Bij het boodschappen doen geen PUROL vergeten, Radififfrafiscli Weerherichf. AGENDA Stadsnieuws Z o«9c/* Onze BColotiSen. Kerk en school ingezondten stu&ken $J3ai*ktifeer»5elhfen LuchfMaavi j Maandag 2 December. 7 uur, voor de Chr. J. V. te Stompetoren, ds. L. Boer uit Amsterdam, onderwerp: Babel's torenbouw". 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Helden der lucht; 2. Op weg naar Hawaii", zingen en sprekende film (voor elken leeftijd). 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer Pique- dame (rom.) 7.30 uur, Victoria Theater: 1. De Jantjes op stap; 2. De avontuurlijke opdracht; 3 Lijkverbranding op Bali (boven 14 jaar). 8 uur, bij W. Bakker, Bierkade 13, biljart- seance. In het lokaal van O. de Vries te Oter- leek, openbare uitvoering. Dinsdag 3 December. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Helden der lucht; 2. Op weg naar Hawaii", zingende en sprekende film (voor elken leeftijd). 7.30 uur, A. B. T.: Piquedame. 7.30 uur, Victoria Theater: 1. De Jantjes op stap; 2. De avontuurlijke opdracht; 3 Lijkverbranding op Bali (boven 14 jaar). Woensdag 4 December. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Helden der lucht; 2. Op weg naar Hawaii, zingende en sprekende film (voor elken leeftijd). 7.30 uur, A. B. T.: Piquedame. 7.30 uur, Victoria Theater: 1. De Jantjes op stap; 2. De avontuurlijke opdracht; 3. Lijkverbranding op Bali (boven 14 jaar). Donderdag 5 December. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Helden der lucht; 2. Op weg naar Hawaii", zingende en sprekende film (voor elken leeftijd). 7.30 uur, A. B. T.: Piquedame. 7.30 uur, Victoria Theater: 1. De Jantjes cp stap; 2. De avontuurlijke opdracht; 3. Lijkverbranding op Bali (boven 14 jaar). Zaterdag 7 December. 8 uur, Tuinzaal Harmonie, propaganda- vergadering Ned. Handelsreizigersvereeni- ging- eiteit toe te staan en hun opdracht te gcvet; de bestendiging der Fransche leergangen aan de speciale scholen te verdedigen. Deze con- cessies ond-ergeschikt te maken aan het ge- heele onderzoek der taalkwestie. De vergade ring spreekt den wensch uit dit onderzoek aan een commissie onderworpen te zien. Uit een en ander kan men besluiten, dat de onder- handelingen met Jaspar buitengewoon zullen worden vergemakkelijkt DE TRAWLER NOG NIET VL0T. De visch zal vermoedelijk gelost worden. Zaterdagmiddag 3.20 uur, den hoogsten stand van den vloed, werden met een trawler van de reerderij pogingen aangewend om de op het strand geloopen trawler, Fram, IJ.M 80, vlot te krijgen. De directie had gehoopt op deze wijze te slagen, en daarom geen contract met de sleepbooten afgesloten, die weer naar IJmui den vertrokken. De zee was tamelijk woelig en de door 6 man, met de vlet van het badbedrijf te Ber gen aan Zee ondernomen poging om de sleepkabel, een staaldraadkabel van 1 duim dikte, met de sleepboot te verbinden, slaagdc na niet geringe moeite. In de branding verkeerden de mannen zelfs niet zonder levensgevaar. De op 500 meter afstand in zee liggende reddingstrawler, werd dermate door den stroom afgedreven, dat de reederij het een geluk mag achten, dat tenslotte de kabel brak, aangezien anders deze trawler ook stellig op net strand zou zijn geloopen. De branding botste dermate tegen den ge stranden trawler, dat Zaterdag stellig de sleepbooten, wanneer deze in werking waren gesteld, de trawler vlot zouden hebben ge kregen. Door het knappen van de kabel moesten Zaterdagmiddag de pogingen om den traw ler vlot te sleepen worden gestaakt. De honderden, die op het strand aanwezig waren keerden huiswaarts, om