DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. oe belgisch¥~kabinetscrisis, Uit den Alkmaarschen Raad. Mtunsthan del Fa. v. d. H O If >9 T, St. l¥ic.-€reschenleen. MLussens9 Sch oorsteenMeeden en Miressoirloopers. No. 2$4 DH nti»mef b'esfaa? slf 3 blades. Honderd een en dertigste Jaargang 1929 Advertentiepr. 25 ct. p. regelgrootere letters naar plaatsruimte^ Abouncmentsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. x„. r UW3Jlc Brieven franco N.Y. Bock- en Handclsdr. v.h. Herms. Coster Zoon, Yoordajn C9, Tel.* Admtafctr! Not 3.' Mactie No. ^3. Directeur: C. KRAk. Hoofdredacleur Tj. N. ADEMA. Postgiro 37960 UECEUDKR MAAIDAO De wethouder van financien speelt voor Sin* Nicoiaas. Zelfs Sinterkiaas kan niet alle verlangens bevredigen. Voor Alkmaar is elf uur bedtijd, Niet alle maarschalkstaven komen uit den ransel. Midden-Beemsier ligt bet dichtste bij Alkmaar. ?Wat zou je er van zeggen", vroeg de we'thouder van Financien aan zijn assistent, den hoofdcommies van de financieele afdee- ling, „als we dit jaar eens voor Sinterkiaas gingen spelen?" Dat was een onverwacht voorstel ten Stad- huize, waar sedert enkele jaren nooit anders dan met bezorgde gezichten over tekorten en bezuinigingen wordt gesproken en de hoofd commies keek dan ook een beetje ongeloovig naar het witbekuifde gelaat van zijn obersten Kriegsherr en stelde schuchter de vraag of de wethouder werkelijk van meening was, dat de toestand van de schatkist weer het maken van eenige financieele bokkesprongen zou toelaten. Wethouder Thomsen lachte op de ondoor- grondelijke wijze als alleen hij dat doen kan, en nam zijn trouwen dienaar mee naar de kluis waarin de gemeentelijke schatkist be- waard wordt. Hij liet hem zien, dat de vloed der gouden munten daarin verre boven het normale Alkmaarsche peil was gestegen en als iemand, die zich dat genoegen jarenlang heeft moeten ontzeggen, liet hij zijn handen streelend door de schatten glijden en vertel- de van bijzondere meevallertjes, die, dank zij een zuinig beheer, een goed batig saldo en een afgeloste schuld uit de crisisjaren, thans aan de gemeente deelachtig waren ge- wcrden en hem veroorloofden op het jaar- lijksche begrootingsfeest voor goede doelein- den eens extra met gouden tientjes te strooien. De hoofdcommies vond het een prachtig idee welke ambtenaar zou een wethou- derlijk voorstel geen prachtig idee durven vinden? en dus werd besloten, dat hij bij die gelegenheid de rol van den onontbe'erlij- k§n Zwarten Piet zou vervullen. Hij begon het mooie plan dadelijk uit te werken en den volgenden dag werden van de s.cretarie onzer gemeente aan alle raadsle den geheimzinnige briefjes verzonden, waar in Sinterkiaas de dames en heeren uitnoo- digde om, ter gelegenheid van de jaarlijksche begrooting, hun schoenen onder den groo- ten schoorsteen van onze raadszaal te zet- ten, daarin iets te verstoppen waaruit Sin terkiaas hun liefste wenschen zou leeren ken- nen en rustig- af te wachten of de goede hei- lige al dan niet in staat zou zijn, deze te be vredigen. In den vroegen tnorgen voor de algemeene beschouwingen een aanvang zouden nemen, is de heer Thomsen, geschminkt en gekleed als de groote vriend uit onze kinderjaren, vergezeld van zijn zwartgemaakten assis tent, naar de raadszaal getogen. Hij vond er niet minder dan zestien schoe nen, groote en kleine, netjes naast elkaar op een rijtje en nadat hij uit enkele het hooi voor het niet bestaande Sint Nicolaaspaard had verwijderd, bleken er zooveel verrassin- gen in te zitten, dat de wethouder werkelijk een oogenblik spijt van zijn gulheid begon te krijgen en tot de overturning kwam, dat Sinterkiaas spelen voor raadsleden een kost- bare liefhebberij is. Er stonden een paar stevige Bata-schoe- nen, waaruit een miniatuur-trapje van drie verdiepingen te voorschijn kwam, met het