Itiiiiiiti Cournnt. ^port en Wedstrijilen. De vrijheidswet verworpen. Fransch-Duitsche toenadering. Weer botsingen in Weenen, De Dusseldorfsche moordenaar. rrrrrrrrrrrrrrrRTWWNRRi Jongens- en Meisjesboeken N.V. v.h. HERM. COSTER ZOON Honderd een en Ulaaiidag 2 December. No. 284 1929. dertigste Jaargang. Buitenland Met 307 tegen 78 stemmen. De Rijksdag heeft Zaterdag de Vrijheids wet verworpen met een overweldigende meerderheid. Voor paragraaf 1 stemden nog 82 en voor paragraaf 2 80 Duitsch-nationa- len en nationaal-socialisten, maar voor para- -raai 3 de beruchte gevangenisparagraat, werden slechts 60 stemmen uitgebracht, hoe- wel Duitsch-nationalen, nationaal socialis- ten christen nationale boerenpartij samen over 99 stemmen beschikten. Nader werd nag gemeld: De stemming over inleiding en titel, die bii deze tweede lezing practisch als eind- -temming dient beschouwd te worden, gaf gls resultaat 307 stemmen tegen, 78 voor en 4 onthoudingen. Ook het voorstel der Duitsch-nationalen en nationaal-socialisten om den datum van ie volkspetitie te wijzigen, werd verworpen. Oneenigheid onder de Duitsch- nationalen. De Duitsch-nationale fractie heeft van Zaterdagavond acht uur tot Zondagnacht drie uur vergaderd. Hergt zou hebben voor- gesteld, af te zien van het stemmen over het algemeen betwiste artikel 4 van de Vrijheids wet. Dit voorstel werd echter niet anavaard. Tot de afgevaardigden, die zich niet met het standpunt van Huge ioerg kunnen vereeni- gen, zouden o.a. Langen, Wildau, Trevira- nus, von Keudell, oud-minister van binnen- landsche zaken, Schiele, dr. Hoetsch, Schlan- ge, Lambach, dr. Lejeune Jung behooren. Wolff meldt, dat de Duitsch nationale rijksdagafgevaardigden Hartwig, Hiilser en Lambach een verklaring hebben gepubli- ceerd, waarin zij zeggen, dat zij zich bij de stemming over paragraaf 4 aan de zijde van de regeering hebben geschaard. Zij zullen zich Dinsdag bij de behandeling van het voorstel tot uitsluiting van Treviranus in de fractievergadering met den solidair verkla ren. Zij achten vruchtdragenden politieken ar- beid niet mogelijk als vrijmoedige en per- soonlijke meeningsuitingen onderdrukt wor- den. De voorzitter der Duitsch nationale parti] heeft het partijbestuur naar aanleiding van deze verklaring tegen Dinsdag bijeengeroe- pen. En Communistische betoogingen. Zondag heeft in een Parijsche, voorstac Jhampigny aan het graf van de in het jaar 1871 gevallen Fransche en Duitsche soidaten een socialistische vredesdemonstratie plaats gehad voor de verzoening tusschen Frank- rij'k en Duitschland. Bij deze gelegenheid heeft o.a. de directeur van het Int. Arbeiders bureau, Albert Thomas, het woord gevoerd De voorzitter van de Duitsche soc -dem partij Wels, hield vervoigens een rede in het Duitsch, welke vertaald werd. Tenslotte sprak de Fransche socialist Leo Blum. Na afloop van de demonstratie hadden botsingen plaats tusschen socialisten en communisten. De Duitsche afgevaarde Wels werd op weg naar het station door de com munisten uitgejouwd en beleedigd. Vijf politieagenten en een deelnemer aan de demonstratie werden gewond. De politie arresteerde vier personen. Een aantal gewonden. Het is niet eens zeker, dat de man in de stad verblijf houdt. Alvorens echter in an- dere steden nasporingen te doen houden, moet men toch de politie-autoriteiten aldaar eenig signalement kunnen overleggen. Voor het oogenblik is in de geheele aan- gelegenheid een zekere stilstand ingetreden. Op de in den