gelden in deposito verleenen credieten ijsbaan" Jongens- en Meisjesboeken N.V.v.h.HERM. COSTER ZOON Radmfisch Weerbericht. AGEMU4 Binnenland rrrrrFTrrrrrrrrvmmMTmri ULUUkkLUUtiiiiiiiiiiiiiii StaggstrBBeuwa Woensdag 4 December. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Helden der lucht; 2. Op weg naar Hawaii, zingende en sprekende film (voor elken leeftijd). 7.30 uur, A. B. T.: Piquedame. 7.30 uur, Victoria Theater: 1. De Jantjes op stap; 2. De avontuurlijke qpdracht; 3. Lijkverbranding op Bali (boven 14 jaar). Donderdag 5 December. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Helden der lucht; 2. Op weg naar Hawaii', zingende en sprekende film (voor elken leeftijd). i 7.30 uur, A. B. T.: Piquedame. 7.30 uur, Victoria Theater: 1. De Jantjes cp stap; 2. De avontuurlijke opdracht; 3. Lijkverbranding op Bali (boven 14 jaar). Zaterdag 7 December. 8 uur, Tuinzaal Harmonie, propaganda jergadering Ned. Handelsreizigersvereeni- ging- Over de speculatie in effecten en de ineen- storting van de beurs werd natuurlijk ook hec een en ander gezegd. Zoo hebben bijvoorbeeld de prijzen van landbouwproducten, die op de groote beurzen verhandeld worden, door die ineenstorting ernstig geleden. Gelukkig had het stelsel van federale reserve-banken maat- ■regelen genomen om de positie te versterken tegen den dag, dat de speculatie ineen zou takken, wat, tezamen met de sterke positie der banken het heele credietstelsel zonder nadeel door de crisis heen heeft geholpen. Er is geen inflatie ontstaan in den prijs van levensmid- delen, er is geen ongerechtvaardigde ophoo- ping ontstaan van goederen. Natuurlijk heeft Hoover het over de a.s. vlootconferentie gehad. In de hoop, de wai ving in de wereld te verminderen en met den wensch de groote economische lasten van de wapening ter zee te verminderen, hebben wij, aldus Hoover, toegestemd, in een conferentie met Engeland, Frankrijk, Italie en Japan in IJanuari te Londen ter overweging van een verdere beperking en vermindering van de ma- ritieme wapens. Wij hebben goede hoop, dat deze poging met eucces zal worden bekroond. Hoover is dus wel optimistisch gestemd over de vlootconferentie. Zou hij er wel bij gedacht hebben, dat Frankrijk, Japan en Italie wellicht anderen denkbeelden koesteren dan Emerika en Engeland? Vooral de duik- bootenkwestie lijkt ons niet gemakkelijk oplos- ibaar. Natuurlijk werd door Hoover bij die Vloot conferentie ook de nationale verdediging ter 'hand genomen. Het leger en de vloot zijn in uiterst doeltreffenden staat gehouden, om de binnenlandsche orde te kunnen handhaven Echter moet bezuinigd worden. Van 267 mil lioen dollar in 1914 en 612 millioen in 1924 is de oorlogsbegrooting van 1929 gestegen tot 730 millioen, terwijl het thans toege stane programma dit bedrag voor de komen de jaren nog hooger zal maken. Veel zal dus afhangen van de Vlootconferentie. Het drankverbodDe handhaving der wet- ten is verre van bevredigend. „Het is onze gezamenlijke overtuiging", zei de president, doelende op de commissie tot handhaving van de wet en de ambtenaren der regeering, „dat er dadelijk zekere stappen genomen moeten worden, waartoe behooren het in een hand brengen van de verantwoordelijkheid. de ver sterking van de organen voor de handhaving der wet". In het algemeen noemde Hoover den stand in het land gunstig, Het gaat voortdurend in kracht vooruit en dat is tuurlijk een zeer gelukkig verschijnsel. toe- nog na UOODELIJK ONGEVAL. De 39-jarige ketelmaker G. de Bruin uit de Slachtakkerstraat te Rotterdam is. gelijk in een deel van ons vorig num- mer nog opgenomen, op de werf Feijen oord op een in aanbouw zijnd motor schip door een balk getroffen. De man kreeg een hersenschudding en