Landbouw en Veeteelt. bSeSn "Up Rechiszaken heer Jb. de Vries over den stand der finan cier De jaariij ksche ontvangsten en uitgaven sloten met een eindbedrag van 388.20 en een saldo van 41.25. Het kapitaal bedroeg 534.47, tegen 670.79 over 1928. De rekening-commissie, bij monde van ae.. heer C Vos advisfeerde tot goedlkeuring, met dank aan den penningmeester voor diens ac- curaat beheer. j Bij de nu volgende bestuursverkiezing wei a de heer A. Hoogland bij eerste vrije stemming met 47 stemmen herkozen. Met dank voor voor het in hem gestelde vertrouwen nam deze zijn herbenoeming als voorzitterw«taasin. Hierna volgde een bespreking omtrent t- heffen contributie in het komendewinte ss zoen. De voorzitter oordeelde, dat er weer een voldoende voorraad winterkool wasimg- hooge onkosten iega out iia I™-"); - rip heer De Vries welke din vorigen ^cSSSdverXe drie jaren a /0 50 554.70. De koslen ,anid,jotori £5 131-80 met een jaarlijks saldo van f NaaVk van alle onkosten bleek nog te ziin een overschot van 11.27 zonder butel- W der dubbel geheven contributie van drie naar geleden. Dit medegerekend bedroeg he^ totaal-overschot over de afgeloopen drie ]aar Met algemeene stemmen werd besloten door te gaan met een contributieheffing van 0.5C oer waggon. poor het bestuur werd een wijziging voor pesteld in de regettng bij het ijshakken in dier voege, dat de eerste ploegen hakken op die plaatsen (Boomgaardsloot) wel'ke het vong jaar nogal lastig bleken en ook wel eenige reden tot klagen 'hebben gegeven Dit gedeelte komt nu voor rekening van degenen die hier het meeste belang bij hebben. Nog werd besloten het openmaken per motor op den zelfden voet als verleden jaar t regelen. Bij de rondvraag werd, ingevolge een vraag van den heer H. Olie, besloten, de oude ijsboeier nog niet op te ruimen, terwijl een vraag van den heer C. Beek door den voor zitter afdoende werd beantwoord. Hierna volgde de jaarlijksche verloting. Naar het bestuur van Volksonderwij «ns meedeelt, zal St. Nicolaas Donderdagna middag in eigen persoon weer enkele uren vertoeven temidden van de schoolkinderen. Door de activiteit van den heer Sinjewel en zijn helpers, gesteund door de spontaan ge- schonken bijdragen van ouders en kinder- vrienden, is het ook dit jaar weer mogelijk den kinderen een prachtig St. Nicolaasfeest te geven, waarbij alle fcelangstellenden, voor- zoover er plaatsruimte is, van harte welkom zijn. Evenals vorige jaren zal, bij gunstig weer, een rondrit door de gemeente worden gemaakt, waarna het feest wordt gehouden in de zaal van den heer H. Gerritsen. Naar wij vernemen, werden eind vorige week onder de leerlingen der Chr. school een 14-tal gevallen van mazelen geconstateerd, terwijl ook versehillende niet schoolgaan-e kinderen zijn aangetast. PROVINCIALE STATEN VAN NOORDHOLLAND. Gistermorgen vergaderden de Prov. Staten van Noordholland onder voorzit- terschap van den commissaris der ko- ningin. De voorzitter deed mededeeling van ingekomen stukken, waaibij een brief aan Ged. Staten houdende mededeeling van de perceelen welke zijn gekocht, in er'pacht aanvaard, verkocht enz. voor de bedrijven op grond van het besluit der Staten van 20 Juni 1928, en inzake het voerer. van rechtsgedingen. De heer Mendels (soc.