laatsten tijd opgetreden „vermisten-epidemie" is een formeele „brief- psychose" gevolgd. De autoriteiten blijven intusschen optimis- tisch; immers, nog nooit in de geschiedenis van de Duitsche criminalistiek is ter vervol- ging van een misdadiger zulk een geweldig apparaat in werking gesteld. Alle hulpmid- delen zijn in voldoenae hoeveelheid ter be- schikking. De van de Pruisische politie voor- geschreven bezuiniging geldt hier niet. Iede- ren nacht doorkruist een leger van beambten de stad. Alle mogelijke openbare lokalen staan onder scherp toezicht. Men staat in voortdurende verbinding met de politie-autoriteiten in binnen- en buiten- lana. De heer Momberg verzekerde, dat de po litie erkentelijk was voor elke medewerking van het publiek, waarop zij in groote mate is aangewezen. Uit het onderzoek van het lijk van Maria Hahn is gebleken, dat men met een gewo- nen misdadiger te doen heeft; van een zede- lijkheidsmisorijf is geen sprake. Als bewezen mag gelden, zoo besloot de heer Momberg, dat de moordenaar van het meisje ook den moord op de vijfjarige Halbermann op zijn geweten heeft. Daaruit mag worden afge- leid, dat men bij alle moorden te doen heeft met een dader. Talrijke arrestaties. foen de afdeeling Wiener Neustadt van de fteimwehrschut na haar oefening Zondag- morgen met muziek voorop naar het Deutsch- Haupt marcheerde, werd hij bijna langs den geheelen weg door een joelende en fluitende menigte begeleid. Toen de Heimwehrleden in groepen naar hun woningen wilden gaan, werden zij op vele plaatsen overvallen De ernstigste botsingen hadden voor het stadhuis plaats. Een lid van de Heimwehr werd tegen een muur geslagen en bleef be- wusteloos liggen. Hij had een schedelbreuk bekomen. Een ander werd door messteken emstig gewond. Ook twee vrouwen werden gekwetst. Een groot aantal personen werden door de politie gearresteerd. Een groot aantal personen werden door de_ politie gearresteerd. s Middags hadden nieuwe botsingen plaats tusschen Heimwehrleden en leden van den Schutzbund. Drie personen werden gearres teerd. Ook te Seegraben bij Donawitz in Boven- Stiermarken hadden botsingen plaats Hier werd een soc.-dem. bedrijfsraad bij een vecht- partij ernstig door messteken gewond. Geen spoor van den moordenaar. Bevindt hij zich wel in Dusseldorf? Naar aanleiding van sensationeele geruch- ten, volgens welke het lijk van een nieuw slachtoffer van den onvindbaren moordenaar zou zijn gevonden, heeft de leider van de Dusseldorfsche recherche, Momberg, in een persgesprck verklaard, dat men na een we- kenlang onderzoek, waaraan de elite van de Duitsche recherche deelnr°mt nog niet eens in staat is ook maar bij benadering een eenigszins gelijkend portret van den dader te gevea. Ernstig Spoorwegongeluk in Virginia. Acht dooden en 17 zwaar gewonden. Volgens berichten uit Onley in Virginia is een trein van de Pensilvania Railway in de richting New-York bij Onley ontspoord. Naar tot nu toe is vastgesteld, werden hierbij acht personen gedood en 17 zwaar gewond Naar men aanneemt liepen vijf wagens defect aan de wissels uit de rails, als gevolg waar- van twee wagens omvielen. De werkzaam- heden der reddingkolonne werden door het buitengewoon slechte weer ernstig bei'nvloed. Verscheidene uren nadat het ongeluk had plaats gehad, konden de wissels pas worden vrijgemaakt. De Directie van den Pensylvania Railway Cy, deelt verder mede, dat gestoorde telegraaflijnen de vermoedelijke oorzaak van het ongeluk zullen