Radifffrafiscti Weerbericht. ACEUDi Weg-Anarchisten. Donderdag 5 December. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Helden der lucht; 2. Op weg naar Hawaii', zingende en sprekende film (voor elken leeftijd). 7.30 uur, A. B. T.Piquedame. 7.30 uur, Victoria Theater: 1. De Jantjes op stap; 2. De avontuurlijke opdracht; 3. Lijkverbranding op Bali (boven 14 jaar). Zaterdag 7 December. 8 uur,_ Tuinzaal Ifarmonie, propaganda- vergadering Ned. Handelsreizigersvereeni ging- Woensdag 11 December. 8 uur, de Unie, muzikale voordracht voor het genootschap Nederland—Frankrijk. een eigen interpretatie van die conventie op na. er op aan een internationale regeling van de Zondagsrust op de schepen tot stand te bren- gen. Naar zijn meening moet men bij maat- regelen tot bescherming van den landbouw beginnen met voor de vrouwen en kinderen te zorgen. De heer Kortenhorst (R.K.) hield hierop een geestdriftige rede tot aanbeveling van een algemeene wet op de bedrijfsvereenigin- gen. Spr. verwachtte daarvan vrede en mst op industrieel gebied, terwijl men aan de or- ganisaties allerlei belangen ter behartiging zou kunnen opdragen. Mej. Westerman (Lib.) drong er op aan bij de regeling der werktijden waarbij zij met genoegen had gezien, dat geen onderscheid tusschen mannen en vrouwen zal worden ge- maakt, de apothekersassistenten niet te ver- geten. zoomin als de arbeiders in het cafe- bedrijf en de musici, De heer Hiemstra (S.D.A.P.) begon met toe te lichten, waarom z.i. de rijksbemidde- laar in het noorden des lands niet deugt voor zijn taak. Hij klaagde er over, dat maatrege- len tot bescherming van de landarbeiders te lang uit blijven en diende daarom een motie in, waarbij de wenschelijkheid werd uitge- sproken van een wettelijke regeling van den arbeid bij den landbouw. De heer Kuiper (R.K.) bracht een groot aantal wenschen te berde: doorvoering van den achturendag, toepassing van de Arbeids- wet ook op de volwassen arbeiders, bindend verklaring van de collectieve overeenkcmsten in de eerste plaats bij rijkswerken. Ook bracht hij de staking te Sluiskil ter sprake en beweerde, dat de autorrteiten daarbij par- tijdig waren opgetreden. Nadat de heer Van der Waerden (S.D. A.P.) den heer Kortenhorst ietWat in het oot- je had genomen met zijn liefde voor bedrijfs- organisatie, terwijl hij er in 1920 heel an- ders over dacht, heeft de spr. een pleidooi gehouden voor medezeggenschap, doch vroeg tevens aan de regeering, hoe zij aan wil met de instelling van bedrijfsraden. De heer Slotemaker de Bruine (C.H.) heeft met ernst er tegen gewaarschuwd dat men Duitschland en Engeland aanhaalt als voor- beelden bij de invoering van den achturendag volgens de conventie van Washington. Ze zijn er nog lang niet en houden er bovendien Nadat de heeren Braat (P.) en Wijnkoop (Comm.) pessimistische klanken hadden laten hooren, de eerste bewerend, dat een arbeids- wet voor den landbouw onmogelijk is de ander luide verzekerend, dat werknemers en werkgevers toch altijd antagonisten zullen blijven, kreeg de minister van Arbeid het woord. De heer Verschuur heeft een knappe en weldoordachte rede, nuehter en duidelijk, gehouden en precies uiteengezet, hoe hij over de zaken dacht. Hij verdeelde daartoe zijn rede in drie gedeelten: lo. hoe het staat met de toepassing van de geldende wet, 2o. hoe die wet is uit te breiden, 3o. welke verdere perspectieven hij zich heeft gedacht. Wat het eerste punt betreft, wees hij er op, dat er weinig bezwaren worden ingebracht tegen de toepassing van de wet, zelfs de overwerkvergunningen, een 20,000 in het jaar, geven slechts zelden stof tot kritiek. Maar aan juffr. Meyer beloofde hij, dat bij vacature bij de arbeidsinspectie er aan