I AM ST Lit D.i M&CII I! BIBBS GESLAAGD, Heden slaagde aan de Universiteit ie Am eterdam voofarts, de heer H. Winkelman, geboren aihier. AANRIJDING. 1 Hedenmorgen orti half acht had bij de Groote Kerk een aanrijding plaats die even- wel geen ernstige gevolgen had. De slager H uit de Schoutenstraat kwam uit de rich- tinff van de Paterrosterstraat en .werd aange- reden door een luxe auto, die, komende van- af de Langestraat, links van de straat Teed. De heer S. kwam er zonder verwondingen at, doch het voorste gedeelte van het rijwiel werd in elkaar gercden De schaderegehng had in der minne plaats HANDKAR TEGEN AUTO OEREDTN'. Gisteravond, omstreeks 8 *1™ de auto van den heer Smits,.uit Schoorl m de Langestraat voor een winkel s l st01^ kwam uit tegenovergestelde nditin0 een man die een handkar voortduwde, weiKc So hoog met allerlei pakken was opgesta- man pr niet overheen kon kijken S' zii ende d» "sing was het gevolg, waarbij een spatbord van den auto beschadigd werd. Terstond waren S menschM aanwezig en heel gauw kwam «ok de politie. proc.:S-»er»a[ °Pmaalte tegen den man met de handkar. ripT <;tNT NICOLAASFEEST IN DE ME1 harmonie. Heden was het weer de groote dag voor de (cleinste schoolkinderen, want St. Nicolaas Ld aan de dames en heeren ran den Bond n Ned Onderwijzers bericht gestuurd, dat hij dezen middag de kinderenmde^Harmonie van Ned. Onderwijzers bericht gestuurd, dat dezen middag de kinderen in de Harmonie tezoeken. Het speet den Sint en de dames en heeren geducht, dat het weer niet mooier was omdat daardoor de kinderen den Sint niet van de boot konden halen en deze zicb direct naar de Harmonie moest begeven. Een mooi deel van het feest ontbrak daardoor Maar toch was het van de commissie een hee. verstandige maatregel. Dat de intocht van den Sint en zijn knecht in de Harmonie thans dubbele beteekenis kreeg, spreekt vanzelf. Vol ongeduld werd »teeds weer naar de deur gekeken. Mooie St Nicolaas-liederen klonken telkens weer op en de kinderen vonden, dat de mijnheer aan de piano zoo mooi speelde. Maar eindelijk: daar ging de breede deur open en onder het enthousiasme der kinderen wandelden de goede bisschop en zijn knecht tusschen de kleintjes door naar het tooneel, waar een schitterende zetel voor den vrien- delijken Sint klaar stond. Doch eerst sprak hij de kinderen op de meest hartelijke wijze toe. Hij vertelde van zijn reis, van het sledr.e weer en van het paard, dat zeeziek was ge- worden. Op de vraegen van St. Nicolaas werd steeds met de grootste overtuiging geant- woord en de kinderen beloofden voor het volgend jaar alle goeds. St. Nicolaas was over het zingen en de ontvangst zoo tevreden, dat hij de dames en heeren vriendelijk ver- zocht de kinderen hartelijk te trakteeren. Wat een blijdschap! Van dhocolade en speculaas werd volop ge- noten, en later, toen chocolade, speculaas en marsepein de traktatie vormden, was de km- derschaar niet minder opgetogen! Maar St. Nicolaas had nog een andere groote verrassing voor hen. Er was nog een mijnheer uit A'dam gekomen, A. Tonneman geheeten, W 72ma Wilrna. Macht. (Chr.) In het Nederlandsch vertaalde romans. D 93s Duse, S. A. Schoppenkoning. (Detec tieve-roman). H 18.8 Hall, Radclyffe. De bron van een- zaamheid. L 13.5he Lagerlof, Selma. Herinneringen. L 74wi London, J. Wittand. 034.5mb Oppenheim, E. Ph. Miss Brown van X. Y. O. S lOhu Sabatini, R. Een huwelijk tegen wil en dank. W 29g Wassermarui, J. Het ganzenman- netje. Nederlandsche gedichien. 811 G99 Oijsen, M. Het huis; (en), De lof- litanie van Sint Franciscus van Assisi. Sll S98m Swarth, Helene. Morgenrood. Engelsche romans. 823 D24o Deeping, W. Old Pybus. Duitsche romans. 833 L30 Lederer, Joe. Das Madchen George. fransche litteratuur. 