zijn. FRANKRIJK. ERNSTIG ONGELUK TE MARSEILLE Zaterdagmorgen had te Marseille een ern stig ongeluk door instorting plaats. Twee 3-verdiepingen hooge huurwoningen, door ongeveer 40 personen bewoond, stortten plot- seling ineen. Luide kreten om hulp klonken op uit de puinhoopen, waaronder 20 men- schen bedolven lagen, meest vrouwen en kin- deren; de mannen hadden zich reeds naar hun werk begeven. De politie, brandweer en mili taire troepen vingen de opruimingsarbeid aan. Voormiddags waren 2 dooden en 6 ge wonden geborgen. Steeds moesten nog de muurresten worden ondersteund, zoodat het reddingswerk hierdoor ernstig werd belem- merd. Het eerste lijk dat gevonden werd was dat van een 60-jarige vrouw, wier man zich onder de zwaar gewonden bevindt. De in storting was van te voren al bemerkt door een der bewoners toen hij bij het den trap af gaan een luid gekraak waarnam Men ge- loofde hem echter niet. Hij bracht echter zijn vrouw in veiligheid Eenige dagen te voren hadden de bewoners geklaagd over den slechten toestand van de huizen. ENGELAND. HOOG WATER IN ENGELAND. De Theems dreigt buiten haar oevers te treden. Te Boulterslock staat het water tot op enkele c.M. van den weg, terwijl het water ook op andere plaatsen over de wegen dreigt te stroomen DE MINISTERTRAKTEMENTEN. Een gemengde commissie van onderzoek. De draadlooze Londensche dienst meldt omtrent de in te stellen commissie van onder- zoek inzake de ministertraktementen, dat de premier voorstelt, dat de commissie het rap port van de commissie van 1920 tot grond- slag neemt en overweegt, of het wijziging vereischt in het licht der tegenwoordige om- standigheden. De commissie van 1920 adviseerde dat het salaris van den premier zou worden verhoogd van 500 tot 8000 pond en dat het salaris van den „Attorney General" met 2000 pond zal worden verminderd. De commissie gaf verder de volgende schaal voor ministers in overweging: twaalf tegen 5000 pond, vier te gen 3000 pond, zes tegen 2000 pond, acht- tien tegen 1500 pond, drie tegen 1000 pond Alle kabinetsministers zouden, ongeacht hun functie, 5000 pond per jaar ontvangen. NOODLOTTIGE ONTPLOFFING AAN BOORD. Het amagnetische jacht „Car- negie" verbrand. In de haven van Apia op Samoa heeft een ontploffing plaats gehad aan boord van het jacht „Carnegie". De ontploffing was zoo hevig, dat vijf vaartuigen op het strand werden geworpen. De vlammen vernielden het jacht; verscheiden personen moesten naar het ziekenhuis worden gebracht. De kapitein van het jacht werd in het water geworpen; hij werd er uit gehaald, doch stierf in het ziekenhuis. Een man wordt vermist. Het s.s. „Ontario" trachtte de overlevenden op te pik- ken. De „Carnegie" was een amagnetisch schip, in 1909 voor wetenschappelijke doeleinden gebouwd door't instituut Carnegie te Wash ington. Bij den bouw was in het geheel geen gebruik gemaakt van ijzer en staal. DEUR ALS STUK VAN OVERTUIGING. Jury leden kijken door het sleutelgat. In het hof voor echtscheidingen te London is Donderdag de deur van een salon als stuk van overtuiging gereproduoeerd. Er was in't aanhangige proces sprake van, dat men waarnemingen had gedaan door het sleutel gat. De jury werd' in de pauze in de gelegen heid gesteld uit te maken of dit mogelijk was. GEEN DRONKENSCHAP. Maar vergiftiging door kool- monoxyde. Onlangs had er bij Shenley een auto-onge- luk plaats. Er werden twee mannen dood ge vonden in een auto, die in het water was te- rechtgekomen. Bij de lijkschouwing schreef