kele meters afstand een conducteur met een roode lantaarn stond, ten teeken dat de train lan kwam. EEN OPLICHTERGEARRESTEERD. De Haarltmsche pclitie heeft een kappers- bediende gearresteerd, die bekend heeft ge- durende den 'aatsten tijd een groot aantal oplichtingen gepleegd te hebben. Doze op- lichtingen betroffen allerlei artikelen, om. sckken, dassen, bonbons, portemonnaies, si- garen, cigaretten enz. Het is geblekn, dat hij die oplichtingen niet alleen te Haarlem gepleegd heeft, maar ook Leiden en Den Haag. te Amsterdam, DE OVERVAL M ET ROOF A AN DEN BUSSUMER GR1NTWEG TE HILVERSUM. Gisteren is de actetasch van den bank- fooper J. K, die verklaard heeft aan den Bus- sumer Grintweg aangevallen en beroofd zijn door twee personen, door een burget in het Spanderswoud gevonden. ZnJ^atce ilechts enkele wissels en twee notrheboekjes VaGidstenren0liep bet gerudrt, dat de overval Bank werpen deze veronderstelling verre van zich. Zij noemen hem absoluut betrouwbaar. HERBOUW LEIDSCHE STAD'HUIS Een voorstel uit den raad. De heeren H. W. Spendel (r.k.) en D. Par- fnentier (a.r.) hebben het volgende voorstel Onihrgeteekenden stellen den raad inzake het stadbuisvraagstuk voor, B. en W. uit t? noodigen voorsteflen in te dienen welke be- °°fe,nde plaats voor het nieuw te bouwen gtadhu's te bepalen en het terrein daarvoor nauwkeurig vast te stellen; 2e. daarna, door het geven van een zooge- naamde meervoudige opdracht tot het maken van voorloopige ontwerpen van een nieuw raadhuis aan enkele knappe architecten, te komen tot de keuze van dien architect, die in dit vraagstuk de beste oplossing biedt. BEROOVING. Op den Bussumer grintweg onder de gem Milversum is gistermiddag te ruim drie uur een banklooper J. K. die uit Bussum kwam, waar hij geld had gehaald, door twee perso nen van zijn actetasch met 2000 gulden be roofd. Een aanvaller greep hem vast terwijl den ander hem zijn tasch ontnam. De Hilver- sumsche politie heeft een onderzoek ter plaat- se ingesteld waarbij zij werd geholpen door de Bussumsche politie. De banklooper is een vrij krachtig persoon en hij schat de leeftij- den van de aanvallers tusschen21 en 24 jaar. Van een kon hij een vrij goed signalement opgeven. BRAND. Drie huizen te Eindhoven afgebrand. Gisteravond is te Eindhoven brand ont- staan in het huis bewoond door den heer Cox aan den Leenderweg. Terstond werden -de be- lendende perceelen, bewoond door N. Vlem- mix en Van Kampen aangetast, zoodat de drie woningen totaal uitbrandden. Ook de in- boedel ging verloren. Persoonlijke ongeluk- ken kwamen niet voor. Een der bewoners ge- lukte het uit een brandend perceel een porte- monnaie met 200 te halen die hij in een klok verborgen had. Assurantie dekt de scha- de. De brand is ontstaan in den schoorsteen van de woning van Cox. De uitgebrande per ceelen waren het eigendom van den heer J. Kronenberg. NIEUW KAMERLID. De heer A. B. De Zeeuw te Rotterdam, die door het Centraal Stembuerau in de va cature-J. ter Laan benoemd was verklaard tot lid van de Tweede Kamer, heeft thans aan dat bureau bericht gezonden, dat hij die benoeming niet aanvaardt. De opvolger op de lijst is thans de heer G. van der Houven te Amsterdam, secretaris van het hoofdbe- stuur van den Alg. Ned. Metaalbewerkers