-dem.) hield een uitvoerig betoog over de toepassing der artt. 132 en 135 van de Prov. wet. en de bevoegdheid van Ged. Staten in dezen. De heer Bruch (a. r.) lid van Ged. Sta ten, beantwoordende het betoog van den heer Mendels, merkte op dat Ged. Staten naar hun meening de wet in deze op de juist wijze toepassen. Na repliek van den heer Mendels ver- klaarde de voorzitter dat Ged. Staten L n-eid zijn de zaak nog eens nader te bezien. Provinciale Ziekenhuizen. Vei yolgens kwam aan de orde de be- noeming van een lid der commissie van bestuur van het ziek ihuis bij Sant poort en van de commissie van bestuur van de ziekenhuizen te Bakkum en te Medemblik. In de eerste commissie werd herkozen de heer L. Modoo, in de twee- de commissie de heer J. Valkering Tzn. te Limmen. Provinciale bedrijven. In den raad van toezicht op de pro vinciale bedrijven werden de periodiek aftredende leden de heeren mr. L. M. de Jong Schouwenburg en jhr. G. C. Quar- les van Ufford herkozen. Vervolgens werden de versehillende commissien benoemd, waarna de ver- gadering verdaagd werd tot 17 dezer. Maandagavond had in het Gezellen- gebouw de vergadering van bovengenoemden 3ond plaats, die slechts matig was bezet. vladat de notulen waren voorgelezen en goedgekeurd, werd een schrijven voorgelezen van pastoor Van der Salm te Delft, eertijds kapelaan alhier en geestelijk adviseur der vereeniging waarin hij deze met haar jubi- leum feliciteert. Daarna kwam in behande- ling de agenda-voor de a.s. Centrale Raads- vergadering te Amsterdam op 9 Dec. e.k. die evenals de begrooting zonder op- of aan- merkingen werd goedgekeurd. De heeren P. Twaalfhoven en C. Mole- naar werden aangewezen als afgevaardig- den naar de Centrale Raadsvergadering. Op verzoek van den kapelaan werd hem steun en medewerking toegezegd voor de opgerichte tooneelclub. Door het bestuur werd vervol gens medenedeeld dat door versehillende omstandigheden tot op het oogenblik de over- dracht van het beeld van den H. Willebrord, door de afd. van den R. K. Volksbond aan de Kerk geschonken bij gelegenheid van haar 25-jarig jubileum, nog niet had plaats gevonden en deelde het thans mede dit nu schriftelijk te zullen doen. Daarna deelde de kapelaan mede dat in het vereenigingsge- bouw een radiotoestel geplaatst zal worden en door hem in dezen winter 4 cursusavon- den zullen worden gegeven aan de Gezellen over het onderwerp: „Waarom aangesloten en lid van een R. K. Vakorganisatie". De Voorzitter gaf den aanwezigen in overweging deze avonden toch vooral bij te wonen. In den vervolge zal het bekende busje van „Hulp in nood" weder in dienst worden ge- steld op de versehillende vergaderingen. STREMMING VAN VERKEER OVER DRAAIBRUG No. 26 OVER DE KNOLLENDAMMERVAART TE SPIJKERBOOR. De Hoofdingenieur-Directeur van den Rijkswaterstaat te Haarlem brengt ter open bare kennis, dat het verkeer te land over de draaibrug No. 26, gelegen over de Knollen- dammervaart te Spijkerboor, wegens het uit- voeren van herstellingen, van 9 December 1929 af tot 11 Januari 1930, of zooveel lan- ger of kbrter als zal blijken noodig te zijn, zal zijn gestremd. Gedurende dien tijd zal in het verkeer worden voorzien door een hulppont en een roeiboot. Honig naar Heemstede. A. P. J. Schoen- maker naar Harenkarspel. A. van Beek Madderom en d. naar Andijik. BROEK OP LANGENDIJK. Terwijl de echtgenoote van den heer Alb. Schoon eenige boodschappen zou doen per rijwiel, werd zij op het Noordeinde door den achter haar aankomenden motorrijder H. van Noord-Scharwoude aangereden, met het ongelukkig gevolg dat zij zoodanig op haar hoofd kwam te vallen, dat zij buiten bewust- zijn op de straat bleef liggen. Bij