was on- middellijk dood. ROEIBOOT OVERVAREN. Het verdere onderzoek van de Rotter- damsche rivierpolitie naar de gevolgen van het overvaren van edn roeiboot in de buurt van de Feijenoordkade te Rotter dam, heeft gistermiddag tot resultaat ge had, dat men vernam dat op het lichter- schip Tonn IJson vermist worden de 33 jarige schipper J. M. Witjes uit Maiden en de 22-jarige knecht E. Nottie uit Sluiskil, die Maandagavond liun schip per roeiboot verlieten, om inkoopen in Rotterdam te doen. Maandagavond laat is in de nabijheid van de Willemsbrug een licht bescha- digde roeiboot gevonden, die door de fa- milie is herkend als de boot, die beide bevaren haden. Hun lijken zijn nog niet gevonden. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Aan den onbewaakten overweg bij den Doodweg te Hillegom is een 42-jarige bloembollenkweeker uit den Ruygen- hoek door een electrischen trein gegre- pen en gedood. EEN SPOEDIG GERUST GESTELDE WINKELIER. Een goed geslaagde oplichterstruc Te Zandvoort is dezer dagen een man gearresteerd, die een winkelier aldaar voor 4000 had weten op te lichten. De manier, waarop de man dat geleverd heeft, is z66 naief dat men er verbaasd over moet staan, dat er toch nog altijd slachtoffers te vinden zijn, zegt het Hbl. De dader, volstrekt geen onbekende te Zandvoort, zei dat hij betalingen moest doen, maar op het oogenblik het geld niet had; bovendien deed hij bestellin- gen bij den winkelier. En vertelde daar- bij ter geruststelling, dat hij zijn aan- stelling verwachtte bij het gezantschap van een der Balkanstaten en dan 30.000 per jaar verdiende. De winkelier dacht al aan voordeelige leveranties, maar werd op zijn manier voorzichtig en vroeg bewijzen. Dat was voor den Balkan-man een kleine kunst; hij kwam al heel gauw met een tele gram aandragen, waarin in het Bal- kansch zijn benoeming vermeld stond. Nog was de slimme winkelier niet Voordam C 9 - Alkmaar o^-ertuigd. Dan gaan we samen naar het gezantschap te Den Haag, zei de legatie- ambtenaar. En ze trokken er heen; na tuurlijk op kosten van den winkelier. Bij een der gezantschapsgebouwen verzocht de Balkanees zijn reisgenoot om even te wachten, dan zou hij de be wijzen gaan halen. De man wachtte on- geveer een uur. Toen kwam de nieuwe Balkan-vertegenwoordiger met een ver- heugd gezicht aanloopen: „het is in ordel" En het schijnt de werkelijke waar heid te zijn de voorzichtige winkelier was met dit bewijs tevreden! Ze gingen naar Zandvoort terug, op kosten van den winkelier, en de leverin gen en voorschotten gingen voort. De Balkanees had zijn salaris blijkbaar nog niet ontvangen. Toen het totaal aan schuld tot f 4000 was opgeloopen, werd de winkelier angstig en liep naar de politie. Nu vond hij het blijkbaar toch tijd om zelf te in- formeeren en niet ook dat aan zijn client over te laten. SCHISMA IN DE FEDERATIE VAN PERSONEEL IN OPENBAREN DIENST. Naar Het Volk verneemt, hebben de Ver eeniging van reinigers, de Vereeniging van gasthuispersoneel en de Vereeniging van rijkswerklieden besloten zich per 1 Decem ber af te scheiden van de Federatie van per- soneel in openbaren dienst. Dit besluit werd op een Donderdag j.l. ge houden gecombineerde ledenvergadering met algemeene stemmen genomen, terwijl de ver- gadering zeer druk door 250 personen bezocht was. GOUVERNEUR VAN CURACAO. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 Ja- nuari, benoemd tot gouverneur van Curacao, de heer B. W. T. van Slobbe, thans majoor van den generalen staf, leeraar aan de Hoo gere Krijgsschool te 's-Gravenhage. VERBINDING AMSTERDAM— BOVEN-RIJN. Door de leden van den Amsterdam- schen gemeenteraad Boekman, Ketelaar, Rutgers, Romme, Baas, Wijnkoop en Mejuffrouw C. Frida Katz is een mo- tie voorgesteld, waarbij B. en W. worden uitgenoodigd de regeering te verzoeken, on- verwijld de indiening te bevorderen van een wetsontwerp houdende de totstandkoming van een verbinding AmsterdamBoven Rijn over Wijk bij Duurstede. Na zeer uitvoerige discussie is deze motie aangenomen met 31 tegen 8 stemmen. EEN „UITVINDER". Iemand te Amsterdam had een code uitge- vonden en deze verwerkt in een boek. Volgens den ontwerper zou de code voor den handel van groote waarde zijn. Uit En geland had hij reeds een groot aantal op- arachten ontvangen, maar hij had geen geld, om het boek te laten drukken. De drukker verlangde een voorschot. De 36-jarige „uitvinder" wist drie heeren te bewegen, 20.000 te zijner beschikking te stellen, nadat hij hen had overtuigd, dat er groote winsten mee te behalen waren. Toen de 20.000 in den zak van den „uitvinder" verdwenen waren, hebben de heeren niets meer van de code gehoord. De politie werd van de feiten in kennis ge- steld. Het bleek toen, dat de heeren met een oplichter te doen hebben gehad. De man, bekend bij de politie van vroegere oplichterijen, is aangehouden, maar de 20.000 waren verdwenen. (Reeds in een deel van onze vorige oplaag opgenomen). EEN URNENVELD. Te Ruiswolde (Dr.) is een urnenveld ont- dekt. Een grcot aantal urnen, scherven en brandresten zijn opgedolven. ELECTRIFICATIE STOOMTRAM NAAR EDAM. Naar de Tel. verneemt zal de Tweede Noordhollandsche stoomtram op de lijn AmsterdamEdam en de zijlijn Amsterdam Purmerend verdwijnen en vervangen worden door electrische trams, hetgeen zeer zeker door het reizend publiek in die streken en niet het minst door de vreemdelingen, die in den zomer Volendam bezoeken, zal wor den toegejuicht. SCHIETEN OP SCHADELIJK GEDIERTE. Het Tweede Kamerlid Van der Sluis heeft den minister van binnenlandsche zaken en landbouw de volgende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat de houders van een jachtakte het recht hebben in gesloten jacht- tijd op schadelijk gedierte te schieten? 2. Kan de minister, als vraag 1 bevesti- gend wordt beantwoord, mededeelen of de houders van een jachtakte op schadelijk ge dierte mogen schieten van zonsopgang to? zonsondergang, zcoals voor jagen is voorge- schreven in art. 20 van de Jachtwet, of dat ze van een geweer gebruik mogen maken van een half uur voor zonsopgang tot een half uur na zonsondergang, zooals veelal wordt toegestaan aan de houders van een vergunning, als in art. 60 van de Jachtwet bedoeld? blad no. 388, dat als basis voor de bereke- ning van de opbrengst der gemeentelijke in- komstenbelasting, ter vaststelling van de in in genoemd lid geregelde garantie en limiet, de bruto-opbrengst van die belasting wordt genomen; 2e. dat het met deze bedoeling, zoowel als met de duidelijke letter van genoemd lid in strijd is, op hetgeen in ontvangst op de desbe- treffende gemeenterekeningen als inkomsten belasting is geboekt, kwade posten of andere terugbetalingen in mindering te brengen? Indien deze vragen bevestigend worden be antwoord, zijn de ministers dan niet van meening, dat de bepaling van art. 17, 6de lid, van het Koninklijk besluit van 4 November 1929 (Staatsblad no. 476), voorschrijvende, dat van de in ontvangst aan inkomstenbelas- ting verantwoorde bedragen moeten worden afgetrokken eventueele bedragen wegens te- ruggaaf van ontvangen uitkeeringen, in strijd moet worden geacht met bovengenoemd art. 6 der wet? VERKEERSONGEVALLEN. Spoorboomen vermeld. Gisteravond is een personentrein met voile vaart tegen de neergelaten spoor boomen van den overweg aan den Am- sterdamschen straatweg te Utrecht op- gereden. De chauffeur, die den wagen bestuurde, verklaarde later, dat zijn voorruit was beslagen, zoodat