Bond. De heer Van der Houven, die 46 ja- ren oud is, is voorzitter geweest van de afd. Amsterdam van dien Bond en is thans nog redacteur van het bondsorgaan „De Metaal- bewerker". door een heer uit Grootegast, overreden. Hij werd zeer etnsfig gewond en overleed spoe dig daarna. EEN SPOOKHUIS TE UTRECHT GESLOOPT. Een der oude Utrechtsche patricibrswonin- gen, die sedert veertig jaren onbewoond heeft gestaan en als spookhuis werd gedoodverfd, is dezer dagen gesloopt. Het betrof het som- bere hoekhuis der-famine Van Hall aan de Pieterstraat, waarvan bij deze gelegenheid de voordeur, die in al die jaren niet geopend is, voor het eerst werd ontsloten. Bij het afbreken der woning trof men in den vloer der tuinkamer een laag schelpen aan, en daaronder een groote waterput van cement die gedeeltelijk nog met water was gevuld en door een zinken plaat afgesloten. Tevergeefs heeft men een verklaring voor de put op die plaats gezocht. Bovendien bleek in een der andere kamers, waarin vroeger het privekantoor van den eigenaar was ge- vestigd, een kluis in den wand in verbinding te staan. met een tweede, daarachter gelegen ruimte, afgesloten door een njetalen deur. Bij verder onderzoek ontdekte men hier een luik in den vloer, dat toegang gaf tot een smal ijzeren trapje, waarmede de kelderge- welyen konden worden bereikt. Verschillende dezer onderaardsche ruimten waren even- eens door ijzeren deuren van elkander ge- scheiden. Nog meer geheimzinnigheden werden aan- getroffen, o.a. een groot ijzeren fornuis, dat in een der kelders was opgesteld, en een luikje in een smalle gang, tusschen het prive kantoor en de gang die voor het publiek was bestemd. Toen dit luikje was verwijderd, za- gen de werklui een gaskraan, waarvoor men daar ter plaatse geen enkelen redelijken grond kon vinden. Aan de benaming spookhuis zal misschien niet vreemd zijn geweest de omstandigheid dat' in vroeger jaren, tot laat in den nacht, licht zichtbaar was door de brievenbus, af- komstig van het aangrenzend kantoor. Het was n.l. voor leden der ex societeit, die 's nachts nog wel eens om hooge bedragen speelden, mogelijk, in het kantoor van den heer Van Hall deposito-gelden op te nemen, waartoe steeds personeel aanwezig was. DE WIJDE WERELD IN. Weer terug, toen het geld op wa^. De beide zestien-jarige leerlingen der Rijks- Kweekschool te Heerenveen, die Dins- dagmorggn op stap gingen, zijn, volgens te- lefonische mededeeling, Donderdag te Maas tricht teruggevonden. Hun zakgeld was op. De politie zal ze naar hun woonplaats terug- brengen. VERKEERSONGEV ALLEN. Verblindend licht. Donderdagavond heeft op den Rijksstraat weg te Wassenaar een vrachtauto van der. heer de R. uit Leiden den 14jarigen R. uit Wassenaar, die een handwagen fiuwde, aan- gereden. De heer de R. zag den jongen niet tengevolge van de verblindende verlichting van een tegenkomenden auto. De jongen werd over de straat geslingerd en in zorgwekken- den toestand, met een schedelbreuk, opgeno- mcn. Men vreest voor zijn leven. KORTE BERICHTEN. Te 10.54 uur gistermorgen keerdeprins Hendrik van zijn reis in Duitschland te 's-Gravenhage terug. Op ruim 76-jarigen leeftijji is gisteren te Zelhem overleden dr. M. A. Brants, oud lid der Tweede Kamer en