gedacht zal wor den deze door vrouwen te doen innemen. Over de staking te Sluiskil sprekend, wees hij er op, dat aanvankelijk overwerkvergunnin gen moesten worden gegeven om de ovens in stand te houden. Nu de directie niet wil mede- werken tot een normalen toestand1, worden er geen overwerkvergunningen meer verleend. Wat de uitbreiding der Arbeidswet betreft, beloofde de minister, dat in 1931 het werk- tijdenbesluit zal worden ingevoerd voor cafepersoneel en apothekerspersoneel, op 1 Maart 1930 voor het kantoorpersoneel Wanneer later de wet zal worden uitgebreid krijgen de grossiersbedienden en de stations- jongens een beurt. Bij een arbeidsregeling voor den landbouw zal de minister beginnen met voor de vrouwen en kinderen te zorgen Collectieve contracten zal hij gaarne "hel- pen tot stand brengen. Den heer Hiemstra nam de minister zijn rootie zeer euvel en hij noemde haar een deurwaardersexploit-tactiek, waarop hij weigerde in te gaan. Tot ratificatie van de conventie van Was hington zal de regeering eerst stappen doen, wanneer zij zeker is van een internationale gehjke interpretatie van de daarin opge- nomen bepalingen, eer niet. Wat de toekomst betreft, de staat heeft het recht om In te grijpen in het economische leven met om creatief op te treden dat ligt buiten zijn macht maar hij kan stimu- leerend werken. De minister wil dus aan- sturen op een wettelijke bedrijfsorganisatie in den geest van den heer Kortenhorst. Overi- gens wil hij door de wet de collectieve con tracten bindend doen verklaren, ook wat het loon betreft en een wettelijke vacantieregeling wil de minister wel overwegen. Replieken werden na deze rede niet ge houden, zoodat we morgen om elf uur de af- deeling sociale verzekering ter tafel krijgen. Maar eerst zal er gestemd worden over de motie-Hiemstra. Zou de voorsteller niet verstandig haar in te trekken? naar bed was gegaao, nog een sigaret heeft gerookt, en dat hij intusscnen in slaap is ge- vallen. DIENSTPLICHT. Stadsnieuws Bekendmaking van uilspraken inzake vrijstelUng. De Minister van Defensie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienstplicht wegens kostwinnerschap betreffende den hier- onder genoemden persoon, de uitspraak ge- daan, achter zijn naam vermeld: ALBERT WASSINK, lichting 1929. Uit spraak: voor goed vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekend making in beroep worden gekomen door: Tusschen licht en donker langs den Rijksstraatweg. Wielrijders zonder licht aan den verkeerden wegkant. ver- Sint Nicolaas, die niet komen kon. in hun oogen vreesehjk hooge dak, waarover de wind wat op elkaar gekleefde zwarte bl£ deren gestrooid had. 3 =ir,Bil- de -?°ot sialc een wit steenen padden- rftaiS6 >Cn,daaraan zat een dikke rood' draad, zoo n lange, stevige draad waarove je waschgoed zou kunnen drogen Dat was'm nou a. den ingeschrevene, wien geldt of door diens wettigen vertegen woordiger; b door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschreven per- sonen of door diens wettigen vertegen woordiger. Het verzoekschrift daartoe moet met rede- nen omkleed en worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer gemeente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de door- zending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 5 December 1929. De Burgemeester van Alkmaar, WENDELAAR. Alkmaar vergoedt rekening-courant prooent berekent GEEN omzetprovisie Laatst op een morgen kwam er een bolgen mynheer ons redactiebureau binnen stappen. Hij vertelde ons, dat hij automobl- list was en eens eenige staaltjes kwam ver tellen van den hopeloozen toestand op den Rijksstraatweg zoo's middags tusschen licht en donker, tusschen 4 en 5 uur Hii deed i - -Ud- de