den dokter binnengedragen zijnde bleek dat zij naast verscheidene hoofdwonden ook een lichte hersenschudding had bekomen. De echtge noote van den motorrijder, die op de duo zat, geraakte onder den motor, en kreeg daarbij enkele ontvellingen aan haar been. Van een en ander is proces-verbaal opge- maakt, terwijl de motor in beslag is ge- nomen. jIMMEN. Bij koninklijk besluit is toegelaten als uit- sluitend ter bevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders werkzaam, de Stichting volgens de Land- arbeiderswet voor de gecneente Limmen, ge- vestigd te dezer plaatse. BOVENKARSPEL. Omzet aan de veiling te Boven karspel. Zaterdag is aan de veiling te Bovenkar- spel een omzetcijfer bereikt van drie millioen gulden. De hooge bloemkoolprijzen hebben hier vooral in den laatsten tijd veel toe bijge- dragen. DE TRAM SCHAGEN—WOGNUM, Overijld besluit van Minister Reymer? Inzake de voorgenomen opheffing van de tramlijn Schagen—Wognum vernemen wij, dat het in kringen van belanghebbenden eeni ge beroering heeft verwekt, dat de pas opge treden minister van Waterstaat Teeds zoo spoedig zijn goedkeuring gehecht heeft aan het plan van de spoorwegmaatschappij, om aeze tramlijn te doen verdw-ijnen. De Kamer van Koophandel heeft o.a. in 1926 een uitvoerig adres aan den Minister gezonden, waarin op het belang van deze zaak gewezen werd. Minister Van de Vegte kon nog steeds niet besluiten, de opheffing goed te keuren. Het bevreemdt eenigszins, dat de ministerieele beschikking zoo plotse- ling afgekomen is, zonder dat belanghebben den nader werden gehoord Het bestuur en de directie van de Coope- ratieve Zuivelfabriek te Opmeer, overtuigd dat de Minister niet voldoende met het be lang van de tramlijn voor deze streek op de hoogte was, hebben Zijne Exc. telegrafisch verzocht, het besluit op te schorten en de zaak nader te onderzoeken. Naar wij verne men, hebben versehillende belanghebbenden, eigenaren en beheerders van bedrijven, gele gen aan deze tramlijn, dit telegrafisch ver zoek ondersteund. 10. C.) UITGEEST. Andermaal brachten St. Nicolaas met zijn mecht jl. Zondagmiddag een bezoek aan ons dorp. Met den trein van even voor vie- ren kwam de Goede Sint aan en werd ver- welkomd door het bestuur van het Uitgees- ter Winkelierscomite. Vele kinderen hadden zich al vroeog een staanplaatsje bij den uit- gang van de trap veroverd, opdat zij „Hem" met zijn knecht toch maar goed zouden zien Statig en waardig stapte de Sint in den gereedstaanden landauer, zoo zelfs dat we eenige kinderen hoorden zeggen: „Ja, hoor, dat is nu de echte Sinterklaas, veel mooier dan vorige Zondag", en waarlijk hij was thans uiterlijk beter en meer verzorgd en geheel anders gekleed, dan den vorigen keer. Nadat de muziek had ingezet, ging het via den Middelweg, Zwartepad en Hoogeweg naar het hotel de Ooievaar, gevolgd door ve le kinderen. Aldaar had de trekking plaats van de verloting, uitgaande van bovenge- noemd comite. HEILOO. Dinsdagavond werd in het cafe van den heer Admiraal een bespreking gehouden om te komen tot oprichting van een R.K. Begra- fenisvereeniging of Begrafenisonderneming. Besloten werd om op een nader te bepalen dag een spreker te laten komen en daarna te bespreken of de oprichting van een of andere mogelijk is. De kans is groot, dat een ver eeniging wordt opgericht. Ingekomen personen. G. A. Kluijver, D.G., van Haarlem naar B 361. Joh. de Graag, R.K., van Castn- cum naar A 32. M. A. Groot, R.K, van Obdam