oud burgemeester van Zelhelm en Schiedam. Provincsaal nieuws W. H. VAN HEEK. t Gistermorgen is te Boekelo, 64 jaren oud, overleden de heer W. H. van Heek, directeur van de N.V. Boekelosche Stoombleekerij, wel ke fundie hij gedurende veertig jaar bekleed- de. In April van dit jaar trad hij af als be- stuurslid van de K. N. A. C., waarvan hij toen tot eere-lid werd benoemd. DE INVALIDITEITSWET. De datum van in werking treden der gewijzigde premie-berekening. „De Ned. Werkgever" heeft onlangs ge- schreven, dat niemand precies wist op welken datum de jongste wijziging inzake de premie- berekening voor de Invaliditeitswet in wer king is getreden. De Raden van Arbeid be- twisten elkaar niet minder dan vijf verschil lende data, terwijl een Raad va"h Beroep nog met een anderen datum gekomen is. Het Verbond van Ned. Werkgevers had daarop den minister van Arbeid verzocht, te willen bevorderen, dat de Raden van Arbeid, in afwachting van een beslissing terzake in hoogste instantie van den Centralen Raad van Beroep, eventueele na-vorderingen zou- den opschortentevens om, wanneer t.z.t. na- gevorderd zou worden, in geen geval de ver- hooging van 10 pCt. toe te passen, en verder om, wanneer ten onrechte geplakt mocht blijken te zijn, restitutie te verleenen. Het orgaan deelt thans mede, dat de mi nister van Arbeid aan dit verzoek heeft vol- daan. EEN BALK GEVALLEN. Gistermiddag is bij het gebouw der firma Burmann aan de Groote Markt te Gronin- gen, dat verbouwd wordt, bij het optakelen van stukken zerk een der balken, waarop de takel rustte, gebroken. Een werkman kreeg den balk op zijn hoofd, hij bekwam een her- senschudding en een armbreuk. om een bezoek brengen aan ons dorp. Hij zal te Uitgeest aankomen met den trein van 10 minuten voor vier. Ook dan zal wederom, met het fanfarecorps voorop, een rondgang door het dorp worsen gemaakt. HEILOO. Proefmaling. Gister had in tegenwoordigheid van de P. E. N. de proefmaling plaats van het nieuwen poldergemaal van de Boekelermeer. De proefneming is uitstekend geslaagd. De nieuwe machine heeft een capaciteit van 25 M3. per minuut. Door de afd. van den R. K. Volksbond is een correspondentschap van „Concordia" in het leven geroepen. Dit correspondentschap voorziet in de' ar- beidsbemiddeling, vrijstelling van contribu te bij werkeloosheid en onder bepaalde om- standigheden, ook uitkeering In de commissie van toezicht zijn benoemd de heeren A. Schouten, G. van Lieshout en J. M. Zonneveld. De Bibliotheek van het Dep. van 't Nut van het Algemeen. Zooals we de vorige week meldden is de bibliotheek van 't Nut verhuisd naar de oude raadszaal. De ruimte in de 0. L. School was te beperkt en B. en W. hadden een wenk gegeven om te verhuizen. Eerlijk gezegd wisten we niet veel van het bestaan van de bibliotheek en daarom zijn we eens een kijkje gaan nemen in de oude raadszaal. We troffen het bijzonder, daar de secretaris, de heer D. J. Ruijter, tegenwoordig was, terwijl de bibliothecaris, de heer A. Kluft, aan het opstellen was We vernamen dat de bibliotheek voorheen werd beheerd door wijlen de heer Buijze en steeds in de school was gevestigd. Even heb ben we opgekeken van den omvang der bi bliotheek, die 'n collectie van plm. 1100 boe- ken bevat, van