opschrift: „Wie zich in den Waagtoren waagt, moet op een goede trap trappen". Er waren een paar vetleeren laarzen waaruit de wethouder een alleraardigst schooltje voor vervolgonderwijs en een heel klein bu- reautje voor beroepskeuze voor den dag haalde en daarnaast stonden een paar ste vige voetbalschoenen waarin een allergezel- ligst poppenhuisje was verborgen. Er was een geborduurde damespantoffel die niets anders bleek te bevatten dan de plankjes van een stukgetrapt houten huisje en een brief je met de spreuk: „Goed voor- gaan doet goed volgen". Uit een stevigen werkmansschoen staken een paar miniatuur metertjes voor gas en stroom en de eigenaar van dien schoen had er zijn visitekaartje bijgelegd met aan de achterzijde het opschrift: „Zooals de meter thuis draait, draait hij 46000 te duur". Sinterkiaas schudde droevig zijn eerbied- waardig hoofd en begon werkelijk berouw van zijn mooie plannen te krijgen. Geld was er wel, maar we waren nog maar in het eer- ste der komende vette jaren en voorzichtig- heid was de moeder der gemeentelijke schat kist. Hij besloot om de andere schoenen maar onbekeken te laten, maar Zwarte Piet had er het hooi en de worteltjes al uit genomen en constateerde, dat er in vele schoenen heel wat anders dan kostbare verlanglijstjes was jeborgen. .,Hulde aan Uw financieel beleid!" stond er op een met drukletters geschreven brief je en in een dankbaren bui liet Sinterkiaas dat ook aan zijn ijverig knechtje lezen. „Mijn werk is ook jouw werk", zei hij grootmoedig. „En omgekeerd", voegde Zwarte Piet er onnadenkend aan toe, maar Sinterkiaas hoor- de dat al niet meer. Hij was al weer verdiept in de beschouwing der nog overgebleven collectie schoenen en trok uit een hoogge- hakt dameslaarsje een boekje met verkeers- regels en een plattegrond van Alkmaar waarop bij de Appelsteeg met blauw potlood een groot vraagteeken gezet was. Van die briefjes met vraagteekens waren er nog heel wat in andere schoenen. Uit een glimmend gepoetste bottine kwam een puzzle-boekje te voorschijn met een prijs- vraag over het verkeer op de Handelskade en uit een stevigen schoen, waarin bijzonder veel hooi had gezeten, diepte de goede Sint een volledig verlichtingsplan van den Hoe- verweg op. Er kwam nog een miniatuur badr en zweminrichting voor den dagu waarbij de eigenaar van den schoen den schriftelijken raad gaf om de gemeentefinancien niet te- gelijk met het badwater weg te gooien. Ook kwamen er nog een tribune, een klein buffetje, een model politiebureautje, een Fro- belschooltje en twee Gymnastieklokaaltjes te voorschijn, een voor gewone en een voor Christelijke gymnastiek en uit een mooien Sa- lamander-schoen haalde de wethouder een vergelijkingsstaatje van het onderhoud van onze gemeentescholen, met het veelzeggende opschrift: „Van Burken is toch voordeeli- ger". Toen Sinterkiaas dat alles hoofdschud- dend bekeken had, maakte hij er vier pakjes van. Een nam hij er zelf mee, een bezorgde hij in de burgemeesterskamer, een bij den heer Ringers en een bij mr. Leesberg en hij stak er zijn visitekaartje bij met de collegiale waarschuwing: „un homme averti en vaut deux", wat in het Hollandsch vertaald zeg- gen wil, dat een gewaarschuwde wethouder twee andere waard is. Wie Donderdagmiddag in onze raadszaal kwam en daar het edelachtbaar gezelschap zoo knusjes om de groene tafels zag zitten, heeft zeker niet vermoed wat zich daar in den vroegen morgen onder den breeden schoor steen heeft afgespeeld. Wethouder Thomsen, van schmink en tab- baard ontdaan, zat daar als het gepersonifi eerd orakel van Delphi en ook de andere wet- houders deden precies of ze allerminst ver- moedden wat hun boven het hoofd hing. De gemeentebegrooting was in aantocht maar voordat de Raad tot behandeling hier- van is overgegaan, kwamen nog eenige voor- stellen aan de