Zondagmid dag, tijdens den vloed, gedreven, door het oerinstinct van den strandjutter, in grooter getale terug te keeren. Op een Decemberdag was het op het strand te Bergen aan Zee zelden zoo druk en dit ondanks een druilige regen het ver blijf aan het strand minder aangenaam maakte. Tegen kwart over dpe hield de regen op en brak zelfs de zon door de wolken waar door het grijs van de lucht en het v/ater van een bijzondere schoonheid werd. Op een 800 M. afstand van den gestran den Fram, lagen de sleepbooten „De Vlaan- deren" en „De Kamperduin" van de firma Wijsmuller, vol stoom, pogingen aan te wen- den de Fram vlot krijgen. De kleine sleepboot zorgde er voor dat ne groote niet door den stroom werd mede ge sleept. De zee was evenwel vlak, zooals de zeelieden zeggen dood, waardoor het water niet zoo hoog kwam, dan Zaterdag het geval was. Wei viel er eenige beweging in de Fram waar te nemen, doch ze zat zeker, ook bij den hoogsten stand van den vloed, nog wei 3 voet boven de waterlijn, waardoor men ook gistermiddag niet slaagde de trawler vlot tc Krijgen. De sleepbooten bleven, met de reddingslij- nen verbonden aan de trawler op een 500 M. afstand in zee liggen en in den afgeloopen acht werd wederom getracht de Fram vlot te krijgen, doch ook ditmaal slaagde men hierin niet. Met het oog op de aan boord aanwezige visch mag dit een bijzondere tegenvaller ge- noemd worden. De Fram was n.l. op de thuisreis. De trawler is een kustvaartuig en had een 13 dagen bij Helgoland gevischt. Gewoonlijk heeft zoo'n trawler een 100 ion kolen aan boord, die op de Fram nage- noeg waren opgestookt, zoodat de Fram ta melijk hoog ligt en door't lossen van de la ding in een niet veel betere positie kan wor den gebracht. Men had gehoopt Zaterdag nog met de visch in IJmuiden te kunnen komen. Nu dit niet gelukt is, wordt er op de lading, die nit een 8000 aan visch bestaat, ook een groot verlies geleden. De visch wordt wel in is bewaard, doch blijft vooral goed, omdat ze zich beneden de waterlijn in het schip be- vindt. Nu door het stranden de hoogwaterlijn zooveel verlaagd is, is de visch eenige dagen aan een verhoogde temperatuur bloot ge steld geweest en is ze in ieder geval, hoewel nog goed voor consumptie, niet meer voor export geschikt. Wanneer ook hedenmiddag de pogingen om de trawler vlot te krijgen falen, zal de visch vermoedelijk wel bij eb op het strand worden gelost en per as naar IJmuiden worden vervoerd. De lossing zal wel geen groote moeilijkhe- den opleveren, aangezien het bij laag water mogelijk is om de gestander trawler te loo pen. Door den sterken gehavenden wind is de zee heden zeer woelig. De verbindingskabel is opnieuw gebroken en weder worden po gingen aangewend om den gestranden trawler met een nieuwen kabel met de sleepbooten te verbinden. Om 4 uur heden middag bij den hoogsten vloed zal op nieuw getracht worden het schip vlot te krijgen. EEN ADRES. De heer A. van't Hof, Rochdalestraat 26 te Alkmaar, verzoekt ons opname van het volgend adres, dat hij aan den raad onzer gemeente heeft gezonaen. Aan den Raad der Gemeente Alkmaar: Geeft met verschuldigden eerbied te kennen Adrianus van 't Hof, koopman, wonende te Alkmaar, Rochdalestraat 26. dat" hij was, voorheen pachter van de stal- lingen op het Gemeente-sportpark voor auto's, motoren, fietsen en wel voor een pachtprijs voor 75 gulden; dat hij gedurende dien pachttijd een pro- ces met de gemeente heeft aanhangig ge- maakt, dit betreffende stallingen auto's, ter gelegenheid feesten Kozakken, hetwelk hij na schikking met de gemeente kreeg toege- wezen tot een