841 A35 Anthologie de la nouvelle poesie fran?aise. 843 B48.9 Bernanos, G. Sous le soleil de shIhii 843 G37f Gide, A. Les faux-monnayeurs. Wetenschappelijke werken. 170 C48 Curwood, J. O. God's eigen land. 240 031 (broch.) Oosterlee, P. Karaktervor- ming. 283 C40 Cramer, A. M. Het leven en de ver- richtingen van Menno Simons. (G.) 283 H65 (broch.) Hingst, F. A. Menno Si mons. (G.) 610 L66 Lobel, J. Niet bang zijn. 941.1 W 30 Wat leert men in het buitenland over Nederland en hoe kunnen wij daarin verbetering brengen? (G geschenk). VERTROKKEN PERSONEN. M. H. Schole en zusje N.H., van Anje- lierstraat 20 naar Groningen. H. Voor- man, R.K., kantoorbediende, van Boterstr 161 naar Haarlem. Th. Leskau, E. L, dienstbode, van Nassaulaan 18 naar's Gra- venhage. L. Bitzer, E. L., hulp in de huis- houding, van Kenn.straatweg 11 naar Haar lem. A. Meijer, R. K., dienstbode, van Koningsweg 43 naar Wervershoof. A Kolk, N.H., arbeider N.S., en echtg. R. K en zoon geen, van Tulpstraat 8 naar Aven horn. —J. Kieft, G.K., handelsreiziger en echtgenoote e^ schoonzuster, G. K., van Fnidsen 105 naar Wieringen. H. Swart, R.K., onderwijzer, van Nieuwpoortslaan 11 naar Steenderen. H. van der Beek, C. G., zonder beroep en echtgenoote G. K., van Zuiderhoutlaan 14 naar Schiedam. J. M Kohlbrugge, E. L., huishoudster,-van Kruls- laan 1 naar Renkum. L. J. Buijs, R. K., smidsknecht, van Sliksteeg 10 naar Aker- sloot. G. Jonker, N. H., en echtg. N.H., en dochter, geen, van Nieuwpoortslaan 71 naar Heiloo. C. F. N. Lamp, R. K., win- kelbediende van Kanaalkade 46 naar Haar lem. Laafsfe berichten. die met zijn poppenkast halen vertelde, zooals de mooiste kinderver Van de geleerde koeke- pan en van Jan Klaassen. Wat vonden de kin deren dat prachtig! Het enthousiasme was gedurende de geheele voorstelling bijzonder groot. Toen tenslotte St. Nicolaas nog meedeelde, dat hij voor ieder kind een mooi geschenk had meegebradht, steeg de vreugde ten top. Elk kind mocht zijn schat bij den Sint ko- men halen en ging met een kleur van opwin- ding naar huis. Wat een prachtig feest is dit toch! Terzelfder tijd waren de kinderen van de school van voorbereidend onderwijs in de dan cing ter viering van het groote feest bijeen Ook zij zullen dezen dag nooit vergeten. Bij hen kwam St. Nicolaas eveneens op bezoek er. vol aandaeht luisterden zij naar de wijze woorden van den bisschop. Hun mooiste lie- deren zongen zij en een van de kleintjes durf- de zelfs voor St. Nicolaas alleen zingen! Dit maakte grooten indruk. Een tractatie volgde .ook hier, evenals een vertooning van de pop penkast. De burgemeester toonde zijn belangstelling voor deze beide feesten, door zoowel in de groote zaal als in de dancing een deel van het feest bij te wonen. De St. Nieolaas-commissie van den B. v N. O. kan met trotsch op het eerste deel van haar St. Nicolaasfeest terugzien! HULPBRUG BIJ DE ROOTORENBRUG Aangezien de bovenbouw van de Rootoren- brug op 3 December jl. had moeten zijn op geleverd, zijn Burgemeester en Wethouders in overleg getreden met de aanneemster, de N.V. Machinefabriek en Constructiewerk- plaats Gebr. Klinkenberg, te Wormerveer, om tot een oplossing der moeilijkheden te ge raken. Bij de gevoerde besprekingen heeft de aanneemster uitdrukkelijk erkend, dat zij ver- plicht was, den bovenbouw op 3 December jl. op te leveren. De aanneemster heeft zich dan ook bereid verklaard ter tegemoetkoming aan de wen- sehen van het gemeentebestuur een tijdelijk? voorziening te treffen op haar kosten. Zij zal nl. een hulpbrug, geschikt voor het verkeer van voetgangers en wielrijders aanbrengen, die op 16 December a s. gereed zal zijn. LICHTOP! Hedcnavcnd voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 4.18 uur licht op. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK LANGESTRAAT 85. Uitleening uitsluitend aan leden; mini mum contributie 2 per jaar. NIEUWE AANWINSTEN. Oorspronkelijk Nederlandsche romans. fS5rh Ivans. De roode haan. (Detectieve-ro- rnan). J lOt Jaarsrna, D. Th. Thiss. dl. 4. Het ver- ioi'en huis. M 33 7 Matthys, M. Het grauwvuur. S 10.2 Sabbe, M. Een Mei van vroomheid. UITVOERING ZIEKTEWET. Een bedrijfsvereeniging voor de bouwbedrijven. Tusschen den patroonsbond van de bouw bedrijven in Nederland en de bouwvakarbei- ders-organisatie, te weten de Algemeene Ne derl. Bouwvakarbeidersbond, Ned. R.K. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph" en Nect, Chr. Bouwvakarbeidersbond, is overeenstem- ming bereikt betreffende de stichting eener volwaardige bedrijfsvereeniging voor bouw bedrijven. De vereeniging zal haar zetel hebben ten kantore van den patroonsbond voormeld, Nassauplein 6, Haarlem. PAARDENFOKKERIJ IN N.-HOI LAND. De prov. regelingscommissie der Paarden- fokkerij in Noord-Holland heeft de pogingen nog niet g&taakt, om te trachten, een eerste- klas warmbloed-hengst in te voeren. Dit jaar looft zij daartoe weer een premie uit van 600, met dien verstande, dat de hengst te Hoofddorp op de premiekeuring moet worden getoond en dan naar het oordeel der regelingscommissie, gehoord de jury, premie-waardig moet zijn. DE GEMEENTE LEERSUM KOOPT DE LOMBOK-BOSSCHEN. In de heden gehouden vergadering besloot de raad der gemeente Leersum met algemee ne stemmen tot aankoop der mooie Lombok- bosschen, groot ongeveer 23 H.A.; voorts tot verharding van den weg naar de buurt- schap Overberg. DE „GRAAF" VAN GELEEN WACHTENDONK. Tf Geleen was hedenmiddag een groote mensdienmenigte verzameld voor de woning van rar F. Leufhens, die, zooals men weet beweert, souverein, vorst en graaf te zijn van het graafschap Geleen-Wachtendonk. Hij had geweigerd zijn belastingschuld te voldoen en daarom zou hedenmiddag de pu blieke verkooping plaats vinden van zijn in- boedel. Toen de deurwaarder om 1 uur aan zijn woning verscheen weigerde de heer Leuf hens den toegang. De deurwaarder heeft daarop een ruit vernield en is binnengeklom men. Daarna heeft hij het publiek in de wo. ning toegelaten. De „vorst" verwijderde zich Wei zeide hij bij de autoriteiten recht te zul len zoeken. Toen hij evenwel om 2 uur nog niet terug was, werd de publieke verkooping znoder hem begonnen. pensioenwet werd verworpen met 49 tegen 31. De begrooting van financien wordt aangenomen zonder stemming. Voortgezet wordt de behandeling van de arbeidsbegrooting 1930 afdeeling arbeid. De heer Joekes verheugde zich over de toenemende samenwerking van werk- gevers en werknemers en wees er op, dat de tegenstellingen nog niet tot het verleden behooren. HET SAARGEBIED EN DE MIJNEN. SAARBRUCKEN, 4 Dec. De Landraad heeft een verklaring aangenomen, waarin toegejuicht wordt, dat de cnderhandelingen over het Saargebied zijn begonnen en waarin de onvoorwaardelijke teruggave van het Saargebied en de mijnen aan Duitmschland wordt geeischt. HET NIEUWE BELGISCHE KABINET. BRUSSEL, 4 Dec. Jaspar heeft zijn nieuwe kabinet gevormd. Het bestaat uit dezelfde ministers als het afgetreden kabi net. DE DUITSCH-NATIONALE RIJKSDAG- FRACTIE. Drie Rijksdagleden uit de partij getreden. BERLIJN, 4 Dec. De Duitsch-Nat. Rijksdagafgevaardigden von Lindeiner, Schlange en de voormalige minister van binnenlandsche zaken, von Keudell, hebben graaf Westarp verkiaard, dat hij in zijn Duitsch-Nationale Rijksdagfractie zijn ge treden. Van Lindeiner heeft in zijn brief aan graaf Westrap verklaard, dat hij in zijn kiesdistrict stappen zou beramen ten aan- zien van de Duitsch-Nationale Partij. Te- gelijkertijd heeft bij het bestuur van zijn kiesdistrict Hessen-Nassau verzocht, een vergadering van vertrouwensmannen bij een te roepen. Ook de Rijksdagafgevaardigde Schlange uit Schoningen heeft stappen tegen de partij aangekondigd. Hedenmorgen vond een afzonderlijke be- spreking plaats in het Rijksdaggebouw tusschen de Duitsch-Nationale afgevaar- digden dr. Klohne, dr. von Drijander, Behrens, dr. Mumm, Fromm, dr. Strath- mann en Leopold. Naderhand voegde zich de voormalige rijksminister voor het verkeerswezen Koch en de afgevaardigden dr. Rademaker en Schule en de Landdag-afgevaardigde Rip- pel, het vroegere Rijksdaglid, bij hen. Hedenmiddag om 2 uur zal de geheele Duitsch Nat.