hij de boo- men niet had gezien. De aanrijding had tot gevolg, dat een der boomen zoodanig were beschadigd, dat hij niet meer kon worden opgetrokken. Het tramverkeer ondervond een uur vertraging. Tegen den chauffeur werd proces-verbaal op- gemaakt, omdat de remmen van zijn auto niet voldoende functionneerden. Het auto-ongeluk te Doom Naar het Hbld. verneemt, zijn de be- richten, ontvangen omtrent den toestand van den heer Struycken en diens doch- ter gunstig. De heer Struycken, die di- recteur is van de Levensverz. Mij. „Utrecht", heeft een paar ribben gebro- ken en eenige vleeschwonden opgeloo pen; zijn dochter, die eveneens verwon- dingen kreeg, maakt het ook goed. Ge- vaar voor het leven van beide slachtof fers kan als geweken worden be schouwd. WIJ NEMEIi en DE LANGE DE M0RAAZ, ALKMAAR. DE BUURTSCHAPPEN IN DRENTE. In geheel Zuid Oost-Drente hebben reeds jaren zoogenaamde buurtschappen bestaan, meestal hebben zij een reglement waarop geen Koninklijke goedkeuring is verkregen, welke ook niet noodig geacht werd, omdat het karakter dezer buurtschappen gelijk is aan Ziekenhuisverplegingsfondsen en fond- sen voor vrij dokter en apotheker. Deze buurt schappen verstrekken echter een uitkeering aan hun leden bij overlijden, met de bedoeling de kosten van de begrafenis zonder al te groote bezwaren te kunnen bestrijden. Te- vens verrichten deze buurtschappen bij ziek- te en sterfgeval allerlei persoonlijke dien- sten, zooals aangifte doen van overlijden, het kleeden en kisten van het lijk, het waken daarbij, het bedienen bij de begrafenis en het aanzeggen van de familie, die niet al te ver weg- woont. Op grond van het feit, dat genoemde buurtschappen een contribute en omslag heffen van de leden, beschouwt de Verzeke- ringskamer deze lichamen als corporaties, die het levensverzekeringsbedrijf uitoefenen en derhalve moeten voldoen aan de bepaling van de wet op het Levensverzekeringsbedrijf, welke eischt een maatschappelijk of waar- borgkapitaal van ten minste een millioen gulden. De Verzekeringskamer noodzaakt nu alle buurtschappen, die een geldelijke uitkee ring bij overlijden verstrekken, hun reglemen- ten te herzien in dien zin, dat geen uitkeerin gen meer verstrekt worden. De kantonrechter van Emmen, mr. De Jager en mr. J. L. Bou- ma, burgemeester van Emmen, hebben hun best reeds gedaan, te voorkomen, dat de buurtschappen verdwijnen, gezien hun nut- tige werking in deze streken. De Verzeke ringskamer blijft echter op het standpunt staan, dat een buurtsehap, dat reglementair zich ten doel stelt, een uitkeering bij overlij den te verstrekken, in strijd is met de wet en derhalve zal moeten worden opgeheven, of de bepalingen omtrent de uitkeering zal moeten schrappen. Over het algemeen is men in Drente erg ontevreden over de maatregelen van de Ver zekeringskamer, die echter aan de letter van de wet zeer sterke argumenten voor haar houding kan ontleenen. ALASTRIM. Ook in het gezin van de familie Kersten in de Spoorstraat te Tegelen heeft zich een geval van alastrim voorgedaan. INKOMSTENBELASTING. Het Tweede Kamerlid Oud heeft den mi nisters van financien en van binnenlandsche zaken en landbouw de volgende vragen ge steld: Zijn de ministers niet van oordeel, le. dat het de bedoeling is van art. 6, tweede lid, der wet van 15 Juli 1929, Staats- KINDERVERLAMMING. Ook te Oostermeer '(Fr.) is bij een kind van den heer E. J. van Veen kinderverlam- ming geconstateerd. DE BEROOVING TE HILVERSUM. Een der verdachten heeft bekend. Gisteravond heeft een der personen, die als verdacht van den aanslag met roof op den banklooper Kreuning op het fietspad bij den Bussemmergrintweg te Hilversum zijn aan gehouden, tegenover den Hilversumschen po- litiecommissaris, een