bedrag van 80 gulden; dat hij gaarne wederom had gepacht en wenschte in te schrijven voor een jaarpacht ad 190; dat hij niet meer in de gelegenheid werd gesteld om te pachten, gezien de gemeente Alkmaar de pacht thans in eigen beheer nam en als zoodanig daarvoor gedeeltelijk heeft aangesteld den heer v. d. Kuyt, concier ge van meergemeld sportpark alhier, welke genoemde heer van de Kuyt, naast zijn pen- sioen bereids een vast inkomen heeft van 27.50 per week: dat gedurende den pachttijd van onderge- teekende nimmer de helft der waarde van de opgezochte schapenmest aan hem moest wor den afgedragen, het geen in 1928 wel moest geschieden aan den concierge van de Kuyt, door den man (wagenmeester) belast met het opzoeken daarvan, wiens loon voor die werkzaamheden thans bedraagt 5.25 per week. Dat genoemde wagenmeester be reids is dit te getuigen, dat hij de helft van de opbrengst (ongeveer 50), aan meerge- noemden concierge van de Kuyt moest af- dragen dat voorheen door hem als pachter voor auto's, motoren en fietsen, respectievelijk 1, 0.50 en 0.10 stalling werd en moest be- rekend worden, hetgeen wat auto's betreft thans uitsluitend berekend wordt bij mee tings van de N.V. Kenemersportclub, alhier; bij meetings van motorraces 0.25 voor mo toren en auto's-stalling, voor de overige wed- strijden op 0.50, waaruit blijkt dat de ge meente Alkmaar een concurrent is geworden voor haar belastingbetalers en vooral in de omgeving der bewoners van de Vierstaten; dat thans een gedeelte van de stallings- werkzaamheden gedurende het voetbalsei- zoen aan den heer v. d. Kuyt zijn opgedra- gen, waarvan de revenuen gezamenlijk wor den gedeeld; dat requestrant deze werkzaamheden (als oud-pachter) op dezelfde voorwaarden niet kon krijgen van den directeur van het ge- meentelijk sportpark; dat zoo er tegenwoordig een vacature is voor een mannetje ter assistentie van deze werkzaamheden, welke zeer goed te vinden zouden zijn bij de Arbeid3beurs, afdeeling werkloozen), dat een familielid van v. d. Kuyt werd gerecruteerd, waaruit blijkt dat het thans een geheele familiezaak is gewor den; dat hij, requestrant, hierdoor nimmer meer wordt aangesteld als noodhulp-concierge ad 2.50 per dag, wat niet billijk is, temeer daar de directeur van gemeld sportpark steeds over de door hem verrichte werk- zaamh:den ten zeerste te spreken was; dat hij op deze feiten steunende meent, dat de gemeente Alkmaar meer gebaat is met een cpenbare verpachting der stallingen op het gemeente-sportpark, dit ten eerste be treffende het financieele gedeelte en ten twee- de, dat menschen in aanmerlcing kunnen ko men, die 't meer noodig hebben dan de heer v. d. Kuyt m:t zijn familie. Redenen waarom hij zich wendt tot den raad met het beleefd verzoek het daarheen te leiden, dat in het komende jaar 1930 de stalling van auto's, motoren en fietsen in het gemeente-sportpark wederom in het cpenbaar verpacht wordt. geeft Deze film heeft hier al eens eerder ge- draaid voor deze organisatie, zoodat we kun nen volstaan met te zeggen dat het succes zeer groot was. De film heeft sinds de laat- ste keer nog een uitbreiding ondergaan, die de laatste gebeurtenissen weergeeft De feestavond bestond uit de komische rolprent, „Het IJzeren Paard", dat allerdol- ste situaties weergaf en de lachspieren danig in werking stelden. Dan kwan het duo Schmidt uit Den Haag met een een-acter, de geschiedenis in een te- huis van dakloozen weergevende. Het was een transformatieschets, waar de heer Schmidt zeer verdienstelijk verschillende types uitbeelden. De heer Schmidt deed ons sterk