-fractie vergaderen. Een nieuwe grcep gevormd? BERLIJN, 4 Dec. Over de voornemens van de uit de Duitsch-Nationale fractie uit- getreden rijksdagafgevaardigden wordt van bevoegde zijde vernomen, dat een ge deelte der afgevaardigden een Chr. Soc groep zal vormen, die zich met de andere uitgetredenen zal vereenigen tot een Duitsch-Nationale Arbeidsgemeenschap. MOEKDEN KRIJGT EEN GELD- LEENING VAN 40.000.000 CHIN- DOLLARS. PEKING, 4 Dec. T*e Moekden werd, haar gemeld wordt, tftsschen maarschalk Tsjang Tsu Liang en een vertegenwoor- diger van het bankiershuis Morgan een overeenkomst gesloten, waarbij Morgan zich bereid verklaart, aan de regeering te Moekden 40.000.000 Chineesche dollar te verstrekken tegen verpanding van de mi- nerale opbrengsten van Mandsjoerije. Tsjang Tsu Liang zou dit bedrag noo- dig hebben voor zijn leger. DE BEZETTING VAN BINGEN. BINGEN, 4 Dec. In de plaats van de vertrokken Engelschen, zullen slechts 60 man, Fransche troepen, de stad Bingen bezetten. DE DUITSCHE BOEREN UIT RUSLAND TERUG. RIGA, 4 Dec. Woensdagochtend, op den vastgestelden tijd zijn opnieuw ongeveer 400 Duitsche bosren uit Rusland te Riga aangekomen. De Russische grenscontrole heeft hun alle geld afgenomen. Te 11.55 uur vertrok de trein uit Riga naar Duitschland. Telegpammen TWEEDE KAMER. 's GRAVENHAGE, 4 Dec. Op het on! werp tot verhooging van de begrooting van Financien 1929 (het betalen van be lastingen op postkantoren) wordt aange nomen met 51 tegen 21 stemmen, het amendement Bakker strekkende tot halvee ring van het crediet teneinde belastingbe taling op de postkantoren tot de steden te beperken. Het ontwerp werd aangeno men met 74 tegen 6. De motie-ter Laan tot herziening der pensionneering van ik toch eigenlijk van de aardrijkskunde op de hoogte ben en van de geschiede- nis. Zoover ik me herinner, volgepropt met jaartallen en plaatsnamen, die na- tuurlijk alemaal vergeten zijn en geen algemeen begrip van den samenhang der feiten en de productie der mensch- heid in de landen, het leven, denken, het essentieele dier menschen. Ik heb vroe- ger ook geloofd dat wij de beste brug- genbouwers van Europa waren en het kan ook best waar zijn, maar naar mijn smaak is er geen enkele brug in ons land die een vergelijking met de sierlij- ke hangbruggen van Budapest kan door- staan. Bij ons schijnt de gedachte der bruggenbouwers zich te realiseeren tot zware, logge gevaarten, die al van groo ten afstand de Hollandsche massale de- gelijkheid doen gevoelen. Hier is het de losse zwier, die als het ware het voor- werp brug doet vergeten voor het be grip sierlijkheid, kunstvoorw erp, dat als brug dienst doet. Mogelijk dat mijn oordeel allerdwaast is, ik denk over kunst nu eenmaal heel anders dan een geroot deel van de rest en zoo zal ik het over de bruggenbonuwkunst ook wel weer mis hebben. Maar in elk geval ge- loof ik van het praatje dat ik vroeger leerde, dat wij de beste bruggenbou wers zij, niets meer en waarom zou een gewoon kippen-mensch ook niet eens zijn eigen opinies over wat anders mo- gen hebben? Budapest vond ik mooi, zeer mooi en levendig. Wie kan de geraffineerde schoonheid beschrijven als 's avonds boven op de bergen van Buda, oude burchten en paleizen met de nieuwste electrische lampen geheimzinnig