uitspraak afgrijselijke verhalen van fietsers, die hij op 1^7 v[eesel9ke nog niet zoo gauw men vertegen- I zijn spatbord had gehad, van slecht gestelde SP" c"' een beetle ^uusk reflectoren, die je pas op het laatste oogen- I g u ^lnterklaas niet met zijn blik in de gaten kreeg, van plotseling uit de duisternis opdoemende kinderen, die zonder uit te kijken den weg over-staken, enz enz enfin, een zeer compleet verzamelingetje van verkeersrariteiten, die elke bestuurder zoo in den loop der tijden wel eens beleeft. Het verhaal van onzen zegsman leek ons echter eenigszins overdreven, min of meer ver- haald met het bekende Latijn, waar visschers hun snoeken en andere vangsten mee plegen aan te duiden en dat tegenwoordig door de mannen van den volant is overgenomen o>n nauwelijks ontkomen gevaren en fantastische snelheden, alsmede feillooze stuurkunst den ademloozen toehoorder te verkondigen. En zoo vyerd er besloten zijn vertelling aan de practijk te gaan toetsen, door in schemer- donker eens een ritje te gaan maken, b.v. van onze goede Kaasstad naar Castricum (en te rug dan natuurlijk). - -WgWWc uugcn naar ai aie mooie 't Begin ging goed, er stonden geen pra 8^®merlarop]es en toestellen keken en op de tende menschen op den slechten hoek Lan- 7<a nnn*,rr J - gestraatHouttil, hetgeen Ze keken er met grooten spijt naar en in un oogjes schoten de tranen bij de gedach- A4 aa dle,leellJke draad er niet was. Moeder had gezegd: Sint Nicolaas komt paard "over het dak kon,"^ndaT. "lt:i noli ]a, omdat die draad van de radio daar in den weg zat. Vandaar, dat ze nu buiten stonden en ge- zamenlijk naar boven keken, naar den draad den draad voor een radio die niet eens van „hullie was, maar alleen maar aan het dak was bevestigd. Even later waren ze verdwenen. De oud- ste had een uitweg gevonden. Er was een op- Iossing, znisschien zou alles nog terecht kum nen komen, zou het paard toch nog op hun dak kunnen overspringen. Moeder miste ze plotseling, maar het win- kelbelletje van het Radio-distributiebureau in de Spoorstraat gaf het sein, dat er klan- ten waren. Let waren klanten, die met moeite over den hoogen drempel stapten, die in den win- kel met groote oogen naar ai die doen, De a.s. Vlootconferentie. Een nota aan de Italiaansche Regeering. Gisteren heeft Briand aan de Italiaansche fimbassadeur te Parjjs een nota overhandigd, waarin mededeelingen werden gedaan om trent de door Frankrijk aan te nemen houding op de a s. Vlootconferentie te Londen. Naar verluidt, zou het Fransche stand- punt belangrijk afwijken van het Italiaan sche, zoodat voorloopig niet op overeenstem- mipg inzake het vlootvraagstuk zou kunnen worden gerekend. Het Dusseldorfsche mysterie. Weer een poging tot moord. De dader gevat. Nauwelijks is de opwinding over de vrou- wenmoordenaar te Dusseldorp igts vermin- derd, of een nieuw voorval brengt de gemoe- derep weer in beweging. Woensdagavond tegen 6 uur werd in de bosschen van Ludenberg bij Mettmann een meisje door een man dien zij te voren in een cafe te Dusseldorp had leeren kennen, ge- worgd, op den grond geworpen en overwel- digd. Op het hulpgeroep van het meisje snelde een boschwachter toe, die er eventueel niet in slaagde, den dader te pakken. Eerst de poljtie kon den dader later arresteeren. Uit het onderzoek is tot nu toe niet geble- ken, of deze overval in verband met de vroe gere njoorden. De ontwapening ter zee. Vijftien kruisers voor Amerika. f Gister eischte president Hoover in het Congres dat het Congres de middelen zou toestaan voor de uitvoering van het kort voor zijn ambts-aanvaarding aangenomen bouw- program van 15 kruisers. Hoover verklaarde echter, dat het hier slechts om 'n voorzorgsmaatregel gaat, aan- gezien