orde, waarvan een tweetal be- langrijk genoeg is hier even gememoreerd te worden. Een drankbestrijder, die in elk cafe een oord der verschrikking ziet waar het geld op on- verantwoordelijke wijze in alcohol omgezct wordt, is geen goede propagandist, omdat hij een verkeerden kijk heeft op menschen en toe- standen. Er zijn in onze stad tal van cafe-'bezoekers, die er wellicht nooit anders dan thee of koffie gebruiken, die er komen om een partijtje te schaken, te dammen of te biljarten, die er een milieu vinden, dat zij op een ongezellige ka- mer missen, die er couranten en tijdschriften lezen waarop zij zelf niet geabonneerd zijn en die er allesbehalve op gesteld zijn, dat de overheidszorg voor hun lichamelijk welzijn zich zoover uitstrekt, dat zij om 11 uur 's avonds als onmondige kinderen naar huis en naar bed gestuurd worden. Er vergaderen vereenigingen en gezel- schappen waarvoor een zoo vroeg sluitings- uur onvoldoende is om een tooneelspel, een debat of een bal voldoende tot hun rectrr te laten komen. En nu kunnen de eigenaren van die schouw- en vergaderzalen wel een later sluitingsuur aanvragen, maar zij zoowel als de politic staan telkens weer voor de moeilijke vraag welke bijzondere reden er nu weer bedacht moet worden om de verlenging te motiveeren zonder dat andere cafe-houders daarin een zekere politioneele protectie zullen ontdek- ken. Vele bezoekers uit de buitengemeenten, die, zooals dat in alle andere plaatsen van eenige beteekenis gewoonte is, na afloop van bios- coop- of schouwburgvoorstelling, nog even gezellig een bescheiden soupertje of een kopje koffie willen gebruiken, krijgen een allesbe- halven aangenamen indruk van de vaderlijke zorxr onzer stadsbestuurders als hun om elf uur beduid wordt, dat het nu welletjes is ge- weest en dat het voor Alkmaar bedtijd is ge- worden. Bergen en andere gemeenten zonder slui- tingstijd hebben daarvan herhaaldelijk ge- profiteerd en de raadsleden Kusters, Sietsma en Woldendorp hadden nu een initiatief-voor- stel ingediend om het sluitingsuur met uitzondering voor de dansvergunningen voortaan een uur later te stellen. Al zitten in den Soc. Dem.-hoek niet zoo veel drankbestrijders meer als in den tijd toen raadsleden, die iets dergelijks durfden voor- stellen als candidaten voor de beruchte zwar te lijst beschouwd weren, al durfde zelfs de heer Bonsema openlijk verklaren, dat hij een later sluitingsuur allerminst als een moreele inzinking beschouwde, toch was het te ver wachten, dat uit dien hoek de fanatieke leden der drankbestrijdersorganisaties met kracht tegen een dergelijk voorstel te velde zouden trekken. De heer Biilens heeft er zelfs zijn maiden speech aan gewijd en verkondigd dat een uur verlenging van sluitingstijd niet anders dan een uur langer drankmisbruik beteekende. Hij kon om half elf met een kanon door de Langestraat schieten zonder iemand te raken en het eenige verwonderlijke was waarom deze leider der A.J.C., die toch een vurig apostel des vredes moet zijn, op een zoo mi- litairistisch denkbeeld kwam, dat hij met een kanon door onze hoofdstraat zou willen schieten. Maar gelukkig verkondigde hij zelf, dat hij niemand zou raken en hij constateerde dit als een afdoend bewijs, dat op dit late avond- uur alle Alkmaarders die zich respecteerm thuis zijn en op het punt staan om hun py- ama's of nachthemden aan te trekken. Ook <fe heer Vogelaar vond elf uur wel- letje en bedtijd voor respectabele ingezetenen maar de burgemeester nam gelukkig een wat ruimer standpunt in en verklaarde, dat de politie het drankmisbruik voldoende in de hand had en geen ongeregeldheden van een later sluitingsuur vreesde. De politie zou integendeel daardoor van heel wat moeilijke beslissingen bevrijd worden en waar een dergelijk voorstel in de eommis- sie voor de Strafvero^mingen geen schijn van een kans