verschillende schrijfsters en schrijvers en vertaalde romans, die voor 2 cent per boek verkrijgbaar zijn, terwijl men niet tot een boek per week is beperkt. We ver namen van meerdere ingezetenen dat men niets van het bestaan van de bibliotheek af- wist en men zich elders voorzag. Welnu, dat is niet meer noodig of eigenlijk nooit nood'g geweest, alleen de onbekendheid was oor- zaak dat men elders zocht wat men kort bij kon vinden. Zooals we memoreerden is de bibliotheek in de oude raadszaal gevestigd en wel in de voormalige burgemeesterskamer. Een groote kast, welke zeker een 1500 boeken kan bevat- ten, is daar opgesteld, terwijl elken Woens- dag tusschen 3 en 4 uur boeken worden af gegeven. De heer J. van Gemeren werkte mede om de bibliotheek te huisvesten. geroepen. Jammer dat de opkomst niet groo- ter was, het slechte weer was hier zeker de schuld wel van. DE STREEK. Tengevolge van het zachte weer is de aan- voer van bloemkool sterk toegenomen; hon- derden schuiten passeeren de veiling. Met deze geweldige aanvoer trad echter een be- langrijke prijsdaling in. De belangrijke aan- voeren uit het Zuiden schijnen dan ook danig van invloed te zijn op de prijzen. HOORN. Naar we vernemen, worden van protes tantsch-christelijke zijde pogingen aangewend om te komen tot afschaffing der kermis. De heer N. G. Schagen is geslaagd voor het diploma van de eerste Nederlasdsch: §la- gersvakschool te Utrecht. PURMEREND. In verband met de iepenziekte zullen in deze gemeente een 80-tal boomen gerooid worden, overeenkomstig het daarcmtrent door de Ned. Heidemaatschappij uitgebracht rapport om verdere verspreiaing van deze ziekte te voorkomen. OOSTER-BLOKKER. Wijlen mej. de wed. A. M. de Jong- Baas alhier heeft aan de vereeniging „Avondlicht" (Tehuis v. Ouden van Dagen) in de classis Hoorn vermaakt een legaat van \f 1000, vrij van rechten en kosten. Administration - Belastingzaken Contrdle - Balansen A. DE WAAL, Alkmaar, Geestersingel 51, Telef 683. Maasdam, Rott./N. Orleans, 29 Nov. v. Vi go. Parana Vanc./Rott. 27 Nov. te San Fran cisco. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Bandoeng 29 Nov. v. Rott. n. Batavia ligi te Pernis in lading. Insulinde (thuisr.) 29 Nov. v. Marseille. Sitoebondo 30 Nov. v. Rott. te Amsterdam. Kota Gede (thuisr.) 28 Nov. v. Djeddah. Palembang (thuisr.) 29 Nov. v. Singapore, Samarina 29 Nov. v. Hamburg te Bremen. Ternate (thuisr.) 28 Nov. v. Marseille. Venus, 29 November v. Piraeus n. Candia. Marktberichten AANVULLING RAADSCOMMISSXES. FIETSRIJDER DOODGEREDEN. Gistermiddag is de 23-jarige stucadoor G. Kelders, toen hij op den Bedumerweg - bij Groningen fietste, door een' auto, bestuurd BEVERWIJK. In de Donderdag gehouden raadsvergade- ring werd besloten medewerking te verlee nen tot de stichting van een R. K. tuinbouw- en winterschool. De gemeente zal in de stich- tingskosten bijdragen tot een derde gedeelle der kosten. UITGEEST. Uitvoering Symphoraegczelschap „Concordia". Donderdagavond gaf het Symphoniegezel- schap „Concordia", onder leioing van haar directeur, den heer W. Kabel alhier, ,haar eerste winteruitvoering. Reeds het program gaf den indruk dat de uitvoering gezellig zou zijn, immers had Concordia ook de medewerking verkregen van den humorist