volledige bekentenis af- gelegd. Hij is een 22-jarige jongeman, wonende te Bussum. Hij heeft verteld, hoe de zaak in scene is gezet en hoe men den overval reeds veertien dagen had voorbereid. Toen de banklooper langs het fietspad reed, werd hij gevolgd door een fietser, wiens medeplichtige op de step stond. Zij haalden Kreuning in, de thans aangehouden jonge man sprong van de step, greep Kreuning achter in den rug en rukte hem van de fiets. De fiets viel om. Aan het frame was een tasch bevestigd; hierin bevond zich de acte- tasch, waarin het geld was. De eerste tasch schoot los en de actentasch gleed er gedeeltelijk uit. De eene dader stal nu de actentasch, terwijl de ander den looper vasthield. Zij gingen er daarop op de fiets weer vandoor en gaven de tasch over aan den derden medeplichtige, die op den Bus- summergrintweg op wacht stond. Deze is vervolgens het Spanderswoud ingegaan en stak daartoe den Bussummergrintweg over, waarbij hij door den boschwachter werd ge zien en herkend. Men heeft daarop gepro- beerd, de tasch in het Spanderswoud te doen verdwijnen, maar dit is, zooals reeds werd gemeld, niet gelukt. De recherche is thans bezig, ook de ande re daders tot een bekentenis te brengen. Nader meldt men nog, dat bijna al het ge- roofde geld is teruggevonden in het frame van de fiets van een der verdachten. Het fra me moest worden doorgezaagd om het geld eruit te verwijderen. Thans heeft ook deze verdachte bekend. De dief bedrogen! Een der aanvallers van den banklooper J. K., genaamd van W., heeft nog medegedeeld, dat zijn vriend C. hem had verteld, dat de buit slechts 1000 gulden bedroeg. De eene vriend heeft den anderen dus nog bedrogen ook! Voor zijn medeplichtigheid had v. W. slechts 10 gulden gekregen. Er is in het frame van de fiets van C. 1375 gulden gevonden. De talrijke biljetten van 2.50 ontbreken nog. Er was, zooals men weet 2000 vermist. KORTE BERICHTEN. De arbeiders van de N.V. Luxe Stoom- meubelfabriek Palumbus te Culemborg heb ben gisterochtend het werk gestaakt. Te Hillegersberg is Maandagnacht inge- broken bij de familie v. d. L. aan den Klei- weg. Uit een kast is wat zilver ontvreemd, en uit het radiotoestel zijn alle lampen ont vreemd De bewoners hebben den inbreker wel gehoord, aangezien een bronzen beeld van een tafel is gevallen. Men was evenwel bevree-d om naar beneden te gaan. Het gebouw Casino aan den Amstel te Amsterdam is in publieke veiling voor 33.300 van eigenaar veranderd. Naar aanleiding van het stuk, dat het Be- stuur der „IJsbaan Heiloo" gisteren in uw geacht blad publiceerde, verzoekt het bestuur der Alkmaarsche IJsclub U opname van he? volgende. Het was aanvankelijk ons voornemen op geen enkel geschrijf in deze zaak integaan. Nu Heiloo echter meent een deel van de naar onze meening vertrouwelijk gevoerde onder- handelingen te moeten publiceeren, meenen wij dat het beter is ailes openbaar te maken, dan weet een ieder precies waar het omgaat. Nadat de convocatie voor de Algemeene vergadering der Altai. IJsclub d.d. 19 Maarl 1929 (waarop o.a. voor'kwam „Plannen tot stichting van een eigen ijsbaan te Alkmaar") was verzonden, deed een bestuurslid van Heiloo aan een van Alkmaar de vraag waar- om Alkmaar met dergelijke plannen, die eigenlijk tegen Heiloo gingen, voor den dag kwam. Het antwoord was, dat die plannen volstrekt niet tegen Heiloo gingen, maar dat de Alkm. IJsclub gevoelde dat zij 'n andere ricihting uitmoest en dat het eenige middel daartoe een eigen baan was. Wilde echter het bestuur van Heiloo zich tot de Alkm. verg. wenden, dan zou elk voorstel tot samenwerken a priori een gunstig onthaal vinden. De vereenigingen kwamen inderdaad tot nader overleg. Na eenige besprekingen