een dokter den dood toe aan hartverlamming doordat beide mannen in het water hadden gelegen en volgens hem had alcoholgebruik hun dood bespoedigd. De bestuurder van de auto moest zich nu dezer dagen verantwoorden omdat hij in staat van dronkenschap een auto bestuurd had. Erkend werd dat de mannen gedronken hadden maar volgens den hotelhouder, in wiens inrichting zij geweest waren, waren zij in het geheel niet onder den invloed ge weest. Namens den verdachte was professor Hal- dane uit Oxford gedagvaard, een deskundige op het gebied van gassen. Uit een bloed- onderzoek van een der omgekomen mannen had prof. Haldane geconcludeerd dat de mannen gestorven waren aan vergiftiging door koolmonoxyde. Hij deelde nog mee, dat hem uit ervaring bekend was dat er in gara ges en auto's menschen gestorven waren door deze vergiftiging. Het was volgens hem buitengewoon gevaarlijk om in een gesloten garage motor te laten loopen. De symptomen van koolmonoxyde-vergiftiging komen vol gens de verklaring van prof. Haldane over- een met die van dronkenschap. De verklaring van dezen deskundige werd door prof. Leonard Hill, directeur van de af deeling toegepaste physiologie van het Nat. Instituut voor Medische Studien, bevestigd. De vervolging van den bestuurder werd hierop ingetrokken. DUITSCHLAND. POLITIEKE KLOPPARTIJEN. Een rondreizende communistische „knokploeg". In een verkiezingsvergadering der Nat.- Soc. Arbeiderspartij te Ohrdurf, verschenen een groot aantal communisten, die met auto- bussen uit Gotha waren aangerukt. Na een korte woordenwisseling ontstond een woeste kloppartij, waarbij bierglazen. stoelpooten en knuppels een groote rol speelden. Aan beide zijden werden ettelijke personen gekwetst. Na door de nat.-soc. uit de zaal te zijn verdreven, stapten de communisten weer in hun autobus- sen en reden naar Friedrichsroda, waar zij eveneens een verkiezingsvergadering wilden verstoren. Intusschen was de politie uit Gotha gewaarschuwd, die de bussen halverwege Friedrichsroda tegenhield en 15 communisten aanhield. Op vijf hunner vond men knuppels e a. wapenen. BELGIE. DE HERDENKING IN 1930. Verzet tegen de feestviering. In de provincie Namen, heeft de gemeente- raad van Spy, die meerendeels uit socialisten bestond, geweigerd gelden toe te staan voor de plechtige herdenking in 1930 van Belgie's onafhankelijkheid, omdaf de in de Belgische grondwet gewaarborgde gelijkheid van Bel gische staatsburgers nooit is verwezenlijkt. Tal van gemeenteraden in Vlaanderen heb ben om dezelfde reden voorloopig ook credie- ten voor het herdenkingsfeest geweigerd. Hooge scores en verrassingen. H.V. V. leidt. Feijenoord in vorm. Ruw spel in Velsen. Nederlagen van A.D.O., Blauw-Wit en Leeuwarden. Mooie kans voor Willem II. Wormerveer zege- viert over Alkmaar. Open spel gewenscht. DE WEDSTRIJDEN VAN GISTER. Ondanks den regen is gister een vrij wel volledig programma afgewerkt. Voor afdeeling I waren drie wedstrijden vastgesteld. R. C. H. bevocht een fraai resultaat tegen V. S. V., waarvan met 51 werd gewonnen. Het spel der Velsenaren blijkt echter van een onge- meene ruwheid, doch dank zij het krachtig optreden van den scheidsrechter werden onge- lukken voorkomen. De speciale verslaggever van „De Sportwereld" schrijft over hun spel o.m. „Welnu, wij hebben thans V.S.V. zien spe- len en verliezen, wij hebben V.S.V. gezien on der de gunstige omstandigheid van een uit- stekenden scheidsrechter, die het kwaad in den kiem smoorde en geen