had, adViseerde ds burgemeester den Raad het initiatlefvoorstel maar zonder meer aan te nemen, dat daarna met 11 tegen 6 stemmen geaccepteerd werd en naar de des- betreffende commissie voor formuleering zal worden gezonden. Of Alkmaar door dit later sluitingsuur zooved dieper in het moeras der zonde zal wegzinken, zullen we maar lijdzaam af wach ten. De meeste cafe-houders, die door de drank bestrijders in onzen Raad al te lang als een soort misdadigers en als de oorzaak van alle menschelijke ellende beschouwd werden, zul len als belastingbetalende middenstanders zeker dankbaar zijn, dat de Raad zich op een royaler standpunt heeft durven plaatsen en blijk geeft meer oog voor de behoeften van dezen tijd te hebben gekregen. We hebben in een onzer vorige overzichten het vermoeden uitgesproken, dat op de eerst- volgende voordracht voor een schoolhoofd te dezer stede geen Alkmaarder meer zou voor- komen En zoo is het inderdaad gegaan, want noch de heer Kroone, noch de heer Barkman, noch mej. Dubois hebben kans gekregen op de voordracht voor hoofd der gemengde U.L.O.- school te worden geplaatst. Nummero een was een mijnheer uit Drie- bergen en nummero twee een candidaat uit Doesburg en ditmaal was de inspecteur zoo op zijn qui vive geweest, dat nummero drie geen stadgenoot was, maar uit Midden Beemster geimporteerd werd. Bij een dergelijke voordracht had de raad natuurlijk geen kans de Alkmaarsche Mon roe-leer in toepassing te brengen en zoow-I mej. Carels als mevrouw Helleman verzoch- ten B. en W. daarom de voordracht terug te nemen en deze door een andere te vervangen, waarop ook het waarnemend hoofd dezer school, mej. Dubois, een plaatsje zou hebben gekregen. Toen na een uur van besloten zitting pers en publiek weer binnenkwamen en de kruit- damp in de raadszaal een beetle was opge- trokken, was aan de raadselachtige blikken der edelachtbaren niet te bespeuren wie in den politieken strijd achter de coulissen het meeste voordeel behaald had, maar al spo;- dig bleek, dat B. en W. en den inspecteur ge- zamenlijk den uitweg hadden gevonden, dat een vrouw aan het hoofd van een gemengde U.L.O.-school eigenlijk niet op haar plaats is. Al spoedig bleek, dat mej. Dubois aan de school waar zij nu les geeft, voortaan als ge- woon soldaat in het gelid zal moeten loopen en dat de zoo dikwijls besproken maarschalk- staf geen kans zal krijgen uit haar ransel te voorschijn te komen. Blijkbaar als demonstratie van ontevreden- heid en bij gebrek aan een Alkmaarschen candidaat, koos de Raad daarna nummero drie van de voordracht, den sollicitant uit Midden Beemster, dat inderdaad nog het1 dichtste bij onze gemeente is gelegen. Nu de Raad tot driemaal toe nummero laatst van de voordracht heeft gekozen, zouden zoowel B. en W. als de inspecteur wel eens op de gedachte kunnen komen den door hen meest gewilden candidaat voortaan maar onder op hun verlanglijstje te zetten. Maar drie maal is scheepsrecht en er is geen regel zonder uitzondering, zoodat nie mand voorspellen kan of een volgenden keer niet opzettelijk eens nummero twee of d* allereerste candidaat zal worden gekozen. Er is niets gevaarlijker dan een raadslid die zijn zin niet kan krijgen en we hebben zoo'n stil vermoeden, dat er nog wel eens maarschalkstaven te voorschijn zullen komen uit ransels waarvan niemand1 zelfs vermoedde dat er een inzat. Eerst na deze agendastukken begon het jaarlijksche begrootingsfeest, waarover we in ons volgend nummer eenige bijzonderheden zullen besdhrijven. Dagelijksch overzicht. DE AANSTAANDE VLOOT- CONFERENTIE. De Japansche delegatie verlrokken; Japansche eischen; de „wonder kruisers der Duitsche marine en Frankrijk. Onder enorme belangstelling zijn Zater- dag de Japansche gedelegeerden ter vlooteon ferentie naar Londen vertrokken. Duizenden geestdriftige Japanners hebben