in dit programma nog wijzigingen kunnen komen, indien de te Londen te hou den Vlootcgnferentie een beperking van den aanbouw van kruisers tot resuljaat zal heb- ben. straten om hun positie in te nemen langs den weg, dien het koningspaar zou volgen. In verschillende stadsdeelen hoorde men de muziek der militaire kapellen, die door de straten trokken. Reeds vroeg stelden zich duizenden karabinirj op in de cmgeving van het kasteel Sant Angelo, waar zich een zoo groote menigte verzameld had, dat het yerkeer moest worden stop gezet. Vroeger dan verwacht werd, verliet het koningspaar het Quirinaal. De koningin was in het wit gekleed. De koninklijke stoet be- stond uit 7 automobielen, geescorteerd door motorpolitie. Met vrij groote snelheid werd naar de St Pieter gereden. Overal stonden dichte drom- nien menschen langs den weg, die de konink lijke familie luide toejuichte. Ook het „Leve de Paus!' werd herhaaldelijk gehoord De weg naar de St. Pieter was geheel ver- sierd met Italiaansche en pauselijke vlaggen. De St. Pieter, die dezer dagen gerestaureerd en met het oog op dit bezoek, ook aan den buitenkant was schoon gemaakt, leverde een schitterenden aanblik op. Aan den grens van het pauselijk gebied, bij het begin der Vaticaan-stad, stonden de pauselijke garden opgesteld en het konings paar werd ontvangen door den pauselijken aignitaris Serafini, die in naacn van den ver- heven souverein het vorstenpaar welkom heette binnen de grenzen van den nieuwen staat. onder de tonen van de pauselijke kapel begaven de bezoekers zich naar de tombe van de St. Pieter, waar gebeden werd, waar- na kardinaal Merry Delval de bezoekers naar de Bronzen Deur leidde. Omtrent het onderhoud, dat de koning met den paus had, wordt gemeld, dat dit een zeer vriendschappelijk karakter droeg. De beide souvereinen wenschten elkaar geluk met het herstel der betrekkingen tusschen Kerk en Staat en spraken hun beste wenschen uit voor de toekomst. Het Italiaansche Koningspaar bij den Paus. Groot enthousiasme bij de bevolking. Een vriendschappelijk onderhoud. Het was hedenmorgen vroeg te Rome zeer duidelijk te merken, dat er iets bijzonders in de stad werd verwacht. Er was zeer veel volk op de been en er was veel beweging naar het centrum van de stad in de richting van het Vaticaan en van het Quirinaal. Reeds vroeg trokken de troepen door de I DUITSCHLAND. DE NIEUWE VOORZITTER VAN DE CENTRUM-FRACTIE. De Centrum-fractie van den Rijksdag heeft hedenochtend den afgevaardigde dr Bruening tot haar eersten voorzitter gekozen, welke functie sinds de benoeming van Ste- gerwald tot rijksvcrkeersminister onbezet was gebleven. DE UITTREDING UIT DE DUITSCHE NAT. VQLKPARTIJ. De Duitsche Nat. Persdienst decide mede: De Duitsche Nat. Rijksdag-afgevaardigde oud-minister Kcch constateert, dat zijn ver- houding tot de Duitsche Nat. Volkspartij en tot de Rijksdagfractie onveranderd blijft. Hij zal zijn houding richten naar die van zijn landverbond. Berichten, dat dr. Koch Woensdag aan een vergadering van de uitgetredenen uit de Duitsche Nat. Volkpartij heeft deelgenomen zijn onjuist. AMERIKA. IN ZIJN BED VERBRAND. De voorzitter van de vakvereeniging van electriciteits-arbeiders, James Nooman, is in zijn bed vebrand. Men vermoedt, dat hij's avonds, nadat hij Ingezonden stukken (Buiten verantwoordelijkheid van de Re- dactie. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de redactie ermede instemt DE IJSBAAN. Er behoort moed toe over dit onderwerp te schrijven, want niet alleen wenscht het be- stuur van de Alkmaarsche IJsclub geen be- handeling daarvan in de krant, maar het kwa- lificeert elk ingezonden stuk reeds bij voor- baat als twistgeschrijf. Wanneer in deze gemoedsstemming ook de onderhandelingen met het bestuur der ijsclub Heiloo zijn ge- voerd, dan kan ik mij voorstellen, dat deze weinig succes hebbeh opgeleverd. Het doet wel eigenaardig aan, dat het bestuur der Alkm. ijsclub zich zoo kant tegen een voor- bespreking van haar -plan tot oprichting van een ijsbaan onder Oudorp, een plan dat toch zeker de publieke belangstelling heeft. Men zou van het bestuur mogen verwachten, dat het leeft in d-e veronderstelling, dat het meerendeel van Alkmaar's burgerij groot enthousiasme heeft voor zijn plan en aan dat enthousiasme uiting zal geven in de krant, of heeft het reeds het tegendeel ontdekt? Het zou mij niet verwonderen, want van ver schillende zijden vernam ik, dat men, met mij, het ten zeerste zou betreuren, dat het schaat- senrijdend publiek, dat toch in de eerste plaats de gezelligheid zoekt, straks over twee banen zal worden verdeeld. De oorzaak hier- van is m. i. te zoeken bij het bestuur der Alkmaarsche Ijsclub. Dat is boud gezegd. Maar ik wil er dadelijk aan toevoegen, dat deze conclusie niet is gebaseerd op een minder juist optreden van het bestuur of dat het met zijn eischen buiten de schreef zou zijn gegaan. Ik zou niet graag in een beoor- deeilng daarvan treden; dat ijs is me te glad. Maar ik ben tot deze meening gekomen, omdat het bestuur der Alkm. Ijsclub zich m.i. bij de onderhandelingen met Heiloo op een verkeerd standpunt heeft gesteld. Het doel van het bestuur is alleen geweest zie de krant van Woensdagavond de 44 jaar oude Alkm. Ijsclub in het bezit te stellen van een ijsgelegenheid. die beter is dan de halfbruikbare stadsgrachten en de bijna onbe- rijdbare buitenbanen en het heeft zich niet de vraag gesteld: op welke wijze kan ik de ijs- sport oevorderen en het schaatsrijdend publiek van Alkmaar bevredigen? Het bestuur heeft zich laten leiden door te groote liefde voor zijn vereeniging, met t gevolg, dat m. i zoo- wei de ijssport als het schaatsenrijdend pu bliek van Alkmaar daaronder zullen komen te lijden. Had het deze beide punten goed in het oog gehouden, dan zou het bestuur zeker tot de overtuiging zijn gekomen, dat een ijs baan voor Alkmaar voldoende is, wanneer daarnaast een regeling wordt getroffen voor het in orde houden van de banen op de stads grachten. En wanneer een ijsbaan voldoende is, dan dienen toch de gedachten uit te gaan naar Heiloo, met zijn beschutte' ijsbaan en niet naar d-e open velden van Oudorp. Tegen samensmelting der clubs blijkt van de zijde van Heiloo geen overwegend be- zwaar te bestaan, als maar voorop staat het doel om de ijsbaan te Heiloo zoo perfect mo- gelijk in orde te brengen en te houden. Ik heb nog een kleine hoop, dat de Alk maarsche leden zoo verstandig zullen zijn het in die richting te sturen. Het zou toch bui- tengewoon jammer zijn dat de pracht ijs baan, die we te Heiloo, onder den rook van Alkmaar, bezitten, een minder bloeiend be staan zal hebben tengevolge van de nieuwe ijsbaan, die ten slotte evenmin tot bloei zai kunnen komen. Ik zou het bestuur daarom willen toeroe- pen: keert terug op de dwalingen Uws weegs en grijpt de door Heiloo toegestoken hand, opdat door beider samenwerking we in de nabijheid van Alkmaar de mooiste ijsbaan krijgen van't land. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsing, J. W. BOERSMA. 5 December 1929. H flog wel eens pleegt voor te komen, en die er speciaal werk van maken vooral niet uit den weg te gaan en met openlijke bewondering naar den auto kijken, die met moeite, de dan tot ongeveer de helft geminiseerde bocht doorwringt. Op den straatweg, even voorbij de Emma- straat komen een stelletje wielrijders uit de richting Heiloo, rechterkant van den weg, gezellig met zijn vieren naast elkaar. Alle vier uitgerust met die heerlijkheden der mo- derne techniek, die electrische fietslantaarns heeten, maar die, slecht toegepast, tot de grootste ondingen van den weg gerekend moeten worden. De automobilist moet dim- men, doet het dan ook, de vier felverblinden- de Bulli's, V. T.