oogenblik gelegen heid gaf door te woekeren en wij zullen ons Sordeel maar in enkele woorden weergeven: et spel van V.S.V. gaat alle perken te buiten en het wordt hoog tijd, in het belang van de sport en van de tegejjstanders, dat hier ern- stige maatregelen genomen worden. Wij stellen hierbij voorop, dat wij tegen een goed gebruik van lichaamskracht geen enkel bezwaar hebben. Kracht is evenzeer als snel- heid en behendigheid een faktor in het spel en er is geen enkele reden om aan kracht een minderwaardige beteekenis toe te kennen". Doordat de scheidsrechter het onverant- woordelijke spel van V.S.V. met kracht tegen- ging, kon zij haar rauwe spel niet ontwikke- len en wonnen de Haarlemmers verdiend. Ajax, die het in Amsterdam tegen D. F. C. slechts tot een gelijk spel bracht, slaagde er thans in Dordrecht in wederom een puntje uit den strijd te nemen. A. D. O. kon het tegen Hilversum niet bol- werken en ging met een 20 nederlaag naar huistoe. Het leidende trio bestaat uit de volgende clubs, doch door het minder aantal gespeelde wedstrijden maken ook H.B.S. en A.D.O. nog een goeden kans: Ajax 8 4 2 2 18—10 10 R. C. H. 8 3 3 2 23—17 9 Flilversum 8 4 13 1919 9 Afdeeling II. H. V. V., de groote Haagsche, doet een ern- stigen greep naar de eerste plaats. Door uit- stekend spel der voorhoede slaagden de Hage- naars erin de Stormvogels een 41 neder laag toe te brengen. Een keurig resultaat en een bewijs, dat met H. V. V. ernstig rekening gehouden moet worden! 't Gooi heeft in het Stadion revanche geno men voor de 1—0 nederlaag in Hilversum te gen Blauw-Wit geleden en wel met dezelfde cijfers. Hierdoor zijn de papieren van de Am- sterdammers weer wat gedaald. Feiienoord schijnt haar ouden vorm terug gevonden te hebben. Werd verleden week met 1—0 van E. D. O. gewonnen, gister moest H.D.V.S. het ontgelden en de Schiedammers werden met 10—1 verpletterd. Zoo uitstekend als Feijenoord speelde, zulk slecht spel ver- toonde H.D.V.S. Niet minder dan 6 doel- punten nam Barendregt voor zijn rekening! De Rotterdammers bezetten thans de tweede plaats en wanneer de vorm van gister behouden blijft maakt zij weer de beste kans voor het kampioenschap. De Haarlemsche derby E. D. O.H. F. C eindigde in een gelijk spel 1—1, wat de ver- houding van dezen prettigen wedstrijd goed weergeeft. V. U. C., die de punten hard noodig heeft, heeft op het kantje van Z. F. C. weten te winnen. Hieronder volgt het leidend peleton: H. V. V. 9 4 3 2 24—23 11 Feyenoord 8 4 2 2 2810 10 Stormvogels 8 5 3 2218 10 't Gooi 8 4 13 15—15 9 Voor afdeeling III vermeldde het proramma geen grootsche ge- beurtenissen. Volgens alle regelen won Go Ahead van P. E. C. en Enschede van Robur. Vitesse zorgde voor een verrassing door te Zwolle tegen Z. A. C. een gelijk spel te be- vechten en een kostbaar puntje te veroveren. Wageningen deed iets meer dan van haar verwacht werd, door met 3—1 van Tubantia te winnen. Het spant nog geducht in de onderste regionen: Vitesse 10 1! 