Louis Contran van Amsterdam en van het Uitgeester Picolo Mond-accordeon Trio „Vivace". Te ruim 8 uur liet Concordia de eerste sna- ren trillen met een marsch Jankee Grit van Abe Holzmann. Al aanstonds bleek dat de keuze om dit stuk no. 1 op het program te plaatsen een zeer goede was. We zullen niet a'le gespeelde stukken bespreken. Na gezegd te hebben dat over het algemeen bij de spelers de neiging voorzat om hard te spelen, mogen wij toch zeker zeggen dat er dien avond zeer goede muziek ten gehoore werd gebracht en er voor muziekliefhebbers heel veel te genie- ten viel. We brengen dan ook Concordia en haar directeur in't bijzonder onze hulde. De humorist, die te Uitgeest nog een on- bekende was, viel bij het publiek goed in den smaak, er werd onbedaarlijk om hem ge- lachen. Het Trio „Vivace", hoewel bij den aanvang nog bij velen onbekend, heeft het genotvolle van den avond nog zeer verhoogd. Dit trio, de heere Hoope, Jansen en Schenk, kunnen we dan ook niet anders dan een welverdiende hulde en lof brenjfen. De avond was reeds ver verstreken eer het bal kon aanvangen, doch nietegenstaande den korten tijd was het zeer gezellig. Oprichting dam- en schaakclub. Donderdagavond is in het Evangelisatie gebouw „De Zaadkorrel" opgericht een Christelijke dam. en schaakclub met aanvan- kelijk 7 leden. Het-bestuur bestaat uit de vol gende leden: D. Stelpstra, voorzitter; S. J- Koopinan, secretaris; G. j. Wijnia, penning- meester. Efc vereeniging is genaamd „Uit- geester Dam- en Schaakclub" (U.D.S.) en komt elken Maandagavond te 8 uur in „Dc Zaadkorrel" bijeen, ter beoefening van het dam- en schaakspel. Bezoek van St. Nicolaas aan Uit gees'. Op verzoek van het winkelierscomite zal St. Nicolaas met zijn knecht a.s. Zondag weder- BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat de Gemeenteraad in zijne op 28 November j.l. gehouden zitting, den heer K. HOOGEBOOM heeft benoemd tot lid der Commissies van bijstand voor de Publieke Werken, voor de Plantsoe- nen en voor het Gemeente-slachthuis. Alkmaar, 30 November 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. BROEK OP LANGENDIJK. Donderdagavond brak een begin van brand uit bij den heer G. Kaas het Schapenland, doordat hij bezig was netten te verleggen op zolder welke vallende terecht kwamen op het petroleumlampje. Het liet zich eerst niet ernstig aanzien, doch al spoedig lekten de vlammen uit het droge netwerk. Op het hulpgeroep der kinder-en kwamen in allerijl de buren toegeloopen, waarop men met ver- eende krachten door middel van emmers wa ter, den brand wist te beperken tot den zolder. Woensdagmiddag kwam het 9-jarig dochtertje van den heer W. Wagenaar zooda- nig van de fiets te vallen, dat zij in het ijze ren hek voor het woonhuis van den heer H. Glas terecht kwam, waarbij haar hals over de geheele lengte scheurde. Buiten bewustzijn gerakende werd spoedig geneeskundige hulp gehaald en bleek dat gelukkig geen edele deelen geraakt waren. Na behandeld te zijn werd zij per auto thuis gebracht en maakt het naar omstandigheden redelijk wel. AKERSLOOT. Uitslag verkooping boerderij wed. Groen, groot 17.68.50 H.A. No. 1 en 2 huis, erf en tuin in bod op 5200, verhoogd met 150, kooper J. van Duin Kz. voor f 5350; perceel 3 J