hun 'n vaar- wel toegeroepen, daartoe bijgestaan door tor pedojagers, onderzeeers en watervliegtuigen, die mede aan de afscheidsbetooging deel- namen. Ook de Japansche pers heeft mede gedaan aan dat afscheid. Zij legt den bijzonderen na- druk op Japan's verzet tegen de afschaffing van de onderzeebooten. Vandaar natuurlijk ook, dat onderzeeers aan de betooging deelnamen. De Japanners dus tegen de afschaffing van de onderzeeeers! En ook Frankrijk en Italie zijn tegen die afschaffing. Men kan dus nu al wel uitrekenen, dat En- geland's wensch, om die booten af te schaf- fen, niet in vervulling zal gaan. Maar waar- schijnlijk rekent Londen al lang niet meer de vervulling van dien wensch. In dezelfde Japansche pers wordt de nood- zakelijkheid betoogd, dat de conference aan Japan in vergelijking met Amerika en Enge- land 70 aan groote kruisers, boven 10.000 ton en met kanonnen van 20 c.M. zal moeten toestaan. Dit moet het kruiservraagstuk inge- wikkeld maken, en om die kruisers zal de con- ferentie voornamelijk draaien. Tot zoover Japan en zijn belangen. Maar er zijn nog andere zeemogendheden. Zoo zijn bijvoorbeeld in de marine-commissie uit de Fransche Kamer de nieuwe Duitsche pantser- kruisers ten sprake gekomen, die in Frankrijk als „wereldwonderen" beschouwd worden. Tenminsfe, men doet daar „als of". De Fransche minister van marine heeft bij de besprekingen die kruisers zoo sterk voor- gesteld, dat ze alle kruisers van de Fransche vloot de baas zijn, wat natuurlijk absurd is! „Dus" moet Frankrijk zorgen een aantal van dezelfde soort kruisers te bouwen. Maar zal ze dan niet in conflict komen met de Vloot- conferentie? Als de oude Fransche kruisertypen in ver gelijking met de nieuwe plotseling verouderd zijn, zal de Fransche marine bij de berekening van de kruisersterkte met het oude materieel mogelijk geen rekening meer willen houden en het kruiser-percentage, dat aan Frankrijk wordt toegestaan, slechts toegepast willen zien op volkomen moderne oorlogsbodems, die intusschen over een paar jaar ten gevolge van een weder verbeterd type weer kunnen ver- ouderen. Zoo wordt echter de wedijver in het bouwen van oorlogsschepen gaande gehou- den, in strijd met de beginselen van de confe- rentie van Washington en nu van Londen. Intusschen moet men zich haasten. Het ver. trek der Japansche delegaties is een waar- schuwend teeken, dat de aanvangsdatum nadert. We zullen afwachten Buitenland JLangesfraat 21. Ontruiming van de tweede zone. Vreugde in het vrijgekomen< gebied. Zaterdag zijn de laatste bezettingstroeper uit de tweaie zone vertrokken, een feit, dat in de verschillende steden gevierd wordt. Naar het W. B. meldt, heeft de opper-pre- sident van de Rijnprovincie te Koblenz, naar aanleiding van het feit der ontruiming een manifest gepubliceerd, waarin erop wordt ge- wezen, dat twee millioen Duitsche mannen en vrouwen de vrijheid weer eriangen. Van Ehrenbreitstein zal weer de Duitsche vlag wapperen. Na de hoop te ^hebben uitgesproken, dat nu ook spoedig de nog bezette gebieden zullen worden oniruimd, wordt dank gebracht aan de rijksregeering voor haar streven naar ver- vroegde ontruiming. Het W. B. meldt dat ter gelegenheid van de ontruiming der tweede zone tal van tele- grammen zijn gewisseld, o.a. tusschen den Oberpresident der Rijnprovincie en president Hindenburg. De eerste seinde: „Bexichte ge- horsamst franzosische Flagge vom Ehren breitstein um 11.15 niedergeholt. Letste Trup- pen rucken ab. Zweite Zone frei" In zijn antwoord brengt president Hinden burg hulde aan de vaderlandslievende hou- ding der bevolking. Voorts werden er telegrammen met geluk- wenschen gewisseld tusschen den Rijkskanse- lier en den burgemeester der stad Aken. De stad Koblenz heeft in verband met de ontruiming kransen gelegd op de graven van dr. Stresemann, die zooveel