-lampen zigzaggen over den weg, hun bazen denken er niet aan de lam- pen schuin naar beneden te stellen of door de hand er voor te houden de beleefdheid van den automan te beantwoorden. Hoeft imm'ers ook niet, daar zijn de wielrijders nu eenmaal voor in vrij-Holland, kunnen ze wegmisbruiker zijn, zooveel het hun belieft. Heiloo. Onder de boomen is nu al heel weinig zicht meer, 't is bovendien nog een beetje gaan misten, en het rijden is er levensgevaarlijk. Binnen^en minimum van tijd zitten we ongeveer achterop een paard en kar, die als achterlicht een miniatuur-re- flectortje blijkt te voeren, dat nog vrijwel geheel bedekt wordt door de karrelading. Een minuut later verschijnt er een lichtje, gelijk aan een gloeienden spijker, als de auto er angstweKkend dicht bij genaderd is, blijkt het een l-p.k.-slee te zijn, de paarde- kop doemt plots in de spotlightstralen op, en snel uithalen is het eenige dat redding geeft. Kinderen, van leeftijaen om en bij de zeven jaar zwermen zonder uit te kijken over den weg, de school is uit, en hun speellust, dien middag geknot op de schoolbanken, vieren zij bot door links en rechts heen en weer te vliegen. Nauwelijks is de eene voorbij of een andere doemt weer op. Al met al is het een ware sensatie te ontwaren dat de zaak nog steeds zonder ongelukken is afgeloopen. Met minder geluk en minder goede lampen, kan het heel anders zijn. Zooals U weet zijn er even voorbij Heiloo enkele groote stukken straatweg geasfal- teerd. Prachtig. Mooier nog is het dat er ook een rijwielpad naast is. Het is wel zwaar begrint, maar als het weer ingereden is, zal het heusch zoo gek niet zijn. Maar een Hol lander is nu eenmaal vrijgevochten, hij laat zich niet „maszregeln", laat staan dat je hem verplicht op een fietspad te rijden, ter wijl er een mooie asfaltweg beschikbaar is. Kunt U begrijpen!!! Met vier of vijf mar, naast elkaar (iiefst zonder licht) rijden ze over het asfalt, het aan den benzinerijder overlatend, via het rijwielpad uit te lialen, op gevaar af, een gehoorzame, die daar wel rijdt, tot pulver te malen. Ziehier, enkele avonturen die elken auto mobilist pyejkomen als hij tegen duister zicij op den weg waagt. Misschien is het geheel volgens het oordeel van niet-riiders eenigs zins door een zwarten bril bekek'en, maar een feit is, dat er nog vele cngerechtigheden van den weg bestaan, die niet te wijten zijn aan automobilisten, hoewel dezen nu eenmaal de zwarte schapen van den weg moeten zijn. Zou het niet in de lijn van rijks- en ge- meentepolitie liggen eens wat meer op de fietsers te letten? Al waren het alleen maar een paar verbaaltjes voor verblindende lan- taarns ep slecht aangebrachte reflectoren Die overtredingen zijn strafbaar, maar we hebben nog nooit gehoord dat er bekeurd werd. Daartegenover staat dat het een be stuurder dadeliik zoo ongeveer een tientje kost als zijn achierlichtje niet brandt, of in dien hij niet dimt voor een helle straal licht, waarachter een fietsrijder vermoed kan wor den. vraag wat ze noodig hadden, stotterend uit- lege en van Sinterklaas, die niet komen kon en of meneer nu alsjeblieft niet voor dien halen draad van het dak kon laten naar waarnemingen, verricht in den morgeft van 5 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.8 te Weenen. Laagste barometerstand 712.8 te Black- son. Verwachting, geldig tot den avond van 6 December Krachtige tot matige, Zuid Oostelijke tot