werd besloten, dat beide besturen op denzelfden dag (1 Mei 1929) -voorstellen zouden verzen den, die voor nadere onderhandelingen de basis zouden vormen. De Alkm. IJsclub for- muleerde het voorstel, dat gisteren door Hei loo werd gepubliceerd. Bij dat voorstel had den wij Heiloo royaal in alles den voorrang gegeven. Zooals blijkt uit: Punt 1. Ons voorstel was, de naam wordt Ijsbaan HeilooAlkmaar, dus Heiloo den voorrang. Punt 2. Heiloo houdt het geheele beheer in eigen hand, zoodat elke aanleiding tot ver sohillen of gevoeligheden wordt vermeden. Punt 3. De Alkm. IJsclub wijst slecht 3 gewone bestuursleden aan in het bestuur dm- ijsbaan. De functies van voorzitter, secretaris en penningmeester bleven aan Heiloo. Deze regeling gaf Heiloo bovendien de schriftelijke zekerheid, dat de leidende functies nooit ver- legd zouden worden. Punt 4. Ons contribute voorstel was ge- baseerd op de toen in Heiloo bestaande rege ling. Van het Alkm. deel moest Alkmaar dan nog ongeveer 1/4 deel aan den IJsbond af- staan. Dat wij met het voorstel kwamen, dat onze en hare Alkmaarsche leden alien via de Alkm. IJsclub lid zouden zijn, was toch heel natuurlijk. Ons bestuur zou in zijn plicht tekortschieten, wanneer het ten koste der eigen vereeniging ging ijveren om Heiloo zooveel mogelijk leden toe te voeren. Dat zou voor Alkmaar toch al te dwaas zijn, terwijl er o.i. voor Heiloo als het werkelijk samenwer- king wilde geen bezwaar kon bestaan op dat punt in te gaan. Punt 5. Alkmaar vroeg per seizoen slechts enkele dagen de beschikking over de baan. Onze bedoeling was elk seizoen bijv. een kin- dermiddag, een wedStrijd voor scholieren, en avondfeest of een andere attractie te organi- seeren. Dat zou dan het eenige zijn waarmede onze IJsclub zelf voor den dag zou komen. De recettes van dergelijke dagen zouden voor 70 pet. voor Alkmaar zijn tot dekking der kosten, 't restant voor Heiloo. Bij andere, al gemeene wedstrijden zouden alle ontvangsten voor Heiloo zijn. naar waarnemingen, verricht in den morgeo van 4 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. MeL Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.2 te Mar* seille. ]avikagSfe baromeferstand 713-3 te Reyk- DeceSbe?ting' geld'g tot den avond van 5 Meest matige tot krachtigen, Zuid-Westelij. fVk i s ,1'ken wind' zwaar bewolkl tot betrokken met tijdelijke opklaring; later vvaarschijnhjk weer regen; weinig verande- nng in temperatuur. Punt 6. Door ons werd voorgesteld maat-i regelen te nemen de outillage der baan te verbeteren, waaraan wij natuurlijk zouden medewerken en bovendien de verbinding met de slad zoodanig te regelen, dat het bezwaar van den aistand zooveel mogelijk zou verval-' Uit deze toelichting blijkt toch wel heel dui- delijk, dat Alkmaar aan Heiloo alien voor- geven. Het Mjkt ons zeer accepta- bel \Xelk voorstel tot samenwerking deed Heiloo nu aan Alkmaar? Ziet hier: 1. Ijsbaan Heiloo zorgt voor bus-vervoer Alkmaar Baan a 0.10 retour per persoon, irequentie nader te regejen in verband met vervoerbehoeften. 2. Alkmaar en Heiloo schrijven voortaan alleen gezamentlijk wedstrijden uit. Er wordt daartoe gevormd een wedstrijd-comite, be staande uit 3 leden Alkmaar en 3 leden Heiloo. Dit comite belast zich met het uit- schriiven, aanvragen en regelen van de wed- stnjden op de baan. Alle risico, maar ook de fekeninV^an HdlooW jddagen k°mt V00f voorsteIler> van Alkmaar tot het gelegenheid geven tot schaatsenrijden op de baan aan Alkmaarsche sehoolkinderen (met gez nsleden van de baan) in overweeinc te nemen. s 4. Het Iigt in het voornemen van Heiloo haar contribute vast te stellen op 1 per jaar. r r Vindt Gij lezer, dat deze punten een voor stel tot samenwerking inhouden? Wij