naar F 97. A. M. Bakker, N.H., van Hoorn naar B 370. E. M. Roggen, N.H.. van Amsterdam naar B 252a. G van Helden, N.H., van Groningen naar D 15d. A. W. Deekens, N.H., van Alkmaar naar B 376. A. Repko, N.H., van Alkmaar naar B 229c. F. van der Peet en echtg R.K., van 's-Gravenhage naar B 25b. A van de Wetering, N.H., van Alkmaar naar B 207. P. W. van Kessel en gezin, R.K., van Limmen naar C 36. Joh. de Wit, R.K., van Uitgeest naar D 39. D. C. Schoen, NH., van Rheden naar D 41. S Bakker en gezin, N.H., van Alkmaar naar B 170. D. de Graag en echtg., N.H., van Den Helder naar B 235b. N. Janken—Jongejan, RX, van Alkmaar naar B 318. C. Trumpie, N. H., van Amsterdam naar D 29. B B. van Tricht en echtg., R.K., van Nederhort den Berg naar D 81e. C. Nieuwland en gezin, N.H., van Bergen naar D 5a. N. J. J. M Eldering en echtg., R.K., van Limmen naar B74. H. de Jong, G.K., van Bergen naar B 281. A. N. Turkenburg, R.K., van Don gen naar A 1. C. Nanne, R.K., Naaldwijk naar F 58. W. J. Hillebrandt en echtg N.H., van Castricum naar B 232. A. Th Traag, R.K., van 's-Vravenhage naar A 1.- D. Knol, N.H., van Anna Paulowna naar D 15a. Vertrokken personen. W. Schermerhorn naar Oudorp. M. Goossen naar Limmen. J. Geuzebroek naar Castricum. A. Wolvers naar Span- broek. L. Th. van Tongeren naar Uitgeest H. Winter naar Den Helder. M. E. J. Jans—Ebmeijer naar Loch em. C. D. van der Oord naar Apeldoorn. Wed. M. van den Burg—Kuiper naar Alkmaar. K Bakker en echtg. naar Hoorn. Wed. J BremerDekkers en gezin naar Amsterdam Gr. Haremaker naar Oterleek. D. B van Dijk naar Oterleek. M. C. Tuinman naar Akersloot. D. Bruin naar Amster dam. J. ter Buurkes naar Rotterdam. G van Wi'iligen naar Alkmaar. R- A. R DE LANGENDIJKER GROENTE- VEILINGEN. Uit het jongste verslag der Langendijker Groenten Centrale is de juistheid gebleken van de voorspelling, die we in een onzer vo rige overzichten der Langendijker veilingen waagden, n.l. dat de cijfers van den omzet wel zouden aantoonen, dat er in de maanden van het loopende seizoenjaar heel wat min der zou zijn ontvangen dan in de overeen komstige van het vorige. Niet minder dan 600.000 is er van Mei tot November 1929 minder omgezet dan in datzelfde tijdperk van 1928. We mogen aannemen, dat aan de veiling van den Noordermarktbond ook wei een mindere ontvangst van een half miljoen zal zijn te constateeren, zoodat men aan de ze twee veiligen ruim een miljoen ten achter is in 6 maanden van het seizoenjaar. Dat de zeer slechte prijzen der vroege aardappelen daaraan voor het grootste deel de schuld dragen, is duidelijk. En dat er nu hooge prij zijn voor de winterproducten zullen moeten worden gemaakt, om den achterstand in te halen, ligt voor de hand, daar een dergelijk bedrag eerst bij een zeer voorspoedig verloop kan achterhaald worden. De nu afgeloopen week was intusschen al lerminst geschikt, om bij de'tuinbouwers de hoop te wekken dat daarvoor groote kans be- staat. Allereerst waren daar de agrarische beschouwingen in de Tweede Kamer, die ge- too'nzet waren in mineur. De woordvoerders van schier alle partijen wezen op den precai ren toestand van land- en tuinbouw en op de weinig bemoedigende perspectieven, die de toekomst voor deze bronnen van bestaan openden. Nog steeds zijn de exploitatiekos- ten veel te hoog in verhouding tot de bodem- opbrengst. Allerlei middelen deden onze volksvertegenwoordigers aan de hand, ten einde den moeilijkheden het hoofd te kunnen bieden. Met