Zuidelijken wind; zwaar bewolkt of betrok- ken met tijdelijke opklaring; waarschijnlijk regenbuien; weinig verandering in tempera- tuur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bildt hedenmorgen 8.40 uur: „\Vcrdt verwacht storm uit het Zuid-Westen'' I zoo snel en zoo hoog, dat vier mannen, die bij het laden behulpzaam waren, niet meer van het schip af konden komen en er moestan overnachten. Met dit getij werden er ongeveer 25 kist'en viech van de trawler gehaald. Woensdagmorgen vroeg, was de auto weer uit IJmuiden teruggekeerd, gereed om nieuwe visch te vervoeren. Het getij was zeer gunstig. Om ongeveer half twee in den mid>- dag arriveerde van de ..Pram" de laatste partij visch en een uur later werd de terug- tocht naar IJmuiden aanvaard. De visch heeft zoo lang in ce trawler ge- zeten, dat ze voor export niet meer geschikt is; slechts voor de gewone consumptie komt ze nog in aanmerking. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 4.18 uur licht on. DE GESTRANDE TRAWLER. In den nacht van Dinsdag op Woensdag en ook den daaropvolgenden morgen is men bezig geweest om de visch, die nog altijd in de gestrande trawler „Fram" aanwezig was, er vandaan te halen. Het kantocr Weismuller te IJmuiden had de visch verkocht aan een combinatie van kooplieden, die Dinsdag- avond te ongeveer 12 uur arri.veerden met een groote A. T. O.-vrachtauto. Spoedig daarop was met een tweetal vrachtrijders hier ter plaatse het vervoer van de ,,Fram" naar Egmond aan Zee geregeld, en kon het werk een aanvang nemen. Feitelijk was men reeds te laat: toen men bij de trawler kwam, begon het water al te wassen en het rees INGEKOMEN PERSONEN. M. Termaat, R. K stoker en echtg. C.C., Jannetje Dekker, van Egmond aan Zee naar Bloemstraat 25 inw. W. Reuvekamp, R.K., zonder beroep, van Noordwijkerhout naar Paardenmarkt 6 1. A. Th- J. van Loon, R. K., en echtg. van J H. van Ben- nekom, huishoudster en dochter, van Am sterdam naar Oudorperdijkje 19. H. van der Goot, N. H., echtg. van A. J. Tappe, van Hoorn naar Westerweg 266. H. Jph. ten Berge, R.K., etaleur, van Leeuwarden anar le Landdwarsstraat 34. M. A. de Waard, N.H., bankwerker, en echtg. en doch ter en pleegdochter, van Utrecht naar Roch- dalestraat 9. H. A. Kooijman, N.H., zon- der beroep, van UUtrecht naar Dijkgraaf- straat 9. R Rosenauer, R. K., dienstbo- de, van Oostenrijk naar Kooltuin 23. A. S Harms, geen, Eilert Diederich Harms en Johannes Bernard, van Utrecht naar Eike- lenbergstraat 27. Th. Berger, R.K., rei- ziger, van Utrecht naar Eikelenbergstraat 27. T. Stougje, N.H., zonder beroep, van Nieuw Helvoet naar Karnemelksbuurt 13. D. Th. Schouten, R. K., arbeider. en echtge- noote, N. H., en dochter, N.H., van Den Helder naar Boomkampstraat 22 inw. N A Ursem, R. I<., bakkersknecht, van Hoorn naar Schoutenstraat 30. G. van Willigen, N.H., reiziger, van Heiloo naar Metiusgr. 2 M. Olij, N.H., zonder beroep, van Wieringen naar Kanaalkade 2. W. Boer- lage, geen, zonder beroep, van Velsen naar Metiusgracht5 Th. Joh. Noeffen, R. K inspecteur Verz. Mij.. R.K., van Cuijk naar Nieuwesloot 59. M. Vlaar, R. K., plaat- werker en echtg. en dochter, van Blokker n. Verdronkenoord 103 inw. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Cornelis de Groot en Aagje Schong. Jo hannes Teeuwen en Aagje Heessels. Pieter Bakker en Neeltje Rezel. Lambertus Louwe en Hendrica Vogelzang. OVERLEDEN: Jacoba Johanna Kramer 66 jaar. Johann Bernhard Al 17 jaar. GEBOREN Cornelia d. v. Cornelis Mazereeuw en Jannetje Slikker. Theodorus Petrus z. v. Jo hannes Knook en Klasina Kramer. A i A in h!fn Z'n drie6n keken ze naar 't dak, he* nZr^JjaZ ""I t0en k,e'ntjes da*

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2