ver- licht worden, wie zal den indruk be schrijven die de stad Pest's avonds laat maakt als men haar van de hoogten van Buda bekijkt, met haar millioenen lich- ten, weerkaatsend in de Donau? Wie zal de tot het uiterste gedreven luxe der heete openluchtbaden beschrij ven, waar duizenden jaarlijks, reeds vanaf den tijd der Romeinen, genezing zoeken, waar millioenen liters heet, ge- neeskrachtig water uit den geheimzin- nigen rotsbodem borrelt en zijn weg zoekt naar de Donau. Deze wonder!ijk interessante stad der Hongaren, gelegen aan den rand van.de groote, vruchtbare Donauvlakte, de Poesta, waar de herders hun kudden paarden, runderen, schapen en varkens hoeden, waar de mais in on- afzienbare velden groeit; deze "tad is een bezoek overwaard, zelfs voor den verwenden reiziger, die de meer in de route liggende steden van West-Europa kent. Hier zijn hersens tot de kippen te bepalen, valt niet mee, doch het zal er toch van moeten komen en wij bezoch- ten Budapest, de Koningin van de Do nau niet om er een verkorte Baedeker over te schrijven. Hongarije is een landbouwland waar- van een groot deel beslagen wordt door de Donauvlakte. De Alfold, de Ilongaar- sche laagvlakte, dit meest karakterestie- ke deel van het land, is ons Westerliti- gen vrijwel onbekend. Wij kennen vlak, laag land, doch van deze majestieuse vlakten hebben wij geen begrip. Van horizon tot horizon, vlakte, rust, uren en uren lang sporen we er doorheen, slechts hier en daar vriendelijke dorpjes in het groen verscholen als oasen in de woes- tijn. Wilt ge maten van deze landbouw- vlakte? Welnu dan: 400 K.M. meet zij in de richting Noord-Zuid en 200 K.M. in de rich ting Oost-West. In het midden wordt zij doorsneden door de rivier de Theisz. Deze vruchtbare vlakte is de koren- schuur van een groot deel van andere landen. Vroeger een woudlooze heide en weidestuk, een zoogenaamde Poesza, werd er in de laalste jaren meer en meer de landbouw beoefend. Nog weiden er duizenden stulis vee en heeft alleen do stad Debrecen nog 60.000 stuks. Een heel leger van herders hoedt het vee der Hon- gaarsche vlakten en de paardenkudden- hoeders, de Csikds behooren tot de bes+fc ruiters der wereld. Met hun lasso's van- gen zij op een afstand elk paard uit den troep dat zij wenschen. Mooier nog zijn de zadels en beenstukken der koeher- ders, de Gulyas, met zilverbeslag, zij be hooren tot den eersten, rijksten stand der herders. DaaroD volgen in stand de Jutasz, de op ezeltjes gezeten schaapher- ders, en ten slotte de Koud&s, de hoeders der groote kudden varkens. Ook hier heeft men de groote voordee- len der nluimveehoudeij ingezien en legt men zich met kracht daarop toe. Zoo wel de minister van Landbouw als de ambtenaren zijn vervuld met den wensch de pluimveehouderij van Hongarije snel en deskundig te bevorderen. De regee ring verleende 1600.000 Penjo steun, dat is ongeveer 800.000. Aan een aantal vooraanstaande boeren worden rente- looze voorschotten verleend om onge veer 100600 goede kippen aan te hou- den en het volgende jaar de omgeving van goede broedeieren en kuikens on hanen te voorzien. Deze vermenigvuldi- gingsij-bedrijven staan onder strenge controle, zoowel wat legcontrle, fok- systeem als wat hygiene betreft. Alle dieren moeten op pullprum en tubcrcu- lose oiderzocht worden en Professor Maninger, directeur van het diergenees- kundig laboratorium, heeft een aantal dierenartsen in dienst, die speciaal be- last zijn met controle en het verrichten van het onderzqek op pullorum en tu- berculose. Ook hier zijn de vleesch-legrassen, vooral Rhode Islands, zee^ in trek en zag ik daarvan op een der proefstations mooie exempla en. Dr. TE HENNEPE. KALENDERS. De Levensverzekering Maatschappij Utrecht, gevestig te Utrecht, geeft een bijzon der duidelijke