Blokker f 3750; perceel 6 P. Reijne f 3760; perceelen 7 en 8 J. Berkhout resp. f 2010 en 2710; perceel 10 J. Blokker f 4025; perceelen 11, 12 en 13 K. Groen, resp. voor 2400, 7664.95 en 47.79; perceelen 4, 5 en 9 wed. J. Groen, resp. voor f 3500, 3000 en 6552.90. De perceelen 3 tot en met 13 zijn niet verhoogd. De totale opbrengst is f 49501.85. De vlotbrug aan den Kogerpolder is na een reparatie van ongeveer 8 maanden weer voor het verkeer opengesteld. De verbetering die is aangebracht, is dat de vlotten nu on geveer 40 cM. hooger liggen dan met de vorige het geval was. Voor op- en afrijden een groote verbetering. NOORDSCHARWOUDE. Kerkconcert „Crescendo". De zangvereeniging „Crescendo" onder leiding van den heer Willem Hespe gaf Don derdagavond een concert in de N.-H. kerk. De belangstelling had veel grooter moeten wezen daar hetgeen gegeven is dit tenvolle waard was. „Crescendo" heeft onder goede leiding van den heer Hespe haar roem dan ook weder gehandhaafd. Voor dezen avond verleende verder mede werking de bekende alt-zangeres mej. Annie Woud van Haarlem, die van haar mooie stem deed genieten. Binnen enkele weken hoopt zij in Weenen op te treden in een Oratorium, zoodat men voor dezen avond wel een van de beste krachten over had laten komen. Voorts verleende medewerking onze plaats- genoot de heer M. Visser, die eenige num- mers op bet orgel zeer verdienstelijk uit- voerde, zooals wij trouwens van hem ge- woon zijn Resumeerende kan niet anders gezegd wor den, dan dat deze avond er een was van hoog kunstgenot. OUDE NIEDORP. Donderdagavond gaf het fanfarekorps „Crescendo" alhier onder leiding van den waarnemenden directeur in het cafe Balk een openbare uitvoering, welke heel goed is ge slaagd1. Verder werd de uitvoering afgewis- seld met voordrachten enz. gegeven door het trio Hofmann van Amsterdam. Dit gezel schap heeft uitmuntend voldaan. Al het door hen ten beste gegevene viel zeker bij alien in den smaak. Het applaus was wel verdiend Dit trio werd dan ook een tot weerziens toe Ingezoniien stukken (Buuen veruniwuofiietijklieiii van de Re- dactie. De opname in deze rubriek beivijsi geenszins dat de 'edactie er mede instemt.) GEACHTE REDACTIE, Naar aanleiding van't verslag in uw blad betreffende de vergadering van V. V. V. al hier, verzoek ik U vriendelijk om een weinig ruimte. Uw verslaggever geeft n.l. van die verga dering een zeer beknopt verslag, maar had m. i. ten opzichte van ien belangrijk punt, n.l. „Het werk dat niet voltooid werd", waaraan door Uw blad eenige weken geleden een hoofdartikel is gewijd, wel een beetje meer uitgebreid kunnen zijn. Waar hij ech ter wel de gelegenheid aangreep om zijn argumentatie naar voren te brengen, daar was't niet meer dan billijk geweest als hij ook de woorden van den voorzitter had ge- memoreerd, vooral waar diens meening lijn- recht tegen die van uw correspondent inging. Hopelijk vindt hij daartoe nog eens de gele genheid. 