betrekking tot deze middelen waren het vooral de noodzakelijkheid van goed land- en tuinbouwonderwijs, het ge- bruik maken van de nieuwere technische uit vindingen op tuinbouwgebied, het bevorde ren van de intensiviteit enz., welke konden dienen om den tuinbouw te schragen en hem bestand te doen zijn tegen de moeilijkheden, die hem nog wachten. Het weer was bovendien een omstandig- heid, die er niet toe meewerkte, den moed der tuinders eenigszins op te beuren. We schri] ven nu December en steeds is de temperatuur hoog, de atmosfeer vochtig; omstandigheden die zeer ontmoedigend werken. De winter kool eischt daardoor heel wat werk, het rot tingsproces woekert onrustbarend voort, ter wijl de groente in de tuintjes door dit weer in stand blijft. Bij koud en vriezend weer blijf' de kool van dezelfde hoedanigheid, het werk, eraan te verrichten, veel geringer, terwijl de groente, die nog buiten staan, doorgaans waardeloos wordt. Hierbij komt nog, dat men al meer zeker- heid begint te krijgen omtrent de oogstuit- komsten van andere, kool verbouwende lan- den. Daar zijn de koolvoorraden groot en dus voldoende om nog geruimen tijd op eigen be- zit te teren. Zoo iets is fataal voor Langen- dijk en onder dergelijke omstandigheden, ge paard aan groote voorraden winterproduc ten hier, is het begrijpelijk, dat er oorzaken moeten werken, die in deze ongunstige situ- atie verbetering kunnen brengen. Een stren ge winter hier en in andere landen is een van deze oorzaken, ongetwijfeld wel de meest ge- wichtige. Dit weet de Langendijker tuinbou- wer uit ervaring en dat feit interesseert hem meer dan ellenfange theoretische beschouwin gen over socialisatie, actieve politiek enz. Niet dat hem invoerrechten, toltarieven, retorsiemaatregelen, de meest begunstigings- clausule etc. onverscbillig laten; integendeel, hij wijdt er alle aandacht aan, doch hij rekent met het tegenwoordige, met zijn boet vol kool, waarvoor hij geld moet maken, om verder te kunnen boeren; dezen winter nog moet hij die kool -in klinkende munt zien om gezet en hij vindt het uitstekend, dat de ver- trouwensmannen op de bres staan, om voor de toekomst de voorwaarden voor een gun- stiger exploitatie te scheppen, doch overigens is zijn tegenwoordige hoop gevestigd op de groote vraag, die het buitenland heeft voor zijn stapelgroenten. De prijzen van de afgeloopen week waren nog weinig in staat om een optimistische sfeer te scheppen. Bijna alles liep nog in prijs achteruit en teekenen, die op een meerdere vraag uit het buitenland wezen, bleven ach- terwege. De in kleine hoeveelheden aangevoerde aardappelen brachten voor Schotsche muizen van f 1.30—/ 1.40 od aan de veiling te N.- werd Vrijdag f 13—14.50, Zaterdag 12— f 15 betaald. Tweede soort bracht aanvanke- lijk in doorsnee f 9 op, later 6, op't eind der week 4 per 100 stuks. Te Noord-Scharwoude werden 8800 stuks, te Broek rond 36000 stuks aangevoerd. Roode kool was iets beter gedisponeerd dan de vorige week, zoodat de prijs eenigs zins gunstiger was. Voor de mooiste kleine soort, die het meest gezocht is, werd ruim 5 betaald Een enkele maal werd te Broek de 5 70 bereikt. Voor de groote was de laagste noteering 2.10, die echter bij uit- zondering werd betaald. Zelfs kwam de f 2.40 maar op een marktdag voor; overi gens werd niet minder dan f 2.70 betaald aan de genoemde veiling. Woensdag was de laagste noteering 3.20. Tweede soort bracht van f 2f 4.60 op en voor kale werd van 0.90—2.80 