, naar spr.'s meening, voor die eigenaren, die geenerlei maatschap- pelijk nut hebben, en die gronden alleen met speculatieve bedoelingen hebben gekocht, een schadeloosstelling zijn aan den lagen kant. Malaria-bestrijding. De heer Kl. de Vries (V. D.) bracht de malaria-bestrijding ter sprake en bepleitte samenwerking op dit gebied. Er is een te- kort aan propagandisten; dat kan niet wor- cien verbeterd, omdat er geen geld genoeg is. Daarom vroeg spr. verhooging van het bedrag, voor subsidie beschikbaar gesteld. In verband me' het voorstel-Sajet om een lapport door de directeuren der prov. zie- kenhuizen over de arbeidstherapie te doen uitbrengen, drong spr. er op aan, ook het oordeel der personeels-organisaties te vra gen. De heer Spier (A. R.) besprak de prov. ziekenhuizen en merkte op, dat de directeur te Santpoort wel niet gaarne zal zien, dat de Statenleden gevolg geven aan de uitnoo- diging van Ged. Staten om het Ziekenhuis bij Santpoort te bezoeken; de directeur heeft v/el ander en beter werk te doen dan Staten- ieden rond te leiden. Belasting. De heer Weiss (M. P.), zijn instemming betuigende met het voorstel-Guepin, vroeg of niet al verleden jaar verlaging kon zijn Iedereen hier weet, dat wij Heckitt's, die al meer dan twee honderd jaar dit huis bewonen en in deze gemeente nog twee maal zoo lang, zooals u kunt zien op de grafzerken op het kerkhof, altijd hoogst achtenswaardige men- schen zijn geweest! En als ik nu dingen in mijn mooiste slaapkamer vind, die ongekende slechtheid doen vermoeden maar natuur- lijk begrijpt u niet, waar ik over spreek", brak zij ongeduldig af. „Nadat Ben gisteren was vertrokken, be- sloot ik die slaapkamer schoon te makenzij was nog niet schoon gemaakt sinds hij" zij sprak dit persoonlijk voornaamwoord uit met diepe verachting en bitterheid en het was ons duidelijk, dat zij doelde op oom Joseph „sinds hij daarin had geslapen. Dus toen ik met mijn verschillende bezigheden hier klaar was, ging ik naar boven. Maar ik kwam niet tot werken, want ik was nog geen vijf minuten in die kamer of ik vond wat ik u zal laten zien en dan kunt u zelf uw gevolg- trekkingen maken!" Wij gingen naar boven. Ik zag, dat zij vtr schillende maatregelen voor een groote schoonmaak had genomen. De gordijnen wa- ren opgebonden; de strooken rond het ledi- kant waren opgeslagen; couranten en stof- lakens waren over de meubelen gelegd; een stoffer stond tegen den muur en een vuilnis- blik daarbij. Maar verder was er niets ge daan; hetgeen Keziah had gevonden, had haar den moed in de schoenen doen zinken. En daar zij een waren hartetocht had voor toegepast. Dit jaar geeft de begrooting aan leiding om tot verlaging over te gaan. Als vrees voor schommelingen den doorslag geeft, dan acht spr. dat van geen belang. Elk jaar heeft zijn eigen zorgen. Potjes te fokken zonder bepaald doel, acht spr. onge- wenscht. De heer Zeeman (S. D.) bepleitte aanne- ming van de motie-Reinalda. Hij besprak het kanalenplan en meende, dat Ged. Staten nieuwe stappen ter verwezenlijking kunnen doen, nu ir. Ringers is opgetreden als dir.- generaal van den Waterstaat. De vaste commissie. De heer Miedema (V. B.) ging na, welke schadeloosstellingen aan grondeigenaren moeten worden gegeven bij uitvoering van uitbreidingsplannen. Het algemeen belang eischt ook zorg voor het privaat bezit en spr. is er niet van overtuigd, dat dit bij de Vaste Commissie in veilige handen is. Ook de heer Van Nuland (R. K.) vroeg inlichtingen over den stand der kanaalplan- nen. Nederlandsch fabrikaat. De heer Van der Waerden (S.D.) besprak in het bijzonder de kwestie inzake het Nederl. fabrikaat. spr. meende, dat de algemeene wel- vaart duurzaara daar het meest bevorderd kan worden, waar de productie het best kan worden uitgevoerd en de uitvoer van goederen en diensten het gemakkelijkst is. Het is on- juist te meenen, dat wij tot welvaart kunnen komen, als wij buitenlandsche producties en leveranties weren. Wij moeten er tegen.waken hier monopolies te maken. Als men er toe overgaat Nederlandsch fabrikaat te