denken aan Bouwmeester, die met „No. 17" een dergelijke creatie gaf. Mevr. Schmidt was een zeer goede dirce- trice. Het stuk sloeg goed in. Alleen was het jammer, dat het duo niet meer gaf. Een num- mertje was wel wat heel weinig. Dan was er vervolgens een verloting, die allergezelligst, en een bal, dat buitengewoon animeerend was. Een goed geslaagde avond dus, die echter meer publiek had kunnen trekken. VEREENIGING VOOR GEZINS- VERPLEGING. De Zusters verpleegden in de maand Nov. 70 patienten en legden 989 bezoeken af waar van 339 betalende bezoeken, 609 bezoeken voor't Aza en 41 gratis bezoeken. Er werd 4 maal den dokter geasssiteerd en 9 maal de laatste hulp verleend bij het afleggen. De wijkkraamverpleegsters verpleegden patienten, legden 251 bezoeken af en hebben 3 maal den dokter geassisteerd. nen te alien tijde hun gewaardeerde gaven storten bij den penningmeester of bij het Landbouwcrediet op den Voordam. Met dank aan alle goede gevers spreekt de commissie den wensch uit, dat ook dit 22st-; feest nog lang een prettige herinnering bij de kinderen moge achterlaten. VOOGDIJRAAD. Tot leden van den Voogdijraad zijn herbenoemd de heeren P. van Balen, J. Hoek Spaans, A. G. Bosch en B. Zon- dervan. Mevr. A. P. de Ven—Boon, die op 1 December 1929 aan de beurt van aftre- ding zijnde, den wensch te kennen had gegeven, niet te worden herbenoemd is met ingang van dien datum eervol van bedoeld lidmaatschap ontheven, onder dankbetuiging voor de als zoodanig be- wezen diensten. In hare plaats is benoemd mevr. A H J. Fensen—Kries te gnkhuizen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtul- gen en andere voertuigen te 4.22 uur licht op. naar waarnemingen, verricht in den moreen van 2 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 761.8 te Toulou- eirf3^6 barometerstand 721-S te Aquir- Decembei" *'n^' ^en avond van 3 Krachtige tot stormachtige Zuidelijke tot rir^s.tflyke wind; meest zwaar bewolkt of betrokken; regenbuien; iets zachter des nachts; overdag weinig verandering in tem peratuur. BADHUIS WITTE KRUIS. In November zijn in het badhuis van het Witte Kruis 1805 baden genomen tegenover 1470 in October, verdeeld in 284 kuipbaden 381 le klas regenbaden, 568 2e klas en 572 3e klas. Wybert-tabletten on der het oefenen ter bescherming van de keel, v66r het op- treden ter zuivering van de stem. Onze zeer moderne kluisinrichting is vooi* belangstellen- den op aanvraag te bezichtigen. ALKMAAR. Telefoon no. 120. CENTRALE BOND VAN TRANSPORT- ARBEIDERS. Een propaganda-feestavcrJ. Zaterdagavond hield de afdeeling Alk maar van den Centralen Bond van Trans- portarbeiders een propaganda-feestavond in de schouwburgzaal van het Gulden Vlies. Een „propaganda-feestavond", zeker, dat is het geweest. De propaganda bestond aller- eerst uit een twee-acter die op het witte doek vertcond werd. Het was een filmwerk dat het Duitsche socialisme vertconde van het begin van zijn opkomst tot den laatsten tijd. Men zag', hoe de soc. bladen jaren geleden verbo- den waren, hoe ze stiekum gelezen werden, hoe gecontroleerd werd, of en ook fraude ge- pleegd werd. De film eindigde met de Nederlandsche organisatie, en het dagblad Het Volk vormde een zeer groot deel in de tweede acte der rol prent. Het was een goed stuk propaganda- werk. Hetzelfde kunnen wij zeggen van de hoofdfilm „En gij kameraad"? dat een zeer uitgebreide transportfilm is en het leven en striiden van de transportarbeiders weer- 22ISTE ST. NICOLAASFEEST VAN DEN B. V. N. O. De Sint Nicolaas-commissie van den B. v. N. O. sehrijft ons: Tot haar groot genoegen