betaald. Aan de veiling van den Noordermarktbond werd in doorsnee iets minder betaald. Aan beide veilingen werden 75 spoorwagens van 10.000 K.G aangevoerd. Gele kool, die de la8tste weken telkens een veer moest laten liep nu weer in prijs achter uit. Groote gele bracht doorgaans niet veel meer dan 2 op. Het kleine goed van 254 pond kon slechts 4.20 bedingen, eenmaal echter 4.90. Deze prijzen vallen erg uit de hand, daar de algemeene verwachting op hoogere gespannen was vanwege de geringe voorraden. De totaal aanvoer aan beide vei lingen beliep rond 20 spoorwagens. Met de witte kool liep en bleef het mis. Zoo werd Maandag aan de L.G.C.-veiling f 0.400.90 betaald voor 100 K.G. Zeer weinig verbetering kwam er in deze prijzen: bij hooge uitzondering kon voor de best? kwaliteit 1 worden gemaakt. De prijzen der D. witte koolen bleven weer veel te wenschen overlaten. De hoogste prijs, welke aanvankelijk wordt besteed, was 1.90; groote Denen deden toen 1.20. Slechts zeer weinig vErandering kwam in de genoemde prijzen, zoodat bij hooge uitzon: dering 2 of een weinig daarboven kon wor den gemaakt. De laagste prijs te Broek was 1. Aangevoerd werden ruim 50 spoorwa gens. Waren de uienprijzen reeds slecht, deze week- liepen ze nog achteruit. Den vorigen Maandag kon nog 44.50 worden ge maakt, deze week echter zette in met 2.90 3.40. Deze lage noteering liep nog ach teruit, zoodat aan de Broeker veiling Vrij dag 22.50, Zaterdag 2.30 werd be taald; aan de veiling te Noord-Scharwoude was dit' 1.80—/ 2.20. Aan deze veiling brachten drielingen van 1.702.60, aan die te Broek 1.40—/ 2.30 op. De prijzen van de nep liepen vrij wat uit elkaar. Maan dag werd er f 4.70—f 5.50 voor betaald, Donderdag 1.90—/ 2.90, later weer 4.70 Grove uien, die in het begin 3.50>—3.80 opbrachten, golden in den loop der week 1 minder. Aanvoer 12 spoorwagens. Als ge volg van de zeer lage prijzen, verminderden de aanvoeren der bieten en peen. Voor de eerste werd van 1.301.90 betaald, met als hooge uitzondering iets meer. Voor groo- tpeen werd van 1.602.50 besteed, voor kleine f 0.801. Chineesche kool of witkrop liep ook in prijs achteruit. Er werd nu 1.103 per 100 stuks betaald. Van de bloemenveiling is voorloopig nog geen sprake. Er zal nog een conferentie met de bloemtelers worden gehouden, ten einde deze zaak verder te bespreken. Aan de veiling van den Noordermarktbond Scharwoude, 1.60 te Broek op Langendijk. Voor blauwe eigenheimers werd 2 10 be taald, voor bravo's 1.80 Hoewel de bloemkool de prijzen der vorige week aanvankelijk nog kon handhaven, was dit in het verder verloop niet meer mogelijk. Maandag werd aan de Broeker veiling nog f 21.6027 betaald, aan de veiling van den Noordermarktbond 15.10f 23.20; den volgenden dag was deze prijs met 5 f 6 verminderd. Door den grooten aanvoer van bloemkool aan andere veilingen, gevolg van het zachte weer, liep de prijs ook hiei nog achteruit, zoodat Vrijdag nog slechts 11.9019.60, Zaterdag zelfs niet meer dan 6.90f 14 kon worden bedongen. WARMENHUIZEN. Veilingsoverzicht. Op denzelfden voet is de prijs van de kool- soorten deze week voortgegaan, waarmede de laatste dag van de vorige week eindigde, met dien verstande, dat de prijzen niet hooger zijn geworden wat de roode kool aangaat. Witte kool kon zijn prijs niethandhaven deze week, van deze kool was nog een bedui dende aanvoer. De voorraad schijnt nog niet opgeruimd te zijn, zoolang het nog niet vriest groeit dit soort zeker nog