't Antwoord van den voorzitter is dit meer dan waard. Met dank voor de plaatsing, hoogachtend, J. ROOS—BREED. Schoorl, Nov. '29. Zeeiijdieifgen STOOM V AARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. J. P. Coen, thuisreis, 29 November v. South ampton. Poeloe Laut, uitreis, 29 November te Batavia. Poelau Bras, 29 November v. Java, 1. v. Lon- den, te Amsterdam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Adriane, 29 November v. Malaga n. Valen cia. Barneveld, uitreis, 27 November te Callao. Clio, 29 November v. Hamburg te A'dam. Hermes, 28 November v. Algiers n. A'dam. Iris, 29 November v. A'dam n. Danzig. Jason, 28 November v. Sonstanf. te Bourgas Orpheus, 29 November v. Amst. n. Kopcnh. Pluto, 29 November v. A'dam n. Kopenh. Proteus, 29 November v. A'dam n. Gothenb. Rhea, 29 November v. Hamburg te Bremen. Strabo, 29 November v. Amst. n. Bordeaux. Van Rensselaer, 29 November v. A'dam n. W.-Indie. Vesta, 29 November v. A'dam te Hamburg. Zeus, 29 November v. Catania te Patras. Ingeborg S. 29 November v. Valencia te Rot terdam. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. Bennekom, thuisreis, 26 November v. Val paraiso n. San Antonio; 6 December te Antofagasta verwacht. Borkum, 29 November v. Stettin te A'dam. Erato, 28 November v. Odense te Danzig. Euterpe, 28 November v. Aalborg n. A'dam. Ganymedes, 28 November v. Carlovassi n. Vourla. Hebe, 29 November v. A'dam te Rotterdam. Kirstein B., 28 November v. Valencia n. Rotterdam. Nereus, 28 November v. Lissabon n. Oporto. Orion, 28 November v. Cadix n. Genua. Perseus, 28 November v. Torrevieja n. Ma laga. Tellus, 28 November v. Messina n. Palermo. Theseus, 29 November v. A'dam te Rotterd. Triton, uitreis, 24 November te Kingston (Ja) en vertrok 25 November n. Port-au- Prince. (Verb.). Ulysses, 29 November v. Bremen te Ham- bUrHOLLAND-AFRIKA LIJN. Grijpskerk (thuisr.) 28 Nov. v. Marseille n. Antwerpen. Jagersfontein 29 Nov. v. Amst. te Rott. Randfontein (thuisr.) 29 Nov. te Antwerpen HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochkatrine, Vanc./Liverp./Rott. 28 Nov. v. Cristobal. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 30 Nov. 1929. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 53000 stuks Kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt waren: 5658 10.50-~ 11.50; 60—64 f 12—/ 13; Kleine 7— 9.50. 8000 stuks Eendeieren 7.70— 7190. ALKMAAR, 30 Nov. 1929. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 6 Paarden 50250; 6 Melk- koeien 150300; 17 Nuchtere kalv. (slacht) 18—/ 30; 109 Schapen (vette) 36—/ 42; Overhouders 21—/ 32; 5 Schrammen 4045; 41 Biggen (10 we ken) 20—/ 274 Bokken en geiten 7 10. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 30 Nov. 1929. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald voor: Fa- brieksboter le s. 1.021.12^; Fa- brieksboter 2e s. 0.90—/ 1Eieren (groot- handel) 10.50—/ 11.50. Eendeieren 7. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 29 Nov. 1929. Op de hedei gehouden veiling werd betaald voor: Andij* vie per 100 stuks 0.703; Bloemkool le s. per 100 stuks 15.3027; Bloemkool 2e s. per ICO stuks 3.105.30; Boeren. kool per 100 stuks 1.50—/ 4; Druiven per 100 K.G. 18—/ 33; Gele Kool per ICO K.G. 2.203.40; Groene Kool per 100 stuks 3.60—/ 7.50; Prei per 100 bos 3.60 6.60; Spinazie per bak f 1.25; Spruiten per 100 K.G. 9—/ 33; Snijbconen per 100 K.G. 24.10; Uien per 100 K.G. 2.60 4.20; Wortelen per 100 bos 312; Witlof le s. per 100 G. 13—/ 17; Witlof 2e s. per 100 K.G. 8—/ 10; Roode Kool per 100 stuks 1—/ 3. Bloemen: Nov Zon 1322; Mont Blanc 28; Cay 10—13; Roze- day 26; Buchingham 22; Chiclame 3043; Primula's 25; Elertu 714. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Nov. 1929. Langendijker Groentenveiling. Bloem kool le s. 6.90—/ 14.40; Bloemkool 2e s 3.40—/ 5.70 per 100 stuks; Roode Kool 2.40—/ 5.70; Gele Kool 2.20—/ 4 80; Deensche Witte Kool 1.40f 1.90; Uien 2.80—/ 2.90; Drielingen 1.30; Nep f 2.80; Bieten 1.50—/ 2.70, alles per 100 K.G. Aanvoer: 6600 stuks Bloemkool; 90 000 K.G. Roode Kool; 24COO K.G. Gele Kool; 11000 K.G. Deensche Witte Kool; 4200 K.G. Uien; 4300 K.G. Bieten PURMEREND, 29 Nov. 1929. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre- ken" Aardappelen: Blauwe ,0.300.80 per zak. 25 K.G.; Witlof 11—28 cent per K.G.; Bloemkool 3/— 33 per 100; Roode Kool 1.30—/ 8.40 per 100; Savoye Kool f l.OO—/ 7.60 per 100; Spruitkool 0.7O— 3.80 per 15 K.G.Boerekool 015— 0 55 per kist; Andiivie 0.403.80 per 100 krop; Uien 0.45—/ 0.64 per 25 K.G.; Uien Drielingen 0.450.60 per 25 K.G.; Uien Nep 0.600.90 per 25 K.G.Drui ven: Alicant 0.420.90 per K.G. Appels: Brabantsehe Bellefleur 3f 9; Zoete Bellefleur 3—/ 11Bramlev Seed ling 410; Groninger Kroon 3—/ 9; Present van Engeland 724; Reinette, goud 6—36; Zoeteveen 4—8, alles per 100 K.G. Peren: Besy von Schonauwen f 6_f 12; Beurre Clairgeau 8—/ 27; Boeren groen 2—/ 6.50: St. Germain peer 3—/ 5.50; Gieser Wildeman 5—/ 11 Kamnen-een 36; Vertilon 8. Alles p. 100 K.G. WARMENHUIZEN, 29 Nov. 1929. Roo de Kool le s. 2.405.50; Roode Kool 2e s. f 2.60—/ 3.10; Roode Kool (kale) 1.50 4.10; Gele Kool le s. 3.50—/ 4.30; Witte Kool per wagon 86: Witte Kool 2e s. 0.70; Deensche Witte Kool 1.70 1.80; Drielingen 2 50; Uien 3.50. Aanvoer: 38800 K.G. Roode Kool; 1900 K.G. Gele Kool; 16000 K.G. Witte Kool; 3700 K.G. Deensche Witte Kool; 1600 K.G Uien. 2.30—/ 4.90; alles per 100 K.G.; Bloem kool 13.10—/ 14.50; Chin. Kool 0.80 per 100 stuks. Aanvoer: 6800 K.G. Uien; 8100 K.G. Deensche Witte Kool; 53600 K.G. Roode Kool; 1700 stuks Bloemkool en 120 stuks Chin. Kool. BOVENKARSPEL, 29 Nov. 1929. ,.De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 1218; Bloemkool 2e s. 6 10; Roode Kool 3—5; Witte Kool 1.20-/ 1.50; Ui en/ 1.20—/ 1.25. BEVERWIJK, 29 Nov. 1929. „Vrije Vei ling". Andijvie 0.551.10; Spinazie 80 —95 cent; Sla 0.30—/ 1.05 per kist; Ap- pelen Pr. v. E. 2231 cent; Peren 622 'ct. Druiven 5476 cent; Peen 2354 cent; Spruiten 11—21^ cent; Tomaten 618 ct. per K.G.Selderij (knollen) 38M ct.; Bl. kool 10—42 cent; Roode Kool 4—7% cent; Gele Kool 5—8% cent; Groene Kool 3—6 cent per stuk; Peen 10%21% cent; div. soepgr. 214 cent per bos; Spinazie per 50 K.G. 1228; Boerekool per 100 strui- ken 2f 4; Witlof 7—13% cent; Mispels 5 cent per pond. Aardappelen: Bevelanders 2—/ 2.50; Red Star 2—f 2.75; Bravo's 2.50—4; Bonken 2—f 2.35; Drielingen /2—/3;Kriel/ 1.50-/ 2. BEVERWIJK, 29 Nov. 1929. Behalve de 500 waarvoor de gemeente Beverwijk i? bereid gevonden om te storten in het garantie- fonds der in het voorjaar hier te houden ten. toonstelling van bloeiende bol- en knolgewas- sen, hebben ook nog de gemeente Heemskerk en Wijk aan Zee en Duin zich bereid ver klaard elk voor dat doel 25 te storten.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 11