konden in dat slappe voorstel geen ernstigen wensch daartoe zien. Het kwam o.i. hierop neer- De Alkm. IJsclub mag haar best doen Heiloo leden toe te voeren, 3 bestuursleden van Alk maar mogen assisteeren bij wedstrijden, waar bij men altijd wel hulp kan gebruiken en voor de rest basta. Punt 4 moest blijkbaar dienst doen als schrikbceld om ons van andere plan nen af te houden. Bij alle gehouden besprekingen kregen wif den mc.iuk dat Heiloo wel wat wilde bespre- ken, maar de zaak zoo wenschte te regelen dat zij in alle opzichten in 't voordeel zou' blijven. Dat was geheel de aard van haar voorstel. Bovendien bleek, dat wel heel duide- lijk bij de laatste bespreking, waar Heiloo verklaarde. dat het hier een machtskwestle gold en dat zij daar geen ver ander ing in wenschte. Wij hebben daarop geantwoord, dat die verklaring precies was wat wij vermoedden, daar wij dit in hare geheele houding hadden gevceld, dat onze verlangens zeker niet in die richting gingen, maar dat wij het belang der Alkm. IJsclub al heel slecht zouden dienen, als wij haar daarin zouden toegeven en door den tcevoer van nog meerdere leden niet an ders zouden bereiken 'dan een bloedlooze Alkm. IJsclub. De onderhandelingen werden in dat stadium afgebrokeneen verder terug komen op het slot van haar daarna ontvan gen schrijven van 24 Mei had geen zin, daar dan hetzelfde spel opnieuw zou beginnen Hare bereidverklaring tot verdere bespreking moest blijkbaar dienen om dezen slag om den arm later te kunnen gebruiken, wanneer wij met andere plannen kwamen, hetgeen nu wel blijkt, daar dit gisteren in hare zeer een zijdige publicatie ter dege naar voren wordt gebracht. Wij hadden bij alle besprekingen voorop- gesteld, alleen een royale samenwerking, die beide partijen geheel bevredigt, anders geen samenwerking, zoodat ieder zijn eigen weg kan gaan. Tot dat negatieve resultaat is het tenslotte gekomen. Wij meenen, dat onze voorstellen voor de toekomst goede vruchten hadden kunnen afwerpen. Het zij nog eens duidelijik gezegd: Wij beoogen niet afbreuk te doen aan een andere vereeniging, ons doel is alleen de 44 jaar oude Alkmaarsche IJsclub in het bezit te stellen van een ijsgelegenheid die beter is dan de halfbrulkbare stadsgrach' ten en de bijna onberijdbare buitenbanen. Tenslotte verklaren wij, dat dit onze eenige en laatste toelichting is, ze geeft precies het verloop der zaak weer. Wij zullen elk twist- geschrijf afwijzen en kalm verder werken aan onze plannen, die naar onze meening een zeer gunstige kans van slagen hebben. KINDERCLUB JONG LEVEN. Dinsdagavond was het repetitie van effl kinderclub „Jong Leven" onderafd. v. d. A. N. G. 0. B. Hoewel voor de a.s. uitvoering (er wordt in Januari een operette opge- voerd) de club voor groote financieele offers komt te staan, had het bestuur gemeend, de kinderen een speculaaspop mee naar huis te moeten geven, ter herinnering aan't St. Ni- colaasfeest. Echter zei een van de bestuurs leden genaamd Oom Dirk: ik zorg voor 30 liter melk plus suiker en chocolade en Oom Nic. zorgde voor koek. Zoodoende hebben de kinderen nog een echt gezellig avondje ge had. Eerst gerepeteerd en toen gezongen, chocolademelk gedronken, die geheel belang- loos door tante Bet was klaar gemaakt, en de kinderen gaan weer verder, om met groo- ten ijver, de- a.s. uitvoering goed te doen slagen. Het geheel was een echt stuk Angob werk. VERLOTING R.K. HARMONIE SINT CAECILIA. Gisteravond heeft de trekking van de R.R Harmonie St. Caecilia plaats gevonden. Dt drie eerste prijzen, resp. een eikenhouten sa lon ameublement, een waschmachine en een 3-deelig keukenstel, vielen resp. op de num- mers 3589, 3754 en 3507,

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2