4 5 2236 6 P. E. C. 10 2 1 7 27—37 5 Rob. et Vel. 10 1 2 7 19—32 4 In afdeeling IV werd tusschen twee kampioenscandidaten een spannende, plaatselijke ontmoeting gespeeld. We bedoelen hier de wedstrijd te Tilburg, waarvoor Willem II en N. O. A. D. tegen elkaar in het veld kwamen. De „tricolores" wisten hun ingeslagen record te handhaven. Tot de laatste minuut bleef het spannen, tegen het einde scoorde Willem II haar derde en laatste doelpunt en in den stand kwam geen verandering meer. Willem II staat er thans uitstekend voor. Dank zij het aantal meer gespeelde wed strijden en een flinke zege op Longa, behield B. V. V. de leiding. P. S. V. heeft gister een nieuwe voorhoede geprobeerd, van rechts naar links: Lommen, v. d. Broek, v. Ferd Paulussen en Visser. Na met een punt voor te hebben gestaan, moest Roermond het aanzien dat de Philipmenschen langzaam maar zeker de score opvoerden tot liefst 9—1. De nieuwe voorhoede speelde voortreffelijk en het aantal goals wijst op een goede productiviteit. Zonder twijfel zal P. S. V. nog wel eenige plaatsen op de ranglijst stijgen, al is de achterstand te groot, om het nog tot de eerste plaats te brengen. Uit den stand blijkt, dat Willem II en N. A. C de beste kansen maken B. V. V. 10 7 3 36—18 14 Willem II 8 5 3 32—11 13 N. O. A. D. 10 4 3 3 21—17 11 N. A. C. 7 4 2 1 17-9 10 In afdeeling V heeft Velocitas de leiding weer overgenomen van Leeuwarden. Be-Quick heeft met den moed der wanhoop tegen haar plaatsgenoote gevochten. Slechts met klein verschil wonnen de Velo-menschen. Doch dit was voldoende en Leeuwarden, die door Alcides werd geklopt, van de eerste plaats te verdringen. In deze wedstrijd zochten de Meppelers vooral heil in een forsch en vaak ruw spel. De plaatselijke ontmoeting FrisiaFries- land eindigde in een 20 overwinning van de thuisclub. W. V. V. ziet zich steeds vaster op de laat ste plaats geduwd. Veendam had gister weinig moeite met de Winschoters. Achilles handhaafde zich als goede derde door een mooie overwinning op G. V. A. V. Het leidende dreital staat er als volgt voor: Velocitas 10 7 2 1 36—18 16 Leeuwarden 9 7 2 2418 14 Achilles 9 5 2 2 26—19 12 De luiden: uitslagen AFDEELING le klasse. D.F.C.Ajax 1— HilversumA.D.O. 2—0 V.S.V.—R.C H 1—5 2e klasse. Z.V.V—Hollandia 3—4 W.F C.Alcmaria Victrix 5—1 B.F.C.—A.F C. 3—1' BaarnH.V.C. 5—3 VeloxHercules 55 D.E.C.Zeeburgia 1—6 Res. 2e klasse. Alcmaria 2W.F.C. 2 2—5 Spartaan 2Ajax 3 4—0 Blauw Wit 3K.F C. 2 2—1 Res. 3e klasse. H.R.C. 2—V.S.V. 2 44 Z.F.C. 3Z.V.V. 2 1—3 Hollandia 2Alcmaria 3 2—2 AFDEELING II. H V.V.Stormvogels 4—1 E.D.O.H.F.C 1—1 Hermes D.V.S.Feijenoord 1—10 V.U.C.Z.F.C. 3—2 Blauw Wit't Gooi 0—1 AFDEELING III. Enschede—Robur et Velocitas 8—0 TubantiaW ageningen 1—3 Go AheadP.E C 6—1 Z.A.C.—Vitesse 2-3 Voordam C 9 - Alkmaar AFDEELING IV. Willem II—N.O.A.D. 3—2 P.S. V—Roermond 9l B.V V.L.O.N.G.A. 5—1 AFDEELING V. Velocitas—Be Quick 3—2 Frisia—Friesland 2—0 Veendam—W.V.V. 8—1' AlcidesLeeuwarden 52 AchillesG.V.A.V. 42 DOODGEBLEVEN OP HET VOETBALVELD. Tragisch geval le Eindhoven. Gistermiddag heeft te Eindhoven, naar ,,De Telegraaf meldt, op het voetbalrerrein van de F. C. Waalre tijdens een wedstrijd tegen de Eindhovensche Voetbalclub V. en D een doodelijk ongeval plaats gehad. De mid- denvoor van Waalre, H. Claes, oud 23 jaar, zou een ingegooiden bal wegkoppen Hij kwam te vallen en overfeed kort daarna. Het ongeval verwekte groote consternatie op het veld en verschillende spelers vielen in zwijm Dr. Sporenberg en dr. van Gils uit Eind hoven, constateerden hartverlamming. Het lijk werd naar de ouderlijke woning overge- bracht. Het plotselinge sterven verwekte alom veel deernis. DE STRIJD VAN ALKMAAR TEGEN WORMERVEER. W. F. C. in beide wedstrijden overwinnaar. Het eerste elftal met 5 1, het tweede met 52 geslagen Zoo voorspoedig als het Alcmaria in het begin van de competitie ging, zoo slecht gaat het in de laatste wedstrijden. Met Burger als invaller voor Kuiper en een