maandkalender uit. Op de groote witte maandbladen komen de cijfers goed uit, zoodat een duidelijk overzicht wordt verkregen. De Koninklijke Paketvaart-Maatschap pi] te Amsterdam geeft dit jaar een buitenge- woon fraaie kalender uit. Het schild vertoont een Javaansche schoone en geeft in fraaien kleurendruk de uitbeelding van haar ge- waad. Een zestal kalenderbladen, eveneens artistiek bewerkt, passen zich keurig bij het mooie schild aan Pluimveefeelt Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door abonnd's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor ant- woord insluiten en blad vermelden. Budapest de schoone hoofdstad van Hongarije. Hoe men de pluimveehouderij bevordert Van Weenen naar Budapest is weer een reuzen verandering. Met den trein slechts ongeveer vijf uren, een heel eind verder met de Donau mee. Al bezong Weenen dan ook de mooie blauwe Do nau, de rivier ligt daar geheel aan den buitenkant der stad en is heelemaal niet mooi blauw, al ziet het water niet zoo vuif grijs als dat van onze rivieren. Budapest is echter een echte Donaustad, de rivier is haar hartader en verdeelt Budo zoo genoemd naar een zoon van haar in twee gedeelten. Het hoog gelegen den Hunnankoning Attila, het in de laagvlakte gelegen Pest zoo genoemd naar de s' ibikkerijen die men daar vroeger had en ie in de toenmalige taal lest heette. Een wonderlijke mooie stad met haar slange bruggenhangbruggen, die zond-r pijlers ongeveer 300 M. over van 4 December 1929 Opgavc van Itfo^villiollanflsph liainUHHnvorcilicf. NT (Uttivjtnien per draatllooze teleioonj. - oud-gepensionneerden en hun weduwen en weezen en tot opneming van de weduwen I de rivier spannen. Zoo vaak bekruipt van de voor 1909 gepensionneerden in de 1 mij op mijn reizen het gevoel hoe slecht Bezit Koers van bedeo le STA ATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-INSTELL1NUEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol. Bank Ned Ind Handelsbank Fransche Bank en (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calv4 Delft Cert. Centrale Suiker Hoil. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampeo Gem. INDUSTR. AAND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities' Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorsteol Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor, Mij. Boeton a a Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber a SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika liin ft ff G Scheepvaart Kon. Ned. Niev. Goudi TABAKKEN. Oostkust ,1,1 Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash rem. Eig. Unie Stoomboot 'Exdividend. tExclaim. V orige Koers pirn. 1.30 pi. 111. 1.45 pl.m. 2. - pl.m. 2.15 1027, 16»/4 21 15- v« 4-1 271 1647, 500 270 501 12214 199 15 W, nu/, 10. 37 3/4 4941/, 116 2 0 159'/, If.8 158-60 116-7 162 61-2 116-7 200 160 385 49*3/4-5 384-8 '.98-503 388 503-47, 386 503-5 721 154 90} A 7« 1631/4 27/ 9 i Vs 737, 937/s 169 93}-Ik 565#/, 396 119 128 73} 567 567 569 J96 570 175'/. 169 7, 135 )7?7s.9 170 1777,-9 382'/. 39 /V$ 166 39 V. 3997, -j 168 399-400 400-J 169-70 1803/g 110 204 1307, 56/8 110 130 ISO7,-) 1817,-2 42 38 1923/g 817, 807, 192 «87s 328 392 361 986/s 3<9 391 364 986/8 521 391 3647, 390 3'0-7, 391 365-6 551/4 23 130 219 42 24 3/8-j 4?V, 577, 47}-9} 24'/.-} 1 24M* 493/8-} PROLONGATIE vorige koers 3*A pCt. heden 4 pCt. WiSSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen i Berlijn Parijs Brussel (Belga) Basel Weenen p. Sch. 100 Kopenbagen Stockholm Oslo New-York jtaliS NIET OFFICIEEL. Vorige koers 12.0*7, 59.311/. 9.76 34.67 48 13 34.877, 66.45 66.721/, 66.42l/j 2.477, 12.977, Koers op heden 3 uur 12.057. 59.34 9./ 67, 34,67 48.16 34.88 66 45 66.777, 66.45 2.47* 12.97*

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 3