op het land. Er waren deze week 2 dagen van bijna 5 wagons per dag. Deensche witte gingen gelijdelijk achteruit. De aanvoer was ongeveer gelijk aan de vorige week, gele kool bleef ong. op denzelfden prijs hangen en ook dezelfde aan voer. Van dit soort kool schijnt niet veel te zijn, of de verbouwers moeten ze nog wat vasthouden en wachten op betere tijden is ook wel mogelijk. Roode kool le s. bracht 2.50—/ 5.50 de 100 K.G. op. De groote roode brachten minstens 2.50 op en het middelgewicht 4 en 3 ponds liep tot 5.50 toe. 2e s. bracht niet beneden de 1.50 op en middels. f 3 en voor mooie 2e s. en gewilde gewichtskool werd zelfs 4.50 besteed. Op- raerkelijk is, dat de prijs van goede 2e s. zoo weinig verschilt bij le s. 'Het verschil is in den regel niet meer dan 1 per 100 K.G. De aanvoer was beduidend grooter dan de vorige week. Zaterdag waren er reeds 25 aan- voeders met roode kool met een aantal van bijna 90.000 K.G. Witte kool kon niet meer opbrengen dan 1 en er werd zelfs weer voor den laagsten prijs van 60 cts. per 100 K.G. verkocht. De hoogste prijs voor de Deensche kool was 2.30 per 100 K G. en Zaterdag was het wel heel treurig gesteld. Deze koolsoort, 18000 K.G. aanvoer voor de zen dag, bracht niet meer dan 1.20—/ 1.60 op per 100 K.G. Deze prijzen zijn geen goede teekens voor den grooten voorraad. Gele kool was genoteerd van gemiddeld 4 per 100 K.G. voor de beste soorten. De groot ste soorten gingen van de hand voor 2.50 -/ 3. De bloemkool is duur. Wat er om dezen tijd aan de markt komt is in den regel niet zoo groot meer van stuk en toch bracht de le s. bloemkool nog 10 tot 15 cent per stuk op, 2e s. wat niet veel meer is, is weinig waard f 24 per 100 stuks. Zaterdag wa ren er nog ruim 1000 stuks aan de markt. Witkrop brengt niet meer op dan 23 cent per stuk. Peen komt er weinig aan de markt en brengt ook even weinig op. Voor 1.50 f 1.80 kon men 100 K.G. peen koopen deze week. De uien zijn wel zoo laag in prijs als z? nog niet zijn geweest. Waren ze de vorige week nog boven de 4, deze week zakte de pijrs tot hoogstens f 3.50, de eerste dagen en Zaterdag beneden de 3. Er was dien dag 'n aanvoer van 6000 K.G. die verkocht werden voor den luttelen prijs van 2.202.80 per 100 K.G. Laten we hopen dat de koolprijs in de toekomst den uienbouw goed zal maken. VOOR DEN POLITIERECHTER. Openb. straf-zitting van Maandag 2 Dec. DIEFSTAL VAN EENDEN NIET BEWEZEN. Heden werd voortgezet de zaak tegen N. M. G., landbouwer te Bergen, die in- dertijd terecht stond als verdacht van eendendiefstal aldaar, welke zaak was verwezen naar den rechtercommissaris. Dit vernieuwde onderzoek scheen even- wel geen resultaten te hebben opgele- verd, althans vorderde de officier vrij- spraak. Mr. Judell slcot zich in een geestig speechje bij dit gunstig requisitoir aan. Vonnis conform den eisch. ZIJN MOND VOORBIJ GEPRAAT. De niet verschenen Tesselaar, Pieter K. aldaar, had op 4 September den vrachtrijder Le Febre in zoodanige ter- men toegesproken dat deze zich gruwe- lijk beleedigd achtte en deswege een klacht indiende. Concurrentienijd of ijver zoo men het wil noemen, lag aan dit conflict ten grondslag. De gemeente-veldwachter was bij deze stormachtige conferentie tegenwoordig, dus raakte beklaagde er tusschen er werd tegen hem gevorderd 10 boete ot 10 dagen hechtenis, tot welke straf ver- dachte ook direct werd veroordeeld. NIET VAN GELEIDE GEDIEND. De los werkman Jan K., te Alkmaal die zich op 27 