mocht de St. Ni colaasKommissie weder een brief van den goeden Kinderheilige ontvangen, waarin hij zijn aanstaan-de overkomst meldde. Sinter- klaas heeft zich beijverd om ditmaal Neder- landsch te schrijven zonder Spaansche uit- gangen, zoodat de ki^deren den brief gemak- kelijk kunnen begrij'peh, als vader of moeder hem even voorleest. Hier volgt het schrijven: Madrid, 29 Nov. 1929 Geachte commissie, Het deed mijn oude hart goed, toen ik van U vernam, dat de Alkmaarsche kindertjes biina alien weer goed hebben opgepast. Toch waren er nog enkele jongens en meisjes, die wel eens ondeugend in school of in huis zijn geweest. Die moeten beloven, dat ze niet meer stout zullen zijn. Met de stoomboot „Pomona" kom ik Woensdag om half twee in Alkmaar. Komen de kinderen mij dan weer afhalen? De cadeautjes zijn reeds naar de Harmonie ge- stuurd, zoodat we daar weder een prettigen middag zullen hebben. Vele groeten van St. NICOLAAS. Bij gunstig weder zullen de leerlingen uit de laagste klassen den Sint dus weer afha len. De te volgen weg is: Bierkade, Limmer- hoek, Laat, Boterstraat, Langestraat, Lau- rentiusstraat (Principestraat), Nieuwesloot en Lombardsteeg. Mocht het onverhoopt ech ter buitengewoon slecht weer zijn, dan ver- valt de optocht. Het feest eindigt om onge veer half vijf. Vermoedelijk zal de uittocht dan weer over het Dcelenveld plaats hebben evenals het vorige jaar. De leerlingen van de middelklassen krij gen een mooie bioscoopvoorstelling op Zater dag 7 December. Ook den leerlingen der Alkmaarsche Fro- belschod wacht een prettige middag. Daar deze kleuters nog wat te klein zijn om den Sint af te halen, gaan zij direct naar de Dan cing van de Harmonie, waar er van half twee tot vier uur feest trevierd wordt. E>e ouders dienen er dus goede nofa van te nemen, dat het feest vc-or deze klelntjes reeds om vier uw is geeindigd. Ze verlaten de Dancing dan door den ingang in de Lombards>teeg si gaan groepsgewijze naar de Nieuwesloot? waar d cuders ze kunnen afhalen. De Lombardsteeg meet yrij blijven. Het afmarcheeren gaat in deze volgorde: 1school Doelenstraat, 2. school Lindenlaan, 3. school Rochdale. Vcor de hoogste kiassen \'olgt weer een schitterende toonedvoorstelling met muziel: en zang door hot Amsterdamsche Onderwij zers Toane~.lgezelschap cp Vrijdagavond 13 December. Deze vccrstelling begint om half 7 en eindigt cm half ticn. Opgevoerd wordt: WERVINGS-SCHANDALEN. Praktijken van een hoofdagent van het Adek. Het „Bat. Nieuwsblad" maakt melding van een gerechtelijk onderzoek tegen een der hoofdagenten van het Alg. De~ lisch Emigratiekantoor in het Banjoe- masche, alsmede tegen twee onderge- schikten. Een lijvig rapport, ingediend door den assistent-resident van Poer- wokerto, vermeldt als beschuldiging slaan, opsluiten, uitkleeden en wegne- men van kleeren, teneinde het vluchten te beletten. Voorts zouden verdachten zich schuldig gemaakt hebben aan be- rooving van vrouwen en van kinderen, alsmede aan aanranding van de eer en het zelfrespect van vrouwen. Ook den zij geranseld hebben. Het kantoor van arbeid wachtte het gerechtelijk onderzoek niet af, doch deelde aan het hoofd van het A.D.E.K. mede, dat de hoofdagent niet langer als zoodanig kon worden erkend. zou- Prof. dr. J. Coops te 's-Gravenhage, benoemd tot hoogleeraar in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, is voorne- mens Vrijdag 6 December zijn inaugu- reele rede te houden. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht waren op 27 Nov. 1929 ingeschreven 2445 studenten. OPBRENGST COLLECTEN. In de parochie van 't Verdronkenoord is voor den bouw van een R.K. kerk in de mijn- streek een collecte gehouden. De opbrengst bedroeg f 510. De gisteren gehouden collecte in de St. Do- minicuskerk ten bate van de St. Vincentius- vereeniging heeft 750 opgebracht. J,B"lleJ} verantwoo: deLijkheid van de Re. Pe opname in deze rubriek bewiist g enszins dat de 'edactie er mede instemt.) Alkmaar, 1 Dec. 1929. Mijnheer de redacteur! Naar aanleiding van het antwoord van mevr. Loevens—Jcngejan, vraag ik ook ?nnH aatste maal opname van een inge- zonden stuk in deze kwestie. Het spijt mij dat mevr. L vermoedt dat het mijnerzijds spij- 5fnS WkD T W3ter iS' dit iS gS zins het geval. s Als mevr. L. gelijk zou hebben was het m.i. eenvoudiger geweest om een paar schril- vers op te noemen waar zij haar tooneelstuk aan .ontleend heeft. Volgens mij heeft de schrijfster er geen reclame ingezien, om den schrijver van het betreffende boek op te noe- men. Als men het dan plagiaat wil noemen, daar h€b ik g€€n oordcel over te vellen ik ben geen rechter! Ik geloof dat wanneer in dit geval, een bekend schrijver er mee gemoeid was, er wel een naam genoemd zou zijn, ook al had men een kleine verandering in het stuk aange- bracht. Mevr. L. sehrijft, er zijn legio stukken met dezelfde tendenz, dit vind ik nu wel een beetje praten in de ruimte, daar dit geen verontschuldiging is. U mijnheer de redacteur dankend voor plaatsing, verblijf ik Hoogachtend, J. C. v. ZWANENBURQ. ONDERWIJZER BENOEMD. Onze plaatsgenoot, de heer J. v. d. Ploeg, volontair aan de christelijke school, is be noemd tot onderwijzer aan de bijz. school te St. Jansklooster. „Vrouw Fcriuna". coor Fred. Berens, met muzick van P. Stiphcui. Het zal de commissie nog wel heel wat hoofdbreksns kosten om alien grooten leerlin gen dien avond een plaats te geven, doch hoe zeer cck snltsng gewenscht is, het op-gehaa!- de geldbedrag laat cen uitvoering op twee avonden niet toe. Dit spijt de commissie zeer, omdat er dan gelegenheid geweest zou zijn, om een groet deel der ouders gratis te cloen meegenicten met hun kinderen. Weiiswaar is er dank zij de ijverige colkctanten niet min der ingezameld dan verleden jaar, maar om twee uitvoeringen te kunnen geven zou do commissie over een hooger bedrag moeten kunnen beschikken. Alle kindervrienden, die nog iets geven wi!- len, of tot wie geen lijsten doordringen, kun DE POSTVLUCHTEN. Het zevende vliegtuig te Aleppo. Aneta Vaz-Dias meldt: Bij de K.L.M. is bericht ingekomen dat het 7de postvliegtuig voor Indie, de P.H.A.E.N. Zondagmorgen omstreeks 8 uur uit Konstan- tinopel is vertrokken en om 15 uur te Aleppo is aangekomen. Aan boord is alles wel. Heden wordt de tocht voortgezet. Het 3e retourvliegtuig wacht, even- eens te Aleppo, beter weer af. De K.L.M. deelt mede: Het 3e retourvliegtuig, dat Vrijdag te Aleppo bleef in verband met't slechte weer, vertrok Zatsrdagoch'.end om 8 uur 21, maar kreeg onderweg met zulk zwaar weer te kampen, dat het moest terugkeeren. Het kwam te 11 uur 27 weer te Aleppo aan, waar beter weer wordt afgewacht. VREESELIJK ONGEVAL IN HET MARINEVLIEGKAMP TE SOERABAJA. Op het marine-vliegkamp te Soerabaja heeft cen ongeval plaats gehad, dat aan een der Inlandsche monteurs, op het vliegkamp werkzaam, het leven kostte. Men was bezig met het beproeven der mo toren van een Dornier-vliegtuig, hetwelk nog op de helling stond, alvorens op het wa ter te worden neergelaten. De inlandsche monteur, wien het cngeluk overkwam, bevond zich op de vliegniachine in het middengedeelte, tusschen de snel renddraaiende vo6r- en achterschroeven. Hij zat daar kalm