bevoor- deelen zullen wij spoedig geheel door tarief- muren zijn ingesloten. Ondanks onze vrij- gevigheid is ons werkloozen-cijfer gunstiger dan in Duitschland en Engeland. En wat nu deze leverantie door Engeland betreft, staat spr. op het standpunt, dat veiligheid en deug delijkheid v6or alles moeten gaan, ook boven financieele voordeelen. Beantwoording door Ged. Staten. De heer Bomans (R.K.), lid van Ged. Sta ten, kwam op tegen de bewering, dat Ged. Staten geen vaste lijn volgen. Spr. begreep niet de critiek op het wegenfondser is voort- durend aangedronngen op betere, mooie uit voering van de wegen. Wat de belastingen betreft, merkte spr. op, dat nu 20 opcenten op de Pers. belasting de provincie ontgaan door een vergissing in de Wet. Ged. Staten zullen dit vinden door ver hooging van opcenten op de Inkomsten- en de vermogensbelasting. Het is spr. bekend, dat er het volgend jaar een saldo zal zijn, dat niet te ver afwijkt van het tegenwoordige; maar hij vraagt toch of het nu niet het slecht- ste moment is, om belastingverlaging te vra gen? De belasting is in de provincie niet hoog. En wanneer wij zooveel jaren 5 opcen ten hebben kunnen handhaven, is het dan juist om nu 3 opc. te heffen om dan misschien het volgend jaar weer 8 of 10 te moeten hef fen? De heer Guepin wil nu aan het Wegen fonds een bedrag onttrekken, maar er is niets, dat spr. meer zorgen baart dan het wegen fonds. Zooals spr. het ziet, staan wij voor een inzinking op belastinggebied. Doe dan niets, zegt hij, om dat 4 millioen-fonds te verzwak- ken, dan kunnen de belastingen worden op peil gehouden. Spr. zal eens informeeren wat het Rijk doet voor waarborg van monumenten tegen brand. Provinciaal landgoed. De heer Bruch (A.R.), lid van Ged. Sta ten, zette uitvoerig uiteen de kwestie over de leening van den Horstermeerpolder. Spr. zei dat Ged. Staten het gewenscht hebben geacht met het oog op de goede trouw, die ook pol- derbesturen hebben te eerbiedigen, alsnog goed te keuren het leeningsbesluit van 1892. Spr. beantwoordde verder de opmerkingen over het prov. landgoed gemaakt, en zei, dat Ged. Staten nog geen opdracht hebben gege ven voor den weg door de duinpan, omdat zich geen gegadigden hebben voorgedaan, die terrein in erfpacht will en hebben. Over de opmerkingen inzake de jeugdher bergen zei spr., dat, voordat Ged. Staten een taak in deze kunnen hebben, toch eerst moet vast staan, wat deze inrichtingen in ons land beteekenen. Spr. vroeg den Staten in de- 'ftflNDERW Amsterdam Utrecht Nieuwendijk 225/229 Oude Gracht 151. schoonmaken, begreep ik, dat Keziah diep ge- schokt was geworden. Keziah ging naar de toilettafel en wees ons naar een ding, dat daaronder lag een vischmandje. Het was van het soort, dat men bij dozijnen ziet hangen in elken vischwin- kel, een goedkoop ding, dat spoedig versleten, op de vuilnisbelt terecht komt. Op een der zijden stond in zwarte letters: Shardham, Visch- en Wildhandel, Kingshaven. „U kijkt er naar maar neem het in uw hand", riep Keziah verontwaardigd uit. „De gedachte alleen, dat dit ding in mijn groote slaapkamer werd achtergelatenSchande lijk!" Cherry, die op dat oogenblik meer verbijs- terd was dan ooit, dacht misschien, dat er een helsche machine in het mandje lag of een doode kreeft. Hoe het ook zij hij ging schroomvallig op het ding af eh nam het voorzichtig op. Er ontplofte editer niets en er kwam ook geen vieze lucht uit. „Ja, mevrouw", zeide hij met een onnooze! fezicht. „Ik zie het, dat is een visdieepncHe. let schijnt leeg te zijn". „Leeg snauwde Keziah. ,,Maar niet zoo leeg als u denkt! Liet u mij den vorigen avond niet van die houtwol zien die u gevonden had op het kleed in den salon van ktffrouw Ellingham? Ja zeker, deed u dat her- inner ik me zeer goed. En kijfc nu w* in mandje:" (Woiw vetyaigtf}.'. WOOD-MILNE RUBBER LEDBK i< het nieuwe zoolmateriaal, dat zulke enorme voordeelen biedl, dal hei gewone zoollcder er door verdrongen zal worden. Geeit geen transpireereode voeten gg i—?1"1 II 1 I ..l-WI

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 5