reserve rechterwing bestaande uit Kep- pel en v. Dijk (Peereboom midvoor) gincr Alcmaria I gisteren naar Wormerveer. Het terrein aldaar was natuurlijk glad en zwaar. maar toch nog beter dan verwacht mocht worden. Voor de rust ging het spel vrijwel gelijk op, met echter de voorhoede van W. F. C., en speciaal de rechtervleugel heel wat ge- vaarlijker, dan die van Alcmaria. Zij wist tenminste twee goals te maken, een uit een corner en een uit een doelworsteling. Weer bleek open spel het middel tot succes. W. F. C. speelde dit open spel uitstekend, terwijl Alcmaria er maar niet toe kon komen. Na de rust bracht W. F. C. eerst den stand op 30. Toen kreeg Alcmaria een te- genpunt uit een strafschop, maar op't laatst waren zwakke momenten in de verdediging corzaak van nog twee W. F. C. doelpunten. Hierdoor kreeg W. F. C. wel meer dan zij verdiende. De nederlaag voor Alcmaria had niet zoo groot behoeven te zijn. Van de voorhoede ging weinig kracht uit, en Dietz de linksback van W. F. C. had steeds gelegenheid in te grijpen. De Alcma ria spelers maakten het hem echter niet al te moeilijk. Het elftal van W. F. C. was: Rensen; Brouwer en Dietz, Dietz Jr., Duijnmeijer en Lagerwaard; Lagerwaard, Bleeker, Bakker, Rem en Sikkema. Alcmaria II—W. F. C. II. Het tweede elftal van Alcmaria kwam uit in de volgende opstelling: Oudes; Janson en Jonker; Koppen, Roozendaal en Michels; van Dijk, Schokker, Th. Bos, Ott en Deet- man. In de eerste helft volgden de bezoekers, vrij groot in aantal, met belangstelling den wedstrijd. Het spel stond wel niet op hoog peil, maar er was spanning met afwisselende aardige momenten voor beide doelen. W. F. C. bleek ook hier het nut van open spel in te zien. Steeds weer werden de vleugels aan het werk gezet, terwijl bij Alcmaria alles maar kort werd gehouden of recht naar voren in 't midden werd gespeeld. Uit een corner werd door W. F. C. den bal mooi ingekopt. Beide keepers kregen nog al wat werk, maar zij bleken goed voor hun taak berekend. Na de rust wist de handige rechtsbinnen een mooi doelpunt aan W. F. C.'s score toe te voegen. Toen echter Bos een bal mooi hoog inkopte en de stand dus 12 was geworden, dacht men elk oogenblik aan den gelijkmaker, want Alcmaria kwam er even beter in. Maar zie, een uitval van W. F. C. en de rechtsbuiten scoorde de derde goal. Toen was het met Alc maria gedaan. De actieve rechterwing van W. F. C. wist er nog twee goals bij te maken. Alcmaria's linksbinnen speelde op halve kracht. Michels ging toen spil en werkte daar hard. Roozendaal ging linksbinnen. Kori voor tijd maakte Schokker uit een aardigen aanval Alcmaria's tweede goal. Zoo kwam met 2—5 aan dezen door scheidsrechter Dol goed geleiden wedstrijd een einde. Zoo bleef W. F. C. dus in beide matches de meerdere. In beide gevallen triomfeerde het open spel. In afd. I 2e klasse werd behalve W.F.C. Alcmaria alleen nog gespeeld Z. V. V Hollandia, waarbij de Hoornsche club op den goeden weg voortging en met 43 won, na met 4—1 te hebben voorgestaan. De stand in de afd is nu: 1. K. F. C. 7 6 10 13 27—13 2. Alcmaria 10 6 1 3 13 2619 3. Hollandia 9 5 2 2 12 24—20 4. D. W. S. 8 4 1 3 9 19—14 5. Spartaan 8 3 1 4 7 1517 6.ZV.V. 9 2 2 5 6 19—24 7. H R. C. 7 2 1 4 5 1418 8. West-Frisia 7 2 1 4 5 14—18 9. V. V. A. 7 2 1 4 5 13—18 10. W. F. C. 8 2 1 5 5 18—23 In afd. B is D. E C. nog vier punten voor op Zeeburgia, d?t echter een wedstrijd minder beeft gespeeld.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 9