te wachten, totdat hij nieuwe orders zou krijgen. Plotseling, om welke re denen is nog niet bekend, verliet hij zijn plaats en trachtte op handen en knieen on der de wentelende achterschroef door te krui- pen. Hierbij heeft hij blijkbaar niet de noo- dige omzichtigheid in acht genomen en zoo kon het gebeuren, dat hij door de schrcef aan het achterhoofd werd getroffen. De klap was zoo hevig, dat de man van de machine w:rd geslingerd; hij trachtte nog even zich op te richten, doch zonk toen ineen en gaf den geest. Het bleek, dat hem het achter hoofd geheel was afgeslagen! De arme kerel, die een der beste monteurs van het vliegveld was, laat vrouw en kin deren achter. Het is, behoeft hier nauwelijks gezegd te worden, uiteraard verboden, om zich op die wijze naar het achtergedeelte van een vlieg tuig te begeven. De vrije ruimte tusschen schroefbaan en vliegtuigdek laat dit trou- wens niet toe. Het slachtoffer moet geheel gedachteloos hebben gehandeld. ALKMAAR, 2 Dec. 1929. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 55 vette koeien 21CL^/ 420, handel goed; 2 vette kalveren 90f 110; vette kalveren per ned. pond f 1 401.60 22 Nuchtere kalv. (slacht) 828; 560 vette varkens (zware) per ned. pond 76St cent; Zouters per ned. pond 78 cent, handel stug. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 2 Dec. 1929. Op de he den gehoud enaardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, zijnde 1090 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 2 Dec. 1929. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 580 vette koeien le kw. 1.10—/ 1.18; 2e kw. 0.90—/ 1.04; 3e kw. 0800.90; mindere soorten 0.68 0.74; 80 Melk- en kalfkoeien 270 380; 40 vette kalveren, geen noteering; 62 Nuchtere kalveren 1520; 115 Schapen 38—/ 45; 640 Varkens: vleeschvarkens 0.95—/ 0.96; zware varkens 0.92 0.94; vethte varkens 0.920.94; han del met slechten afloop; 100 Paarden 100 220. BROEK OP LANGENDIJK, 2 Dec. '29. Langendijker Groentenveiling. Bloemkool le s. 7.4014.10; Bloemkool 2e s. 2— 4.60 per 100 stuks; Roode Kool 3.80 4.70: Gele Kool 2.30-/ 4.50; Deensche Witte Kool 1.30—/ 2.20; Uien 2.30— 2.60; Drielingen 1.90; Nep 3.60— 3.80, alles per 100 K.G. Aanvoer: 25CO stuks Bloemkool; 29000 K.G. Roode Kool; 10000 K G. Gele Kool; 7000 K.G. Deensche Witte Kool; 7000 K.G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 30 Nov. 1929. Uien 1.802.60; Drielingen 1.50 2.20; Grove 2.603; Gele Nep 3.60 3.80; Peen 1.70; Kleine Peen 0.60 0.80; Deensche Witte Kool 1.20— f 1.80; Roode Kool 2.70—/ 5.40; Witte Kool 0.90—/ 1Gele Kool 3.50—/ 4.10, alles per 100 K.6.; Bloemkool 1115; Chin. Kool 1.90—/ 3 per 100 stuks. Aanvoer: 13200 K.G. Uien; 3700 K.G. Peen; 76000 K.G. Deensche Witte Kool; 83600 K.G. Roode Kool; 31400 K.G. Witte Kool; 12600 K.G. Gele Kool; 2000 stuks Bloemkool en 1100 stuks Chin. Kool. WARMENHUIZEN, 30 Nov. 1929. Roo de Kool le s. 2.40—/ 5.40; Roode Kool 2e s. 1.50—/ 4; Gele Kool le s. 33.70; Gele Kool 2e s. 2—/ 2.60; Witte Kool le s. 0.70—/ 1.10; Witte Kool (per wagon) 63; Bloemkool le s. 9.90—/ 13; Deen sche Witte Kool 1.10—/ 1.80; Drielingen 2.40—/ 2.50; Uien 2.20—/ 3.10; Grove Uien 2.20—2.40. Aanvoer: 87975 K.G. Roode Kool; 1900 K.G. Gele Kool; 45950 K.G. Witte Kool; 17275 K.G. Deensche Witte Kool; 6075 K.G. Uien; 1040 stuks Bloemkool. BOVENKARSPEL, 30 Nov. 1929. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 12.5020; Bloemkool 2e s. 4.5011Bloemkool 3c s. 7.50; Roode Kool 2.60—/ 5; Witte Kool 1.20 1.80; Gele Kool 2.56-/ 4.30; Uien 1.20, S6.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2