voor de totstand- koming van de ontruiming heeft gedaan. De feestvrengde te Koblenz getemperd. De vreugde der Koblenzer bevolking over de ontruiming der tweede zone heeft een koude douche gekregen. Weliswaar hebben de laatste Fransche troepen Zaterdagmiddag om 12 uur 56 de stad verlaten, doch in een bespreking met de pers deelde de opperbur- gemeester mede dat de hooge commissaris voor het bezette gebied, Tirard, Zaterdag- ochtend vroeg te Koblenz ter kennis van den Rijkscommissaris Freiherr Landwerth von Simmern had gebracht dat Koblenz welis waar van de bezetting is bevrijd, doch politiek en juridisch nog niet als vrij te beschouwen Is. De verordeningen blijven dus voorloopig nog van kracht. De Rijkscommissaris uitte tegenover den opperburgemeester de hoop dat wellicht nog in den loop van Zaterdagmiddag de beslis- sing van den gezantenraad zou inkomen. In elk geval hoopt men dat zij nog in de eerst- volgende dagen zal worden ontvangen. De opperburgemeester verklaarde ten slotte dat in de feestviering te Koblenz niets zou worden gewijzigd. Ten goede gekeerd. Volgens een nader telegram van den Rijks commissaris heeft de Fransche minister van buitenlandsche zaken Briand den Rijkscom missaris medegedeeld, dat de tweede zone vrijgegeven is. Dit bericht is ook den door generaal Guil- laurnat te Mainz bevestigd. De ontruiming te Aken. Duizenden menschen hadden zich Zater- dagochtend tegen 11 uur in de straten tus schen het station te Aken en de woning van den Belgischen bevdhebbenden generaal Pouleur verzameld om het sehouwspel van het vertrek der Belgische troepen bij te wonen. Velen uit den omtrek waren met auto's naar Aken gekomen. Aan den vlaggestok van de woning van den Belgischen generaal wapperde de Belgische vlag nog. Voor het huis had zich ezn batal- jon infanterie opgesteld. Toen generaal Pou leur verscheen presenteerden de troepen het geweer, de stafmuziek speelde en een Belgisch sergeant haalde plechtig de Belgische Vlag neer. De toeschouwers stonden in ademlooze stilte en duizenden paren oogen richtten zich op het dundoek, met welks verdwijnen een tienjarige bezetting beeindigd werd. Kort daarop namen de generaal met zijn echtge- noote plaats in een auto, en gevolgd door den staf reden zij in de richting van de Belgische grens. Onmiddel'lijk na het vertrek van de troepen per trein, toondten de bevolking haar enthou- siasme door het allerwege ontplooien van de Duitsche vlag. De feestelijkheden ter gelegenheid van de ontruiming van het Rijnland. Nadat door extra-bladen was bekend ge- maakt dat de tweede zone was ontruimd1, werden te Coblenz de feestelijkheden ingezet. Na 9 uur trokken dichte drommen door de smalle straatjes naar den Rijn, waar om mici- dernacht in de buurt van het monument ,,'Am D-eutschen Eck" de feestelijkheden met een vuurwerk worden ingezet. Ongeveer 70.000 personen waren daar aanwezig. Het slot Ehrenbreitstein werd door rood bengaalsch vuur fantastisch verlicht. De feestelijkheden bereikten haar hoogtepunt, toen onder de rede van den Oberburgemeister, de Duitsche vlag werd geheschen op het fort Ehrenbreit stein. De plechtigheid werd door een gemeen- schapelijk koraalzang ingeleid. De burge meester sprak hartelijke woorden van dank aan de regeering en de bevolking van Co blenz en omgeving. Na het Deutschlandlied!, sprak de Rijksminister van Justide, von Gerard. De Oberpresident van Rijnland, las daarop telegrammen voor van de Rijksregee ring en van den Rijkskanselier. Daarna zt n- gen nog verscheidene mannenkoren. De liberate partijraad en de cris!& De algemeene Raad der liberale partij heeft na beraadslagingen, welke den geheelen dag duurden, Zondag besloten vertrouwen te hebben in de afgetreden ministers, de ver- nederlandsching van de Gentsche L'niver- AARSGHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1