Augustus, een Alkmaar- schen kermisdag, na't gebruik van een fiink biertje, in kermisstemming bevond en aanleiding gaf om ter ontnuchtering te worden overgebracht, toonde zich niet genegen de goede bedoelingen der agen- ten recht te laten wedervaren en ver- zette zich krachtdadig teg- n dat trans port, met het gevolg dat hij thans we gens wederspa:inigheid terecht stond. Verdachte beklaagde zich, evenals voor den Kantonrechter, over de onder- vonden minder zachtzinnige behande- ling hem door de politie aangedaan. Volgens verklaring van den verbalisant v. d. Brink stelde verdachte zich echter zoo onwillig aan dat hij naar het bureau moest gedragen worden met assistentie van meerdere agenten en burgers. De Politierechter toonde weinig waar- deering voor de klachten van den ver dachte en was van meening dat, alles wat hem was overkomen, het gevolg was van zijn eigen gedragingen. Tegen hem werd door den officier gevorderd 25 boete of 25 dagen hechtenis, wat ve.'dachte rijkelijk hoog vond. Het von nis luidde 15 boete of 15 dagen hecht. Met dit vonnis werd genoegen geno- men, doch betaling volgt later. HOND GEEXECUTEERD. De 58-jarige visscher en sluiswachter Pieter K., te Anna Paulowna, schoot op 21 Juli pardoes den herdershond van Dirk Rezelman dood en beriep zich, toen hij heden terecht stond op de Veewet om zijn daad te wettigen. Hij was be- vreesd voor molest dat zijn schapen dreigde door de aanwezigheid van den herder. De politierechter meende evenwel dat dit beroep hem niet veel zou helpen. Na lange beredeneering en ontwikkel- de bezwaren legde de eigenaar van den ontijdig verscheiden hond, D. Rezelman, den eed af. Het was een Duitsche her dershond van zuiver ras. Het dier werd op 2 Juli vermist en is later op het erf vamPiet K. begraven gevonden. Uit de door hem overlegde stamboek- papieren wilde deze getuige aantoonen, dat de hond een haiulelswaarde van 150 bezat. De politierechter achtte ech- t?r deze identificatie niet voldoende om zijn aanspraa'k voldoende te kunnen gelden. De verdachte bleef zich echter maar op artikel 65 van de Veewet beroe- pen en sprak voorts de schatting als leek niet bepaald tegen, maar vond het toch een onbehoorlijk bedrag. De officier achtte de Veewet in ca.su niet van toepassing en vorderde 11 boete of 25 dagen hechtenis. De uitspraak en verdere behandeling werd echter op a.s. week bepaald. AANGEZICHTSKLAP. Tijdens de kermis te Hoogwoud kwam er in den nacht van 15 op 16 September een botsing tusschen den 21-jarigen schilder Arie B., van Aartswoud, en den vrachtrijder N. Boots uit de Weere, wel ke carambole werd besloten met een slag, die Arie B. den vrachtrijder in het gelaat toebracht. Volgens verklaring van den schilder, die heden wegens mishandeling terecht stond, had Boots, die uit de Weere komt, de vrienden van verdachte, onvervalsch- te Aartswouders, met een mes bedreigd, tegen welk optreden verdachte protes- teerde. Getuige Boots beweerde daaren- tegen door de ingezetenen van Aarts woud bedreigd te zijn. Hij zelf had zulkc niet met een mes gedaan, zooals door B. werd beweerd. Verdachte was een driftig jongmensch, doch stond gunstig bekend. Eisch 10 boete of 10 dagen hechtenis. Vonnis conform den eisch. BELEEDIGING VAN DE RIJKS- POLITIE. Aan dit afkeurenswaardige feit maaJt te zich te de Rijp in den nacht van 11 op 12 September schuldig de niet versche nen verdachte J. T. D. Deze permitteerde

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7